Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.375.697
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

i onda to jos uvijek stoji tam i zbunjuje ljude {#}

 

kao i ovo, spire nikako tu nemre biti jer je krš, takodjer i lc power ima dosta krševa kao i xilence office serija...sve u svemu doslovce taj cijeli post nema nikome nikakve koristi!

 

3. Od povoljnih brandova možete izabrati:

- 1. LC Power

- 2. Spire

- 3. Xillence

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.12.2012 17:12 (FakeDeath).
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da, ova tablica na prvoj stranici je teška glupost, nema veze s vezom.

Asus P4P800-X//Celeron 1.800MHz Willamette/Gigabyte R9250//WD400JB//WD400BB//512MB PCI3200 Kingmax//512MB PCI3200 Kingmax//256MB PCI2700 Apacer//Codegen 400W//EverPower CX-2359...
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

KLIK i sve je jasno !

 
3 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
FakeDeath kaže...

i onda to jos uvijek stoji tam i zbunjuje ljude {#}

 

kao i ovo, spire nikako tu nemre biti jer je krš, takodjer i lc power ima dosta krševa kao i xilence office serija...sve u svemu doslovce taj cijeli post nema nikome nikakve koristi!

 

3. Od povoljnih brandova možete izabrati:

- 1. LC Power

- 2. Spire

- 3. Xillence

 

 

 Tablica je bezeveze, ali LC power ne da nije krš, nego je suprotnost od krš napajanja. Samo onda dva najjeftinija su bezeveze, ostala su dobra , a jače serije su odlična napajanja. Omjer uloženo - dobiveno je među najboljima sigurno.

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

lc power je širok pojam kao i xilence

 

lc power ima dobrih napajanja, i ta dobra nemremo reci da su totalna suprotnost od krša jer bi to znacilo da je ona seasonic,zar ne?

 

pojam je taj da se nemre samo napisati LC POWER kao niti XILENCE niti se to tako kao ime proizvodjaca moze preporučiti za kupnju, vazan je model tog napajanja...zar ne?

 

takodjer ulozeno dobiveno isto nemremo reci...ulozeno dobiveno se moze reci za cx430 80+,silencer 400 itd, ono sto je dobra cijena,dobro za dosta konfi i kvalitetno! to lc power u vecini slucajeva nikako nije, jer i od GP3 serije koja je ok opet to nemremo reci jer je tu blji cx430 80+ za iste pare

 

A uzmimo i ta skuplja npr Arkangela 850W, po čemu je on bolji izbor nego neki xfx xxx 750w ili jos bolje silencer 750w koji su i jeftiniji čak? najbolje ulozeno,dobiveno. kako ti to gledas,po cemu? :S jer ja ne kuzim....

 

 

@Tomo53nja na ignore listi si mi...nadam se da je pohvala neka :D

 

@itomic009 vuces me za tipke,pa sam morao odgovoriti :D al bude sturčnjak moderator to riješio, mislim mora i on neš raditi :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.12.2012 22:47 (FakeDeath).
Moj PC  
1 6 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
FakeDeath kaže...

lc power je širok pojam kao i xilence

 

lc power ima dobrih napajanja, i ta dobra nemremo reci da su totalna suprotnost od krša jer bi to znacilo da je ona seasonic,zar ne?

 

pojam je taj da se nemre samo napisati LC POWER kao niti XILENCE niti se to tako kao ime proizvodjaca moze preporučiti za kupnju, vazan je model tog napajanja...zar ne?

 

takodjer ulozeno dobiveno isto nemremo reci...ulozeno dobiveno se moze reci za cx430 80+,silencer 400 itd, ono sto je dobra cijena,dobro za dosta konfi i kvalitetno! to lc power u vecini slucajeva nikako nije, jer i od GP3 serije koja je ok opet to nemremo reci jer je tu blji cx430 80+ za iste pare

 

A uzmimo i ta skuplja npr Arkangela 850W, po čemu je on bolji izbor nego neki xfx xxx 750w ili jos bolje silencer 750w koji su i jeftiniji čak? najbolje ulozeno,dobiveno. kako ti to gledas,po cemu? :S jer ja ne kuzim....

Tvoja ms srot napajanja koja stavljas u konfe jednostavno nisu dobar omjer ulozeno dobiveno,i jos puno tvoji kombinacija napajanja i ostale konfiguracije jel ti sad jasnije??? {#}

 

Takoder ja cu ti rec da trebas jos puno ucit opcenito o kompovima i svemu jer sam se uvjerio da si totalna neznalica a sam ces vidit kako...{#}

TL
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.12.2012 22:47 (Tomo53nja).
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
FakeDeath kaže...

lc power je širok pojam kao i xilence

 

lc power ima dobrih napajanja, i ta dobra nemremo reci da su totalna suprotnost od krša jer bi to znacilo da je ona seasonic,zar ne?

 

pojam je taj da se nemre samo napisati LC POWER kao niti XILENCE niti se to tako kao ime proizvodjaca moze preporučiti za kupnju, vazan je model tog napajanja...zar ne?

 

takodjer ulozeno dobiveno isto nemremo reci...ulozeno dobiveno se moze reci za cx430 80+,silencer 400 itd, ono sto je dobra cijena,dobro za dosta konfi i kvalitetno! to lc power u vecini slucajeva nikako nije, jer i od GP3 serije koja je ok opet to nemremo reci jer je tu blji cx430 80+ za iste pare

 

A uzmimo i ta skuplja npr Arkangela 850W, po čemu je on bolji izbor nego neki xfx xxx 750w ili jos bolje silencer 750w koji su i jeftiniji čak? najbolje ulozeno,dobiveno. kako ti to gledas,po cemu? :S jer ja ne kuzim....

 Ma nekužiš ti toga puno očito, ali ovo nije tema namjenjenja tome {#}. Nemoj stalno spamati teme sa svojim komentarima, jel neki su ovdje došli pročitati i nešto pametno !

12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 

2000kn = 10% = 200kn

3000kn = 11% = 330kn

4000kn = 12% = 480kn

5000kn = 13% = 650kn

6000kn = 14% = 840kn

7000kn = 15% = 1050kn

8000kn = 16% = 1280kn

9000kn = 17% = 1530kn

10000kn = 18% = 1800kn

1*000kn = 20% = 2*00kn

 

 

Šta će reći da sam ja trebao potrošiti 1500-1800kn za napajanje od 500W jer mi više ne treba? lol

Tablica nema veze s vezom 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ne kužim tu tablicu jer kak vele mnogi ljudi nema veze s vezom.ima x primjera di ne treba takvo napajanje kupovati  jer je jednostavno overkill i bez veze se bacaju novci za tak nekaj.i od kud moderatoru pravo da stavi takvu tablicu na prvu stranicu kao vjerodostojan osvrt i da se ljudi ravnaju po tome??jel možda svojim riječima barem pokušal opravdati to da je točno???ovaj forum polako liči na cirkus...

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Autor je @DonKihoty, a ne moderator. Ne treba dizati uzbunu, ali tablica naravno nema veze s vezom i slažem se da bi ju trebalo maknuti samo zbog korisnika koji se ne razumiju u ovo područje.

 

Bilo bi puno korisnije da se prvotni post zamijeni sa napajanjima koja se nalaze u RH ponudi i podijeliti ih na normalna, polumodularna i modularna te staviti nekakve best buyeve i naravno da se taj popis osvježava dolaskom novih modela.

 

Naravno to se može na 100 načina napraviti, ali po meni bi bio najkorisniji i najjednostavniji za one koji se na razumiju, a za one koji se razumiju je samo podsjetnik i oni će se već snaći sa svojim znanjem.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.12.2012 13:41 (zober).
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bitno je da ljudi kupuju "750W" za 139kn. {#}

From all the things I lost, I miss my mind the most...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

To nisu ljudi to su specijalci {#}

13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

  Don hajde deitiraj svoj post ili zamoli moderatora da to obriše. Imaš dobru namjeru, ali tablica ti nedrži vodu nikako i to je sasvim jasno {#}. Samo ćeš zbunit one kojima si htio pomoći.

14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zašto zbuniti? Ako se korisnik drži toga, sigurno neće pogriješiti kod kupnje.

 

Dosta mi je više konfiguracija tipa i7, 32GB RAM, 1TB HDD, 240GB SSD, GTX660 i MS Industrial 550W (uuuu moćno za 200kn).

 

Krivo bi bilo napisati da je za konfu od 2000kn dovoljno napajanje od 300W, od 3000k za 400W itd,

zato što će to onda potaknuti još više kupovanja napajanja tipa MS Industrial 750W koje je zakon super-duper

i drži svemirsku postaju.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

čekaj ti jos uvijek ne shvacas da se napajanje ne moze kupovati po tome koliko dodje ostatak kompa?

 

i ne kuzim kakve veze tu imaju W?

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.12.2012 15:07 (FakeDeath).
Moj PC  
0 4 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

1. To je okvirna vodilja - tko se drži toga, sigurno neće promašiti

2. Post nije usmjeren tebi - tebi da predložim Enermaxa, ti bi i dalje kupio nešto treće, tako da se više ne opterećuješ time

3. Post je upućen ljudima koji čitaju, ali nisu ni aktivni niti registrirani na BUG.HR/FORUM iz razloga što ti ljudi najčešće

kupuju MS i ostala smeća

 

Ako ove tri točke gore nisu dovoljno jasne, pročitaj ih opet. I opet... i opet...

From all the things I lost, I miss my mind the most...
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Tablica je takva kakva jest, ugrubo slozena, stete svakako nemoze biti ako se kupe napajanja od 1KW za takve konfe.

To je samo overkill, nista drugo.

Kome je bitan novac, pita i ne skita.

Dode u ovu temu i dobije odgovor.

iclock2much
 
2 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
FakeDeath kaže...

uopče se više necu

 

 

Bolje ne stavljaj kvačice kad ne znaš kud koja ide - ispadaš pametniji.

 

Ako ti još uvjek nije jasno, ili si samo lijep pročitati par puta - objasnit ću polako i smireno tebi,

pa da i ti razumiješ.

 

Većina POST-ova u ovoj temi su:

"Dali će mi napajanja od XXX wat-a biti dovoljno jako za moju mašinu XXXX kn?"

 

Da bi se izbjeglo trpanje ove teme sa tim neumornim postovima, i više se raspravljalo o samim napajanjima,

brandovima, kvalitetom izrade itd, a ne samo pukoj snazi i "dali je dovoljno".

 

Uostalom, zagovornik sam toga da se na napajanju ne treba štedjeti, a svi žele najjači stroj sa što jeftinijim napajanjem.

 

Moju konfiguraciju može pokretati i LC Power 420W 12cm Office (isprobano),

ili recimo Chicony (Hipro) od 430W 12cm black, ili Spire Black Jewel od 420W,

makar su to sve "starter" napajanja (ali svakako bolja od MS-a, Powertraina i ostalih "optimist" napajanja),

pa unatoč tome, ja koristim VX550W, koji je svojedobno gurao bez problema 3x HD5850 CFX.

 

A zašto koristim VX550? Zato što želim da moje napajanje ne radi na većem opterećenju od 60% 24/7.

Moj VX550 je star skoro 6 godina. 

 

Da sam uzeo CX400W, i on bi tada držao moju konfiguraciju, i Fortron PNF 350W bi isto držao moju konfiguraciju,

ali ne bi izdržao sigurno 6 godina.

 

Tko voli mjenjati napajanje vake 3-4 godine - neka, i naravno, onda počinju priče "Chieftec napajanje je sranje, nije mi izdržalo ni 3 godine",

i slažem se, sranje je. Sranje je to što netko utrpa Chieftec-a od 350W u konfiguraciju od 5700kn, naravno, to sve radi, ali do kada?

 

A sada odoh jesti sarmu, nemojte me više smetati.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
Moj PC  
7 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Najboljih 400W do 300kn je Fortron Hexa.

 

Oduševljen sam, napajanje je strava:

http://www.computerbase.de/forum/showthread.php?t=1016882

 

 

From all the things I lost, I miss my mind the most...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Don Kihoty kaže...

1. To je okvirna vodilja - tko se drži toga, sigurno neće promašiti

2. Post nije usmjeren tebi - tebi da predložim Enermaxa, ti bi i dalje kupio nešto treće, tako da se više ne opterećuješ time

3. Post je upućen ljudima koji čitaju, ali nisu ni aktivni niti registrirani na BUG.HR/FORUM iz razloga što ti ljudi najčešće

kupuju MS i ostala smeća

 

 

Znači ti bi npr. meni i dalje predložio da kupim Corsair AX 1200W ili nekog platinum Seasonica 1000W za 1500kn jer kao što više love za komponente skuplje napajanje. Meni GTX 680 i i5 2500K nikad ne mogu dogurati Zt series 550W u high ioad(po testovima ima 86% eff.) 

Sve ok pošto ja ne bi uzeo ni neko 1000Wattno čudovište niti MSa od 220kn skupa sa kućištem, ali šta je sa ljudima koji nisu ni čuli ni za jedno od tih napajanja? 

ljudi koji se uopće ne razumiju u napajanja i njihovo kvalitetu(dakle oni za koje je ta tablica kao namijenjena) i koji bi kupili recimo i5 3570 i GTX 680 + neki SSD bi po tvojoj tablici trebali baciti u vjetar 1800kn i imati napajanje skuplje od CPUa.

Teška klaunarija.

 

dalje, da stvarno želiš pomoći, napravi listu napajanja koje treba izbjegavati, listu povoljnih a kvalitetnih napajanja za single GPU, te listu high end napajanja za quad SLI konfe. to se da složiti u dvije minute.

14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pa eto Do It Yourself.

 

Osobno smatram da Enermax Triathlor 385W koji je rađen za 24/7 pojede tvog ZT 550W.

 

A za snažniji 450W model i da ne govorim (i skuplji je 30% od ZT 550W).

 

Ali eto, ja bi sebi radije uzeo 385W napajanje nego 550W - zbog kvalitete.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pošto se zadnjih par dana vode neslaganja oko nekih stvari kaj se tice napajanja , napravio sam malu listu best-buy napajanja od najjeftinijih do 500kn koja su trenutno dostupna kod nas!

Za dodatne informacije o napajanju koje mislite kupiti se uvijek mozete dodatno raspitati u ovoj temi , kolege koji su aktivni ce Vam rado pomoći !

 

 

Sastavio sam popis best-buy napajanja do 500KN pošto su u takvom cijenovnom rangu najtraženija !


 

Službena stranica                                                                                            Dostupnost u HR ( najniža cijena )


LC Power Office 500W V 2.2..........................................................................Nabava›201 kn

 

Xilence Redwing...............................................................................................Nabava›259 kn


Realpower ECO 500W......................................................................................Nabava ›269 kn

 

Fortron Hexa 400W..........................................................................................Nabava›293 kn

 

Realpower ECO 600W......................................................................................Nabava›323 kn

 

LC Power GP3 460W V2.3...............................................................................Nabava›333 kn


Silverstone Strider  ST40F 400W....................................................................Nabava ›334 kn

 

Corsair CX 430 80+ Bronze.............................................................................Nabava›360 kn


Silverstone Strider ST50F-230........................................................................Nabava›372 kn

 

XFX 450W..........................................................................................................Nabava›377 kn

 

Fortron Hexa 500W...........................................................................................Nabava›383 kn

 

LC Power GP3 560W V2.3...............................................................................Nabava›395 kn

 

LC Power GP3 650W V2.3...............................................................................Nabava›421 kn

 

Corsair CX 500 80+ Bronze..............................................................................Nabava›430kn

 

OCZ Silencer MK III 400W................................................................................Nabava›436 kn

 

Seasonic 360G...................................................................................................Nabava›452 kn

 

XFX 550W..........................................................................................................Nabava›490 kn

 

Corsair CX 600W 80+ Bronze...........................................................................Nabava›514 kn


 

Stavio sam malo vise modela jer mozda nekima nece biti bas sva dostupna  pa nek imaju vise izbora !

Naravno da mozete napisati jos koji model ako mislite da je best-buy !

Ako sam nesto krivo linkao unaprijed se ispricavam , napomenite mi !

Ako trebate napajanje vece snage , polumodularno ili modularno , pitajte u temi !

Dali se slazete da se ova poruka premjesti na prvu stranicu u prvu poruku ?

 


 

 

28 Da
2 Ne
Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.12.2012 17:55 (Haf932).
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

+

RedWing serija

 

i

- prvo napajanje :)

 

i to je onda za početnu stranicu!

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.12.2012 16:15 (FakeDeath).
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dodat cu Redwing !

 

LC Office 500W je cisto dobar za slabe / uredske konfe i za one koji su slabi s financijama !

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.12.2012 16:21 (Haf932).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Za one koji traže kvalitetu dodao bi i Seasonic G seriju.

''Of all the things I've lost I miss my mind the most'' Mark Twain
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Haf932 kaže...

Dodat cu Redwing !

 

LC Office 500W je cisto dobar za slabe / uredske konfe i za one koji su slabi s financijama !

 Da ovaj LC power od 500w je savršen za budget kompove a cijena je dobra.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Don Kihoty kaže...

Pa eto Do It Yourself.

 

Osobno smatram da Enermax Triathlor 385W koji je rađen za 24/7 pojede tvog ZT 550W.

 

A za snažniji 450W model i da ne govorim (i skuplji je 30% od ZT 550W).

 

Ali eto, ja bi sebi radije uzeo 385W napajanje nego 550W - zbog kvalitete.

Nema problema što je skuplji 30%, ali kvalitetnog Enermax napajanja nema kod nas, ALI to je opet oko 700-800kn a ne 1500-1800kn kako stoji u tvojoj listi. Jer za tu cijenu postoje samo napajanja preko 1000W što ne samo da je overkill nego i glupost za single GPU. 

Moja konfa ne bi trebala povući više od 350W nikad. Niti većina single GPU konfi sa intel CPU i današnjim grafama GTX 600 i HD 7000/8000. 

Što da netko uzme ivy i7 i SSD od 3000 +HD 7770? Tu će lako nagurati na 10000 kn, a 1kW platinum cigla može 4 takve konfe napajati.

 

Evo Haf je složio finu listu za jeftina napajanja po kojoj se netko može i orijentirati-

Sad tu samo nedostaje mid klasa od 500-800kn te high end klasa.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.12.2012 16:29 (sharxtreme).
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Za uredske konfe meni je nekako bolji izbor Chicony HPD4302RWB2, cist jer mi se pokazao ok a i ima dobru garanciju a i cijena od cc 160kn je vise nego dobra 

 

A i dodao bi Chicony HPP400W-80PLUS kao ok napajanje sa čak i nekim grafama tipa 7770

 

Wolverine_pce kaže...

Za one koji traže kvalitetu dodao bi i Seasonic G seriju.

 

da potpis na to, SS-360G isto ulazi u rang do 500kn

 

@Haf -red wing ima 420-580 pa ga ne samo linkati kao jednoga...vec ih rasporediti

 

420w - 260kn

480W - 280kn

580W - 348kn

 

450w se ne isplati jer je ista cijena kao 480w

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.12.2012 16:36 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dodan Redwing i Seasonic !

 

S napajanjima preko 500kn i nemre bas fulat , samo nek se gledaju Corsair , Seasonic , OCZ Silencer , XFX , Silverstone ... i naravno nek se potraze dodatni savjeti i preporuke u temi !

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.12.2012 16:33 (Haf932).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice