Windows 7 i dalje dosta prisutan u edukaciji, tvrt

poruka: 6
|
čitano: 2.709
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 7 i dalje dosta prisutan u edukaciji, tvrt".
14 godina
offline
Windows 7 i dalje dosta prisutan u edukaciji, tvrt

Nikako mi nije jasno zasto se problem sa licencama nije pocea rijesavati odmah pri izbacivanju Windows 10 jer je nadogradnja sa Windows 7 ionako bila ponudena besplatno, a sto se tice specifikacijskih zahtijeva ako sam dobro upucen i nema neke razlike.

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 i dalje dosta prisutan u edukaciji,
Ima puno razlike.
15 godina
offline
Re: Windows 7 i dalje dosta prisutan u edukaciji,
dva_ujutro kaže...
Ima puno razlike.

 dočim, ako nema, čemu "nadogradnja"? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Re: Windows 7 i dalje dosta prisutan u edukaciji,
stirko55 kaže...

Nikako mi nije jasno zasto se problem sa licencama nije pocea rijesavati odmah pri izbacivanju Windows 10 jer je nadogradnja sa Windows 7 ionako bila ponudena besplatno, a sto se tice specifikacijskih zahtijeva ako sam dobro upucen i nema neke razlike.

Nije svima bilo besplatno, dosta i HW i SW nije bilo spremno za desetku, a "veliki" to rade temeljito.

Kod takvih sustava migracija košta milijune (u dobrim valutama) i traje mjesecima / godinama.

14 godina
offline
Re: Windows 7 i dalje dosta prisutan u edukaciji,

Mislim da je tipa 2 godine nakon izlaska određeni period (otprilike 6-12 mjeseci, ne znam tocno) bio potpuno bespatan prijelaz sa Windows 7 na Windows 10 i to za sve. A "veliki" bi trebali naucit da uvijek dolazi prestanak podrske i na vrijeme pocet prilagodavat za tu tranziciju, a mislim da je 2 godine i vise nego dovoljno za vecinu njih.

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
16 godina
offline
Re: Windows 7 i dalje dosta prisutan u edukaciji,
stirko55 kaže...

Mislim da je tipa 2 godine nakon izlaska određeni period (otprilike 6-12 mjeseci, ne znam tocno) bio potpuno bespatan prijelaz sa Windows 7 na Windows 10 i to za sve. A "veliki" bi trebali naucit da uvijek dolazi prestanak podrske i na vrijeme pocet prilagodavat za tu tranziciju, a mislim da je 2 godine i vise nego dovoljno za vecinu njih.

"Veliki" jako dobro znaju što rade. Znaju kad što ističe, znaju zašto dio licenciranja nije prošao free upgrade, zašto neke aplikacije na rade na desetki.

U nekim situacijama Windows 10 je još uvijek necertificiran (npr. ATM), mnogima ne rade specifični SW elementi (VPN, neke aplikacije), migracije traju mjesecima / godinama nakon pak mjeseci / godina testiranja, dvije godine tu prođu kao dva dana.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice