Top 10 najzanimljivijih Appleovih novosti s WWDC-a

poruka: 10
|
čitano: 5.615
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Top 10 najzanimljivijih Appleovih novosti s WWDC-a".
16 godina
offline
Top 10 najzanimljivijih Appleovih novosti s WWDC-a

Šteta što će šestica ostati bez iOS-a 13, no veseli me ovaj iPadOS. Osobno mi je iPad i ovakav kakav je sad postao uređaj puno draži i korisniji od mobitela, koliko god to i meni zvučalo čudno. Stvar jednostavno šuti i radi kako treba.

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
Moj PC  
5 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Top 10 najzanimljivijih Appleovih novosti s WWDC-a

nema novih ajFonova ove godine od 20k kunića

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
2 4 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Top 10 najzanimljivijih Appleovih novosti s WW
Igor150 kaže...

nema novih ajFonova ove godine od 20k kunića

 Ne, ali ima nosac za ekran od $1000 :D

13 godina
neaktivan
offline
Top 10 najzanimljivijih Appleovih novosti s WWDC-a

Vjerujem da je mali broj korisnika vjerovao da ćemo vidjeti najavu novog Mac pro računara. Ovo je bio popravni ispit koji je trebao da da odgovor na pitanje zna li Apple (još uvijek) napraviti istinski modularnu profesionalnu mašinu. Ovo je pitanje dobilo puni smisao nakon predstavljanja Mac pro modela u 2013. godini koji je s aspekta modularnosti bio potpuni promašaj. Iako stoji da oni kojima se cijena čini previsokim nisu (uglavnom) oni kojima je novi Mac pro namjenjen ipak se ne može oteti dojmu da je nova radna stanica stvarno preskupa. Okliještena verzija (256 SSD ) za ("samo") 6000 dolara a puna verzija s novim XDR monitorom oko 50.000 dolara (https://9to5mac.com/2019/06/03/maxed-out-mac-pro-cost-estimate/) zaista je previše za većinu potencijalnih korisnika, osim ako nisu ciljali isključivo na veće "filmske studije" i jače univerzitete?
Novo kućište se čini zanimljivim, iako se meni više sviđa ono staro klasično. Meni baš zanima kako su riješili problem sa zaštitom od prašine.
Koliko vidim Apple je opet izbjegao dati podršku za Nvidine grafičke kartice što je ravno pucanju u nogu kako vidim da su se uglavnom orijentisali na "high pro" korisnike. A nešto se pitam i koliko će istinski biti modularna nova radna stanica kada uzmemo u obzir da će imati ugrađen T2 čip. Ne bih se iznenadio da neće biti moguće promijeniti ni SSD, osim u Apple servisima.  No, da budem iskren to svakako nisu moje muke niti muke većine ljudi koji dolaze na ove stranice.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Top 10 najzanimljivijih Appleovih novosti s WWDC-a

Osobna lista favorita je:

#8 Sign in with Apple & disposable e-mail -> nadam se (vjerojatno uzalud) besramnom kopiranju od strane Googlea i primjeni ne samo na aplikacije vec i na cijeli web

#9 dark mode -> sve je jasno, samo nedostaje jos BUG forum 

#7 Find My offline device se cini poprilicno zgodno + Activation Lock (u slucaju krade)

te za kraj Apple Pro XDR Display

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Top 10 najzanimljivijih Appleovih novosti s WWDC-a

jako, dobro, odlično ...

 

pro je skuplji nego ikad, ali je i jači nego ikad... za sve ostale postoji sasvim pristojni iMac 5k ili iMac pro

 

 

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Top 10 najzanimljivijih Appleovih novosti s WWDC-a

Ne kužim što su svi zapeli za taj dark mode, ok je imati mogućnosti izbora, ali za mene totalno nebitan feature. S druge strane, Windows 10 1903 (ili kako se već zove) je krenuo u smjeru posvjetljivanja (??)

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Top 10 najzanimljivijih Appleovih novosti s WW
sistemski dark mode uz kakav filter plave svijetlosti i na konju si. Nismo svi sretnici da mozemo gledat u bijelinu bez iritacije cim nestane danjeg svijetla :)
What could possibly go wrong?
 
7 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Top 10 najzanimljivijih Appleovih novosti s WW
Meni je najzanimljiviji bio ipadOS, cak ce ga i moj vremesni air 2 dobit hehehe. Konacno su taj file managment malo sredili i to mi je bila jedina zamjerka na ipadu. Multitasking mi se isto cini kul.


Za dark mode uopce ne marim i nekuzim koja je drama oko toga :D
Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Top 10 najzanimljivijih Appleovih novosti s WWDC-a

Zanimljiva je ta funkcija Find my... da to može radit i dok je izgašen mob - po jednoj strani carsko, jer onda stvarno više neće imat smisla krast telefone osim ako ga planiraš imat kao uteg za papire, po drugoj strani ako je u stanju, dok je izgašen, upalit BT i pingat druge telefone oko sebe, pitanje je šta još može radit dok je izgašen a dosada je to bilo rezervirano samo za "big boys" ?

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice