Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

poruka: 200
|
čitano: 30.220
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru".
15 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

bijah na jarunskom otoku kad se začula fenomenalna tutnjava (nemreš taj zvuk sam tak umjetno proizvesti) iz podzemlja: stampedo godzila. onda je sve malo zaplesalo, čak i trijeznima. i ... to je to. poslije vidim parkirališta prepuna autih od 300.000 ćn naviše (sirotinja prva pobjegla) i raju kak se smrzava po cesti, uredno u gustim grupama i nemaskirani, dok oko nas pada snijeg i ledeni vjetar pürü. jedni se autima voze po selskoj od sjevera prema jugu, drugi obratnim smjerom. buñuel. nadrealno kretenski. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
32 0 hvala 0
12 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Ajare, jesi tako svjedočio i padu Kartage? 😃😃 Šala, šala...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
38 0 hvala 0
16 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Epicentar blizu Markuševca.

Starci mi tamo imaju kuću, tj imali su. Kuća stara, više nije za život.

Još uvijek ne mogu sebi doći.

Plus ovaj jebeni lockdown.

Kaj sad?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
10 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Čekaj, rasturilo im kuću?

Zovi neke poznanike da ih zbrinu privremeno, a dalje se snađi...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 9:17 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
nixass kaže...

 

Kaj sad?

 sport i glazba. (ta-ratata-tatataratata ...) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
fer-de-lance kaže...

Čekaj, rasturilo im kuću?

Zovi neke poznanike da ih zbrinu privremeno, a dalje se snađi...

 

 Sve je već riješeno.

Sestra je kod dečka, starci preko ceste kod  susjede.

Kuća je građena početkom 60-ih, bez ikakvih protupotresnih arhitektonskih zaštita.

Kuća nije srušena al izgleda ko Picassova slika.

Ja fucking izoliran 600km dalje.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
moderator
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
nixass kaže....

Kuća nije srušena al izgleda ko Picassova slika.

 

 Ovako jezovit opis ledi krv u žilama! Svaka čast na slikovitosti! 

...
11 godina
neaktivan
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Momci drzi te se ja sam u samoizolaciji u splitu ali ako ikome ista treba pisite ima dobrih dusa koje ce uskocit i pomoc... 

Moj PC  
5 0 hvala 4
13 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Nadam se da ste svi dobro i da nemate velike štete. Nekoliko resursa za praćenje;

 

Popis zadnjih potresa - EMSC CSEM (Euromediteranski seizmološki centar)

- Karta sigurnih zona u slučaju potresa (MojZagreb)

Sezmološka služba HR (Twitter)

HRT 4 uživo (HRTi)

N1 televizija uživo (izvanredne vijesti uživo)

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 9:39 (Marko :D).
 
5 0 hvala 5
11 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Spiridon kaže...

Ajare, jesi tako svjedočio i padu Kartage? 😃😃 Šala, šala...

 da svjedočio... 

4 godine
protjeran
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Probudilo me iz sna, pokupio mahnito djecu i istrcali iz kuce, kaj još?!

 
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Gore od potresa mi je situacija vani sa jebenim ljudima i njihovim grupiranjima na svakom križanju staza po kvartu. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
20 0 hvala 0
13 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Ja sam u Karlovcu, taman se lagano budio, kad odjednom zaplešem a u krevetu ?!?! 

Odmah sam znao da je potres, nije mi to prvi u životu, ali nisam znao iz kojeg smjera je epicentar. 

Onda sam osjetio i drugi udar, uglavnom nisam se osjećao baš nešto bajno sigurno 

ATJ Lučko
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

zove me frend prije sat i pol vremena, da jesam li dobio sms od civilne zaštite.. pogledam na mob kad ono fakat, sms u 7:43: "molimo vas da se hitno uputite na zborno mjesto: av. vukovar - grafička škola. ured za upravljanje hitnim situacijama"..

ono što je žalosno u toj priči je to što sam se mjesec dana prije odlaska iz države zvao sve moguće brojeve koje sam na netu našao i isto tako slao mailove na sve strane, ne bi li se kao odgovoran građanin ispisao iz službe i vratio zaduženu opremu, naravno bez ijednog odgovora ili ikakvog feedbacka.. znači tipična mrtva služba koja sisa novac države..

sreća u nesreći, zbog krize sa virusom su i oni na nogama pa reakcija na zemljotres nije kao sa poplavama u gunji tjedan dana zakašnjela.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 10:25 (nine).
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Spiridon kaže...

Ajare, jesi tako svjedočio i padu Kartage? 😃😃 Šala, šala...

  Ajar će biti kao Joža Manolić. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
6 godina
protjeran
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

a jebote još samo nedostaje rat i bombardiranje, proljetne poplave pa da se mozaik lijepo posloži...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Ja sam u ZG Dubravi, ujutro me fino zaljuljalo u krevetu, pokrio sam ženu po glavi, vikao da pitam djecu jesu li dobro.
Srećom, zgrada je građena za socijalizma, malo napukle farbe, ništa strašno. Bojim se za ove u novogradnjama i privatnim kućama...
Sje*ban mi je centar za ravnotežu, bilo mi je mučno nakon toga, a bilo je nekoliko aftershockova poslije, baš mi je išlo na povraćanje.
Svi dosadašnji potresi koji su bili, nisam ih nikad osjetio. Ovo mi je prvi.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
gocc01 kaže...

Gore od potresa mi je situacija vani sa jebenim ljudima i njihovim grupiranjima na svakom križanju staza po kvartu. 

 U mom kvartu dosta disciplinirano, odmah su se svi rastrkali i dalje od zgrada. Nitko mi se nije priblizio a stajali smo oko sat i pol.

 

I nisu svi nahrupili nazad u zgradu nego pomalo, razmak je i u redu za pekaru.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
nixass kaže...

Epicentar blizu Markuševca.

Starci mi tamo imaju kuću, tj imali su. Kuća stara, više nije za život.

Još uvijek ne mogu sebi doći.

Plus ovaj jebeni lockdown.

Kaj sad?

Javi čim saznaš kako su ti roditelji.
Ovako kako pišeš baš izgleda strašno.

Inače kada su počeli ovi zemljotresi nikada se nisam bespomoćnije osjećajo kada sam ležao na kauču i osjetio tada malo jači potres.
Mogu tačno da opišem kako je to stanje: Mozak radi 300 na sat. Prve sekunde ili dvije kaže ti mozak "ok, treslo se i ovih dana non stop", ali naiđe tih 100ms kada mozak počne da računa sve živo i ne živo i jednostavno ne zna šta ako se pogorša? Onda tijelo reagira na informaciju kao - ukočenost

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 11:31 (Envy).
10 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

 

Dobro je što naš BUG nalazimo na pravoj strani informacije. Kao i uvijek. Nema kod BUG fige u džepu, senzacionalizma ili pak nedajbog fake njuz.

 

Uf, ovo je bilo baš romatično buđenje uz ljuljanje zgrade. I tvoji te bude, ajmo van, uzimaš najnužnije (aktualni primjerak BUG&Mreže u tom računam), juriš van, a tamo cijeli kvart.

Kao da je neka vojna vježba. Nedjelja ujutro, svi vani.

 

Osim minimalnih materijalnih šteta, i jedne gospođe, što je je odvela hitna, na ZGB-Savici nije bilo veći problema.

U ljudim je više*manje određena doza straha. A, to je ono najgore u cijeloj priči. 

Ono što je rekao Roosevelet, jedino čega se trebamo bojati je strah.

 

Sve koje sam kontaktirao, a javili su vidim da su okay, osim pretrpljenog straha.

 

Velika zahvala našim MUP-ovcima, MORH, zdrastvenim radnicima, vatrogascima, DVD-ima, svi koji rade kako bi sistem funkcionirao kako fukcionira.

Svi koje mogu, a ne trebaju nužno svojima neka se stave službama na raspologanje i onima koji su u nevolji.

Samo životni luzeri ostaju imuni na tuđu patnju i potrebu, a u ovakvim burnim i olovim vremenima onaj koji nije toliko u potrebi pomaže onome tko je.

 

Držite se i čuvajte dragi moji!

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Samo da ono dijete preživi i oporavi se, a ostalo će se nekako lakše.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
20 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Miro kaže...
* * *

 Ovako jezovit opis ledi krv u žilama! Svaka čast na slikovitosti! 

Miro moram ovdje malo kritikovati. Svaki put kada kliknem iz browsera na bug.hr otvori se novi tab. Po cijeli dan zatvaram Bug-ove tabove, tako je već mjesec ili čak više.
Može li se to kako popraviti? Oprosti što ovdje pišem.

14 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

 I to mi je u glavi....

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 11:35 (rokonja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 11:36 (Tallahassee).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Koji alarm za buđenje u 6 u jutro. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 11:50 (Jack Sparrow).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Jack Sparrow kaže...

Koji alarm za buđenje u 6 u jutro. +

 Samo ga je umjesto zvonjave netko ostavio na vibri

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
11 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Ja sam na Trešnjevci i bio sam budan kad je bio potres jer sam dežuran danas ,rado od kuće i sve to,napravio sam đir po kvartu i nisam nigdje vidio ovako dramatične snimke ko iz centra,susjedu se srušila ograda od cigle al nije da su se ljudima kuće urušile.

Inače živim u zgradi iz doba WW2 i ,za čudo-kucam u drvo,sve ok malo žbuke sa zidova al ništa drastično,bar mi se tak čini.

Struje imam,vode imam,plin imam,net dela iako smo ga isključili za sad.

 

Al da sam se usro,ko grlica.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Sad je vrijeme i da se konačno razvali građevinsku mafiju i korupciju...

 

da prisnažimo:

 

u Draškovićevoj izgorjela server soba, dva 100 gigabitna linka prema Njemačkoj pala....to je onaj "važni" požar koji je ZG šef vatrogasaca spomenuo...

 

razlog: kratki spoj  kad su pale baterije u napajačkoj sobi, jer naravno nije bilo love za kaveze...

 

ali glavno da se u zadnjem Skype sastanku, menađerčići u doba korone opet rade pritisak na ljude iz tehničke službe da do 1.4. odu iz firme uz otpremninu, jer su zaposlenici najveći teret HTa (i Ericssona kao glavnog tehničkog izvođača za njih) i to tehničari...

 

a sad tehničari rade 110% da osiguraju telekom promet...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 12:51 (Stric_Jura).
Moj PC  
51 0 hvala 7
15 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Dead kaže...

Dragi moji Zagrepčani. Budite jaki, pazite na život i slušajte Stožer. Za grad ćemo lako, obnovit će se. Ovu podršku vam šalje Splićanin zarobljen u pokrajini Emilia-Romagna okružen smrću, koji živi u neizvjesnosti oko povratka u domovinu.

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

osjetio se i kod nas u Slavoniji, oko Osijeka. na višim katovima jače, ali i običnim kućama. ležiš i gledaš kako se luster njiše amo-tamo. pa se pitaš jel sanjaš...

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
Moj PC  
2 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice