Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.369.990
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Prije nekih 10 dana sam kupio sa Amazon.de Corsair SF750 platinum po 147eu, danas gledam to isto napajanje 195eu.

Kako je cijena otisla gore....nevjerovatno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ove godine se to vec osjetilo od Covid sranjca - 135€ u sijecnju, sad je blize 180€:

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B07JVQQK69/

 

Plus nema vise free shippinga, dakle jos 18€ na tu cijenu.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Molim savjet oko kupnje napjanja pošto sam odavno ispao iz slagajnja konfiguracija a planiram uspogonit gtx 1080 (dobio na poklon) na starom pc

cpu:i7-3820

RAM: 64GB RAM 1600

HDD:1x3,5",1x2,5

SSD: 3x2,5 diska.

 

Sve radi ok ako ne stavljam gtx1080 već koristim neku staru pasivnu karticu na XFX 450W napajanju.

Ako pokrenem sve sa gtx1080 jedan od diskova se ne vidi ili se u podacima/nazivu prikazuju gluposti.

 

Bitno mi je samo da je napajanje tiho i pretpostvljam da je 750W dovoljno ?

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da gledaj si samo da je 80+ eff. , prolistaj par stranica unatrag pa ces naci.

6 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav kupio sam rx570 nitro 4gb graficku i. Imam ovo napajanje ...pa me zanima za kolko bi morao uzeti napajanje da bi radila graficka top na napajanju a da ne kosta opet jako puno, takoder imam g4560 pentium proc i 8gb rama..

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 5:45 (Valentin17).
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Triba mi napajanje, naime u matičnu mi ide samo jedan kabel umisto 2... i nekad kad mi s boot-a PC , nvm-e mi radi na brzini HDD-a, dok nenapravim restart i onda opet sve normalno bude ... najviše kupujem radi audio interface-a koji koristi 90W preko USB-C.

Također imam toliko periferije uštekano i kad spojim recimo mobitel da se puni sve počne ludovat, mislim da je vrijeme za novo...

750-850W i da ima certifikat i da mogu 2 kabela uštekat kako bog zapovida u matičnu.

Sad cijena do ~100 eura gori doli? Valjda je dosta, hvala :D

edit: htio sam napomenuti, da imam 3  SSD-a uštekano 120GB, 240GB te 480GB, 1TB HDD, te 1 komad 1TB NVM-E i računajte audio interface priko USB-C (90W).

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 13:19 (Luka123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Napajanje do 350kn

Sadasnje napajanje je toliko slabo da kad pokrenem pubg restarta se pc...imam rx570 4gb 14pinsku i g4560,pa me zanima dal se moze uzet pristojno napajanje do 350kn i ako moze prijedlog,hvala

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanje do 350kn
Arci5 kaže...

Sadasnje napajanje je toliko slabo da kad pokrenem pubg restarta se pc...imam rx570 4gb 14pinsku i g4560,pa me zanima dal se moze uzet pristojno napajanje do 350kn i ako moze prijedlog,hvala

 

dodaj još 20kn i uzmi napajanje od bare 500w za tu rx570

 

klik

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 9:08 (ibme74).
6 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

quick question...kaj se desilo sa corsair AX serijom napajanja ? ADM Links ni futura nemaju tipa AX760w itd. PSU .. il RM ili HX. El ja nešto propuštam ili ?

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nista, odlucili kvalitetu zamjeniti blingom, pa sad imas RGBgay napajanja umjesto kvalitetnih HX/AX napajanja

na CWT i Seasonic platformama.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
6 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Posto vecina novih napajanja nema 4pinsko napajanje 12v da li je pametno na ta nova nqpajanjs stavit adapter molex na 4pinsko 12v?

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koji konektor mislis?

4-pin EPS za MBO?

 

Koristis onda 8-pin EPS za MBO, razdvoji se konektor na 4+4, i koristis desni dio (lijevi fizicki ni ne stane,

osim ako ga ne okrenes naopako i spalis plocu).

 

Kakvi molex adapteri, to ni ne pomisljaj.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bas tako,sterao ih u lijepu zemlju i uzeo coolermaster mwe white 600w 80+

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Imam problem koji još uvijek neznam riješiti. Rx 580 i fsp hyper m600 su davali black screen, probao sam napajanje staviti u svoj komp sa rx 480 i tada sam ja dobio black screen. Nakon toga smo reklamirali psu i dobili hydro 700w (mislim da je bronze). I opet su krenuli black screenovi. Zamijenili smo rx 580 sa mojom rx 480 i 2 mjeseca je radilo ok, danas smo vratili rx 580 i opet black screen. Moj komp je radio dobro sa obje rx-ice. Šta da radim sad? probam moj psu zamijeniti sa ovim fsp da vidimo razliku, jedino bih onda morao staviti i rx 580 jer izgleda da ok radi sa rx 480.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dustY kaže...

probam moj psu zamijeniti sa ovim fsp da vidimo razliku, jedino bih onda morao staviti i rx 580 jer izgleda da ok radi sa rx 480.

Probaj, moguće da je i drugo napajanje neispravno.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2020 15:19 (Valentin17).
12 godina
protjeran
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dustY kaže...

Imam problem koji još uvijek neznam riješiti. Rx 580 i fsp hyper m600 su davali black screen, probao sam napajanje staviti u svoj komp sa rx 480 i tada sam ja dobio black screen. Nakon toga smo reklamirali psu i dobili hydro 700w (mislim da je bronze). I opet su krenuli black screenovi. Zamijenili smo rx 580 sa mojom rx 480 i 2 mjeseca je radilo ok, danas smo vratili rx 580 i opet black screen. Moj komp je radio dobro sa obje rx-ice. Šta da radim sad? probam moj psu zamijeniti sa ovim fsp da vidimo razliku, jedino bih onda morao staviti i rx 580 jer izgleda da ok radi sa rx 480.

Prije bi rekao da tu GPU zeza jer imao sam slucaj gdje je na top modelu Rx 580 od Strixa memorija umirala i nije joj bilo spasa...

I sreca je sto je bila pod garancijom pa sam dobio povrat love u iznosu skoro kao nova 5700XT...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2020 19:46 (Tomo53nja).
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Tako je bilo od početka, sad je već skoro 2 god. Novo napajanje smo nabavili prije 2-3 mj. Komp koriste klinci, a ja nemam previše vremena da bi se to brže riješilo. Probat ću nekoliko kombinacija, jedino neznam ako bi gpu priznali pod garanciju ako je to problem. Čak ni ne znam ako to mogu potvrditi jer sa mojim psu radi ok.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

molim preporuku najpovoljnijih polupasivnih napajanja od barem 600w, da gase ventilator u idle-u?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

da li zna itko da li i kad ce se vratit corsair SF750 kod nas u trgovine?


Znam da su povukli jednu seriju zbog problema u radu na visoj temperaturi, ali pretpostavljam da su to rjesili.......

CARPE DIEM
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 20:29 (simeparanoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Uzmi radije SFX-L napajanej sa 120mm ventom.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Čitatelj kaže...

Uzmi radije SFX-L napajanej sa 120mm ventom.

 imam sf600 s kojim sam zadovoljan ali mi treba jos jedno :)
Kakvi su silverstonovi, s njima nemam iskustva, recimo SX800-LTI? jesu pouzdani, bucni?

 

3 godine garancije?

CARPE DIEM
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 21:08 (simeparanoja).
7 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne znam za Silverstone SFX solucije, navodno su dobre, LS ih koristi u svojim buildovima.

Ja preporucam Seasonic i Fractal SFX-L solucije, jer su to u principu ista napajanaj,

s tim da se Fractal dobije dosta povoljnije, kad Seasonic nije na akciji.

 

https://geizhals.at/?cat=gehps&xf=361_120%7E4174_SFX-L

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koje napajanje predlažete za:

CPU: E5 2620 V2

RAM: 16GB DDR3 - 4pcs x 4GB

DISK: 2X2TB

GPU: RX470

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mišljenje o ovom napajanju?

https://www.hgshop.hr/napajanje-neon-600-w-120-mm-80-bronze/proizvod/246075

Ne kupujem ga već sam ga dobio pa neznam jel teži šrot ili se može iskorititi s AMD RX 570kom?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

franciskod

 

Zavisi o budžetu, ali osobno ne bih gledao ništa ispod pr. FSP Hexa+ Pro 500 W (od 377 kn; 3 god. jamstva ili SilentiumPC Vero L3 500/600 W (od 370/400 kn; 3 god. jamstva). To su koliko vidim najjeftiniji modeli s DC-DC regulacijom na tržištu, imaju komponente dobre kvalitete za taj cjenovni rang, a 500 W je i više nego dovoljno za navedene komponente.

 

Recenzije:

Vero L3 600 W/700 W

Hexa+ Pro 500 W  - nemam test, ali napajanje bi trebalo biti gotovo pa jednako modelu Hydro Pro 500 W (recenzija)

 

 

user2206

 

Ne nađem recenzije, ali ovako po službenim fotografijama i cijeni bih rekao da nije "teži šrot", tj. vjerojatno može pogoniti RX 570, no nikad ga ne bih preporučio za kupnju, pogotovo ne za tih 375 kn koja je na HG-u. Razlog je što ne znamo što je unutra, a za tu cijenu se mogu dobiti provjereni modeli (primjerice ovi gore navedeni).

Ako hoćeš, možeš poslikati kroz rešetku unutrašnjost pa da vidimo je li platforma slična nekoj iz napajanja za koje postoji recenzija pa bi onda možda bili pametniji.

 

Na službenim fotografijama je filterski dio vrlo sličan Zalman LX modelu (test; dvije zavojnice između kojih je žuti X kondenzator i dva plava Y) pa pretp. da je to neki rang napajanja kojem pripada Neon.

 

3 godine
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Imam problem nakon što sam stavio u komp:

 

MSI MAG B550 Tomahawk AMD AM4 DDR4 M.2 USB 3.2 Gen 2 HDMI ATX Gaming Motherboard 

AMD Ryzen 7 3700X processor, 4GHz AM4 36MB cache wraith prism

Patriot Viper VPN100 M.2 2280 PCIe 256GB

Crucial Ballistix Desktop Gaming Memory 32GB Kit 

PowerColor AMD Radeon RX 5700 XT Red Devil 8GB GDDR6 HDMI/3xDP Video Card

 

Uz ovo tu još dodatno 2x ssd diska, 1x dvd-rom i staro napajanje Corsair CS650M koje kad upalim

ne vidim na ploči da se led diode upale niti bilo kakvu aktivnost kad pokušam upaliti računalo na power gumb.

 

S obzirom da je ovo napajanje staro oko 5 godina, da li postoji mogućnost da trebam zamjeniti odnosno

kupiti jače? 

 

Da li mi možete preporučiti napajanje za ovu konfiguraciju? Budžet bi bio maksimalno do 1000kn.

 

lp,

nmuzic

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice