Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 722.317
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
55pero kaže...

koju bi konfiguraciju preporučio za majnanje ETH na Binance poolu od ovih 

 

https://www.links.hr/hr/racunalo-links-gaming-g48a-hexacore-ryzen-5-5600x-16gb-500gb-nvme-rtx-3070-8gb-034900163 

https://www.links.hr/hr/racunalo-links-gaming-g46a-hexacore-ryzen-5-5600x-16gb-1000gb-nvme-rx-6800-xt-16gb-034900161

https://www.links.hr/hr/racunalo-links-gaming-g57a-octacore-ryzen-7-5800x-16gb-500gb-nvme-rx-6700-xt-12gb-vodeno-hladenje-034900179

 Samo gledaj da ti je što veći hashrate tj da je grafička što bolja,a ostale komponente su za rudarenje manje više nebitne.

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R3nchi kaže...

KO rudari s ati karticama i jos nesto radi na pc nek ne skida zadnje drivere 21.5.1.

rusio mi se jucer komp ko da je padavicar..

na kraju moro vratit ove stare drivere..

 

Jel ima netko situaciju s amazonom da je "kupio " gpu a ne moze ju platiti? 

 Kak nemozes platit, di si to kupio? Nisi valjda onaj scam kupovo kad je islo...

5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
55pero kaže...

koju bi konfiguraciju preporučio za majnanje ETH na Binance poolu od ovih 

 

https://www.links.hr/hr/racunalo-links-gaming-g48a-hexacore-ryzen-5-5600x-16gb-500gb-nvme-rtx-3070-8gb-034900163 

https://www.links.hr/hr/racunalo-links-gaming-g46a-hexacore-ryzen-5-5600x-16gb-1000gb-nvme-rx-6800-xt-16gb-034900161

https://www.links.hr/hr/racunalo-links-gaming-g57a-octacore-ryzen-7-5800x-16gb-500gb-nvme-rx-6700-xt-12gb-vodeno-hladenje-034900179

 Ovu sa 6800XT

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

odes na nicehach profitability ilik what to mine..

I widis koklo svaki od tih gpu daje hasha a kolko struje vuce

3070 il 6800xt

R33mba#2892
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
55pero kaže...

koju bi konfiguraciju preporučio za majnanje ETH na Binance poolu od ovih 

 

https://www.links.hr/hr/racunalo-links-gaming-g48a-hexacore-ryzen-5-5600x-16gb-500gb-nvme-rtx-3070-8gb-034900163 

https://www.links.hr/hr/racunalo-links-gaming-g46a-hexacore-ryzen-5-5600x-16gb-1000gb-nvme-rx-6800-xt-16gb-034900161

https://www.links.hr/hr/racunalo-links-gaming-g57a-octacore-ryzen-7-5800x-16gb-500gb-nvme-rx-6700-xt-12gb-vodeno-hladenje-034900179

 Sve tri kartice su ti tu negdje sto se tice mininga, razlika je u par MH/s u sve tri stim da bi ova 6800xt trebala biti najbolja, pa 6800 pa rtx 3070 ali racunaj da po netu pise sa 3070 daje oko 60 MH/s a ove dvije RX negdje oko 64 tako da ti je nabolja kupnja ona koja je najeftinija od ove tri. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dr. Vicko kaže...
55pero kaže...

koju bi konfiguraciju preporučio za majnanje ETH na Binance poolu od ovih 

 

https://www.links.hr/hr/racunalo-links-gaming-g48a-hexacore-ryzen-5-5600x-16gb-500gb-nvme-rtx-3070-8gb-034900163 

https://www.links.hr/hr/racunalo-links-gaming-g46a-hexacore-ryzen-5-5600x-16gb-1000gb-nvme-rx-6800-xt-16gb-034900161

https://www.links.hr/hr/racunalo-links-gaming-g57a-octacore-ryzen-7-5800x-16gb-500gb-nvme-rx-6700-xt-12gb-vodeno-hladenje-034900179

 Sve tri kartice su ti tu negdje sto se tice mininga, razlika je u par MH/s u sve tri stim da bi ova 6800xt trebala biti najbolja, pa 6800 pa rtx 3070 ali racunaj da po netu pise sa 3070 daje oko 60 MH/s a ove dvije RX negdje oko 64 tako da ti je nabolja kupnja ona koja je najeftinija od ove tri. 

 Dali je bolje ostaviti da radi na tvorničkim postavkama ili da se molo poigram sa njima?

13 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
55pero kaže...
Dr. Vicko kaže...
55pero kaže...

koju bi konfiguraciju preporučio za majnanje ETH na Binance poolu od ovih 

 

https://www.links.hr/hr/racunalo-links-gaming-g48a-hexacore-ryzen-5-5600x-16gb-500gb-nvme-rtx-3070-8gb-034900163 

https://www.links.hr/hr/racunalo-links-gaming-g46a-hexacore-ryzen-5-5600x-16gb-1000gb-nvme-rx-6800-xt-16gb-034900161

https://www.links.hr/hr/racunalo-links-gaming-g57a-octacore-ryzen-7-5800x-16gb-500gb-nvme-rx-6700-xt-12gb-vodeno-hladenje-034900179

 Sve tri kartice su ti tu negdje sto se tice mininga, razlika je u par MH/s u sve tri stim da bi ova 6800xt trebala biti najbolja, pa 6800 pa rtx 3070 ali racunaj da po netu pise sa 3070 daje oko 60 MH/s a ove dvije RX negdje oko 64 tako da ti je nabolja kupnja ona koja je najeftinija od ove tri. 

 Dali je bolje ostaviti da radi na tvorničkim postavkama ili da se molo poigram sa njima?

 Na tvorničkim postavkama ti i ne bude neki reprezentativan hash rate. Smanjiti core freq, smanjiti voltažu, klokat memoriju i spustit powerlimit sve dok ne krene padat hash. Imaš sigurno i preporučenih postavki za svaki model na netu.

5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
55pero kaže...

 Dali je bolje ostaviti da radi na tvorničkim postavkama ili da se molo poigram sa njima?

 Ovkao to Nicehash preporučuje. Ja sam sebi instalirao MSI Afterburner i podesio kako piše u tablici i sve radi dobro.

 

Ovakve postavke ti daju manju potrošnju struje, a veći hashrate.

Live long and prosper.
3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
55pero kaže...
Dr. Vicko kaže...
55pero kaže...

koju bi konfiguraciju preporučio za majnanje ETH na Binance poolu od ovih 

 

https://www.links.hr/hr/racunalo-links-gaming-g48a-hexacore-ryzen-5-5600x-16gb-500gb-nvme-rtx-3070-8gb-034900163 

https://www.links.hr/hr/racunalo-links-gaming-g46a-hexacore-ryzen-5-5600x-16gb-1000gb-nvme-rx-6800-xt-16gb-034900161

https://www.links.hr/hr/racunalo-links-gaming-g57a-octacore-ryzen-7-5800x-16gb-500gb-nvme-rx-6700-xt-12gb-vodeno-hladenje-034900179

 Sve tri kartice su ti tu negdje sto se tice mininga, razlika je u par MH/s u sve tri stim da bi ova 6800xt trebala biti najbolja, pa 6800 pa rtx 3070 ali racunaj da po netu pise sa 3070 daje oko 60 MH/s a ove dvije RX negdje oko 64 tako da ti je nabolja kupnja ona koja je najeftinija od ove tri. 

 Dali je bolje ostaviti da radi na tvorničkim postavkama ili da se molo poigram sa njima?

 Ako uzmete amd imate moguscnost sa more power tool-om da skinete napon samo tako.

Meni sada dvije 6800 rade na 63 mhs-a pri 105w, a 6700xt 47mhs-a pri 90W.

Isto tako bolje uzmite 6800 spram 6800xt, isti je mhs ali ova manja vuce i manje struje. A sto se tice gejminga, lako se klokne na 2.5ghz pri cemu je 1-1 sa 6800xt.

 

9 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ivan Majstorovic kaže...

 Pa u FIAT walletu vam pise VAS IBAN i sve za crypto. Ako ste to upisali sve tocno, BIC vise manje ide automatski. Sad je pitanje kad ste uplatili, ugl banke rade transakcije samo radnim danom, buduci da je ovo crypto, gledat ce da okrenu barem dva puta vise vasu lovu neko mozda tradicionalna banka. Ali nevjerujem da ste popusili novce, imate sve dokaze o uplati od vase banke pa VAM je to osiguranje. Ako nedobijete do petka, ajde se javite ovjde pa cemo sigurno pomoci dalje. 

 

 Lova sjela na crypto...

 

Još samo da se issue status promijeni, pa mogu trošiti :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Kako riješiti ovaj problem izbacuje mi grešku  clSetKernelArg (-48) fatal error   na binance pool sa claymore

driveri su 21.4.1 za rx6800xt

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 12:45 (55pero).
5 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Što se ovo dešava? Umjesto da igram igrice ja, pohlepono govno kakvo jesam, rađe rentam hash rate pogotovo sada kad su se isplate podebljale za preko 150%! Jebenica

Sve Vas Volim
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Srce Isusovo kaže...

Što se ovo dešava? Umjesto da igram igrice ja, pohlepono govno kakvo jesam, rađe rentam hash rate pogotovo sada kad su se isplate podebljale za preko 150%! Jebenica

 Ima nas još takvih.

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Srce Isusovo kaže...

Što se ovo dešava? Umjesto da igram igrice ja, pohlepono govno kakvo jesam, rađe rentam hash rate pogotovo sada kad su se isplate podebljale za preko 150%! Jebenica

 Mislim da bi većina rentala guzu za ovu dnevnicu, a gdje nece hash rate. 

8 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jel počeo netko rudariti chia coin?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Srce Isusovo kaže...

Što se ovo dešava? Umjesto da igram igrice ja, pohlepono govno kakvo jesam, rađe rentam hash rate pogotovo sada kad su se isplate podebljale za preko 150%! Jebenica

gore od kladionice, umjesto da visiš na kompu radi gušta gejmanja, visiš na njemu radi napetosti i adrenalina potencijalne zarade

još kad dodaš svako jutro buđenje sa strepnjom jel eth pao, hoće li balon puknuti, da li zadržati izmajnano ili odmah prodati, kockarska/majnerska ovisnost dolazi do vrhunca

zapravo jadno, sam sam se sebi gadio dok sam majnao, a s druge strane da se fino zaraditi i s onim izmajnanim otprije tri godine sam si nedavno uzeo novi proc i matičnu

 

tako da sam na kraju bio zadovoljan s mojim izletom u majnanje jer imam džabe nove komponente, iako onaj vražićak na ramenu, koji je isto pohlepno govno, zadnjih dana mi kljuca u glavi da sam trebao pričekat s unovčavanjem eth jer bi sad dobio cca triput više love 

13 godina
online
Rudarenje - može li biti isplativo

To je moguće bio balon u samim početcima. Sad je to više kao mijeh koji se konstantno puni i prazni dok upuhuje sve veću količinu zraka u vruće grotlo

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Pazi sad ovo... Totalno mi puca kurac jer zapravo igrica ni nema, barem ne onih koji me zanimaju, vani je lijepo vrijeme pa svako popodne provedem sa djecom i ženom na plaži. A navečer, prije nego odem u krpe, bacim oko na stanje računa na nicehashu i odmah ljepše zaspem. Vuk sit a ovce na broju. I uopće se ne sekiram oko stanja crypta, tako je kako je a ja sam samo izletnik koji je tu samo dok mi je isplativo. Nemam namjeru ulagat u rigove i što ti ga ja znam. Dok traje ja uzimam

Sve Vas Volim
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Srce Isusovo kaže...

Pazi sad ovo... Totalno mi puca kurac jer zapravo igrica ni nema, barem ne onih koji me zanimaju, vani je lijepo vrijeme pa svako popodne provedem sa djecom i ženom na plaži. A navečer, prije nego odem u krpe, bacim oko na stanje računa na nicehashu i odmah ljepše zaspem. Vuk sit a ovce na broju. I uopće se ne sekiram oko stanja crypta, tako je kako je a ja sam samo izletnik koji je tu samo dok mi je isplativo. Nemam namjeru ulagat u rigove i što ti ga ja znam. Dok traje ja uzimam

a bogme ja fino guštam u gejmanju zadnjih mjeseci, čak mi je zbog toga donekle drago da mi je istekla nedavno garancija na grafi, jer je ne želim riskirati s konstantnim opterećenjem u majnanju

trenutno sam na ac valhalla i zasad mi je sasvim ok, drži me već danima prikovanim na kompu

 

a što se tiče izleta, na isti način sam rezonirao prije tri godine, dok se nije sve urušilo

onda je odjednom fina zarada postala nekakva sića u eth koju se nije nit isplatilo prodavati i par godina uopće nisam gledao wallet

 

5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
picajzla0707 kaže...

a bogme ja fino guštam u gejmanju zadnjih mjeseci, čak mi je zbog toga donekle drago da mi je istekla nedavno garancija na grafi, jer je ne želim riskirati s konstantnim opterećenjem u majnanju

trenutno sam na ac valhalla i zasad mi je sasvim ok, drži me već danima prikovanim na kompu

 

a što se tiče izleta, na isti način sam rezonirao prije tri godine, dok se nije sve urušilo

onda je odjednom fina zarada postala nekakva sića u eth koju se nije nit isplatilo prodavati i par godina uopće nisam gledao wallet

 

 Nadam se da ne gejmaš zadnja 2,3,4 dana, jer je profitability podivljao. Od 2.5 eura dnevno skočio sam na 6 eura dnevno, jučer. Bolesno, kad bi bar ovako nastavilo...

Live long and prosper.
3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Filox kaže...
picajzla0707 kaže...

a bogme ja fino guštam u gejmanju zadnjih mjeseci, čak mi je zbog toga donekle drago da mi je istekla nedavno garancija na grafi, jer je ne želim riskirati s konstantnim opterećenjem u majnanju

trenutno sam na ac valhalla i zasad mi je sasvim ok, drži me već danima prikovanim na kompu

 

a što se tiče izleta, na isti način sam rezonirao prije tri godine, dok se nije sve urušilo

onda je odjednom fina zarada postala nekakva sića u eth koju se nije nit isplatilo prodavati i par godina uopće nisam gledao wallet

 

 Nadam se da ne gejmaš zadnja 2,3,4 dana, jer je profitability podivljao. Od 2.5 eura dnevno skočio sam na 6 eura dnevno, jučer. Bolesno, kad bi bar ovako nastavilo...

 Ma ovo nije normalno. Jedna 60 mhs kartica pravi sada 14-15 eura na dan.

Neznam zasto i na koji nacim, ali bfiga me dok traje.

11 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Stvar vam je ogromnih transakcija i fee-va i dok je takvo stanje na tržištu,nagrada za majnere će biti na pretek.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Stigla 'krampa' danas, mislio sam prodati ovu gtx 1070, ali mislim da ću probat rokat s dvije ako to bude sve kako mislim da bi trebalo biti, tj da fizički stanu obadvije u kućište :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
error_666 kaže...
Stigla 'krampa' danas, mislio sam prodati ovu gtx 1070, ali mislim da ću probat rokat s dvije ako to bude sve kako mislim da bi trebalo biti, tj da fizički stanu obadvije u kućište :)

 Brže to pali, dok još traje ovaj zamah s payrate-om. Nemoj čekat sutra, sad, odmah, radi se o nekoliko eura dnevno.   

 

Live long and prosper.
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Filox kaže...

 Nadam se da ne gejmaš zadnja 2,3,4 dana, jer je profitability podivljao. Od 2.5 eura dnevno skočio sam na 6 eura dnevno, jučer. Bolesno, kad bi bar ovako nastavilo...

gejmam da se sve praši 

nema šanse da upregnem grafu u majnanje, em je sad preslaba, em je bez gare neću riskirat da radi 0-24 u ovom ludilu gdje su cijene novih grafa nenormalne

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Gogo222 kaže...
Jel počeo netko rudariti chia coin?

 

 

Moji vrte 24h nadam se da će biti koristi jer za sada bez poola ovo je utrka tko prije. Farming ne troši resurse, ali zato plotanje ubija, a sve se svodi oko plotanja, ako staneš gotovo. Uz to mreža raste kao luda, diskove će ubrzo biti teže pronaći od grafičke, SSD-ovi će se potrošiti... ne vidim nekakvu računicu bez poola.

 

Tu bi mogao biti i veliki za*eb, ako bude trebalo raditi nove plotove za svaki pool, onda je to pušiona.

 

Inače coin djeluje fora, cijena mu je za sada glava boli, drži se čvrsto na oko 1000$ za komad. 1 blok trenutno donosi 2 coina.

 

Filox kaže...
picajzla0707 kaže...

a bogme ja fino guštam u gejmanju zadnjih mjeseci, čak mi je zbog toga donekle drago da mi je istekla nedavno garancija na grafi, jer je ne želim riskirati s konstantnim opterećenjem u majnanju

trenutno sam na ac valhalla i zasad mi je sasvim ok, drži me već danima prikovanim na kompu

 

a što se tiče izleta, na isti način sam rezonirao prije tri godine, dok se nije sve urušilo

onda je odjednom fina zarada postala nekakva sića u eth koju se nije nit isplatilo prodavati i par godina uopće nisam gledao wallet

 

 Nadam se da ne gejmaš zadnja 2,3,4 dana, jer je profitability podivljao. Od 2.5 eura dnevno skočio sam na 6 eura dnevno, jučer. Bolesno, kad bi bar ovako nastavilo...

Ček što je ovo točan podatak na ethermine? haha ja sam mislio da se meni app s*ebao pa da prikazuje nekakve gluposti, čak sam radio reinstall, ali i na webu isto pokazuje. Pa to je otišlo gore glava boli od cifre. 

Difficulty je sve veći, jedino je za zaključiti da imaju ogroman broj porasta transakcija, ne vidim što drugo može biti uzrok. Još kad se uzme trenutna cijena ETH.  

Samo neka potraje.

5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
picajzla0707 kaže...
Filox kaže...

 Nadam se da ne gejmaš zadnja 2,3,4 dana, jer je profitability podivljao. Od 2.5 eura dnevno skočio sam na 6 eura dnevno, jučer. Bolesno, kad bi bar ovako nastavilo...

gejmam da se sve praši 

nema šanse da upregnem grafu u majnanje, em je sad preslaba, em je bez gare neću riskirat da radi 0-24 u ovom ludilu gdje su cijene novih grafa nenormalne

 Već je bilo ovdje dosta objašnjenja oko tog garenja 24/7. 

 

Gora je situacija kad igraš par sati, pa ugasiš, pa igraš par sati pa ugasiš... Tako se grafika grije i to do nekakvog maximuma, jer igre izvlače maximum iz kartica, ili bar blizu maximuma, pa se tako i temperature dižu dosta visoko kad se igra. Onda ugasiš igru, pa se grafika ohladi. Pa se opet grije i to dosta visoko, pa se opet hladi... Rastezanje i skupljanje materijala, ovisno o temperaturi je normalna stvar. Puno puta tako, eto hladnog lema ili sličnih mikro grešaka.

 

Kad majnaš kartica je downklokana za početak, nikad ne radi na maximumu i temperature se ne penju ni blizu tako visoko kao kod igranja malo zahtjevnijih igara. Moja radi po cijeli dan na stabilnih 52-55 stupnja. I onda nema hlađenja, pa opet grijanja, fina stabilna temperatura non stop, a nije previsoka. Grafika nije pod opterećenjem, temperature su stabilne, naponi su stabilni, sve radi stabilno i bez promjena.

 

Puno je manja šansa da će nešto crknuti dok sve radi stabilno i bez promjena, bez obzira što radi dosta duže, odnosno po 24 sata.

 

Tako da, ljudi poprilično griješe kad misle da su majnane kartice istrošene kartice. Čip se ne troši korištenjem, ako je rad u normalnoj okolini, što znači normalne temperature i normalni naponi, ne granične vrijednosti na maximumu opterećenja.

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...

Ček što je ovo točan podatak na ethermine? haha ja sam mislio da se meni app s*ebao pa da prikazuje nekakve gluposti, čak sam radio reinstall, ali i na webu isto pokazuje. Pa to je otišlo gore glava boli od cifre. 

Difficulty je sve veći, jedino je za zaključiti da imaju ogroman broj porasta transakcija, ne vidim što drugo može biti uzrok. Još kad se uzme trenutna cijena ETH.  

Samo neka potraje.

 Zabogadraga, ne diraj ništa, ne gubi vrijeme, dragocijeni centi cure dok ti reinstaliravaš. Da, ovako nam je svima, ne pokazuje krivo.

 

EDIT:

 

Može neko malo pojašnjenje za ove chia coine? To se diskom rudari, ne karticom? Može li istodobno chia uz nicehash, bez da mi smeta nicehasu? Koliko diska mi treba minimum da to ima smisla?

 

Idem tražit stare diskove, pa neka grebu po cijeli dan.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 13:43 (Filox).
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Hahah vidim da se nešto čudno događa zadnja dva tri dana. Na gtx 1070 dobijam po 6e dnevno, a prosjek je bio oko 2.5e sve vrijeme 👍
Imaš neku preporuku postavki, ako se ne varam i kod tebe je rtx 3060? :)
Ako stignem valjalo bi odmah danas je upregnuti
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Filox kaže...

 

EDIT:

 

Može neko malo pojašnjenje za ove chia coine? To se diskom rudari, ne karticom? Može li istodobno chia uz nicehash, bez da mi smeta nicehasu? Koliko diska mi treba minimum da to ima smisla?

 

Idem tražit stare diskove, pa neka grebu po cijeli dan.

Rudariš diskom.

Ovo je u biti kao "tombola". 

 

Imaš dvije komponente, jedan su plotovi ili polja i ona sadrže "hasheve", to su kao tiketi za lutriju. Da bi pripremio to polje treba ti brzi SSD i komp, a napravljeno polje možeš pohraniti na bilo koji klasični HDD. Polje može biti različitih dimenzija, bira se u samoj Chia app, ali standardno je oko 100GB.

E sad, zeznuti dio je da priprema polja traje oko 6h, ovisno o procesoru i SSD-u i tu cuca struju i komponente. Uz to svako polje ima oko 1.7TB potrošnje na SSDu, tako da klasični 1TB SSD može izbaciti 300-400-500 polja ovisno o modelu i nakon toga je potrošen. Isto tako svako polje 100GB veličine za pripremu traži i do 250GB privremenog prostora na SSDu. Znači na 1TB SSDu možeš paralelno pripremati oko 4 plota, na 5 je već veliki rizik da će ti faliti prostora. 

Prednost je da ako imaš CPU sa više threadova možeš i raditi paralelno plotove pa se onda vrijeme izrade za jedan plot smanji i upola.

 

Za solo mining po meni trenutno ispod nekakvih 70-80TB plotova nema smisla i treba stalno povećavati plotove. Za pool vidim ekipa već sa 10TB uzme dnevno 30$ (prema statistikama trenutno je 1TB = 3$ dnevno), ali nema još "službenih" poolova samo nekakvi kineski, pa je to malo rizičnije.

 

Kad pripremiš polja krećeš u obradu (farming), već s prvim poljem si u igri, a kako koje novo pripremiš tako se automatski doda u posjed. Sistem svakih 5-10 sek. otprilike šalje jedan "hash" koji svi primamo i onda ide provjera imaš li ga u svojim poljima, ako imaš BINGO dobiješ dvije Chije.

 

Ima tu zgodan kalkulator:

https://chiacalculator.com

 

Možeš normalno rudariti Chiju uz ETH ili neku drugu valutu, meni se vrte Phoenix Miner i Chia paralelno bez ikakvih problema.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 14:22 (mzopg).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice