Upadanje u tuđe Zoom konferencije je kažnjivo zatv

poruka: 10
|
čitano: 3.093
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Upadanje u tuđe Zoom konferencije je kažnjivo zatv".
7 godina
offline
Upadanje u tuđe Zoom konferencije je kažnjivo zatv

5 godina zatvora za trolanje a pusti lopovi šetaju okolo slobodni...

Moj PC  
8 3 hvala 0
14 godina
offline
Upadanje u tuđe Zoom konferencije je kažnjivo zatv

Baš danas čujem (prisluškujem ) dragu kako ju je nazvala kolegica i pita jel joj mogu administratori otvoriti zoom account. Uglavnom morao sam slušati jezikovu juhu koju je dobila uglavnom zbog ideje o nepoštivanju sigurnosnih procedura. Njena firma ima pretplate na hrpu servisa koje je interni security odobrio, a nekome padne na pamet koristiti nešto deseto... Uopće ne znam što će ti više od jednog videoconferencing sustava.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Upadanje u tuđe Zoom konferencije je kažnjivo zatv

Mislim da bi se tu prvo trebala dokazati namjera. ID konferencije je i username i šifra, pa kao je netko primio ID SMS-om i pogriješio dok pretipkava, to nije hakiranje.

 

Čak, ako ćemo usporediti s WiFi-em, otvorena mreža je otvorena. Ako ima ikakvu zaštitu, makar bila šifra od jednog slova, neovlašteno spajanje je zabranjeno. Zoom ID konferencije je usporediv sa SSID-om WiFi-a, a uz njega bi trebao biti PIN.

 

Eventualno bi prošlo ako je jasno i jednoznačno istaknuto da se ne smije, iako je i to upitno, baš zbog slučajeva nenamjerne pogreške.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 19:19 (MrBlc).
 
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Upadanje u tuđe Zoom konferencije je kažnjivo
Zar Skype nije dovoljan??
 
1 3 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Upadanje u tuđe Zoom konferencije je kažnjivo zatv

Ako ima neki link preko kojeg udes u tudu konferenciju stavite, odmah cu uci, isto kao i link gdje vidis bazu podataka stranice ili u admin stranicu.

 

Kako je to kaznjivo ako vlasnik to nije zastitio? Svi ulaze preko .com/login  a ti udes preko .com/login/)&86262&"$&"$     i ti si sada ilegalno pristupio tom sadrzaju.....koja glupost u pm.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Upadanje u tuđe Zoom konferencije je kažnjivo
Da li u ini koriste zoom?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Upadanje u tuđe Zoom konferencije je kažnjivo
Dex.pwn kaže...
Zar Skype nije dovoljan??

 Ne ni blizu...breakout rooms, participacija, pollovi...

12 godina
protjeran
offline
Upadanje u tuđe Zoom konferencije je kažnjivo zatv

Evo na Yammeru raznorazni profesori i ucitelji javno (vidljivo svima, ne njihovim privatnim grupama, tj. razredima) objavljuju linkove na Zoom meetinge. Svatko tko ima AAI@Edu login moze se pridruziti tim "privatnim" sesijama... po kojoj osnovi ce to biti kaznjivo? Treba kaznjavat nesposobnost uhljebnicku.

 

Osim toga, nikada djeci ne bih dopustio sudjelovanje u tim videocallovima - ako ucitelj zeli nesto video-objasnjavati - svaka cast, streamaj na Youtubeu. Ali da ja dopustim djeci da mi snimaju audio/video po kuci, ostali koji su zatvoreni u kuci bi trebali tih sat vremena biti mrtvi, ne disati niti se kretati? Ma hajde... kad dozvolite djeci da snimaju nastavu (to je inace, po skolskim pravilnicima zabranjeno, cak se bune i protiv onih tracking djecjih satova, tipa MyKi i sl, da im narusava privatnost!) onda cemo razmotriti i situaciju gdje ti snimas moj dom. Do tada - GFY.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 10:59 (jacob33).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Upadanje u tuđe Zoom konferencije je kažnjivo
jacob33 kaže...

Evo na Yammeru raznorazni profesori i ucitelji javno (vidljivo svima, ne njihovim privatnim grupama, tj. razredima) objavljuju linkove na Zoom meetinge. Svatko tko ima AAI@Edu login moze se pridruziti tim "privatnim" sesijama... po kojoj osnovi ce to biti kaznjivo? Treba kaznjavat nesposobnost uhljebnicku.

 

Osim toga, nikada djeci ne bih dopustio sudjelovanje u tim videocallovima - ako ucitelj zeli nesto video-objasnjavati - svaka cast, streamaj na Youtubeu. Ali da ja dopustim djeci da mi snimaju audio/video po kuci, ostali koji su zatvoreni u kuci bi trebali tih sat vremena biti mrtvi, ne disati niti se kretati? Ma hajde... kad dozvolite djeci da snimaju nastavu (to je inace, po skolskim pravilnicima zabranjeno, cak se bune i protiv onih tracking djecjih satova, tipa MyKi i sl, da im narusava privatnost!) onda cemo razmotriti i situaciju gdje ti snimas moj dom. Do tada - GFY.

Iz kojeg bi razloga itko snimao dom, zašto bi morao biti tih dok je call u toku i slično?

Kakav vražju YT, nije mi uopće jasno zašto se ne rade pravi callovi, a ne ovo što danas rade.

15 godina
offline
Upadanje u tuđe Zoom konferencije je kažnjivo zatv

tko upadne - konobar. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice