Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.377.096
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
alien20 kaže...
Likkkk kaže...

Pozz ekipa, zanima me vaše stručno mišljenje vezano za napajanje. Da li FORTRON RAIDER 550W 80+ SILVER može podržati ovu konfiguraciju i eventualno ako zamjenim GPU R9 270x za R9 280x ?

Procesor- FX 8320
Hlađenje- RAIJINTEK AIDOS
Matična ploča- GIGABYTE 970A-DS3P
RAM memorija- KINGSTON FURY 1X8 GB 1866 MHZ
SSD- Samsung 840 Evo Basic 120 GB
Hard disk- TOSHIBA 3,5 1TB SATA 3
Grafička- XFX R9 270X 2GB DDR5 Black

nebi ti preporucio tu graficku, radije nadoplati 100kn i uzmi gigabyte ili neki drugi model, ova se previše grije

Gledao sam na gpuboss.com i tamo malu prednost ima xfx zbog većeg clock speeda, ali ako je samo u tome razlika i ako je gigabytova bolja zbog manjeg zagrijava, razmislit ću o gigabytovoj...

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.8.2014 14:32 (Likkkk).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Likkkk kaže...

Gledao sam na gpuboss.com i tamo malu prednost ima xfx zbog većeg clock speeda, ali ako je samo u tome razlika i ako je gigabytova bolja zbog manjeg zagrijava, razmislit ću o gigabytovoj...

Prijatelj ima xfx r9 270x, i ima problema sa pregrijavanjem. Ova giga verzija kartice ima puno bolji hladnjak.

sry za offtopic

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.8.2014 14:58 (alien20).
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

i duplo je glasnija giga  :-D al opet ima više garancije...

 

xfx black edition su odlične kartice  ;-) 

 

Mislim da je tu bb msi 270x, tiha, 3god..  

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.8.2014 15:07 (FakeDeath).
Moj PC  
1 1 hvala 2
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Haf932 kaže...

 

Spire napajanjâ uopce nemoj ni gledat ! Vidim da od srama nisu na sluzbenoj stranici ni stavili barem podatke koliko struje isporucuje to napajanje , tolko o tom Spireu !

 

Za tih 370kn ( kolko kosta taj Spire ) ima i boljih napajanja !

 

Npr. XFX 450W !

 

to napajanje mi je za normalno korištenje 775 socketa sore2 duo ,sata2 200gb, asus hd5450.A sta mislis o nekom corosair napajanju????

There is one thing play hard.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.8.2014 15:11 (CPU).
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
CPU kaže...
to napajanje mi je za normalno korištenje 775 socketa sore2 duo ,sata2 200gb, asus hd5450.A sta mislis o nekom corosair napajanju????

U svakom slucaju je taj XFX kojeg sam predlozio , kvalitetniji od Spire-a !

 

Ako hoces Corsair , onda CX 430 !

Music As A Weapon !!
12 godina
odjavljen
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Cjenovna razlika između XFXa i Corsaira je premala da se ne uzme XFX koji je daleko bolji. 

 
1 0 hvala 2
10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A ima li kod xfx nekih modela koji ne valjaju da ne kupim neki pa da mi sad sve ode.Ili su svi modeli dobri?

There is one thing play hard.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

pa xfx 450 je jedan jedini... jače ti ne treba

 

ili kao što je rečeno cx430 ako ne nađeš ovaj jeftini xfx450

 

S razlogom ti je preporučeno navedeno, jer su kvalitetna napajanja...

 

A sada dosta pitanja, idi u kupnju

 

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Moj PC  
3 0 hvala 3
9 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pitanje, zanima me čisto informativno...kakva su ova nova Zalmanova napajanja? Konkretno GV serija, npr. kod odabira napajanja za neku gaming AMD konfu. Vidim da je 700-GV cijenom u rangu ovih "poznatijih" marki PSU-a od 500-600W. Na netu nema baš nekih recenzija, testiranja pogotovo...barem ja nisam našao.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dobra su, ono, doslovce sva zalman napajanja su ok samo treba paziti koji proc+koja grafa pa da u tom rangu i ide neki zalman

 

GV serija je top, i 700W je zvijer od napajanja, bez problema se mjeri sa skupljima xfx,raider,corsair ;) i možeš ga bez ikakvih problema stavljati na jaka računala

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Prednost GV serije, a može se reći i ostalih Zalman modela je što nude puno snage za malo novca. Njihove platforme se po kvaliteti ne mogu mjeriti s onima iz XFX-a, Seasonica, FSP-a, Corsaira, ali zato to kompenziraju visokom snagom. Tako GV seriju od 700 W dobiješ za cijenu XFX-a od 550 W, i Zalman možda nema japanske kondenzatore, nema tako dobru regulaciju oscilacije napona (šuma) pri visokom loadu, ali zato radi pri 50-60% svog opterećenja pri kojemu se stvara manje topline i naravno manja su opterećenja koja bi dovela do naponskih oscilacija.
Evo jedna recenzija GV serije (koristi google translate, korejski)

9 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav, ja sam novi ovde i zanima me jedna stvar. Imam stari komp sledeće konfiguracije:

Procesor: Intel e5200 2.5 GHZ

RAM: 3 GB OCZ6400 667 MHz

Grafa: HD4670 DDR4 512 MB

HDDx2 : Hitachi 500GB i WD 500GB

NAPOJNA: Feel II 400ATX

Dobio sam na poklon grafu Nvidia XFX 9800GT pa me zanima da li bi ona mogla raditi na ovoj mojoj napojnoj ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 12:53 (PenX).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

uff

 

možda i bi, ali jako jako na knap jer ta grafa toši 100+w tj duplo skoro više od ove što sada imaš

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
PenX kaže...

Pozdrav, ja sam novi ovde i zanima me jedna stvar. Imam stari komp sledeće konfiguracije:

Procesor: Intel e5200 2.5 GHZ

RAM: 3 GB OCZ6400 667 MHz

Grafa: HD4670 DDR4 512 MB

HDDx2 : Hitachi 500GB i WD 500GB

NAPOJNA: Feel II 400ATX

Dobio sam na poklon grafu Nvidia XFX 9800GT pa me zanima da li bi ona mogla raditi na ovoj mojoj napojnoj ?

Bojim se da češ morati zamjeniti napajanje sa jačim i kvalitetnijim,ako namjeravaš staviti 9800GT.Možeš probati staviti 9800GT na taj Feel,ali bojim se da napajanje neče izdržati opterečenje a prijete i ostale posljedice... 

12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

PenX

 

Skupi malo love za fsp/chief 350/400W i na miru si.

Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
 
1 0 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Trebao bi neko napajanje po mogucnosti ispod 500kn da je u instaru i da mogu malo overclockat...

AMD FX-8320

Sapphire R9 280x Vapor-X Tri-X 

Patriot Viper 3 8gb 1600mhz

Samo jedan hard i dva ventilatora u kucistu i jedan na CPU cooleru
 Posto tu gore vidim da hvalite Zalman jel bi mogo neki od ovih (jos mi pase po boji hihihihih...) samo recite koji bi mi bolje pasao.

700w    
600w   

 

Unaprjed hvala {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 18:33 (Zujko008).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Izgleda da ste u pravu, stavio sam je i grije se nenormalno, samo mozilla otvorena i BUG forum i grafa je već na 80 stepeni. Vjerovatno nema dovoljno struje. Valja uzimat novu napojnu  :(. Hvala na odgovorima.

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Zujko008 kaže...

Zalman GV 700W svakako ako imaš lovice ;) iako mislim da oni nemaju to... ako nemaju idi na GV600 ili CX600

 

A ako se dobro sječam mislim da oni imaju onaj neki Real Power 750w, mislim da je i to ok...al opet dajem prednost corsairu cx600 :)

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav dal je napajanje xfx pro 550w dovoljno za moju konfiguraciju pod moj pc, al sa ovom grafickom. Sapphire vapor x r9 280x?

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/product_index.aspx?pid=2024&lid=1

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dovoljno je {#}

Music As A Weapon !!
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da samo sta me strah vidija san da ova graficka ima 2x8 pinski ulaz i negdi san procita da je ovo pojacana verzija 280x i da zahtjeva 750w napajanje.sad neznam

12 godina
odjavljen
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Držat će bez problema, nemoj se brinuti. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jel sigurno? Da ne kupujen bzvz jer san tek uzea ovo napajanje i nebi ga vise tija minjat...

 

P.s sad gledam u adm slozeni komp sa tom grafom i sa mojim napajanjem se prodaje.znaci da ce drzat ako ga oni prodaju kao konfiguraciju

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=14161

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.8.2014 21:49 (Duh_ratnika).
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Duh_ratnika kaže...

Da samo sta me strah vidija san da ova graficka ima 2x8 pinski ulaz i negdi san procita da je ovo pojacana verzija 280x i da zahtjeva 750w napajanje.sad neznam

Utor može dati 75W, 1 8-pinski 150W - dakle 375W MAX ta grafa može povući (teoretski) a realno ne vjerujem da može 300 a kamo li više.

XFX 550W dakle ne da je dovoljno nego ima i puno lufta.

Twitter: @191x7
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ok ljudi hvala.javim vam dojmove kad stigne...

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Duh_ratnika kaže...

Pozdrav dal je napajanje xfx pro 550w dovoljno za moju konfiguraciju pod moj pc, al sa ovom grafickom. Sapphire vapor x r9 280x?

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/product_index.aspx?pid=2024&lid=1

Duh_ratnika kaže...

Jel sigurno? Da ne kupujen bzvz jer san tek uzea ovo napajanje i nebi ga vise tija minjat...

 

P.s sad gledam u adm slozeni komp sa tom grafom i sa mojim napajanjem se prodaje.znaci da ce drzat ako ga oni prodaju kao konfiguraciju

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=14161

Po review troši max 250W tako da nemaš frke.

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

moja obična sapphire i gigabyte koje manje troše od te vaporice sa jednim 8320 stock u punom opterečenju ubijaju napajanje, xfx 550 se teli, bučan je za poluditi...

 

Ja vaporicu koja troši više od obične ne bi sigurno dugoročno spajao na 550W, čast xfxu ali ne...

 

i dalje uvijek preporučam bar 25-30% da ostane lufta na napajanju...to u ovom slučaju ne ostaje i zato je napajanje bučno u toj kombinaciji :)

 

{#}

 

p.s. i5 nije isto kao 8320, nikako u stvarnom životu :)

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.8.2014 9:58 (FakeDeath).
Moj PC  
0 3 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Novija recenzija na istoj stranici, navodi max oko 300 W, što mi se čini realnije. Osobno bih tijekom gaminga računao oko 250 W i FX recimo 125 W, iako je vjerojatno manje jer rijetko koja igra koristi sve njegove threadove tijekom gaminga tako da opterećenje procesora nije na maksimumu.

Uglavnom, u full loadu to dvoje ne bi trebalo trošiti preko 450 W što je na nekih 85% opterećenja napajanja, ali tijekom gaminga je to oko 70 % što je i više nego u redu za tako kvalitetno napajanje. Jedino što ćeš morati koristiti jedan adapter, 2x molex na 8 pin PCI-E, jer koliko vidim XFX ima samo jedan 8 pin priključak (i jedan 6 pin), ali mislim da se dobiju dva takva adaptera uz grafičku tako da neće biti problema. 

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Meni je največi problem buka, pogotovo kada je napajanje gore u kućištu, meni to nije ok niti mi je podnošljivo :S

 

btw mogu ovih dana izmjeriti sve točnije i koliko takav komp čupa iz utičnice :)

 

191x7 kaže...

Utor može dati 75W, 1 8-pinski 150W - dakle 375W MAX ta grafa može povući (teoretski)

375 + 125 (cpu) + cc 30 (ostalo) = 530W teoretski cijeli komp :)

 

svakako budem izmjerio to da budemo sigurni koliko je neki max maximuma

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.8.2014 10:16 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da trosi 250w obicna 280x al ova sapphirova vapor x trosi vise...pa me strah

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice