Unatoč ukidanju podrške za Windowse 7 stiže još je

poruka: 28
|
čitano: 7.221
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Unatoč ukidanju podrške za Windowse 7 stiže još je".
12 godina
offline
Unatoč ukidanju podrške za Windowse 7 stiže još je

Ovo bi mogla biti "vrijeme je da ubijemo Windows 7" zakrpa tako da je možda bolje ne instalirati je ili barem pričekati komentare. Ja i onako nisam instalirao ništa nakon service packa.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Unatoč ukidanju podrške za Windowse 7 stiže jo

ako nisi ništa nakon sp1 zašto bi te ova vijest trebala brinuti/zanimati... tj ok kao upozorenje! :)) Može i alufolija uz flaster (prikladna slika..)

 

tj ovo nije zakrpa koja stvar problem nego prethodna, .. tj MSove idiotarije koje će se još duže vrijeme ponavljati. Dobar primjer kako ne treba žuriti s 'važnim' zakrpama kad nam to MS sugerira jer tad par dana nakon tog moramo stvarno zakrpati problem.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 15:48 (ihush).
15 godina
offline
Unatoč ukidanju podrške za Windowse 7 stiže još je

bulšit. ovi moji w7 imaju "neovisno" softverče* koje pazi na i instalira samo sigurnosno (neophodno) zakrplje za 7 i offuc (2010). već mjesecima piše kako nema ničeg bitnog te sorte za instaliranje. dakle, ms samo potpiruje paniku. no uvijek netko nasjedne pa će i ovaj put. windowsima 7 ne treba odavno ništa osim mira i tišine od ms-a. 

 

*pri instaliranju w7, "windows update" je druga stvar koju onemogućim. prva je, jasno, UAC. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Unatoč ukidanju podrške za Windowse 7 stiže jo
Ajar kaže...

bulšit. ovi moji w7 imaju "neovisno" softverče* koje pazi na i instalira samo sigurnosno (neophodno) zakrplje za 7 i offuc (2010). već mjesecima piše kako nema ničeg bitnog te sorte za instaliranje. dakle, ms samo potpiruje paniku. no uvijek netko nasjedne pa će i ovaj put. windowsima 7 ne treba odavno ništa osim mira i tišine od ms-a. 

 

*pri instaliranju w7, "windows update" je druga stvar koju onemogućim. prva je, jasno, UAC. 

 Može ime tog softvera?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
15 godina
offline
Re: Unatoč ukidanju podrške za Windowse 7 stiže jo
EZY-E kaže...

 Može ime tog softvera?

 to je "patch up" alat u sklopu 360 total security. začudo, dok je prije krpao, nikad nije trebalo restartati napravu.  e, da, treće za odstrel je u pravilu windows defender. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Unatoč ukidanju podrške za Windowse 7 stiže jo
Windows 7 nema nikakvih problema!
Taj OS radi kao švicarski sat!
 
9 1 hvala 0
13 godina
offline
Unatoč ukidanju podrške za Windowse 7 stiže još je

 Uz normalno korištenje i zdrav razum win 7 je i dalje super za večinu korisnika, Prošli vikend sam starom riješio novi laptop i naravno win 10, več sam požalio 5 puta...

gramatika bljak
Moj PC  
1 5 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Unatoč ukidanju podrške za Windowse 7 stiže još je

Zaista mi nije jasan toliko izrazeni hate oko Windowsa 10. Osobno sam koristio Windows 7 od 2009. godine, pa sve do prosle godine sredinom ljeta, kad sam kupio novi komp i odlucio na njega po prvi puta stavit Windows 10. Prezadovoljan, nikakve bugove nisam uocio koje bi mi breakale svakodnevno normalno koristenje. Doduse, sve sto ja radim na Windowsu jest igranje igrica, gledanje serija na Netflixu, browsanje, te amatersko koristenje Office paketa. Moram priznat da se zaista ne bih vise vratio na Windows 7 nakon iskustva s desetkom.

Sanity is a full time job
Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Unatoč ukidanju podrške za Windowse 7 stiže jo
FunkyBanana kaže...

Zaista mi nije jasan toliko izrazeni hate oko Windowsa 10. Osobno sam koristio Windows 7 od 2009. godine, pa sve do prosle godine sredinom ljeta, kad sam kupio novi komp i odlucio na njega po prvi puta stavit Windows 10. Prezadovoljan, nikakve bugove nisam uocio koje bi mi breakale svakodnevno normalno koristenje. Doduse, sve sto ja radim na Windowsu jest igranje igrica, gledanje serija na Netflixu, browsanje, te amatersko koristenje Office paketa. Moram priznat da se zaista ne bih vise vratio na Windows 7 nakon iskustva s desetkom.

 Potresno svjedočanstvo.

15 godina
offline
Unatoč ukidanju podrške za Windowse 7 stiže još je

Po meni podrška za Windows 7 nije ukinuta jer tu teoriju pobija činjenica o izdanoj zakrpi.

Tko voli Windows 7 neka uživa a nije u bussinessu, za mene je Win 7 doba malo poslije Jure a prije Krede.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Unatoč ukidanju podrške za Windowse 7 stiže jo
Zavisi u kojem si biznisu.
13 godina
offline
Re: Unatoč ukidanju podrške za Windowse 7 stiže jo
Ajar kaže...
EZY-E kaže...

 Može ime tog softvera?

to je "patch up" alat u sklopu 360 total security. začudo, dok je prije krpao, nikad nije trebalo restartati napravu.  e, da, treće za odstrel je u pravilu windows defender. 

Ako netko planira instalirati to smeće na svoje računalo – nemojte.

 

Za one kojima se ne da tražiti na internetu zašto, ukratko:

  • Da, spyware je. Više puta su optuženi da su krali korisničke podatke. Također su i optuženi da su njihovi proizvodi backdoor.
  • Qihoo 360, kineska kompanija, poznata je po svojim muljažama na antivirusnim testovima; zbog toga su izbačeni sa svih poznatijih testiranja.
  • označavaju konkurentske proizvode kao prijetnju tako da ih program uklanja s računala.
  • koriste se namamljivim, zavaravajućim oglasima kako bi dobili veći marketshare (znate one, "VAŠ UREĐAJ IMATE 2 VIRUS, OČISTITI SADA" i slični).
  • zaštita nije toliko dobra kao što se priča; koriste stare engine poznatijih antivirusnih kompanija (Avira i Bitdefender) = slabija zaštita.
  • aplikacije su im u više navrata letile s raznih AppStore-ova zbog malicioznog ponašanja i kršenja pravila.
  • njihovi proizvodi su toliko loši da su postali svojevrstan meme u Kini, Hong Kongu, Tajvanu i općenito na 'kineskom' internetu.

 

To naravno nije sve. Ima doslovno jedna cijela stranica na kineskoj Wikipediji o njihovim muljažama. ➡ https://zh.wikipedia.org/wiki/%E5%AF%B9360%E7%9A%84%E4%BA%89%E8%AE%AE

 

Eh da, skoro sam zaboravio; ista kompanija vlasnik je i Opera preglednika tako da imajte to na umu. 🙂

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 9:54 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Unatoč ukidanju podrške za Windowse 7 stiže jo
Marko :D kaže...
Ajar kaže...
..

Ako netko planira instalirati to smeće na svoje računalo – nemojte.

 

..

 -edukacija ipak djeluje :) .. ili podsjetnik na CC.

-no da, zgodan primjer, mada će ti ajar odgovorit da njemu radi savršeno.. kao što to on 'zna' pa ukloni defender. No čak i takvima računalo-os-win.. radi, što dokazuje da ms ima kvalitetan robustan os usprkos juzerima koji ga ubijaju smećem i samo ponekad uspiju. (ajaru to ne polazi za rukom mišem..)

 

-svaki os je odličan, radi.

-izbor je stvar izbora kad imamo izbor. Kad ga nemamo, tad nije :)

-nije win7 napravljen čarobnim štapićem, nije ni w10, xp, linux.. svi su 'isti', juzeri su nepoznanica-rizik i sve razlike pa i probleme ćemo tad pripisati juzeru ili nečem trećim. Juzer koj to shvati postane korisnik. Ostali su samo 'majstori' i njurgeri-pljuvači kojima je 'moj' najbolji, ostali su smeće, dinamo-hajduk ili veličina brkova što s realnosti veze nema. Soft je mekan ali nepoderiv-vječan pitanje je samo što je izbor... ostalo su priče u koje i odrasli naivno povjeruju kao ajar...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Unatoč ukidanju podrške za Windowse 7 stiže jo

Ma CCleaner je mala beba za Qihoo i 360. 😆

15 godina
offline
Re: Unatoč ukidanju podrške za Windowse 7 stiže jo
dva_ujutro kaže...
Zavisi u kojem si biznisu.

U onom za kojem mi u CNC mašini ne treba Winsows ME (karikiram) ili u ovom slučaju Windows 7. 

15 godina
offline
Re: Unatoč ukidanju podrške za Windowse 7 stiže jo
Marko :D kaže...

Ako netko planira instalirati to smeće na svoje računalo – nemojte.

 

Za one kojima se ne da tražiti na internetu zašto, ukratko:

  • Da, spyware je. Više puta su optuženi da su krali korisničke podatke. Također su i optuženi da su njihovi proizvodi backdoor.
  • Qihoo 360, kineska kompanija, poznata je po svojim muljažama na antivirusnim testovima; zbog toga su izbačeni sa svih poznatijih testiranja.
  • označavaju konkurentske proizvode kao prijetnju tako da ih program uklanja s računala.
  • koriste se namamljivim, zavaravajućim oglasima kako bi dobili veći marketshare (znate one, "VAŠ UREĐAJ IMATE 2 VIRUS, OČISTITI SADA" i slični).
  • zaštita nije toliko dobra kao što se priča; koriste stare engine poznatijih antivirusnih kompanija (Avira i Bitdefender) = slabija zaštita.
  • aplikacije su im u više navrata letile s raznih AppStore-ova zbog malicioznog ponašanja i kršenja pravila.
  • njihovi proizvodi su toliko loši da su postali svojevrstan meme u Kini, Hong Kongu, Tajvanu i općenito na 'kineskom' internetu.

 

To naravno nije sve. Ima doslovno jedna cijela stranica na kineskoj Wikipediji o njihovim muljažama. ➡ https://zh.wikipedia.org/wiki/%E5%AF%B9360%E7%9A%84%E4%BA%89%E8%AE%AE

 prvi (i svaki sljedeći) put sam ga instalirao na preporuku iz bug-a. ne kradu ništa. verzija je besplatna (uz oglase na koje se ne obazirem a nisu ni toliko nametljivi) i radi dobro (kao pomoćnik oprezu), diskretno, ima kontekstnu stavku (desna tipka miša), možda je oprezniji nego što bi trebao biti. koristi tri "engine"-a: vlastiti, bitdefender i avira. ti, pretpostavljam, imaš loša iskustva ili si samo "pročitao na internetu"? imaš preporuku za kvalitetno besplatno (i toliko obuhvatno) rješenje ili samo pljuješ onak, malo?  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
offline
Re: Unatoč ukidanju podrške za Windowse 7 stiže jo

Jesi siguran da ne kradu ništa? Kao dokaz da kradu i da je sam antivirusni program malware, pogledaj koliko su tužbi skupili i koliko su kazni konkretno dobili. Potraži malo i istraživanja ljudi na raznim forumima. Ali i gore na linku imaš sve lijepo objašnjeno, a za prijevod ti može poslužiti i Google Translate.

 

Naravno da je besplatan, nešto što ima oglase i financira se korisničkim podacima mora biti besplatno.

 

Radi dobro? Isprobaj malo poznatije antivirusne programe, Emsisoft, Bitdefender i slične, pa vidi koliko dobro uistinu radi.

I kao što rekoh, to što koristi virusne potpise od Avire i Bitdefendera ne znači apsolutno ništa. Isti koristi stari engine i zbog toga ima umanjenu učinkovitost za razliku od same Avire ili Bitdefendera. Sjećam se da su i kasnile virusne definicije, pogotovo kod Bitdefendera što te uz sve čini još slabije zaštićenim.

 

I da, imao sam iskustva s dotičnim antivirusnim programom. Imao sam ga priliku testirati u više navrata i nije mi se pokazao kao neko rješenje. 

 

Kad već pitaš za nešto kvalitetno, a besplatno;

Kaspersky Free ili Bitdefender Free + Emsisoft Browser Security + uBlock Origin + OpenDNS i siguran si. Ako ne surfaš sumnjivim stranicama i ne skidaš sve i svašta, to ti je i više nego dovoljno.

 

Ako posjećuješ sumnjive stranice i skidaš sve i svašta, na tu kombinaciju dodaš samo još Comodo Firewall i to je to...

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 21:01 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Unatoč ukidanju podrške za Windowse 7 stiže jo
Marko :D kaže...

* * *

 

Kad već pitaš za nešto kvalitetno; Bitdefender Free i Kaspersky Free su odlični. Ako pak trebaš punokrvno rješenje (uključujući i vatrozid), Comodo nudi besplatni Internet Security paket.

I ti ga sad pretjera. Ako ćeš punokrvno rješenje onda ti ne gine Cisco NGFW ili neki od Fortineta ili HPe NGFW.
Od kada je ugrađen Windows Defender ne vidim potrebu isti čupati iz sistema mijenjajući za nešto sporije jer i Windows Defender za prosječnog informatičara sasvim dovljan. Hoćeš da radiš ilegalu za KMS-om onda ti ne gine gašnje svakog antivirusa.

Vremena Esetova NOD32 za mene su završena prije jedne decenije ili čak dvije. Tko stvarno od nas iskusnih informatičara nije zadovoljan sa Windows Defenderom onda i ne zaslužuje ni Ciscov Firewall da mu ga lično poklone.

13 godina
offline
Re: Unatoč ukidanju podrške za Windowse 7 stiže jo

Ja ga pretjerao? Ti govoriš o hardverskom vatrozidu namijenjenom za kompanije, a mi govorimo o rješenjima za kućne korisnike. 🙃

 

Hardverski vatrozid kućnim korisnicima uopće nije potreban. Osim toga, gotovo ni jedan kućni korisnik ne bi ga znao instalirati niti upravljati istim.

Drugo, kolega ima instaliran Windows 7 i zato raspravljamo o antivirusnim programima trećih strana. Windows Defender za Windows 7 ne postoji. Do nedavno je bio Microsoft Security Essentials koji također uskoro gubi podršku, ali isti nije ni blizu zaštiti koju pruža Windows Defender na Windows 10.

 

I tko uopće priča od KMS i ilegalnoj aktivaciji Windowsa? Fulao si temu. 🤦‍♂️

7 godina
offline
Unatoč ukidanju podrške za Windowse 7 stiže još je

Dobro jesam li ja jedini koji ne koristi antivirusne programe? Mislim na one "besplatne". 

Prije sam dušu prodavao ESET-u, Avastu, Aviri, McCafe,... i dobio osjećaj da je to nametljivo smeće koje crpi resurse i zatrpava smećem, a ne znam koliko su uopće učinkoviti.

Sada samo windowz i razum... Ponekad kad sumnjam na nešto pokrenem besplatnu verziju Malwarebytes-a da preore kompjuter u potrazi za malicioznim softwareom i to je to...

Svima koje poznajem prvo što savjetujem je da izbrišu antivirusne programe i ostave windowz na miru... većinom kažu da su preporođeni 

A znam ih dosta što se nabacaju teškom antivirusnom artiljerijom pa svako malo sasade PC...

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Unatoč ukidanju podrške za Windowse 7 stiže jo

Ja sam dosta dugo koristio Windows 7 bez ikakvog antivirusnog programa. I u tom periodu nisam pokupio ni jedan jedini malware, pa čak ni ransomware kada su bili napadi.

 

Sada koristim samo Defender s isključenim cloudom (ne vjerujem Microsoftu 🙃) i uBlock Origin. Defender kod mene nema ama baš nikakvog posla, a uključen je samo zato da me Windows ne gnjavi.

7 godina
offline
Re: Unatoč ukidanju podrške za Windowse 7 stiže jo
Marko :D kaže...

Ja sam dosta dugo koristio Windows 7 bez ikakvog antivirusnog programa. I u tom periodu nisam pokupio ni jedan jedini malware, pa čak ni ransomware kada su bili napadi.

 

Sada koristim samo Defender s isključenim cloudom (ne vjerujem Microsoftu 🙃) i uBlock Origin. Defender kod mene nema ama baš nikakvog posla, a uključen je samo zato da me Windows ne gnjavi.

 
Eto, ista situacija. Nekako, nisam uopće uvjeren da od ijednog 3rd party (pogotovo besplatni) antivirusnog programa ima ikakve koristi.... možda je to samo moj pogrešan dojam?


BTW... I ja koristim uBlock ali čisto za uklanjanje nametljivih reklama. Nisam upoznat da štiti od malicioznih softwera?

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 9:34 (Neuk).
13 godina
offline
Re: Unatoč ukidanju podrške za Windowse 7 stiže jo

To vrijedi samo za nas. Većina kućnih korisnika ne zna što predstavlja prijetnju što ne; surfaju sumnjivim stranicama i skidaju sve i svašta, pa je stoga njima potreban antivirusni program koji će ih (bar) nekako zaštititi.

 

uBlock Origin ne štiti od malicioznog softvera, od toga te štiti Chrome (ako ga koristiš). Chrome blokira preuzimanje malicioznog sadržaja, dok Google SafeBrowsing štiti od malicioznih i phishing web stranica. uBlock Origin te također štiti od malicioznih i phishing stranica ako se pretplatiš na određene filtere, ali njegova prava namjena je da blokira oglase i štiti te od malvertisinga (serviranja malwarea preko oglasa).

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 10:04 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Unatoč ukidanju podrške za Windowse 7 stiže jo
Marko :D kaže...
Ajar kaže...
EZY-E kaže...

 Može ime tog softvera?

to je "patch up" alat u sklopu 360 total security. začudo, dok je prije krpao, nikad nije trebalo restartati napravu.  e, da, treće za odstrel je u pravilu windows defender. 

Ako netko planira instalirati to smeće na svoje računalo – nemojte.

 

Za one kojima se ne da tražiti na internetu zašto, ukratko:

  • Da, spyware je. Više puta su optuženi da su krali korisničke podatke. Također su i optuženi da su njihovi proizvodi backdoor.
  • Qihoo 360, kineska kompanija, poznata je po svojim muljažama na antivirusnim testovima; zbog toga su izbačeni sa svih poznatijih testiranja.
  • označavaju konkurentske proizvode kao prijetnju tako da ih program uklanja s računala.
  • koriste se namamljivim, zavaravajućim oglasima kako bi dobili veći marketshare (znate one, "VAŠ UREĐAJ IMATE 2 VIRUS, OČISTITI SADA" i slični).
  • zaštita nije toliko dobra kao što se priča; koriste stare engine poznatijih antivirusnih kompanija (Avira i Bitdefender) = slabija zaštita.
  • aplikacije su im u više navrata letile s raznih AppStore-ova zbog malicioznog ponašanja i kršenja pravila.
  • njihovi proizvodi su toliko loši da su postali svojevrstan meme u Kini, Hong Kongu, Tajvanu i općenito na 'kineskom' internetu.

 

To naravno nije sve. Ima doslovno jedna cijela stranica na kineskoj Wikipediji o njihovim muljažama. ➡ https://zh.wikipedia.org/wiki/%E5%AF%B9360%E7%9A%84%E4%BA%89%E8%AE%AE

 

Eh da, skoro sam zaboravio; ista kompanija vlasnik je i Opera preglednika tako da imajte to na umu. 🙂

 

 

Nije spyware ili točnije rečeno ima 'backdoor' ko i svaki drugi program. Jedina je razlika što ovome ima pristup samo kineska obavještajna, a ne NSA i slične službe. Zato i ne valja, a programi sa NSA 'backdoorom' su eto super i najbolji. A i ti 'NSA approved' programi isto nisu sigurni, jer svako malo ih neko provali. Eto nekidan im sj*balo ključeve od njihova 'backdoora', pa je kućnom korisniku svejedno tko ih špijunira.

 

Konkretno za taj 360 antivirusni program radi/detektira pristojno. Ima svoj engine, a može se uključiti/isključiti i ti drugi (Bitdefender i Avira). Ne smije instalirat nikakve njihove dodatke, samo brište 'high risk items' i nema problema. Inače drugi antivirusni programi ga detektiraju ka PUP(Potentially Unwanted Program), a i on neke druge. Ništa neobično kod takvih programa.

 

Usput za 'problematični' CCleaner je bio problem u jednoj verziji, a koja je brzo pokrpana.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
13 godina
offline
Re: Unatoč ukidanju podrške za Windowse 7 stiže jo

Pomalo sam iznenađen da ovdje ima ljudi koji brane malware i spyware. Iskreno, ne znam što se treba dogoditi da bi ljudi prestali vjerovati kompaniji koju svi u Kini mrze. Znaš li da ih je u više navrata čak kaznila i kineska vlada jer nisu "igrali po pravilima"?

 

A što kažeš na ovo;

  • 2010. preko svog preglednika krali su korisničke podatke bez korisničkog znanja i prisutstva; zbog toga ih je kaznila kineska vlada i završili su na nekoj crnoj listi programa.
  • 2012. godine Qihoo je izmislio ažuriranje za Windows KB360018, predstavio kao Microsoftovo važno ažuriranje, a sve što je radilo je instaliralo njihov 360 Security Browser.
  • 2014. godine pokretali su man-in-the-middle napad na iCloud, uz pomoć vlastitog lažnog certifikata kojeg su Chrome i Firefox uredno detektirali, ali zato 360 Security Browser nije.
  • 2015. su varali na antivirusnim testovima; umjesto da su slali antivirus koji serviraju korisnicima, oni su slali modificiranu verziju sa svim modulima uključenim kako bi dobili bolju detekciju.
  • 2017. su korisnicima prisilno instalirali neke svoje "optimizacijske" proizvode i automatski, bez pitanja korisnika, počeli "čistiti i optimizirati" računala istima. Osim toga, mijenali su korisnicima zadane programe tako da svi budu Qihoovi 360, također bez pitanja korisnika.
  • 2018. njihova aplikacija QuickVideo ukrala je sadržaj sa stranice BiliBili i neke korisničke podatke.

 

Ima toga još, hoćeš da ti sve napišem što su radili? Lista je OGROMNA. I još se osudiš reći kako njihovi proizvodu nisu malware/spyware?

 

I vidim da ne znaš što znači malware i spyware;

Malware — is any software intentionally designed to cause damage to a computer, server, client, or computer network. Programs are also considered malware if they secretly act against the interests of the computer user.

Spyware — is a software that aims to gather information about a person or organization, sometimes without their knowledge, and send such information to another entity without the consumer's consent.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 12:04 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Unatoč ukidanju podrške za Windowse 7 stiže jo
Marko :D kaže...

Pomalo sam iznenađen da ovdje ima ljudi koji brane malware i spyware. Iskreno, ne znam što se treba dogoditi da bi ljudi prestali vjerovati kompaniji koju svi u Kini mrze. Znaš li da ih je u više navrata čak kaznila i kineska vlada jer nisu "igrali po pravilima"?

 

A što kažeš na ovo;

  • 2010. preko svog preglednika krali su korisničke podatke bez korisničkog znanja i prisutstva; zbog toga ih je kaznila kineska vlada i završili su na nekoj crnoj listi programa.
  • 2012. godine Qihoo je izmislio ažuriranje za Windows KB360018, predstavio kao Microsoftovo važno ažuriranje, a sve što je radilo je instaliralo njihov 360 Security Browser.
  • 2014. godine pokretali su man-in-the-middle napad na iCloud, uz pomoć vlastitog lažnog certifikata kojeg su Chrome i Firefox uredno detektirali, ali zato 360 Security Browser nije.
  • 2015. su varali na antivirusnim testovima; umjesto da su slali antivirus koji serviraju korisnicima, oni su slali modificiranu verziju sa svim modulima uključenim kako bi dobili bolju detekciju.
  • 2017. su korisnicima prisilno instalirali neke svoje "optimizacijske" proizvode i automatski, bez pitanja korisnika, počeli "čistiti i optimizirati" računala istima. Osim toga, mijenali su korisnicima zadane programe tako da svi budu Qihoovi 360, također bez pitanja korisnika.
  • 2018. njihova aplikacija QuickVideo ukrala je sadržaj sa stranice BiliBili i neke korisničke podatke.

 

Ima toga još, hoćeš da ti sve napišem što su radili? Lista je OGROMNA. I još se osudiš reći kako njihovi proizvodu nisu malware/spyware?

 

I vidim da ne znaš što znači malware i spyware;

Malware — is any software intentionally designed to cause damage to a computer, server, client, or computer network. Programs are also considered malware if they secretly act against the interests of the computer user.

Spyware — is a software that aims to gather information about a person or organization, sometimes without their knowledge, and send such information to another entity without the consumer's consent.

 valjda bug zna što preporučuje. ako nemam ni jedan od "njihovih programa" (osim antivirusa) i ne čačkam mečku, sve je ok. bar meni. niš mi nisu ubacili protiv moje volje. moguće da sve to stoji što si napisao no nikakve veze bilo s mojim računalima ili s "golim" (i besplatnim) antivirusom. iz popisa koji si naveo i ne vidim neke razlike u odnosu na, primjerice facebook (ili na koncu konaca win10 home). i onaj "paatch up" radi besprijekorno (filtrira ažuriranja). dakle, čemu panika? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
offline
Re: Unatoč ukidanju podrške za Windowse 7 stiže jo

Onaj tko je preporučio taj program trebao je malo istražiti pozadinu kompanije koja ga je napravila kao i sam antivirusni program. 

 

Uostalom, to što je Bug nešto preporučio ne znači da je to dobro. Jednom prilikom su preporučili i SuperAntiSpyware, doslovno najlošiji (tada, ne znam kakav je sada) anti-malware alat koji jedino što je pronalazio bili su prateći kolačići i ništa više.

 

Ako je tebi taj malware/spyware u redu, slobodno ga nastavi koristiti. Samo sam upozorio one koji su ga planirali instalirati o poštenju kompanije koja ga je napravila i njihovim muljažama. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 15:38 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Unatoč ukidanju podrške za Windowse 7 stiže jo
Marko :D kaže...

Onaj tko je preporučio taj program trebao je malo istražiti pozadinu kompanije koja ga je proizvela, kao i sam antivirusni program. 

 

Uostalom, to što je Bug nešto preporučio ne znači da je to dobro. Jednom prilikom su preporučili i SuperAntiSpyware, doslovno najlošiji (tada, ne znam kakav je sada) anti-malware alat koji jedino što je pronalazio bili su prateći kolačići i ništa više 

 

Ako je tebi taj malware/spyware u redu, slobodno ga nastavi koristiti. Samo sam upozorio one koji su ga planirali instalirati o poštenju kompanije koja ga je proizvela i njihovim muljažama. 

 i dalje ne vidim problem jer živim u nadridržavi koja je zamjetno gora od bilo kojeg malvera, a moj (više zapravo nije jer nas starosjedilaca ima tek šačica) još i strši kao sise na kokoši. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice