Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.373.641
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
nmuzic kaže...

Ti imaš ili kvar ili neki bug vezan za Ryzena, pod uvjetom da je sve ispravno ugrađeno i spojeno. Napajanje nije nešto kvalitetno, ali nije ni škart,

te bi trebalo ako je ispravno bez problema pokrenuti tvoje novo računalo.

Možda je i matična neispravna, trebalo bi isprobati s drugom, a čisto sumnjam da je imaš na raspolaganju.

Za početak makni sve osim ploče, jednoga modula RAM memorije, procesora i njegovoga hladnjaka te napajanja, probaj upaliti.

Ako neće, probaj sa drugim modulom RAM memorije, možeš probati izvaditi procesor pa ponovno ugraditi (hladnjak procesora čak nije ni nužan za test).

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 5:40 (Valentin17).
3 godine
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Može prijedlog koje napanje da uzemem iz linksa (s obzirom da sam tamo složio ostatak konfe da ne naručujem posebno iz još nekog dućana samo zbog jedne komponente). Napanjanje bi bilo za Ryzen 5600x i RX 5600xt gpu... Do nekakvih 600-650kn...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ja13

 

Links je znao imati dobre popuste na napajanja tijekom rasprodaja pa će možda imati i za black friday, ali ako ne možeš čekati, trenutno bi Kolink Enclave 600 W ili CM MWE Gold 550 W bili moj izbor. Oba napajanja imaju jednaku platformu pa bi tehnički napajanja trebala biti više-manje jednaka, a sad izaberi jedino ono ti više odgovara, niža cijena (-60 kn) ili duže jamstvo (+2 god.).

Onako od vidljivih razlika su ventilatori (oba s jednakim ležajevima - "rifle bearing", ali CM-ov vuče na njihovu Silencio seriju pa je možda kvalitetnije izrade), kondenzatori (Kolink - primarni: Teapo 105 °C, sekundarni: Teapo + nekoliko malih Asia X / Cooler Master: primarni: Elite 85 °C, sekundarni: Elite - Kolink po meni u prednosti jer osim što ima primarni Teapo deklariran na višu temperaturu, ima dodatna 4 polimerna na sekundarnom dijelu. Asia X kondenzatori kvare malo dojam, ali su samo dva-tri komada na "pomoćnim" pozicijama, odnosno koliko vidim nisu na izlaznim naponima već služe upravljačkim sklopovima napajanja) i Kolink ima više kablova.

 

Alternativa bi bili be quiet! System Power 9 600 W i Corsair CX550F, ali oni su Bronze modeli i imaju HEC platforme (Corsair-ova je bolja od one u be quiet!) čija regulacija baš i nije na razini njihovih drugih serija. Da je CX550F cjenovno oko 550 kn, onda bi već bio zanimljiviji izbor, ali ovako je preskup za ono što daje.

Ono što u tom cjenovnom rangu propuštaš u drugim trgovinama je primjerice polumodularni Seasonic GM-650 (od 640 kn; 7 god. jamstva).

 

Recenzije:

Kolink Enclave - 12

CM MWE Gold - 12

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 10:38 (kiwi_91).
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav,

 

Zanimaju me Vaša mišljenja dali mi je trenutno napajanje Seasonic S12II 520w 80+ bronze dovoljno za konfu pod MOJ PC, uzevši u obzir da mi je u planu ubaciti 240mm AIO radijator i odraditi OC. Do sada nisam nikada imao problema, ali neznam koliko bi struje vukao dotični proc kada se napravi OC.

Ukoliko mislite da je preslabo, koliko jako napajanje bi trebao uzeti u obzir?

 

Lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

nit ti treba vodeno za taj cpu niti se taj cpu da nešto ekstra klokati, kupi solidni zračni cooler za cca 250-300kn i to je to.

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Uzeo 550W, BE QUIET Dark Power Pro 11 platinium u links na akciji za 650kn i sad malo razmišljam da li je to greška pored SEASONIC Core GM-650 Gold, 650W, semi modular, 80+ Gold jer seasonic ima 7 godina garancije ?

Zašto taj dark power pro 11 košta inače 1300-1500kn i pošto nije kasno da vratim be quiet pa uzmem tog seasonica ?

Nebitno mi je da li je 650 ili 550w jer u najgorem scenariju konfa koju slažem neće trošiti preko 300w

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

taj BQ je odličlno napajanje ali brate precjenjeno do nebesa, po meni je taj seasonic trenutno best buy ulozeno-dobiveno.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Silent horror1992 kaže...

Uzeo 550W, BE QUIET Dark Power Pro 11 platinium u links na akciji za 650kn i sad malo razmišljam da li je to greška pored SEASONIC Core GM-650 Gold, 650W, semi modular, 80+ Gold jer seasonic ima 7 godina garancije ?

Zašto taj dark power pro 11 košta inače 1300-1500kn i pošto nije kasno da vratim be quiet pa uzmem tog seasonica ?

Nebitno mi je da li je 650 ili 550w jer u najgorem scenariju konfa koju slažem neće trošiti preko 300w

 nemoj ništa vraćat, dobio si ga po super cijeni

precijenjen jest kad ima cijenu 1300-1500, ali za 650 kuna je super i bolja opcija od seasonica, obzirom da ti neće falit snage

5 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zanima me mišljenje znalaca o kvaliteti ovog Sama Armor 750W 80+Gold. To mi je zaista, kao vjerojatno i većini ljudi ovdje, najmanje poznato područje PC komponenti, a ne znam niti čiji su reviewovi trustworthy. Samo vidim gdje spada u onom LTT PSU Tier listi, a to je prilično visoko.

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Apocalypso722 kaže...

Zanima me mišljenje znalaca o kvaliteti ovog Sama Armor 750W 80+Gold. To mi je zaista, kao vjerojatno i većini ljudi ovdje, najmanje poznato područje PC komponenti, a ne znam niti čiji su reviewovi trustworthy. Samo vidim gdje spada u onom LTT PSU Tier listi, a to je prilično visoko.

 

za tu cijenu je odlicno, ali BF na stranu u tom rangu napajanja od cca 600-700kn ovo je trenutno best buy klik

5 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže... 

za tu cijenu je odlicno, ali BF na stranu u tom rangu napajanja od cca 600-700kn ovo je trenutno best buy klik

 Znam znam, al hej... 499kn i full modularno   no prošao sam u međuvremenu kroz nekolicinu "reviewova" i nisu baš prenakloni prema Sami, tj. Inter-Techu. Tak da ovaj bequiet! kojeg imam bude još ok

 

Rado bi neki EVGA SuperNOVA, il Sisu, il Corsair HX. Al sam i škrt 

Apoc
3 godine
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav, kakvo je Corsair TX650M gold napajanje? Treba mi nešto modularno za micro itx build, 5700xt OC i ryzen 3600x. Problem je što ploča koju sam ciljao ima 8+4pin power konektor, a ovo napajanje dolazi samo sa 8pin, može li se kupiti zaseban kabal? vidim da na njemu ima rupa za dodatni 8pin za cpu, grafička uzima samo 8pin + 6pin koji su na 1 kabelu

 

hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Meg4tr0n kaže...

Pozdrav, kakvo je Corsair TX650M gold napajanje? Treba mi nešto modularno za micro itx build, 5700xt OC i ryzen 3600x. Problem je što ploča koju sam ciljao ima 8+4pin power konektor, a ovo napajanje dolazi samo sa 8pin, može li se kupiti zaseban kabal? vidim da na njemu ima rupa za dodatni 8pin za cpu, grafička uzima samo 8pin + 6pin koji su na 1 kabelu

 

hvala

Ako ti kućište ne uvjetuje SFX napajanje, onda je to solidan izbor, tj. već je malo duže na tržištu pa ne nudi ništa posebno po čemu bi se isticalo. Osobno bih preferirao Seasonic GM 650, ali koliko vidim trenutno ga nema na stanju pa možda i TX-M nije toliko loš izbor u cjenovnom rangu od oko 700 kn. Većina tih matičnih s dva CPU priključka mogu raditi samo s 8 pin ako ne ideš s ektremnim OC-om ili rastrošnijim procesorima pa bi trebao biti u redu i s tim TX-om.

 

Alternativa s obzirom na kompaktne dimenzije ti može biti Gigabyte P750GM (od cca. 700 kn; 5 god. jamstva). On ima dva CPU priključka pa ne moraš strahovati oko eventualne nekompatibilnosti s matičnom, a još je i potpuno modularan. Ne bih znao koja je platforma unutra jer ju još nisam vidio, ali moguće da ju radi isti proizvođač koji radi platformu iz APx50GM serije. Po Kitguru je to meni nepoznati proizvođač MEIC, što nije baš ohrabrujuće, ali barem ima tranzistore, upravljačke sklopove, kondenzatore(...) poznatih proizvođača. 

Cybenetics je testirao P750GM za potrebe certifikacije (link) i rezultati regulacije su dobri, a ventilator bi možda mogao biti nešto bučniji na višim opterećenjima. Iako tvoja konfiguracija ne bi trebala trošiti više od 400 W, a do te snage napajanje ne bi trebalo biti bučno jer je ventilator bio na oko 1000 okr./min.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2020 21:06 (kiwi_91).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Ako ti kućište ne uvjetuje SFX napajanje, onda je to solidan izbor, tj. već je malo duže na tržištu pa ne nudi ništa posebno po čemu bi se isticalo. Osobno bih preferirao Seasonic GM 650, ali koliko vidim trenutno ga nema na stanju pa možda i TX-M nije toliko loš izbor u cjenovnom rangu od oko 700 kn. Većina tih matičnih s dva CPU priključka mogu raditi samo s 8 pin ako ne ideš s ektremnim OC-om ili rastrošnijim procesorima pa bi trebao biti u redu i s tim TX-om.

 

Alternativa s obzirom na kompaktne dimenzije ti može biti Gigabyte P750GM (od cca. 700 kn; 5 god. jamstva). On ima dva CPU priključka pa ne moraš strahovati oko eventualne nekompatibilnosti s matičnom, a još je i potpuno modularan. Ne bih znao koja je platforma unutra jer ju još nisam vidio, ali moguće da ju radi isti proizvođač koji radi platformu iz APx50GM serije. Po Kitguru je to meni nepoznati proizvođač MEIC, što nije baš ohrabrujuće, ali barem ima tranzistore, upravljačke sklopove, kondenzatore(...) poznatih proizvođača. 

Cybenetics je testirao P750GM za potrebe certifikacije (link) i rezultati regulacije su dobri, a ventilator bi možda mogao biti nešto bučniji na višim opterećenjima. Iako tvoja konfiguracija ne bi trebala trošiti više od 400 W, a do te snage napajanje ne bi trebalo biti bučno jer je ventilator bio na oko 1000 okr./min.

 Hvala,

krivo sam napisao micro itx, micro ATX je u igri, dakle malo veće, tako da bi mi to polu modularno bilo dobro, mislim da ću uzeti taj TX onda, sad čitam malo za tu ploču koju sam htio uzeti B550M steel legend, da hrpa ljudi ima problema sa usb konektorima, tako da ću ju preskočiti i vjerojatn uzeti gigabyte sa 8pin konektorom i taman, cpu nisam mislio overclockati, ali da je ploča solidna da za 2-3god kada upgrejdam gpu mogu malo boostati ili uzeti jači cpu. Taj tx mi se svida jer ima recenzija po internetu, gold je, i ima 7god jamstva

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav ljudi, trebam preporuku napajanja za RTX 3080, po mom mišljenju bi nekih 750-850 W bilo dovoljno a da ostane još i "lufta" za neki OC proca i grafe?
Htio bi čuti vaše prijedloge i hvala unaprijed. :)

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Corsair rm850x. 750W bi bilo dosta, ali bolje da ima malo lufta. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ivsa

 

Trenutno jedine opcije koje mi se čine isplative ispod 1000 kn su Gigabyte P750GMP850GM (od 731 kn / od 818 kn (ili manje u drugim trgovinama); 5 god. jamstva) i Antec HCG 750 (od 911 kn; 10 god. jamstva), koji bi i bio moja preporuka jer je unutra platforma iz Seasonic serije Focus Plus, a i ima 5 god. više jamstva.

 

Ako i dalje imaš Seasonic i ostale komponente iz potpisa (i7-2600K), eventualno bi možda mogao još neko vrijeme ostaviti njega i čekati potencijalno bolju ponudu napajanja.

S obzirom da po recenzijama najrastrošnijih RTX 3080 (1 / 2) one mogu s Furmark-om povući do cca. 450 W (tijekom gaminga 400 W), a recimo da i7-2600K zahtijeva 100 W i druge komponente cca. 50-75 W, to onda ispadne ispod 600-625 W (550-575 W tijekom gaminga). Iako je tih 600 W poprilično pesimistično jer na testovima opterećenja cjelokupnih sustava s RTX 3080 su dobivali potrošnje do 550 W (1 / 2) i to je pretp. mjereno iz zida pa kada se uračuna učinkovitost napajanja, komponente u tim slučajevima vuku ispod ili oko 500 W. 

Također, u tom slučaju neće biti poželjno OC-ati išta, a to bi imalo za posljedicu i da GPU ne bi radio na 100 % pa bi i njena potrošnja bila niža od onih iz testova. Ili ako imaš mjerač potrošnje, onda vidiš koliko će cijela konfiguracija trošiti pa malo OC-aš CPU ukoliko nije granično.

 

 

EDIT: Bolje izbjeći ove Gigabyte modele s RTX karticama jer je upravo izašla recenzija (link) i napajanje se nije baš proslavilo, tj. je, ali s vatrometom.

Dobro, treba reći da je to bilo prilikom testiranja zaštite od preopterećenja (OPP) tako da će u normalnom radu napajanje biti u redu, no nekvalitetne i neprovjerene komponente (tranzistori i kondenzatori nepoznatih proizvođača za razliku od Gigabyte APx50GM) ne ulijevaju u povjerenje da se ovakav scenarij zaista ne dogodi tijekom dugogodišnjeg rada napajanja.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2020 22:44 (kiwi_91).
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

@kiwi_91 razlika između single i multi raila? Jel ima uopce smilsa prebacivati na single osim ako nemam neku komponentu koje treba više nego kaj dobivam na određenom railu?

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Ivsa

 

Trenutno jedine opcije koje mi se čine isplative ispod 1000 kn su Gigabyte P750GMP850GM (od 731 kn / od 818 kn (ili manje u drugim trgovinama); 5 god. jamstva) i Antec HCG 750 (od 911 kn; 10 god. jamstva), koji bi i bio moja preporuka jer je unutra platforma iz Seasonic serije Focus Plus, a i ima 5 god. više jamstva.

 

Ako i dalje imaš Seasonic i ostale komponente iz potpisa (i7-2600K), eventualno bi možda mogao još neko vrijeme ostaviti njega i čekati potencijalno bolju ponudu napajanja.

S obzirom da po recenzijama najrastrošnijih RTX 3080 (1 / 2) one mogu s Furmark-om povući do cca. 450 W (tijekom gaminga 400 W), a recimo da i7-2600K zahtijeva 100 W i druge komponente cca. 50-75 W, to onda ispadne ispod 600-625 W (550-575 W tijekom gaminga). Iako je tih 600 W poprilično pesimistično jer na testovima opterećenja cjelokupnih sustava s RTX 3080 su dobivali potrošnje do 550 W (1 / 2) i to je pretp. mjereno iz zida pa kada se uračuna učinkovitost napajanja, komponente u tim slučajevima vuku ispod ili oko 500 W. 

Također, u tom slučaju neće biti poželjno OC-ati išta, a to bi imalo za posljedicu i da GPU ne bi radio na 100 % pa bi i njena potrošnja bila niža od onih iz testova. Ili ako imaš mjerač potrošnje, onda vidiš koliko će cijela konfiguracija trošiti pa malo OC-aš CPU ukoliko nije granično.

 

 

EDIT: Bolje izbjeći ove Gigabyte modele s RTX karticama jer je upravo izašla recenzija (link) i napajanje se nije baš proslavilo, tj. je, ali s vatrometom.

Dobro, treba reći da je to bilo prilikom testiranja zaštite od preopterećenja (OPP) tako da će u normalnom radu napajanje biti u redu, no nekvalitetne i neprovjerene komponente (tranzistori i kondenzatori nepoznatih proizvođača za razliku od Gigabyte APx50GM) ne ulijevaju u povjerenje da se ovakav scenarij zaista ne dogodi tijekom dugogodišnjeg rada napajanja.

 
Nažalost razlog kupovine novog napajanja je to što je Seasonic iz potpisa crknio doslovno nakon sat vremena igranja na 4K. Instalirao sam grafu, stavio drivere, pokrenuo Apex, malo brljao po "fire rangeu" i onda upalio pravi meč i prilikom skakanja iz aviona na startu meča se ugasilo napajanje i doslovno ne trza, probao sam ga prebaciti u rezervni komp koji je i5-2500 bez grafe i uopće ne trza napajanje, znači skroz je riknulo.

Gledao sam malo cijene i zbog sigurnosti bi čak išao bliže 800W ili više. Gledao sam i ja ove Gigabyte ali kad sam danas vidio recenziju na TP pao mi je kamen sa srca jer je malo falilo da ga danas naručim prije nego što sam vidio review.
Nažalost novih napajanja od 800W ili više baš i nema po nekoj normalnoj cijeni ali pronašao sam ovo na njuškalu, tu je u Osijeku pa mogu otići uživo i pogledati: Napajanje EVGA 1000W GQ, ATX, 135mm, 80 plus Gold, Modularno (njuskalo.hr)

Što kažeš na navedeno napajanje i cijenu (u oglasu piše da je novo zapakirano i trebalo bi imati garanciju, ak nema garanciju onda ne kupujem)?
Planirao sam otići po to sutra ali nije hića da razmislim, bolje da kupim nešto kvalitetno kad dajem tolku lovu nego da žurim pa kupim glupost. Btw, hvala na svim informacijama :)


Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2020 3:40 (Ivsa).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

R4zOR229

 

Multi rail vidim kao dodatnu zaštitnu značajku pa bih ju osobno uvijek imao uključenu ako znaš da nećeš preopteretiti pojedine rail-ove, tj. točnije je reći uključiti zaštite jer danas uglavnom sva napajanja koja imaju tu mogućnost "pretvorbe" single rail u multi rail su u suštini single rail napajanja pa bi to eventualno preopterećenje multi rail-ova bilo umjetno bez nekih opasnosti od ekscesnih situacija kao što bi se možda moglo dogoditi prilikom preopterećenja vršne snage single rail-a. Zato je i multi rail poželjniji sa sigurnosnog stajališta.

 

 

Ivsa

 

Mislio sam da bi i ta starija Seasonic platforma to mogla podnijeti, ali očito godine čine svoje. Nadam se da to nije ostavilo neke posljedice na ostale komponente. Jesi li ih imao priliku provjeriti s nekim rezervnim napajanjem?

 

Vidim da Mall ima i HCG od 850 W pa možeš onda njega ako ti tih 1000 kn nije previše. Njega bih vidio kao kvalitetnijim izborom od EVGA-e jer nekako imam više povjerenja u tu Seasonic-ovu platformu nego FSP-ovu, a i da EVGA ima jamstvo, 5 god. je kraće od Seasonica.

Ta GQ serija izgleda više nije raspoloživa, a zadnje cijene su bile koliko vidim oko 1500 kn na Amazon-u i vjerojatno u boljim vremenima 1000 kn u Computer Universeu. Ukoliko nema račun odnosno ostvarivo jamstvo, mislim da je pravilo da ide u pola cijene pa ga u tom slučaju osobno ne bih gledao za iznad 700-800 kn. Jednostavno riskiraš sve te novce, a primjerice s Antec-om za 200 kn više dobiješ 10 godina sigurnosti.

 

GQ je postojao uz njihovu G2/G3 serije koje su imale dobru i kvalitetnu Super Flower platformu u rangu ove Seasonic-ove, zatim one iz Corsair RMx i sličnih napajanja. Znači GQ možemo gledati kao nešto lošije rangiranu seriju. Sada je u G5 seriju EVGA stavila jednu varijantu te FSP-ove platforme kao što je u GQ seriji. To je navodno zbog povećanih tarifa za proizvode uvezene iz Kini tako da je G5 tehnički lošije napajanje od G3. Nažalost nemam detaljnu recenziju GQ 1000, ali po slici platforme i testovima (link), kao i recenziji GQ 850 (link), mislim da je u G5 (recenzija) zapravo kompaktnija varijanta te platforme iz GQ serije. Cijela topologija platforme je jednaka, samo su neke komponente pozicionirane tako da mogu napraviti platformu manjih dimenzija. Čak kod G5 na sekundarnom dijelu imaju samo dva kondenzatora uz modularnu ploču (pretp. da su dio regulacije za 12 V), dok su kod GQ četiri komada. Sve komponente u G5/GQ (850 W) su od poznatih proizvođača i u rangu onih u Antec HCG seriji (recenzija), no mislim da je Seasonic-ova platforma superiornija. To se vidi i na rezultatima ovih testova kada se usporede Antec i G5. Regulacija napona je mrvicu bolja na tri glavna rail-a kod HCG-a (5 VSB je na strani EVGA-e), hold up vrijeme je na strani EVGA-e (veći kondenzatori na primarnom dijelu), buka je do nekih 600 W poprilično niža kod Anteca, temperature su također niže kod Anteca (test je bez ventilatora pa bi se moglo pretp. da je tijekom rada kod EVGA-e temperatura niža ili slična Seasonic-ovoj zbog agresivnijeg profila rada ventilatora), oscilacije napona (ripple) u oba napajanja bi bile slične pri opterećenju tvoje konfiguracije, zaštite su prisutne (iako su kod Anteca postavljene previsoko pa su im se napajanja "brick-ala", tj. nisu se mogla upaliti nakon njihove aktivacije) i najveća mana kod EVGA-ine platforme je regulacija 3,3 V napona tijekom promjenjivosti opterećenja (transient response) koja je izašla izvan postavljenih granica. Ni Antec nije briljirao, ali je imao cca. 20 % bolje rezultate (5 % vs 6 % odstupanja na 3,3 V) pa će biti malo "blaži" prema VRM-ovima na matičnoj, SSD-ovima i ostalim komponentama koje koriste 3,3 V.

 

I kada nabaviš jedno od napajanja, svakako je poželjno na RTX 3080 koristiti pojedinačne kablove za PCI-E priključke. Malo će biti gužve u kućištu, ali bar ćeš biti siguran da neće doći do potencijalnog pregrijavanja priključaka i u najgorem slučaju, vjerojatno ne i izvjesnom, taljenja kablova i priključaka.

 

Evo još jednom linkovi recenzija/testova:

EVGA GQ 1000

EVGA G5 1000

EVGA GQ 850

Antec HCG 850

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2020 9:50 (kiwi_91).
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Probao sam sa napajanjem iz rezervnog kompa sa integiranom grafom i komp se pali, tako da pretpostavljam da je sve ok, nisam imao više vremena da provrtim i nekakav CPU test ali kontam da je nešto riknulo da bi i pri paljenju pokazivao znakove toga.
Jedino je pitanje što je s grafom ali nadam se da ni njoj nije ništa ako su ove ostale komponente ok.

Grafu mogu provjeriti jedino sa kupovinom kvalitetno napajanja pa da mogu biti siguran da nije do njega.
Vjerujem da bi i ovaj EVGA GQ 1000 iz oglasa bio ok, poslao sam čovjeku poruku da vidim jel ima garanciju pa čekam odgovor. Ako nema garanciju onda ništa od te kupovinu, nisam blesav dat tolke pare napajanje bez gare.

Pogledao sam i ovaj Antec HCG što ga preporučuješ i čini mi se kvalitetan, vidim da recenzije pozitivne pa ako od ovog EVGA ne bude ništa vjerojatno ću ići na Anteca, 850W bi trebalo biti dovoljno za RTX 3080 po mojoj matematici, čak i sa tim divljim spike-ovim poweru na grafi.

Ovo što si rekao za spajanje pojedinačnih kablova u grafu nisam baš skužio, u pravilu idu 2x8 pin iz jednog kabela, a ti hoćeš reći da spojim jedan 8 pin iz tog kabla a onda iz drugog kabla sa 2x8 pin isto samo jedan 8 pin?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ivsa

 

Da, dobro si shvatio, a tako preporučuje i Seasonic (link).

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

luka_n1

 

Vidim da više nije raspoloživo, ali ako te i dalje zanima, to napajanje je čisto solidno za neku mid-range konfiguraciju. Ima DC-DC platformu s japanskim primarnim kondenzatorom dok su svi ostali uglavnom polimerni, regulacija napona dobra, a jedino bi ventilator mogao biti nešto bučniji pri višim opterećenjima. Varijanta od 600 W (od 484 kn; 5 god. jamstva) je također dovoljna za sve takve konfiguracije (max. do RTX2060 / GTX1660Ti / RX5600XT), a cijenom ispod 500 kn i s 5 god. jamstva je vjerojatno jedno od best buy modela trenutno. 

 

Alternativa za oko 550 kn isto s 5 god. jamstva bi mogao biti polumodularni Thermaltake BM2 650 W (od 570 kn; 5 god. jamstva) koji ima osnovnu CWT-ovu platformu s dodanom DC-DC regulacijom (sličnu platformu je imala Cooler Master Gx50M serija). Primarni kondenzator je japanski, ali sekundarni su ne tako obožavani CapXoni. Ventilator bi mogao biti kvalitetniji od onoga u FSP-u (rifle vs sleeve bearing), ali općenito bih preferirao FSP.

Još s 5 god. jamstva postoji Seasonic GB3 650 W (od 515 kn; 5 god. jamstva), ali kao što smo već ranije konstatirali to nije pravi Seasonic (proizvode ga u suradnji s vanjskim partnerom) i nema DC-DC platformu pa bih također FSP-a vidio boljim.

 

Od modela s 3 god. jamstva bih uzeo u obzir SilentiumPC Vero L3 700 W (od 493 kn; 3 god. jamstva) i Kolink Enclave 600 W (od 560 kn; 3 god. jamstva). Oba nemaju platforme renomiranih proizvođača pa su time i potencijalno najnepouzdaniji izbor od svih navedenih, ali obje platforme su također s DC-DC regulacijom i imaju dobre rezultate na testiranjima. Kolink je recimo najnapredniji od svih jer ima Gold učinkovitost, a usto je potpuno modularan i mogao bi biti vrlo tih ako ćemo vjerovati recenziji.

 

Recenzije:

FSP Hydro Pro 700 W

Thermaltake BM2 750 W (pretp. da 650 W ima jednaku platformu)

Seasonic GB3 650 W

SilentiumPC Vero L3 700 W

Kolink Enclave 600 W

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Hvala ti.
12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav. Preporuka trenutno dobavljivog napajanja ulozeno/dobiveno za Asus Rog Strix B450-F Gaming, Ryzen 5 3600 i NITRO+ RX 5700 XT SE?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
https://www.hgshop.hr/napajanje-seasonic-core-gc-650-gold-650w-80-gold-ssr-650lc/proizvod/264153 tak da zaboraviš na napajanje 7 godina i vrhunska kvaliteta.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A SAMA ARMOR 750W 80+ GOLD?

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Sama je ok ali kada je 500kn, ovaj Seasonic je ipak klasa za sebe. Ogromna je to razlika u kvaliteti nemoj da te ovo 750w vs 650w zavara.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 18:17 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mogu ga dobiti za 500 kn zato i pitam. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice