Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 722.323
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
online
Rudarenje - može li biti isplativo

meni dosad komp rudari oko 135 sati bez prestanka, pa me zanima jel ima nekog smisla ponekad ga malo ugasiti? 

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Damir22 kaže...
Da vidis, i ja se tocno to pitam....

Sto se tu tocno radi, i kako se tocno zaradi, za sto se koriste resursi graficke?

 Ne moras biti neki veliki genije da skontas o cemmu se tu radi. 

Koliko ja vidim glavno pitanje je sta daje vrijednost jednom Bitcoinu, Etheru i ostalim coin-ima??
Kartko i jasno - spekulacije. Spekulacije su ti ono sto pokrece skoro svaku berzu na ovoj planeti pa ujedno i trgovanje sa kriptovalutama. 
Znaci imas jednog Elon Muska koji objavi tvit kako je Bitcoin dobar, nakon dan dva njegova maticna kompanija Tesla saopci da su kupili Bitcoina za 1.5 milijardi $ i samim time pokrenu spekulacije kako je Bitcoin dobra i sigurna stvar za ulaganje novca. Sve to rezultira da i ostali ljudi koji zele da uloze novac smatraju to siguricom pa krenu kupovat Bitcoin i samim time na scenu nastupa najosnovniji zakon ekonomije, ponuda i traznja. Sto je traznja za necim veca povecavam mu se i vrijednost i obratno. 

Isto tako kada taj Elon Musk nakon 10 dana izjavi da su cijene kriptovaluta prenapuhane onda imamo pad i raspordaju jer pocinju negativne spekulacije. 

 

Mi ovdje (citaj Balkan) smo tolika rupa da nismo ni svjesni da negdje na ostatku planete imaju ljudi kojima lupit par stotina miliona $ u neku investijicu predstavlja podvig kao tebi i meni otici u prodavnicu i potrositi 20 Eura. Takvi ljudi zive o trgovanja spekulacijama, kupuj dok je jeftino na velike kolicine, prodaji na veliko kad je skupo budalama koji imaju nesto malo kesha da uloze u "siguricu" i zaradi na razlici u cijeni. 

 

Je li ti mislis da jedan Apple stvarno vrijedi preko 2 triliona $ u kapitalu i likvidnim sredstvima?? Njegove dionice imaju tu cijenu na osnovu spekulacija o ostvarenom i mogucem profitu za odredjenu fiskalnu godinu. Pa ako Apple objavi npr kvartalni izvjestaj koji je bolji od spekuliranog vrijednost dionica skoci ili obratno ako objavi da je losiji vrijednost dionica opada. A u toj sedmici stvarna vrijednost njegovog kapitala ostala nepormijenjena. i naravno imaju vrijednost od same spekulacije da slove kao sigurna kupovina jer kad pogledas unazad 10 godina vrijednost im je , uz pojedine izuzetke, iskljucivo rasla. 

Tako je i kod kriptovaluta. Krenulo je kao projekat, dosta ljudi ga je usvojilo, pocelo se trgovati sa njima i dosli smo vec do faze da imamo investicijske fondove koji ulazu ozbiljan novac u njihovu trgovinu. Cijene kriptovaluta ce varirati u zavisnosti od spekulacija na trzistu i od ponude i traznje, osnovnim zakonima ekonomije. 
I dokle god ljudi budu mislili da ce se moci obogatiti na nekim kriptovalutama bit ce potraznje za njima. 

 

Onog trenutka kada velike korporacije koje se bave prodajom proizvoda i usluga (Amazon, Apple, Google, Ebay i dr...) prihvate Bitcoin ili bilo koju drugu kriptovalutu kao sredstvo placanja onda mozemo pricati o ozbiljnosti svih kriptovaluta, a do tada je iskljuciva spekulacija i trgovanje sa njima. 

13 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cansee kaže...

meni dosad komp rudari oko 135 sati bez prestanka, pa me zanima jel ima nekog smisla ponekad ga malo ugasiti? 

 Po meni nema potrebe. Nisam osjetio razliku kad je i dulje u komadu rudaril. Jedino zadnjih dana ga znam restartat poslje majninga prije nego vr igram jer imam u igri problema sa zvukom i ponekad performansama, ali to pridajem nekom sranju koje se moguće nakeljilo na komp ili samom operativnom sistemu. Ne treba kad i majning farme ciljaju na rad bez stajanja. Doduše, linux je nešto stabilniji po tom pitanju

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

@Filox D3lboy hvala! Eto moze se objasniti u nekoliko recenica. Sad pitanje sto se tice same isplativosti. Ruku na srce Aorus 2080ti nije tiha grafa. Komp mi se nalazi metar od kreveta i na stolu je. Kada bih koristio NiceHash za mining kom bi vrtio recimo od 12:00 - 24:00.  Sad posto sam vidio da je netko stavio sliku za mjesec dana 24/7 majno i dobio 230e. Znaci za navedeno vrijeme bi dobio oko pola te cifre? Sad koji bi postotak otisao na racun za struju? oko 25% , manje, vise?

Moj PC  
2 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Ako bi rudario sa RTX 2080TI 12h dnevno - mjesečno bi te izašao račun za struju ( ne ukljucujući druge komponente ) oko 90-100 kuna. Između 10 i 15 posto.

5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...

@Filox D3lboy hvala! Eto moze se objasniti u nekoliko recenica. Sad pitanje sto se tice same isplativosti. Ruku na srce Aorus 2080ti nije tiha grafa. Komp mi se nalazi metar od kreveta i na stolu je. Kada bih koristio NiceHash za mining kom bi vrtio recimo od 12:00 - 24:00.  Sad posto sam vidio da je netko stavio sliku za mjesec dana 24/7 majno i dobio 230e. Znaci za navedeno vrijeme bi dobio oko pola te cifre? Sad koji bi postotak otisao na racun za struju? oko 25% , manje, vise?

 Koliko troši to tvoje čudo? Ček vidit ću sve sam, uvijek ja sve sam moram... S ovim postavkama: NVIDIA and AMD graphics cards OC settings for mining | NiceHash bi ti trebala grafa trošit oko 150W, plus ostatak kompjutera bi bilo oko 150 kuna mjesečno, možda malo više, ali ispod 200 kuna. Pola dana, prepolovi ovu cifru.

 

Imao bi dupli hashrate od mene, ja isto koristim Nicehash, vrhunski je jednostavan, nema jednostavnije, a nećeš puno više dobit ako sebi zakompliciraš život. Ja s hashratom od 30 MH/s (tvoj bi bio oko 57) svako 4 sata uzmem BTC-a u vrijednosti od 0,5 Eura. Ti bi mogao nesto sitno ispod Eura svako 4 sata dobijat u wallet, ako se to sve tako linearno odvija.

 

12 sati rada, recimo 3 eura. To ti je dnevno, pa za tjedan je to oko 20 eura, mjesec je oko 80 eura. Sve ti ovo kroz dan varira, pa u trenutku zna bit više, zna bit manje, ali meni se ovako neko kreće zarada u prosjeku, što je taman kao i ti sa svojom karticom na pola radnog vremena. Rekao bi da ćeš i nešto više zaradit odo ovog mog izračuna, neka ovo bude skromna zarada, po lošijem payrate-u. I ovo ti je za cijenu BTC-a odo oko 40.000 Eura. To isto varira, pa ti preračunato u euro to može bit više ili manje na kraju, ovisi o BTC-u trenutno na tržišto. BTC je bitcoin, jel.

 

Isprobaj postavke u Afterburneru koje vidiš u tablici na linku gore, možda neće probavat uzletit ko dron, jer se kartice undervoltaju, tvoja za -200 MHz, a power odnosno potrošnja struje se ograniči na 150W. Inače ti grafika troši više, a ne dobijaš bolje rezultate, dapaće, bit će ti slabiji rezultat ako ostaviš sve default, a više struje će potrošit i puno više će bučit.

 

Znači, konačno, oko 80 Eura mjesečno možeš zaradit, a potrošit ćeš oko 100 kuna struje. Realno, vjerojatno ćeš malo više od 80E zaradit, a potrošit ćeš nešto manje od 100 kuna struje, al uvijek je bolje to gledat pesimistično, pa bit sretniji na kraju.

 

Samo instaliraj, podesi Afterburner i neka melje 24/7 do nove godine. Pitat ću te za Božić jel ti se isplatilo...   

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Alchemist kaže...

Ako bi rudario sa RTX 2080TI 12h dnevno - mjesečno bi te izašao račun za struju ( ne ukljucujući druge komponente ) oko 90-100 kuna. Između 10 i 15 posto.

 Manje, jer se po tablici za Nicehash postavke ta grafika ograniči na 150W. Cijeli komp u 12 sati možda potroši 100 kuna mjesečno, ne samo kartica.

Live long and prosper.
16 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Nemojte se zamarati sa cijenom struje jer po ovim cijenama uvijek cete biti u plusu. 

Ja kod kuce imam dva racunara, jedan je iz opisa, a drugi je baziran na Xeon 5650 ali i u njemu je vega 56 kartica. 
Na glavnom racunaru mi Vega trosi 125W struje dok na drugom nikako ne mogu da je ustabilizujem na normalnu voltazu radi kada pokrenem miner na 130W ali ubrzo samo pojaca potrosnju na nekih 180 - 190 i vec sam odustao od regulacije i ostavim je tako. Mislim da je zbog losijeg napajanja u drugom racunaru. 

Uglavnom ta dva racunara rade 24/7, kada se ne koriste za rad ili povremeno igranje, uvijek majnaju i mjesecno mi se povecao racun za struju za nekih 20 Eura (zivim u BiH). 

 

Mjesecna zarada je negdje oko 250$ pa eto onda sami uzmite racunicu. 

 
2 0 hvala 4
9 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dr. Vicko kaže...

Nemojte se zamarati sa cijenom struje jer po ovim cijenama uvijek cete biti u plusu. 

Ja kod kuce imam dva racunara, jedan je iz opisa, a drugi je baziran na Xeon 5650 ali i u njemu je vega 56 kartica. 
Na glavnom racunaru mi Vega trosi 125W struje dok na drugom nikako ne mogu da je ustabilizujem na normalnu voltazu radi kada pokrenem miner na 130W ali ubrzo samo pojaca potrosnju na nekih 180 - 190 i vec sam odustao od regulacije i ostavim je tako. Mislim da je zbog losijeg napajanja u drugom racunaru. 

Uglavnom ta dva racunara rade 24/7, kada se ne koriste za rad ili povremeno igranje, uvijek majnaju i mjesecno mi se povecao racun za struju za nekih 20 Eura (zivim u BiH). 

 

Mjesecna zarada je negdje oko 250$ pa eto onda sami uzmite racunicu. 

 

e ovo mi je baš korisno, hvala

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Filox kaže...
Sideswipe kaže...

@Filox D3lboy hvala! Eto moze se objasniti u nekoliko recenica. Sad pitanje sto se tice same isplativosti. Ruku na srce Aorus 2080ti nije tiha grafa. Komp mi se nalazi metar od kreveta i na stolu je. Kada bih koristio NiceHash za mining kom bi vrtio recimo od 12:00 - 24:00.  Sad posto sam vidio da je netko stavio sliku za mjesec dana 24/7 majno i dobio 230e. Znaci za navedeno vrijeme bi dobio oko pola te cifre? Sad koji bi postotak otisao na racun za struju? oko 25% , manje, vise?

 Koliko troši to tvoje čudo? Ček vidit ću sve sam, uvijek ja sve sam moram... S ovim postavkama: NVIDIA and AMD graphics cards OC settings for mining | NiceHash bi ti trebala grafa trošit oko 150W, plus ostatak kompjutera bi bilo oko 150 kuna mjesečno, možda malo više, ali ispod 200 kuna. Pola dana, prepolovi ovu cifru.

 

Imao bi dupli hashrate od mene, ja isto koristim Nicehash, vrhunski je jednostavan, nema jednostavnije, a nećeš puno više dobit ako sebi zakompliciraš život. Ja s hashratom od 30 MH/s (tvoj bi bio oko 57) svako 4 sata uzmem BTC-a u vrijednosti od 0,5 Eura. Ti bi mogao nesto sitno ispod Eura svako 4 sata dobijat u wallet, ako se to sve tako linearno odvija.

 

12 sati rada, recimo 3 eura. To ti je dnevno, pa za tjedan je to oko 20 eura, mjesec je oko 80 eura. Sve ti ovo kroz dan varira, pa u trenutku zna bit više, zna bit manje, ali meni se ovako neko kreće zarada u prosjeku, što je taman kao i ti sa svojom karticom na pola radnog vremena. Rekao bi da ćeš i nešto više zaradit odo ovog mog izračuna, neka ovo bude skromna zarada, po lošijem payrate-u. I ovo ti je za cijenu BTC-a odo oko 40.000 Eura. To isto varira, pa ti preračunato u euro to može bit više ili manje na kraju, ovisi o BTC-u trenutno na tržišto. BTC je bitcoin, jel.

 

Isprobaj postavke u Afterburneru koje vidiš u tablici na linku gore, možda neće probavat uzletit ko dron, jer se kartice undervoltaju, tvoja za -200 MHz, a power odnosno potrošnja struje se ograniči na 150W. Inače ti grafika troši više, a ne dobijaš bolje rezultate, dapaće, bit će ti slabiji rezultat ako ostaviš sve default, a više struje će potrošit i puno više će bučit.

 

Znači, konačno, oko 80 Eura mjesečno možeš zaradit, a potrošit ćeš oko 100 kuna struje. Realno, vjerojatno ćeš malo više od 80E zaradit, a potrošit ćeš nešto manje od 100 kuna struje, al uvijek je bolje to gledat pesimistično, pa bit sretniji na kraju.

 

Samo instaliraj, podesi Afterburner i neka melje 24/7 do nove godine. Pitat ću te za Božić jel ti se isplatilo...   

 Imam pitanje,ako nije problem.

Što se tiče vas i tebe koji koristite Nicehash,zanima me koliko oni često isplaćuju (mislim da si rekao da ne trebaš posebno napraviti wallet) jer ja trebam izrudariti minimalno 0.1 ETH na Ethemineu da bi se pokrenula isplata.

Pretpostavljam da je možda na Nichhashu drugačiji sistem ili ne?

PS ovo što si rekao ''uvijek je bolje gledati pesimistično da se kasnije ne razočaraš'' je moj životni moto :D

 

 

13 godina
online
Rudarenje - može li biti isplativo

Svaka 4 sata je isplata rudarenja u bitcoinima na tvoj nicehash btc wallet. Koja je minimalna količina za isplatu na račun ni sam ne znam niti uspijevam pronaći. Znam da sam jednom imao 140€ a drugi put 70€ i to normalno isplatim. Ako ja dobro kužim ovo oko minimalnih isplata, onda je to 25€ u njihovom slučaju. Btw, ako isplaćujete direkt na račune preko sepa transfera, prvo morate za validaciju računa na nicehash račun uplatiti 35€ koji vam se pribroje na ono što ste izmajnali pa možete sve skupa povući nazad na račun ili eksđenđat eure u btc pa baratat kako želite.

 

Ispravak ovog za validaciju računa. Minimalno 1€, a poželjno 25€ jer je to minimalna količina za kupnju btc-a na nicehashu

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2021 16:43 (dax-lax).
Moj PC  
2 0 hvala 3
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
dax-lax kaže...

Svaka 4 sata je isplata rudarenja u bitcoinima na tvoj nicehash btc wallet. Koja je minimalna količina za isplatu na račun ni sam ne znam niti uspijevam pronaći. Znam da sam jednom imao 140€ a drugi put 70€ i to normalno isplatim. Ako ja dobro kužim ovo oko minimalnih isplata, onda je to 25€ u njihovom slučaju. Btw, ako isplaćujete direkt na račune preko sepa transfera, prvo morate za validaciju računa na nicehash račun uplatiti 35€ koji vam se pribroje na ono što ste izmajnali pa možete sve skupa povući nazad na račun ili eksđenđat eure u btc pa baratat kako želite.

 

Ispravak ovog za validaciju računa. Minimalno 1€, a poželjno 25€ jer je to minimalna količina za kupnju btc-a na nicehashu

 Ja trenutno koristim T-Rexa jer mi je jedan kolega rekao da se više isplati koristiti T-Rex jer je manja provizija i ne iznajmljujem svoj PC drugima.Kaže da ljudi koriste Nicehash jer je najjednostavniji iako je njemu i meni T-REX bio lagan za namjestiti.

Ne znam koliko bi točno manje zarađivao na Nicehashu,ali se planiram tamo prebaciti jer ovdje mi treba i po 2 tjedna s mojom brzinom rudarenja da dobijem 0.1 ETH odnosno to je koliko minimalno moram izrudariti da dobijem isplatu.

Ako je na Nicehashu isplata svakih 4 sata ili 25€ onda bi se na njega prebacio unatoč manjoj zaradi.

Problem je to što sam u 2 dana i 22 sata zaradio $35 odnosno 0.021 ETH ili tu negdje pa moram čekati još skoro 2 tjedna da mi se to prebaci prije nego što odem na Nicehash.

Ali vidim da dosta vas koristi Nicehash i da se ne žalite,meni je jedino problem što ne znam kolika je manja zarada na njemu,ali mi odgovara brzina isplate.

 

EDIT:meni su postavke (s 3080) na MSI Afterburneru Power limit 70% Core -100 Memory +1000.

PC mi je radio stabilno i s Core -120 Memory +1080 i Power limit 71%

Temperatura u prosjeku u ova 3 dana mi je (memory junction) 86C,poveća se za stupanj-dva više ovisno o tweakanju.

Ne vidim nikakvu razliku u brzini rudarenja pa me zanima trebam li nešto promijeniti po vašem mišljenju ili?

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2021 17:17 (Jurassic Park).
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Pa valjda ima neki pool sa manjim limitom i cescom isplatom.
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...
Pa valjda ima neki pool sa manjim limitom i cescom isplatom.

 Ne znam,meni je par osoba savjetovalo da koristim Ethermine zato jer je on najpoznatiji i najbolji.

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

I kaj ti to znaci ak ti ne pasu uvijeti isplate. 2miners ti isplacuje 0.05, samo neznam kakav je za ethereum jel ja tamo majnam ravencoin.

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Bome se nakupilo korisnih informacija.  Stvar je da sam dobio dobru ponudu za grafu. Sad ako se proda super. Ako se ne proda pocetkom iduceg mjeseca roknem je po 12 - 16h dnevno na mining. Zbog spavanja nema sanse da mi radi po noci, komarac se cuje na drugom kraju sobe. Uglavnom bolje da radi neki klinac i da je koristim nego da skuplja prasinu (igra se na PS5). Ne bih kupovao Bitcoine, prebacivao bi lovu na tekuci. Kada bi isplatio preko 50% grafe, pa da i rikne lako uzmem novu verziju. Jel garancija uopce pokriva ako rikne pod majningom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

A otkud oni znaju od ceg je crkla ak im ne kazes?

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

I kaj ti to znaci ak ti ne pasu uvijeti isplate. 2miners ti isplacuje 0.05, samo neznam kakav je za ethereum jel ja tamo majnam ravencoin.

 Našao sam ovu stranicu:

https://www.poolwatch.io/coin/ethereum

Tu pišu svi aktivni poolovi.

Prvi je Sparkpool koji isplaćuje minimalno 100 CKB što kad konvertiram u ETH ispada 0.000888 ETH što bi mi odgovaralo.

Također ima najveći network hushrate što je po svoj logici dobro.

Reward sistem je PPS što je pretpostavljam OK.

Zanima me da li bi mi onda preporučio Sparkpool ili neki drugi s tog linka?

 

Sideswipe kaže...

Bome se nakupilo korisnih informacija.  Stvar je da sam dobio dobru ponudu za grafu. Sad ako se proda super. Ako se ne proda pocetkom iduceg mjeseca roknem je po 12 - 16h dnevno na mining. Zbog spavanja nema sanse da mi radi po noci, komarac se cuje na drugom kraju sobe. Uglavnom bolje da radi neki klinac i da je koristim nego da skuplja prasinu (igra se na PS5). Ne bih kupovao Bitcoine, prebacivao bi lovu na tekuci. Kada bi isplatio preko 50% grafe, pa da i rikne lako uzmem novu verziju. Jel garancija uopce pokriva ako rikne pod majningom?

 Baš to,ja sam svima stavio TU i Hvala jer manje više svi pitaju i dobivaju odgovore koje mene zanimaju.

Koliko sam čuo od drugih forumaša,u servisu ne moraš reći da si rudario i trebalo bi proći bez problema.

Mislim (a to je moje skromno mišljenje) da ti se više isplati rudariti i vratiti dio novca za grafičku pa je onda prodati,ili čekati duže,vratiti cijeli iznos i onda prodati za čisti profit.

Ne znam koju GPU imaš,ali pretpostavljam 3xxx seriju,a za njih će potražnja biti još neko vrijeme čini se.

Ponavljam,neka ti neko iskusniji predloži što da radiš jer sam ja još poprilično nov u rudarenju.

 

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jurassic Park kaže...
R4zOR229 kaže...

I kaj ti to znaci ak ti ne pasu uvijeti isplate. 2miners ti isplacuje 0.05, samo neznam kakav je za ethereum jel ja tamo majnam ravencoin.

 Našao sam ovu stranicu:

https://www.poolwatch.io/coin/ethereum

Tu pišu svi aktivni poolovi.

Prvi je Sparkpool koji isplaćuje minimalno 100 CKB što kad konvertiram u ETH ispada 0.000888 ETH što bi mi odgovaralo.

Također ima najveći network hushrate što je po svoj logici dobro.

Reward sistem je PPS što je pretpostavljam OK.

Zanima me da li bi mi onda preporučio Sparkpool ili neki drugi s tog linka?

 

Sideswipe kaže...

Bome se nakupilo korisnih informacija.  Stvar je da sam dobio dobru ponudu za grafu. Sad ako se proda super. Ako se ne proda pocetkom iduceg mjeseca roknem je po 12 - 16h dnevno na mining. Zbog spavanja nema sanse da mi radi po noci, komarac se cuje na drugom kraju sobe. Uglavnom bolje da radi neki klinac i da je koristim nego da skuplja prasinu (igra se na PS5). Ne bih kupovao Bitcoine, prebacivao bi lovu na tekuci. Kada bi isplatio preko 50% grafe, pa da i rikne lako uzmem novu verziju. Jel garancija uopce pokriva ako rikne pod majningom?

 Baš to,ja sam svima stavio TU i Hvala jer manje više svi pitaju i dobivaju odgovore koje mene zanimaju.

Koliko sam čuo od drugih forumaša,u servisu ne moraš reći da si rudario i trebalo bi proći bez problema.

Mislim (a to je moje skromno mišljenje) da ti se više isplati rudariti i vratiti dio novca za grafičku pa je onda prodati,ili čekati duže,vratiti cijeli iznos i onda prodati za čisti profit.

Ne znam koju GPU imaš,ali pretpostavljam 3xxx seriju,a za njih će potražnja biti još neko vrijeme čini se.

Ponavljam,neka ti neko iskusniji predloži što da radiš jer sam ja još poprilično nov u rudarenju.

 

 Aorus 2080ti. Budem se strpio. Trebao je jedan momak pokupit grafu prije dva dana, ja odustao. Htio sam uzeti malo bolji bicikli i posto su mi javili da je nedobavljiv odustao od prodaje. Sad je on na godisnjem pa ne moze po nju. Pitam ga kad se vrati jel jos zainteresiran, ak ne stavljam komp u boravak i nek udara dan noc. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2021 19:03 (Sideswipe).
13 godina
online
Rudarenje - može li biti isplativo

Nema veze da li je rudarila ili bilo što drugo radila dok god nije izmodana, skidane garancijske naljepnice itd. Da je neispravnu doneseš u servis i kažeš da je majnala 24/7 od kad si je kupio, oni se mogu samo slikati jer u jamstvu nije izuzeto majnanje. 

U prošlom kripto skoku su se čak prodavale specifično majning grafe koje su imale kraće tvorničko jamstvo od godinu dana ako se dobro sjećam. 

 

Mislim, općenito je jako diskutabilno skraćuje li majning vijek kartica. Ako se ne pretjeruje s postavkama, ne pati ni ram, ni gpu, ni vrm. Čak je hladnije sve nego kad se igra. Modanje biosa je drugi par opanaka i to jamstvo nikad nije ni pokrivalo

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

@Evo totalno sam se dao u naobrazbu. Tocnije kako podesiti grafu za mining. U tablici gore pise -200 core clock, +1100 memory clock, power limit 150W. Grafi je TDP 250W, da bih dobio tih 150W moram u postavkama spustit na 60 da bi dobio taj power target? Jer 100% TDPa je 250W, 1% je 2.5W. Znaci 2.5x60=150W power target. Kaj ne,ne ? 

 

Il pak 150×100/250=60? Čoeče razvalio sam 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2021 22:42 (Sideswipe).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jurassic Park kaže...
R4zOR229 kaže...

I kaj ti to znaci ak ti ne pasu uvijeti isplate. 2miners ti isplacuje 0.05, samo neznam kakav je za ethereum jel ja tamo majnam ravencoin.

 Našao sam ovu stranicu:

https://www.poolwatch.io/coin/ethereum

Tu pišu svi aktivni poolovi.

Prvi je Sparkpool koji isplaćuje minimalno 100 CKB što kad konvertiram u ETH ispada 0.000888 ETH što bi mi odgovaralo.

Također ima najveći network hushrate što je po svoj logici dobro.

Reward sistem je PPS što je pretpostavljam OK.

Zanima me da li bi mi onda preporučio Sparkpool ili neki drugi s tog linka?

 

Sideswipe kaže...

Bome se nakupilo korisnih informacija.  Stvar je da sam dobio dobru ponudu za grafu. Sad ako se proda super. Ako se ne proda pocetkom iduceg mjeseca roknem je po 12 - 16h dnevno na mining. Zbog spavanja nema sanse da mi radi po noci, komarac se cuje na drugom kraju sobe. Uglavnom bolje da radi neki klinac i da je koristim nego da skuplja prasinu (igra se na PS5). Ne bih kupovao Bitcoine, prebacivao bi lovu na tekuci. Kada bi isplatio preko 50% grafe, pa da i rikne lako uzmem novu verziju. Jel garancija uopce pokriva ako rikne pod majningom?

 Baš to,ja sam svima stavio TU i Hvala jer manje više svi pitaju i dobivaju odgovore koje mene zanimaju.

Koliko sam čuo od drugih forumaša,u servisu ne moraš reći da si rudario i trebalo bi proći bez problema.

Mislim (a to je moje skromno mišljenje) da ti se više isplati rudariti i vratiti dio novca za grafičku pa je onda prodati,ili čekati duže,vratiti cijeli iznos i onda prodati za čisti profit.

Ne znam koju GPU imaš,ali pretpostavljam 3xxx seriju,a za njih će potražnja biti još neko vrijeme čini se.

Ponavljam,neka ti neko iskusniji predloži što da radiš jer sam ja još poprilično nov u rudarenju.

 

 Presao ja na taj sparkpool. Vidjet cemo kako ce ic, 5 dana sam bio na nicehashu i isplatio oko 25e.

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jurassic Park kaže...
 Imam pitanje,ako nije problem.

Što se tiče vas i tebe koji koristite Nicehash,zanima me koliko oni često isplaćuju (mislim da si rekao da ne trebaš posebno napraviti wallet) jer ja trebam izrudariti minimalno 0.1 ETH na Ethemineu da bi se pokrenula isplata.

Pretpostavljam da je možda na Nichhashu drugačiji sistem ili ne?

PS ovo što si rekao ''uvijek je bolje gledati pesimistično da se kasnije ne razočaraš'' je moj životni moto :D

 

 

 Ovo nije istina. Treba samo malo proguglati. Link

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
JohnnyBlaze kaže...
Jurassic Park kaže...
R4zOR229 kaže...

I kaj ti to znaci ak ti ne pasu uvijeti isplate. 2miners ti isplacuje 0.05, samo neznam kakav je za ethereum jel ja tamo majnam ravencoin.

 Našao sam ovu stranicu:

https://www.poolwatch.io/coin/ethereum

Tu pišu svi aktivni poolovi.

Prvi je Sparkpool koji isplaćuje minimalno 100 CKB što kad konvertiram u ETH ispada 0.000888 ETH što bi mi odgovaralo.

Također ima najveći network hushrate što je po svoj logici dobro.

Reward sistem je PPS što je pretpostavljam OK.

Zanima me da li bi mi onda preporučio Sparkpool ili neki drugi s tog linka?

 

Sideswipe kaže...

Bome se nakupilo korisnih informacija.  Stvar je da sam dobio dobru ponudu za grafu. Sad ako se proda super. Ako se ne proda pocetkom iduceg mjeseca roknem je po 12 - 16h dnevno na mining. Zbog spavanja nema sanse da mi radi po noci, komarac se cuje na drugom kraju sobe. Uglavnom bolje da radi neki klinac i da je koristim nego da skuplja prasinu (igra se na PS5). Ne bih kupovao Bitcoine, prebacivao bi lovu na tekuci. Kada bi isplatio preko 50% grafe, pa da i rikne lako uzmem novu verziju. Jel garancija uopce pokriva ako rikne pod majningom?

 Baš to,ja sam svima stavio TU i Hvala jer manje više svi pitaju i dobivaju odgovore koje mene zanimaju.

Koliko sam čuo od drugih forumaša,u servisu ne moraš reći da si rudario i trebalo bi proći bez problema.

Mislim (a to je moje skromno mišljenje) da ti se više isplati rudariti i vratiti dio novca za grafičku pa je onda prodati,ili čekati duže,vratiti cijeli iznos i onda prodati za čisti profit.

Ne znam koju GPU imaš,ali pretpostavljam 3xxx seriju,a za njih će potražnja biti još neko vrijeme čini se.

Ponavljam,neka ti neko iskusniji predloži što da radiš jer sam ja još poprilično nov u rudarenju.

 

 Presao ja na taj sparkpool. Vidjet cemo kako ce ic, 5 dana sam bio na nicehashu i isplatio oko 25e.

 OK,ako se sjetiš javi kolika je razlika u profitu u jednakom vremenu rurdarenja.

Switch kaže...
Jurassic Park kaže...
 Imam pitanje,ako nije problem.

Što se tiče vas i tebe koji koristite Nicehash,zanima me koliko oni često isplaćuju (mislim da si rekao da ne trebaš posebno napraviti wallet) jer ja trebam izrudariti minimalno 0.1 ETH na Ethemineu da bi se pokrenula isplata.

Pretpostavljam da je možda na Nichhashu drugačiji sistem ili ne?

PS ovo što si rekao ''uvijek je bolje gledati pesimistično da se kasnije ne razočaraš'' je moj životni moto :D

 

 

 Ovo nije istina. Treba samo malo proguglati. Link

 Bez briga kolega,išao sam malo gledati zadnjih 6 stranica ove teme čisto da se malo bolje informiram dok sam čekao hoće li se netko javiti za odgovor i našao sam upravo tvoj odgovor na to pitanje kad te drugi član foruma pitao isto pitanje prije tjedan dana.

Evo link;

https://forum.bug.hr/forum/topic/kriptovalute/rudarenje-moze-biti-isplativo/250555.aspx?page=19&jumpto=6321230&sort=asc&view=flat

Ali nemojte misliti da samo čekam da mi vi odradite posao pretraživanja,tražio sam po raznim forumima i na samom Ethermineu,ali izgleda da je došlo do zabune ne samo kod mene nego i kod još nekoliko ljudi pošto se nedavno promijenila politika isplate.

Tako da si mi dva puta pomogao za istu stvar i zato Hvala x2 :)

 

12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Mina li tko Litecoin, Dashcoin?

Kontam si 6x rx570 uposlit da rudare jedno od tog dvoje.

Gdje prestaju rijeći tu počinje glazba
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...

Bome se nakupilo korisnih informacija.  Stvar je da sam dobio dobru ponudu za grafu. Sad ako se proda super. Ako se ne proda pocetkom iduceg mjeseca roknem je po 12 - 16h dnevno na mining. Zbog spavanja nema sanse da mi radi po noci, komarac se cuje na drugom kraju sobe. Uglavnom bolje da radi neki klinac i da je koristim nego da skuplja prasinu (igra se na PS5). Ne bih kupovao Bitcoine, prebacivao bi lovu na tekuci. Kada bi isplatio preko 50% grafe, pa da i rikne lako uzmem novu verziju. Jel garancija uopce pokriva ako rikne pod majningom?

No bolje bi ti bilo da mineas od recimo 21-9h ujutro ako je struja problem. Jer nocna je duplo jeftinija ako se ne varam.

Također sta fali zvuku, ugusi sve ostale, monotono, ne mogu vise ni spavat u tisini

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
kruskar kaže...

Mina li tko Litecoin, Dashcoin?

Kontam si 6x rx570 uposlit da rudare jedno od tog dvoje.

 Za litecoin ili dash ti treba asic miner.

Ako imaš 6 rx570 onda samo eth (ako su 8gb) ili raven (ako su 4gb). 

Naravno mos i neki drugi coin al nije toliko profitabilno. 

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Ma ide ona u drugu sobu.  Kad napravim mjesta u boravku ide tamo. Moram ići kupit wifi antenu, ruter mi na katu.

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jurassic Park kaže...
JohnnyBlaze kaže...
Jurassic Park kaže...
R4zOR229 kaže...

I kaj ti to znaci ak ti ne pasu uvijeti isplate. 2miners ti isplacuje 0.05, samo neznam kakav je za ethereum jel ja tamo majnam ravencoin.

 Našao sam ovu stranicu:

https://www.poolwatch.io/coin/ethereum

Tu pišu svi aktivni poolovi.

Prvi je Sparkpool koji isplaćuje minimalno 100 CKB što kad konvertiram u ETH ispada 0.000888 ETH što bi mi odgovaralo.

Također ima najveći network hushrate što je po svoj logici dobro.

Reward sistem je PPS što je pretpostavljam OK.

Zanima me da li bi mi onda preporučio Sparkpool ili neki drugi s tog linka?

 

Sideswipe kaže...

Bome se nakupilo korisnih informacija.  Stvar je da sam dobio dobru ponudu za grafu. Sad ako se proda super. Ako se ne proda pocetkom iduceg mjeseca roknem je po 12 - 16h dnevno na mining. Zbog spavanja nema sanse da mi radi po noci, komarac se cuje na drugom kraju sobe. Uglavnom bolje da radi neki klinac i da je koristim nego da skuplja prasinu (igra se na PS5). Ne bih kupovao Bitcoine, prebacivao bi lovu na tekuci. Kada bi isplatio preko 50% grafe, pa da i rikne lako uzmem novu verziju. Jel garancija uopce pokriva ako rikne pod majningom?

 Baš to,ja sam svima stavio TU i Hvala jer manje više svi pitaju i dobivaju odgovore koje mene zanimaju.

Koliko sam čuo od drugih forumaša,u servisu ne moraš reći da si rudario i trebalo bi proći bez problema.

Mislim (a to je moje skromno mišljenje) da ti se više isplati rudariti i vratiti dio novca za grafičku pa je onda prodati,ili čekati duže,vratiti cijeli iznos i onda prodati za čisti profit.

Ne znam koju GPU imaš,ali pretpostavljam 3xxx seriju,a za njih će potražnja biti još neko vrijeme čini se.

Ponavljam,neka ti neko iskusniji predloži što da radiš jer sam ja još poprilično nov u rudarenju.

 

 Presao ja na taj sparkpool. Vidjet cemo kako ce ic, 5 dana sam bio na nicehashu i isplatio oko 25e.

 OK,ako se sjetiš javi kolika je razlika u profitu u jednakom vremenu rurdarenja.

Switch kaže...
Jurassic Park kaže...
 Imam pitanje,ako nije problem.

Što se tiče vas i tebe koji koristite Nicehash,zanima me koliko oni često isplaćuju (mislim da si rekao da ne trebaš posebno napraviti wallet) jer ja trebam izrudariti minimalno 0.1 ETH na Ethemineu da bi se pokrenula isplata.

Pretpostavljam da je možda na Nichhashu drugačiji sistem ili ne?

PS ovo što si rekao ''uvijek je bolje gledati pesimistično da se kasnije ne razočaraš'' je moj životni moto :D

 

 

 Ovo nije istina. Treba samo malo proguglati. Link

 Bez briga kolega,išao sam malo gledati zadnjih 6 stranica ove teme čisto da se malo bolje informiram dok sam čekao hoće li se netko javiti za odgovor i našao sam upravo tvoj odgovor na to pitanje kad te drugi član foruma pitao isto pitanje prije tjedan dana.

Evo link;

https://forum.bug.hr/forum/topic/kriptovalute/rudarenje-moze-biti-isplativo/250555.aspx?page=19&jumpto=6321230&sort=asc&view=flat

Ali nemojte misliti da samo čekam da mi vi odradite posao pretraživanja,tražio sam po raznim forumima i na samom Ethermineu,ali izgleda da je došlo do zabune ne samo kod mene nego i kod još nekoliko ljudi pošto se nedavno promijenila politika isplate.

Tako da si mi dva puta pomogao za istu stvar i zato Hvala x2 :)

 

 Na ovom mineru grafa stalno trosi oko 155w sa 52mhs dok na nicehashu trosi 110w i temperature su 10c manje. Ostat cu ja na nicehashu bolje.

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
JohnnyBlaze kaže...
Na ovom mineru grafa stalno trosi oko 155w sa 52mhs dok na nicehashu trosi 110w i temperature su 10c manje. Ostat cu ja na nicehashu bolje.

 Ne može biti tolika razlika ako majna isti coin. Gotovo identična potrošnja i hashrate ti mora biti ako rudariš npr. eth na nicehashu i ethermineu.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice