Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 722.411
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cansee kaže...
vrda_rusty kaže...

pozdrav svima, iskreno ne razumijem se bas u kriptovalute, ali prijatelj mi govori da on rudari ovaj etherum i da mu donosi nekakvih 3000-4000kn mjesecno, a vrijednost one sprave je kaze nekakvih 30 000kn.

sad mene zanima, ako bih i ja ulazio u tu pricu kriptovaluta, i imam nekih 50 000kn, jeli pametnije to ulozit u kripto i cekat ili u taj sustav za rudarenje.

 

hvala na pomoci

 

nema tu sigurnog odgovora, al s obzirom na to da ether kroz godinu dana više neće biti rudaren na takav način, mislim da ti je bolja opcija staviti te novce u ether. Osobno vjerujem da će kroz koju godinu skočiti 5-10 puta, al to naravno nitko ne zna. Može preksutra vrijediti nula kuna teoretski

 ima li kakvog smisla rudarit bitcoin

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2021 22:06 (vrda_rusty).
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Ak imas ASIC ili ih mozes po ok cijeni nabavit naravno da ima. Naravno ove novije.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

Ak imas ASIC ili ih mozes po ok cijeni nabavit naravno da ima. Naravno ove novije.

 sta je ASIC?

16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
vrda_rusty kaže...
R4zOR229 kaže...

Ak imas ASIC ili ih mozes po ok cijeni nabavit naravno da ima. Naravno ove novije.

 sta je ASIC?

 

Ovo pitanje otkriva da se tebi ne isplati rudariti bitcoin

12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

Ak imas ASIC ili ih mozes po ok cijeni nabavit naravno da ima. Naravno ove novije.

 Isplati se i s gpu-om, primjer modana 470 4gb u 570 pri 60-80W daje 1.2-1.5$ dnevno, na 4 kartice oko 150€ mjesečno oduzmemo 300-350kn struje i dobijemo finu računicu.

Gdje prestaju rijeći tu počinje glazba
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
S druge strane, ako ether padne, gubis sve. A ako ulozis u mining opremu, opet ti ostaje oprema koju možeš prodati u druge svrhe...
Ja sam isto vagao, pa sam na kraju uložio u opremu...
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
rooswelt1991 kaže...
S druge strane, ako ether padne, gubis sve. A ako ulozis u mining opremu, opet ti ostaje oprema koju možeš prodati u druge svrhe...
Ja sam isto vagao, pa sam na kraju uložio u opremu...

 Jel i dalje kupuješ opremu s mining zaradom ili si prestao kupovati kartice?

16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
kruskar kaže...
R4zOR229 kaže...

Ak imas ASIC ili ih mozes po ok cijeni nabavit naravno da ima. Naravno ove novije.

 Isplati se i s gpu-om, primjer modana 470 4gb u 570 pri 60-80W daje 1.2-1.5$ dnevno, na 4 kartice oko 150€ mjesečno oduzmemo 300-350kn struje i dobijemo finu računicu.

 

Samo on je pitao specifično za bitcoin

14 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

sta mislite o cloud minningu, jel to ista isplativo?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
vrda_rusty kaže...

sta mislite o cloud minningu, jel to ista isplativo?

 

To ti je isto kao da pitaš da li Elon Musk ili Bill Gates zbilja dijele novce po facebooku

ili je to scam. Ili ajmo ovako, da imaš 10000 kartica i majnaš milijun dolara mjesečno,

da li bi komplicirao sebi život i pokrenuo cloud mining da možeš umjesto toga zaraditi

800 000 mjesečno?

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.9.2021 17:32 (segregator).
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Bila je chia isplativa neko kratko vrijeme prek clouda, nzn na kaj sad lici buduci da nisam vidio da itko to vise spominje.

16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

Bila je chia isplativa neko kratko vrijeme prek clouda, nzn na kaj sad lici buduci da nisam vidio da itko to vise spominje.

 

Svi cloud mining projekti su upravo takvi...isplativi kratko vrijeme...moraju nekako privući kupce prije nego zbrišu s lovom

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Nije ovo bio nikakav projekt, mislim da su na AWS stavljavali te plotove il kak to ide jel je tad bilo isplativo.

16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

Nije ovo bio nikakav projekt, mislim da su na AWS stavljavali te plotove il kak to ide jel je tad bilo isplativo.

 

kakogod, gdje god ti netko nešto poklanja, bježi od toga

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
segregator kaže...
R4zOR229 kaže...

Bila je chia isplativa neko kratko vrijeme prek clouda, nzn na kaj sad lici buduci da nisam vidio da itko to vise spominje.

 

Svi cloud mining projekti su upravo takvi...isplativi kratko vrijeme...moraju nekako privući kupce prije nego zbrišu s lovom

 Chija je ipak malo drugačija od spomenutog. Ekipa je "cloud" servere koristila za pripremu plotova (polja). To su se sjetili ne zbog zarade već zato što je priprema plota dosta intenzivna za SSD, pa da ne bi trošili svoje diskove koristili bi servere koji imaju enterprise grade SSD-ove, a kasnije bi te plotove prebacili na svoja računala.

 

Što se tiče isplativosti, ja sam na oko 120TB plotova i trenutno oni zarađuju oko 6-7$ dnevno, ali uz to redovito pronađem i sam 2-3 bloka mjesečno. Po bloku se dobije 0.25 Chije. Prema trenutnoj cijeni od oko 200$ za Chiju to bi bilo mjesečno oko 350$ zarade, nije nešto posebno, ali kada se naprave plotovi i napune diskovi teoretski je jedini trošak oko 5W struje po disku, znači zanemarivo.

 

Cijena Chije je nedavno bila i do 1000$, tako da ako opet poraste 2-3-4 puta eto zarade i od 1600$ mjesečno.

Chiju ne prodajem, čuvam je pa neka stoji 4-5 godina, možda bude vrijedila nula kuna, a možda se zaradi i ozbiljnija lova.

 

Trenutno je mreža na oko 35 EiB što nije zanemariva brojka.

 

Market Cap je još uvijek jako malen, oko 300 mil.$, u kombinaciji sa limitiranom količinom i načinom farmanja itd. ima prostora za rasti i do pet znamenkica. 

16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...

 Chija je ipak malo drugačija od spomenutog. Ekipa je "cloud" servere koristila za pripremu plotova (polja). To su se sjetili ne zbog zarade već zato što je priprema plota dosta intenzivna za SSD, pa da ne bi trošili svoje diskove koristili bi servere koji imaju enterprise grade SSD-ove, a kasnije bi te plotove prebacili na svoja računala.

 

 

 

Ali to je cloud plotting, a ne cloud mining 

 

Ajd probaj iznajmiti 120TB diskovlja

 

A i plotanje su uglavnom zabranili

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.9.2021 11:46 (segregator).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
segregator kaže...
mzopg kaže...

 Chija je ipak malo drugačija od spomenutog. Ekipa je "cloud" servere koristila za pripremu plotova (polja). To su se sjetili ne zbog zarade već zato što je priprema plota dosta intenzivna za SSD, pa da ne bi trošili svoje diskove koristili bi servere koji imaju enterprise grade SSD-ove, a kasnije bi te plotove prebacili na svoja računala.

 

 

 

Ali to je cloud plotting, a ne cloud mining 

 

Ajd probaj iznajmiti 120TB diskovlja

 

A i plotanje su uglavnom zabranili

 Oni to zovu farming umjesto mining 

 

120TB se isplatilo kupiti dok se 1TB mogao dobiti za 120-130kn sada su cijene barem x3 nisam gledao u zadnje vrijeme.

16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...
segregator kaže...
mzopg kaže...

 Chija je ipak malo drugačija od spomenutog. Ekipa je "cloud" servere koristila za pripremu plotova (polja). To su se sjetili ne zbog zarade već zato što je priprema plota dosta intenzivna za SSD, pa da ne bi trošili svoje diskove koristili bi servere koji imaju enterprise grade SSD-ove, a kasnije bi te plotove prebacili na svoja računala.

 

 

 

Ali to je cloud plotting, a ne cloud mining 

 

Ajd probaj iznajmiti 120TB diskovlja

 

A i plotanje su uglavnom zabranili

 Oni to zovu farming umjesto mining 

 

120TB se isplatilo kupiti dok se 1TB mogao dobiti za 120-130kn sada su cijene barem x3 nisam gledao u zadnje vrijeme.

 

ma ne kupiti, IZNAJMITI pa cloud-majnati/farmati recimo sa Amazona

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
segregator kaže...
mzopg kaže...
segregator kaže...
mzopg kaže...

 Chija je ipak malo drugačija od spomenutog. Ekipa je "cloud" servere koristila za pripremu plotova (polja). To su se sjetili ne zbog zarade već zato što je priprema plota dosta intenzivna za SSD, pa da ne bi trošili svoje diskove koristili bi servere koji imaju enterprise grade SSD-ove, a kasnije bi te plotove prebacili na svoja računala.

 

 

 

Ali to je cloud plotting, a ne cloud mining 

 

Ajd probaj iznajmiti 120TB diskovlja

 

A i plotanje su uglavnom zabranili

 Oni to zovu farming umjesto mining 

 

120TB se isplatilo kupiti dok se 1TB mogao dobiti za 120-130kn sada su cijene barem x3 nisam gledao u zadnje vrijeme.

 

ma ne kupiti, IZNAJMITI pa cloud-majnati/farmati recimo sa Amazona

 što je to netko radio? to se nikako ne isplati, nije problem za napraviti plotove, ali kasnije ti trebaju terabajti i terabajti prostora gdje spremaš plotove, a to je jako skupo u "cloudu".

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

ekipa da li je još uvijek najpovoljnija konverzija i nabrza metoda prebacivanja fiat valute sa bankovnog računa (visa debit kunski račun Zaba) na binance mjenjačnicu sljedeća:

 

1.Topup svoj revolut account-prebacit kune na revolut račun

2. Konvertirati kune u eure na Revolutu

3. Prebaciti eure na Binance preko Revoluta sa podatcima o uplati na Binance koji se dobiju preko Bank deposit opcije u samoj mjenjačnici

 

 

https://www.binance.com/en/support/faq/cccd74aac406458bafa18a97249402a4

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže... 

ma ne kupiti, IZNAJMITI pa cloud-majnati/farmati recimo sa Amazona

 što je to netko radio? to se nikako ne isplati, nije problem za napraviti plotove, ali kasnije ti trebaju terabajti i terabajti prostora gdje spremaš plotove, a to je jako skupo u "cloudu".

 Isplati se ako su napravili chargeback ili platili ukradenom karticom. :-)

10 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ee ekipa 6700xt ili 3070ti za minig i povremeno igranje?

Sta je pametnije,ako uopce ima smisla uzimat karticu radi toga sada.

 

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

 Baš bi mogao isprobati, imam tu jednu RTX 3060 LHR koja mi trenutno vrti ETH na nekih 25-26 MH/s, šteta je ne iskoristiti još 45-50% kartice. 

2 godine
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Pozdrav uzeo sam gigabyte rtx 3060 ti eagle oc LHR i zanima me bi li se isplatilo rudarit na  njoj da vratim malo novca sto sam potrosio na nju(Jel isplativo samo sa mojim gaming pc-em sa 1 tom grafickom s obzirom na potrosnju struje i dali ce to ostetiti karticu ili skratit joj lifetime?) Unaprijed hvala na pomoci.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Da, ja imam jednu LHR 3060 karticu koja kopa ravencoin trenutno.

16 godina
online
Rudarenje - može li biti isplativo

Malo čudljikava AMD majning grafetina, navodno složena ili ispečena od strane XFX-a.

 

https://videocardz.com/newz/amd-xfx-bc-160-blockchain-compute-cryptomining-card-spotted-up-to-72-mh-s-in-eth

 

"The BC-160 (Blockchain Compute) is a card designed by XFX China allegedly. It offers a dual 8-pin power connector config and TGP of 150W. The card is to offer 69.5 Mh/s, which is around 25% faster than Navi10-based Radeon RX 5700 XT"

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Pozdrav,

 

nisam još nikada rudario ali razmišljam uzeti nekakav rabljeni rig za cirka 10 tis kn, pa me zanima isplati li se uzeti rabljeni ili je bolje dati recimo 5 tisuća kn za novi?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sad se nista ne isplati..pogotovo sa starijom opremom..a nove ili nema ili je preskupa..a isplativost vrlo mala!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Trle96 kaže...

Pozdrav,

 

nisam još nikada rudario ali razmišljam uzeti nekakav rabljeni rig za cirka 10 tis kn, pa me zanima isplati li se uzeti rabljeni ili je bolje dati recimo 5 tisuća kn za novi?

Teško ti mi možemo nešto savjetovati kad ne znamo što dobiješ za 10kkn, a što za 5kkn.

Ono što ti mogu reći je da za 5kkn nećeš dobiti nikakav novi rig jer će te samo kostur za rig + računalo bez GPU-a koštati najmanje toliko.

 

Novi rig sa 6 GPU-a svaka oko 30MH/s te dođe oko 30kkn. To ti je oko 180MH/s za ETH.

180MH/s trenutno donosi oko 350$ ako rudariš ETH.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice