Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.376.214
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
16 mjeseci
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pa gle imas slicno i za puno jeftinija napajanja procitati... ne kazem ja da je to eksplozivno napajanje, to je napajanje korektno i odradit ce poso, ali je neka teška sredina po kvaliteti. Poanta je da ima puno boljih, pogotovo kaj sa tim stavljanjem atx 3.0 standarda i gen 5 kablova cijena skace i za isti nivo kvalitete napajanja kao bez toga ovo atx 3.0 mora biti 25-30% skuplje, a ovo ide po 135e vani, to je cijena klasičnih 750w gold napajanja, a ovo je atx 3.0 i jos 850w... OEM mu je isto "no namer" HEC... prije su furali Seasonic

Evo ti primjer jednog takvog jeftinog ATX 3.0 napajanja od FSP
FSP Hydro G Pro 1000W ATX v3.0 PSU Review 

A i gimmick je uopce kupovati ATX 3.0 napajanje sa gen 5 kablovima na 850w jedinici... Za taj standard ispod 1000w nema smisla uzimati takvo napajanje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2023 14:56 (Morgoth Bauglir).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
El Torro kaže...

Čuo sam da je RMX serija odličnasamo se bojim da mi je 550W premalo a 650W je 140 eura.

 

Samo desetak stranica unazad, prije par mjeseci je RM650x na Caseking bilo 79 eura.

Dok je kod nas sikira padala u med, onda si mogel kupit Chiftec PowerPlay 650W Gold za samo 500kn.Sad imaš samo realnost, skupa i precjenjena napajanja kao prvi Corsair pa Seasonic itd.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/kucista-napajanja/napajanja-vasu-konfiguraciju-po/51397.aspx?page=726&jumpto=6598138&sort=asc&view=flat

Morgoth Bauglir kaže...

BeQuiet je žalost sa novom serijom atx 3.0 napajanja, dark power pro 13 serija je ispod prosjecna a kamoli taj budget model. A i nije vise CWT OEM nego FSP.

 

Inace za cudo FSP je izbacio brutalno napajanje sa Titanium certifikatom a neznam kako je onda dark power 13 od BeQuiet tako loše ispalo...

 

FSP Hydro Ti Pro 1000W PSU Review

 

be quiet! Dark Power 13 850W PSU Review

Da i kaj sad, pa kolko ljudi kupuje=treba takva napajanja za 300+eura ili 350eura za taj model od 1000W.

 

Ono kaj trebamo a nemamo(povremeno se nađe), to je uloženo-dobiveno brutalno napajanje+ugodna cijena.Dakle najbolje napajanje za najmanja love+razumna cijena, to je ono bitno kaj zanima svakog kupca.

 

torrente kaže...
ja ću sada zaokružiti okruglih 20g uz chieftec.
kada kupujem, u trgovini odmah filter pretraživanja kod kućišta i napajanja.. želim samo izlistanje chiefteca.

nikada problem sa niti jednim proizvodom, a izmjenilo ih se unutar 20g kada sam počeo sa dragonom.

 

jednom ćif, uvijek ćif.

 

 A jel prije kupnje gledaš testove napajanja, vezano za ono kaj sam dole napisal ili Hold Up Time napajanja.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/stariji-cvrsti-diskovi-trajniji-novih-pro/293730.aspx?page=0&jumpto=6610244&sort=asc&view=flat

 

Vezano za podebljano, eto ova dva nesretna Asus modela na kojima podebljano nije dobro ili ide pod minuse.

 

https://www.tomshardware.com/reviews/asus-tuf-gaming-550w-bronze-power-supply-review

 

https://www.tomshardware.com/reviews/asus-tuf-gaming-450w-bronze-power-supply-review

 

https://www.amazon.com/ASUS-TUF-Axial-tech-Technology-Certification/dp/B08MV9694K?th=1

 

Cijena 550W modela hm 88$, pa ti eto kupi napajanje na čoravo bez gledanja u testove.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2023 21:30 (rambox).
2 godine
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

RMX 750W je u 8 mjeseci na Caseking-u poskupio skoro 100%. AM5 komponente su također jako skupe i zato idem na AM4 platformu. Nek jedu govna s takvim cijenama.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
itomic009 kaže...

Nije ti premalo, osim ako ne ideš u neke extremne overclokove a onda svakako uzimaš i extremne ostale komponente. Dakle, moj R5 3600 i RX 6700 XT u gamingu, govorim o komplet kompu (pod moj PC), vuku oko 250W do top 300W (to je neko vršno opterećenje) a realno je uglavnom oko 250W a bude i 200W, zavisi od igre do igre. I to govorim o potrošnji iz zida, jel. R5 7600X nije drastično rastrošniji CPU, tako da ti ako i dodaš 50W na moje brojke, opet si daleko od onog za što je sposoban RM550X i za 24/7, a di tek povremeno.  I ja sam ubo na BF akciji svoj za oko 60 eura, čini mi se. Sad vidim da je oko 110 eura pa na gore.

 Sto onda laze AMD za 6750XT da je minimum 650W. Jako slican 6700XT.

 

https://www.amd.com/en/products/graphics/amd-radeon-rx-6750-xt

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
pravi_covijek kaže...
itomic009 kaže...

Nije ti premalo, osim ako ne ideš u neke extremne overclokove a onda svakako uzimaš i extremne ostale komponente. Dakle, moj R5 3600 i RX 6700 XT u gamingu, govorim o komplet kompu (pod moj PC), vuku oko 250W do top 300W (to je neko vršno opterećenje) a realno je uglavnom oko 250W a bude i 200W, zavisi od igre do igre. I to govorim o potrošnji iz zida, jel. R5 7600X nije drastično rastrošniji CPU, tako da ti ako i dodaš 50W na moje brojke, opet si daleko od onog za što je sposoban RM550X i za 24/7, a di tek povremeno.  I ja sam ubo na BF akciji svoj za oko 60 eura, čini mi se. Sad vidim da je oko 110 eura pa na gore.

 Sto onda laze AMD za 6750XT da je minimum 650W. Jako slican 6700XT.

 

https://www.amd.com/en/products/graphics/amd-radeon-rx-6750-xt

 Ako je u pitanju neko Lc power ili Kolink napajanje i sl. za office klasu onda treba uzeti minimum 650w,a ako je neko kvalitetno gold napajanje onda ti je 500W uvrh glave.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
pravi_covijek kaže...
itomic009 kaže...

Nije ti premalo, osim ako ne ideš u neke extremne overclokove a onda svakako uzimaš i extremne ostale komponente. Dakle, moj R5 3600 i RX 6700 XT u gamingu, govorim o komplet kompu (pod moj PC), vuku oko 250W do top 300W (to je neko vršno opterećenje) a realno je uglavnom oko 250W a bude i 200W, zavisi od igre do igre. I to govorim o potrošnji iz zida, jel. R5 7600X nije drastično rastrošniji CPU, tako da ti ako i dodaš 50W na moje brojke, opet si daleko od onog za što je sposoban RM550X i za 24/7, a di tek povremeno.  I ja sam ubo na BF akciji svoj za oko 60 eura, čini mi se. Sad vidim da je oko 110 eura pa na gore.

 Sto onda laze AMD za 6750XT da je minimum 650W. Jako slican 6700XT.

 

https://www.amd.com/en/products/graphics/amd-radeon-rx-6750-xt

 Ne lažu. Svi proizvođači kartica preporučuju jača napajanja prvenstveno zbog loših budžet napajanja koja ne isporučuju snagu(W) koja piše na njima.

Zatim zbog tkz. naponskih skokova. Kad još dodaš više komada HDD i SSD, vodeno hlađenje, ventilatore, RGB. periferiju i šta sve ne uštekano u MBO, bolje je imati jače napajanje.

Dobro ti je rekao, s kvalitetnim Gold 550W napajanjem, tvoj komp neće imati problema.

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
stručnjak kaže...

Računalo mi se iz čista mira resetira, temp CPU 34 a GPU 38 idle a u radu CPU 50 GPU 60. Sludilo me nikako da nađem u čemu je problem, RAM provjeren, Windowsi ok..više ne znam što da radim. Možda je napajanje ostarilo, imate li kakvu preporuku malo boljeg napajanja jer planiram do kraja godine uzeti komletno novo računalo (oko 1000€)?

 Update. Ipak je bilo do napajanja, ventilator je otkazao i uzrokovao gašenje. Kupio sam novo ASUS ROG Strix (122€), sve pospajao i sada je sve ok. Hvala na pomoći i preporuci.

Frka85
2 godine
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

trenutno imam Seasonic S12II 520W iz 2014, koje služi.

za neku novu konfu ću trebati 650W.

kako mislim složiti sve u istoj kanti, ograničen sam prostorom, odnosno trebam se držati ATX PS/2 modela. dužina od 150mm bi još i stala. ali recimo da se zadržimo na standardnoj veličini.

 

Seasonic ima modularne modele u toj dimenziji, ali sam nešto čitao negdje da nije to više stari Seasonic, a cijene paprene. mislim, opčenito su cijene fino dignute.

 

za sad mi je kandidat Corsair 650W TX650M, jer imaju kvalitetne kondenzatore, garancija 7 god. itd

modularni ili semi kao ovaj su opcije, gold svakako, što duža gara, ATX PS/2 (da nije duži od 140-150mm).

 

ako imate koji savjet za neki model koji bi zadovoljio moje kriterije, pišite

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

XPG Core Reactor 750W Gold. Dimenzije 140x150x86mm. 129€

Napredna platforma, modularan, sve japanski kondenzatori, 10g jamstvo.

Nije ni TX650W loš, ali ovaj ipak malo bolji.

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Kakvo je ovo https://www.mindfactory.de/product_info.php/600-Watt-be-quiet--System-Power-9-CM-Modular-80--Bronze_1322105.html napajanje po kvaliteti, te dali bi bilo dosta u slucaju da uskoro nadogradim grafu za neku novu seriju AMDa 6xxx?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Rodić

 

Sve do nekih RX 6750 XT bi bilo dovoljno, ali osobno bih onda prije ciljao na 550 W Gold nego taj Bronze. Ovdje ima test novije System Power 10 750 W i ista platforma je i u System Power 9 CM, ali 9-ka CM bi mogla imati nešto niže oscilacije napona (Ripple) jer ima dodatne kondenzatore na modularnoj ploči. Vidim da je System Power 10 650 W cca. 4 € skuplji od ovoga što si stavio, ali ima 5 god. jamstva (vs 3 god. kod 9 CM) i malo je jači. Ne znam što bi ti u ovom slučaju bilo bitnije, modularnost ili jamstvo, pa možda i ta 10-ka ulazi u izbor.

 

Modularni Bronze konkurent be quiet modelima bi mogao biti FSP Hydro M Pro 600 W (od 67,31 €). Nemam specifično recenziju tog modela, ali ovdje je od Hydro Pro s vjerojatno jednakom platformom (Hydro M Pro jedino ima dodatnu modularnu ploču i FDB ventilator). Mislim da je ta platforma bolja od one HEC-ove u be quiet-u (po ovim testovima se to može zaključiti, ali nije mjereno na istoj opremi pa mogu biti određena odstupanja), a ima i 105 °C japanski primarni kondenzator (vs 85 °C Elite/Teapo), kvalitetniji ležaj ventilatora (možda i ne tiši profil rada), svi sekundarni kondenzatori su polimerni (vs elektrolitski (uglavnom Teapo i gdje koji japanski, vjerojatno na 5 VSB-u)) i polimerni).

 

Što se tiče Gold modela, postoje BoostBoxx Power Boost 600 W700 W (polu modularni) (60 € / 70 €; 1/2 god. jamstva). To bi trebala biti "robna marka" CSL trgovine i nisam siguran je li jamstvo 1 god. kao što piše na Geizhalsu ili 2 god. što navode na svojoj stranici za njihove konfiguracije jeftinije od 500 € (ne vidim da navode za napajanja). U pitanju (test) je poznata CWT platforma srednjeg ranga (npr. Gigabyte i Enermax), a iako su kondenzatori u rangu onih iz be quiet modela (nema japanskih i primarni je deklariran na 85 °C), ipak je u pitanju Gold platforma s boljim tranzistorima pa bi trebali biti i pod manjim opterećenjem od topline. Ventilator je s običnim ležajem, ali "low rpm" varijanta pa se nikad neće zavrtjeti više od 1350 RPM-a.

 

Ako nećeš ići na ništa jače od RX 6700/6750 XT i npr. i5-13400F / Ryzen 5/7 7600/7700, onda postoji i spomenuta 550 W Gold opcija, ali isto od 'nekonvencionalnog' proizvođača, tj. s Banggood-a GP1 550 W (cca. 56 € s dostavom iz CZ, a vidim da prolazi ovaj kod (BGcfe58f) pa s njim ispadne manje od 40 €; 18 mjeseci jamstvo). Ovdje sam stavio recenziju jače verzije od 750 W, ali po slikama kupaca na Banggood je moguće vidjeti da je jednak raspored komponenti pa je i platforma vrlo vjerojatno jednaka. Nažalost, nemaju više 750 W za dostavu iz CZ, a s HK skladišta nisam nikad kupovao pa ne znam bi li bilo nekih dodatnih troškova od carine.

2 godine
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Prodali mi Fractal Design pa sam uzeo Asus ROG Strix 650W gold. (120 eura, Mall hr)

Tom's Hardware kaže da je u pitanju vrhunsko napajanje a slabija strana je efikasnosti na jako niskom loadu. Znači, umjesto da PC stavim u sleep mod moram ga svaku večer ugasiti ako mjesečno želim uštedjeti 60 lipa.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Hvalaa, uzeo sam 650 power 10. Modularnost mi nije toliko bitna :)
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
El Torro kaže...
 uzeo Asus ROG Strix 650W gold. (120 eura, Mall hr)

 Zašto ? A za 2/9€ više ima 750W :S

15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Konfa je iz Moj PC. Zanima me bi li XFX Core 450 W 80+ Bronze držao konfu sa RTX 3060? Ako treba novo napajanje šta bi preporučili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ako je ispravno napajanje onda drži bez problema jer taj tvoj komp, uključivši i RTX 3060 nije zahtjevan. Ako ti se mijenja napajanje, bilo šta kvalitetno od 400W pa na dalje to drži bez po muke. Za mir i eventualno jače i brže grafe, uzmeš od 550W dobro i miran si. 

2 godine
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kad sam ja kupovao razlika je bila 20 eura a meni 750W ne treba.

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

kiwi_91  jel možda ima negdje nekih reviewa za napajanje XPG Pylon?

Vidim da je doslo kod nas na trziste pa za 80+ bronze napajanje bi mozda bilo nesto kao sto je chieftec bio.

 

https://www.xpg.com/us/xpg/670

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ima ovo iz 2021. to je valjda to napajanje ?

 

link

15 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zdravo

 

Može li preporuka napajanja za PC pod moja konfiguracija i da bude ok što duže (jasno mi je za kristalne kugle xD)

Mijenjao bi kućište u Fractal Design Meshify 2 (mada sam i tu zbunjen jer ima dosta verzija compact dizajna pa ne znam koje bi uzeo) pa mi treba novo napajanje i cooler za CPU.

Da cijena ne bude divljačka i da je dućan u Zagrebu ako nije problem. 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.5.2023 10:31 (Point-X).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Itko?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ako želiš s PCIe 5.0 priključkom i ATX 3.0, onda je najjeftiniji be quiet! Pure Power 12 M 650 W (od 120 €; 5 god. jamstva). Za korištenje adaptera, tj. napajanja bez tog novog priključka bih redom gledao ovakvo nešto:

 

Seasonic Prime GX 650 W (od 115 €; 10 god. jamstva)

NZXT C650 (od 108 €; 10 god. jamstva) ili Amazon DE cca. 98 € s našim PDV-om i dostavom.

Asus ROG Strix 750 W (od 123 €; 10 god. jamstva)

Chieftec PowerUp 750 W (od 114 €; 5 god. jamstva)

Xilence Gaming Gold 650 W / 750 W (od 88 € / 96 €; 2 god. jamstva)

 

Iako ga osobno ne bih uzeo u ovom tvom slučaju, ali ako se odlučiš na zadnji Xilence, molim te postavi koju sliku jer nema recenzija pa ne znam kakva je platforma unutra. Ovako po službenim slikama i specifikacijama izlaza bih rekao da je u pitanju isti proizvođač kao i kod nove Cooler Master XG serije, odnosno proizvođač XHY. Njihove platforme su i onim spominjanim Blitzwolf Gold napajanjima pa je ovaj Xilence potencijalno dobre kvalitete. No kažem, osobno ga ne bih uzeo u ovom tvom slučaju. be quiet! ili Seasonic se čine kao ok izbor ako ti nisu preskupi, a NZXT je najbolje u pogledu uloženo-dobiveno.

 

Inače, Be quiet! ima CWT platformu u varijanti od 750 W (pretp. da je ista i u 550 W i 650 W), a u jačim od 850 W i 1000 W je HEC proizvođač pa bih čak na osnovi toga (CWT ima bolji renome) i preferirao slabije modele.

 

Recenzije:

be quiet! Pure Power 12 M 750 W

Seasonic Prime GX 650

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

I be Quiet 12M ima 10 god. jamstvo jedino kod nas nesto muljaju da je 5 god...

 

https://www.bequiet.com/de/powersupply/4069

 

https://geizhals.eu/be-quiet-pure-power-12-m-650w-atx-3-0-bn342-a2884049.html

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ekipa triba mi napajanje za moj pc,več iman odlično napajanje ali nema onaj novi pci 5.0 adapter,al koristim onaj što sam dobio uz grafičku karticu i sve radi odlično,dali uopće moram mijenjati napajanje samo zbog toga adaptera tj pci 5.0 što ide na nove rtx 4xxx seriju grafičke kartice

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne moraš mijenjati tog Anteca HCG850.

 

Iako mogu malo zakomplicirati stvari....Ako već nisi tako spojio, eventualno bi mogao na taj adapter spojiti napajanje tako da na svaki priključak ide jedan PCI-E priključak s jednog kabla. Ukoliko je u pitanju adapter s 3x priključka, HCG850 ima 3x PCI-E kabla od kojih svaki ima dva priključka pa bi u tom slučaju iskoristio sva tri kabla i s njih priključio najkraći priključak na taj adapter. To bi značilo da bi imao šumu kablova u kućištu pa razumijem da bi većina uzela samo dva kabla, ali onako su manja opterećenja na pojedine kablove/priključke i potencijalno bi oscilacije napona bile niže jer mislim da svaki PCI-E/CPU priključak na PCB-u napajanja ima svoje kondenzatore pa bi tako više njih sudjelovalo u "peglanju" napona.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da spojio sam tako da ide svaki posebno kabel ;)

3 godine
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Trebam tiho napajanje(da ima zero rpm mod po mogućnosti) za i5 13600k i rtx 4070. Pretpostavljam da stari fsp raider 550+ nije dovoljan?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Casablancas kaže...

Trebam tiho napajanje(da ima zero rpm mod po mogućnosti) za i5 13600k i rtx 4070. Pretpostavljam da stari fsp raider 550+ nije dovoljan?

 koliko love misliš potrošiti?

imaš pet postova prije prijedloge od kolege kiwija za sličnu konfu

3 godine
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
Casablancas kaže...

Trebam tiho napajanje(da ima zero rpm mod po mogućnosti) za i5 13600k i rtx 4070. Pretpostavljam da stari fsp raider 550+ nije dovoljan?

 koliko love misliš potrošiti?

imaš pet postova prije prijedloge od kolege kiwija za sličnu konfu

 Oko 100€, vidio to samo ne znam što je najbolje, pure power 12 M nema zero db, strix ima ali ne vidim da je atx 3.0 i PCIE 5.0, ali ne znam jel mi to uopće potrebno ili je to samo future proofing?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice