Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.871
|
čitano: 3.605.393
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Pa bit će dobar normalan 12cm vent jer napajanja se jako rijetko pregrijau ako ima ikakvog protoka zraka. Najbolje ti je ako možeš regulirat napon ventu (brzinu venta) da ga postaviš na neku vrijednost gdje ti ne smeta akustički i tako ostaviš.

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
itomic009 kaže...

 Pa bit će dobar normalan 12cm vent jer napajanja se jako rijetko pregrijau ako ima ikakvog protoka zraka. Najbolje ti je ako možeš regulirat napon ventu (brzinu venta) da ga postaviš na neku vrijednost gdje ti ne smeta akustički i tako ostaviš.

Prijatelju, nešto si malo pobrkao. Nemam napajanje kojem možeš manualno podesiti brzinu vrtnje ventilatora, ventilator je spojen samo naponskom žicom i uzemljenjem. I zato je bitno da ventilator ima što niži startni napon, da polako vrti već na recimo 4V i kako napajanje na konektoru ventilatora diže napon da se tako i ventilator ubrzava. Da stavim ventilator koji ima startni napon od 7V napajanje bi se bome dobrano ugrijalo prije nego bi ventilator poćeo hladiti. Stoga izvrstan a jeftin Xilence Red Wing (hydro ležajevi, 1500+-10% okretaja uz ok protok) recimo ne odgovara jer na manje od 7V uopće ne radi.

Twitter: @191x7
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
191x7 kaže...

Koliko jak ventilator treba za hlađenje Corsair CX 400W napajanja?

Trebam promijeniti na svome i znam da napon pokretanja trebam sto niži, barem da se pokreće na oko 4V, ali koliki protok ili tlak trebam nisam siguran.

Pozz kolega. Preporučam ti Antec truequiet 120mm, imaš ga u lnksa. Fan ima mali motor i uredno radi već na 5 volti, nije prvak u hladjenju ali je vrlo tih. 

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
metallic kaže...

Pozz kolega. Preporučam ti Antec truequiet 120mm, imaš ga u lnksa. Fan ima mali motor i uredno radi već na 5 volti, nije prvak u hladjenju ali je vrlo tih. 

Dam još 2 puta toliko i imam novo napajanje... Ipak tražim neko jeftinije rješenje, ne vjerujem da bih za ventilator u 5 godina staro napajanje dao više od 70 Kn, a volio bih da je ispod 50.

Twitter: @191x7
14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Vjerujem da neki vec znaju, no za one koji ne znaju, prate me losa XFX napajanja.

Glasan Pro line, glasan TS i vise mi ih ne zele mijenjati...

Srecom, mogu si priustiti novo pa bih htio vasu preporuku.

Konfa je pod MojPC

Do nekih 800-injak kuna

 

Ja sam nasao ovo. www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_150&products_id=13924

Mora biti tiho jer su za 800 kuna sva kvalitetna...

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

to napajanje isto ko 750 nije dobro narocito za tu lovu imas vise testova svi kazu fail teski,ima novih revizija ali opet radje  ne to uzet....

 

 

evo primjer http://www.overclock.net/t/1455892/why-you-might-not-want-to-buy-a-corsair-rm-psu   btw ja imam ts ali gold verziju ne cujem ga doslovno ni malo...lp

14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ja sam bas citao reviewe i ispalo je da je jako dobro(?)...

Testirali su napajanje u servisu predamnom, ali vani su tandrkali auti, unutra su pricali i printali pa se nije culo...

Rekli su da mogu donijet komp, ali placam radni sat i opet se nista ne bi culo jer je uzasno glasno unutra...

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariocroatia78 kaže...

to napajanje isto ko 750 nije dobro narocito za tu lovu imas vise testova svi kazu fail teski,ima novih revizija ali opet radje  ne to uzet....

 

 

evo primjer http://www.overclock.net/t/1455892/why-you-might-not-want-to-buy-a-corsair-rm-psu   btw ja imam ts ali gold verziju ne cujem ga doslovno ni malo...lp

Ja imam to napajanje samo od 750w i mogu rec da sam prezadovoljan, do određnog opterećenja vent se ni nepali, a kasnije kad se upali gotovo je besumno.

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Mchammer kaže...
mariocroatia78 kaže...

to napajanje isto ko 750 nije dobro narocito za tu lovu imas vise testova svi kazu fail teski,ima novih revizija ali opet radje  ne to uzet....

 

 

evo primjer http://www.overclock.net/t/1455892/why-you-might-not-want-to-buy-a-corsair-rm-psu   btw ja imam ts ali gold verziju ne cujem ga doslovno ni malo...lp

Ja imam to napajanje samo od 750w i mogu rec da sam prezadovoljan, do određnog opterećenja vent se ni nepali, a kasnije kad se upali gotovo je besumno.

gle frend mi je uzeo neki dan al 750 verziju...ni on se nemre nacudit losim testiranjima... a bome ih ima..evo jos jedno  http://www.hardocp.com/article/2013/11/13/corsair_rm750_750w_power_supply_review/9#.VDgP-BarGgZ i da problem barem u starijim revizijama je ak nemas dobar protok u kucistu vent se uopce ne pali i jos par bedastoca....

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

chutac

 

imam ti RM750, pa ako ti nije hica mogu ti testirati, mogu ga upregnuti s fx6300/i5 4460 i 280x

 

budem ako stignem usporedio s xfx750 ;=) mozda neki video baciti :D jbga...kada sam stalno u stisci s vremenom pa nemam vremena za stvari koje volim :D

 

Edit: Vrtio 3h testove s i5+280x, rm750 ne pali uopce vent... kada sam stavio 2x 280x nakon 20min se upalio vent i nečujan je :) Zvijer od napajanja...

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2014 23:51 (FakeDeath).
Moj PC  
8 0 hvala 5
14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala FakeDeath puno na testu!

Uzet ću RM650 jer sam po testovima ovo našao kao zlatnu sredinu. Seasonic je kvalitetniji, ali za moje zahtjeve, nezamjetno, ali Corsair je zamjetno tiši - nečujan!

 

Valjda će XFX prihvatiti pod RMA bez da im cijeli komp vozam...

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav

pitanje za upučenije od mene. Moram nabaviti novu grafičku karticu jer stara(HD6850) muku muči sa rezolucijom novog monitora (2560x1080). Izbor je pao na neku od GTX970, najvjerojatnije MSI Gaming. E sad, napajanje koje imam je Chieftek Nitro 85+ 500w. 

Na priloženoj slici se vidi da na 12V daje 18A+18A i kombinirano 432W.

Da li je pametno uopće pokušavati držati na tom napajanju ili neko drugo uzeti, i preporuke koje.

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ako ta tvoja 6850 radi bez problema, nema razloga da ni nova ne radi ok kada se radi samo o cc 20-30w više kod 970 ;)

 

slobodno pikaj ako je do sada radilo

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Moj PC  
1 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Platforma tog napajanja je vrlo slična onoj u Corsair CX seriji, a ona se pokazala dosta sposobnom tako da bi trebala biti u redu i za GTX 970. Ono što treba napomenuti da se ipak radi o početnom segmentu napajanja, a grafička je high end tako da bi bilo dobro uzeti nešto kvalitetnije. Uz to, MSI treba 8 pin i 6 pin PCI-E priključak za napajanje, a Chieftec ima samo jedan 6 pin PCI-E. Koliko vidim uz MSI se ne dobije adapter kojim bi dobio 8 pin iz dva molexa tako da bi u tom slučaju morao uzeti takav adapter ili gledati Gigabyte GTX 970 gdje se dobiju dva adaptera (koliko mi je poznato).

 

Ako ćeš mijenjati napajanje onda reci okvirno buđet pa ti možemo nešto preporučiti. Kvalitetna napajanja od 500-550 W su poželjna za takvu grafičku. Osobno bih gledao neki modularni Gold model (npr. Seasonic G-550), ali oni su dosta skupi tako da zavisi koliko bi htio dati za napajanje.

 

Seasonic je najavio (Link) kako će u serijama S12G- , G- , S12II-, M12II- staviti nove FDB ventilatore koji bi trebali biti tiši od postojećih pa ne bi bilo loše pričekati njih, a trenutno ostaviš Chieftec i nabaviš adapter (ili uzmeš Gigabyte GTX 970).

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Koliko vidim uz MSI se ne dobije adapter kojim bi dobio 8 pin iz dva molexa tako da bi u tom slučaju morao uzeti takav adapter

ide adapter iz 6pin u 8pin

 

ali da, faliti ce mu jos jedan 6pin...al to samo zamoli trgovinu di kupuje da mu daju jedan molex to 6pin adapter ili molex to 8pin i amen...

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Plan mi je i bio mijenjati napajanje za neko modularno pošto je kučište manjih dimenzija (FD Define Mini) pa da se riješim malo kablova. ali ako je moguće ostaviti promjenu do slijedeće godine onda super, da se skupi više para i uzme kvalitetnije. 

Što se tiće buđeta, naravno uvijek je dobro dati što manje ali ako treba išlo bi se do nekih 500-600 kn pa čak i 700 ako je stvarno nužno.

Što se tiće ovih adaptera to kupim posebno jer grafa će doć iz Njemačke, iako i za to ima vremena, tek u 12 mj ću uzimati. Ali volim se informirati unaprijed.

Ovo za tiše ventove mi se jako sviđa jer cijenim tišinu, razlog što sam i mislio uzet MSI 970 jer na nižim temp ne pali ventilatore.

Hvala još jednom na brzim odgovorima.

13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dosao je red na zamjenu napajanja, pa ako nije problem da mi kazete koje je od ovih ovdje najbolje i nemojte mi samo predlagati da uzmem neko napajanje koje nisam naveo:

 

1. ZALMAN 500w ZM500-GSII  ----oko 420kn

2. Thermaltake Samart SE 530W  ----oko 420kn

3. XFX PRO550W 80+  ----oko 500kn

4. CORSAIR VS-550W   ----oko 480kn

5. CORSAIR VS-650W   ----oko 500kn

6. Seasonic SS-520GB   ----oko 500kn(nisam siguran da li ga trenutno ima na stanju u prodavnici, pa ako navodite ovo napajanje navedite i neko kao zamjenu za njega)

 

Bitno mi je da je tiho, pouzdano, da se ne grije previse

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

a što ces spajati na to novo napajanje?

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Sve ovo sto je pod Moj PC i imam u planu uzimati R7 260x, mozda i nesto jace zavisi od toga koliko budem imao novca, pa zato bih isao na nesto jace da budem miran kasnije.

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

onda Thermaltake Smart SE 530, sasvim dosta za to tvoje, modularan je, tih i jeftiniji je od ovih drugih što si naveo

 

xfx je odličan, ali je bučan, seasonic isto tako odličan ali moze se dogoditi da ti cvrči...pa eto pošto ne trebaš jako napajanje biram TT

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.10.2014 19:28 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Molio bih savjet.Danas mi riknulo napajanje te sam isprobao drugo malo slabije te ono radi.Imao sam Corsair 650W XT.Jel se može nać šta kvalitetnog do max. 500kn a da nije slabije od 600W?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
FakeDeath kaže...

onda Thermaltake Smart SE 530, sasvim dosta za to tvoje, modularan je, tih i jeftiniji je od ovih drugih što si naveo

 

xfx je odličan, ali je bučan, seasonic isto tako odličan ali moze se dogoditi da ti cvrči...pa eto pošto ne trebaš jako napajanje biram TT

Hvala na odgovoru.

I ja sam citao da je XFX bucan, ali ipak je bolje kad se to potvrdi opet.

Za Seasonic nisam citao nigdje o ovom cvrčanju, pa ako mozete objasniti sta je tu problem(zavojnice ili nesto drugo) i da li bi u slucaju da se to desi zamijenili napajanje ako je pod garancijom

TT je koliko mi se cini relativno nov u sviejtu napajanja i nisu im losa napajanja, ali ja bih ipak da uzmem sad najbolje sto mogu da budem miran duzi period, a ne nakon 1-2 godine opet novo napajanje

Za Zalmana nisi nista napisao, pa ako moze za njega neko misljenje i za ova Corsair napajanja kakva su ona,..

 

Mozes ti ili neko drugi ako je imao iskustva sa nekim od ovih napajanja da iznese licno misljenje

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
eagle05 kaže...

Hvala na odgovoru.

I ja sam citao da je XFX bucan, ali ipak je bolje kad se to potvrdi opet.

Za Seasonic nisam citao nigdje o ovom cvrčanju, pa ako mozete objasniti sta je tu problem(zavojnice ili nesto drugo) i da li bi u slucaju da se to desi zamijenili napajanje ako je pod garancijom

TT je koliko mi se cini relativno nov u sviejtu napajanja i nisu im losa napajanja, ali ja bih ipak da uzmem sad najbolje sto mogu da budem miran duzi period, a ne nakon 1-2 godine opet novo napajanje

Za Zalmana nisi nista napisao, pa ako moze za njega neko misljenje i za ova Corsair napajanja kakva su ona,..

 

Mozes ti ili neko drugi ako je imao iskustva sa nekim od ovih napajanja da iznese licno misljenje

a gle i xfx je seasonic, i oboje se zna dogoditi da crvče, nekom jače nekom slabije...negdje priznaju garanciju negdje ne...i da zavojnice...

 

TT nije baš nov u svijetu, postoje oni vec jako dugo

 

Najbolje ti je ici na princip, veca garancija... jer po meni nema smisla uzimati seasonic 620w kada ti je to debeli overkill

 

zalman gs i corsair vs serija nisu nešto kvalitetni, te sam ih zaobišao

 

Znaci, TT, XFX, Seasonic...ili imaš još neka druga u ponudi?

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
FakeDeath kaže...

a gle i xfx je seasonic, i oboje se zna dogoditi da crvče, nekom jače nekom slabije...negdje priznaju garanciju negdje ne...i da zavojnice...

 

TT nije baš nov u svijetu, postoje oni vec jako dugo

 

Najbolje ti je ici na princip, veca garancija... jer po meni nema smisla uzimati seasonic 620w kada ti je to debeli overkill

 

zalman gs i corsair vs serija nisu nešto kvalitetni, te sam ih zaobišao

 

Znaci, TT, XFX, Seasonic...ili imaš još neka druga u ponudi?

Imaju jos ova, ali ne znam da li ih ima trenutno na stanju:

 

1. Corsair CX 500  ----oko 500kn

2. Gigabyte Superb E470 ---oko 400kn

3. CM GX Lite 600W --- oko 500W

4. Zalman 600-LX ---oko 480kn

 

I imaju LC Power, ali ako bi ih uzimao preko oglasnika, a to mi nije bas sigurno, pa sam odustao od toga

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

garancija je sve 36mj? imas koje s 60mj garancije?

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Za ove novce ovdje u BiH nema nista sa 5god. garancijom, barem ja nisam pronasao niti u jednoj prodavnici.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

XFX i Seasonic će raditi na opterećenju manjem ili oko 50% tako da se ni ventilator ne bi trebao nešto zavrtiti pa neće stvarati probleme s bukom, ali kao što je i Fakedeath rekao, za ono što misliš uzimati Thermaltake (ili Gigabyte) će biti i više nego dovoljni pa ćeš usput i malo uštedjeti za bolju grafu ili nešto drugo.

 

Gigabyte nije modularan, slabiji je od Thermaltake-a (stvarna snaga je oko 380 W), ima samo jedan PCI-E, što nije problem ako ćeš ići na R7 260X ili R7 265/R9 270, ali je kvalitetniji (FSP platforma s japanskim kondenzatorom na primarnom dijelu). Osobno bih išao na Gigabyte, ali na papiru je Thermaltake bolji tako da je na tebi izbor.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.10.2014 16:13 (kiwi_91).
11 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Pozdrav.jel valja ovo napajanje -http://www.njuskalo.hr/kucista/napajanje-lc-power-ozeanos-metatrongaming-series-650w-modularno-oglas-12944554 .Prodaje se skoro na pol cijene pa me zanima jel kvalitetno.hvala.
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Valja itekako. LC napajanja su generlano dobra a ovo im je bolja serija.

11 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Sad sam malo istraživao te saznao da je dobro je napajanje al je amperaža slabija te bi se komp gasio svako malo.Ipak tražim Corsair.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice