Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.373.651
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariolla79 kaže...

Ja kad sam uzimao napajanje pregrmio sam cifru od 1100kn za svoje titanum snow silent 750w prime..

Ne moraš se briniti da će ti nedostajati snage za moderne grafičke kartice kad njih ionako nema.

Ali realno gledano koliko sada troši npr. RTX 3080, 750W se više ni ne čini tako puno.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.5.2021 18:31 (Valentin17).
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...

Ne znam što ti čitaš ili gdje čitaš, ali ja to nisam nikada doživio ni vidio, ni pročitao.

Tako nešto nije smetalo Threadripperu, čisto sumnjam da bi smetalo tvom zaključanom procesoru.

 Ma ok, onak kak sam i mislio, dodatni 4pin, samo za neki bijesni OC..

 

Pitanje je bilo čisto informativno

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav!

Dali netko zna gdje bih mogao nabaviti kablove za napajanje LC8750III V2.3 Prophecy 3, tražio sam svuda međutim ništa nisam našao.

Posao oslobađa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
subi91 kaže...

Pozdrav!

Dali netko zna gdje bih mogao nabaviti kablove za napajanje LC8750III V2.3 Prophecy 3, tražio sam svuda međutim ništa nisam našao.

 Pa kontaktiraj proizvodjaca...

15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav,

 

zamolia bi nekog sa Focusom GOLD 750W da izmjeri razmak između dva PCIE konektora na istom kablu. Nekad, negdje, sam cuo da su kod Seasonica kraci (obicno su 15cm). Na njihovim stranicama nisam uspia naci taj podatak.

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 9:19 (gargo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da, izgleda da je 8 cm na SS-u. 

 

Recenzija

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Da, izgleda da je 8 cm na SS-u. 

 

Recenzija

 

Odlicno, hvala!

15 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav!

Mene zanima slican izbor kao kolegu @zvonca..dakle oko tauzenke.Naravno da moze manje ako bude moguce..akcije i sl.

Dakle,trebam nesto trajno..desetljece garancije sa perspektivom jer ne mijenjam napajanja cesto.

Kolega @kiwi je vec odg.dio sto me zanima..no imam konkretnih pitanja.

Koja je razlika corsair rm 850 vs rm 850x. Cijenovno poprilicno,no da li su osnovne komponente iste?

Za sada sam pregledavao corsair 650,750 i 850.Sve sa x osim 850 jer rm 850x vec ide cijenom gore.

O seasonicu nesto citam..nemam iskustva..no zanima me kvaliteta komponenti seasonic vs corsair...650w i 750w.

Vecinom pisete o seasonic focus i prime.

Mene zanima kvaliteta.Ako npr.postoji prime 650w sa komponentama kao i prime 850w onda je to prihvatljivo.

Pisem hipotetski..nadam se da cete me razumjeti.

Nije hitno..mogu zavrebati akcije ako ih bude.

Dakle..vrtim se oko tog rm750x i ovog rm 850(samo zbog cijene..a jace je).Sa tim sam krenuo..no vidim da izbora ima jos.Zato bi pogledao sto sve ima i svaka preporuka,iskustvo i informacija je dobrodosla.

Pa..ako jos ne tocate noge u moru..raspisite se :D

Hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
insight kaže...

 

Koja je razlika corsair rm 850 vs rm 850x. Cijenovno poprilicno,no da li su osnovne komponente iste?

 na rm seriji je corsair poprilično štedio, pa su stavili lošiji ventilator i kineske kondenzatore, to je zapravo trebala biti nekakva cm serija koju su ubacili u rm da više naplate

čak i rmx je ušteda u odnosu na rmi, jer su stavili sleeve vs fdb vent, no sa rm su baš štedili, još gori vent i kineske komponente

doduše, rm ima odlične rezultate obzirom na štednju, no ne isplati se pored kvalitetnijih napajanja koja ne zaostaju rezultatima mjerenja, a kvalitetniji su

tu spada seasonic focus, fractal ion serija itd.

15 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Opcenito se pise da corsair i seasonic vise nisu kao nekada.Ne znam da li jest tako.Bug je nedavno imao test seasonic i dao preporuku.No to moze biti i oglas...iako vjerujem da je Denis to ok odradio.

Dakle,rmi>rmx>rm..i jos txm iznad rm sto se tice corsaira..zar ne?

SS focus je kiwi preporucio. Sto se dobija sa prime na istoj snazi..650-750W ?

Koje su razlike corsair-sesonic na istom levelu komponenti?

Ako ste vec raspravljali molim vas stavite samo link.

Zanima me i fd ion za kojega se interesira i kolega @zvonac.

@zvonac..da li si kupio ili jos istrazujes kao i ja?

I sad jos nesto...koji od proizvodaca je sada u prime timeu..u vremenu kada se bori za trziste i daje vise i kvalitetnije za istu lovu..? Mislim da je corsair to bio oko 2006..

Da li uopce postoji taj prime time vise kao nekada?

Za fd ion 660 i 760 ne znam puno..no

@kiwi me zainteresirao..pa cu malo "kopati".

U biti...zanima me praksa...jer za rm je netko kod nas napravio recenziju na pcexpertu i nahvalio to i onda neki covjek vani testira isto napajanje,poslika komponente i vidi se stednja na seriji rm..od vec spomenutih kondenzatora na dalje...

Hvala za odg. Idem unazad citati temu,pa cu lakse do izbora...

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.6.2021 19:04 (insight).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

insight

 

Corsair i Seasonic su još uvijek u vrhu po kvaliteti, samo što sada imaju neke serije koje su povoljnije, ali kvalitetom nisu kao njihova referentna napajanja. U ovom slučaju je to RM serija kod Corsair-a odnosno GB3 (S12III), B12-BC, G12-GC kod Seasonica. Kod Seasonic-a je to malo izraženije jer ti modeli imaju platforme koje ne radi Seasonic već njihov vanjski partner, dok RM serija u odnosu na RMx ima samo lošije kondenzatore i ventilator.

 

Na linkovima imaju tablice gdje se mogu vidjeti razlike u komponentama kod Corsair RM i RMx (2021) serije:

Corsair RM 650 - na recenziji su usporedili s RMx revizijom koja je bila prije ove 2021, a ona ima malo drugačiju platformu pa su i komponente drugačije tako da nije baš relevantno za usporedbu, osim ako u našim trgovinama nije ostalo još te stare revizije.

Corsair RMx 650 - recenzija sa slikom platforme

 

Znači u RM seriji nisu kvalitetni japanski kondenzatori i ventilator nije s MagLev ležajem kao kod ove najnovije RMx serije. Još sam primijetio samo manjak jednog tranzistora na 3,3 i 5 V kod RM serije, ali ne vjerujem da će se danas ikada preopteretiti ti railovi pa pretp. da je i taj broj dovoljan za ono što treba isporučiti, no eto i u tome je RMx bolji.

 

 

Seasonic...hm...osobno ne preferiram ono što rade s tim budžet modelima i ne bih ih preporučio za kupnju. Unutra su platforme relativno upitne kvalitete jer podsjećaju na one iz napajanja koji su budžet ranga pa ne znam koliko je Seasonic to "dotjerao". Daju 5 god. jamstva pa ćemo im morati vjerovati da su prethodno odradili dobar "QC", tj. provjeru kvalitete. U pravilu, mislim da je FSP bolji izbor do 600 kn, odnosno kod Seasonic-a bi trebalo gledati modele tek od GC/GM/GX serija s pravom Seasonic platformom (malo "osakaćena" Focus platforma) i onda nadalje Focus i Prime seriju.

GB3 modele smo već spominjali i najveći nedostatak je što nema DC-DC regulaciju, a ove najnovije B12 i G12 serije su popriličan 'nered' od platforme. Dolje je recenzija od G12, a B12 modeli bi trebali imati jednaku platformu s vjerojatno lošijim tranzistorima (Bronze vs Gold učinkovitost) ako je suditi po video prilogu sa službenih stranica.

Platforma mi je nepoznata, ali unutra je mix kondenzatora u stilu Delta-e što je imala u svojim budžet modelima, samo što ovdje nažalost ima i onih kodenzatora koji se viđaju u napajanjima od 200 kn (AsiaX i ChengX). Ukratko, ne bih ih preporučio za neke ozbiljne konfiguracije, a mislim da i cjenovno nisu dovoljno konkurentni da bi se izborili protiv drugih (kvalitetnijih) napajanja.

Seasonic G12-GC 750/850 W

 

U izboru Focus GX vs Ion+ bih osobno išao na ono koje je povoljnije ili ako je Ion+ skuplji do nekih 50 kn, onda bih njega uzeo. Tehnički je on rang Seasonic Focus PX serije, ali je cjenovno bliži GX seriji pa je zato i možda bolji izbor. Kao što sam ranije napisao, niža buka i kvalitetne komponente su glavne prednosti FD-a, a Seasonic ima prednost samo po boljem 'renomeu' platforme u odnosu na Sirtec/High Power koja je u FD-u. I da, prednost SS-a je i potencijalna mogućnost osvajanja Steam koda od 50 $ uz registraciju (link) ako je još uvijek aktualno.

Kod Prime-a (GX) je prednost što ima 12 godina jamstva i vjerojatno nešto kvalitetnije odrađenu platformu, tj. u ovoj zadnjoj reviziji je više-manje jednaka kao kod Focus serije, ali ima drugačije radijatore, kućište i pretp. da bi tranzistori i ostale komponente mogle biti nešto bolje. Isplati li se ta razlika u cijeni od +200 kn? Mislim da ne, ali ako netko želi najkvalitetnije Gold napajanje, Prime je najbliži tome.

 

 

I još samo da spomenem novu FD Ion Gold seriju (recenzija). Tu je FD više manje napravio ono što je Corsair s RM serijom, znači platforma je gotovo pa jednaka onoj u Ion+ seriji, ali su kondenzatori i tranzistori nešto lošiji. Mislim da je u tom cjenovnom rangu Focus GX bolji izbor od nje.

 

 

Ne vidim da postoji neki novi proizvođač/brend napajanja koji se "bori" za tržište, a da nudi 'više za manje' od ovih renomiranih. MSI bi recimo bio najnoviji brend koji nudi napajanja, ali cijena nije baš konkurentna s obzirom da se radi o nešto starijoj CWT platformi koja je lošija nego ona CWT-ova u RMx seriji. Istu tu platformu ima pr. Bitfenix Whisper. Nije loše, ali cjenovno bi po meni trebalo biti ispod Focus-a i RMx-a, a trenutno to baš i nije.

13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Povremeno mi se dogodi da se komp (u windowsima) zamrzne i resetira, jednom sam ga ulovio prilikom  samog bootanja u windows . vs 550 Još jedna stvar nekad se komp ne vrati u windows iz sleep moda sve je crno i moram resetirat.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.6.2021 18:47 (Kewin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Puno hvala @kiwi.

Dok ne stignem istraziti sve sto si napisao..pitati cu za misljenje ili jos bolje praksu za ovaj spomenuti seasonic focus gx-650..da pocnem i njih natresati kao rm.Ako ga netko ima cijeniti cu prakticno iskustvo.

To je dovoljno za moje potrebe sada.U obzir dolazi isti 750w.samo ako ima bolje komponente ili ima svrhe ga kupiti zbog cijene?

No..da li je ss focus gx-650 dobar izbor? U cemu je oslabljen u usporedbi sa ss koji su visa klasa? Kondenzatori? Ventilator? Jel' opravdano dobio desetku u bug-u?

I sada nesto izvan ovoga..no vezano za kupnju...koliko je isplativo uzeti komponentu-napajanje u oglasu koja je nova..no zbog kupnje vani tesko je ostvariti garanciju...nema racun ili sl? Hipotetski uzmimo da se radi o rm, gx focus i fd ion..npr.

Isplati li se razlika cijene od 25%...?

Bas pomislih da ces za seasonic reci cool..a ti hm..:D .

Zezam se malo.Objasnjenja su ti realna,kao i ostali kolege,i ostavlja se izbor kupcu. I cijenim to sto se jasno napise da nesto ne vrijedi over 200 kn..samo da mogu reci da je top ili do toga,a iznad vecine.

O ionu kada procitam...

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kewin

 

Ako postoji ta mogućnost, najbolje bi bilo provjeriti s nekim drugim napajanjem događa li se isto. Inače, Corsair VS je budžet serija koja i nije baš poznata po dobroj kvaliteti pa može biti da je do napajanja, ali da ne ideš u potencijalno bespotrebni trošak (uvjetno rečeno bespotrebni jer je za 2060 Super svakako poželjno imati barem midrange rang napajanja), provjeri prvo s drugim napajanjem.

 

 

insight

 

Focus 750 W ima više-manje jednake komponente kao i 650 W, samo su primarni kondenzatori većeg kapaciteta i po Cybenetics testovima (1 / 2) je na 12 V dijelu više tranzistora (2 vs 4), ali su potencijalno lošijih karakteristika (imaju veće otpore). Na tim testovima su varijante iz 2018. god. pa su možda nešto u međuvremenu promijenili, no ako će snagom konfiguraciji odgovarati i 650 W, onda možda nema potrebe za 750 W. Trenutno je razlika u cijeni kod te dvije varijante oko 100 kn, a od osjetljivih prednosti je to samo potencijalno tiši rad.

 

Isplativost kupnje s oglasa ovisi isključivo o tome kakve si sreće. :)

S kvalitetnim napajanjima si svakako sigurniji, ali uvijek postoji mogućnost da te zadesi neki neočekivani kvar. Ako će ti financijski biti nemoguće priuštiti si novo napajanje u slučaju da dođe do kvara, a računalo ti je neophodno za rad, onda je preporučljivo ići na napajanje s ostvarivim jamstvom, a u suprotnom pretp. da nije naodmet riskirati i potencijalno uštediti koju kunu ili ju pretočiti možda na kvalitetniju matičnu, CPU, GPU, RAM...

8 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Može neka preporuka napajanja, nekih top 5 po vama... gold modeli ili bolje ako ima, za rtx 3070, 3080... nesto bolje i dugotrajnije... ajmo reci do nekih 900-1000kn

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

SimeVip

 

Za 3070 Ti i 3080 bi bilo preporučljivije +750 W, pogotovo u kombinaciji sa zadnjim Intelom i OC-om, a za 3070 može i 650 W.

 

Fractal Design Ion+ Platinum 660 W760 W (od 941 kn / od 1050 kn; 10 god. jamstva)

Seasonic GX 650 W750 W (od 740 kn / od 910 kn; 10 god. jamstva)

Corsair RMx 750 W (od 970 kn; 10 god. jamstva)

FSP Hydro G Pro 650 W / 750 W850 W (od 782 kn / od 933 kn / od 1000 kn; 10 god. jamstva)

Antec HCG Gold 750 W (od 950 kn; 10 god. jamstva)

TT Grand RGB Gold 750 W (od 840 kn; 7/10 god. jamstva)

 

Ion+ vjerojatno najkvalitetniji i najtiši, Seasonic sveukupno best buy, Corsair tih kao Ion+ uz nižu cijenu, FSP dobre kvalitete, ali se nigdje ne ističe, TT je najpovoljniji i ima RGB, a kvalitetom ne zaostaje previše za ostalima (nova RGB Sync verzija - slična platforma kao i kod Ion modela). Antec ima istu platformu kao Seasonic pa njega uzmi samo ako ne nađeš Seasonic-a jer je moguće da unutra nije zadnja revizija platforme sa svim podešenjima.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

SimeVip

 

Za 3070 Ti i 3080 bi bilo preporučljivije +750 W, pogotovo u kombinaciji sa zadnjim Intelom i OC-om, a za 3070 može i 650 W.

 

Fractal Design Ion+ Platinum 660 W760 W (od 941 kn / od 1050 kn; 10 god. jamstva)

Seasonic GX 650 W750 W (od 740 kn / od 910 kn; 10 god. jamstva)

Corsair RMx 750 W (od 970 kn; 10 god. jamstva)

FSP Hydro G Pro 650 W / 750 W850 W (od 782 kn / od 933 kn / od 1000 kn; 10 god. jamstva)

Antec HCG Gold 750 W (od 950 kn; 10 god. jamstva)

TT Grand RGB Gold 750 W (od 840 kn; 7/10 god. jamstva)

 

Ion+ vjerojatno najkvalitetniji i najtiši, Seasonic sveukupno best buy, Corsair tih kao Ion+ uz nižu cijenu, FSP dobre kvalitete, ali se nigdje ne ističe, TT je najpovoljniji i ima RGB, a kvalitetom ne zaostaje previše za ostalima (nova RGB Sync verzija - slična platforma kao i kod Ion modela). Antec ima istu platformu kao Seasonic pa njega uzmi samo ako ne nađeš Seasonic-a jer je moguće da unutra nije zadnja revizija platforme sa svim podešenjima.

 Hvala, ovo je puno pomoglo u odabiru.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 7:36 (SimeVip).
2 godine
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bok ljudi, sastavljam si racunalo komponente su sljedece, neke su tu neke jos ne: b550 taichi razer edicija, 32Gb rama-a(4 modula), 5900x, i grafika 6900xt toxic extreme edicija. 

Koje bi bilo najbolje napajanje da uzmem? Hoce li 850W biti dosta za sve ovo, platinum, gold ili je to svejedno, postoje li napajanja kojima se ventilatori gase npr ako racunalo miruje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

..imaš gore iznad u postu od kiwi_91 sve odgovoreno/preporuke , tvoje je samo da izabereš....

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

UltrasVinkovci

 

S obzirom da sam se tamo više orijentirao na 750 W, od 850 W trenutno vidim Seasonic Focus 850 W (od 970 kn; 10 god. jamstva) kao best buy izbor. Imaju još i FD Ion Gold 850 W, TT Grand RGB 850 W, Aorus 850 W, Corsair TX850M, ali Seasonic je bolje kvalitete od svih njih, a oni koji su slični Seasonic-u ili bolji su preko 1100-1200 kn.

 

Inače, kvalitetnih 750 W bi trebalo biti dovoljno za Ryzen 9 i 6900 XT, ali zbog nešto većih kratkotrajnih peak vrijednosti kod tih novih high end kartica, nije naodmet imati 100 W više, pogotovo ako ćeš OC-ati. Od 750 W bih gledao primarno Ion+ Platinum, Seasonic Focus, RMx (linkovi gore u postu).

 

Svi preporučeni imaju 'Fanless' mod rada ventilatora pri nižim opterećenjima, kao i uglavnom većina iz tog cjenovnog ranga.

2 godine
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

UltrasVinkovci

 

S obzirom da sam se tamo više orijentirao na 750 W, od 850 W trenutno vidim Seasonic Focus 850 W (od 970 kn; 10 god. jamstva) kao best buy izbor. Imaju još i FD Ion Gold 850 W, TT Grand RGB 850 W, Aorus 850 W, Corsair TX850M, ali Seasonic je bolje kvalitete od svih njih, a oni koji su slični Seasonic-u ili bolji su preko 1100-1200 kn.

 

Inače, kvalitetnih 750 W bi trebalo biti dovoljno za Ryzen 9 i 6900 XT, ali zbog nešto većih kratkotrajnih peak vrijednosti kod tih novih high end kartica, nije naodmet imati 100 W više, pogotovo ako ćeš OC-ati. Od 750 W bih gledao primarno Ion+ Platinum, Seasonic Focus, RMx (linkovi gore u postu).

 

Svi preporučeni imaju 'Fanless' mod rada ventilatora pri nižim opterećenjima, kao i uglavnom većina iz tog cjenovnog ranga.

 E hvala ti!! Onda ce biti 750W i seasonic jel sam procitao kako spominjes da je seaasonic best buy opcenito. Overklokati nenamjeravam, jedino me bilo strah koje napajanje radi ove graficke koja u opisu trosi i do 430W.

9 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ryzen 5 5600x

rtx 3080 ili 3070 ili rx 6800 ili 6800 xt - zavisi šta nađem

Imam corsair RM650x star 4 godine, koliko sam vidio po testovima nijedna ta konfa nejde preko 550 w

Bude corsair to izdržao ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ako bi se sada upgrejdalo napajanje u kućistu u koje se planiraju staviti buduće high end komponente, na koje napajanje bi se moralo ići da budem 100% siguran da će držati?

Jesmo već došli do 800W? Više?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

doktordoc

 

Osobno bih uzeo nešto novije od 750 W za one 'ekstremne' varijante RTX 3080 i 6800 XT, tj. uglavnom sve s 3x 8 pin PCI-E priključka i one iz Suprim, Taichi, Aorus, Strix serija. 

 

Za 3070, 6800 i slabije 3080 i 6800 XT kvalitetnih 650 W može proći, pogotovo zbog procesora koji sam po sebi nije rastrošan (za razliku od pr. i5-11600K) i još k tome nije iz Ryzen 7/9 serija. Ako ćeš ići na ekstremniji OC procesora i GPU-a, onda je bolje uzeti nešto jače i novije, a i RMx ima samo jedan EPS priključak dok većina boljih matičnih B550/X570 ima dodatni CPU priključak. Što ne znači da s jednim priključkom ne bi radilo, ali pretp. da su dva predviđena za stabilniji rad pri OC (naravno i za zahtjevnije 7/9 serije...).

 

 

CyberDemonVZ 

 

Teško je unaprijed reći, ali unatoč najavama o smanjenju proizvodnog procesa (5 nm vjerojatno za 40x0 i 7x00 serije) izgleda da u GPU serije guraju sve više jezgara tako da će i potrošnja biti minimalno jednaka današnjim high end modelima, a pretp. da će biti i veća. Tako da je 850+ W preporučljivo za sam high end.

Jedino ako se ide na Titanium modele, onda bi 750 W vjerojatno bilo dovoljno jer oni u pravilu imaju više "zalihe" u snazi pa im je i OPP postavljen na više vrijednosti.

 

Inače, srednja potrošnja nije problem za bilo koje kvalitetno 750 W jer konfiguracija s pr. i9 i 3090 ne troši iznad 600-650 W u prosjeku tijekom gaminga, ali problem kod high end modela su kratkotrajni peak-ovi koji mogu biti i do 100-200 W veći od prosječnih vrijednosti.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Konfa bi bila
R5 5600x
Rx 6800xt ( vjerojatno )
MSI b550m mortar
16 GB RAM
1 HDD
1 ssd
5 ventilatora
Rmx imam, pa mi je žao davati 1000 kn za novo, a i koliko vidim nejdeš potrošnja preko 500, znači ima i nešto zaliha
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne bi trebalo žaliti za investicijom u komponentu o kojoj ovise sve druge komponente i čijim kvarom se sve one ugrožavaju, ali da, vjerojatno tijekom gaminga potrošnja neće ići preko 450-500 W s tim komponentama.

Čak i u slučaju nekih vršnih vrijednosti (pr. MSI 6800 XT Gaming X Trio - 538 W (20 ms)), na testu RMx-a se OPP aktivirao na oko 800 W pa i da se prekorači 650 W, u tim kratkotrajnim uvjetima ne bi trebalo doći do aktivacije zaštite. Naravno, uz uvjet da termalna degradacija komponenti u napajanju tijekom te 4 godine nije dovela do nekih značajnijih odstupanja od referentnih vrijednosti, što isto tako pretp. da nije jer je u pitanju kvalitetno napajanje s komponentama renomiranih proizvođača.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ne žalim ja za PSU, to i mbo uvijek kupujem ok kvaliteta, tako sam i Corsair izabrao
Psu je staro 4 godine
U te 4 godine ne znam jel se upalio koji put ventilator, gura r3 2200g i Rx 570 8 gb

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.9.2021 19:48 (doktordoc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Navikli su nas do prije koju godinu na sve manju potrošnju, pa smo svi mislili da nam ništa jače od 550w neće više nikad trebati. Kad ono kurko dokoljenko, procesori i grafe sve žedniji i žedniji.
Još malo pa ćemo kao optimum uzimat kilovatna napajanja
8 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ima tko mozda seasonic focus seriju da je kupio, trebao bi kabel za gpu 8pin na 2*8pin

 

ako netko ne treba pa da mi proda, tnx

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozz, treba mi preporuka za kvalitetno napajanje.

Konfa ryzen r5 1600

8 GB RAM-a, sad,HDD,čitač diskova,3 ventilatora, rx580.

 

Trenutno je u njemu chieftec a90 GDP-550C, izgleda da je riknulo.

Do 700 kn mogu dati, ali ako ima kvalitetno i za 400 može i to.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice