Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na zemal

poruka: 90
|
čitano: 38.079
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na zemal".
12 godina
offline
Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na zemal

Upravo kupio ovaj Vivax u Kauflandu za 150 KN,za jedan od mojih televizora!

Pocetni dojmovi su odlcni.Slika je kristalno cista,svi programi su mi bez smetnji(sto prije nije bio slucaj:Kockica,CMC,SPTV,SBTV,Plava....)Daljinski radi iz svakoga kuta!

Jedino sto je mana to sto moram na tv-u odrediti source,znaci ne prebaciva automatski-no to je ipak do tv-a!

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na z

Pogledaj postavke televizora. Trebala bi negdje postojati opcija odabira zadanog ulaza ili bar da zapamti zadnji odabrani ulaz.

12 godina
offline
Re: Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na z

Vec sam gledao i nema!

Jedino sto mogu iskljuciti ostale izvore(Scart,HDMI 1,2,USB,TV...)i ostaviti samo ovaj HDMI2 na kojemu mi je Vivax-onda to šljaka,ali mi nije opcija,jer imam i Android box,nekada i VGA...ma nema veze!

 

Zanima me imaju li ti novi HD programi oznaku HD u kutu ili?

Pritiskom na tipku info na pojedinome programu mi nista ne piše-tako da nemam pojma jesam li uopce pronasao te HD programe

Ne vjeruj ženi koja laže!
4 godine
protjeran
offline
Re: Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na z

Ne znam gdje živiš, ali prema ovoj tabeli vidi sam na kojem kanalu se nalazi MUX M2 u tvojoj regiji i provjeri jesu ti programi na tom kanalu:

 

 

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Dodatak:Popis_programa_po_digitalnim_regijama

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2020 19:30 (bugovac222).
13 godina
offline
Re: Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na z
Milka30 kaže...

Vec sam gledao i nema!

Jedino sto mogu iskljuciti ostale izvore(Scart,HDMI 1,2,USB,TV...)i ostaviti samo ovaj HDMI2 na kojemu mi je Vivax-onda to šljaka,ali mi nije opcija,jer imam i Android box,nekada i VGA...ma nema veze!

 

Zanima me imaju li ti novi HD programi oznaku HD u kutu ili?

Pritiskom na tipku info na pojedinome programu mi nista ne piše-tako da nemam pojma jesam li uopce pronasao te HD programe

Ne vidim u čemu je problem. Ugasi ulaze koje ne koristiš, a ostavi one koje koristiš. Uštekaj prijemnik na ulaz koji ti se automatski pali s televizorom. O kojem se televizoru radi?

 

U nazivu kanala ti piše HD (npr. HRT 1 HD, RTL HD, NOVA TV HD), ali neki kanali imaju i oznaku na slici.

bugovac222 kaže...

Ne znam gdje živiš, ali prema ovoj tabeli vidi sam na kojem kanalu se nalazi MUX M2 u tvojoj regiji i provjeri jesu ti programi na tom kanalu:

 

 

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Dodatak:Popis_programa_po_digitalnim_regijama

OiV na svojoj stranici ima provjeru dostupnosti signala. Upišeš adresu i stranica ti izbaci na kojem kanalu moraš tražiti kanale, prema kuda okrenuti antenu i još neke informacije...

12 godina
offline
Re: Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na z

Quadro led 32dn41

Pa i nije toliki problem,samo me zivcira.Koristim i box cesto na HDMI 1,a cim su dva ulaza (android box i Vivax u mome slucaju),svaki puta moram odabrati ulaz.

Probao sam Vivaxa staviti na HDM1 i opet moram odabrati!

Probao sam ustekati Vivaxa na JVC u sobi i odmah me je pitao zelim li ga postaviti kao def ulaz priliko paljenja.

Ma nebitno,moj Quadro je glup ko kanta!

 

Dostupnost signala je odlicna za moje podrucje (Sl Brod),no nigdje nemam HD oznaku.

Postavio sam automatsko trazenje svih programa,isti rezultat,samo sa "gratis" EVO TV logo kanalom i 0 radijskih stanica.

Ma moram kasnije malo prostudirati!

 

Ne vjeruj ženi koja laže!
4 godine
protjeran
offline
Re: Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na z
Sl. Brod je u D2 znači na kanalu 43. Probaj ručno samo taj kanal.
13 godina
offline
Re: Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na z

Heh, ja imam Quadro LED-28VN41. Na kojem ga ulazu ostavim, na tom je. Quadro LED televizori, bar ti stariji modeli imaju nekakve dodatne postavke; ne znam ima li među njima nekakva postavka vezana za ulaze, ali pogledam pa ti javim...

12 godina
offline
Re: Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na z

Signal odlican,prijamnik ne nalazi hd kanale,bilo automatski,bilo rucnim trazenjem!

Detaljno trazenje na kanalu 43 ,650 mhz(za moje podrucje),ne nalazi niti jedan program?

Citao sam negdje ovdje da promjena jezika ili tako nesta moze rijesiti ovaj problem?

Ne vjeruj ženi koja laže!
7 godina
offline
Re: Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na z

Da, promjena države, probaj česku.

 

Kruha i igala...
4 godine
protjeran
offline
Re: Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na z
To s jezikom/zemljom/češka/itd je bilo kod nekih TVa koliko se sjećam. Morao bi kod novih prijemnika to odmah naći. Jedino da probaš okrenuti antenu, ne pada mi ništa drugo na pamet.
13 godina
offline
Re: Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na z
Milka30 kaže...

Signal odlican,prijamnik ne nalazi hd kanale,bilo automatski,bilo rucnim trazenjem!

Detaljno trazenje na kanalu 43 ,650 mhz(za moje podrucje),ne nalazi niti jedan program?

Citao sam negdje ovdje da promjena jezika ili tako nesta moze rijesiti ovaj problem?

Onda ne gledaš DVB-T2 HEVC kanale, nego obični DVB-T. Nešto kod tebe ne štima.

 

Da ne živiš možda u zgradi i koristiš ZAS (zajednički antenski sustav) kao antenu? 

 

Btw one dodatne postavke na Quadro LED televizorima su Hotel mod. Odeš u postavke, pa stavka zaključavanje. Uneseš PIN (kod mene 0000) i dolje imaš opciju Hotel mod. Trebale bi ti se pojaviti prozirne tekstualne postavke; možeš zaključati pojedine dijelove postavki, ograničiti jačinu, ulaze i slično.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2020 22:57 (Marko :D).
12 godina
offline
Re: Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na z

Riješeno!

 

Išao sam na rucno trazenje kanala 43 i skuzio da uopce nema signala.Popeo se na krov i mrdao antenu,dok je sin vikao kvalitetu/jacinu signala!

Kada sam nastimao na najbolje postavke 91% jacina signala,kvaliteta 40-50%,odabrao rucno trazenje po tome kanalu-nisam nista nasao opet!

No,automatsko trazenje je naslo svih 27 programa(ove normalne i ove sa oznakom HD)!

Kvaka je u tome sto je signal toliko loš da su programi negledljivi,dok su ovi obicni programi savršeni 100% jacina 100% kvaliteta.

Udaljen sam od antene 450 m,antena obicna riblja kost-na tavanu,obiteljske kuće.

 

Ovo sa tv sam isto rijesio,treba receiver ustekati u HDMI 1 i paziti na to da ti Android box ne bude upaljen na HDMI 2!

Imam X96mini koji ima glupu opciju da kada nestane struje upali se,a ja kada sam ustekavao receiver u lopova,istekao sam i box,pa sve zajedno ustekao.

Nisam skuzio da mi je box upaljen dok sam trazio opciju da ne moram svaki puta odabirati source.

Ne vjeruj ženi koja laže!
13 godina
neaktivan
offline
Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na zemal

Kupio Strong SRT 8209 DVB-T2 u Intersparu. Nakon skeniranja pronašao sve SD programe sa DVB-T1 ali nije našao niti jedan HD program sa DVB-T2. Vratio i zamijenio ga za Denver TBV-141 i sve OK.

Strong na kutiji ima oznaku HEVC/H.265 ali u uputstvu piše H.264. Koliko mi je poznato u slučaju da ima samo H.264 morao bi pronaći HD programe sa DVB-T2, jedino u tome slučaju imao bi samo zvuk bez videa. Ne znam u čemu je bio problem, možda je baš meni zapao neki sa greškom? Uglavnom ovaj Denver radi dobro.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2020 1:33 (Layer).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na zemal

nabavio za drugu lokaciju STRONG SRT 8541.

220kn.

uređaj radi ko urica,a ovo je najbolji daljinski od Stronga. isti kao na Evotv modelu 8550.

 

https://www.strong.tv/en/products/terrestrial-receivers/srt8541

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.1.2020 8:05 (torrente).
 
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na zemal

preporuka nekog kvalitetnog sa internet radiom?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na z
torrente kaže...

nabavio za drugu lokaciju STRONG SRT 8541.

220kn.

uređaj radi ko urica,a ovo je najbolji daljinski od Stronga. isti kao na Evotv modelu 8550.

 

https://www.strong.tv/en/products/terrestrial-receivers/srt8541

 -dobar model.. još bi trebalo provjeriti što s evotv-kodiranim kanalima (paytv) .. ima irdeto-ca i navedeno, paytv, fta+kodirane.. to znači da može, .. pa ako ti je u pronađenim kanalima nešto s evotva potvrdi da i to radi (jer je cca 50% jeftiniji od modela iz njihove ponude). Vjerojatno u opciji pretraživanja nudi samo fta ili sve.. (dok će tad drugi problem biti neorganiziranost evotv usluge koja mora smisliti funkcionalnu metodu kako korsinik prijavi ID.. sve je traljavo i svaki problem se rješava danima dok sve poslože..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na zemal

javim uskoro..onaj Evo 8550 je kod mene, ovaj 8541 mi je kod staraca.. + na Evotv temi, njima sam i ovu Iskru kupio

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na zemal

Ne znam tko je predložio learning univerzalni daljinski s alija (kolega bugovac222 ak se dobro sjećam), naručio sam, stigao neki dan (model L336) i moram priznati da izvrsno obavlja svoj posao - probao na dva TV-a, Elit i Grundig, skuži savku tipku, i probao sam na mobitelu na Peel remote nariktati na Strong reciever (imam IR blaster na Xiaomiju) i također je skužio sve tipke, pa bi morao i s njim raditi, zapravo sa svakim koji koristi komande po standardu, jedino kaj su upute koje sam dobio s njim krive, i na YT upute također (izgleda da je drugačiji softver u pitanju), ali je moja squaw skontala di je problem.

Uglavnom, za dva dolara univerzalni daljinski iz snova, čak ni plastika nije totalni šrot i izdeformirana, baš je ko na slikama, a i lagan i ugodan u ruci.

Uglavnom, preporuka 

 

Kruha i igala...
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na z
fer-de-lance kaže...

Ne znam tko je predložio learning univerzalni daljinski s alija (kolega bugovac222 ak se dobro sjećam), naručio sam, stigao neki dan (model L336) i moram priznati da izvrsno obavlja svoj posao - probao na dva TV-a, Elit i Grundig, skuži savku tipku, i probao sam na mobitelu na Peel remote nariktati na Strong reciever (imam IR blaster na Xiaomiju) i također je skužio sve tipke, pa bi morao i s njim raditi, zapravo sa svakim koji koristi komande po standardu, jedino kaj su upute koje sam dobio s njim krive, i na YT upute također (izgleda da je drugačiji softver u pitanju), ali je moja squaw skontala di je problem.

Uglavnom, za dva dolara univerzalni daljinski iz snova, čak ni plastika nije totalni šrot i izdeformirana, baš je ko na slikama, a i lagan i ugodan u ruci.

Uglavnom, preporuka 

 

To ovaj?

 

https://www.banggood.com/Universal-Smart-Remote-Control-Controller-With-Learn-Function-For-TV-CBL-DVD-SAT-p-1115519.html

7 godina
offline
Re: Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na z

Da, imaš ga na aliexpressu za 2.09$ s free shippingom.

 Edit: moj nema oznaku Chunghop, sve ostalo isto, očito sam kupio klona kineskog klona, ali glavno da radi kak spada 

To onda i objašnjava zašto se drugačije konfigurira.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.1.2020 21:18 (fer-de-lance).
11 godina
offline
Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na zemal

Pozdrav,

može mala pomoć oko postavljanja Strong 8541fta. Pokopčala sam antenu, hdmi, upalila, ali na TV se ništa ne događa. Na receiveru piše null, ali tako i treba, ako je vjerovati ovom videu 

, ali meni se ne javlja taj Welcome "Prefered Language" ekran. Ne javlja se ništa. Piše u uputama da ako se to ne pojavi da se onda stisne tipka Menu na daljinskom i izabere vraćanje na tvorničke postavke, ali i kad stsnem tu Menu tipku isto ništa. Daljinski radi (Power tipka, ostalo sve gluho).

Je li moguće da je nešto inkompatibilno, ili je receiver neispravan?

Tv je Grundig 22 VLE 2000 T

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na z
HDMI nije sjeo do kraja, jače stisni
3 godine
neaktivan
offline
Re: Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na z
Bok,mi imamo katodbe TV-e koji se povezuju preko scarta. Pronalazak receivera je nocna mora, posebno sad s novim signalom. Jucer uzeli Synergy 202B, em se ne da citati koliko je sitno i mutno, em slika nekako bljesti i titra...HD kanale je nasao, ali i SD kanali izgledaju losije nego na starom receiveru. Imate li neku preporuku? HD sliku ionako necemo imati, koji onda receiver da trazimo? I koje postavke slike i rezolucije? Vjerojatno nesto nize.
Prije cca 1 god sam mijenjala stari receiver, probali Strongove, Vivaxe, Denvere, Quadro, ma svaki brand koji je bio u trgovini, od 150 do 350 kn, sve je davalo pikseliziranu i nejasnu sliku, da ne spominjem sugavu info traku koja je neprozirna, epg koni je sitan i necitak, i teletext koji vise nije dostupan preko tva, nego samo preko receivera, pa je opet necitak. Grozim se ove kupovine sad.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na z
NadimakCeMeIspalitiNaZivce kaže...
Bok,mi imamo katodbe TV-e koji se povezuju preko scarta. Pronalazak receivera je nocna mora, posebno sad s novim signalom. Jucer uzeli Synergy 202B, em se ne da citati koliko je sitno i mutno, em slika nekako bljesti i titra...HD kanale je nasao, ali i SD kanali izgledaju losije nego na starom receiveru. Imate li neku preporuku? HD sliku ionako necemo imati, koji onda receiver da trazimo? I koje postavke slike i rezolucije? Vjerojatno nesto nize.
Prije cca 1 god sam mijenjala stari receiver, probali Strongove, Vivaxe, Denvere, Quadro, ma svaki brand koji je bio u trgovini, od 150 do 350 kn, sve je davalo pikseliziranu i nejasnu sliku, da ne spominjem sugavu info traku koja je neprozirna, epg koni je sitan i necitak, i teletext koji vise nije dostupan preko tva, nego samo preko receivera, pa je opet necitak. Grozim se ove kupovine sad.

To je zbog SCART-a i tu ne možeš ništa učiniti. Zastarjeli priključak koji se gotovo više nigdje ne koristi, ali neki ga proizvođači i dalje drže na svojim prijemnicima zbog kompatibilnosti sa starijim televizorima. Dakle, konačan odgovor—ni jedan. Koji god prijemnik odabrala, slika će ti uvijek biti tako loša. Proizvođači se danas fokusiraju na HD i HDMI, a SCART, zasluženo, odlazi u zaborav.

 

Moja preporuka ti je da kupiš novi televizor jer je ovog katodnog pregazilo vrijeme, doslovno. Bar danas nisu televizori toliko skupi; gledam na Nabava.net i ima ih puno ispod 1.000 kn. Takvi televizori su dovoljni onima koje ne zanimaju najnovije značajke, već samo obično gledanje televizije.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2020 14:26 (Marko :D).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na z
Hvala na savjetu, ali ipak cemo se drzati katodnih. Razlog? Mala prostorija i blizina iz koje se gleda tv nije veca od 1.5m. Sve sto smo vidjeli tih velicina je prejadno, i losije se vidi nego na katodnom.
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na z

To je razlog više za LCD jer čak i mali CRT na tim udaljenostima više umara oči od LCD-a istih ili malo većih dimenzija.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Re: Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na z
G20Titan kaže...
HDMI nije sjeo do kraja, jače stisni

 Nije problem u tom da HDMI nije sjeo do kraja, mjerila sam. Ima i drugi HDMI ulaz i kad tamo spojim opet ništa. Da li postoji neki adapter za HDMI, ili mi preostaje SCART ili novi televizor. Ovaj tv nije CRT, plosnat je 

4 godine
neaktivan
offline
Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na zemal

Koja je razlika između 8209 i 8541 modela. Cjenovno je 30 kn. Ima li neki od njih neku značajnu prednost?

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Strong SRT 8209 DVB-T2 - Jeftini prelazak na zemal

      Evo javljam forumašima o problemu sa prijemnikom Strong SRT 8209 DVB-T2 neka provjere ispravnost prijemnika dali pamti memorirane programe nakon nestanka električne struje.

Moj prijemnik ne pamti, te je potrebno ponovno podešavati programe nakon nestanka struje.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice