Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.377.320
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav, ma vozi ti to u servis, da ne rikne jos nesto. A ionak ce mozda nesto trebat zamjenit pa nek ljudi odrade.

Ti budi u miru.

defiant
4 godine
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozz,

kupujem novi komp za svoju sobu i sad je problem internet. Ruter za net je na katu a moja soba u prizemlju i ne postoji mogućnost spajanja preko kabela.

Koja mi je najbolja opcija za spajanje kompa na internet, a da bude stabilna mreža i dobar wifi signal?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

3 teme isto pitanje? I onda još u napajanja, kakve veze napajanja imaju sa internetom?

Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Računalo mi se iz čista mira resetira, temp CPU 34 a GPU 38 idle a u radu CPU 50 GPU 60. Sludilo me nikako da nađem u čemu je problem, RAM provjeren, Windowsi ok..više ne znam što da radim. Možda je napajanje ostarilo, imate li kakvu preporuku malo boljeg napajanja jer planiram do kraja godine uzeti komletno novo računalo (oko 1000€)?

Frka85
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 mjeseci
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Za 1000e se ne moe složćiti nikakva jaka i rastrošna konfa, to ti je i 750w teški overkill. Ali ajde ako ga mislis bas dugo imati uzmi Asus Rog Strix 750w Gold

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

stručnjak

 

Gasi li se i tijekom opterećenja i tijekom mirovanja na desktopu? Je li to XFX (TS?) Gold ili Bronze napajanje? Ako je Bronze jesu li isključena Haswell (C6/C7) power stanja u BIOS-u (iako pretpostavljam da bi onda od početka radilo probleme da nisu, ali možda je s vremenom napajanje postalo osjetljivije...)?

 

Za konfiguraciju od oko 1000 € bi moglo biti dovoljno i 650 W pa bi možda mogao uštedjeti uzevši 650 W, ali trenutno nisam vidio neku posebnu akciju za modele te snage pa bolje pričekati ako uspiješ riješiti problem možda s postavkama u BIOS-u. Ako bi baš išao na 750 W, onda imaš na Žutom kliku trenutno 10 % popusta za plaćanje s HPB karticom pa NZXT C750 (cca. 116 € s popustom; 10 god. jamstva) ispadne povoljniji od Asus-a. Unutra je ista Seasonic platforma, iako je Asus malo više utjecao na komponente (posebni Asus ventilator i hladnjaci) i ima nešto više kondenzatora na modularnoj ploči.

 

Recenzija:

Asus

NZXT

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

stručnjak

 

Gasi li se i tijekom opterećenja i tijekom mirovanja na desktopu? Je li to XFX (TS?) Gold ili Bronze napajanje? Ako je Bronze jesu li isključena Haswell (C6/C7) power stanja u BIOS-u (iako pretpostavljam da bi onda od početka radilo probleme da nisu, ali možda je s vremenom napajanje postalo osjetljivije...)?

 

Za konfiguraciju od oko 1000 € bi moglo biti dovoljno i 650 W pa bi možda mogao uštedjeti uzevši 650 W, ali trenutno nisam vidio neku posebnu akciju za modele te snage pa bolje pričekati ako uspiješ riješiti problem možda s postavkama u BIOS-u. Ako bi baš išao na 750 W, onda imaš na Žutom kliku trenutno 10 % popusta za plaćanje s HPB karticom pa NZXT C750 (cca. 116 € s popustom; 10 god. jamstva) ispadne povoljniji od Asus-a. Unutra je ista Seasonic platforma, iako je Asus malo više utjecao na komponente (posebni Asus ventilator i hladnjaci) i ima nešto više kondenzatora na modularnoj ploči.

 

Recenzija:

Asus

NZXT

 Nekad se ne ugasi satima a nekad svako 15 min. Rijetko dok čitam novine, uglavnom igram War thunder i tu se sruši recimo svako 2 sata dok u Farming simulatoru  svako pola sata. Ovo XFX napajanje imam skoro 10 godina i nikada problem, sa istom konf 6-7g..odnedavno ajme.

Za ono što meni treba mislim da je dovoljno uložiti 1000-1200 €  i ne treba mi turbo mašina da mogu gldati trepavice Lidije Bačić na 4K :)

PS. Koliko me ovo dobro služilo nisam ni skužio koliko su napajanja poskupila...jbteeeeeeeeeee

 

Frka85
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2023 21:00 (stručnjak).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Tu i tamo se nađe koja dobra ponuda, npr. onaj Chieftec Powerplay 650 W za oko 70 € prije 2 mjeseca, ali trenutno ne vidim da ima išta takvo pa bi od jeftinijeg opcija bila ili neki Bronze model, npr. Seasonic B12 650 W (od 75 €; 5 god. jamstva), FSP Hyper K Pro 700 W (od 78 € (dostupnost?); 5 god. jamstva), TT BM2 650 W (od 75 €; 2/5 god. jamstva), FSP Hydro K Pro 750 W bulk (od 75 €; 3 god. jamstva), XPG Pylon 650 W (od 75 €; 5 god. jamstva) ili Gold s manje poznatom platformom i kraćim jamstvom, Xilence Performance X 650 W (od 78 €; 2 god. jamstva).

 

Bilo bi super ako možeš od nekoga posuditi napajanje pa provjeriti da je stvarno u njemu problem. Ovako ćeš možda investirati u napajanje dok nema nekih ponuda, a možda se ne riješi problem.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.4.2023 13:01 (kiwi_91).
16 mjeseci
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mozda je zbog nestabilnog overkloka pa malo povecat napone, ili mozda igrica stvara problem (neoptimizacija) ...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
rambox kaže...
Jedan razlog je očit, Hrvatska je premalo/nebitno tržište i Chiftec kao brend nije baš jako popularan=slabo se prodaje=snizi cijenu da prodaš zalihe.

 ja ću sada zaokružiti okruglih 20g uz chieftec.

kada kupujem, u trgovini odmah filter pretraživanja kod kućišta i napajanja.. želim samo izlistanje chiefteca.

nikada problem sa niti jednim proizvodom, a izmjenilo ih se unutar 20g kada sam počeo sa dragonom.

 

jednom ćif, uvijek ćif.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Morgoth Bauglir kaže...

Mozda je zbog nestabilnog overkloka pa malo povecat napone, ili mozda igrica stvara problem (neoptimizacija) ...

 Sve je stock, bez overkloka. Svakako ću kupobati novo napajanje za novi komp stoga kupio ga sada ili kasnije dođe na isto :)

PS. dali je moguće da matična nekako daje nižu temp od stvarne i da se zato resetira? Više "alata" mi je pokazivalo iste temperature, kućište je poprilično hladno, ventovi su od Noctua-e i samo kućište je dosta veliko.

Frka85
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.4.2023 18:32 (stručnjak).
16 mjeseci
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
stručnjak kaže...

PS. dali je moguće da matična nekako daje nižu temp od stvarne i da se zato resetira? Više "alata" mi je pokazivalo iste temperature, kućište je poprilično hladno, ventovi su od Noctua-e i samo kućište je dosta veliko.

 Moguce da senzor griješi, ali zato prst metoda ne griješi  prepipaj ploču tokom gaminga ili nekog posla, pa ako je bas vruca da pece i ne možes prst drzati na njoj onda se pregrijava ali cisto sumnjam u to, pogtovo na stock i sa tako slabim procesorom.

16 mjeseci
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Arisu kako sve više raste kanal i popularnost ograđuje se od ostalih tech kanala kojima daje prava na svoje materijale i recenzije tako da je prije koji dan objavio da je prekinuo suradnju sa TechpowerUp i ostavio samo Toms Hardware prava na njegov sadržaj tako da se sve vise fokusira na sebe i svoj kanal Hardware busters ili youtube kanal hardware busters international.
Znači ubuduce ili direktno kod njega pratiti recenzije posto samo manjio dio toga ode na Toms Hardware i obicno tek nakon nekog vremena od testiranja, ili gledati na Toms Hardware, tko ce testirati ubuduce za TechPowerUp neznam još...

 

 
0 0 hvala 0
16 mjeseci
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Arisu kako sve više raste kanal i popularnost ograđuje se od ostalih tech kanala kojima daje prava na svoje materijale i recenzije tako da je prije koji dan objavio da je prekinuo suradnju sa TechpowerUp i ostavio samo Toms Hardware prava na njegov sadržaj tako da se sve vise fokusira na sebe i svoj kanal Hardware busters ili youtube kanal hardware busters international.
Znači ubuduce ili direktno kod njega pratiti recenzije posto samo manjio dio toga ode na Toms Hardware i obicno tek nakon nekog vremena od testiranja, ili gledati na Toms Hardware, tko ce testirati ubuduce za TechPowerUp neznam još...

 

 
0 0 hvala 0
2 godine
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koje solidno, tiho napajanje da uzmem za Ryzen 7600x i 6700 xt? Mislim da je 650W dosta.

 

Mislim uzeti FRACTAL DESIGN ION+ 660P. Ima što bolje za 115 eura?

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.4.2023 23:30 (El Torro).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ekipa,

ne pratim vise tolko trziste itd...

 

Mislim da je vrijeme da si uzmem novo napajanje ali uzeo bih na duge staze dakle da me sluzi minimalno 5 godina...

Lova mi nije problem ali ne bih htio napraviti nikakv overkill bez potrebe...

 

Upgrejdovi su kod mene uvijek moguci pa mislim da cu iduce ici na Nvidia 5 seriju ili AMD ovisi..

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
El Torro kaže...

Koje solidno, tiho napajanje da uzmem za Ryzen 7600x i 6700 xt? Mislim da je 650W dosta.

 

Mislim uzeti FRACTAL DESIGN ION+ 660P. Ima što bolje za 115 eura?

 Ja sam prije koji mjesec uzeo Corsair RM550X i napajanje je super. Radi svoj posao kako treba a nisam ga čuo niti jednom. Kvalitetno napajanje koje mogu preporučiti svakome. 

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
toxic kaže...

Ekipa,

ne pratim vise tolko trziste itd...

 

Mislim da je vrijeme da si uzmem novo napajanje ali uzeo bih na duge staze dakle da me sluzi minimalno 5 godina...

Lova mi nije problem ali ne bih htio napraviti nikakv overkill bez potrebe...

 

Upgrejdovi su kod mene uvijek moguci pa mislim da cu iduce ici na Nvidia 5 seriju ili AMD ovisi..

 Mozda da uzmes to napajanje isto kad budes uzimao i grafu, nema smisla sada.

2 godine
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Čuo sam da je RMX serija odlična samo se bojim da mi je 550W premalo a 650W je 140 eura.

 

Samo desetak stranica unazad, prije par mjeseci je RM650x na Caseking bilo 79 eura.

13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nije ti premalo, osim ako ne ideš u neke extremne overclokove a onda svakako uzimaš i extremne ostale komponente. Dakle, moj R5 3600 i RX 6700 XT u gamingu, govorim o komplet kompu (pod moj PC), vuku oko 250W do top 300W (to je neko vršno opterećenje) a realno je uglavnom oko 250W a bude i 200W, zavisi od igre do igre. I to govorim o potrošnji iz zida, jel. R5 7600X nije drastično rastrošniji CPU, tako da ti ako i dodaš 50W na moje brojke, opet si daleko od onog za što je sposoban RM550X i za 24/7, a di tek povremeno.  I ja sam ubo na BF akciji svoj za oko 60 eura, čini mi se. Sad vidim da je oko 110 eura pa na gore.

16 mjeseci
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nema smisla Corsair po tim cijenama i tom snagom napajanja

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

El Torro

 

Kod nas ne vidim da postoji nešto bolje od tog FD-a za 115 €, ali spomenuo si Caseking pa ako je opcija i DE (doduše uz Mailbox), eventualno bi mogao vidjeti je li zaista (u drugim DE trgovinama nije) raspoloživ FSP Hydro G Pro 1000 W (104 € / s mailboxom cca. 122 €(?)). To je naravno overkill, ali bi vjerojatno većinu raspona opterećenja tvoje konfiguracije bio pod "fanless" modom pa bi tako bio tiši od Ion+. Jedino što bi moglo pri tome biti upitno je činjenica da bi viša opterećenja navedenih komponenti (350-400 W) baš bila na granici točke paljenja ventilatora pa bi se mogao dogoditi "loop" paljenja/gašenja ventilatora, zavisno o tome kako je upravljač podešen. Ako bi bilo iritantno, može se tipkom isključiti taj polupasivni mod, ali u tom slučaju bi možda Ion+ bio i nešto tiši (gledao sam graf buke na donjim Cybenetics testiranjima).

 

Fractal Design Ion+ 660 W

FSP Hydro G Pro 1000 W

2 godine
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Budem pogledal EU Amazon trgovine, tamo je sve uglavnom jeftinije a poštarina je ponekad ispod 10 eura.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
toxic kaže...

Ekipa,

ne pratim vise tolko trziste itd...

 

Mislim da je vrijeme da si uzmem novo napajanje ali uzeo bih na duge staze dakle da me sluzi minimalno 5 godina...

Lova mi nije problem ali ne bih htio napraviti nikakv overkill bez potrebe...

 

Upgrejdovi su kod mene uvijek moguci pa mislim da cu iduce ici na Nvidia 5 seriju ili AMD ovisi..

 Mislim da je Pure Power 12M sa novim ATX3.0 best buy trenutno, jedino nema polupasivan rad ventilatora ali po recenzijama je jako tih

 

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/202292334_-pure-power-12m-be-quiet.html

8 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav ekipa,

 

molim vas za savjet za napajanje 750w da mogu spojiti rx6800xt merc koja ima dva 8 pin konektora, maticna i proc nemam niš posebno,

 

Puno hvala 😄

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
roby27 kaže...
 Mislim da je Pure Power 12M sa novim ATX3.0 best buy trenutno, jedino nema polupasivan rad ventilatora ali po recenzijama je jako tih

 

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/202292334_-pure-power-12m-be-quiet.html

 ....ako je kiwi_91  u blizini, baš me zanima njegovo mišljenje/seciranje o gore navedenim napajanjima. Vidim razlika između 850W i 1000W 30 eura....Jest 1000W overkill ali mislim "od viška glava ne boli"..a vidim da ima i power kabal PCIe 5.0 600W direktno iz napajanja u gpu tako da više nama potrebe za adapterima...

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.4.2023 20:47 (lion002).
16 mjeseci
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

BeQuiet je žalost sa novom serijom atx 3.0 napajanja, dark power pro 13 serija je ispod prosjecna a kamoli taj budget model. A i nije vise CWT OEM nego FSP.

 

Inace za cudo FSP je izbacio brutalno napajanje sa Titanium certifikatom a neznam kako je onda dark power 13 od BeQuiet tako loše ispalo...

 

FSP Hydro Ti Pro 1000W PSU Review

 

be quiet! Dark Power 13 850W PSU Review

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.4.2023 21:51 (Morgoth Bauglir).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mislim da pretjerujes i to jako, u DE je na prvom mjestu po popularnosti s obzirom na razumnu cijenu. 

 

https://www.guru3d.com/articles_pages/bequiet_pure_power_12_m_850w_atx30_psu_review,8.html

16 mjeseci
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pa to sta je jeftin pa se ljudi lijepe ne znaci da odise kvalitetom. A generalno ljudi pojma nemaju sta kupuju, vide atx 3.0 i gen 5 12vhpwr i misle to je to.

 

Citaj recenzije od pravih igrača ne tih lajbeka, ovo flagship dark power 13 koje je titanium im je losije od vecine Gold modela a gdje je onda tek ovaj mainstream pure power 
 

 

Totalno razočarenje spram dobre 12 serije.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2023 9:13 (Morgoth Bauglir).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice