Stationery Drive - šestar, kutomjer, ravnalo i Fla

poruka: 16
|
čitano: 2.279
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stationery Drive - šestar, kutomjer, ravnalo i Fla".
15 godina
offline
Stationery Drive - šestar, kutomjer, ravnalo i Fla

ma to je za masone. meni trijeba nešto za anarhičare. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Stationery Drive - šestar, kutomjer, ravnalo i Fla

Premda, mogli su komotno dodati i vaservagu, logaritmar (šiber), analogni sat, termometar, higrometar i set alata na izvlačenje (ko na švicarskom nožiću) i otvarač za pivu i vadičep.

Šteta, dobra ideja, ali nije razrađena do kraja...

 

Kruha i igala...
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stationery Drive - šestar, kutomjer, ravnalo i
fer-de-lance kaže...

Premda, mogli su komotno dodati i vaservagu, logaritmar (šiber), analogni sat, termometar, higrometar i set alata na izvlačenje (ko na švicarskom nožiću) i otvarač za pivu i vadičep.

Jesu li i vama u 90-ima dolazili oni trgovacki putnici u skolu prodavati tocno ovakve naprave - samo bez USBa?

Reko bi da je isti kalup.

 

Ah te 90-e, kad su na panou u holu bili referati o Nirvani, Exploitedu i Metallici jer nikog nije bilo briga, kad su uveli cjepljenje protiv tetanusa, ne jer je bilo obavezno nego jer je bilo jeftinije nego mjenjati hrdjave golove i ograde na igralistu, kad su dopustali coporu trgovackih putnika da djeci prodaju kineska smeca... Bila je i neka karta svijeta, i nekakvi 3D rjecnici... Mi nismo imali para pa nisam nikad ista kupio, al da sam tada znao da ce bit Ali Express...

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
7 godina
offline
Re: Stationery Drive - šestar, kutomjer, ravnalo i

 O da, imam kod stare na tavanu, ako nisu već miševi izgrizli 

To je bilo zlatno doba trgovačkih putnika u nezavisnoj hrvatskoj 

 

A kod nas su panoi bili vječno pusti, isto kao i knjižnica, i sve je bolio k za bilo kaj, jedino kaj smo imali u školu jednu curu koja je slikala (neka apstraktna sranja), nije uopće bilo alternativaca, a svi mi ostali smo bili totalni debili, samo smo se mlatili i razbijali, uz obavezno bacanje klupa s kata kroz prozor i "skrivećki" pušenje iza škole (krali pljuge profesorima ).

I groblje je bilo blizu, tam se ekipa uvijek skupljala.

 

A ovo glede tetanusa - istina, i meni se činilo da je baš zbog toga kaj je sve bilo hrđavo i neodržavano, čak je jednom prijatelju prečka od gola razvalila glavu kad je pukla; igralište bilo puno krvi.

 

Ah, ta romantična vremena...

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2020 14:01 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Stationery Drive - šestar, kutomjer, ravnalo i
fer-de-lance kaže...

 O da, imam kod stare na tavanu, ako nisu već miševi izgrizli 

To je bilo zlatno doba trgovačkih putnika u nezavisnoj hrvatskoj 

Nama su prodavali i majice...

 

U biti kad se sjetim, svako malo su trazili neke pare. Pa razredno slikanje, pa slika 50 kuna i takva sranja. Nas je bilo cetvero djece (tada), da je stari pristao na sve mjesecni trosak skole bi bilo nekoliko mjesecnih placa, a nit biljeznice nit uzdbenika nit olovke da je kupljeno. Pa su bili mađioničari, pa oni akrobatski rock'n'roll plesovi. Sve se placalo... Sad kad se zamislim, pa kolika je ta industrija prodavanja sranja djeci bila jaka :D

 

Sad imam i mladjeg brata koji je u srednjoj, sad mu svi dajemo djeparac, al ono, skuplja, ne sjecam se daje ikad dosao doma sa takvim sranjima ili ponudama za neke ad-hoc izlete.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
7 godina
offline
Re: Stationery Drive - šestar, kutomjer, ravnalo i

Nama nisu majice probavali uvaliti, a ovo za slike, da, to je bila katastrofa koje su cifre tražili, par razrednih slikica kaj imam doma u albumu, a koštale su prek 200 kuna.

Onda sam poslije imao dogovor s učiteljem informatike (prvi smo imali informatiku kao izvannastavnu, plaćali smo po 100 kuna mjesečno, a učitelj je korisno potrošio te pare, imali smo dobar hardver), da ja slikam pa je on nosio slike na razvijanje, pa je to već bila podnošljiva cifra.

A isto sam iz obitelji s četvero djece, a stari poginuo kad sam imao 5 godina (u ratu), tak da nije bila prelagodna situacija, ali smo se krpali, a i ja i brat smo znali neku pinku zaradit u fušu (ja sam izrađivao igračke, obično od drva), ali fakat su bile cifre takve da si nitko nije mogao priuštit sve pizdarije oko škole, kad se samo sjetim koliko su knjige koštale, a tek startesice, a za štedit bilježnice sam bio majstor (djelomično objašnjava moj hijeroglif-rukopis ).

A mađioničari su bili pod obavezno, svakih par mjeseci.

A ovo kaj kažeš za mlađeg brata, da, danas (srećom) nema više takvih sranja po školama, bar se nekaj promijenilo na bolje.

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Stationery Drive - šestar, kutomjer, ravnalo i Fla

A kaj se nitko ne sjeca jebenih dupina za koje smo placali nešto, dobili mozda sliku, nit toliko, kao dupin je naš... Točno se tog sječam ali se nemogu sjetiti koja je poanta love bila za dupina.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Stationery Drive - šestar, kutomjer, ravnalo i

Onaj mali kaj ide na privjesak?

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Re: Stationery Drive - šestar, kutomjer, ravnalo i
fer-de-lance kaže...

Onaj mali kaj ide na privjesak?

 

 Neeee

Kao pravi dupin, negdje u nekom bazenu, treba nešto plačati za njega da ga mogu hraniti itd, a za uzvrat smo dobili fotografije. Ogromna lova se vrtila točno se sjecam.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
7 godina
offline
Re: Stationery Drive - šestar, kutomjer, ravnalo i

Aha, nemam pojma, možda u zoološkom?

Ili neki cirkus ili nekaj?

 

Kruha i igala...
8 godina
offline
Stationery Drive - šestar, kutomjer, ravnalo i Fla

Ma to su radili i odraslima kasnije: nije bio dupin nego dobrovoljni prilog "za djecu rvacke". Nisi ti morao pristati, ali firma nakon tog ne može dobiti kredit... a kredit joj treba za plaće, jer su joj druge firme dužne lovu, ali ih ne možeš tužiti (i dočekati pravdu) - jer su te druge firme uplatile "za djecu rvacke".

 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Stationery Drive - šestar, kutomjer, ravnalo i
wyks kaže...

  Bila je i neka karta svijeta.

  Je, sa naljepnicama koje svijetle u mraku. Eno je još uvijek živa, smotana u podrumu 

Fake_Alert kaže... 

 Neeee

Kao pravi dupin, negdje u nekom bazenu, treba nešto plačati za njega da ga mogu hraniti itd, a za uzvrat smo dobili fotografije. Ogromna lova se vrtila točno se sjecam.

 Ne sjećam se tih dupina. 

 Kod nas su bili bonovi aktualni crvenog križa. Uvale ti bunt bonova pa ili daj pare ili ih uvali ljudima po selu. 

 

Što se tiče ostalih stvari, nama je općina manje više pokrivala sve nebulozne zahtjeve tak da nismo imali prevelike troškove. Sjećam se da su slike(one velike) bile 25kn a na izletima su slikali učitelji pa smo onda plaćali par kn sliku(izlete je plaćala općina osim onih višednevnih kad su pokrivali 70%). Jedino kaj imam doma hrpu slika na kojima ljudima fali pola glave al nije bed 

Jedino su nas naganjali sa modrim lastama, makovima i ostalim tiskovinama. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
15 godina
offline
Re: Stationery Drive - šestar, kutomjer, ravnalo i
fer-de-lance kaže...

Premda, mogli su komotno dodati i vaservagu, logaritmar (šiber), analogni sat, termometar, higrometar i set alata na izvlačenje (ko na švicarskom nožiću) i otvarač za pivu i vadičep.

Šteta, dobra ideja, ali nije razrađena do kraja...

 

Ja kupio na eBayu (2 USD koštala) olovku koja je za Touch, pa kad se to skine ima ravni i krstati odvijač. Budući da je šestokutna olovka ima i mjeru u cm i u inchima i vaservagu malu. Uglavnom neki ovako 13 in 1 uređaj.

Eh sada ne pročitah ja cijenu ovog urešđaja ne znam je li pisalo. Ali bi volio sličan uređaj ali da ima one krugove i kocke da mogu crtati Routere i Switcheve i sl.

12 godina
offline
Re: Stationery Drive - šestar, kutomjer, ravnalo i
wyks kaže...
fer-de-lance kaže...

Premda, mogli su komotno dodati i vaservagu, logaritmar (šiber), analogni sat, termometar, higrometar i set alata na izvlačenje (ko na švicarskom nožiću) i otvarač za pivu i vadičep.

Jesu li i vama u 90-ima dolazili oni trgovacki putnici u skolu prodavati tocno ovakve naprave - samo bez USBa?

Reko bi da je isti kalup.

 

Ah te 90-e, kad su na panou u holu bili referati o Nirvani, Exploitedu i Metallici jer nikog nije bilo briga, kad su uveli cjepljenje protiv tetanusa, ne jer je bilo obavezno nego jer je bilo jeftinije nego mjenjati hrdjave golove i ograde na igralistu, kad su dopustali coporu trgovackih putnika da djeci prodaju kineska smeca... Bila je i neka karta svijeta, i nekakvi 3D rjecnici... Mi nismo imali para pa nisam nikad ista kupio, al da sam tada znao da ce bit Ali Express...

 Pitagora 2000

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Stationery Drive - šestar, kutomjer, ravnalo i

To je to!

 

Jos se tocno sjecam zvuka skripanja :D

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
6 godina
offline
Re: Stationery Drive - šestar, kutomjer, ravnalo i
imam ja od kraja 80'...ravnalo s ugrađenim valjkom i rupama u orginalnoj kutiji...to se prodavalo po školama...nikad nisam koristio...ja i škola se baš nismo slagali:)

možda sad ima kolekcionarsku vrijednost
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice