Tužba protiv Samsunga, Microna i Hynixa zbog namje

poruka: 14
|
čitano: 4.446
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tužba protiv Samsunga, Microna i Hynixa zbog namje".
11 godina
offline
Tužba protiv Samsunga, Microna i Hynixa zbog namje

Bravo! Takvu gamad treba kazniti.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tužba protiv Samsunga, Microna i Hynixa zbog namje

Šta je tu čudno? Svi se oni dogovaraju za sve cijene, dovoljno pogledat da danas nema mobitela (flagship) ispod 700 eura kad izađe. Te cijene su tu jer se proizvođači dogovaraju da povećaju cjenovne rangove.

 
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tužba protiv Samsunga, Microna i Hynixa zbog n

Nisam rekao da je cudno! Pohvalio sam ekipu iza tuzbe jer volim pravdu. 

 

Rekao sam da su proizvođaci gamad. Sve ostalo se zna ali ne umanjuje njihovu krivnju.

 

Pozz

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
offline
Tužba protiv Samsunga, Microna i Hynixa zbog namje

zasto naslov moram opet procitati u prvom dijelu teksta? šta je ovo, 24sata?

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Tužba protiv Samsunga, Microna i Hynixa zbog n
Idealist kaže...

zasto naslov moram opet procitati u prvom dijelu teksta? šta je ovo, 24sata?

 Pa stranica je 24 sata, a forum forumhr sto je tu cudno?

http://www.aocsource.com/
15 godina
offline
Re: Tužba protiv Samsunga, Microna i Hynixa zbog n
PlayMaker10 kaže...

Šta je tu čudno? Svi se oni dogovaraju za sve cijene, ..

 -nije čudno, nego nezakonito.. (tržišni zakoni..), nije prvi put, ni posljednji. Problem može biti samo kako nešto dokazati ili pristranost suda ili .. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
online
Re: Tužba protiv Samsunga, Microna i Hynixa zbog n
ihush kaže...

 Problem može biti samo kako nešto dokazati ili pristranost suda ili .. itd.

Ti kao da su sa ovih prostora.     

15 godina
offline
Tužba protiv Samsunga, Microna i Hynixa zbog namje

Zbog povećanih cijena RAM-a sam odustao od nadogradnje PC-a....

 

Nadam se da će se cijene normalizirati.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tužba protiv Samsunga, Microna i Hynixa zbog namje

Koliko god je to nezakonito tako se ništa neće niti promijenit, zna se da se svi oni dogovaraju za cijene, cijene mobitela je digao Apple u dogovoru s drugim proizvođačima jer se zna da su oni najjači igrač što se prodaje tiče a onda tu dolaze ostali koji prate taj trend povećanja, danas više ni Xiaomi ne možeš ispod 700 eura kupit kad tek izađe.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Tužba protiv Samsunga, Microna i Hynixa zbog n
PlayMaker10 kaže...

Koliko god je to nezakonito tako se ništa neće niti promijenit, zna se da se svi oni dogovaraju za cijene, cijene mobitela je digao Apple u dogovoru s drugim proizvođačima jer se zna da su oni najjači igrač što se prodaje tiče a onda tu dolaze ostali koji prate taj trend povećanja, danas više ni Xiaomi ne možeš ispod 700 eura kupit kad tek izađe.

 Apple jest pizda kad su novci u pitanju, ali ne vidim baš dizanja cijene bez razloga. 8 godina od izlaska iphonea top model u početnoj konfi (nand memorija) košta 650 dolara. Izlaskom sedmice po prvi put osnovna memorija počinje od 32gb pa su tada prvi put podigli cijenu, čak i manje nego je godinu prije koštao isti takav iphone s 32gb memorije. plus model je veći, s više radne memorije i drugom kamerom pa je i skuplji. najnoviji model je X koji košta više, ali su, s druge strane, ostavili u ponudi i 6s, 7, imaju osmice pa čak i SE model koji košta nekih 400 dolara. sve u svemu, kod njih sada imaš u ponudi 8 modela novih iphonea (plus tvornički popravljene sve navedene) s rasponom cijena koji pokriva donji srednji segment kineskog tržišta do top modela za blesave amere. Dakle, izbor je proširen ne samo prema gore već i još više prema dolje kao nikad u njihovoj povijesti za razliku od tržišta DRAM memorije gdje 3 proizvođača pokrivaju 97% tržišta (ako se ne varam, ali tu negdje) pa si prisiljen kupiti samo i isključivo tu skupu memoriju. Isto tako, svi ostali proizvođači mobitela u ponudi imaju i vrlo jeftine modele tako da baš nitko nije prisiljen platiti veću cijenu za ono što si prošle godine mogao dobiti za manju. Naprotiv.

Ja rekoh
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tužba protiv Samsunga, Microna i Hynixa zbog n
Feudalac kaže...
PlayMaker10 kaže...

Koliko god je to nezakonito tako se ništa neće niti promijenit, zna se da se svi oni dogovaraju za cijene, cijene mobitela je digao Apple u dogovoru s drugim proizvođačima jer se zna da su oni najjači igrač što se prodaje tiče a onda tu dolaze ostali koji prate taj trend povećanja, danas više ni Xiaomi ne možeš ispod 700 eura kupit kad tek izađe.

 Apple jest pizda kad su novci u pitanju, ali ne vidim baš dizanja cijene bez razloga. 8 godina od izlaska iphonea top model u početnoj konfi (nand memorija) košta 650 dolara. Izlaskom sedmice po prvi put osnovna memorija počinje od 32gb pa su tada prvi put podigli cijenu, čak i manje nego je godinu prije koštao isti takav iphone s 32gb memorije. plus model je veći, s više radne memorije i drugom kamerom pa je i skuplji. najnoviji model je X koji košta više, ali su, s druge strane, ostavili u ponudi i 6s, 7, imaju osmice pa čak i SE model koji košta nekih 400 dolara. sve u svemu, kod njih sada imaš u ponudi 8 modela novih iphonea (plus tvornički popravljene sve navedene) s rasponom cijena koji pokriva donji srednji segment kineskog tržišta do top modela za blesave amere. Dakle, izbor je proširen ne samo prema gore već i još više prema dolje kao nikad u njihovoj povijesti za razliku od tržišta DRAM memorije gdje 3 proizvođača pokrivaju 97% tržišta (ako se ne varam, ali tu negdje) pa si prisiljen kupiti samo i isključivo tu skupu memoriju. Isto tako, svi ostali proizvođači mobitela u ponudi imaju i vrlo jeftine modele tako da baš nitko nije prisiljen platiti veću cijenu za ono što si prošle godine mogao dobiti za manju. Naprotiv.

 Mobitel koji ih u proizvodnji košta 350-400 dolara oni naplate po komadu 1200 dolara (ako imaš sreće), slažem se da treba platit radnike i sve to stiji ali po komadu imat toliku maržu je apsolutno neopravdano i točka, da ne govorim da proizvođači pola komponenti recikliraju i ponovno ugrade u nove mobitele od prošle godine, zato i postoji kod Samsunga milijun modela s istim procesorom. Huawei je dokazano za neka tržišta ugrađivao sporiji storage za neka brži. Muljaju na sve strane, kao da ti znaš šta si dobo u mobitelu. 90% ljudi da im staviš Snapdragon 660 umjesto 845 ne bi imali pojma, ko iOS-a bi još manje znali.

8 godina
offline
Re: Tužba protiv Samsunga, Microna i Hynixa zbog n
PlayMaker10 kaže...
Feudalac kaže...

 Apple jest pizda kad su novci u pitanju, ali ne vidim baš dizanja cijene bez razloga. 8 godina od izlaska iphonea top model u početnoj konfi (nand memorija) košta 650 dolara. Izlaskom sedmice po prvi put osnovna memorija počinje od 32gb pa su tada prvi put podigli cijenu, čak i manje nego je godinu prije koštao isti takav iphone s 32gb memorije. plus model je veći, s više radne memorije i drugom kamerom pa je i skuplji. najnoviji model je X koji košta više, ali su, s druge strane, ostavili u ponudi i 6s, 7, imaju osmice pa čak i SE model koji košta nekih 400 dolara. sve u svemu, kod njih sada imaš u ponudi 8 modela novih iphonea (plus tvornički popravljene sve navedene) s rasponom cijena koji pokriva donji srednji segment kineskog tržišta do top modela za blesave amere. Dakle, izbor je proširen ne samo prema gore već i još više prema dolje kao nikad u njihovoj povijesti za razliku od tržišta DRAM memorije gdje 3 proizvođača pokrivaju 97% tržišta (ako se ne varam, ali tu negdje) pa si prisiljen kupiti samo i isključivo tu skupu memoriju. Isto tako, svi ostali proizvođači mobitela u ponudi imaju i vrlo jeftine modele tako da baš nitko nije prisiljen platiti veću cijenu za ono što si prošle godine mogao dobiti za manju. Naprotiv.

 Mobitel koji ih u proizvodnji košta 350-400 dolara oni naplate po komadu 1200 dolara (ako imaš sreće), slažem se da treba platit radnike i sve to stiji ali po komadu imat toliku maržu je apsolutno neopravdano i točka, da ne govorim da proizvođači pola komponenti recikliraju i ponovno ugrade u nove mobitele od prošle godine, zato i postoji kod Samsunga milijun modela s istim procesorom. Huawei je dokazano za neka tržišta ugrađivao sporiji storage za neka brži. Muljaju na sve strane, kao da ti znaš šta si dobo u mobitelu. 90% ljudi da im staviš Snapdragon 660 umjesto 845 ne bi imali pojma, ko iOS-a bi još manje znali.

 Mislim da svaki od nas govori o različitim stvarima. Vezano za ovu temu - dogovor tri proizvođača memorija koji zajedno drže 97% tržišta je protuzakonit i na štetu svih kupaca jer oni prodaju **identičnu** (količina, mogućnosti, performanse) stvar po dogovoreno napuhanim cijenama. Apple iako gramzivo i pohlepno traži masne pare za najbolji model istovremeno nudi nikad veći izbor znatno jeftinijih i praktično jednako funkcionalnih modela pa nitko nije prisiljen kupiti onaj prenapuhani. Također, na tržištu postoji još tisuće modela drugih proizvođača sa cijenama koje idu do smiješno niskih par stotina kuna. Ovo drugo je normalna poslovna praksa, ono prvo protuzakonito udruživanje. Kaj se applea tiče i varijacije u komponentama, oni imaju sasvim drugačiji pristup. Recimo modem dobavljaju od intela i qualcomma. Prvi je nešto sporiji radi čega namjerno usporavaju onaj brži da bi kupac uvijek dobio jednako iskustvo i da se ne bi žalio kako mu je nešto podvaljeno. Ako ih za nešto treba kritizirati to je njihovo protivljenje servisiranju kod trećih strana uz prevelike cijene originalnih dijelova itd. Marža od 40 posto prije oporezivanja nije ništa specijalno nečuveno; dapače - uobičajeno je širom globusa. Bilo koja stvar u butiku košta barem dvostruko više nego na izlazu iz tvornice; bilo koji majstor u bilo kojoj struci uobičajeno košta tu negdje kao i materijal iliti oko 40% ukupnog iznosa. Nedavno sam radio drvenu vrtnu kuć(ic)u; reći ću samo da sam je naplatio za red veličine više nego kaj koštaju u Bauhausu ili sličnom dućanu uz tek nešto veće dimenzije. Investitor je točno znao što hoće i to je i dobio, bez ijedne primjedbe. Moja zarada na tome na prvi pogled izgleda puno, ali ona uključuje sve moje rizike - radnik mi može bilo kad pasti sa skele, ozlijediti se na stotine različitih načina, ako ga ne platim dobro otići će u Njemačku, 30 tisuća eura vrijednog ručnog!! i stacionarnog alata na raspolaganju koji se troši uporabom i kvari, gubi, krade, znanja najsitinijih detalja koji odlučuju hoće li građevina trajati 5 ili 50 godina, preciznost izrade i finalni izgled koji to daje... Uvijek imam izgubljeno vrijeme zbog vremenskih neprilika, tu i tamo se nekome od zanatlija ili dobavljača pobrka raspored pa se i njih čeka itd. I naravno, u mom kraju od svih mogućih cimermana, nitko nema izvedbu sličnu mojoj, ni blizu. Da tako ne radim, brzo bih promijenio zanimanje kao i svi drugi koji ne znaju dobro raditi i dobro naplatiti. Na kraju, uz sav izbor koji postoji, ljudi me čekaju po tri do šest mjeseci, a za veće stvari naručuju se godinu dana unaprijed. Nisam gramziv ni pohlepan, ono što ja radim nije za svakoga i nemam problema s tim da ljudi odu drugdje i nabave si ono što im je dostupno.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2018 14:50 (Feudalac).
14 godina
neaktivan
offline
Tužba protiv Samsunga, Microna i Hynixa zbog namje

Cijela današnja tehnologija je prevara kada su cijene u pitanju. Zakonom treba uvest neke normalne cijene ili nećeš uć na tržište. Ovo trenutno je totalni debilizam, RAM memorije nikad skuplje a SSD i HDD nikad jefitniji. Nije povezano ali po SSD-u znaš da se sve nešto mulja na kvadrat.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Tužba protiv Samsunga, Microna i Hynixa zbog n
PlayMaker10 kaže...

Cijela današnja tehnologija je prevara kada su cijene u pitanju. Zakonom treba uvest neke normalne cijene ili nećeš uć na tržište. Ovo trenutno je totalni debilizam, RAM memorije nikad skuplje a SSD i HDD nikad jefitniji. Nije povezano ali po SSD-u znaš da se sve nešto mulja na kvadrat.

Da se zakonom odredjuju cijene hardwarea, sad bi jos bili na spectrumima...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice