Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

poruka: 200
|
čitano: 30.254
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru".
14 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Jura iz druge galaksije kaže...

A zbilja nas je krenulo u 2020.godini. Prvo Erdogan pusti migrante, potom dođe Korona, sada zemljotres. Pa zar nas nikakva nesreća ne može zaobići? Jel zna neko imal kakvog vulkana u blizini?

 Bio je i neki meteor od prije koji tjedan...na sreću manji :)

7 godina
protjeran
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Mladen kaže...

Nepotreban komentar u ovakvoj situaciji ... bolje iskoristi dok si doma i ponovi malo fiziku i mehaniku, npr. zašto se slomio i otpao vrh tornja :)

Tko je u novogradnji, većina je projektirana za potrese jačine 8 ili više (jutrošnji glavni udar je bio 5,3). Kod starijih zgrada, ne bi bilo loše maknuti aute što dalje, korisniji su u voznom stanju nego zatrpani ciglom.

 

 

Moj komentar nema nista sa fizikom, nego netko tko zna citati izmedju redova,

skuzio bi o cemu se radi - kritika na to da se debeloguzi sveceici izlezavaju u hotelima,

a majke i djeca se smrzavaju u satorima. Zasto? Zato sto debeloguzi svecenici

imaju love da dizu skele kad im se sprdne, dok dovoljno centara za zbrivanja ljudi nema,

jer nema se za to novaca, to ne donosi niti novac, niti nove glasace adezeja.

 

miki_the_pirat kaže...

 A baš sam se pitao kad će i na koji način krenuti paljba po bosancima, hercegovcima i ostalim "pridošlicama"... jer tko drugi može biti krivac za ovaj potres... GG purgeru... nek' ti je na čast.

 

Zar nisi trebao napisati "svaka cast, napokon netko spominje nas bosance", jer kad god se negdje spominju

srbi, hrvati i slovenci, bosanci uvjek komentiraju "a nas bosance ko yebe?".

 

PS - Nisam zagrebcan, niti cu ikad biti - takvih je danas jako malo, vecinom hercegovci i ostali dotepenci u ZG-u.

Ni ne zivim u ZG niti bi zivio u ZG ni da je placeno.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
miki_the_pirat kaže...

Pouzdao se u "službe"?

 

Daj mi reci sto su po tebi "sluzbe" (kad ih vec stavljas u navodnike) krivo ili lose napravile u ove dvije krize?

 

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 17:33 (syncmaster245b).
7 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
miki_the_pirat kaže...
MUĆAK kaže...

Evo novog sranja tzv.Zagrepčani pohrlili na Kvarner da sjebu još više stanje sa virusom , kao popisuju ih na ulasku u  PGŽ  da bi ih kontrolirali da su u karanteni a to je isto ko da vuku da daš da čuva ovce.

Trebali su odmah zabraniti odlazak iz Zagreba na izlazu a ne da se desi Talijanski slučaj to nam slijedi garant.

😭😭😭

Evo još jedan... jer samo PRAVI Zagrepčani imaju sve u Zg... nigdje ništa okolo... ovo mora da su oni tzv.

Pa jbt. da ti živiš u centru u nekoj staroj zgradi a imaš vikendicu na moru... šta bi napravio? Pouzdao se u "službe"? Išao po javnim kuhinjama i spavao tamo gdje se već organizira?

 Prika moj ja imam kuću na moru di sam rođen a nemam nikakvu vikendicu niti hišu od par sto m2 u Zagorju i okolici.

Kad je počelo sranje u Italiji sa virusom po Kvarneru su se razmislili Zagrepčani i Slovenci  jer je to njihov drugi dom a ja niti mi Primorci nemam rezervne domove .

Problem je u prenošenju virusa jer dok se otkrije tko ga prenesao već je zaraženo bezbroj ljudi a najebat će bolesni i stariji a nositelj virusa će se izvući jer ima otporan imunološki sustav , to je poanta i zato treba zabraniti međugradski promet .

Finito. 

16 godina
online
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Čitatelj kaže...

Moj komentar nema nista sa fizikom, nego netko tko zna citati izmedju redova,

skuzio bi o cemu se radi - kritika na to da se debeloguzi sveceici izlezavaju u hotelima,

a majke i djeca se smrzavaju u satorima. Zasto? Zato sto debeloguzi svecenici

imaju love da dizu skele kad im se sprdne, dok dovoljno centara za zbrivanja ljudi nema,

jer nema se za to novaca, to ne donosi niti novac, niti nove glasace adezeja.

 

Sve ok, vjerojatno bi se složili i u većini tih izmeđurednih :) ... post je bio na početku teme pa mi se činilo pametnije ostaviti ju za korisne informacije o potresu.

 

9 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
MUĆAK kaže...
miki_the_pirat kaže...
MUĆAK kaže...

Evo novog sranja tzv.Zagrepčani pohrlili na Kvarner da sjebu još više stanje sa virusom , kao popisuju ih na ulasku u  PGŽ  da bi ih kontrolirali da su u karanteni a to je isto ko da vuku da daš da čuva ovce.

Trebali su odmah zabraniti odlazak iz Zagreba na izlazu a ne da se desi Talijanski slučaj to nam slijedi garant.

😭😭😭

Evo još jedan... jer samo PRAVI Zagrepčani imaju sve u Zg... nigdje ništa okolo... ovo mora da su oni tzv.

Pa jbt. da ti živiš u centru u nekoj staroj zgradi a imaš vikendicu na moru... šta bi napravio? Pouzdao se u "službe"? Išao po javnim kuhinjama i spavao tamo gdje se već organizira?

 Prika moj ja imam kuću na moru di sam rođen a nemam nikakvu vikendicu niti hišu od par sto m2 u Zagorju i okolici.

Kad je počelo sranje u Italiji sa virusom po Kvarneru su se razmislili Zagrepčani i Slovenci  jer je to njihov drugi dom a ja niti mi Primorci nemam rezervne domove .

Problem je u prenošenju virusa jer dok se otkrije tko ga prenesao već je zaraženo bezbroj ljudi a najebat će bolesni i stariji a nositelj virusa će se izvući jer ima otporan imunološki sustav , to je poanta i zato treba zabraniti međugradski promet .

Finito. 

 Pričaj mi o tome. Pozdrav iz Istre. Samo kod nas su došli Talijani i Slovenci.

Samo sam htio reći da ima ljudi koji fakat nemaju gdje u Zg... ne možeš ni kod rodbine dovijeka ostati. A ako imaš neku nekretninu na moru, odradiš 14 dana samoizolacije i makar imaš krov nad glavom.

9 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
syncmaster245b kaže...
miki_the_pirat kaže...

Pouzdao se u "službe"?

 

Daj mi reci sto su po tebi "sluzbe" (kad ih vec stavljas u navodnike) krivo ili lose napravile u ove dvije krize?

 

 

Makar onda quotaj cijelu misao: "Pa jbt. da ti živiš u centru u nekoj staroj zgradi a imaš vikendicu na moru... šta bi napravio? Pouzdao se u "službe"? Išao po javnim kuhinjama i spavao tamo gdje se već organizira?"

 

Što se tiče kriznog stožera sve je odrađeno kako treba... i više od toga. Bilo bi i bolje da ih se pusti da rade sve po struci... but politika.

Možda jesu navodnici viška ali bili su u smislu "neka službe rade svoj posao"... ali toliko nebitno u cijeloj priči.

15 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
miki_the_pirat kaže...
syncmaster245b kaže...
miki_the_pirat kaže...

Pouzdao se u "službe"?

 

Daj mi reci sto su po tebi "sluzbe" (kad ih vec stavljas u navodnike) krivo ili lose napravile u ove dvije krize?

 

 

Makar onda quotaj cijelu misao: "Pa jbt. da ti živiš u centru u nekoj staroj zgradi a imaš vikendicu na moru... šta bi napravio? Pouzdao se u "službe"? Išao po javnim kuhinjama i spavao tamo gdje se već organizira?"

 

Što se tiče kriznog stožera sve je odrađeno kako treba... i više od toga. Bilo bi i bolje da ih se pusti da rade sve po struci... but politika.

Možda jesu navodnici viška ali bili su u smislu "neka službe rade svoj posao"... ali toliko nebitno u cijeloj priči.Moj a, navodnici su me natjerali na repliku.

 

Ma sve 5, ali kontekst je ostao nepromijenjen upravo radi tvojih navodnika. Nije bilo potrebe za citiranjem svega.

 

Rijetko stajem na stranu drzavnih sluzbenika, jer najcesce neka sitna dusa u njihovim redovima zajebe nesto pa ih onda sve jednako tretiramo, ali ovog puta su napravili i vise nego sto se od njih ocekivalo.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
16 godina
neaktivan
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Evo, moram priznati Plenkiju, Njonji i ministrima da su za sada na visini zadatka. Jedino Bandić ne može, pa ne može.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
JozoBozo121 kaže...

Ovoliko uzbuđenja u jednoj godini ja mislim da nije bilo od drugog svjetskog rata. A tek su prošla tri mjeseca 

 a gdje si bio devedesprve, a ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
16 godina
online
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Anđeo bez falinge kaže...
JozoBozo121 kaže...

Ovoliko uzbuđenja u jednoj godini ja mislim da nije bilo od drugog svjetskog rata. A tek su prošla tri mjeseca 

 a gdje si bio devedesprve, a ?

Sad je važnije gdje si bio prošlih 14 dana :)

 

15 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
13 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

 Je ti znaš bolje od Dunje.

 

Zagrebačka regija
  • Vjetar

    Povremeno jak sjeverni i sjeveroistočni vjetar, osobito u sjevernim predjelima. Najjači udari vjetra > 65 km/h

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 18:54 (hummer0).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Osjetilo se i kod mene, a ja sam 120 km od zg. Krevet mi se tresao, mislio sam da opet emily rataykowski skače po meni...probudim se, pogledam, a ono sam u krevetu 😣
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 19:21 (kbenzema).
 
3 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
hummer0 kaže...

 Je ti znaš bolje od Dunje.

 

Zagrebačka regija
  • Vjetar

    Povremeno jak sjeverni i sjeveroistočni vjetar, osobito u sjevernim predjelima. Najjači udari vjetra > 65 km/h

Trenutno mi se vjetrić od pisljivih 65km/h cini kao lizanje sladoleda u 7 mjesecu

15 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
kbenzema kaže...
Osjetilo se i kod mene, a ja sam 120 km od zg. Krevet mi se tresao, mislio sam da opet emily rataykowski skače po meni...probudim se, pogledam, a ono sam u krevetu 😣

 kolko je od tih 120km zracne linije?

ovdje nisu bitne ceste...

ja sam 60km od zg no zracne svega oko 30... dobro se treslo...

navodno ovi inteziteta izmedu 6 - 7 (nema veze s rihterom) u krugu 160km mogu osteti slabije gradevine,

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 19:26 (toxic).
13 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Ova godine je tek započela a jedva čekam da završi. Nikad nisam tako brzo izletio iz kreveta i razbudio se u dvije sekunde ko danas a 80 km sam od ZG, mogu si misliti kako je bilo tek tamo onda. Držite se ljudi....

 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
vrinho kaže...

Ova godine je tek započela a jedva čekam da završi. Nikad nisam tako brzo izletio iz kreveta i razbudio se u dvije sekunde ko danas a 80 km sam od ZG, mogu si misliti kako je bilo tek tamo onda. Držite se ljudi....

 

Viruse i potrese nas kaledar ne brine, lako moze 1.1.2021. udarit jos jedan potres :P

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
9 godina
odjavljen
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Ne znam, s obzirom da stranica udaljenosti.com od prije par mjeseci automatski baca na google karte.
15 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
morrisoN
 
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
fer-de-lance kaže...

 Da, danas već peti ili šesti put, a mi smo nekih 25 km zračne linije udaljeni, osjeti se svaki...

 

Ispravak, manje od 15km zračne linije. Mi smo točno preko puta Sljemena na zapadu. 25km je cestom pošto se vozi oko riti u džep prek Bologne. Al drma se da, cijeli dan. Osjetimo svaki iznad 2.5 Ove ispod toga ne. 

 

Borealis kaže...

Trenutno mi se vjetrić od pisljivih 65km/h cini kao lizanje sladoleda u 7 mjesecu

 Je "vjetrić" od 65km/h je baš pišljiv kad drmne po na pola razrušenoj kući ili dimnjaku koji se klima ko babin zub. 

 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
7 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Šteta kolika god da bila je velika ALI kao po običaju se pravi od muhe slona , jebote ko da je porušen cili Zagreb  a napucane su facade i krovovi starih derutnih zgradetina i kuća od  nikakve cigle i gredetina starih 100 godina .

Natradali su automobili pored tih kuća i nažalost ta mlada djevojka to je tragedija .

A još veće zlo je bolest od korona virusa a nakon toga ekonomska i svaka druga kriza nakon nje .

I napokon  ono što su odmah trebali napraviti zabranu

migracija po Hrvatskoj  pa nebi sada imali ni 25 % zaraženih.

 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
MUĆAK kaže...

Šteta kolika god da bila je velika ALI kao po običaju se pravi od muhe slona , jebote ko da je porušen cili Zagreb  a napucane su facade i krovovi starih derutnih zgradetina i kuća od  nikakve cigle i gredetina starih 100 godina .

Natradali su automobili pored tih kuća i nažalost ta mlada djevojka to je tragedija .

A još veće zlo je bolest od korona virusa a nakon toga ekonomska i svaka druga kriza nakon nje .

I napokon  ono što su odmah trebali napraviti zabranu

migracija po Hrvatskoj  pa nebi sada imali ni 25 % zaraženih.

 MUĆAK

A ti si kao neki statičar pa se kužiš u oštećenja kuća i zgrada preko telke?

I danas si bio ovdje u ZG i osjetio ovaj potres?

 

 

Poslušaj ovaj zvuk vjeruj nije ugodno kad te ovo probudi i počne tresti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 21:26 (hummer0).
4 godine
protjeran
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
hummer0 kaže...
MUĆAK kaže...

Šteta kolika god da bila je velika ALI kao po običaju se pravi od muhe slona , jebote ko da je porušen cili Zagreb  a napucane su facade i krovovi starih derutnih zgradetina i kuća od  nikakve cigle i gredetina starih 100 godina .

Natradali su automobili pored tih kuća i nažalost ta mlada djevojka to je tragedija .

A još veće zlo je bolest od korona virusa a nakon toga ekonomska i svaka druga kriza nakon nje .

I napokon  ono što su odmah trebali napraviti zabranu

migracija po Hrvatskoj  pa nebi sada imali ni 25 % zaraženih.

 MUĆAK

A ti si kao neki statičar pa se kužiš u oštećenja kuća i zgrada preko telke?

I danas si bio ovdje u ZG i osjetio ovaj potres?

 Ima pravo, na drustvenim mrezama se stavljaju jedne te iste fotke iz drugih kuteva, ja radim po centru i tim zgradama, to kaj se srusilo je bilo pitanje dana kad ce pasti samo od sebe, bilo je stanova gdje bi da jace skocim doslovno pukla deka, tako i zidovi, cigla i izmedu 99% pijesak.

13 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Borealis kaže...
hummer0 kaže...
MUĆAK kaže...

Šteta kolika god da bila je velika ALI kao po običaju se pravi od muhe slona , jebote ko da je porušen cili Zagreb  a napucane su facade i krovovi starih derutnih zgradetina i kuća od  nikakve cigle i gredetina starih 100 godina .

Natradali su automobili pored tih kuća i nažalost ta mlada djevojka to je tragedija .

A još veće zlo je bolest od korona virusa a nakon toga ekonomska i svaka druga kriza nakon nje .

I napokon  ono što su odmah trebali napraviti zabranu

migracija po Hrvatskoj  pa nebi sada imali ni 25 % zaraženih.

 MUĆAK

A ti si kao neki statičar pa se kužiš u oštećenja kuća i zgrada preko telke?

I danas si bio ovdje u ZG i osjetio ovaj potres?

 Ima pravo, na drustvenim mrezama se stavljaju jedne te iste fotke iz drugih kuteva, ja radim po centru i tim zgradama, to kaj se srusilo je bilo pitanje dana kad ce pasti samo od sebe, bilo je stanova gdje bi da jace skocim doslovno pukla deka, tako i zidovi, cigla i izmedu 99% pijesak.

 Onda si vjerojatno bio i u Markuševcu i Čučerju.

Postoje oštećenja na kućama i zgradama koja nisu vidljiva izvana.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 21:59 (hummer0).
9 godina
neaktivan
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Da istina da je bilo pitanje kad ce se urusiti. Znaci li to da kad prolazis tamo postoji mogucnost da tebi padne.

Ajde sva sreca u nesreci da je korona zabrana pa nije bilo dosta ljudi na ulicama.

 Ne treba se zajebavati sa prirodom. 

Na filipinima je umrlo desetak mozda i vise ljudi. Pa kaj cemo reci pa kaj?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
MUĆAK kaže...

Šteta kolika god da bila je velika ALI kao po običaju se pravi od muhe slona , jebote ko da je porušen cili Zagreb  a napucane su facade i krovovi starih derutnih zgradetina i kuća od  nikakve cigle i gredetina starih 100 godina .

Natradali su automobili pored tih kuća i nažalost ta mlada djevojka to je tragedija .

A još veće zlo je bolest od korona virusa a nakon toga ekonomska i svaka druga kriza nakon nje .

I napokon  ono što su odmah trebali napraviti zabranu

migracija po Hrvatskoj  pa nebi sada imali ni 25 % zaraženih.

 Pogledaj na kaj liče neke kuće, prigorski dio Zagreba ima hrpu takvih kuća, to nije nikakva muha, to su kuće u kojima ljudi žive i jedino kaj s njima možeš jest srušiti ih, a samo u ulici di su mi starci imaš bar 10 ovakvih.

 

https://m.facebook.com/andriana.zgb/posts/pcb.10158170367884708/?photo_id=10158170367219708&mds=%2Fphotos%2Fviewer%2F%3Fphotoset_token%3Dpcb.10158170367884708%26photo%3D10158170367219708%26profileid%3D626644682%26source%3D48%26refid%3D28%26_ft_%3Dqid.6807148242233729136%253Amf_story_key.797934735344252510%253Atop_level_post_id.10157938366379280%253Asrc.22%253Aphoto_attachments_list.[10158170366064708%252C10158170366644708%252C10158170366974708%252C10158170367219708%252C10158170367404708]%253Astory_location.5%253Aattached_story_attachment_style.album%253Aview_time.1584912705%253Afilter.h_nor%26__tn__%3DEHH-R%26cached_data%3Dfalse%26ftid%3D&mdp=1&mdf=1

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

A to kad naši mediji po standardu vrte 3 snimke 24 sata. Umjesto da malo pokažu i okolo jer sigurno se i tamo desilo štete.

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Ja sam kilometar i pol od epicentra...Jazbina a ja u Dubravi.

Znaci slobodno mogu prizmat da sam se usro kao picka..

Trajalo je negdje 10 sek i nisam se prepao prvih 5 nego zadnje 3...i bilo jebeno.

Imam malo djete od godine dana i zbog toga me strah ulovio...

Zena, djete i ja na balkon...zivim u kuci na 2 kata.

 

Meni se srusila komoda u spavacoj sobi i gornji dio kuhinje se odvojio od zida. Gornji dio se odvojio nakon 2-3h. Sva sreca da sam dosao na kat po nesto i vidim kuhinja visi. Rastavio gornje elemente i vracam je za mjesec,dva. Stavit jace sarafe ubuduce jer je ovaj koji je slagao kuhinju stavio neke plitke sarafe.

 

Krov mi je od onog ukrasnog lima koji izgleda kao cigla...tako da je s gradevinske strane sve ok.Kuca je dobro gradena tako da nema puknuca po zidovima.

 

Sta reci nego ne ponovilo se Boze.

 

 

 
8 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice