Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.377.377
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Uzmi seasonic 650w gold već od 550kn i 7 godina jamstvo.

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ja jučer nabavio MSI MPG A650GF , 10 godina jamstva, 80+ gold, fully modular.

Nema baš pretjerano puno na netu o ovome, a koliko vidim, nema dugo da su na tržištu.

Ovo što sam pročitao, čini mi se ok, pa ono, vidjet ćemo.

Što se buke tiče, za sad sve uredno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Emixman1

 

Ako si u mogućnosti od nekoga posuditi drugo napajanje, najbolje onda tako provjeri je li stvarno u pitanju kvar napajanja.

Inače, ovo su preporuke od lošijeg prema boljem.

 

FSP Hexa+ Pro 600 W (od 384 kn; 3 god. jamstva)

FSP Hyper K Pro 600 W (od 411 kn; 5 god. jamstva)

FSP Hydro Pro 600 W / 700 W (od 384 kn / od 412 kn; 3/5 god. jamstva)

 

Corsair CX-550F (od 570 kn; 5 god. jamstva)

Seasonic Core GC 500 W650 W (od 510 kn / od 600 kn; 7 god. jamstva)

Seasonic Core GM 650 W (od 670 kn; 7 god. jamstva)

 

NZXT C650 (od 730 kn; 10 god. jamstva)

Seasonic Focus GX 650 (od 730 kn; 10 god. jamstva)

 

Podijelio sam preporuke u 3 grupe.

Prva je najpovoljnije što bih gledao, a da je od provjerenog proizvođača, dobre kvalitete i dobrih karakteristika na testovima. To je isto tako vjerojatno razumna kupnja ako ne misliš u budućnosti ostavljati to napajanje za novu konfiguraciju. Ta sva tri modela bi trebala imati jednaku platformu, ali jedino po donjoj recenziji Hydro Pro serija ima isključivo polimerne kondenzatore na sekundarnom dijelu, japanski elektrolitski na primarnom dijelu i Bronze certifikat. Hyper K Pro ima manej kvalitetan kineski/tajvanski CapXon kondenzator na primarnom dijelu, nekoliko elektrolitskih na sekundarnom i vjerojatno nešto lošije tranzistore (slabija učinkovitost), dok za Hexa+ Pro verziju nemam recenziju pa ne znam što i kako ima, ali gotovo 90 % sam siguran da je ista platforma kao i kod prethodno navedenih jer FSP trenutno nema neku drugu platformu s DC-DC regulacijom u tom rangu, no s obzirom na kraće jamstvo pretp. da je možda primarni deklariran na 85 °C i da su tranzistori slični onima iz Hyper K Pro serije. Hydro Pro 700 W uzmi ako ga možeš dobiti za 412 kn (iako mislim da je to greška na stranici...), a u suprotnom Hyper K Pro za 411 kn mi se čini kao najbolja kupnja od navedenih u ovoj grupi jer ima 5 god. jamstva. Hydro Pro Bulk ima 3 god. jamstva, dok obična Hydro Pro verzija ima 5 god. jamstva. Ne znam kakve su razlike u platformi između ta dva modela, ali ako je na Bulk verziji sve isto kao na običnoj verziji (izuzev vjerojatno nedostatka naponskog kabela), onda je on tehnički kvalitetniji od Hyper K Pro pa treba vidjeti što ti je važnije, 2 god. jamstva više ili napajanje s potencijalno kvalitetnijim komponentama.

 

Druga grupa su više-manje best buy napajanja za svakoga tko sastavlja novu konfiguraciju, a da želi kvalitetno i povoljno napajanje. GC-650 je vjerojatno zlatna sredina i on bi mi bio prvi izbor za tvoju konfiguraciju. Corsair je lošiji od Seasonic-a, ali je najpovoljniji modularni model kojeg bih gledao za tvoje komponente. GM je kvalitetnija (polu)modularna opcija, ali mislim da mu je cijena preblizu NZXT-u i Focus seriji pa bih prije išao na njih. I tu mislim na GC modele iz Seasonic Core serije, a ne G12 GC koju ne bih preporučio jer su unutra komponente upitne kvalitete i platformu ne radi Seasonic.

 

Treća grupa su napajanja koja bi bila moj prvi izbor ako planiraš ostaviti napajanje za buduću konfiguraciju. Razlog je naravno najbolja kvaliteta i performanse od svih navedenih, ali i najdulje jamstvo. Ista Seasonic platforma je u oba modela.

 

Recenzije:

Hyper K Pro

Hydro Pro

CX550F - 12

Core GC/GM - 12

NZXT C650

Focus GX 650 - 12 / 3

 

 

zabranjeniples 

 

Po meni je taj MSI u rangu Focus serije pa ga trenutno vidim preskupim za ono što nudi, tj. ne nudi ništa više od Seasonic-a, a čak bih i prije išao na provjereniji Corsair RMx koji je trenutno slične cijene cca. 800-850 kn, pogotovo ako je to ova najnovija revizija. Mislim, nisi pogriješio što si ga uzeo. Dobro je napajanje, ima platformu jednaku kao Bitfenix Whisper koji je prošao s dobrim rezultatima na testovima (1 / 2). Uostalom, evo i njegovih recenzija: 123

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.9.2021 12:04 (kiwi_91).
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne znam koliko je ovo relevantno, ali bacite oko.

https://linustechtips.com/topic/1116640-psu-tier-list/

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
zabranjeniples kaže...

Ja jučer nabavio MSI MPG A650GF , 10 godina jamstva, 80+ gold, fully modular.

Nema baš pretjerano puno na netu o ovome, a koliko vidim, nema dugo da su na tržištu.

Ovo što sam pročitao, čini mi se ok, pa ono, vidjet ćemo.

Što se buke tiče, za sad sve uredno.

 ne kužim zašto si išao riskirat s nepoznatim napajanjem za cijenu za koju si mogao uzet sisu focus gold iste snage ili neko drugo provjereno napajanje

ljudi koji su uzimali ona gigabyte napajanja koja se zapale su nešto i uštedjeli jer su bila relativno jeftina, pa se sad češkaju i misle hoće li planut ili ne

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.9.2021 13:50 (picajzla0707).
8 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Puno vam hvala na detaljnom obrazloženju i preporukama, odlučio sam se na Ovaj zadnji seasonic Focus GX 650, ovo pišem sa kompa sa posuđenim napajanjem, valjda će izdržati 460W dok ne kupim drugo.Dok sam eliminirao šta je točno otišlo napajanje je puklo xd, dobro pa nije pokupilo još koju komponentu sa sobom.

Odakle preporučaš da naručim Focus GX650.

Naručio sam sa Superneta, javim kako je prošlo :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.9.2021 14:10 (Emixman1).
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...

 ne kužim zašto si išao riskirat s nepoznatim napajanjem za cijenu za koju si mogao uzet sisu focus gold iste snage ili neko drugo provjereno napajanje

ljudi koji su uzimali ona gigabyte napajanja koja se zapale su nešto i uštedjeli jer su bila relativno jeftina, pa se sad češkaju i misle hoće li planut ili ne

U jednu ruku te kužim, a u drugu mislim da imaš malo zatucano razmišljanje.

Kužim te u smislu da treba bit pažljvi s friškim stvarima, a ovo drugo je u smislu da mi nije jasno, jer ako nitko ništa novo ne kupuje, onda nemaš nikakav uvid u stvarnu stvar.

Ista stvar je sa tim Gigabyte napajanjem, da se nije prodavalo, ti sad ovdje ne bi došao i govorio ''hoće li planut ili ne''.

Zato imaš net, provjeriš ima li kakvih negativnih priča i to je to.

 

Konkretno za ovo napajanje, malo sam švrljao, čitao, kvalitetno je odrađeno (komponente plus sve potrebne zaštite), 10 godina jamstva.

Ovi što su ga probali, zadovoljni su.

Naravno, kakvo je napajanje, vrijeme će pokazat, ali da se ne kupi, ne bi se ni znalo.

 

Ista stvar je bila sa mojim prošlim napajanjem, OCZ. 80+ bronze, full modlularno.

''zašto to, kad ima već provjereno, zašto ovo, zašto ono'', a to isto napajanje se nije ni oznojilo kod mene 9 godina (dvije različite konfiguracije + overclock).

 

Tako da, šta ja znam, uzeo, pa ćemo vidjet.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.9.2021 14:36 (zabranjeniples).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
zabranjeniples kaže...

U jednu ruku te kužim, a u drugu mislim da imaš malo zatucano razmišljanje.

 ne kužim kakve to veze ima sa zatucanošću kao pojmom

zatucan je netko tko ne želi nečem novom dati šansu, ali nema ništa novo u tom napajanju osim rizika i to čak i bez pogodnosti niže cijene, pa da rizik ima ikakve koristi

 

eventualno bi bila zatucanost da je msi donio s tim psu nekakvu novu tehnologiju koju odbijam zbog zatucanosti

i kad već koristiš takve riječi, trebao bi razmisliti kad ih koristiš da ne ispadneš glup 

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kakve veze ima šta je novo, a šta ne ?

Zašto za svoj novac ne bih uzeo ovo napajanje, a na kraju krajeva nikakav savjet nisam ni tražio ?

 

Bzv priča skroz....

Nisam htio Seasonica, htio sam baš ovog jer ga malo tko ima.

Sve što sam pronašao o njemu je pozitivno i to mi je dovoljno.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
zabranjeniples kaže...

Kakve veze ima šta je novo, a šta ne ?

Zašto za svoj novac ne bih uzeo ovo napajanje, a na kraju krajeva nikakav savjet nisam ni tražio ?

 a čemu onda zaključak o zatucanom razmišljanju, što je pojam za nepopustljivost u svome uvjerenju, zadrtost, zaostalost i slično

takav možeš biti samo u slučaju da se protiviš nečem novom, nekakvim promjenama, ne i tome da za iste novce uzimaš istu stvar, ali od neprovjerenog proizvođača, bez ikakvih prednosti u odnosu na isprobano

 

zato ti i kažem da ne koristiš riječi kojima ne znaš značenje ili mjesto, jer ispadneš bedast 

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Svašta.....

Uglavnom, uzeo navedeno napajanje, pa ćemo vidit s vremenom jer šljaka ok.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
zabranjeniples kaže...

Svašta.....

Uglavnom, uzeo navedeno napajanje, pa ćemo vidit s vremenom jer šljaka ok.

 ma sve pet, samo me zanimalo zašto si riskirao bez ikakvog dobitka, a ti me odmah strpaš među zatucane

većina tih napajanja je skroz ok, ali to je samo jedan od pokušaja tih firmi da zarade dodatnu lovu, uključujući asus kojem psu radi seasonic, giga, pa i taj msi

nit oni imaju veze s proizvodnjom napajanja, niti ima nekog većeg smisla isprobavati njihove proizvode kad su cijene sličnim modelima renomiranih proizvođača

ajde de da su jeftiniji, ajde de da uvode nekakve vlastite zamisli i nove ideje, ali samo lijepe svoje ime na proizvod drugih već poznatih tvrtki

i što obično dobiješ - proizvod koji ima platformu već viđenu u nekom proizvodu original proizvođača, ali obično uz uštede kako bi obje tvrtke nešto zaradile

zato sam te pitao koji je smisao kupovanja msi napajanja za cijenu veću od dokazano kvalitetne konkurencije

 

recimo asusovo strix napajanje, koje je skuplje i od originala seasonic focusa koje mu je temelj, a osnovna razlika je: 

the main difference between the Rog Strix units and the similar capacity Seasonic models are the larger heat sinks, which allow for lower fan speeds, dropping the noise output significantly. But are you willing to pay a price difference of around 35 dollars for this?

pa onda znaš što si dobio uzimanjem asusa u odnosu na original focus i plaćanje više cijene

i to se najčešće vidi kroz testove renomiranih recenzenata kakav je aris u toms hardware koji je i recenzirao spomenuto napajanje - link

zato ova priča 'ako nitko ne kupuje ne bi znali jel valja' nema nikakve podloge, jer 99,9% kupaca može eventualno reći jel psu radi ili je crkao i možda jel glasan, jer nit rastavljaju psu niti imaju uređaje za mjerenje, dok o kvaliteti izrade i perfomansi možeš doznati tek od kvalitetnih recenzenata

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ja sam napisao da sam nabavio navedeno napajanje, a ti si se nadovezao sa usporedbom vs Gigabyte, kojeg je doslovce pun net, kad su u pitanju negativna mišljenja naravno i pričom ''ne kužim zašto''.

Niti sam tražio kakav savjet, niti sam rekao koliko sam ga platio, niti me zanima usporedba s bilo kakvim drugim napajajanjem, niti dajemo kome savjet da ga kupi, niti bilo šta drugo.

 Već sam ti rekao, ovo napajanje je izgleda kvalitetno odrađeno, na testu se pokazalo uredno i ja sam ga htio uzet.

 

Sve 5, ali mislim da bilo kakva dalja priča nema nikakvog smisla.

Onaj tko kupuje u dućanu i želi bit mirne glave za te novce, kupi Sisu i amen.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.9.2021 10:37 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Emixman1 kaže...

Puno vam hvala na detaljnom obrazloženju i preporukama, odlučio sam se na Ovaj zadnji seasonic Focus GX 650, ovo pišem sa kompa sa posuđenim napajanjem, valjda će izdržati 460W dok ne kupim drugo.Dok sam eliminirao šta je točno otišlo napajanje je puklo xd, dobro pa nije pokupilo još koju komponentu sa sobom.

Odakle preporučaš da naručim Focus GX650.

Naručio sam sa Superneta, javim kako je prošlo :)

 

Doslo napajanje, sve 5, preporuka za Supernet

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koomp:

 

TUF GAMING B560-PLUS WIFI

I5 11400F

2*16 GB RAM 3200

M2 SSD 500GB

HDD 2 TB

Grafika trenutno GTX 970 (vrlo brzo če tu doč 3060TI)

 

Dakle molim Vas za preporuku napajanja moje staro ču mijenjat jer u dolasku mi je kartica 3060TI pa ču s njom i napajanje mijenjati.

Nekakav best buy preporuka standardnog i/ili modularnog/polumodularnog napajanja.

 

HVALA

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Imam Fractal Design ION gold 650W, full modularno, ima više ulaza za PCIe kablove, no došlo je sa 2 Pcie kabla (po dva 6+2 na kablu, klasicno)

Zanima me gdje naci jos kablova koji bi pasali tom napajanju? Citao sam prije horror price gdje su ljudi kupili bilo koji PCIE 8 u 2x6+2 i sprzilo im grafu jer nemaju svi proizvođači isto pozicionirane pinove.

Ako netko ima iskustva bio bi mu zahvalan

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

https://www.fractal-design.com/wp-content/uploads/2021/04/Ion-Gold-Manual.pdf  kaze da ima dva utora za pce i 2 kabla po 2 tj 4 x8 pina za gpu na 8 stranici , a na 7 ima raspored pinova sto vise manje svako napajanje ima u prirucniku manual. Tako da je to max jedino ako imaju adteri sa sata na pce al dok se kupe oni jednostavnije ubost novo napajanje  A kablove origigi je najednostavnije pitat suport, ako oni nemaju valda mogu rec ko je distributer i preko njih.

 

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
2 godine
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Poštovanje da li je dovoljno za i7 11700k uz neki overlock i rtx 3070 ovo napajanje SILVERSTONE Decathlon DA850-G?Hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

I više nego dovoljno

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ja bih osobno za te novce radije išao na nešto sa dužim jamstvom.

Na kraju krajeva, odavno se Seasonic spominje kao nekakava vodilja kod ovakvih kupovina.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav.

 

Molim savjet.

 

3800x

5700xt / ponekad RX580

B550M Pro4

2x 8GB 3200

tri diska

par ventilatora

 

Da li da uzmem Focus 750W ili je 650W dovoljno.

 

lp

Danijel

 

edit: Ma, 750 je par kn skuplji tak da onda 750. Hvala svejedno :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2021 8:50 (DankoH).
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Seasonic Focus GX-1000 za R7 5800x i rx6900xt? Ili je dobar Corsair RM850?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2021 17:24 (x18x05x).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

x18x05x

 

To gledaš kod nas ili vani? I je li u pitanju RM ili RMx jer RM osobno ne bih za tu karticu, a novu reviziju RM850x-a na njemačkom Amazonu možeš dobiti oko 50 kn jeftinije (s našim porezom i uključenom dostavom) nego kod nas (cca. 1140 kn; 10 god. jamstva). Iako onda za nekih 40 kn više možeš dobiti Focus PX 850 W (1180 kn; 10 god. jamstva), a za 140 kn više Prime GX 850 W (1280 kn; 12 god. jamstva). RMx je potencijalno najtiši od njih, Focus najučinkovitiji, a najkvalitetniji (i najbučniji ako ti je niska buka primarna...) je Prime GX.

 

Svakako je 850 W dovoljno za te komponente jer čak i pri maksimalnim 20 ms opterećenjima grafičke (600 W), koje je 200 W veće od 'sustained' potrošnje pri bench alatima, konfiguracija ne bi trebala povući više od nominalno deklariranih 850 W, a tu je još i rezerva što ju napajanja imaju za kratkotrajna opterećenja (+100 do 200 W). Tako da bi u ovom slučaju gledao izbor po onome što ti je prioritet. Ako je to cijena, RM850x 2021 (ili što ti je već najjeftinije u trgovini u kojoj gledaš...), niska buka RM850x 2021, visoka učinkovitost PX-850, kvaliteta i jamstvo Prime GX.

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

x18x05x

 

To gledaš kod nas ili vani? I je li u pitanju RM ili RMx jer RM osobno ne bih za tu karticu, a novu reviziju RM850x-a na njemačkom Amazonu možeš dobiti oko 50 kn jeftinije (s našim porezom i uključenom dostavom) nego kod nas (cca. 1140 kn; 10 god. jamstva). Iako onda za nekih 40 kn više možeš dobiti Focus PX 850 W (1180 kn; 10 god. jamstva), a za 140 kn više Prime GX 850 W (1280 kn; 12 god. jamstva). RMx je potencijalno najtiši od njih, Focus najučinkovitiji, a najkvalitetniji (i najbučniji ako ti je niska buka primarna...) je Prime GX.

 

Svakako je 850 W dovoljno za te komponente jer čak i pri maksimalnim 20 ms opterećenjima grafičke (600 W), koje je 200 W veće od 'sustained' potrošnje pri bench alatima, konfiguracija ne bi trebala povući više od nominalno deklariranih 850 W, a tu je još i rezerva što ju napajanja imaju za kratkotrajna opterećenja (+100 do 200 W). Tako da bi u ovom slučaju gledao izbor po onome što ti je prioritet. Ako je to cijena, RM850x 2021 (ili što ti je već najjeftinije u trgovini u kojoj gledaš...), niska buka RM850x 2021, visoka učinkovitost PX-850, kvaliteta i jamstvo Prime GX.

Kupljen ovaj sa link-a. Nadam se da bude radilo kako treba. Sad mi se samo ugasi pc kad igram New World. Gigabyte napajanje od 750w. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kupio ovo napajanje Corsair RM850x na preporuku kolege iznad. Dal pašu ovi sleeve  kabeli na njega?!

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.10.2021 15:38 (x18x05x).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Za graficku nvidia gtx 680 koje je najbolje napajanje do 50 eura lcd power 600w ili polovno corsair 600m
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

x18x05x 

 

Odgovaraju jer su to produžeci za tvorničke kablove, iako takvo rješenje baš i nije najzahvalnije. Povećanjem duljine kablova se povećava otpor koji otpada na žicu, no Cablemod je poznata tvrtka pa pretpostavljam da su stavili dobru debljinu vodiča. U ovom slučaju bi svakako bilo preporučljivo za svaki PCI-E priključak koristiti zasebni kabel, a ne na jedan kabel priključiti dva PCI-E priključka. Ako tvoja 6900XT ima 3 priključka, onda ćeš imati šumu kablova u kućištu, ali bolje i to (ako stanu u kućištu...) nego da ti se nešto potencijalno rastali unutra. 

 

 

Suljo187

 

Gledamo ponudu u HR ili negdje vani (BiH)? Od ta dva bi Corsair mogao biti kvalitetniji i bolji, ali trebalo bi nam više informacija, koliko je star Corsair i o kojim točno modelima se radi jer ih ima više i različite su revizije istih modela.

 

U HR ima nekih FSP-ovih modela od 550 W koji se mogu pronaći za tu cijenu i oni bi vjerojatno bili moj prvi izbor.

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Mile 74 kaže...

Uzmi seasonic 650w gold već od 550kn i 7 godina jamstvo.

 Hoće li ovo napajanje biti dovoljno za RTX 2060 Aourus extreme i i5 9600KF?

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
NoBru85 kaže...

 Hoće li ovo napajanje biti dovoljno za RTX 2060 Aourus extreme i i5 9600KF?

 više nego dovoljno

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

NoBru85

 

Ali gledaj da uzmeš Core GC 650, a ne G12 GC 650 jer se radi o potpuno drugačijem napajanju. Ovaj iz Core serije ima 7 god. jamstva, a G12 5 god. jamstva. Koliko vidim iz tog linka Nabave što si stavio, ADM i UZI imaju Core GC ispod 600 kn, ali za svaki slučaj provjeri s njima je li to baš Core verzija.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.10.2021 10:34 (kiwi_91).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice