Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.673
|
čitano: 1.393.997
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Stvarno pohvalno od BQ da ide na mesh, logika i govori sama od sebe vise zraka- manje okretaja na ventovima... PO ovome vidim da je BQ opet napravio solidne panele cvrst celik/plastika sto me uvijek vuklo bas na BQ na kraju.ALI ovo sto i sad kazes, a i vidio sam po recenzijama bas se tesko skida taj front panel i imam feeling da cu ja to sjebati nakon par puta tako ciscenja. 

I ja se slazem da phantex malo slabijeg kvaliteta, vidio sam i po GN recenzijama da ima dostza flexa i koriste dosta i starije frejmove i dijelove iz prijasnjih kucista jos. Znaci phantex mi odpada i mislio sam tako vec... Ovaj fractal mi je isto onak malo njah, nema USB C, a lian li moras uzeti poseban adapder, onak malo glupo slati van kuciste sa rupom od USB C pa stavi ga odmah i naplati. Onak koristim dosta taj USB i nekako mislim da bi mi bilo prakticnije imati s prijeda nego iza.

E za ovaj lancool 215 nisam ni znao! Nema ga u prodaji jos ali cini se da je to sto sam trazio! 

Sad mi i na pamet palo corsairov 220t airflow case, ali mislim da ce na kraju biti BQ cisto jer hocu vec vise ubaciti svoju novu b550 plocu, a ovaj silent base je onak prelos za OC sistem sve zatvoreno. Nekako cu vec preci preko tog prednjeg mesh-a jer se skida tesko, ali za razliku od lian li-a ima i filter za prasinu sto je isto plus kod mene, a i front type C, i budimo realni izgleda bas nice i sa tim RGB-om nista pretjerano bas fino iako nisam uopce fan tog rgb-a.

 

Bas ti hvala, baci kasnije koju sliku 

 

 

 

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Sjebat ne mozes meni se cini nikako. Fractal Define S ima isti mehanizam, skinuo i vratio 100 puta, sve isto ko prvi puta. Znaci iste zakvacke, iste pozicije. Moguce da BQ ima malo uze rupe pa se teze izvlaci. Btw. jednostavniji nacin je uvijek otvorit bocnu TG stranicu i onda te zakvacke stisnes malo rukom pa bi vrata trebala ici lagano van. Naravno to nije elegantan nacin, ali sta ces. Doduse NZXT ima isto slican mehanizam pa se znalo strgat ljudima, tako da je sve to relativno, ali trebas biti majstor da strgas tolko tih plasticnih zakvacki da vise ne mozes vratit vrata.

 

Corsair ima super kucista, ali su precijenjeni. Btw. u Mindfactoryu znaju cesto biti akcije na BQ kucista, nedavno je PB 500 bio svega 50-ak eura, a 500DX 80 ili tako nesto eura. RGB implementacija kod 500DX je vrlo dobra i suptilno to izgleda. Isprva nisam mogao naci RGB traku, iako sam znao gdje je otprilike pozicionirana. Jedino steta sto na CH6 ploci nema 5V 3pin addressable RGB headera, nego samo 12V 4pin.

 

Stavit cu slike naravno, treba raskrcit sobu od silnih kutija itd.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

BQ 500DX kratka recenzija i test:

 

+ vrlo dobra izrada (0 flex)

+ estetika (subjektivno)

+ RGB implementacija

+ vrlo dobar protok zraka

+ 3 stock venta (900rpm)

+ izrada svih filtera za prašinu

+ ventilacija napajanja

+ toolless ugradnja hardova

+ zgodno rješen smještaj SSD-ova

+ USB 3.1 sprijeda

+ prostor za 140mm pozadi

+ robusno i dobro kaljeno staklo (otisci prstiju se vide samo pod bljeskalicom)

+ prednja vrata i filter nisu nabijeni na ventilatore

 

- MOBO rupa pozadi bi mogla bit mrvu veća s donje strane (za AM3)

- rupa kod SSD bracketa za kablove bi bila zgodnija da je ukošena

- prostor s gornje strane vrlo ograničen (ali + je kompaktnost)

- PCIE bracketi strše što nije slučaj meni se čini sa svim ostalim BQ kućištima

- nejednostavno, teško otvaranje prednjih vratiju

- nema reset tipke, samo 1 USB 3.0 sprijeda

- šteta što prednji dio nije modularan kao dio s napajanjem ili SSD bracketima, točnije da se može odavit kako bi se ventilatori stavili izvan kućišta (nešto slično kao kod NZXT H510), ovako je ugradnja ventova s instaliranim hardverom malo nezgodna pošto su rupe za prednje ventilatore unutar kućišta

 

Kratku usporedbu s izradom naspram Fractala sam napisao post prije, a evo i temperatura.

Temp. grafe mjerene su MSI afterburnerom, a temp. CPU-a s HWinfo64. Ambijentalna temp 27 stupnjeva.

Sve je testirano sa silent i turbo profilom u AI Suite te su pri kraju rezultata napisani RPM ventilatora. 

 

* Kod Define S su sprijeda 3 venta, a gore 0.

* Kod BQ 500DX su sprijeda 2, a gore 1 vent.

** Prednji ventilatori u svim slučajevima se vrte na jednakom RPM jer su spojeni preko splitter kabla.

** Zatvoreno kod Define S znači s vratima, a otvoreno bez prednji vratiju, oba slučaja s filterom

** BQ 500DX je testiran u svim slučajevima s vratima i s filterima.

 

Grafu sam testirao u Ungine superpositionu - 1080p medium test:

 

Fractal zatvoreno - silent profil - max 74

Fractal zatvoreno - turbo profil - max 74
Fractal otvoreno - turbo profil - max 72

 

BQ 500 DX - silent profil ai suite - max 76
BQ 500 DX - turbo profil ai suite - max 72

 

Rezultati nisu ništa posebni jer izgleda da hlađenje kućišta, bilo Define S, bilo BQ 500DX, nije imalo nekog utjecaja na grafu vjerojatno jer grafa sama po sebi ima više nego dobro rješeno hlađenje ili je test bio preslab..

 

CPU sam testirao s Aida64 extreme cpu + fpu + cache test na ~25min po testu.

Ryzen 1600 3.8Ghz (+offset 0.03125V, LLC lv3), HWinfo max 1.275V, AISuite 1.264V

 

Fractal otvoreno - turbo - max 70,5
Fractal zatvoreno - turbo - max 72,5

*testirao samo s turbo radi rezultata s GPU..

 

BQ 500 DX - silent profil - max 68 (uglavnom 67,3)
CH2 (prednja 2 venta) 800 rpm
CPU i CH1 (straznji) ~ 650 rpm
CH3 (straznji gore)  900 rpm

 

BQ 500 DX - turbo profil - max 67 (uglavnom 61 !)

CH2 (prednja 2 venta) ~ 1350 rpm
CPU fan 1050 rpm
CH1 (straznji) 1000 rpm
CH3 (straznji gore) ~ 1350 rpm

 

* Micanje gornjeg filtera ne igra ulogu u oba testa, eventualno snizi za pola stupnja.

Za ova dva zadnja testa imam screenshotove, za Fractal se nisam sjetio.

 

SLIKE: https://imgur.com/a/iEC11rL

 

Zaključno, ono što se možda podrazumijeva, kućište nisam uzeo radi dodatnih performansi, nego čisto estetike i kompaktnosti radi. Define S u ovoj poziciji na novom ladičaru nebi mogao stati ukoso te mi je dosadio izgled crne kutije.. 

 

Buka/glasnoća kućišta je, kao što sam i pretpostavio, praktički ISTA u idle u odnosu na FD S te je 500DX možda malo tiše pod loadom radi dizajna filtera, tj. dizajna motora kod Arcticovih P14 koji su vrlo osjetljivi na ikakvu direktnu prepreku s prednje strane (gdje je naljepnica) motora. Zašto sam maknuo Pure Wings, a ostavio "jeftine" P14, čisto jer P14 imaju više potencijala, idu do ~1500rpm uz podnošljiv zvuk. PW su vrlo tihi na 900rpm i za tu brzinu propuštaju dovoljno zraka. Uostalom, ovako su testovi i RPM-ovi ventilatora relevantni, nebi mi se dalo stavljati PW na Fractala samo radi testa..

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2020 17:20 (The_Fichek).
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Ak kog zanima dosao lian li u adm...imaju 11 i lancol 2 mesh i obicni

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
mariolla79 kaže...

Ak kog zanima dosao lian li u adm...imaju 11 i lancol 2 mesh i obicni

Nikada nisam mislio da budem vidio proizvođača kao LianLi u RH, ništa što trenutno nude u ADMu me ne zanima,

ali nadam se da mogu naručiti egzotiku koja mene zanima.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Valentin17 kaže...

Nikada nisam mislio da budem vidio proizvođača kao LianLi u RH, ništa što trenutno nude u ADMu me ne zanima,

ali nadam se da mogu naručiti egzotiku koja mene zanima.

 

Prije vise od 10 godina ih je bilo u HR, uvozio ih je Links. Tada Links nije drzao frizdere i nape,

nego samo i iskljucivo racunala.

 

A danasnji LianLi je samo "sjena" starog LianLi-a, em nisu vise radjeni od lakog aluminija,

nego od celika, kao njihov budget brand Lancool (koji je sad postao ime serije kucista pod imenom LianLi),

em vise nema tool-less opcija niti na jednim od njihovih kucista.

 

Takodjer vise ne eksperimentiraju sa raznim kucistima limitirane serije, kao sto je kuciste-jahta, kuciste puzeva kucica itd.,

ali i tuzno je sto nisu samo nastavili sa svojom filozofijom i ostali drugaciji na trzistu, plus modernizirali eventualno interijer

uz zadrzavanje prepoznatljive kvalitete tool-less sistema.

 

Tko se ne sjeca, pricam o ovome:

 

 

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Čitatelj kaže...

A danasnji LianLi je samo "sjena" starog LianLi-a, em nisu vise radjeni od lakog aluminija,

Slažem se s tobom.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Čitatelj kaže...
Valentin17 kaže...

Nikada nisam mislio da budem vidio proizvođača kao LianLi u RH, ništa što trenutno nude u ADMu me ne zanima,

ali nadam se da mogu naručiti egzotiku koja mene zanima.

 

Prije vise od 10 godina ih je bilo u HR, uvozio ih je Links. Tada Links nije drzao frizdere i nape,

nego samo i iskljucivo racunala.

 

A danasnji LianLi je samo "sjena" starog LianLi-a, em nisu vise radjeni od lakog aluminija,

nego od celika, kao njihov budget brand Lancool (koji je sad postao ime serije kucista pod imenom LianLi),

em vise nema tool-less opcija niti na jednim od njihovih kucista.

 

Takodjer vise ne eksperimentiraju sa raznim kucistima limitirane serije, kao sto je kuciste-jahta, kuciste puzeva kucica itd.,

ali i tuzno je sto nisu samo nastavili sa svojom filozofijom i ostali drugaciji na trzistu, plus modernizirali eventualno interijer

uz zadrzavanje prepoznatljive kvalitete tool-less sistema.

 

Tko se ne sjeca, pricam o ovome:

 

 

 

 

 Istina, LianLi je prije radio kvalitetnija kućišta, trenutno imam pc011d, ali još uvijek čuvam staru konfu u pc-p50r, amd edition :)

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2020 7:55 (MarcoXX).
7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Najtuznije od svega, LianLi je na puno kuciste trpao 2x 140mm ventove na gornji dio,

i nitko se nije sjetio da napravi vodeni blok koji na to pase.

Al vjerujem da se nekako moze prilagoditi.

 

Tako da su ta kucista, makar svevremenska, i dalje pod "no waterblock compatibile".

 

https://bit-tech.net/reviews/tech/lian-li-pc-p50-review/3/

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Cak mislim da bi i islo 280mm gore, steta sto nisam isprobao dok sam imao corsair h115, jer se ventovi montiraju gore na kuciste, taman bi radijator stao ispod, bar mislim...

7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Radijator stane ispod, al pitanje dal se rupe poklapaju il ne.

 

Al s obzirom na mehanizam montaze, ima prostora lijevo-desno, vjerovatno se moze bez neke muke montorati.

(pod uvjetom da radijator ne smeta maticnoj ploci i dimm slotovima)

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Iskreno, za kuciste koje sam kupio 2011, jedno od boljih....

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Baš sam malo prošao recenzije vidim da svi hvale ovaj lian li lancool 2 mesh.

Koliko vidmim ko želi imati vertikalno postavljen GPU da jako dobro hladi zbog metalne mreže bočno i iznad PSU.

Jedini minus je USB c koji se mora dokupiti nekih 15$.

 

BF3:fluffy_inside
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Dosao je i phanteks 500a normalan 860kn i s argb white i black 1099..mislio sam da bu nesto jeftiniji od 600s ali nije yoliko..pricekat cu bijeli bez rgb pa ga mozda uzmem..napravljeni na sasiji evolvea tak da mi se cini mogao bi bit ok ovaj 500a

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

500A ti ne postoji bez RGBa u bijeloj boji, pogledaj si sluzbenu stranicu, ista stvar je s P400A. Imas i dalje BQ 500DX i Lancool II Mesh oko 800kn za bijelu boju. Sto se šasije tice sve ti je to isti k, 1mm SGCC iznutra, cvrsta sva kucista, samo gledas dizajn i kolko ces hardvera i s koje strane ubacit. Blize 1000kn imas i bijeli Fractal R6 bijeli, ali s crnim vratima.

3 godine
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Nastavak priče o klincu, nije zadovoljan onim "običnim" kućištem pa ipak hoće RGB kučište za malo para pa sam našao ovo?

https://www.futura-it.hr/-naviatec-gaming-case-4xled-color-ventilators-2x-usb-20-1-usb30/51735/product/

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Ahahah svasta na ovom interntu vidis 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Lario15 za IQ=15

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Eto da se i ja malo pohvalim upiknuo sam na karaju lian li lancool 2 mesh.

Za sada sam jako zadovoljan

BF3:fluffy_inside
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2020 21:38 (Wolf88).
4 godine
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Ja sam uzeo ovo skoro MS INDUSTRIAL kućište METROPOLIS PRO

https://ibb.co/dgQZ9dV https://ibb.co/QHctM00 https://ibb.co/19Ts3CW

https://youtu.be/f3FoRYu7bJc

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.8.2020 9:12 (Talaba).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Kuciste sa horizontalnim postavljanjem maticne sa podrskom za ATX ili barem mATX ploce i normalnu graficku? I mesh panelom da ima ok protok zraka, a da ne kosta ko suho zlato. Sve sta sam naso su modeli stari po 5+ godina.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.8.2020 14:20 (R4zOR229).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Ti trazis desktop format kucista.

 

Sta kazes na SilverStone Grandia GD09B:

https://geizhals.at/silverstone-grandia-gd09b-schwarz-sst-gd09b-10169-a1115121.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

https://www.silverstonetek.com/product.php?pid=488&area=de

 

Ne treba ti nikakav mesh, imas s lijeve i desne strane mjesta za 2x 120mm ventove, full size grafiku,

mjesta koliko hoces. Ja bi svakako stavio vodeno za CPU, a GPU ce imati dovoljno propuha.

 

Samo trazis Grandia seriju, imas ih od mATX do E-ATX formata, cjenovno nisu skupi s obzirom

da ta kucista mogu u rack.

https://geizhals.at/?cat=gehatx&asuch=grandia&asd=on&v=e&hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu&filter=aktualisieren&sort=p&bl1_id=30&xf=550_7+-+Desktop%7E599_SilverStone

 

A druga opcija za nesto "modernije" (vise-manje fancy, ali sa losijim hladnjenjem, manje mjesta, sminka), je Phanteks Shift serija, jer mogu

biti polozena i horizontalno:

https://geizhals.at/?cat=gehatx&xf=535_Mainboard+verdreht%2C+Anschl%FCsse+oben%7E599_Phanteks

 

No tu ces biti ogranicen na ITX plocu, sto i nije lose, jer osnovne ITX ploce nude sve sto i mATX i ATX ploce,

a i samo kuciste zauzima manje mjesta.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

To nije ono kaj trazim, ciljam na stvari tipa core  x5, core v21, HAF XB EVO. Ove kockice pomogucnosti ne jako velike al da opet sve stane i ploca bude u horizontali.

14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Evo jedan dobar vodič za kučište pogotovo za one koji imaju problem sa prostorom 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Jel zna netko za kakvo kuciste da prima matx ploce i da je sto manje dimenzijama, ali da prima bar 4-5 3.5mm hdd-a?
Al da se montiraju nekako na gumice i slicno da ne prenose vibru na cijelo kuciste posto bi radilo cijelu noc
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Tesko je nac ATX za normalnu svotu novaca, kamoli mATX kuciste da prima tolko hardova. Trend nazalost po tebe nije okrenut hardovima.

 

EDIT: Svakako preporuka da se okrenes SSDovima i za pohranu podataka. Oni manje brzi su dosta jeftini, pogotovo vani. Takodjer NVMe je relativno jeftin, oni jeftiniji su cijenom vrlo slicnim najjeftinijim SSDovima i kao takvi su i dalje brzi. Cijene su se opcenito vratile u "normalu" i sad su slicne onima od prije god dana.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.9.2020 9:28 (The_Fichek).
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
R4zOR229 kaže...

To nije ono kaj trazim, ciljam na stvari tipa core  x5, core v21, HAF XB EVO. Ove kockice pomogucnosti ne jako velike al da opet sve stane i ploca bude u horizontali.

 

Imas dva CM-a, ali pazi, sa ATX plocama to nisu vise mala kucista:

https://geizhals.at/?cat=gehatx&xf=550_7+-+Desktop%7E599_Cooler+Master

 

Meni je to odvratno ali eto, tko voli nek izvoli.

 

Imas ThermalkTake A30i, koji ce ti se mozda svidjeti, jer ima mesh i sve sto trazis:

https://geizhals.at/thermaltake-armor-a30i-vm700a1w2n-a1007073.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

 

mate213 kaže...
Jel zna netko za kakvo kuciste da prima matx ploce i da je sto manje dimenzijama, ali da prima bar 4-5 3.5mm hdd-a?
Al da se montiraju nekako na gumice i slicno da ne prenose vibru na cijelo kuciste posto bi radilo cijelu noc

 Koji format? Desktop? Tower? MicroATX je bas blesav format - jer takva kucista sa manjim volumenom ispod 20L su uglavnom za ITX ploce.

 

Ako ces u Desktop formatu, imas SilverStone Grandia GD06B:

https://geizhals.at/silverstone-grandia-gd06b-schwarz-sst-gd06b-10146-a623818.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

 

Ako ces Tower, isto SilverStone:

https://geizhals.at/silverstone-precision-ps09-schwarz-sst-ps09b-25015-a1053347.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

https://geizhals.at/silverstone-precision-ps12-schwarz-sst-ps12b-25019-a1377658.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

 

Makar iskreno, tu to je mATX ploca najveci problem, nit mirise nit smrdi. Sa ITX plocom mozes uzeti Node 304, crni ili bijeli, mjesta za 6x 3.5" diskove:

https://geizhals.at/fractal-design-node-304-schwarz-fd-ca-node-304-bl-a794687.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

 

Ako 100% zelis ici na mATX plocu (zbog broja SATA konektora, jer ih nema puno sa vise od 4x SATA, ali mozes staviti PCI-e kontroler),

onda je moj savjet da u startu kupis nesto sto ces moci imati godinama.

 

 

Kao mATX rijesenja, Tower i Desktop, opet imas Silver Stone sa dovoljno 3.5" hot-swap ladica:

https://geizhals.at/silverstone-case-storage-cs381-schwarz-sst-cs381-71146-a2118379.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

 

Ili ako hoces igrati na najsigurniju varijantu, da kuciste prima ATX format koji je idiot proof sa SATA konektorima, onda opet SilverStone:

https://geizhals.at/?cat=gehatx&asuch=Storage&asd=on&v=e&hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu&filter=aktualisieren&sort=p&bl1_id=30&xf=9691_ATX

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.9.2020 9:47 (Čitatelj).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Ma vec imam konfu koju koristim kao za filmove i neki "storage server", tak da je matx ploca vec tu, i zato pitam za te hardove posto isto imam 3 harda i ssd koji je samo za win, a mislio sam uzet jos jedan hard pa bi to bilo 4x3.5...
Budem jos progooglao malo,al nije mi bitno previse kak izgleda i dal je tower il desktop, jel.. bitno da eto, sto manje mjesta zauzima..
Il rijesit maticnu, pa uzet neku itx i mini kuciste, a hardove potrpat u neko nas kuciste, iako mi se ne daju novci za to sve sad bas
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Sklapam si lagano novi komp i dosao sam do kucista i nemalo se iznenadio.Masa kucista uopce vise nema predvidjeno mjesto za dvdrom? WTF? prevazislo me vrijeme.

kako da winse puknem gore uopce.

 

Koliko vidim instar ima najveci izbor kucista.jel postoji jos neka trgovia gdje je izbor velik.links je u kurcu

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Trenutno imas skoro 900 kucista sa 5.25" ulazom, cjenovno od 15 do 1000€:

https://geizhals.eu/?cat=gehatx&xf=539_1&sort=p#productlist

 

Eto, nadjes sta ti se svidja, pa provjeris na Nabava.Net dali je dostupno u HR,

i ako ne, trazis dalje dok ne nadjes, ili narucis iz EU-a.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice