Tehnološki trendovi koji su obilježili prošlih des

poruka: 20
|
čitano: 5.072
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tehnološki trendovi koji su obilježili prošlih des".
5 godina
offline
Tehnološki trendovi koji su obilježili prošlih des

2010...sam imao iphone 3GS sa 32GB....i da obnovljivi izvori energije ne postoje...izgleda da je to borba s vjetrenjačama...izvori energije ne postoje nego se energija transformira iz jednog oblika u drugi,pa čak i kod big bang-a možemo reći da je došlo do transformacije.

 

došlo je vrijeme da se za "izvore" kaže:transformatori energije koji najmanje utječu na okoliš....i da nafta je isto solarna energija..i u ovo trenutku negdje u dubinama zemlje nastaje.

 

transformatorima energije koji najmanje utječu na okoliš nedostaje jedna ali ključna stvar da pošalju ove nečiste u prošlost..."čarobne" baterije i stoga duboko se nadam da 2030 godine ću kad bude rekapitulacija na bug.hr to biti "čarobne" baterije:)

 

 

 

 

 

 

 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.12.2019 9:01 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tehnološki trendovi koji su obilježili prošlih
Cak ste se i vi smijali amerima kad su novo tisucljece slavili 2000e, 20 godina kasnije i 2019 je kraj dekade 🤭
5 godina
offline
Re: Tehnološki trendovi koji su obilježili prošlih
zlosobno kaže...
Cak ste se i vi smijali amerima kad su novo tisucljece slavili 2000e, 20 godina kasnije i 2019 je kraj dekade 🤭

 

U doba tamnice naroda...najbolji način za dobiti jedinicu iz povjesti je bilo ne znati reći kad završava desetljeće,stoljeće,tisućljeće i ono rastavljanje godina...ajme koliko jedinica

Sljedeće godine slavimo kraj desetljeća a ne danas:)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
4 godine
protjeran
offline
Re: Tehnološki trendovi koji su obilježili prošlih
To je ipak prilično nebitno. S druge strane u budućnosti će se pričati kakav je život bio dalekih dvadesetih godina 21 stoljeća. A to su onda 2020-2029.
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Tehnološki trendovi koji su obilježili prošlih
HCMAA kaže...
zlosobno kaže...
Cak ste se i vi smijali amerima kad su novo tisucljece slavili 2000e, 20 godina kasnije i 2019 je kraj dekade 🤭

 

U doba tamnice naroda...najbolji način za dobiti jedinicu iz povjesti je bilo ne znati reći kad završava desetljeće,stoljeće,tisućljeće i ono rastavljanje godina...ajme koliko jedinica

Sljedeće godine slavimo kraj desetljeća a ne danas:)

 Zadnjih 10-ak dana se osjećam jako glupo, jer cijeli internet veli da ove godine završava desetljeće, a meni nikak jasno na koju foru....

15 godina
offline
Tehnološki trendovi koji su obilježili prošlih des

Ovako cisto sa korisnicke strane, yivto mi se vise promjenio od 2000-2010.

 

2000 sam imao Ericsson SH868, tetak je imao Nokiu Communicator.  Imao sam i Sony Discman i neki Canon fotoaparat na "film".

2010 sam kupio Galaxy S. Sad imam Nokiu 7 Plus.

 

Od tada mobiteli su dobili značajno veće ekrane, najmanje za red veličine su porasle količine memorije, procesori su stotine i tisuće puta brži, kamere bolje, a brzine prijenosa podataka veće.

 

Mislim da je razlika izmedju Galaxy S i Galaxy S10, kao i ovaj opis gore daleko jadniji napredak u odnosu koliko je Galaxy S bio nemjerljivo napredniji uredjaj u odnosu na spomenuti Erosson SH868.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Tehnološki trendovi koji su obilježili prošlih
Mislim da se napredak usporava i da će 2030-2020 biti još manji nego 2010-2020.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tehnološki trendovi koji su obilježili prošlih
Završetak je desetljeća ako je prva godina gregorijanskog kalendara počela sa nultom. A mislim da nema razloga da nije pocela.
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tehnološki trendovi koji su obilježili prošlih
@.jpg
Mozda ti mislis da nema razloga da nije, ali ipak je 😀. Prva godina je 1. godina, a ne 0. godina. Pa tako drugo desetljece pocinje 1.1.11. godine i tako desetljece po desetljece sve do 1.1.2021 😉
The funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's to late to stop reading it
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.12.2019 18:55 (JohnnyBGood V).
8 godina
offline
Tehnološki trendovi koji su obilježili prošlih des

"2010. godine iPhone 3GS bio je vrh ponude pametnih mobilnih telefona."

Prvo pa glupo. Glupo čak i kao clickbait. Fanboyizam na najjače; dobro da nisi još kriplovalute uvrstio na listu.

2010 je već postojao iPhone 4, za kojeg je iPhone 3GS bio simpatična igračka. Osim problema s antenom itd.

 

Ove Apple igračke npr nisu imale widgete, notifikacije itd. Doduše na 3,5" ekranu sa jadnom kamerom (+jadnom baterijom...), ionako su bili tek preskupi gadget za preseravanje.  

 

Nadalje:

2010 vrh ponude pametnih mobitela su bili HTC Evo 4G, Google Nexus One, Motorola Droid X itd.

 

Uostalom, tko se ne sjeća, pogledajte i usporedite sami (iPhone 3GS vs HTC Evo vs Nexus One):

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=2826&idPhone2=3427&idPhone3=3069

 

 

 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Tehnološki trendovi koji su obilježili prošlih des

Nije da solim pamet ali ovo s desetljećima uhvatili ste se i vi toga ko i neki drugi novinari... ljudi osnove matematike kažu da desetljeće ne završava s 2019. nego s 2020 na 2021. Čista matematika, gradivo je najozbiljnije iz drugog osnovne ili možda treći osnovne max.

 

Takve teme su prigodne za iduću godinu a ne ovu, zbunjujete javnost koja očito isto nema pojma kada završava desetljeće.

 

Edit: Na ovu su već upozorili sami profesori matematike i nastavnici do 4. razr.osnovne. Čak su ljudi i iz ministarstva obrazovanja to slali po fejsu da novine krivo informiraju javnost.

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.12.2019 21:59 (makopos).
 
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Tehnološki trendovi koji su obilježili prošlih des

https://bestlifeonline.com/2020-predictions/

 

Mislim da će se 2030 živjeti otprilike isto kao i 2020. Nećemo otići na mars, neće biti letećih auta, nećemo izliječiti bolesti puno više nego i danas, bit će više zemljana a u HR više penzionera i manje ljudi pogotovo mladih, razvoj tehnologije će biti značajno usporen, globalni trend smanjivanja broja ateista i agnostika te povećanje broja vjernika će se nastaviti, uloga religija u društvu će se globalno povećati. Ostalo manje više po starom.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tehnološki trendovi koji su obilježili prošlih des

"2007. godine Netflix je svoj osnovni poslovni model počeo mijenjati streaming uslugom, za razliku od dotadašnjeg iznajmljivanja DVD-a. Nešto prije toga, 2008., s radom je bio započeo Spotify,"

 

jel ovo BC brojanje godina?

 

Članak u globalu bezveze.

U besptičju i krava zvuči kao slavuj!
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.1.2020 13:20 (Azr43l).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tehnološki trendovi koji su obilježili prošlih

Da okines fotku u hodu, vecina ne bi vidjela razlike izmedju iPhonea 4S i sadasnjeg iPhonea.

 

Razilka je i namjerno softversko ograničenje.

Ono sto moramo priznati da se uredski posao jednako moze obaviti na i5 racunalu iz 2010, kao i na aadasnjem, dok 2010 nisi mogao imati funkcionalno racunalo iz 1999 na najnovijem softveru.

 

Ista je situcija sa svim consumer uredjajima, jednostavno nema tolikog napretka, vec je samo unaprijeđen proizvodni proces koji se prosaje kao revolucija. Facetime i WhatsApp su SF u odnosu na 2000. Danas je to identicna aplikacija onoj iz 2010.

 

S time da ja ne pušim spike kako je ubrzanje uredjaja obiljezavanje dekade. Ono sto ti je inace bio cilj? Usporiti ga?

Ovo ima vise veze sa socioloskom podlogom, kako se mjenja drustvo, jer je recimo TouchScreen bila veoma prirodna evoucija interakcije sa uredjajima, dok je recimo glasovna naredba ili naredba gestama vec i prije par desetljeća bila okarakterizirana kao nepotrebna, jer je dodir instinktivniji, brzi i prihvatljiviji nacin interakcije u odnosu na deranje u javnosti.

 

Zato se mis i tastatura niau promijenili od samih početaka.

 

Computer iz Star treka je fenomenalan ali dok pruca samo Picard ili Data, da je cijela strojarnica uglas rekla Computer, Romulanci bi odavno bili gospodari Alfa kvadranta

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
8 godina
online
Tehnološki trendovi koji su obilježili prošlih des

"U deset godina količina instaliranih kapaciteta elektrana na obnovljive izvore u svijetu je udvostručena – s oko 1250 na preko 2500 GW. Cijene energije iz "zelenih" izvora pale su i do 80% u odnosu na 2010. godinu"

 

Količina energije iz obnovljivih izvora se poduplala, ali je sigurno jako jako narasla i potrošnja, a i drugi izvori su se povećali (ugljen i nafta).

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Tehnološki trendovi koji su obilježili prošlih
Hcmaa:

Riječ izvor znači mjesto iz kojeg nešto izlazi. Nije pogrešno u ovom kontekstu dok bi proizvodnja bio pogrešan termin.

Transformacija nije dobar termin, ona znači promjenu oblika, nekih vanjskih svojstava dok objekt transformacije ostaje na mjestu.
konverzija/pretvaranje iz jedne vrste u drugu je ispravan termin pri čemu predmet konverzije nestaje a umjesto njega dolazi nešto drugo.

Tako da je vjetar izvor energije, vjetrenjača iređaj koji hvata kinetičku energiju vjetra koju generator konvertira u električnu energiju kojoj transformator, za potrebe prijenosa na velike udaljenosti, mijenja napon.
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.1.2020 8:02 (Feudalac).
5 godina
offline
Re: Tehnološki trendovi koji su obilježili prošlih
Feudalac kaže...
Hcmaa:

Riječ izvor znači mjesto iz kojeg nešto izlazi. Nije pogrešno u ovom kontekstu dok bi proizvodnja bio pogrešan termin.

Transformacija nije dobar termin, ona znači promjenu oblika, nekih vanjskih svojstava dok objekt transformacije ostaje na mjestu.
konverzija/pretvaranje iz jedne vrste u drugu je ispravan termin pri čemu predmet konverzije nestaje a umjesto njega dolazi nešto drugo.

Tako da je vjetar izvor energije, vjetrenjača iređaj koji hvata kinetičku energiju vjetra koju generator konvertira u električnu energiju kojoj transformator, za potrebe prijenosa na velike udaljenosti, mijenja napon.

Izvor je bio samo jedan...big bang,nakon njega je dolazilo samo do promjene oblika.Inače i nafta je solarnog porijekla...u stvari sve je solarnog porijekla.

Vjetar je samo jedan u nizu oblika energije...emv sa sunca zagrijavaju atmosferu...dolazi do promjene tlaka...dolazi do gibanja čestica atmosfere(vjetar)...vjetar okreće turbinu...itd

 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
4 godine
protjeran
offline
Tehnološki trendovi koji su obilježili prošlih des

Zapravo izvor je gravitacija, jer bez nje nema nuklearne fuzije na zvijezdama. Samo mi nije jasno čemu ta priča jel konverzija ili proizvodnja. Zašto je taj izraz bitan. Proizvode se i pilići.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Tehnološki trendovi koji su obilježili prošlih
Hcmaa:

Svrha jezika je da omogući komunikaciju. Ako bi o energiji govorili kao o Velikom prasku, ne bi ništa korisno rekli o načinima kako mi sada dobivamo energiju za praktične svrhe
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Tehnološki trendovi koji su obilježili prošlih
Bugovac:

Pa baš i nije važno 😀
Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice