United Grupa postala vlasnik Tele2 Hrvatska

poruka: 22
|
čitano: 7.135
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "United Grupa postala vlasnik Tele2 Hrvatska".
11 godina
offline
United Grupa postala vlasnik Tele2 Hrvatska

Bilo bi zgodno da isti kupe i Optimu pa da napokon dobijemo i pravog 3. operatera.

 

Sa Tele2 nisam nikako bio zadovoljan, kao i vecina ljudi koje znam. Tele2 ima veoma los signal na sirem podruciju gdje zivim tako da vec godinama koristim VIP odnosno Tomato zadnje dvije godine. Vecina ekipe koja je uzela Tele2 zbog flat tarife, polako je presla na druge operatere. Signal bi se jos i dao prezvakati ali ljeti kada populacija na ovom podruciju naraste za 3-4 puta Tele2 gotovo stane, internet bude 0.5-2mbita ;) uzas zivi.

 

Novi vlasnik, nove investicije, nadajmo se. 

 

 
7 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: United Grupa postala vlasnik Tele2 Hrvatska

Imamo tele2 već dosta dugo i zbilja nismo bili zadovoljni internetom pogotovo kad smo na godišnjem (Rogoznica Šibenik) ali nije bolje niti u ZG gdje sam doma.ALI moram reći od kad su updejtali mrežu na 4G+ stvar je bitno bolja, koliko sam mjerio na par mjesta u ZG brzinu ne padaju ispod 20 mbs a nerjetko idu i do 90 mbs.Eto baš me zanima ove godine na godišnjem jer mi je posebno važno zbog IPTV-a ....nadam se da će biti bolje nego što je bilo....

 

Što se tiče ulaska UG na tržište HR mogu samo reći da je dobro da se jača ta tzv treća opcija što u fiksnom što u mobilnom djelu, čeka se da kupe optimu pa da se napravi TELEMACH koji će ako se to dogodi biti najveća grupacija na EX-YU prostoru..... e sad bit će tu puno borbe za TV prava oko sporta, oko paketa 3U1 i sl....skorom uvođenju 5G mreže....čeka nas vrlo zanimljivih par godina u budućnosti....

 

Inače moja prognoza je da će kupe li Optimu s cijelokupnom uslugom debelo pomutiti vode VIP-u i HT-u....a to je naravno dobro za krajnje korisnike...

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2020 21:19 (Blackcastle).
12 godina
protjeran
offline
Re: United Grupa postala vlasnik Tele2 Hrvatska
Blackcastle kaže...
Inače moja prognoza je da će kupe li Optimu s cijelokupnom uslugom debelo pomutiti vode VIP-u i HT-u....a to je naravno dobro za krajnje korisnike...

 Moja prognoza je da se neće ama baš ništa promjeniti, bio to monopol, duopol i triopol - cijene su iste.

3 opcije imaš u mobilnom dijelu pa se oni međusobno dogovaraju i kad jedan diže cijenu neke usluge - dižu svi.

Ne budi naivac, nitko od njih nije lud da drastično spušta cijene bilo čega, novi igrač se može samo prilagoditi sadašnjim cijenama.

14 godina
offline
United Grupa postala vlasnik Tele2 Hrvatska

Otprilike kao sa bankama... ima ih dosta, ali kad treba dignuti naknade i provizije, to odrade zajednicki, dogovorno... a prodaju maglu da je konkurencija i slobodno trziste.... hhehehe

 
6 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: United Grupa postala vlasnik Tele2 Hrvatska
bill_jobs kaže...
Blackcastle kaže...
Inače moja prognoza je da će kupe li Optimu s cijelokupnom uslugom debelo pomutiti vode VIP-u i HT-u....a to je naravno dobro za krajnje korisnike...

 Moja prognoza je da se neće ama baš ništa promjeniti, bio to monopol, duopol i triopol - cijene su iste.

3 opcije imaš u mobilnom dijelu pa se oni međusobno dogovaraju i kad jedan diže cijenu neke usluge - dižu svi.

Ne budi naivac, nitko od njih nije lud da drastično spušta cijene bilo čega, novi igrač se može samo prilagoditi sadašnjim cijenama.

 Pa cijena telekomunikacijskih usluga u RH nije problem i to odavno.

Imas za 150kuna flat preko 4G, imas za 150kn flat na optici, pozivi i smsovi te dovoljno gigabajta(5-10) mobilnog neta uracunati u tarife od 70-100 kuna.

 

Naivno je komentirati post i osvrtati se na cijenu/spustanje istih, narocito drasticno ;)

 

Pomutnja bi vise bila, ponuditi kvalitetnu, zaokruzenu i konkurentnu uslugu popracenu investicijama u 4G/5G te optiku (last mile).

Npr usluga Tele2 u mom turistickom, primorskom, kraju ocajna! Ista usluga, 30km od mora, u starom zapustenom gradu radi npr. odlicno. Ali opet 10-20km dalje u unutrasnjost i opet tapija!

 

Upravo je Tele2 zasluzan bio za spustanje cijena u mobilnom svijetu sto se tice SMSa, poziva a kasnije i mobilnog interneta, bez obzira sto su kasno usli u 4G borbu. Tako da ti komentari o novome igracu niti malo ne stoje ;) Takodjer, eto, da nema jedne male i nepoznate firme u mom gradu, ja bih jos uvijek bio osudjen na 4G, jer se ni A1 i T-scum nisu u dvije godine udostojili provuci to jedno opticko vlakno i tako pokriti 50tak korisnika! Ocito za njih neisplativo a eto nepoznati igrac opet ima profita u tome!

 

Konkurencija i investicije su jedino sto pokrece usluge i dize kvalitetu.

8 godina
offline
United Grupa postala vlasnik Tele2 Hrvatska

Mala digresija:

danas sam dobio poruku od VIPa, pardon A1, da će mi u 5. mjesecu ukinuti neku fakersku promo tarifu, "koju su mi garantirali zauvijek". Još su se u SMSu pozvali na članak u Zakonu o el. komunikacijama, gdje nedvosmisleno stoji da ako se to usude, moraju me debelo obeštetiti.

Mislim da ću ih tužiti (odn. prvo probati dogovorno riješiti preko odvjetnika).
Baš me zanima bili se u npr Njemačkoj usudili ovakav "ako prođe, prođe" napraviti... 

 
7 0 hvala 0
10 godina
offline
United Grupa postala vlasnik Tele2 Hrvatska

Znači mijenjaju ime u TELEMACH. Bilo bi doista čudno da zadrže Tele2 ako Tele2 više nije vlasnik, a imaju Telemach u svim zemljama ex-Yu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: United Grupa postala vlasnik Tele2 Hrvatska

Nemaju u svima. U Srbiji nema Telemacha, tamo je SBB - Serbia Broadband.

7 godina
offline
Re: United Grupa postala vlasnik Tele2 Hrvatska
tele2 ili telemach opet je isto tele
12 godina
offline
Re: United Grupa postala vlasnik Tele2 Hrvatska

I to su prodali.

*# @Frk #*/
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 9:00 (Frk).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: United Grupa postala vlasnik Tele2 Hrvatska
Neka ih samo, da tarife pojeftine 10 kn mjesecno kod konkurenata - super.

Da nije tele 2 i pokućnog (kolilo god šrotan bio) još uvijek bi imao 4mbit adsl centru rijeke. Tcom ne bi prstom mrdao.
Halo Bing! Kako bratac?
 
8 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: United Grupa postala vlasnik Tele2 Hrvatska
Hornet_93 kaže...
Neka ih samo, da tarife pojeftine 10 kn mjesecno kod konkurenata - super.

Da nije tele 2 i pokućnog (kolilo god šrotan bio) još uvijek bi imao 4mbit adsl centru rijeke. Tcom ne bi prstom mrdao.

Apsolutno se slažem i to je najbolji benefit Tele2 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
6 godina
offline
Re: United Grupa postala vlasnik Tele2 Hrvatska
Primijetio. Promijenili su Android aplikaciju da više ne mogu ukucati broj da nadoplatim. Istu sam koristio za dječji sat koji ima pozive, gps, ali ne i sms i slobodno biranje broja. Zovem podršku pitati je li ima ipak opcija i javi mi se čovjek po naglasku iz okolice Beograda i uvjerava me da to njihova aplikacija nikad nije mogla???? Majko mila... dvije godine sam tako nadoplacivao taj račun a on tvrdi meni da nisam.
 
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: United Grupa postala vlasnik Tele2 Hrvatska
Prebacio se sa VIPa na TELE2 flat, najbolja odluka ikad.
Istina da zna puknit sa vrimena na vrime,pogotovo na autocesti, ali generalno odlicna stvar. U Splitu rijetko kad primjetim da sam ostao bez neta ili da je usporio. Mjesecno bez problem zapalim preko 40 GB

I kao sta su neki gori napisali, i ja cu potvrditi to da nema TELE2 jos bi se ciganija sa VIPom da mi da gigu prometa vise.

Nadam se d ace novi vlasnik nastavit dobru praksu.
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: United Grupa postala vlasnik Tele2 Hrvatska
bus kaže...

Otprilike kao sa bankama... ima ih dosta, ali kad treba dignuti naknade i provizije, to odrade zajednicki, dogovorno... a prodaju maglu da je konkurencija i slobodno trziste.... hhehehe

 Hrvatska postanska banka nudi tekuci i svoju mobilnu app bez ikakvih naknada. I otvaranje je besplatno. Eto samo kazem da ima i besplatna mogucnost kome se ne placaju naknade na obican tekuci racun.

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
13 godina
offline
Re: United Grupa postala vlasnik Tele2 Hrvatska
texas.bug kaže...
bus kaže...

Otprilike kao sa bankama... ima ih dosta, ali kad treba dignuti naknade i provizije, to odrade zajednicki, dogovorno... a prodaju maglu da je konkurencija i slobodno trziste.... hhehehe

 Hrvatska postanska banka nudi tekuci i svoju mobilnu app bez ikakvih naknada. I otvaranje je besplatno. Eto samo kazem da ima i besplatna mogucnost kome se ne placaju naknade na obican tekuci racun.

Ne širi dezinformacije. U HPB-u se tekući račun plaća 9 kuna mjesečno, a mHPB 8 kuna mjesečno.

12 godina
online
Re: United Grupa postala vlasnik Tele2 Hrvatska
Marko :D kaže...
texas.bug kaže...
bus kaže...

Otprilike kao sa bankama... ima ih dosta, ali kad treba dignuti naknade i provizije, to odrade zajednicki, dogovorno... a prodaju maglu da je konkurencija i slobodno trziste.... hhehehe

 Hrvatska postanska banka nudi tekuci i svoju mobilnu app bez ikakvih naknada. I otvaranje je besplatno. Eto samo kazem da ima i besplatna mogucnost kome se ne placaju naknade na obican tekuci racun.

Ne širi dezinformacije. U HPB-u se tekući račun plaća 9 kuna mjesečno, a mHPB 8 kuna mjesečno.

 Ajde ti malo progooglaj "supersmart hpb" umjesto da sam širiš dezinformacije.

10 godina
neaktivan
offline
Re: United Grupa postala vlasnik Tele2 Hrvatska
Marko :D kaže...
texas.bug kaže...
bus kaže...

Otprilike kao sa bankama... ima ih dosta, ali kad treba dignuti naknade i provizije, to odrade zajednicki, dogovorno... a prodaju maglu da je konkurencija i slobodno trziste.... hhehehe

 Hrvatska postanska banka nudi tekuci i svoju mobilnu app bez ikakvih naknada. I otvaranje je besplatno. Eto samo kazem da ima i besplatna mogucnost kome se ne placaju naknade na obican tekuci racun.

Ne širi dezinformacije. U HPB-u se tekući račun plaća 9 kuna mjesečno, a mHPB 8 kuna mjesečno.

 Ne placa se supersmart.

https://www.hpb.hr/gradanstvo/e-banka/supersmart-hpb-racun

 Instaliras HPB aplikaciju na mobitel.

Kliknes na otvori besplatni racun, i pokrene se video razgovor sa sluzbenikom. Pokazes mu osobnu u tom istom chatu sa obje strane.

Sve traje 2 minute.

Za par dana stize kartica tekuceg racuna postom na adresu koju aktiviras preko HPB aplikacije. I ostaje ti besplatno koristenje mobilne aplikacije.

Nista cekanje na salteru.

 

I da zbilja je besplatno vec godinama. Cudim se da ima ljudi koji za to ne znaju.

 

Sto ne znaci da je sve u HPB besplatno, ali ako zelis tekuci vulgaris i mobilno bankarstvo to jest besplatno. Usput to mobilno bankarstvo ti vrijedi za sve usluge. Npr. devizni tekuci ces platit mjesecnu naknadu, ali mozes i s njim raspolagati preko te iste aplikacije koju ne placas.

 

Cak i ako imas tekuci u HPB koji se placa, mozes otvorit ovaj besplatni, prebacit sva primanja na taj, i zatvorit ovaj koji se placa.

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2020 11:40 (texas.bug).
13 godina
offline
Re: United Grupa postala vlasnik Tele2 Hrvatska
darkborg kaže...
Marko :D kaže...
texas.bug kaže...
bus kaže...

Otprilike kao sa bankama... ima ih dosta, ali kad treba dignuti naknade i provizije, to odrade zajednicki, dogovorno... a prodaju maglu da je konkurencija i slobodno trziste.... hhehehe

 Hrvatska postanska banka nudi tekuci i svoju mobilnu app bez ikakvih naknada. I otvaranje je besplatno. Eto samo kazem da ima i besplatna mogucnost kome se ne placaju naknade na obican tekuci racun.

Ne širi dezinformacije. U HPB-u se tekući račun plaća 9 kuna mjesečno, a mHPB 8 kuna mjesečno.

 Ajde ti malo progooglaj "supersmart hpb" umjesto da sam širiš dezinformacije.

Kolega nigdje nije naveo SupertSmart račun, napisao je samo da je tekući račun i mobilno bankarstvo besplatno u HPB-u - ništa više.

texas.bug kaže...
Marko :D kaže...
texas.bug kaže...
bus kaže...

Otprilike kao sa bankama... ima ih dosta, ali kad treba dignuti naknade i provizije, to odrade zajednicki, dogovorno... a prodaju maglu da je konkurencija i slobodno trziste.... hhehehe

 Hrvatska postanska banka nudi tekuci i svoju mobilnu app bez ikakvih naknada. I otvaranje je besplatno. Eto samo kazem da ima i besplatna mogucnost kome se ne placaju naknade na obican tekuci racun.

Ne širi dezinformacije. U HPB-u se tekući račun plaća 9 kuna mjesečno, a mHPB 8 kuna mjesečno.

 Ne placa se supersmart.

https://www.hpb.hr/gradanstvo/e-banka/supersmart-hpb-racun

 Instaliras HPB aplikaciju na mobitel.

Kliknes na otvori besplatni racun, i pokrene se video razgovor sa sluzbenikom. Pokazes mu osobnu u tom istom chatu sa obje strane.

Sve traje 2 minute.

Za par dana stize kartica tekuceg racuna postom na adresu koju aktiviras preko HPB aplikacije. I ostaje ti besplatno koristenje mobilne aplikacije.

Nista cekanje na salteru.

 

I da zbilja je besplatno vec godinama. Cudim se da ima ljudi koji za to ne znaju.

 

Sto ne znaci da je sve u HPB besplatno, ali ako zelis tekuci vulgaris i mobilno bankarstvo to jest besplatno. Usput to mobilno bankarstvo ti vrijedi za sve usluge. Npr. devizni tekuci ces platit mjesecnu naknadu, ali mozes i s njim raspolagati preko te iste aplikacije koju ne placas.

 

Cak i ako imas tekuci u HPB koji se placa, mozes otvorit ovaj besplatni, prebacit sva primanja na taj, i zatvorit ovaj koji se placa.

Doduše, besplatno je (dok ne zatražiš neku drugu uslugu od banke; to piše u uvjetima), ali treba imati na umu da je ovo online tekući račun i da ima nekih svojih mana. Recimo, ne možeš imati trajni nalog, izravno terećenje ili prekoračenje, a ugovoriti se može samo preko interneta, ne i u poslovnici.

10 godina
neaktivan
offline
United Grupa postala vlasnik Tele2 Hrvatska

 

To jest normalan tekuci racun s kojim dobijes master karticu. Ne vidim nikakvu razliku tog racuna i tekuceg racuna koji imam u drugoj banci.

Mobilno bankarstvo, odnosno aplikacija je samo jedna. Ne postoji posebna aplikacija za taj racun.

 

Ja imam jos 2 usluge u HPB koje placam. I dalje mi je tekuci i mobilno bankarstvo besplatno.

Isto tako te dodatne usluge bez problema kontroliram i sa njima upravljam kroz besplatnu aplikaciju.

 

Tocno je da se ugovara putem interneta, odnosno razgovor video putem, a procedura je vrlo slicna. To bi rekao da je cak prednost u odnosu u odlazak u poslovnicu.

Ne znam kakav je to online tekuci racun, i u cemu je razlika između onog koji nije online?

 

Sto se prekoracenje tice, ne znam, koristim onoliko koliko imam na racunu, a za određena placanja imam kreditnu karticu AMEX.

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
United Grupa postala vlasnik Tele2 Hrvatska

Jel se zna kad novi vlasnik stupa na scenu odnosno kad se mijenja ime tele2?

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: United Grupa postala vlasnik Tele2 Hrvatska
tomislav10 kaže...

Jel se zna kad novi vlasnik stupa na scenu odnosno kad se mijenja ime tele2?

Početkom ožujka su preuzeli Tele2 https://www.bug.hr/telekomi/united-grupa-postala-vlasnik-tele2-hrvatska-14083.

 

Na drugo pitanje nemam odgovor.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice