Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 722.377
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ee ekipa,

 

po vama koju grafu je najbolje uzet da majna u pcu i usputni gejming?

Nemam volje vise cekat da padnu cijene,a kontam ako majna more sebe sama isplatit ostane li ovako.

Da sam je uzeo kad sam planira vec bi bila isplacena.

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Najbolja je rtx 3090
10 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
picajzla0707 kaže...
Najbolja je rtx 3090

 To znam ali ipak je to previse...gledao sam 6700,6800 ili 3070?

 

Origin_Steam: hrka11
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Baci oko na netu koliki je hashrate tim koje si nabrojao, vidi cijene i uzmi što ti više odgovara. Jbga, to je više subjektivno tko što više želi i s koliko love raspolaže
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

6700xt vrti 47mh undercore i undervolt sa oc memorijom na 2150mhz. Ide nakratko i na 51mh ajmo reći dok je "hladna" onda ode na 47mh stalno.

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
hrka11 kaže...

Ee ekipa,

 

po vama koju grafu je najbolje uzet da majna u pcu i usputni gejming?

Nemam volje vise cekat da padnu cijene,a kontam ako majna more sebe sama isplatit ostane li ovako.

Da sam je uzeo kad sam planira vec bi bila isplacena.

 Mislim da ti je sad najgore vrijeme za to. Isplativost ce tim za mjesec dana biti dosta manja tak da ces tesko to isplatit bar u neko normalno vrijeme. Al ak bas hoces najbolje bi vjerojatno prosao sa 3060 buduci da je jeftinija od 6700xt uz mrvu veci hashrate.

 

EDIT: jedino zaboravih napisat da su nvidia kartice sad LHR i neznas kaj bus dobio, tak da se moze poterfiti da si u banani ak dobis LHR

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.6.2021 12:28 (R4zOR229).
10 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

 Mislim da ti je sad najgore vrijeme za to. Isplativost ce tim za mjesec dana biti dosta manja tak da ces tesko to isplatit bar u neko normalno vrijeme. Al ak bas hoces najbolje bi vjerojatno prosao sa 3060 buduci da je jeftinija od 6700xt uz mrvu veci hashrate.

 

EDIT: jedino zaboravih napisat da su nvidia kartice sad LHR i neznas kaj bus dobio, tak da se moze poterfiti da si u banani ak dobis LHR

Ma iskreno najvise me zivcira sto se ne moze nac za normalnu cijenu grafa,pa sam mislio uzet jedno od ovih modela preko nicehasa majnat pa dok ide nek stoji.

Pa da i 400-600kn misecno bude,meni pase.

Vecinu vremena nek majna,a gejat cu koji sat uvcecer i to je to.

Koliko vidim da mjesecno na nicehasu oko 900kn bi trebalo bit sa 6800 grafom...nek ostane koji mjesec ovako,bilo bi idealno,a mozda je i ovo pogresno,nisam toliko upucen u to.

Origin_Steam: hrka11
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
A to nikad ne znaš, meni se prij par godina potrefila gtx 1070 i to jedna od najboljih modela za 4k kuna kad su u drugim trgovinama šuft modeli koštali preko 5k. Krenuo u majnanje da nadoknadim bar dio cijene, nakon mjesec i po dana dana ošlo i majnanje i tržište u materinu, ispalo da nisam nadoknadio skoro ništa od cijene.
Ostavio sve na jaxx walletu i zaboravio na to, da bi nedavno prodao za 2k kuna, a mogao sam i za 5k da sam malo pričekao. Jbga, to je sve lutrija
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Pitanje za vas koji sa revoluta šaljete pare na svoje tekuće bankovne račune, koliko dugo čekate procesiranje nakon što pošaljete lovu sa revoluta u kunama na svoj iban sa ostalim osobnim podatcima?

 

Poslao sam neke kune sebi preko revolut umjesto direktnog sepa transfera sa mjenjačnice čisto da probam proceduru, pa me zanima koliko se okvirno dugo čeka taj transfer sa revoluta na banku?

 

Na stranicama revoluta i po forumu neki kažu da stigne jako brzo, a neki čekaju i do 5 dana da se procesira payment zavisno od banke.

 

Kod mene je riječ o Zagrebačkoj banci.

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
picajzla0707 kaže...
A to nikad ne znaš, meni se prij par godina potrefila gtx 1070 i to jedna od najboljih modela za 4k kuna kad su u drugim trgovinama šuft modeli koštali preko 5k. Krenuo u majnanje da nadoknadim bar dio cijene, nakon mjesec i po dana dana ošlo i majnanje i tržište u materinu, ispalo da nisam nadoknadio skoro ništa od cijene.
Ostavio sve na jaxx walletu i zaboravio na to, da bi nedavno prodao za 2k kuna, a mogao sam i za 5k da sam malo pričekao. Jbga, to je sve lutrija

 A evo gledam po njem imam gore i ekipe moze se nac npr. 6800xt za 800e.

Da i ode sve u k...nisu to ogromne pare,a i kod nas se moze prodat za dosta vise para,u Bih zivim.

Origin_Steam: hrka11
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Pa onda uzimaj, koliko otplatiš majnanjem otplatiš, ako si je mislio ionako uzimat za gejmanje. Ako si je mislio uzet, majnat pa prodat ako majning gecrkne, ne računaj aktualne cijene, jer kad se balon ispuše cijene polovnih se strmoglave začas
14 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
hrka11 kaže...
picajzla0707 kaže...
A to nikad ne znaš, meni se prij par godina potrefila gtx 1070 i to jedna od najboljih modela za 4k kuna kad su u drugim trgovinama šuft modeli koštali preko 5k. Krenuo u majnanje da nadoknadim bar dio cijene, nakon mjesec i po dana dana ošlo i majnanje i tržište u materinu, ispalo da nisam nadoknadio skoro ništa od cijene.
Ostavio sve na jaxx walletu i zaboravio na to, da bi nedavno prodao za 2k kuna, a mogao sam i za 5k da sam malo pričekao. Jbga, to je sve lutrija

 A evo gledam po njem imam gore i ekipe moze se nac npr. 6800xt za 800e.

Da i ode sve u k...nisu to ogromne pare,a i kod nas se moze prodat za dosta vise para,u Bih zivim.

 Samo sanjaj tu cijenu.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Zna li netko koliko godina se čeka da depozit od 20€ sjedne na Crypto.com? Jučer sam uplatio tek toliko da vidim.

 

EDIT: sjelo upravo

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2021 14:17 (Sideswipe).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...
hrka11 kaže...

Ee ekipa,

 

po vama koju grafu je najbolje uzet da majna u pcu i usputni gejming?

Nemam volje vise cekat da padnu cijene,a kontam ako majna more sebe sama isplatit ostane li ovako.

Da sam je uzeo kad sam planira vec bi bila isplacena.

 Mislim da ti je sad najgore vrijeme za to. Isplativost ce tim za mjesec dana biti dosta manja tak da ces tesko to isplatit bar u neko normalno vrijeme. Al ak bas hoces najbolje bi vjerojatno prosao sa 3060 buduci da je jeftinija od 6700xt uz mrvu veci hashrate.

 

EDIT: jedino zaboravih napisat da su nvidia kartice sad LHR i neznas kaj bus dobio, tak da se moze poterfiti da si u banani ak dobis LHR

 ajde promisli...ne moze nitko slucajno LHR model,jer LHR modeli su "TI" verzije rtxica. i na svakoj kutiji pise LHR verzija

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Ne LHR modeli su svi sad, ove stare su dobile novi novi varijatnu diea tako da nemozes stare drivere na njih stavit. Nove 70ti i 80ti su od pocetka LHR.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

Ne LHR modeli su svi sad, ove stare su dobile novi novi varijatnu diea tako da nemozes stare drivere na njih stavit. Nove 70ti i 80ti su od pocetka LHR.

 ako ti tako velis. makar cisto sumnjam da je tako

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Nažalost, tako je kako kaže kolega Razor229. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
tumba kaže...
R4zOR229 kaže...

Ne LHR modeli su svi sad, ove stare su dobile novi novi varijatnu diea tako da nemozes stare drivere na njih stavit. Nove 70ti i 80ti su od pocetka LHR.

 ako ti tako velis. makar cisto sumnjam da je tako

 https://www.zotac.com/gt/product/graphics_card/zotac-gaming-geforce-rtx-3080-amp-holo-lhr

 

https://www.pny.com/geforc-rtx-3070-uprising-lhr

 

https://www.techpowerup.com/283389/asus-launches-geforce-rtx-3070-lhr-series

 

3060 niti nema oznaku jel je tehnicki od pocetka LHR, jedina kartica koji ti sad nije LHR od nvdie je 3090

13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Jep, svi imaju LHR revizije postojećih modela. Imam gainward rtx 3070 phantom pa vidim sad da su ubacili na stranicu V1 reviziju 3070/80 grafa koje su LHR. Kakvo globalno sranje. Ako već lokaju, nek sjebu sve algoritme, a ne samo one vezane za eth pa će možda mineri i izgubit volju za tim specifičnim modelima. Ovak je to i dalje bez razlike. Samo pokrene neki drugi algoritam i nastavlja s radom. 

 

Da odmah iskoristim priliku. Mijenjam otklenutu 3070 za zaklenutu 3080 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...
tumba kaže...
R4zOR229 kaže...

Ne LHR modeli su svi sad, ove stare su dobile novi novi varijatnu diea tako da nemozes stare drivere na njih stavit. Nove 70ti i 80ti su od pocetka LHR.

 ako ti tako velis. makar cisto sumnjam da je tako

 https://www.zotac.com/gt/product/graphics_card/zotac-gaming-geforce-rtx-3080-amp-holo-lhr

 

https://www.pny.com/geforc-rtx-3070-uprising-lhr

 

https://www.techpowerup.com/283389/asus-launches-geforce-rtx-3070-lhr-series

 

3060 niti nema oznaku jel je tehnicki od pocetka LHR, jedina kartica koji ti sad nije LHR od nvdie je 3090

 evo recimo ova prva kartica od Zotaca. vidis da ima drugaciju sifru artikla "ZT-A30800F-10PLHR". po tome se treba ravnati. moja takva normalna 3080ka nema tak 😉

 

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Napiso sam ti gore, kod 3060 tog nema jel je tehnicki odpocetka LHR makar onu prvu varijantu mozes upogoniti preko beta drivera dok nove ne.

12 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Imate u Linksa RTX 3060 za 5300kn, tko prvi njegovo. 

Nemam pojma može li se na ovom modelu dobiti 48MH/s, zna li itko?

 

https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-gainward-geforce-rtx-3060-ghost-12gb-gddr6-051800777

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Kod 3060 nema nikakve razlike kod LHR modela tak nemozes znati, svi brojevi su isti osim BIOSa a to mozes tek vidjet kad izvadis karticu i pod uvijetom da znas koji ti bios treba.

13 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

uglavnom, pisat ce na kutiiji pod "SKU" je li LHR model ili nije. ne znam kako objasniti vise 😂

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Ja ti 50 put kazem da za 3060 nece, ama bas sve je isto osim bios verzije koja pise dolje iznad PCIe, s tim da i to kojim cudom mozes znat nece ti nista znaciti osim ako neznas koja bios verzija je ona prava. Imas pun internet ekipe koja se zajebala jel nema nikakve razlike.

 

Evo ti primjer EVGA da dostupna SKU za 3060:

 

12G-P5-3657-KR

 

12G-P5-3655-KR

 

to su jedina dva dostupna od pocetka do sada, a dosta ljudi je vec dobilo LHR kartice pa mi ti sad objasni koji je tu SKU LHR da mi svi znamo, necu rec da nitko nije stavio neki novi i oznacio jel naravno nisam sve pogledo buduci da mi se ne gubi par sati na gluposti al ono sve sta sam vidio sve je isto

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2021 22:23 (R4zOR229).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

Ja ti 50 put kazem da za 3060 nece, ama bas sve je isto osim bios verzije koja pise dolje iznad PCIe, s tim da i to kojim cudom mozes znat nece ti nista znaciti osim ako neznas koja bios verzija je ona prava. Imas pun internet ekipe koja se zajebala jel nema nikakve razlike.

 

Evo ti primjer EVGA da dostupna SKU za 3060:

 

12G-P5-3657-KR

 

12G-P5-3655-KR

 

to su jedina dva dostupna od pocetka do sada, a dosta ljudi je vec dobilo LHR kartice pa mi ti sad objasni koji je tu SKU LHR da mi svi znamo, necu rec da nitko nije stavio neki novi i oznacio jel naravno nisam sve pogledo buduci da mi se ne gubi par sati na gluposti al ono sve sta sam vidio sve je isto

 pejstao si linkove grafa. i pise ti tocno ono kaj ja tvrdim

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Ja iskreno neznam kaj da vise napisem, ti il me zajebavas il si mentalno zaostao. ZA 3060 NE POSTOJI NIKAKVA OZNAKA, JA NEZNAM NA KOJEM JEZIKU DA TI VISE NAPISEM DA TI USPIJES SHVATIT.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.6.2021 1:02 (R4zOR229).
12 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

lud, zbunjen, normalan... 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

Ja iskreno neznam kaj da vise napisem, ti il me zajebavas il si mentalno zaostao. ZA 3060 NE POSTOJI NIKAKVA OZNAKA, JA NEZNAM NA KOJEM JEZIKU DA TI VISE NAPISEM DA TI USPIJES SHVATIT.

 nisam...pisem cijelo vrijeme za 3080ke. ali i da je updejtan BIOS na 3060ke, problem ga flashati na stariju verziju? cemu drama oko toga?

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Nemozes, daj link ko je to uspio napravit. Sve stare kartice su dobile novi cip koji je izgleda hardverski zakljucan na noviju verziju biosa.

 

RTX 3080       GA102-200    2206     GA102-202    2216
RTX 3070       GA104-300    2484     GA104-302    2488
RTX 3060 Ti   GA104-200    2486     GA104-202    2489
RTX 3060      GA106-300    2503     GA106-302     2504

 

evo ti stari cio i PCIE ID i novi cip i novi PCIE ID za svaku karticu

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice