Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 723.180
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ja svim početnicima svakako preporučam Nicehash, nedavno sam ga počeo koristiti, uz trenutnu profitabilnost bi trebao imati oko 500kn mjesečno čiste zarade što dobro dođe ovako sa strane. Koliko vidim, Nicehash sada nudi direktno isplatu u eur, tj. i dalje si plaćen u btc, ali nude i tu opciju kao mjenjačnica, isplatu u eur. 

 

Prije 3-4 godine sam sastavio pravi rig i s njime se dosta bavio i potrošio dosta vremena na čitanje i proučavanje kako i šta napraviti. Iziskuje puno truda i živaca, i vremena kojeg sad nikako nemam. Da ima kartica na tržištu, sastavio bi rig i potrošio vrijeme na to i samo na to. Za mineanje bi samo opizdio Nicehash i nek mi isplaćuje.

 
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

34 godine bi mi trebalo da 1 bitcoin izrudarim sa mojom RTX 2080 Super. I to ako radi 24/7 i ne mijenje se ništa. Tako da hebeš to rudarenje. Samo ste shebali cijene grafičkih kartica za sve koji bi htjeli igrati nešto na PC-u. Nadam se da će vam cucki zapišat sve rigove.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2021 19:04 (DuxCro).
Moj PC  
2 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
snake44 kaže...

Ja svim početnicima svakako preporučam Nicehash, nedavno sam ga počeo koristiti, uz trenutnu profitabilnost bi trebao imati oko 500kn mjesečno čiste zarade što dobro dođe ovako sa strane. Koliko vidim, Nicehash sada nudi direktno isplatu u eur, tj. i dalje si plaćen u btc, ali nude i tu opciju kao mjenjačnica, isplatu u eur. 

 

Prije 3-4 godine sam sastavio pravi rig i s njime se dosta bavio i potrošio dosta vremena na čitanje i proučavanje kako i šta napraviti. Iziskuje puno truda i živaca, i vremena kojeg sad nikako nemam. Da ima kartica na tržištu, sastavio bi rig i potrošio vrijeme na to i samo na to. Za mineanje bi samo opizdio Nicehash i nek mi isplaćuje.

 Izgubio sam neku lovu, ne puno, i nikad dobio natrag kod njih kad su ih "uhakirali"

5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
DuxCro kaže...

34 godine bi mi trebalo da 1 bitcoin izrudarim sa mojom RTX 2080 Super. I to ako radi 24/7 i ne mijenje se ništa. Tako da hebeš to rudarenje. Samo ste shebali cijene grafičkih kartica za sve koji bi htjeli igrati nešto na PC-u. Nadam se da će vam cucki zapišat sve rigove.

 Pa da, ne možeš 40.000 eura u 3 dana izmajnat. Ali godišnje oko 1.500 eura možeš, ako je to tebi glupo i smiješno i malo, OK.

Live long and prosper.
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ne kužim di je problem sa cijenom struje? Jedna 3060ti/3070 sa 60-62mh/s izmajna po trenutnim cijenama oko 1300 i više kn mjesečno. Po mom izračunu komp ne potroši ni blizu 100kn na mjesečnoj bazi. Bliže 80. Ak je to neisplativa igra, ja ne znam kaj je s glavama. Svaki mjesec si time vraćaš što si uložio u hw, poplaćaš neke račune, ostane ti više od plaće ako već radiš itd. Meni jedino sad smisla ima da kupim još jednu grafu i poduplam prinos dok traje, a ako i krahne, cura će moć vrtit fort u qhd rezi na visokom rr-u
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ne znam dal sam dobro upiso postavke.

Al stavio sam 3070 Gpu i da je 1kn kilowat.

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R3nchi kaže...

Ne znam dal sam dobro upiso postavke.

Al stavio sam 3070 Gpu i da je 1kn kilowat.

 otprilike je tako uz činjenicu da je kwh nešto manje + dnevno/noćne razlike u cijeni

8 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Koliko je siguran taj nicehash? Nisam nikada vidio niti jedan website da traži toliku količinu osobnih podataka kao oni. Za spajanje bankovnog računa im morate reči apsolutno sve o sebi. I fotku prednje i stražnje strane osobne iskaznice poslati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
dax-lax kaže...
Ne kužim di je problem sa cijenom struje? Jedna 3060ti/3070 sa 60-62mh/s izmajna po trenutnim cijenama oko 1300 i više kn mjesečno. Po mom izračunu komp ne potroši ni blizu 100kn na mjesečnoj bazi. Bliže 80. Ak je to neisplativa igra, ja ne znam kaj je s glavama. Svaki mjesec si time vraćaš što si uložio u hw, poplaćaš neke račune, ostane ti više od plaće ako već radiš itd. Meni jedino sad smisla ima da kupim još jednu grafu i poduplam prinos dok traje, a ako i krahne, cura će moć vrtit fort u qhd rezi na visokom rr-u

 Kako je onda najlakse postavit da rudari?

Preko ovog nicehasa ili ?

 

I ja sam kao i ti gledao to i razmisljam nek bude ovako 1-2mj nesto sam love vratio,a grafa mi ostade na kraju je i mores opet prodat tako da nisi ni popusio nesto posebno.

Svakako ne igram skoro nista,bar da majna ako je ovakva cijena.

Origin_Steam: hrka11
5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
DuxCro kaže...

Koliko je siguran taj nicehash? Nisam nikada vidio niti jedan website da traži toliku količinu osobnih podataka kao oni. Za spajanje bankovnog računa im morate reči apsolutno sve o sebi. I fotku prednje i stražnje strane osobne iskaznice poslati.

 Ja sam probao otvorit wallet na Coinbase i tamo mi je isto sve živo tražilo. Poslao sliku vozačke, da ne šaljem oosobnu, a onda su me tražili račun, bankovni izvadak ili nešto treće gdje se vidi moje ime i adresa, a da nije starije od 3 mjeseca. Nisam imao ništa od toga, pa nisam mogao ni dovršit registraciju, jer sam relativno nedavno mijenjao adresu i osobnu, a ništa još nisam prebacio na novu adresu. Izgled da je normalno da se traži gomila podataka i da se sve provjerava, ako želiš da ti se isplati lova na tvoj račun.

 

Ja na NiceHashu nisam još spajao svoj bankovni račun, pa nisam došao do tog dijela, samo majnam u njihov wallet.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 12:16 (Filox).
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
DuxCro kaže...

Koliko je siguran taj nicehash? Nisam nikada vidio niti jedan website da traži toliku količinu osobnih podataka kao oni. Za spajanje bankovnog računa im morate reči apsolutno sve o sebi. I fotku prednje i stražnje strane osobne iskaznice poslati.

 Pa to moras svugdje vise manje binance, coinbase, razne brokerske kuce itd. Sta se majnanja tice ako vam ja taj pc samo za majnanje stavite gore HIVE OS, jedan rig vam je besplatan i ak majnate na nihovom poolu isto nista ne placate tak da mislim da je najisplativiji.

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
hrka11 kaže...
dax-lax kaže...
Ne kužim di je problem sa cijenom struje? Jedna 3060ti/3070 sa 60-62mh/s izmajna po trenutnim cijenama oko 1300 i više kn mjesečno. Po mom izračunu komp ne potroši ni blizu 100kn na mjesečnoj bazi. Bliže 80. Ak je to neisplativa igra, ja ne znam kaj je s glavama. Svaki mjesec si time vraćaš što si uložio u hw, poplaćaš neke račune, ostane ti više od plaće ako već radiš itd. Meni jedino sad smisla ima da kupim još jednu grafu i poduplam prinos dok traje, a ako i krahne, cura će moć vrtit fort u qhd rezi na visokom rr-u

 Kako je onda najlakse postavit da rudari?

Preko ovog nicehasa ili ?

 

I ja sam kao i ti gledao to i razmisljam nek bude ovako 1-2mj nesto sam love vratio,a grafa mi ostade na kraju je i mores opet prodat tako da nisi ni popusio nesto posebno.

Svakako ne igram skoro nista,bar da majna ako je ovakva cijena.

 Najjednostavniji setup je preko nicehasha, ali ako je isključivo majning u pitanju, preko specificiranog sw-a i os-a kao hive os možeš više izvuči. Pošto mi je to primarni komp, samo sam u afterburneru napravio profil i pokrećem ga smao kad majna.

 

Prošli mjesec sam za test spojio revolut sa Nicehashem i uspio izvadit pare u 5 minuta bez problema. Tako ću vjerojatno i dalje. 

 

Btw, tek jučer saznao da je Nocehash Slovenska tvorevina.

5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
dax-lax kaže...

 Najjednostavniji setup je preko nicehasha, ali ako je isključivo majning u pitanju, preko specificiranog sw-a i os-a kao hive os možeš više izvuči. Pošto mi je to primarni komp, samo sam u afterburneru napravio profil i pokrećem ga smao kad majna.

 

Prošli mjesec sam za test spojio revolut sa Nicehashem i uspio izvadit pare u 5 minuta bez problema. Tako ću vjerojatno i dalje. 

 

Btw, tek jučer saznao da je Nocehash Slovenska tvorevina.

 I koliko provizije ti je Nicehash uzeo za podizanje love? Pretpostavljam da si konvertirao BTC u EUR na Nicehash stranici i onda povukao na svoju karticu?

Live long and prosper.
9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
marushin kaže...

A pitanje je što znači "isplati".. Imaš stranicu "nicehash profitability calculator" i tamo ubaciš koji GPU imaš.. konkretno kaže za tvoju da može dnevno ubrati 4.75$.. Ja sam koketirao s tim majnanjem i proučavao zadnjih par dana i unatoč tome što mogu imat po danu 3$ sam odustao jer neću da mi komp radi 0 do 24.. pozz

 

ja sam sad to otišao provjeriti, upravo sjedim na računalu na poslu koje nema nikakvu grafičku, odnosno koliko ja znam ima integriranu, a ta stranica mi izbacuje da je gpu AMD Radeon VII i da mogu rudariti 10$ dnevno, jel to može biti ispravno?

 

edit: a ne, skužio sam sada, to je prva grafa na popisu pa onda to prikazuje, ja pomislio da sama stranica očitava koja je gpu u pitanju

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 13:54 (Cansee).
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cansee kaže...
marushin kaže...

A pitanje je što znači "isplati".. Imaš stranicu "nicehash profitability calculator" i tamo ubaciš koji GPU imaš.. konkretno kaže za tvoju da može dnevno ubrati 4.75$.. Ja sam koketirao s tim majnanjem i proučavao zadnjih par dana i unatoč tome što mogu imat po danu 3$ sam odustao jer neću da mi komp radi 0 do 24.. pozz

 

ja sam sad to otišao provjeriti, upravo sjedim na računalu na poslu koje nema nikakvu grafičku, odnosno koliko ja znam ima integriranu, a ta stranica mi izbacuje da je gpu AMD Radeon VII i da mogu rudariti 10$ dnevno, jel to može biti ispravno?

 Samo ako u njemu i je radeon vii. Inače kifla.

5 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Pozdrav, i ja već 10 dana majnam preke nicehasha... Radim netto oko 200kn tjedno, tj svakih 4 sata kapne oko 5kn... I kapa, kapa kap po kap. sa potrošnjom grafe oko 130W ispada oko 1ookn struje mjesečno a u mjesec dana bi trebao okrenuti oko 900kn. Šaka puna brade a ni orao ni kopao.

ne znam dali je ovo točno... ne znam dali je ovo točno...
Sve Vas Volim
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 14:00 (Srce Isusovo).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Filox kaže...
dax-lax kaže...

 Najjednostavniji setup je preko nicehasha, ali ako je isključivo majning u pitanju, preko specificiranog sw-a i os-a kao hive os možeš više izvuči. Pošto mi je to primarni komp, samo sam u afterburneru napravio profil i pokrećem ga smao kad majna.

 

Prošli mjesec sam za test spojio revolut sa Nicehashem i uspio izvadit pare u 5 minuta bez problema. Tako ću vjerojatno i dalje. 

 

Btw, tek jučer saznao da je Nocehash Slovenska tvorevina.

 I koliko provizije ti je Nicehash uzeo za podizanje love? Pretpostavljam da si konvertirao BTC u EUR na Nicehash stranici i onda povukao na svoju karticu?

 btc->eur i obrnuto je 1.45€ od 25-100€, a dalje 1.45%

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ja danas ubo rx6800 obicnu, kolko vidim i ona je dobra za rudarenje.. Ide odmah u nicehash.
R33mba#2892
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
dax-lax kaže...

 btc->eur i obrnuto je 1.45€ od 25-100€, a dalje 1.45%

 Thanks. To je 1.45 E bilo za konverziju u eure? A je li ti išta uzme za samo povlačenje iz njihovog walleta na tvoju karticu?

Live long and prosper.
9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Srce Isusovo kaže...

Pozdrav, i ja već 10 dana majnam preke nicehasha... Radim netto oko 200kn tjedno, tj svakih 4 sata kapne oko 5kn... I kapa, kapa kap po kap. sa potrošnjom grafe oko 130W ispada oko 1ookn struje mjesečno a u mjesec dana bi trebao okrenuti oko 900kn. Šaka puna brade a ni orao ni kopao.

 

dobra matematika, mislim da ću se i ja baciti u to. Sad mi je žao što sam prodao gtx 1080

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Filox kaže...
dax-lax kaže...

 btc->eur i obrnuto je 1.45€ od 25-100€, a dalje 1.45%

 Thanks. To je 1.45 E bilo za konverziju u eure? A je li ti išta uzme za samo povlačenje iz njihovog walleta na tvoju karticu?

 Nemoj me držat 100% za riječ kad kažem da nije bilo provizije na povlačenje novaca, ali koliko je gore bilo u eur nakon konverzije, točno toliko u eur mi je sjelo na revolut. Preostaje mi da još jednom istražim.

8 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Meni na nicehashu piše satima več da je 1bitcoin= 1kn. Tj. prebacilo mi automatski sa eura na kune i vrijednost bitcoina se izjednačila sa kunom. Probao sam na exchangeu kupit barem 1000 bitcoina ali neda se zajebat.

Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cansee kaže...

 

dobra matematika, mislim da ću se i ja baciti u to. Sad mi je žao što sam prodao gtx 1080

 Niš negubiš nego još i zarađuješ, pa dok ide - ide.. Meni majna cijelo vrijeme i dok surfam na PC, šlajfam, i sve ostalo. Imam 2 profila u afterburneru jedan za gejm a drugi za majn. Komp je ionako upaljen non stop - neka radi on onda kad ja neću.

Sve Vas Volim
5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Srce Isusovo kaže...
Cansee kaže...

 

dobra matematika, mislim da ću se i ja baciti u to. Sad mi je žao što sam prodao gtx 1080

 Niš negubiš nego još i zarađuješ, pa dok ide - ide.. Meni majna cijelo vrijeme i dok surfam na PC, šlajfam, i sve ostalo. Imam 2 profila u afterburneru jedan za gejm a drugi za majn. Komp je ionako upaljen non stop - neka radi on onda kad ja neću.

 Pa da, može majnat dok radim bilo šta, samo ako idem igrat treba ugasit rudarenje i promijenit profil u Afterburneru. Zadnji tjedan nisam igrao ništa, tako da 24/7 rudari, ali tokom dana se PC koristi za normalan rad. Ni ne primjetim da rudari u pozadini.

Live long and prosper.
5 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Pitanje, npr da ubodem neku AMD karticu - nju samo ubodem u ovaj pc i piči dalje ili ima nariktavanja i čudesa?

Sve Vas Volim
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Filox kaže...
Srce Isusovo kaže...
Cansee kaže...

 

dobra matematika, mislim da ću se i ja baciti u to. Sad mi je žao što sam prodao gtx 1080

 Niš negubiš nego još i zarađuješ, pa dok ide - ide.. Meni majna cijelo vrijeme i dok surfam na PC, šlajfam, i sve ostalo. Imam 2 profila u afterburneru jedan za gejm a drugi za majn. Komp je ionako upaljen non stop - neka radi on onda kad ja neću.

 Pa da, može majnat dok radim bilo šta, samo ako idem igrat treba ugasit rudarenje i promijenit profil u Afterburneru. Zadnji tjedan nisam igrao ništa, tako da 24/7 rudari, ali tokom dana se PC koristi za normalan rad. Ni ne primjetim da rudari u pozadini.

 

a šta ako igram nešto što nije nimalo grafički zahtjevno, nešto što se može igrati i na integruši?

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
DuxCro kaže...

Meni na nicehashu piše satima več da je 1bitcoin= 1kn. Tj. prebacilo mi automatski sa eura na kune i vrijednost bitcoina se izjednačila sa kunom. Probao sam na exchangeu kupit barem 1000 bitcoina ali neda se zajebat.

 To ti je normalno zadnjih dana. Razlog je gadno povećan broj majnera zbog stanja na tržištu, a serveri za to nisu bili dizajnirani. Nekoliko dana rig manager uopće nije radio, niti je izračun bio točan. Ništa nije na kraju krivo obračunalo, ali je nekima bila panika ko da su hakirani haha.

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Srce Isusovo kaže...

Pitanje, npr da ubodem neku AMD karticu - nju samo ubodem u ovaj pc i piči dalje ili ima nariktavanja i čudesa?

 Mislim da je samo ugradiš i nakeljiš drivere ako već sam ne odradi.

Cansee kaže...
Filox kaže...
Srce Isusovo kaže...
Cansee kaže...

 

dobra matematika, mislim da ću se i ja baciti u to. Sad mi je žao što sam prodao gtx 1080

 Niš negubiš nego još i zarađuješ, pa dok ide - ide.. Meni majna cijelo vrijeme i dok surfam na PC, šlajfam, i sve ostalo. Imam 2 profila u afterburneru jedan za gejm a drugi za majn. Komp je ionako upaljen non stop - neka radi on onda kad ja neću.

 Pa da, može majnat dok radim bilo šta, samo ako idem igrat treba ugasit rudarenje i promijenit profil u Afterburneru. Zadnji tjedan nisam igrao ništa, tako da 24/7 rudari, ali tokom dana se PC koristi za normalan rad. Ni ne primjetim da rudari u pozadini.

 

a šta ako igram nešto što nije nimalo grafički zahtjevno, nešto što se može igrati i na integruši?

 Možeš igrati i teže igre ako hoćeš ali će ti majning rate gadno pasti. Ništa te ne dođe da isprobaš.

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Srce Isusovo kaže...
Cansee kaže...

 

dobra matematika, mislim da ću se i ja baciti u to. Sad mi je žao što sam prodao gtx 1080

 Niš negubiš nego još i zarađuješ, pa dok ide - ide.. Meni majna cijelo vrijeme i dok surfam na PC, šlajfam, i sve ostalo. Imam 2 profila u afterburneru jedan za gejm a drugi za majn. Komp je ionako upaljen non stop - neka radi on onda kad ja neću.

 E ovo vec hocu pitat danima..

Dal mogu surfat /yt dok majna..

Odlicno.

Iovako se gejmam nekad.. JAko rijetko.. 

R33mba#2892
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cansee kaže...
Filox kaže...
Srce Isusovo kaže...
Cansee kaže...

 

dobra matematika, mislim da ću se i ja baciti u to. Sad mi je žao što sam prodao gtx 1080

 Niš negubiš nego još i zarađuješ, pa dok ide - ide.. Meni majna cijelo vrijeme i dok surfam na PC, šlajfam, i sve ostalo. Imam 2 profila u afterburneru jedan za gejm a drugi za majn. Komp je ionako upaljen non stop - neka radi on onda kad ja neću.

 Pa da, može majnat dok radim bilo šta, samo ako idem igrat treba ugasit rudarenje i promijenit profil u Afterburneru. Zadnji tjedan nisam igrao ništa, tako da 24/7 rudari, ali tokom dana se PC koristi za normalan rad. Ni ne primjetim da rudari u pozadini.

 

a šta ako igram nešto što nije nimalo grafički zahtjevno, nešto što se može igrati i na integruši?

 

Možeš igrati i zahtjevnije igre, samo ti fps padne, a takođe i hashrate (jer se bore za gpu resurse).

 

Takođe i kada pomjeraš miša hashrate malo padne, nekih 5-10% (kao i prilikom gledanja videa), ali to je zanemarivo jer nećeš mrdati miša 24h dnevno.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice