Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.375.861
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

drži ti tu grafu bez problema

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Slažem se s kolegom jer potrošnja GTX 1660 / Ti / Super je nekih 100 W manje od onih max. vrijednosti (230-260 W) što sam naveo za GTX 1080.

9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bok svima!

Klinac mi kaže da je kod kučišta nešto bljesnulo, zasmrdilo i sve se pogasilo. Dali mogu pretpostaviti da je prdnulo napajanje? Proc, matična, ram i grafa su noviji, a napajanje je već prilično staro/cca 10 god/.

Koliko servis računa sati za zamjenu i koliko je to problem napraviti u diy varijanti? Više zbog vremena da ne čekam par dana na servis. Poješće me živog ove moje barabe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
žoss-2 kaže...

Koliko servis računa sati za zamjenu i koliko je to problem napraviti u diy varijanti? Više zbog vremena da ne čekam par dana na servis. Poješće me živog ove moje barabe.

 kupiš napajanje i zamijeniš, bar to nije nekakav dugotrajni ili kompliciran posao

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav,

 

razmišljam o kupovini sljedećih komponenata:

 

CPU AMD Ryzen 5 5600 BOX, AM4

Be quiet! Dark Rock PRO 4 Cooler

Gigabyte B450 Aorus Elite V2, AMD B450, AM4

DDR4 16GB (2x8) Kingston 3200MHz Fury BEAST C16

Sapphire RX6600XT Pulse, 8GB GDDR6

 

Diskove imam od sadašnje konfe:

 

SSD:  Samsung 840 EVO 120GB, Samsung 870 EVO 1TB

 

HDD: Hitachi 500GB, WD 1TB, Toshiba 3TB

 

Molio bih preporuku modularnog napajanja koje će to sve držati uz (vrlo) nisku razinu buke.

 

Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.10.2022 12:57 (Sv3m1r4c).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Help

 

Planiram uzeti novi komp, zanima me best buy napajanje do 600 kuna za moju sljedeću konfu

 

CPU Ryzen 5

2x 16gb ddr4

GPU - Integrirana

4x ventilatora

1 120mm  hladnjak

2x ssd 480gb

1x 2tb WD 7200 rpm

MBO - B550M

 

Ako može preporuka modularnog, hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
žoss-2 kaže...

Koliko servis računa sati za zamjenu i koliko je to problem napraviti u diy varijanti? Više zbog vremena da ne čekam par dana na servis. Poješće me živog ove moje barabe.

 kupiš napajanje i zamijeniš, bar to nije nekakav dugotrajni ili kompliciran posao

 OK! To je svakako varijanta. Ako komp ne daje nikakve znakove života, da li je to pretpostavka da je ošlo napajanje? 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Vrlo vjerojatno, možeš testirati napajanje jel radi, imaš upute na netu, recimo:
https://help.corsair.com/hc/en-us/articles/360025085372-How-to-Test-a-power-supply-unit

Ili, ako je starije napajanje s raznobojnim žicama, spojiš tako pinove sa zelenom žicom i crnom do nje (nalaze se na istim pozicijama kao i na gornjem linku, samo je lakše prepoznati koje pinove/žice spajaš)

Ako je napajanje crklo, kupiš drugo i promijeniš. Ako imaš sreće, otišlo je samo napajanje i promjenom ćeš riješit problem
9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Tnx! 

9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Konektore iz svih komponenti sam izvadio, prebrikao zelenu i crnu i vent od PSU ne radi. Sutra idem kupiti novo napajanje. Jeli OK Fortron HYDRO K PRO 600W, 80+ Bronze za moj komp? Može i prijedlog za neko drugo u tom rangu cijene. Ili GIGABYTE P650B, 650 W, 80+ Bronze. Gledam što je odmah dostupno.  https://www.links.hr/hr/napajanje-700w-antec-vp700p-plus-120mm-vent-80-052700246

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.10.2022 18:20 (žoss-2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ako ti je budget oko 500 kuna, baci oko na zadnjih par stranica teme, kolega kiwi prati cijene i daje odlične preporuke
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Sv3m1r4c

 

Nisi naveo budžet, ali ako ti nije previše, mislim da tiše od ova 3 ne ide ispod 1000 kn: 

 

be quiet! Straight Power 11 650 W (od 945 kn / 934 kn; 5 god. jamstva)

Corsair RMx 650 W (2018) (od 855 kn; 5/10 god. jamstva)

FD Ion+ 660 W (od 900 kn; 10 god. jamstva)

 

 

crocro23

 

Hoće li ići neka kartica u budućnosti? Jer ako će stalno biti samo integrirana, mislim da ne trebaš ništa bolje od Kolink Enclave 500 W (od 450 kn; 2 god. jamstva), a može proći i Aerocool Aero Bronze 550M (od 400 kn; 3 god. jamstva). Kolink bi trebao biti kvalitetniji (full bridge topologija (vs double forward), Teapo kondenzatori (vs Asia X), bolji brendovi tranzistora (Infineon, Great Power), potencijalno kvalitetniji ventilator), ali Aerocool bi mogao biti tiši pri višim opterećenjima (ne igra ti toliko ulogu), jeftiniji je i ima dulje jamstvo.

 

Ako će ići neka kartica kasnije, onda provjeri je li dostupan polumodularni Antec EA650G (od 560 kn / 550 kn; 7 god. jamstva) ili TT GF2 650 W (600 kn; 5/10 god. jamstva).

 

 

žoss-2 

 

Od navedenih bih osobno išao na FSP Hydro K Pro 600 W, a u kojem gradu gledaš dostupnost?

9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

 

 

žoss-2 

 

Od navedenih bih osobno išao na FSP Hydro K Pro 600 W, a u kojem gradu gledaš dostupnost?

 Evo, upravo složio i sve radi. Jutros kupio u Futuri FSP Hydro K Pro 600W.

Hvala na pomoći!

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
žoss-2 kaže...

 Evo, upravo složio i sve radi. Jutros kupio u Futuri FSP Hydro K Pro 600W.

Hvala na pomoći!

 super, ovako si najbrže i najjeftinije riješio

servis bi te koštao i vremena i novaca

9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Yap! S time da je cijena u Futuri 499 kn za keš. Malo me jučer bunilo stanje od 2 kom kod dobavljača, pa sam čekao 9h da provjerim.
Ja zadovoljan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Uzet ću FD Ion+ 660 W. Hvala puno!

15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav.
Mislim upgrade konfu sa novim CPU pa me zanima hoce li moj PSU i dalje biti ok.
Radio bi upgrade na 5800x3d.

konfa:
CPU: AMD Ryzen 5 3600
Cooler: arctic freezer 34
MBO: MSI b550 GamingPlus
RAM: G.Skill Aegis 32gb DDR4-3200
GPU: Gigabyte rtx 3070ti
SSD: Crucial MX500 1TB
HDD: Toshiba P300 1TB
PSU: BE QUIET Pure Power 11 600w 80+ gold

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hoće, nemaš problema. 

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nije mi jasno zašto na većini stranica za 1660 Super ide preporuka za 470W, a recimo za 3050 stoji 350W. Nije mi logično da bi ta kartica trebala toliko napajanja, anovija da treba manje.

“Some people hear their own inner voices with great clearness. And they live by what they hear. Such people become crazy... or they become legend.” -Jim Harrison
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Thermaltake Toughpower GF3 1200W ATX v3.0 PSU Review

 

Top napajanje, jedina mana kaj je glasno iznad 900w ko avion 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Zwer54 kaže...

Thermaltake Toughpower GF3 1200W ATX v3.0 PSU Review

 

Top napajanje, jedina mana kaj je glasno iznad 900w ko avion 

Jaka ti je mana, ajde povuci 900W+....

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.10.2022 11:27 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ByteRat kaže...

Nije mi jasno zašto na većini stranica za 1660 Super ide preporuka za 470W, a recimo za 3050 stoji 350W. Nije mi logično da bi ta kartica trebala toliko napajanja, anovija da treba manje.

 Ja imam 1660S i vuce u full loadu oko 120w tako da eto... zbroji ostatak konfe koliko ide i uzmi napajanje, ne vjerujem da ti treba ista preko 500w za tu grafu, ovisno o upgradeu u buducnosti.

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2022 14:54 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ansha kaže...

Jaka ti je mana, ajde povuci 900W+....

Nekada smo govorili da nikada nećemo povući ni 600W.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...
ansha kaže...

Jaka ti je mana, ajde povuci 900W+....

Nekada smo govorili da nikada nećemo povući ni 600W.

Nismo to nikad govorili, a sad pricamo o trenutnom stanju gdje u gamingu ne mozes povuc ni blizu 900W...

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2022 20:27 (ansha).
5 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Trenutno imam riotoro enigma g2 650w 80+ gold napajanje 3 godina staro i imam u planu novu grafu kad vidim što amd ima za ponuditi sa novom rx 7000 serijom ali nešto u rangu rtx 3070 ili  rx 6700/6800. Procesor je r5 3600, matična msi  b450 a pro max, 16gb ram 3000mhz, 1tb m.2 ssd, monitor, hlađenje i sapphire nitro + rx 5700xt  je nekih 400w power draw trenutno pa me zanima ako je dovoljno dobro za novu grafu ili bi trebalo novo. Komp služi za igranje igra primarno na 1440p.

 

Hvala unaprijed na savjetu.

:)
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dovoljno je ubacis jos ryzen 5600 i vozi.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
MGloc kaže...

Dovoljno je ubacis jos ryzen 5600 i vozi.

 Hvala na odgovoru ali samo grafa za sad mislim da će 3600 izdržati još dvije godine a onda ide upgrade ostatka kompa.

:)
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Luka21 kaže...

Trenutno imam riotoro enigma g2 650w 80+ gold napajanje 3 godina staro i imam u planu novu grafu kad vidim što amd ima za ponuditi sa novom rx 7000 serijom ali nešto u rangu rtx 3070 ili  rx 6700/6800. Procesor je r5 3600, matična msi  b450 a pro max, 16gb ram 3000mhz, 1tb m.2 ssd, monitor, hlađenje i sapphire nitro + rx 5700xt  je nekih 400w power draw trenutno pa me zanima ako je dovoljno dobro za novu grafu ili bi trebalo novo. Komp služi za igranje igra primarno na 1440p.

 

Hvala unaprijed na savjetu.

 Dovoljno ti je to napajanje za kombinaciju grafi koje spominješ i tako efikasnog CPU-a kao što je R5 3600. Nije mi jasno, računaš u tih 400W power draw-a i monitor ili? Nešto mi je to puno za r5 3600 i RX 5700 XT. Ako računaš i monitor, onda ga izbaci jer ti on nema veze s napajanjem, pa ga ne trebaš računati. Tvoja trenutna kombinacija bi u gamingu trebala biti na oko 300W, možda malo više kako gdje. Ako nije grafa napucana bez veze previše i overvoltana, kao ni CPU, ne znam kako možeš doći do 400W. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice