Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.377.811
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ma samo da znam jeli dobro gledam. da ne bi posli bilo svašta

abadabadu
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

sad sam bas skoknuo na enigla g2 stranicu, ne znam gdje si vidio da pise 160mm ali i na sluzbenoj stranici se navodi da je 180mm

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2020 9:50 (ibme74).
9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Onda sam gledao krivi, fala puno!

abadabadu
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

abadabadu

 

Hmm...Ako je G2, duljina bi trebala biti kao kod Seasonic Focus Plus serije, dakle 140 mm. Na recenzijama su različiti podaci (Kitguru - 140 mm; Hardwareluxx - 160 mm), a 180 mm im je vjerojatno ostao podatak od stare Enigma serije (bez G2). Mislim da je stvarno 140 mm jer je kućište samo malo veće od ventilatora koji je 120 mm, a i kada se pogleda slika od strane ventilatora, vidi se da je širina (150 mm) veća od duljine.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2020 12:43 (kiwi_91).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

abadabadu

 

Hmm...Ako je G2, duljina bi trebala biti kao kod Seasonic Focus Plus serije, dakle 140 mm. Na recenzijama su različiti podaci (Kitguru - 140 mm; Hardwareluxx - 160 mm), a 180 mm im je vjerojatno ostao podatak od stare Enigma serije (bez G2). Mislim da je stvarno 140 mm jer je kućište samo malo veće od ventilatora koji je 120 mm, a i kada se pogleda slika od strane ventilatora, vidi se da je širina (150 mm) veća od duljine.

 

ovo je manual sa enigma stranice, je*e lud zbunjenog ovdje 

9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...
kiwi_91 kaže...

abadabadu

 

Hmm...Ako je G2, duljina bi trebala biti kao kod Seasonic Focus Plus serije, dakle 140 mm. Na recenzijama su različiti podaci (Kitguru - 140 mm; Hardwareluxx - 160 mm), a 180 mm im je vjerojatno ostao podatak od stare Enigma serije (bez G2). Mislim da je stvarno 140 mm jer je kućište samo malo veće od ventilatora koji je 120 mm, a i kada se pogleda slika od strane ventilatora, vidi se da je širina (150 mm) veća od duljine.

 

ovo je manual sa enigma stranice, je*e lud zbunjenog ovdje 

 3.4 x 5.9 x 6.3 in / 86.0 x 150.0 x 160.0 mm

abadabadu
3 godine
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

kiwi_91

 

Daj ako mozes mi malo detaljnije opisati kvalitetu Sama Armor 750w GOLD napajanja, nabavio sam ga prosle godine novog iz ducana za 450kn jer je bila brutalna prilika za takvo napajanje, vidim sada ide po 650kn... Kakvo je to napajanje za neke jace naprezanje sa rtx 3080 i nekim procesorom tipa 10700k/5800x sa overklokom svega naravno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pharaoh

 

SAMA Armor je negdje od 2017. na našem tržištu i dosad nisam naišao na "bombastično" iskustvo nekoga s foruma. Napajanje navodno proizvodi baš SAMA koja je relativno novi proizvođač iz Kine pa je time i nepouzdan. Njihove platforme koriste različite tvrtke, a kod nas je najpoznatiji SilentiumPC i Inter-tech, koji zapravo ni nije personalizirao napajanja već ih prodaje pod SAMA brendom.

 

Dolje su recenzije modela od 550 W i 750 W, i dvije recenzije koje koriste identičnu platformu. Rezultati svih testiranja su dobri, komponente su od provjerenih proizvođača, a jedini nedostatci koje bih izdvojio su lošiji ventilator (ako se dobije Aobos, a čini se da novije verzije imaju Hong Hua s kvalitetnim FDB ležajem) i na Computerbase recenziji se zaštite na 3,3 V i 5 V nisu pokazale kao dobro postavljene.

 

S obzirom na neprovjerenost napajanja, ne bih ga baš savjetovao za konfiguraciju u kojoj samo GPU i CPU koštaju preko 10k kuna, ali gledajući po rezultatima testiranja, napajanje bi trebalo biti u stanju stabilno pogoniti takvu konfiguraciju.

 

Recenzije:

SAMA Armor 750 W

SAMA Armor 550 W

SilentiumPC FM2 750 W

VIVO 24k 650 W

3 godine
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala na odgovoru, to me najvise i mucilo kaj nemogu naci konkretnu recenziju sa popularnog kanala. Mislim da mi konfa nece vuci preko 650w sa navedenim komponentama nikako, tako da mislim da je napajanje cisto ok ako gledamo isporucivu snagu, a kako kazes i od solidnih je komponenata. 

 

Posto sam ga nabavio za kikiriki takorec, lako ga ubacim starom u komp pa neka se igra i veseli a sebi po zelji uzmem nesto ozbiljnije da ne odstupa od kvalitete ostatka konfe.

 

Koji bi po tebi bio TOP 3 izbor od 850-1000w,  do nekih 1200kn max od jeftinijeg ka skupljem (nije nuzno potrsiti na najskuplje ako i nesto jeftinije slicno radi i vrijedi)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Šogi ima isto to SAMA 750W Gold napajanje, isto nabavio za kikiriki i radi mu jako dobro na i5-8600K i gtx 1070Ti vec par godina. Od igara najvise pegla PUBG, znaci ne stedi proc i drzi ga naclockanog pod nekim 240mm vodenim.

 

Moral of story, ja ne vidim zasto bi mijenjao ijednu komponentu, prije nego je testiras. Upari je lijepo s rtx 3080 i kojim vec procom i vidi hoce li raditi ili ce zajebavati. Napajanje ti ima sustave zastite, nebu se maticna zapalila niti ista sto se znalo dogadjati u proslom desetljecu. Tako bih barem ja napravio :)

 

To sto nije jedan od najpoznatijih PSU brandova kao Seasonic ili Superflower ne znaci da je sranje ili da se ne moze nosit s nekakvim gaming scenarijem. Hajd da vrtis virtualke na kompu 24/7 bi mozda bila druga prica.

 

Ako si se vec napalio na 1000W napajanja mogu ti ja prodat svoje, ali mislim da ti nema smisla ;) Situacija sa svim hardverom je sad nezahvalna i sto got ne moras kupovat novo ni nemoj jer su cijene otisle previse gore.

3 godine
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
The_Fichek kaže...

 

Moral of story, ja ne vidim zasto bi mijenjao ijednu komponentu, prije nego je testiras. Upari je lijepo s rtx 3080 i kojim vec procom i vidi hoce li raditi ili ce zajebavati. Napajanje ti ima sustave zastite, nebu se maticna zapalila niti ista sto se znalo dogadjati u proslom desetljecu. Tako bih barem ja napravio :)

 Ma vidi, znam ja da ce to radit, nisam nekad davno imao ni problema voziti r9 390 na 550w xfx pro 550w bronze napajanju a svi su vikali kontra i radilo je super. Kazem da mi ne igra sada neku ulogu ako trosim oko 15000kn na konfu tj. vecinu komponenata posto neke imam nove od prije ali su u ladici i cekaju da se konfa finalizira, da potrosim jos cca 1000kn+- pa da i odma novo napajanje ubacim kad vec ionako sve idem slagat. 

 

Naravno, da sam 100% odlucio za opciju novog napajanja nebi ovaj upit o kvaliteti SAMA napajanja ovdje ni postavio ali ono gledam na sve opcije a nije da tih hiljadu kuna nemogu uloziti u jos neke kvalitetne kombinacije po pitanju konfe pa si kombiniram 

 

Uskoro ce i blagdani tako da do srijede planiram sve opcije imat na stolu i zakljucit odluku 

10 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Okej onda, sacekaj kiwijev odg, ali trenutna ponuda jacih napajanja je bas nikakva u HR. Btw. ta recommended napajanja Nevidije i AMD-a ti je uglavnom reklama. Mislim da ti je za zvoju zeljenu konfiguraciju Seasonic Core GM 650W dovoljno..

3 godine
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ma te sluzbene preporuke od Nv i Amd ni ne gledam, kao ni od AIB partnera gdje doslovno mozes naci par razlicitih preporuka za jacinu napajanja samo od razlicitih vendora za isti cip. Gledam po youtubeu testove ljudi gdje mjere potrosnju sve ga iz zida u razlicitim scenarijima (stock, OC, gaming, benchmark) pa prema tome sudim, provjereno je provjereno ipak kad ti vidis na watmetru kolko se zapravo trosi.

 

Edit

 

Ma 650w ne dolazi u obzir onda mogu i ovu SAMU ostavit, ako idem na novo idem na upgrade da se ne mislim narednih 5 godina znaci 850-1000w da sam siguran i da imam lufta u svakoj situaciji.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 13:39 (Pharaoh).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koliko me sjecanje sluzi kad je bila  mining groznica sama gold je bila ok radila, dok platinum je riknila skoro nova, ne sjecam se tocno na kojem forumu je bilo msm pc expert. A ako je na rigovima nesto radilo onda je poprilicno testirano jedino ce u psu shroudu/tunelu bit malo toplije.

Sad su napajanja poskupila zbog rone, ako sama ima jamstvo ja je nebi mjenjo, ako i nema a strah vas je  uvijek se powerslider moze povuc dok nesto konkretno ne bude za ok cijenu, a ako bi planiro oc i za duze staze msm da bi se onda i neki titanium model ovdje isplatio jer pod oc to bude 500w eyz mode. Pa ovisno koliko placte kw struje i koliko budete koristili te planirate drzat konfu nebi bilo lose napravit racunicu. 

 

 

 

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
LordNIbbler kaže...

ako sama ima jamstvo ja je nebi mjenjo, ako i nema a strah vas je  uvijek se powerslider moze povuc dok nesto konkretno ne bude za ok cijenu, a ako bi planiro oc i za duze staze msm da bi se onda i neki titanium model ovdje isplatio jer pod oc to bude 500w eyz mode. Pa ovisno koliko placte kw struje i koliko budete koristili te planirate drzat konfu nebi bilo lose napravit racunicu. 

 Napajnje je staro godinu i pol, ima jos isto toliko garancije, a radilo je mozda 5 mjeseci sve skupa na konfi za gledanje filmova i surfanje tako da je bilo neupregnuto i ko novo je doslovno. Znam ja da ce to raditi, ali me žulja to kaj mi ne djeluje provjereno napajanje, nije bit snage da je nedovoljno nego pouzdanosti i kvalitete overall da ne prdne il slucajno nes povuce za sobom, a komponente nisu jeftine pa ono...

 

Kazem, sve mislim OC-at ne mislim jedan atom performansi ne izvuc iz svega pa ce konfa radit na max opterecenju svake komponente i racunam na 650w sigurne potrosnje za sistem na duze staze, tj i kad cu ic na nove komponente nebudem mijenjao za nista manje zahtjevno, drzim se high enda pretezno.

 

A opet ne pluje mi se ni nerazumna cifra za napajanje u ovo vrijeme, a u jednu ruku ni ne rastavlja mi se sve opet naknadnu da bi stavio drugo napajnje pa ono neznam ni sam, jos cu se malo opterecivati tim slatkim brigama 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pharaoh

 

Stvarno je loša ponuda trenutno, ali evo top 4:

 

Antec HCG 750 W (od 855 kn; 10 god. jamstva) - recenzija 850 W

Asus ROG Strix 750 W (od 1015 kn; 10 god. jamstva) - recenzija

Aorus AP850GM (od 1100 kn; 10 god. jamstva) - recenzija

Fractal Design Ion+ 860 W (1200 kn; 10 god. jamstva) - recenzija

 

Kao favorita za uloženo-dobiveno bih stavio ASUS jer je unutra zapravo platforma iz Seasonic Prime GX serije.

Možda ne bi bilo loše trenutno zadržati SAMA Armor pa tijekom nekih akcija ili posebnih ponuda uloviti nešto kvalitetnije.

3 godine
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ok strpit cu se onda pa cekam neki ulov 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav ljudi...ostalo mi je još samo promjeniti napajanje u konfi. Trebam nekaj od 600 do 750w max. 

Zanima me samo neki best buy za neku normalnu lovu i da je modularno polumodularno ako je moguće! 

Hvala i LP!

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
GridLocK kaže...

Pozdrav ljudi...ostalo mi je još samo promjeniti napajanje u konfi. Trebam nekaj od 600 do 750w max. 

Zanima me samo neki best buy za neku normalnu lovu i da je modularno polumodularno ako je moguće! 

Hvala i LP!

https://www.nabava.net/search.php?q=Seasonic+Core+GM+650W

6 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zdravo,

 

slažem si novu konfiguraciju koji bi uzeo početkom iduće godine i malo gledam kako stoji tržište sa svime, i nisam siguran koje bi bilo najbolje rješenje.

Trebam neko napajanje da kombiniram sa RTX 3070 i Ryzen 7 3700x, B550 matična (svakako bi htio neko modularno, pouzdano).

 

Stvar je u tome, da sam dosad bio Corsair fanboy, ali ne znam kako bi se cjenovni omjer njihovih modularnih/gold certificiranih držao u odnosu na ostala napajanja na današnjem tržištu.

 

Vidim da se često spominjao ovaj ANTEC HCG750. Kako bi on legao?

 

 

Ima li možda još ikakvih drugih preporuka ili savjeta?

 

Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Don_Pingu

 

Ne bi pogriješio kada bi uzeo tog Anteca, ali trenutno mi se kao best buy čine Asus ROG Strix 650 W (od 888 kn; 10 god. jamstva) ili Fractal Design Ion+ 660 W (od 900 kn; 10 god. jamstva). Osobno imam više povjerenja u Seasonic platformu (Asus) nego High Power (Fractal Design), ali s obzirom da je FD rađen s ciljem da se postigne Platinum učinkovitost, tranzistori su s boljim specifikacijama (niži otpori), a time i potencijalno kvalitetniji. To znači da ta High Power platforma na kraju može ispasti pouzdanija od Seasonic-ove, ali evo s obzirom na prošlost, Seasonicu na dulje staze dajem malu prednost.

Ako se usporede rezultati testova (dolje linkovi), od malo većih razlika je Asus bolji u regulaciji napona na 12 V, a FD osim u učinkovitosti, bolje rezultate ima u EMI testu, a trebao bi biti i osjetno tiši. U svemu ostalome su razlike vrlo male:

- Asus bolji: regulacija 3,3 V i 5 V, dulje "hold-up" vrijeme, 'strože/sigurnije' postavljene zaštite

- Fractal Design bolji: deblji 16 AWG kablovi (EPS, PCI-E, AC) regulacija 5 VSB, niža struja uključenja ("inrush current"), niže vršne vrijednosti u "transient response" testu, niže oscilacije i šum napona

 

Osim njih, još bih u tom rangu i gledao FSP Hydro G Pro 650 W (od 870 kn; 10 god. jamstva) i eventualno EVGA G5 650 W (od 900 kn; 2/10 god. jamstva). Oba imaju FSP platforme, no mislim da je u Hydro G Pro modelu nešto bolja (nije na razini Asus-ove i FD-ove), a FSP bi možda bio bolji izbor od Asus-a i FD-a jedino ako bi ti nešto značio zaštitini premaz koji omogućava nesmetani rad napajanja u uvjetima povišene vlažnosti.

 

Ako si neuodlučan između Asus-a i FD-a, pogledaj neke "sekundarne" stvari poput dimenzija, izgleda, broja kablova koje pojedino napajanje ima, dostupnost u trgovinama(...) pa ti možda to pomogne u izboru.

 

Recenzije:

Asus Rog Strix 650 W

Fractal Design Ion+ 660 W

FSP Hydro G Pro 650 W

EVGA G5 650 W

6 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ajme, ovo je bilo više nego detaljno, puno hvala.  :)

 

Nisam sklon baš ovom Mall.hr-u, ali vidjet ću kakva će biti dostupnost kada ću uzimat po naputcima.

Jedna od ovih će sigurno onda na kraju past.

 

Hvala još jednom.

 

PS: Da odma i pitam, koliko je napajanje od 650W, ajmo reć "future proof" u odnosu na 750w?

Uzimajući u obzir potencijalne nadogradnje i samu iskorištenost sada...ostaje li dovoljno "lufta" sa potrošnjom da ne dođe do neke granice iskoristivosti za ovo šta mislim složit?

3 godine
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Do 300kn best buy za htcp?

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

našo stari post kolege:

"Zavisi o budžetu, ali osobno ne bih gledao ništa ispod pr. FSP Hexa+ Pro 500 W (od 377 kn; 3 god. jamstva ili SilentiumPC Vero L3 500/600 W (od 370/400 kn; 3 god. jamstva). To su koliko vidim najjeftiniji modeli s DC-DC regulacijom na tržištu, imaju komponente dobre kvalitete za taj cjenovni rang, a 500 W je i više nego dovoljno za navedene komponente."

bilo bi dobro nekakav sticky napraviti :D

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Casablancas

 

S obzirom da je u pitanju HTPC (pretp. bez zasebne grafike ili s onom koja ne zahtijeva puno snage), onda može i slabiji FSP Hexa+ Pro 400 W (od 340 kn; 3 god. jamstva).

 

Moglo bi se pronaći i nešto jeftinije od toga ukoliko bi baš trebalo (jer su mala opterećenja), ali ako možeš/želiš izdvojiti novce za ove modele, onda bolje ni nemoj gledati jeftinije.

12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav,

 

dvoumim se između Seasonic Core GC i Seasonic Core GM, oba 80+ Gold od 650w.

Za Ryzen 5 3600 i trenutno 1050Ti s planom za buduću nadogradnju na nešto iz RTX serije, 2070/3060Ti.

Naginjem više na ovaj polu-modularni GM model pa me zanima ima li razlike u kvaliteti između ta dva navedena i isplati li se u tom cjenovnom razredu gledati nešto drugo?

Hvala :)

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Nema razlike u kvaliteti izmedju njih. Isplativost je relativna stvar. Bit ce ti ok to napajanje, mozda mrvu/malo bucnije od nekog skupljeg i jaceg napajanja, ali samo u loadu. To je moja pretpostavka, ne mora bit tocno. Trenutna ponuda je jako slaba, tako da je taj Seasonic best buy. Ako se neceg specificnog bojis pitaj nekog ko je kupio to napajanje (npr zadnji post u Slike vaseg hardvera) ili procitaj dojmove po netu..
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

markoboss990

 

Ista platforma je unutra (uz modifikaciju modularnosti) pa bi kvaliteta trebala biti jednaka, no uspoređujući rezultate testova GC vs GM, GM bi mogao biti tiši i na ovoj recenziji vidim da na PCB-u s priključcima postoje još neke komponente zalemljene pa pretp. da bi to mogli biti kondenzatori koji doprinose nižim oscilacijama napona koje GM ima na testu.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Imam GM nekih tjedan dana,

dvoumio sam se između njega i platinastog focusa, nije mi se išlo u dodatni trošak pa sam se za GM odlučio i zadovoljan sam, kvaliteta je na nivou,

ventilator u idleu čujem jedino kad prislonim glavu uz kućište, vidjet ćemo kakav bude kad ga opteretim, nisam još stigao, makar sumnjam da će nadglasati ostale komponente,

vent od focus+ kojeg imam u htpc-u je dosta tiši kad radi i ima ugodniji zvuk ali to je za očekivati kad je rang više napajanje,

plus kod GM-a je što nema kondenzatora u kablovima pa je slaganje u kućištu puno lakše.

Slab je trenutno izbor i za tu cijenu nema boljeg makar da je i bolja situacija uvijek naginjem Seasonicu, stari Core Bronze je poginuo u grmljavini ali je spasio komp, pokoj mu duši :)

10 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice