Umire li tech novinarstvo u Hrvatskoj (i ako da, t

poruka: 25
|
čitano: 7.934
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Umire li tech novinarstvo u Hrvatskoj (i ako da, t".
5 godina
neaktivan
offline
Umire li tech novinarstvo u Hrvatskoj (i ako da, t

Hrvatski "tech" novinari  su zapravo najbolji  novinari. Ostali su obrtnici koji prepisuju, ne istražuju i nemaju vlastiti stav.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Umire li tech novinarstvo u Hrvatskoj (i ako da, t

Ako umire, umire zato sto mogu ljudi otici na neku americku stranicu i 2 dana ranije procitati vecinu vijesti nego na bugu. Na vecim stranicama takoder se ne mora cekat 1-2 tjedna na recenzije najnovijih procesora i grafickih kartica nego stignu "day 0".  

 

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Umire li tech novinarstvo u Hrvatskoj (i ako d
KingNothing kaže...

Ako umire, umire zato sto mogu ljudi otici na neku americku stranicu i 2 dana ranije procitati vecinu vijesti nego na bugu. Na vecim stranicama takoder se ne mora cekat 1-2 tjedna na recenzije najnovijih procesora i grafickih kartica nego stignu "day 0".  

 

 A kako će naši tech novinari napraviti recenziju na dan 0, kada uzorke dobiju pitaj boga kada, ako ih uopće dobiju, s obzirom da mi u očima velikih firmi nismo skoro nikakvo tržište.

dolazim odmah - Godot
16 godina
neaktivan
offline
Umire li tech novinarstvo u Hrvatskoj (i ako da, t

Lijepo da će ova predpenzionerska grupa opušteno dočekati stanje zasluženog mirovanja.

Šuštić i ostala ekipa će pojačat recenzije smart cigareta i kafe aparata.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
6 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: Umire li tech novinarstvo u Hrvatskoj (i ako d
Da, Bug 😜😂
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Umire li tech novinarstvo u Hrvatskoj (i ako d
torrente kaže...

Lijepo da će ova predpenzionerska grupa opušteno dočekati stanje zasluženog mirovanja.

Šuštić i ostala ekipa će pojačat recenzije smart cigareta i kafe aparata.

 

Kod nas zbog sasvim razumljivih ogranicenja ili jednostavnog nepostojanja odredjenjh servis ili tehnologija nedostaje 2/3 sadrzaja o kojima se pise na stranim portalima.

Sustic je izgleda prati te trendove.

 

Takodjer po prvi put u povijeti imamo dva tabora u techu - nostalgicare i mlade koji su odrasli sa vrhunskom tehnologijom. Ovi prvi doslovno sa danasnjom tehnologijom proizvode remakove techa kad su bili mladji (poplava retro konzola) dok ovi potonji zive u svijetu u kojem se titula smartphone godine mjenja u dvotjednim ciklusima.

Takodjer cijeli segment pametnih uredjaja nema smisla recenzirati u nas, kao sto mi kao drustvo ne osjecamo benefite i negativne posljedice zivota sa tim gadgetima.

 

U zemljama gdje su uredjaji koje navodis svakodnevica vec se razvio i smjer socio-tech novinarstva.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Umire li tech novinarstvo u Hrvatskoj (i ako d
učo kaže...
KingNothing kaže...

Ako umire, umire zato sto mogu ljudi otici na neku americku stranicu i 2 dana ranije procitati vecinu vijesti nego na bugu. Na vecim stranicama takoder se ne mora cekat 1-2 tjedna na recenzije najnovijih procesora i grafickih kartica nego stignu "day 0".  

 

 A kako će naši tech novinari napraviti recenziju na dan 0, kada uzorke dobiju pitaj boga kada, ako ih uopće dobiju, s obzirom da mi u očima velikih firmi nismo skoro nikakvo tržište.

 I dalje ne objasnjava zasto dobar dio vijesti zadnje vidim upravo tu. Zadnja 2-3 mjeseca cak i 24sata brze prenese tech vijesti. Takoder na objasnjava zasto je tako lagano naci clanke koji su samo prevedeni c/p sa neke druge stranice, npr. onaj clankak za PCI-E 4 SSD od neki dan koji je skoro rijec po rijec preuzet za Anandtecha

16 godina
neaktivan
offline
Umire li tech novinarstvo u Hrvatskoj (i ako da, t

Zato je tu meni drag Denis koji nema turbulentnu materiju(HW) i ne možeš ga svrstat u retro ili ove novajlije kojima se materija interesa mijenja na tjednoj bazi.

 

Sve poslat u penziju i Denisa na čelo garaže.

p.s.

posebno zbog očite-vidljive činjenica da ga doživljavaju kao neku vrstu Pepsija..jelte ,ostali cool Cocacolaši

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Umire li tech novinarstvo u Hrvatskoj (i ako d
KingNothing kaže...

Ako umire, umire zato sto mogu ljudi otici na neku americku stranicu i 2 dana ranije procitati vecinu vijesti nego na bugu. Na vecim stranicama takoder se ne mora cekat 1-2 tjedna na recenzije najnovijih procesora i grafickih kartica nego stignu "day 0".  

 

 Otkad je to za tech industriju bitna brzina vijesti? Pa nije da se piše o elementarnim nepogodama.

Sad je tebi bitno da pročitaš neku recenziju procesora/grafičke među prvima, zašto? Ionako ga nećeš moći kupiti još mjesecima.

Stvarno ne kužim taj prioritet saznati nešto prvi.

 

Veći je problem što su svi ti tech portali sponzorirani od tih istih kompanija čije proizvode trebaju recenzirati.

To je danas otišlo toliko daleko da je teško naći objektivnu recenziju ili neku vijest, pogotovo po tim američkim crapovima od portala.

To se lijepo moglo vidjeti u slučaju USA vs. Huawei proteklih mjesec dana gdje su svi američki portali srali po kinezima nenormalno i pisali laži, i još to traje.

 

Inače, novinarstvo općenito je samo po sebi potonulo nisko da ne može niže, prave se senzacije, pravi se hype, pišu se klikbejt naslovi, copy/pejsta se s drugih portala, i novinari su nepismeni, a članci puni grešaka, to bi ukratko bilo današnje novinarstvo.

Tražiti tu neku pamet i objektivnost stvarno nema smisla.

 

P.S. Svaka čast još onim domaćim autorima koji znaju napisati kvalitetan članak.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2019 14:50 (bill_jobs).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Umire li tech novinarstvo u Hrvatskoj (i ako d
bill_jobs kaže...

 

Inače, novinarstvo općenito je samo po sebi potonulo nisko da ne može niže, prave se senzacije, pravi se hype, pišu se klikbejt naslovi, copy/pejsta se s drugih portala, i novinari su nepismeni, a članci puni grešaka, to bi ukratko bilo današnje novinarstvo.

Tražiti tu neku pamet i objektivnost stvarno nema smisla.

 i to neće nitko od njih potvrditi.  fura se neka kolegijalnost "naši smo".  taj pojam kolegijalnosti svaka branša ide podići do levela dr. primarijusa na jutarnjim kolegijima... redakcija je isto svetište na kojem se oko 9 izjutra određuju kriteriji današnjih kirurških zahvata po serverima.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
14 godina
offline
Re: Umire li tech novinarstvo u Hrvatskoj (i ako d

Pa iskreni nije mi uopce vise neka fora jer pola stvari na bugu su reklame, promo bla bla... trpanje neceg sto nema veze s tehnikom.... i tako svasta nesta.... ono s doktor biserima je fora aj za mozak na pasu iako ni to nije dio buga al aj.... i isto sam nekad volio doc procitat komentare za neku temu al sad mi se i neda jer cim dodem i vidim da je ajar komentiro ni necita mi se vise... sori kolega nemam nis protiv tebe al nit je smjesno nit ima veze s cim....blokirat nevolim jer ako se u jednoj temi s nekim i posvadam neznaci da u drugoj nije nesto pametno receno pa necu vidit....al dobro.... mozda sam samo ostario u ovih oko 10 godina na forumu.... 🤪🤪

VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2019 18:48 (jocommb).
Moj PC  
7 0 hvala 0
10 godina
offline
Umire li tech novinarstvo u Hrvatskoj (i ako da, t

 

 


Dok je nas čitatelja i štovatelja, tech novinarstvo neće i ne smije propasti.


Još jednom iskrene čestitke na osvojenoj nagradi struke.

 

BUG i svjetski YT-ber? Pa, BUG je kvaliteta autorskog djela.
Bugovci su ekipa sa kvarta koja se bavi kuompjuterima. To je ekipa bez fige u džepu.
Onaj duh okupanja kompjuteraša u garaži ili u lokalnoj u igraonica sa Red Alert-om 2, Duke Nukem 3D, itd, Mortal
Kombatom...kroz cijelo moje odrastanje uvijek su bila prisutna ta tri slova B-U-G. Iz mladosti svoje pamtim da
gdje se god govorilo o kompjuterima, uvijek i konstatno je tu negdje bio prisutan BUG. BUG je na našim područjima
regije gdje se govori sa nekim od BHS jezika, a da se misli ili govori o kompjuterima, jednostavno instituacija i
nezamjenjiva konstanta.

 

Super emisija o tome kako se stvara tech novinarstvo, da ljudi ne bi mislili da je to onako nešto kao lagano, te
da uspjeh dolazi preko noći. Ne upravo kontra toga. Treba puno rada, odricanja, neprospavanih noći da bi
se krvavo stekao status i povjerenje kod čitatelja.

 

Za više informacija o tome kako se stvarao BUG i što je to tech novinarstvo, može se pronaći na BugTV i u print
izdanjima BUG-a, povodom obljetnice 25 godina BUG.

 

Zbog svega gore navednog i zbog još puno dobrih razloga sam navijač BUG-a(i naravno Mreže), te svoje novce i
povjerenje poklanjam samo ljudima iz BUG & Mreže, a da to dotiče tema kompjuteraštva i suvremenih tehnologija.
BUG, rula nadmoćno!

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Moj PC  
0 14 hvala 0
15 godina
offline
Umire li tech novinarstvo u Hrvatskoj (i ako da, t

Osobno smatram da je tech novinarstvo posljednji "mohikanac" novinarstva, jer ljudi koji pisu ipak moraju biti strucni i znati o cemu pricaju.

 

Nazalost, sto se dnevnog tiska tice, bojim se da koliko god se potrudio ne mogu pronaci niti jednu lijepu rijec za njih.

 

To sto se dogadja u novinarstvu nije nista nego zetva sjemena kojeg su posijali svojim (ne)radom. I neka im je. Ne zalim ih niti sekunde.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Umire li tech novinarstvo u Hrvatskoj (i ako d
Zna bit i dobar
15 godina
offline
Umire li tech novinarstvo u Hrvatskoj (i ako da, t

svakom novinarstvu na koncu glave dođe ono čime se bavi. političkom politika, a tehnološkom tehnologija. jednima i drugima opća dostupnost podataka na internetu i tzv. "informatička pismenost" korisnika.

 

bug je kao magazin umro kad su prestali davati bubamare u recenzijama, kad su kao tisak bili glavni (i gotovo jedini) izvor informacija/naputaka. mjesec dana čekanja tad još nije značilo ništa. većinu toga od tehnikalija u it-u koje imam (ili moje "žrtve"/klijenti) bilo je izravna posljedica bugova ocjenjivanja/recenzija. u tiskanom obliku. isve to radi i radi dobro još dan-danas. tad su modemi još proizvodili nesnosnu buku i internet nije imao današnju ulogu. s tehnologijom je započelo umiranje tiska a s tiskom novinarstva (u onom objektivnom, školskom smislu: što se zbilo, kad, gdje i kako + subjektivan dio: stavovi, mišljenja, kritike). i bug tu još životari.

 

sjećam se kad smo se kao čitatelji bunili zbog sve tanjih brojeva sa sve više reklama. e, tu je krenulo. ionako se sve kvalitetno osniva primarno na entuzijazmu autora, koji neumitno s godinama blijedi. stari se, jebiga. bugovci su postali sami sebi uhljebi (osim Drage - još se drži) - vrećice s čajem uronjenim u toplu vodu, koje čekaju da in netko/nešto izvadi (= mirovina), a neki su i milom/silom otišli (Vrdelja, primjerice). tisak se ionako ne može brzinom i informativnošću natjecati s internetom, osim u kvaliteti sadržaja. bug je trebao postati zbirka autorskih kolumni s kritičkim osvrtom unatrag i na sadašnjicu + eventualna predviđanja trendova, a ne zbirka telefona, kretenske "potrošačke" elektronike, marketinškiško-trendovskih izdrkavanja i sličnih pizdarija čiji je vijek trajanja/pomodnost kraći od razdoblja između dva izdanja (za mjesečnik, iako ni dnevnici više ne znače ništa). popušili ste kad ste formi dali prednost pred sadržajem (tužna priča svakog neuspjelog braka).

 

i portal sad mahom samo kopira sa zakašnjenjem "vijesti iz svijeta" no bez ikakvog stava, mišljenja (stručnog), kritičnosti ili humora (ponovo čast iznimkama, koje kao čitatelji čekamo k'o ozebli sunce). sve je više "sponzoriranih" napisa. marketing ždere tuđu djecu (a revolucija svoju). zašto volimo Dragine, docove, prof. Raosove i povremeno Petricove, Baksine, Davorove i Denisove kolumne (+ malo astonomije i pokoja igra)? jer je ostalo mediokritetsko popunanjavanje prostora i odrađivanje "reda radi". entuzijasti koji su sve započeli su umorni i nisu netuzijasti. pojelo ih vrijeme i nadasve baš ta tahnologija, koja im je bila okosnica kruha svagdanjeg (+ bonusi). ova skupina u kojoj još ima entuzijazma (dakle, desetak razina iznad "odrađivanja") je "vegeta" koncepta s kojim se tamo davno započeli (o ovome govorim jer sam jedan od osnivača nekad slavnog i bitnog radija koji je s vremenom otišao qqruz). 

 

najbolji pokazatelj što se zbiva/interesa korisnika/publike su vam članci s najviše komentara (pa makar i svađa). ipak, još ste autoritet za mnoge stvari pa se čak i trolovi s ostalih kojekakvih portala sele amo, nadajući se uspješnoj karijeri (posebno posljednju godinu). eh, da ste barem jednom u bug tv pozvali nekoliko "prominentnih" forumaša (konjak s pet zvjezdica), umjesto kojekakvih geliptera i "utjecajnika/ca". ali niste. velikom gazdi i užem krugu "ministara" nedostajalo je vizije i strategije kako je ostvariti. no i to je priča većine "poduzetničkih pothvata" u rvata od rata. sve ad hoc i a.p.p. 

 

zloguko ali za zabrinuti se. a i niste baš (i što je najgore još nemate) konkureciju u srži koncepta oko kojega nastaste. 

 

sorry, ihush, na epskoj opširnosti (koja je tvoj TM). empatija/emocije ponekad ponesu čovjeka. već od sutra se vraćam sažetoj zajebanciji, sarkazmu i naputcima za izgubljene duše (= 0 dana na forumu). 

 

 

pe se: nisam pogledao jemisiju. odbila ne naslovna fotka sudionika, posebno luftbrenzer prvi slijeva. sokol ga nije volio.

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.6.2019 13:01 (Ajar).
Moj PC  
19 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Umire li tech novinarstvo u Hrvatskoj (i ako da, t

@ajar ja bi napravio anketu,ali to bi se shvatilo pogrešno od strane uprave.

cijela desetljeća dok je papirnati oblik bio sve...tete na kiosku su znale što trebaš.. na stradunu je bio kiosk koji je prodavao svu stranu štampu.  čekao bi na what hifi, stere review i slične.

nije se moglo sve kupiti,pa tako ni sva tri udarna magazina iz ove materije, Bug + zamo koja dva.  Meni je ipak i tada Bug bio dva skalina dalje od jednoga kojeg sam uvijek kupio + Bug uz opciju da imam love za njega.

I tada se osjetila bevanda naspram sočnosti jednog drugog časopisa koji nije bio sklon izletima van materije PC-a. Dosta temeljitije seciran sadržaj i sa manje reklama. 

 

 

Čak sam odustao od praćenja 4-5 udarnih stranih portala jer me strašno nerviralo čitat isto ovdje nakon 48h. Rađe ovako saznat kasnije, premda je nekad i 24 sata brži.

Nema ti tu više DUŠE...gleda se računica i klikanje. Treba podijelit plaće i pokoje putovanje u LasVegas. Imaju dosta sreće što ih ovi vulgaris mediji zovu za komentar po dnevnicima. Kao sada kad onog "experta" za promet zovu svi oko tragedije sa šleperom... kad whatsapp ima propust, evo ti Petrica na vijestima i što je najgore...ili mu minutažom ne daju ili je nešto treće..uglavnom ništa sprektakularno ne iznese. Sve što bi iznjelo 300 forumaša.

 

Ja ovog čovjeka gledam godinama. Njega i njegove suradnike. 

https://twit.tv/live

 

 Ugodno, opušteno i SVE se sazna. Nekad ga castam na TV satima.

Treba imati vremena i nuditi što više video sadržaja.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
6 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Umire li tech novinarstvo u Hrvatskoj (i ako da, t

Prije je Bug bio super časoopis za geekove, sad je postao mainstream žuta štampa ko i ostali mediji. Nikakvi članci sa supstancom, samo nekakva klikbejt sranja....

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Umire li tech novinarstvo u Hrvatskoj (i ako d
Firmus kaže...

Prije je Bug bio super časoopis za geekove, sad je postao mainstream žuta štampa ko i ostali mediji. Nikakvi članci sa supstancom, samo nekakva klikbejt sranja....

 Ajoj, ja ne bih bas toliko daleko isao.

 

Za pocetak ispricajte me ako budem malo nerazumljiv ili ako ima previse tipfelera (sogor slavio pol stopljetni rodjendan pa sam malo pod utjecajem "osvjezavajucih" pica)

 

Kao prvo, nikada necu moci shvatiti prigovaranje zbog izdavanja vijesti sa par sati, ili cak par dana zakasnjenja. Ok, razumio bih ako se radi o vijesti da se negdje odrzava koncert ili live stream, pa onda takva vijest je apsolunta zakasnjela jer eto "prosla baka sa kolacima"

 

No ono sto mene kod Buga uvijek privlaci da su vijesti provjerene, i iznimno rijetko citamo na ovim stranicama demantije ishitrenih vijesti.

 

Ne kuzim, kako moze vas moze smetati vijest da je nVidia predstavila karticu sa danom zakasnjenja, kad je i ovako necete moci kupiti minimum 3 mjeseca kasnije?

 

 

Sto se mene tice, radije procitam tocnu i provjerenu vijes sa danom ili dva zakasnjenja, nego citati vijest  "iz ne provjerenih ali pouzdanih izvora" koja na kraju bude apsolutni fejk.

 

 

'bem ga, mozda alkohol trenutno isparava iz mene, ali poceli ste svi pretjerivati ko i svi ovi politcki korektni. Svaka dlaka vas smeta.

A svi znamo kome svaka dlaka smeTa (jeb'ga ako nista drugo, starkelje ovdje ce znati prvi dio recenice dio koji prethodi  ovoj posalici/doskocici/anegdoti/vicu ( Ajar I'm watching you) )

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2019 23:28 (syncmaster245b).
9 godina
offline
Re: Umire li tech novinarstvo u Hrvatskoj (i ako d
syncmaster245b kaže...
Firmus kaže...

Prije je Bug bio super časoopis za geekove, sad je postao mainstream žuta štampa ko i ostali mediji. Nikakvi članci sa supstancom, samo nekakva klikbejt sranja....

 Ajoj, ja ne bih bas toliko daleko isao.

 

Za pocetak ispricajte me ako budem malo nerazumljiv ili ako ima previse tipfelera (sogor slavio pol stopljetni rodjendan pa sam malo pod utjecajem "osvjezavajucih" pica)

 

Kao prvo, nikada necu moci shvatiti prigovaranje zbog izdavanja vijesti sa par sati, ili cak par dana zakasnjenja. Ok, razumio bih ako se radi o vijesti da se negdje odrzava koncert ili live stream, pa onda takva vijest je apsolunta zakasnjela jer eto "prosla baka sa kolacima"

 

No ono sto mene kod Buga uvijek privlaci da su vijesti provjerene, i iznimno rijetko citamo na ovim stranicama demantije ishitrenih vijesti.

 

Ne kuzim, kako moze vas moze smetati vijest da je nVidia predstavila karticu sa danom zakasnjenja, kad je i ovako necete moci kupiti minimum 3 mjeseca kasnije?

 

 

Sto se mene tice, radije procitam tocnu i provjerenu vijes sa danom ili dva zakasnjenja, nego citati vijest  "iz ne provjerenih ali pouzdanih izvora" koja na kraju bude apsolutni fejk.

 

 

'bem ga, mozda alkohol trenutno isparava iz mene, ali poceli ste svi pretjerivati ko i svi ovi politcki korektni. Svaka dlaka vas smeta.

A svi znamo kome svaka dlaka smeTa (jeb'ga ako nista drugo, starkelje ovdje ce znati prvi dio recenice dio koji prethodi  ovoj posalici/doskocici/anegdoti/vicu ( Ajar I'm watching you) )

 Nemoj zezati napaceni narod, da li ce recenzija necega biti na vrijeme to naravno ne mogu zamjeriti jer mozda ne dobiju proizvod na vrijeme.

Ali, kad se desavaju neki tech eventi (Apple WWDC,Google I/O) koje prate "svi" tehnoloski portali, a na bugu je glavna vijest o tipkovnici to je onda smjehotres od tech portala.

Nisu se proslavili ni objavljivanjem kasnih vijesti koju vec demantirane, nemaju uopce linkove na izvore vijesti itd. Ne znam kako mislis da oni tocno provjeravaju vijesti?!

Druga stvar ako nece pratiti sto se dogadja novo u tech svijetu, cemu uopce onda portal? Neka se bave retro igricama.

8 godina
offline
Umire li tech novinarstvo u Hrvatskoj (i ako da, t

Mogao bih svašta napisati, ali neću.

Reći ću samo da sam se navukao na The Register, tresu ih identični problemi ali opet - trude se imati "svoj stav", cinični odmak od većine mainstreama (sprdanje sa svima) plus anarhistički humor a la Monty Python / D. Adams.
Također ih je nekad teško progutati, također je to nekad *zijev*... ali opet, prilažem bar kao neku smjernicu kako bi (za mene) trebalo izgledati tech novinarstvo.

 

Negativnom selekcijom (konkurencija odapela), BUG de facto ima monopol na ex-yu tržište (bar dobar dio). Olakšava li im to situaciju? NE. A ovi članci-nepotpisani oglasi, reklame, kopi pejst, bilten Algebre itd... a to je sve u DNA BUGa oduvijek, ali sad je prisilno.

Ja još uvijek primjećujem borbu za opstanak, autorstvo, podosta i "svoj stav" (čak i kad je imho kriv)... a ono što spašava stvar je već Ajar spomenuo - kvaliteta popularno znanstvenih esejića, benigne zahebancije i (ponovno) autorskog stava. Još uvijek je tu prisutno dosta ljubavi (i/ili profesionalnog mazohizma?), makar je to teško isprva iščitati između redaka.

Ne možemo očekivati kvalitetnu konkurenciju, stoga - dok je, nek ga je, bolje nego da ga nije.

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Umire li tech novinarstvo u Hrvatskoj (i ako d
pravi_covijek kaže...


Nisu se proslavili ni objavljivanjem kasnih vijesti koju vec demantirane, nemaju uopce linkove na izvore vijesti itd. Ne znam kako mislis da oni tocno provjeravaju vijesti?!

Druga stvar ako nece pratiti sto se dogadja novo u tech svijetu, cemu uopce onda portal? Neka se bave retro igricama.

 E sad ga jebi, ja to nisam primjetio

 

Daj mi par primjera, jer ocito sam propustio hrpu toga.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
7 godina
neaktivan
offline
Umire li tech novinarstvo u Hrvatskoj (i ako da, t

Postojala su vremena kada se nije radio copy/paste press release materijala iz raznih firmi. Postojala su vremena kada se nije podilazilo svakom distributeru hardvera/softwera. Kad nikog nije bilo strah dati lošu recenciju. Kada nije bilo kopiranja sadržaja s drugih stranica. Kad nije bilo IFIXIT ovo Jery rigs everithing ovo ono. Kad nije bilo još jedne recenzije fotoaparata od 10 000 HRK. I aparata za kavu. Kada su se na razgovor pozivalo inžinjere, a ne HR i PR managere i prodajne predstavnike i ostale tutleke u očito PR intervju. Kada su uvodne kolumne bile zanimljive. Kada se moglo pročitati nešto korisno iz čega se nešto moglo naučiti. Kada časopis nije izgledao kao Ikea katalog. Kada se znalo koji profil ljudi čita informatičke novine .... Mislim da je  hr. tech novinarstvo totalno izgubilo fokus.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Umire li tech novinarstvo u Hrvatskoj (i ako d
učo kaže...
..

 A kako će naši tech novinari napraviti recenziju na dan 0, kada uzorke dobiju pitaj boga kada, ako ih uopće dobiju, s obzirom da mi u očima velikih firmi nismo skoro nikakvo tržište.

-kako ću biti pilot bez aviona, kako ću riješiti mat.zadatak bez znanja ili voziti bicikl bez kotača... itd. ili prevod (uz legendu koja je nužna za čitanje mojih saga, ajar je mala beba..) :)) ..

-ne moraju izmišljati, ne moraju biti prvi, ne moraju copypasteati.. mogu ono što mogu i ako to rade dobro tad je dobro inače je loše. (.. i gradacija sivog između..)..

-npr može li bug kao časopis postaviti neka pitanja npr zakonodavcu, nadležnima, hakomu, carnetu itd.. ili su samo BC$ i prpa teme za tečradar? To bi bilo novinarstvo, ne nešto nadnaravno što ne mogu, nego ono što mogu + ono što direktno utječe na lokalno čitateljstvo dok nas nešto iz bangladeš-losangelesa ipak ne dira direktno npr prometna gužva ili australsko skijanje ljeti kad je njima zima..

-novinarstvo ne umire, nema ga odavno.. ovo su samo PR materijali i reklame od kojih se živi pa im je to ok.. ništa što se ne može (sa)znati bez buga.. a to je tužno.

.. npr tema, o zaštiti potrošača i jamstva, rokova, što se tiče svakog kupca ili problema s operaterima i najnovij pravilnik hakoma o naplati 10kn/sat za neisporuku usluge-kašnjenje.. tema?-tišina.. jer se to ne sponzorira, dok se nešto drugo plaća i tad se o tome piše. Bezbrojne teme, npr podsjetnik na genijatora ili pitanje o hangar18 bespovratnim sredstvima i tabletićima koje dijele (da ne spominjemo cijene istih ili neku nepostojeću proizvodnju koja čak nema ni logo kao silvercerst..) stavio bi smješka ali je žalosno.. novinarastvo bi se time pozabavilo, PR odjel se pak bavi PRom a od tog se živi..

-tema ima, beskonačno, ali nema novinara koji bi se time bavio, jer ipak se radi za plaću, ne za ideale. .. to je ok, razumljivo-legitimno.. (i ja bi isto), no ne treba tad navlačiti masku-famu novinarstva ili dijeliti neke plakete novinara godine, besmisleno zar ne?

 

-to nije novinarstvo za čitatelje nego biz-reklama i .. i to je tako, srećom imamo ovaj formum pa se malo posvađamo, ponekad nešto saznamo .. i neovisno o novinarstvu guramo dalje.

 

-zato, ako se ajar još pita.. :) nisam u temi.. ovo je samo crtica iz jednog prsta ... :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.6.2019 10:58 (ihush).
13 godina
offline
Re: Umire li tech novinarstvo u Hrvatskoj (i ako d
Inertnost je zahebana stvar...
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Umire li tech novinarstvo u Hrvatskoj (i ako da, t

To je ishod podilaženja PR i "know how" magovima. Naravno, mic po mic, dolazi vrijeme naplate. I to Vam je tako. Kada dakle "naplate" od vas sve ono što su vam "omogućili", a potom idu na sljedećeg " Pedra".

To na priliku isto kao sa ovim "rejting agencijama". Dok je baja na vrhu, opijen "zaslugama, vezama, na izvoru,..." do tada je sve super!

 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice