Napajanje za CrossFire

poruka: 30
|
čitano: 5.746
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Napajanje za CrossFire

Zanima me koliko jako minimalno mora biti napajanje da bih mogao staviti dva radeona HD 4850?

 

Trenutno imam u kompu vec jednu gore navedenu graficku i napajanje od 500W, da li mi treba jace napajanje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanje za CrossFire

Koji brand je napajanje? Corsair 550W VX ili Fotron 500 Bluestorm II bi bili dovoljni čini mi se, ali pričekaj nekog iskusnijeg. Bolje se ne šalit ako imaš neko šrot napajanje.

14 godina
neaktivan
offline
Napajanje za CrossFire

napajanje je Sharkoon SHA550-12A (nek vas ne zavara ovo 550, jer pokraj pise 500W)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Napajanje za CrossFire
Pajco kaže...

Zanima me koliko jako minimalno mora biti napajanje da bih mogao staviti dva radeona HD 4850?

 

Trenutno imam u kompu vec jednu gore navedenu graficku i napajanje od 500W, da li mi treba jace napajanje?

 Kod ATI-a pise 550W

 

http://www.amd.com/us/products/desktop/graphics/ati-radeon-hd-4000/hd-4850/Pages/ati-radeon-hd-4850-system-requirements.aspx

16 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Napajanje za CrossFire

mislim da cu se odlucit ipak za neko 550 watt-no napajanje, al hvala na savjetu

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Napajanje za CrossFire

Pozdrav.

 

Planiram za koji mjesec napraviti crossfire sa HD 5770 pa me zanima koliko jako napajanje moram imati. U biti me zanima da li ću morati mijenjati svoje Corsair 440 W napajanje. Uz crossfire napajanje bi trebalo izdržati i quada te 3 harda.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanje za CrossFire
the economist kaže...

Pozdrav.

 

Planiram za koji mjesec napraviti crossfire sa HD 5770 pa me zanima koliko jako napajanje moram imati. U biti me zanima da li ću morati mijenjati svoje Corsair 440 W napajanje. Uz crossfire napajanje bi trebalo izdržati i quada te 3 harda.

Morao bi to Corsair izdržati. Na testovima konfiguracije s CrossFireom od HD 5770 troše oko 370W, a maksimalno 396W.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2010 9:38 (Razer_Copperhead).
14 godina
offline
RE: Napajanje za CrossFire
the economist kaže...

Corsair 440 W napajanje.

Vjerovatno si mislio na 450w jer ovo corsair 440w ne postojiNamigiva

14 godina
offline
RE: Napajanje za CrossFire

Na Sapphireovoj stranici pise:

  • 500 Watt Power Supply is required.
  • 600 Watt Power Supply is recommended for CrossFireX™ System.
  • Evo link pod system requirements

     

    a neznam, jos procesor, bit ce gusto...

    "My Name is Bond - James Bond"
    14 godina
    protjeran
    offline
    RE: Napajanje za CrossFire
    agent_00klc kaže...

    Na Sapphireovoj stranici pise:

  • 500 Watt Power Supply is required.
  • 600 Watt Power Supply is recommended for CrossFireX™ System.
  • Evo link pod system requirements

     

    a neznam, jos procesor, bit ce gusto...

    Neće, VX550 drži tri 4850HD, provjereno.

    http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
    14 godina
    neaktivan
    offline
    RE: Napajanje za CrossFire
    agent_00klc kaže...

    Na Sapphireovoj stranici pise:

  • 500 Watt Power Supply is required.
  • 600 Watt Power Supply is recommended for CrossFireX™ System.
  • Evo link pod system requirements

     

    a neznam, jos procesor, bit ce gusto...

    To je opet ona prica od neki dan. Naravno da pise 500 / 600W, ali to se odnosi na no name napajanja, a ne na premium napajanja kao npr Corsair.

     

    To je u principu za one ljude koji nemaju pojma o napajanjima, i vjerujeu da je sve to isti, i koji onda traze jeftino 500W napajanje i to je to, Zato tu mora biti takva brojka, da se odnosi i na srotex-e.

    15 godina
    neaktivan
    offline
    Napajanje za CrossFire

    Sve navedene konfe provjereno drži jedan CX400 sa cijenom od ~390 kn i sa 3 godine garancije.

    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    14 godina
    protjeran
    offline
    RE: Napajanje za CrossFire
    the economist kaže...

    Pozdrav.

     

    Planiram za koji mjesec napraviti crossfire sa HD 5770 pa me zanima koliko jako napajanje moram imati. U biti me zanima da li ću morati mijenjati svoje Corsair 440 W napajanje. Uz crossfire napajanje bi trebalo izdržati i quada te 3 harda.

    TX750 uzmi znam da je previše ali zagarantovat će ti budućnost

    Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2010 15:14 (windows_7).
    15 godina
    neaktivan
    offline
    RE: Napajanje za CrossFire
    windows_7 kaže...
    the economist kaže...

    Pozdrav.

     

    Planiram za koji mjesec napraviti crossfire sa HD 5770 pa me zanima koliko jako napajanje moram imati. U biti me zanima da li ću morati mijenjati svoje Corsair 440 W napajanje. Uz crossfire napajanje bi trebalo izdržati i quada te 3 harda.

    TX750 uzmi znam da je previše ali zagarantovat će ti budućnost

     

    Najbolje da uzme odmah 3 HX1000, to će mu biti dovoljno za budućnost

    14 godina
    offline
    RE: Napajanje za CrossFire
    franky kaže...

    Sve navedene konfe provjereno drži jedan CX400

    Mislim da je ipak za navedeno preporučljivije ić na bar VX450 (ako se spominje samo corsair).

    14 godina
    protjeran
    offline
    RE: Napajanje za CrossFire
    franky kaže...
    windows_7 kaže...
    the economist kaže...

    Pozdrav.

     

    Planiram za koji mjesec napraviti crossfire sa HD 5770 pa me zanima koliko jako napajanje moram imati. U biti me zanima da li ću morati mijenjati svoje Corsair 440 W napajanje. Uz crossfire napajanje bi trebalo izdržati i quada te 3 harda.

    TX750 uzmi znam da je previše ali zagarantovat će ti budućnost

     

    Najbolje da uzme odmah 3 HX1000, to će mu biti dovoljno za budu

    odma me praviš budalom eee momak uzmi ti 3 sil stridera i 3 thoughpowera i valjda će biti dosta....

    HX650 ili TX750 !!!

    14 godina
    protjeran
    offline
    RE: Napajanje za CrossFire

    LMAO...

     

    Krško Elektrana nek mu bude uz kuću za dvije jadne 4850HD.

     

    VX450W drži bez problema. Te kartice ako povuku 180W svaka u loadu, svaka čast (moraju biti OC-ane kao moja).

    Dakle skupa cca 360W MAX sa Furmarkom.

     

    Il dakle VX/HX450W, ili nešto drugo, npr. alternativa.

     

    LC POWER Silent Giant GREEN POWER LC6560GP3 V2.3

     

    Povoljniji, a snažniji.

     

    http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
    15 godina
    offline
    RE: Napajanje za CrossFire
    Don Kihoty kaže...

    LMAO...

     

    Krško Elektrana nek mu bude uz kuću za dvije jadne 4850HD.

     

    VX450W drži bez problema. Te kartice ako povuku 180W svaka u loadu, svaka čast (moraju biti OC-ane kao moja).

    Dakle skupa cca 360W MAX sa Furmarkom.

     

    Il dakle VX/HX450W, ili nešto drugo, npr. alternativa.

     

    LC POWER Silent Giant GREEN POWER LC6560GP3 V2.3

     

    Povoljniji, a snažniji.

     

    Potpis..

     

    ali nebih se slozio da je lc power snazniji od corsaira vx450 nikako

     

    jednostavno lc je up to 85% efikasnosti

     

    a vx450 ima licencu..

     

    druga stvar je sta vx 450 daje na +12v 30 ampera

     

    dok lc power daje na +12v 17 ampera

     

    na +5 v lc power daje 28 a

     

    dok corsair daje na+5v 30 a

     

    ispravi me ako se varam

    Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2010 16:25 (toxic).
    14 godina
    protjeran
    offline
    RE: Napajanje za CrossFire

    LC Power ima dva raila...

    140mm vent. Ultra tih.

     

    Nekad je bolje imati 1 rail, nekad bolje dva.

     

    Ako je jedna grafika, tipa 5870, onda je bolje jedan rail.

    Ako su dvije, meni se pokazalo da je 2 raila efikasnije, rastereti napajanje po railovima, svaka grafika svoj.

     

    Radi izvrsnu.

     

    Besides, moj 4 godine star Smartbox (iz doba kad je još imao elektroniku od CWT-a, a ne današnje sranje)

    je jučer na servisu držao 260GTX bez problema.

     

    I to Mushkin OC edition, koja je bila u HG SPOT-u za dobre pare i 10 god jamstva.

    http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
    15 godina
    neaktivan
    offline
    Napajanje za CrossFire

    ovako, napajanje nije Corsair nego Chieftek 450 W, napamet sam pisao... ako već investiram u pilu od kompa neću štedjeti na napajanju tako da ako postoji i najmanja sumnja u snagu napajanja kupujem novo...

    a ove spike da mi treba kilovat struje ne pušim, to stavite sebi u kompove (prozvani će se prepoznati)...

     

    razlog zašto radim crossfire je zato što ću dobiti veliki popust na HD monitor 22" kao vjerni kupac kod lokalnog dilera, pa reko ajde da napravim onda stroj... hvala svima bum se još informirao, stvar je u tome što nema puno ljudi crossfire pa ljudi nemaju iskustva i pišu preporuku po intuiciji, ali svako mišljenje pomaže (rado bi ušparao 750 kn da se razumijemo)...

    Moj PC  
    3 0 hvala 0
    13 godina
    neaktivan
    offline
    Napajanje za CrossFire

    oprostite na smetnji,ali imam pitanje u vezi crossfire povezivanja...imam napajanje crosshair 950W,procesor   AMD Phenom(tm) II X6 1055T  i grafičku ATI sapphire radeon hd 5850/256bit toxic 1gb... pitanje je bi li moga staviti još jednu istu grafičku na ovo napajanje da ih povežem crossfire-om????

     
    0 0 hvala 0
    14 godina
    protjeran
    offline
    RE: Napajanje za CrossFire

    možeš staviti još 3 5850 i ostane ti za jednu 9800GTX+...

    Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
    13 godina
    neaktivan
    offline
    RE: Napajanje za CrossFire
    Don Kihoty kaže...

    LC Power ima dva raila...

    140mm vent. Ultra tih.

     

    Nekad je bolje imati 1 rail, nekad bolje dva.

     

    Ako je jedna grafika, tipa 5870, onda je bolje jedan rail.

    Ako su dvije, meni se pokazalo da je 2 raila efikasnije, rastereti napajanje po railovima, svaka grafika svoj.

     

    Radi izvrsnu.

     

    Besides, moj 4 godine star Smartbox (iz doba kad je još imao elektroniku od CWT-a, a ne današnje sranje)

    je jučer na servisu držao 260GTX bez problema.

     

    I to Mushkin OC edition, koja je bila u HG SPOT-u za dobre pare i 10 god jamstva.

    Meni je pod tim smećem grunula 3850tka,ne spominji mi Smartbox da ima elektroniku Seasonica unutra..

     

    2006. je kolegi još skoro pola kompa odnijelo,a imam 5 takvih primjera,dakle stari,taj navodno bolji..moš mislit kakav je tek novi - koji je gori po tebi..

     

    http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=42506

     

    To da je upalio uopće sa GTX260 je svjetsko čudo..ne znam kako izvesti 2x6pin na njemu uopće,dobro,molex<6pin adapterima,ali da je to bilo stabilno to je ravno SF romanu..

     

    A pod chieftecom 420DF mi se restartavala X1950pro za AGP,na nforce3 ploči i 2800+ Athlonu64,toliko i o tim chiefovima starim,nisu ni oni svi bajni. Isto sam promijenio dva molexa,jer sam mislio da je u njima problem - tj. 2molex>6pin adaptera i ništa,nije dalo rezultata. Uvijek isto - nestane slike na ekranu pri 3D opterećenju,a zvuk se nastavi odvijati..i ATi baca vpu recovery..prodam grafu dečku sa 350W Fortronom PNF i intel pločom i chipsetom i radi odlično. Jbg..treba i sreće imati..

    Cemetary gates
    Poruka je uređivana zadnji put pet 22.10.2010 9:52 (thedream).
    15 godina
    offline
    Napajanje za CrossFire

    Za kolege sa 2x HD4850 i 2xHD5770,

     

    ono sto vi trazite je Corsair VX450W,

     

    u vezi kolege sa TX950, dvije HD5850 drzi i Corsair VX550 W, dakle guralo bi i 4X HD5850 bez beda.

     

     

    I ono napajanje Chieftech 450W nebi bilo preporucljivo drzati sa 2x HD4850, jer ipak to su grafe koje imaju veliku potrosnju za svoju snagu.

    I i7 960D0 I HD5970 I 12Gb Kingmax I EX-58 UD-5 I Xilence1200W I 2Tb Hitachi I Antec 1200 I
    Moj PC  
    0 0 hvala 1
    14 godina
    protjeran
    offline
    RE: Napajanje za CrossFire

    Gdje sam ja spomenuo Seasonica i Smartoxa?

     

    Razlikujem dve vrste smartboxa.

    Stari smartbox ima žutu ili bijelu nalijepnicu i ima CWT elektroniku.

    500W model je zapravo industrijski CWT od 420W, što je sasvim dovoljno za sve današnje kartice.

     

    Novi smartbox sa crnom ili crno-zelenom nalijepnicom je nekakvo kinesko smeće...

    Ne vrijedi pošljiva boba.

     

    Glasan, i neefikasan.

     

    Stari Smartbox ima YateLoon vent, koji je sada u mom Corsairu, jer je ono smeće od ADDA-e preglasno.

    Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
    13 godina
    neaktivan
    offline
    Napajanje za CrossFire

    Ma rekao - ni da ima Seasonic elektroniku unutra,ne bi ga uzeo,povukao mi je grafičku kad je prcnuo.

    Cemetary gates
    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    14 godina
    neaktivan
    offline
    Napajanje za CrossFire

    Meni ćuftek od 450w, onaj model GPS nešto, nije bio sposoban držati jednu 8800gts i ovog athlona. Jedino kad bi smanjio napon na procu za 0.1V se komp nebi gasio pod opterecenjem.

    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    14 godina
    protjeran
    offline
    RE: Napajanje za CrossFire
    dedaa kaže...

    Meni ćuftek od 450w, onaj model GPS nešto, nije bio sposoban držati jednu 8800gts i ovog athlona. Jedino kad bi smanjio napon na procu za 0.1V se komp nebi gasio pod opterecenjem.

    Iscurili/dotrajali kondezatori...

    Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
    14 godina
    neaktivan
    offline
    RE: Napajanje za CrossFire
    Don Kihoty kaže...
    dedaa kaže...

    Meni ćuftek od 450w, onaj model GPS nešto, nije bio sposoban držati jednu 8800gts i ovog athlona. Jedino kad bi smanjio napon na procu za 0.1V se komp nebi gasio pod opterecenjem.

    Iscurili/dotrajali kondezatori...

    Moguće, iako sam ga otvarao i nisam ništa vidio, smeće od napajanja jednostvno

    1
    Nova poruka
    E-mail:
    Lozinka:
     
    vrh stranice