Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.375.765
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

John_Doe_11

 

Također bih od ta dva izabrao Seasonic, a još bih uz njega stavio u izbor i FSP Hydro Pro 600 W (od 500 kn; 5 god. jamstva) i be quiet! System Power 9 600 W (od 522 kn; 3 god. jamstva), koji ima platformu od HEC-a, kao i CV650, samo što za razliku od njegove je naprednija jer ima DC-DC na sekundarnom dijelu.

Čak bih možda i prije preferirao ova dva modela (tj. FSP je u prednosti zbog duljeg jamstva) jer oba imaju DC-DC, a Seasonic nema.

15 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

kiwi_91 

 

Hvala puno na savjetu! Ha ništa, očito ćemo prema Fortronu i dužoj garanciji.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Moze li se zamjeniti ventilator na napajanju, uz hdd fan na napajanju je glasan 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Bero_ng95 kaže...

Moze li se zamjeniti ventilator na napajanju, uz hdd fan na napajanju je glasan 

Može svakako, ako znaš kaj delaš.

Osobno bih ti ja prije preporučio zamjenu napajanja sa Riotoro Enigma G2 750W.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ekipa, može li mi netko reći koja je razlika između Fortron Hydro PRO 600W i Fortron Hyper K 700W? Kreću se oko iste cijene, a ne znam zbog čega. Ima li Hydro PRO bolju kvalitetu izrade ili? Jedina razlika koju sam našao je da Hydro PRO ima više SATA i Molex konektora, koji mi i nisu baš potrebni.

Gledam Fortron jer u ovom cjenovnom rangu jedini imaju 60mj jamstva, svi ostali su 36mj.

Osim ovih, za oko mi je najviše zapao KOLINK Modular Power KL-700Mv2, jer je semi-modularno za taj cjenovni rang, ali opet tih 36mj jamstva me odbija od kupnje.

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hydro PRO je na razini Seasonica u tom rangu te ima DC-DC kao sto rece kiwi par postova unazad. Ja sam na njegovu preporuku to napajanje nedavno preporucio frendu i on je skroz zadovoljan. Bolje da ne hvalimo puno da ducani nebi poskupjeli cijenu istog. Mislim da ti je u tom rangu puno bolje gledati kvalitetu komponenti, nego modularnost.

11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hydro je kvalitetom posve druga liga naspram Hypera

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

rocker55555

 

Recenzija:

 

Hyper K 700 W

Hydro Pro 600 W

 

Kao što su kolege rekli, Hydro Pro ima drugačiju, tj. noviju i kvalitetniju platformu. 

Primjerice, FSP Raider II serija ima istu (s malim modifikacijama) u modelima od 450 i 550 W, a imaju ju i skuplji Hydro GE modeli.

 

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

rocker55555

 

Recenzija:

 

Hyper K 700 W

Hydro Pro 600 W

 

Kao što su kolege rekli, Hydro Pro ima drugačiju, tj. noviju i kvalitetniju platformu. 

Primjerice, FSP Raider II serija ima istu (s malim modifikacijama) u modelima od 450 i 550 W, a imaju ju i skuplji Hydro GE modeli.

 

 Hvala na ovim linkovima, tražio sam reviewe po guglu, ali nisam mogao ništa konkretno pronaći.

7 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav...naišao sam na njuški na EVGA 850GQ za 550kn. Zanima me samo jer mi se to isplati uzimati ili da dodam još koju kunu pa uzmem ganc novo?

Uzel bi to možda jer je polu modularno a i doslovno mi je pod nosom kaj se tiče lokacije.

Kaj veliš? o.O
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

GridLocK

 

To je ovaj oglas? Jer za njega mi na googleu izbacuje kako je jedno vrijeme stavljena cijena od 500 kn pa pretp. da možeš još spustiti.

 

Unutra je FSP platforma (recenzija) koja ima kvalitetne komponente i dobre rezultate na testiranju. Provjeri koliko ima još jamstva (i je li ostvarivo - ispravan račun) pa ako ima više od 2 god., onda je mislim dobra kupnja, makar bilo i korišteno za mining. Tvoje komponente nisu veliko opterećenje za njega (Ryzen 5 3600 i RX 5700?), samo bi možda bilo poželjno imati isključen fanless mod.

7 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

GridLocK

 

To je ovaj oglas? Jer za njega mi na googleu izbacuje kako je jedno vrijeme stavljena cijena od 500 kn pa pretp. da možeš još spustiti.

 

Unutra je FSP platforma (recenzija) koja ima kvalitetne komponente i dobre rezultate na testiranju. Provjeri koliko ima još jamstva (i je li ostvarivo - ispravan račun) pa ako ima više od 2 god., onda je mislim dobra kupnja, makar bilo i korišteno za mining. Tvoje komponente nisu veliko opterećenje za njega (Ryzen 5 3600 i RX 5700?), samo bi možda bilo poželjno imati isključen fanless mod.

 Da to je taj oglas. Taj fanless mode jer to možda ECO mode kojim slučajem?. Jer vidim da EU i UK  verzije tog napajanja imaju taj switch od iza?

Kaj veliš? o.O
15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Danas planiram kupiti rx 5700xt red dragon pa me zanima može li forton hyper 500w gurati to bez problema? Ne planiram clockati ni ništa, ostatak kompa je i3 9100f,ssd i HDD.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2020 12:24 (lobotomac90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
lobotomac90 kaže...

rx 5700xt  i3 9100f

 

  

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

GridLocK

 

Da, to je taj prekidač za ECO mod (bez vrtnje ventilator pri nižim okretajima). Mislim, ne moraš ti to isključiti (u tom slučaju je poželjno držati napajanje s ventilatorom prema gore), ali s obzirom da je napajanje rabljeno i ne znaš u kakvim je uvjetima radilo, komponentama će svakako koristiti dodatno strujanje zraka i pri tim nižim opterećenjima.

 

 

lobotomac90

 

Može jer sumnjam da će i3 i 5700XT zajedno trošiti više od 350 W tijekom gaminga, odnosno tu je i "bottleneck" što kolega spominje pa bi to moglo biti i 250-300 W zavisno o igrama.

Samo osobno ne bih držao 5700XT na tom napajanju jer kartica od cca. 3500 kn zaslužuje bolje napajanje (pr. Seasonic Focus, Enigma G2 ili barem Seasonic GC/GM). Ako misliš to kao prijelazni period do nabavke novog procesora, onda ok.

S tehničke strane, bolje napajanje znači bolje i učinkovitije zaštite (= veća sigurnost komponenti), bolja regulacija napona (= potencijalno stabilniji rad s nižim temperaturama, tj. manje opterećenje na VRM matične, SSD, GPU-a...), manja buka i veća učinkovitost.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2020 12:43 (kiwi_91).
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...
lobotomac90 kaže...

rx 5700xt  i3 9100f

 

  

 

Mijenjati će se i proc uskoro, ali probam kako se bude ponašao taj i3 u 4k rezi...ubacim vjerojatno i5 neki, možda čak i7. Jedino sam u dilemi oko napajanja, a ako će raditi ne bi trošio lovu i na to.

11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

za 4k možeš i neki i5 6c/6t, ima tu na forumu neko taman prodaje i5 8600 za 1.000kn.

Što se napajanja tiče da, držat će ali ako je dosta staro ja bi ga mjenjao za nešto kvalitetnije od 550/650w.

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

za 4k možeš i neki i5 6c/6t, ima tu na forumu neko taman prodaje i5 8600 za 1.000kn.

Što se napajanja tiče da, držat će ali ako je dosta staro ja bi ga mjenjao za nešto kvalitetnije od 550/650w.

 

Imao sam u planu i5 9600kf možda ili ako bude i7 9700f na nekoj akciji za BF onda njega definitivno i miran sam do daljnjeg. Napajanje je oko 2 god staro, probam pa vidim, ako bude zezalo promjenim i gotovo. Što se tiče 4k probam, ako budem zadovoljan s detaljima fpsom s ovom grafom idem na 1440p što mi je i cilj zapravo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2020 12:53 (lobotomac90).
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

I5 9600 ti je isti k što i i5 8600, prepakirani procesor sa sa drugom brojkom u imenu i nešto viši takt koji u praksi ne znači gotovo ništa, i7 ti nebi preporučio da tražiš iz razloga što ga precjenjuju do bola, skroz neisplativa kupnja.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2020 12:54 (ibme74).
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

I5 9600 ti je isti k što i i5 8600, prepakirani procesor sa sa drugom brokom u imenu i nešto viši takt koji u praksi ne znači gotovo ništa, i7 ti nebi preporučio da tražiš iz razloga što ga precjenjuju do bola, skroz neisplativa kupnja.

 

  To ću vidjeti još, sada me više veseli testirati ovaj i3 sa navedenom grafom, hvala svima na odgovorima, danas kupujem pa vidimo kako će sve šljakati u toj kombi.

3 godine
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav

 

Bio bih veoma zahvalan ukoliko bi ste mi pomogli oko izbora napajanja. Moja nova konfiguracija je:

 

AMD Ryzen 3 3200G (kasnije i neki jaci)

AMD Radeon RX 570 8GB

16GB RAM 3200Mhz

Asus Prime B450M-K

6 ARGB ventilatora

 

Moji trenutni kandidati su :

 

Raidmax 735W Vortex RX-735AP-V 80+ Bronze

Seasonic S12III 550W 80+ Bronze

 

Koji je bolji od ova dva? Da li su dovoljni za ovu konfiguraciju, ako nisu koji bi ste mi preporucili za oko 60-70 evra?

Hvala unapred!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
SretenZujkic kaže...

Seasonic S12III 550W 80+ Bronze

Pored Seasonica nema boljeg.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
4 godine
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Što jeftinije tiho napajanje za pogon r5 1600 i rx580?

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
SretenZujkic kaže...

Pozdrav

 

Bio bih veoma zahvalan ukoliko bi ste mi pomogli oko izbora napajanja. Moja nova konfiguracija je:

 

AMD Ryzen 3 3200G (kasnije i neki jaci)

AMD Radeon RX 570 8GB

16GB RAM 3200Mhz

Asus Prime B450M-K

6 ARGB ventilatora

 

Moji trenutni kandidati su :

 

Raidmax 735W Vortex RX-735AP-V 80+ Bronze

Seasonic S12III 550W 80+ Bronze

 

Koji je bolji od ova dva? Da li su dovoljni za ovu konfiguraciju, ako nisu koji bi ste mi preporucili za oko 60-70 evra?

Hvala unapred!

 

Ehhh dok se ja odlucih vise nema ni jedan ni drugi na stanju....

Sada razmisljam izmedju:

CoolerMaster MWE 650W Bronze

Thermaltake Smart SE 530W

Raidmax Vortex 800W rx-800ae-v Gold

Ako moze neko da mi kaze koji bi bio dobar uzeti? Cena im se krece oko 70-75 evra.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2020 15:07 (SretenZujkic).
15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A da navedes gdje kupujes? mozda se da naci nesto bolje od toga, inace po meni coolermaster od tih 3.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

To mi i jeste u planu, ili 550W ili 650W, nisam siguran da li bi bilo dovoljno 550. Pokusavao sam ovih dana da nadjem jeftinije ali izgleda da cu na kraju ipak morati jedan od ta dva modela. Hvala na preporuci. :)

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2020 21:08 (SretenZujkic).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

550w ti je sasvim dovoljno, 650w model je malo skuplji, ali sve je to oko 70 Eur+, imas i fortron hyper k 700w za 9000rsd

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

SretenZujkic

 

Također bih rekao da je s obzirom na najdulje jamstvo (5 god.) Seasonic najbolji izbor, a nema potrebe ići na varijantu od 650 W jer RX 570 nije veliki potrošač (max cca. 180-200 W; recenzije 12). Novi procesor vjerojatno neće zahtijevati više od 100 W tako da sumnjam da ćeš imati konfiguraciju koja će s bench alatima (max opterećenje) trošiti više od 350 W.

Ako je FSP Hydro Pro 700 W stvarno raspoloživ i trgovina je pouzdana, onda bi mi to bio prvi izbor jer ima platformu s DC-DC regulacijom i kvalitetnijim kondenzatorima u odnosu na Seasonic-a. Recenzija FSP-a.

 

Kao eventualne alternative bi mogao proći onaj Cooler Master MWE Bronze 650 W što si spomenuo, a vidim da na BCGroup-u imaju Chieftec Proton BDF-500S i Chieftec Core BBS-500S pa mogu i oni. Svi navedeni modeli imaju DC-DC platformu pa su tehnički napredniji od Seasonic-a, ali imaju kraće jamstvo i potencijalno su lošije kvalitete.

 

 - Cooler Master MWE Bronze ima platformu meni nepoznatog proizvođača (nisam ju vidio kod drugih proizvođača) i kondenzatori (Elite) nisu japanski, ali općenito izgleda dobro napravljena. Ventilator je kvalitetniji FDB, ali bi po recenzijama mogao biti dosta bučan pri visokim opterećenjima. Testovi su dobri, jedino što su na varijantama od 450 W na hardware.info dobili poprilično visoke oscilacije napona. Na drugim recenzijama to nije bio slučaj.

Ovo je prethodno rečeno za napajanje sa šifrom MPE-6501-ACAAB, a ako je u trgovini u kojoj si ga vidio MPX-6501-ACAAB, onda bi to uz FSP Hydro Pro 700 W bio najbolji izbor jer je unutra solidna HEC platforma (u rangu FSP-a).

 Recenzije: 12 (MWE Bronze 450 V2) / 3 (MWE White 450 V2) / 4 (MWE White 650 V2) / 5 (MPX varijanta) 

 

 

- Chieftec Proton BDF-500S ima High Power platformu jednaku kao što ju ima Riotoro Builder 500 W (recenzija) pa na toj recenziji možeš vidjeti što kažu za nju. Solidni rezultati testiranja i ok kvaliteta komponenti na platformi.

 Recenzija: 1

 

- Chieftec Core BBS-500S ima CWT platformu koja je poznata iz Gigabyte G750H serije (recenzija) i ona bi isto bila u rangu FSP-a, ali kondenzatori su od lošijih proizvođača (Elite, Capxon, Jun Fu), jamstvo je kraće od FSP-ovog i Seasonic-ovog pa bih njih prije uzeo. 

 Recenzija: 1 (varijanta od 600 W, pretp. da je 500 W ista)

 

 

Deltron0

 

Sudeći po recenzijama (1 / 2), Kolink Enclave bi mogao biti najtiši izbor za oko 500 kn. Platofrma nije od poznatih proizvođača, ali ima dobre rezultate, kondenzatori su solidni Teapo, a osim toga napajanje je potpuno modularno što je rijetko u tom cjenovnom rangu pogotovo da je i s Gold certifikatom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.8.2020 13:02 (kiwi_91).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice