Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.376.474
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Techpowerup i Tomshardware imaju dobre recenzije, ali nisu napravili testove oba napajanja pa evo na osnovi recenzije Dark Power 12 850 W možeš procijeniti kakvo je. U grafovima regulacije napona su stavili Asus Thor koji ima Seasonic-ovu platformu, doduše temeljenu na Focus seriji, ali eto, gledaj onda Prime kao napajanje s potencijalno još malo boljim rezultatima. Testirali su Antec Signature Titanium 1000 W koji ima platformu iz Prime TX serije pa možeš i njega pogledati, a Tomshardware ima test starije revizije SS Prime Titanium-a 850 W. Također, Cybenetics ima testove napajanja (link) koji se certificiraju kod njih, ali nemaju TX 850 već samo TX 1000 W i 1300 W.

 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dax-lax kaže...

Obzirom da mi je PSU možda i najbitnija komponenta, doplata za seasonic pored bq-a mi odgovara ak je bolja regulacija. Ionak komp jako rijetko mijenjam pa ne želim da bilo kakve strujne nepravilnosti u mreži prođu dalje na komponente. Ovak sam malo sigurniji da će sve stati na napajanju. AX760 već 10 godina gura kompove doma dok xfx pro 1000w platinum je pao u prvih par mjeseci i to zbog neke interne greške.

 obzirom da očito uzimaš napajanje za duži rok, možda ti je bolje pričekati novu generaciju napajanja koja su 'pred vratima'

seasonic je ovih dana predstavio svoje modele, no poprilično su skupi - link

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Damn, nisam ni znao da se radi na novoj atx specifikaciji. Valjalo bi onda pričekati. Iako, postoji ziher 12pin adapter ako zatreba. Ostatak spec-a nema baš neke razlike
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dax-lax kaže...
Ostatak spec-a nema baš neke razlike

 itekako ima razlike, novi standard osigurava da napajanje može podnijeti spajkove 100% iznad nominalne snage, bez gašenja i oštećenja

kako je krenulo s novim grafama, možda nas to i čeka u skoroj budućnosti

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Ivanjino96

 

To Seasonic na DE Amazon? Ako je opcija kupnja izvana, na Casekingu ima za 10 € manje (računao sam s našim pdv-om i DHL dostavom 15 €) Super Flower Leadex ARGB 650 W. Seasonic je jači i ima dulje jamstvo pa je možda ipak bolji izbor ako ti tih 10 € ne znači toliko.

Kod nas je i dalje Antec EA 650G Pro (od 570 kn; 7 god. jamstva) vrlo dobra kupnja, ali vidim da je u Linksu nedostupan pa ne znam ima li ga u drugim trgovinama. Ako nećeš stavljati ništa puno jače od tih komponenti, Corsair RM550x (665 kn (za gotovinu); 5/10 god. jamstva) ima dobru cijenu u Instaru, a NZXT C650 (od 730 kn; 10 god. jamstva) je, koliko vidim, naša najpovoljnija alternativa Super Floweru i Seasonicu.

 

 Ma sad kad bi uzimao, uzeo bi jace pa da sam spreman za buducnost. Da sa amazona.de. Nije mi nitko odgovorio na pitanje i sliku u prilogu. Jel stvarno problem u napajanju i jesam li dobro pohvatao po stranim forumima da je napajanje u banani ak je dosta tak velik pad napona kao u mom slucaju na 12v da je u prosjeku pod opterecenjem 11.3 a i pada do 11.1

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ivanjino96 kaže...

 Ma sad kad bi uzimao, uzeo bi jace pa da sam spreman za buducnost. Da sa amazona.de. Nije mi nitko odgovorio na pitanje i sliku u prilogu. Jel stvarno problem u napajanju i jesam li dobro pohvatao po stranim forumima da je napajanje u banani ak je dosta tak velik pad napona kao u mom slucaju na 12v da je u prosjeku pod opterecenjem 11.3 a i pada do 11.1

 baš sam kolegi danas naručio taj focus, ali 850w verziju, skuplja je 10-ak eura od 750w

dosad je imao prastari asus koji i nov nije bio bogzna što, njemu su padovi napona slični, također se kreša komp svako malo

razlika ne bi smjela biti veća od 5%, dakle tih 11,1v je dosta ispod normalnog

 

doduše i samsung 850 ssd mu svako malo nestane s vida, pa smo mu danas ugradili intelov nvme 2tb ssd za zamjenu, ako je kojim slučajem do toga

 

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...
..

Kod nas je i dalje Antec EA 650G Pro (od 570 kn; 7 god. jamstva) vrlo dobra kupnja, ali vidim da je u Linksu nedostupan pa ne znam ima li ga u drugim trgovinama...

 Ja jučer sastavio novi PC sa tim napajanjem (na tvoju preporuku) i hvala na savjetu. Zamijenio sam dosadašnji CX 750. Sad me čekaju instalacije brojnih programa pa ću vidjeti kako se ponaša u radu. Kupio ga u Protisu i raspoloživo je za narudžbu, kao i kad sam ja prošli tjedan naručivao uz Ryzen 7 i druge nove komponente.
Inače sam uzimao na Leanpay na 24 rate (Mogu se tako uzeti u Protisu i Futuri).
Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ovdje je najjeftiniji a i dostupan, isto tako imaju već dugo Leanpay na 36 rata. Mislim da su čak i prvi uveli od svih IT trgovina.

 

https://www.racunala.hr/napajanje-650w-antec-ea-650g-pro-atx-v24-120mm-vent-80-gold/99002/product/

 

Ne kužim i dalje zašto ljudi kupuju u Protisu, a ima dalje jeftinijih (i stvari koje nisu jeftinije nekada korigiraju cijenu) i boljih trgovina... očito su manje poznate pa ljudi ni ne vide dalje od Protisa

 

Uz navedeni imaju isto odličan ostala napajanja najjeftiniji, treba samo gledati malo i ostale trgovine :)

 

https://www.racunala.hr/fractal-ion-gold-650w-80-gold-modularno/44856/product/

 

https://www.racunala.hr/fractal-ion-gold-750w-80-gold-modularno/44857/product/

 

https://www.racunala.hr/fractal-ion-gold-850w-80-gold-modularno/44858/product/

 

NZXT

 

https://www.racunala.hr/nzxt-c850w-80-gold-digitalno-nap-modularno/45787/product/

 

Vrhunska ROG stix

https://www.racunala.hr/psu-as-rog-strix-750g/98658/product/

 

https://www.racunala.hr/psu-as-rog-strix-850g/102444/product/

 

A i jeftini a mislim da isto tako dobar

https://www.racunala.hr/napajanje-thermaltake-toughpower-gf2-argb-650w-gold/52272/product/

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.9.2022 8:24 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 1
20 mjeseci
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Eto fino i gen 5 napajanja dostupna, al ga Asus dere...

 

 

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A Sisa tek sredinom 11. 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
20 mjeseci
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Asus ti je isto seasonic unutra... Iako Seasonic ima inferiorniju platformu od Thermaltake, Bequiet, Corsair koji su na CWT, tako da me osobno iskreno uopce i ne zanima kada ce oni u prodaju, em kaj ce nabiti sigurno premium cijenu.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Avalanche kaže...

Asus ti je isto seasonic unutra... Iako Seasonic ima inferiorniju platformu od Thermaltake, Bequiet, Corsair koji su na CWT, tako da me osobno iskreno uopce i ne zanima kada ce oni u prodaju, em kaj ce nabiti sigurno premium cijenu.

 

Znam, zato i velim. Sisa u Asusu prije Sise u Sisi

 

TT mi je nepoznanica (što se tiče napajanja). Imaš kakvih iskustava s njima?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2022 18:27 (DarthMarkus).
20 mjeseci
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nisam imao osobno iskustvo ali po recenzijama su super, naročito TF1 serija

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Avalanche / DarthMarkus 

 

Taj Asus nije ATX 3.0, već samo ima PCI-E gen 5 priključak. Tako da ta platforma već postoji u modelima Seasonic Prime serije.

Seasonic Vertex serija je potpuno nova ATX 3.0, a nema još fotografija unutrašnjosti pa ne znam je li i platforma što je unutra potpuno nova ili modifikacija postojeće.

 

I ovaj navod da Seasonic ima inferiorniju platformu od TT-a, be quiet-a i Corsair-a (CWT) je malo neprecizno izrečen jer nisu sve CWT platforme bolje/superiornije od Seasonic-ovih, a i ove marke ne koriste isključivo CWT platforme. Čak navedeni GF3 modeli u +1350 W imaju High Power/Sirfa platformu, a tek slabiji su sa CWT i to je platforma (sličnu ima Corsair RMx serija) koju baš i ne bih stavio na razinu one iz SS Prime serije ili specifično tog Asus-a Thor II. GF3 je prilagođena za ATX 3.0 specifikaciju i to je bolje, ali topologija i komponente su inferiornije od onih u Prime platformi.

 

TT TF1 1550, nova Corsair HXi i be quiet! Dark Power Pro 12 imaju slične CWT platforme s digitalnim upravljanjem i za njih bi se moglo reći da su superiornije od Seasonic-ove jer SS još nema 'digitalnu' platformu.

 

Inače, Asus je predstavio i TUF Gaming Gold seriju napajanja (pr. 1000 W) koja će biti njihova povoljnija serija s PCI-E gen 5 priključkom i trenutno jedina potpuno kompatibilna s ATX 3.0. Po službenim slikama je to Great Power (EDIT: Great Wall) platforma vrlo slična onoj iz Corsair TX-M (2021) serije, tj. nova revizija one iz Asus-ove TUF Gaming Bronze serije.

 

Recenzije:

Thor II 1000 W

TT GF3 1000 W - CWT

TT GF3 1350 W - High Power

TF1 1550 W

Dark Power Pro 12

HXi 1000 W 2022

HXi 1500 W 2022

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2022 10:48 (kiwi_91).
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

kiwi_91  što preporučaš onda ? Ići na Prime, TT ili čekatu TUF ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

DarthMarkus

 

Ako znaš da ćeš ići na GPU koji će imati PCI-E Gen 5 priključak, onda mi je malo glupo uzeti napajanje koje ga nema (Prime), a opet s druge strane je to najkvalitetnije napajanje od ta 3 pa možda ipak nije toliko glupo, ali i je jer što ako adapter koji koristiš za 12VHPWR nije kvalitetan pa s njim budeš imao problema. Dodatno je tu potencijalni problem sa šumom kablova u kućištu jer je preporuka na taj adapter spojiti svaki 6+2 pin PCI-E priključak s posebnih kablova.

Tako da se TT trenutno čini kao logičan izbor, ali ako je opcija čekati TUF, onda bolje malo još pričekati. I to ne nužno TUF jer evo od MSI-a će uskoro izaći ATX 3.0, možda Vertex serija ipak bude povoljnija od najavljenog, Silverstone HELA ATX 3.0 serija bi trebala doći (iako se čini vrlo skupa po trenutnim cijenama u SAD-u), FSP Hydro G Pro i PTM Pro bi trebale doći u ATX 3.0 formi itd.

 

Kad dođu RTX 40, onda će valjda biti i bolja ponuda ATX 3.0 napajanja i bit ćemo pametniji što uzeti. U međuvremenu eventualno pratiti akcije pa ako Seasonic Prime (ili bilo koje drugo tog ranga) bude na nekoj extra akciji, onda uzeti to i "preživjeti" adapter.

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Lijepi pozdrav!

 

Imam pitanje u vezi napajanja, tu sam totalni tutlek. Zanima me da li bi morao uzimati novo napajanje ukoliko bi uspio nekako zamijenit graficku na svom racunalu. Naime imam komp koji je par godina star, ali je graficka poprilicno starija, 1050 ti. Posto je dala svoje, pokusavam nekako na sve nacine nabavit novu. Ne bi nista posebno uzimao, nije mi bitan RTX niti 4K rezolucija, koristim 2 monitora na 60Hz. Ono sto je meni bitno je da vrti 60 fps na 1080. Racunalo mi je bijeg od svega, pa uzivam i stream nabacit za prijatelje i tako. E sad, napajanje koje je unutra je "450W, COOLERMASTER MasterWatt 450, MPX-4501-AMAAB-EU, ATX v2.4, 120mm vent., PFC, 80+ Bronze, modularno". Zanima me da recimo uspijem nekako nabaviti neku mid range graficku i osposobit ponovo racunalo, tipa neka zalutala 1080 ili neki Raeon ili tako nesto da li bi to napajanje bilo dovoljno ili bi i to morao mijenjat i ako da sto bi bilo ok uzet za minimalne novce jer nemam nikakva primanja, bolest, ovo ono, da sad tu ne kukam. Hvala lijepa svima i ugodan dan <3

“Some people hear their own inner voices with great clearness. And they live by what they hear. Such people become crazy... or they become legend.” -Jim Harrison
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A koliko si spreman cca potrošiti na novu grafu + napajanje? Možda se da uzeti sve novo za navedene potrebe.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ByteRat

 

I7-8700k nema toliko visoke vršne vrijednosti potrošnje kao današnji Intelovi CPU-i pa bi tih 450 W bilo dovoljno i za GTX 1080. Pri max. bench opterećenju bih rekao da bi potrošnja bila negdje 340-390 W (90-110 W CPU, 230-260 W GPU + ostale komponente), ali tijekom gaminga bi to vjerojatno bilo ispod 300 W. Bilo bi poželjno da je 550 W ili kvalitetnije Gold napajanje, ali i taj Masterwatt je ok kvalitete, tj. unutra je HEC platforma s DC-DC regulacijom napona (istu ima, npr. be quiet! System Power 9).

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav, 

 

trebam preporuku za napajanje.

 

trenutno je unutra XFX PRO750W (kupljeno novo pa ima radnog staža) i nakon detekcije problema ipak je napajanje

 

nabavio sam SF750 — 750 Watt 80 PLUS® Platinum i sada sve šljaka par dana bez ikakvog problema

 

e sada....to mi je malo preskupo pa me zanima koje bi napajanje bilo dobro za moju konfiguraciju.

 

Ne mislim tak brzo mijenjati bilo koju komponentu.

 

AMD Ryzen 5 3600

PowerColor Red Devil Radeon™ RX 5700 XT 8GB GDDR6
arctic freezer 34 esports duo
MSI MORTAR MAX
Patriot Viper Steel 16Gb 3200mhz
Kingstom M2 2280 500 Gb
Samsung 1000 Gb HDD

 

 

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2022 12:32 (General_Woo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Vga nisi naveo...no po svemu sudeči treba ti ATX napajanje tipa Seasonic kakav od 750w...za cca 500 do 550kn

 

Seasonic

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

PowerColor Red Devil Radeon™ RX 5700 XT 8GB GDDR6

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2022 12:31 (General_Woo).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
General_Woo kaže...

Pozdrav, 

 

trebam preporuku za napajanje.

 

trenutno je unutra XFX PRO750W (kupljeno novo pa ima radnog staža) i nakon detekcije problema ipak je napajanje

 

nabavio sam SF750 — 750 Watt 80 PLUS® Platinum i sada sve šljaka par dana bez ikakvog problema

 

e sada....to mi je malo preskupo pa me zanima koje bi napajanje bilo dobro za moju konfiguraciju.

 

Ne mislim tak brzo mijenjati bilo koju komponentu.

 

AMD Ryzen 5 3600

PowerColor Red Devil Radeon™ RX 5700 XT 8GB GDDR6
arctic freezer 34 esports duo
MSI MORTAR MAX
Patriot Viper Steel 16Gb 3200mhz
Kingstom M2 2280 500 Gb
Samsung 1000 Gb HDD

 

 

Hvala.

 Za 750Kn dobijes gold full modular (to je cijena sa nasim pdv i dostavom znaci krajna cijena. Ja sam neki dan uzeo isti taj samo 850W model za 830kn a kod nas takav isti najjeftiniji 1200kn)

Seasonic Focus GX-750 

11 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Taj Seasonic (koji ispod haube ni nije Seasonic) i nije neka sreća.

Rađe bi za praktički istu lovu uzeo Corsair TX-M 650w, kvalitetnije napajanje, polu modularno, 2 godine duže jamstvo, 80+ Gold certifikat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
General_Woo kaže...

PowerColor Red Devil Radeon™ RX 5700 XT 8GB GDDR6

 Što se tiče "snage" tebi je dovoljno kvalitetno napajanje od 450W pa na dalje, i vodi se time. Znači svako koje ima 500W ili više i nije šrot ti je sasvim dovoljno, što se tiče potrebne nazivne snage. Imaš ih tu masu spominjanih u zadnje vrijeme, pa si nađi koje ti paše po cijeni i ostalim karakteristikama. 

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
itomic009 kaže...
General_Woo kaže...

PowerColor Red Devil Radeon™ RX 5700 XT 8GB GDDR6

 Što se tiče "snage" tebi je dovoljno kvalitetno napajanje od 450W pa na dalje, i vodi se time. Znači svako koje ima 500W ili više i nije šrot ti je sasvim dovoljno, što se tiče potrebne nazivne snage. Imaš ih tu masu spominjanih u zadnje vrijeme, pa si nađi koje ti paše po cijeni i ostalim karakteristikama. 

 Thx, znaci ovo Seasonic 750W B12-BC-750, 80 PLUS Bronze, B12-BC-750 bi bilo sasvim ok?

 

 

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Što se tiče "snage", i više nego dovoljno. 

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Može preporuka napajanja od 400-600 kn za ovu konfu.

 

Procesor : Ryzen 5600G

Memorija: Kingston Fury Beast 3200mhz 2x8GB RGB

Matična:.  Gigabyte B450 Aorus Elite V2

SSD:.     Samsung 980 1Tb PCI-E M.2

Kučište:.   Zalman Z-7 NEO

 

Komp nije za gaming tako da nece ni sad ni u budučnosti ići grafa u njega. Preferirao bi napajanja sa što više zaštite tipa OVP, OCP, SCP itd....

 

Hvala na pomoći.

 

 

 

 

Marko Ištuk
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2022 13:37 (Marko008).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Marko008

 

Corsair SF450 (od 550 kn; 513 kn HG, 545 kn Instar; 7 god. jamstva) bi bio najbolji da ima priložen SFX-ATX adapter, ali nema pa ga nije baš zgodno staviti u ATX kućište. Ako ne želiš kemijati s tim, onda ti je možda najzgodnije u Vacomu (navodno raspoloživ odmah u poslovnici) uzeti Seasonic GC-500 (560 kn; 7 god. jamstva).

Od jeftinijeg još ima be quiet! Pure Power 11 400 W (od 501 kn; 3/5 god. jamstva), Kolink Enclave 500 W (od 450 kn; 2 god. jamstva) i be quiet! System Power 9 400 W (od 375 kn; 3 god. jamstva).

 

EDIT: Još jednu stvar sam previdio kod SF450. Ima prekratke kablove tako da on ipak nije za ATX kućište.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2022 6:05 (kiwi_91).
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

kiwi_91 

 

Postovanje!

 

Ispricavam se sto vas ponovo gnjavim, ali trebaju mi informacije oko napajanja da se ne zeznem, a vidim da se vi u to podosta razumijete. Znaci kao sto sam naveo, stara graficke je otisla, bila je 1050ti. E sad posto ja nemam primanja nesto se kemija da je vjerojatno da ce na kraju ispast 1660 koja bi isla unutra pa me zanima da li ce napajanje stvarat problem jer stvarno nemam sad 500 + kn za nadogradnju nazalost, s vremenom se nadam da ce gore ici ipak nesto bolje. Dakle kao sto znate unutra je I7-8700k, 16gb rama, SATA disk od 1tb, 2 monitora, stari modeli na 60hz. I napajanje je Masterwatt 450W. Pa ako bude srece ako ekipa uspije skupit za polovnu 1660 hoce li to radit? Puno vam hvala na strpljenju.

“Some people hear their own inner voices with great clearness. And they live by what they hear. Such people become crazy... or they become legend.” -Jim Harrison
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2022 7:37 (ByteRat).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice