Sunčeva sonda Parker poslala prve, iznenađujuće re

poruka: 4
|
čitano: 2.340
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sunčeva sonda Parker poslala prve, iznenađujuće re".
14 godina
offline
Sunčeva sonda Parker poslala prve, iznenađujuće re

Sa mojim klincima iz astronomske grupe u školi pratimo satelit SOHO, ali nemamo sreće sa pjegama, Sunce je na minimumu. Svaki puta kada imamo dobru priliku iznesemo teleskop van da gledamo Sunčane pjege, ali vidimo samo čisti disk, bez ikakvih detalja (zapravo, malo se vide granule, ali to ne vide svi). Jedva čekam da se aktivnost malo poveća, da mi klinci ne budu razočarani promatranjima i da možemo izračunavati Wolfov broj (odlična vježba za strpljivost i preciznost u promatranjima). Nažalost, nemamo h-alfa filtere za promatranje Sunčevih baklji, jednostavno zato što takav filter košta kao solidan polovni automobil. O Parkeru sam im pričao, dobro je da dolaze novi podaci u javnost, kako bi ih pratili.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2019 9:55 (učo).
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Sunčeva sonda Parker poslala prve, iznenađujuće re

ako se sonda premaže zaštitnim faktorom 50000+, pocrnit će ali ne i izgorjeti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Sunčeva sonda Parker poslala prve, iznenađujuće re

"ONI" nisu protiv nuklearne elektrane...ako se ona nalazi 150 milijuna km od njih:)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Sunčeva sonda Parker poslala prve, iznenađujuće re

Kako će onda sonda svršiti ?! 

Hoće li zbog "prevelike" blizine suncu zbog visoke temperature izgoriti, ili će se nastaviti kretati nekamo?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice