Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum mob

poruka: 68
|
čitano: 11.557
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum mob".
16 godina
offline
Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum mob

Sramota!

A tko je odgovoran u Gradu Zagrebu što se proračunska sredstva troše na takve stvari?

Gledam te!
 
14 0 hvala 0
8 godina
offline
Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum mob

Baš se spremam ići u knjižnicu - da vidim kako će sve to izgledati. Inače, perpetuum mobile postoji: glupost se perpetuira sama od sebe. 

 
20 0 hvala 0
15 godina
offline
Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum mob

još jedna znanstvena tribina

- treba to 'žešće' napasti-kritizirati.. upravo kao što radi članak-autor. Nikako dozvoliti šarlatansko skrivanje iza znanosti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
6 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum mob
O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum
Veliki Brat kaže...

Sramota!

A tko je odgovoran u Gradu Zagrebu što se proračunska sredstva troše na takve stvari?

 zamisli genijator s perpetuum mobile pogonom.  inače, pokojni zvonimir drvar je jednom napisao: čovjek koji jede govna je perpetuum mobile. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
8 godina
offline
Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum mob

A opet..mnogi od tih "znanstvenika" vjeruju u neko svemoguće božanstvo koje je sve stvorilo. Unatoč apsolutnom nedostatku bilo kakvih dokaza osim "rekla kazala" svjedočanstva.

Twitch-Mr_DUXCRO
Moj PC  
2 14 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum
DuxCro kaže...

A opet..mnogi od tih "znanstvenika" vjeruju u neko svemoguće božanstvo koje je sve stvorilo. Unatoč apsolutnom nedostatku bilo kakvih dokaza osim "rekla kazala" svjedočanstva.

 To je nešto sasvim drugo. Postojanje nekog višeg bića koja je stvorilo svemir i sva pravila koja u njemu postoje se nikako ne kosi s postojanjem samih zakona toga svemira. To je vjera. Kad bi postojali dokazi tad bi to bila činjenica, a ne vjerovanje što bi bio logički paradoks.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 14:35 (JozoBozo121).
7 godina
protjeran
offline
Re: Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum
Veliki Brat kaže...

Sramota!

A tko je odgovoran u Gradu Zagrebu što se proračunska sredstva troše na takve stvari?

 Zna se. 

4 godine
odjavljen
offline
Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum mob

Ovakve šarlatane i njihove poklonike treba ismijavati svakom prilikom. Bravo za autora za odličan članak.

Have no fear, Vlad is here
Moj PC  
11 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum
JozoBozo121 kaže...
DuxCro kaže...

A opet..mnogi od tih "znanstvenika" vjeruju u neko svemoguće božanstvo koje je sve stvorilo. Unatoč apsolutnom nedostatku bilo kakvih dokaza osim "rekla kazala" svjedočanstva.

 To je nešto sasvim drugo. Postojanje nekog višeg bića koja je stvorilo svemir i sva pravila koja u njemu postoje se nikako ne kosi s postojanjem samih zakona toga svemira. To je vjera. Kad bi postojali dokazi tad bi to bila činjenica, a ne vjerovanje što bi bio logički paradoks.

 

Logički paradoks je i postojanje svemogućeg bića...naime, može li to biće stvoriti kamen kojeg ono samo ne može podignuti?

9 godina
offline
Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum mob

Ti jarca, Bog se bude jednom r@spizdio i okrenul ovu ravnu LP ploču od Zemlje na drugu stranu da ne sluša gluposti...  

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum
JozoBozo121 kaže...

 To je nešto sasvim drugo. Postojanje nekog višeg bića koja je stvorilo svemir i sva pravila koja u njemu postoje se nikako ne kosi s postojanjem samih zakona toga svemira. To je vjera. Kad bi postojali dokazi tad bi to bila činjenica, a ne vjerovanje što bi bio logički paradoks.

 Ah. Ljudi u HR još glasaju za HDZ i mole se Bogu. pa me ništa ne čudi.

9 godina
neaktivan
offline
Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum mob

Nemojte unositi vjeru u ovu temu. Ljudi "ateisti" su puno bolji ljudi u odnosu na ove koji vjeruju. Nijedan kojeg sam upoznao/znam ne dira u vjeru,osim ako se ne koristi u lose svrhe. 

Fokusirajte se vi koji ste jos u Zg/cro da se takve stvari ne dogadaju. Ooooops pa da su ljudi htjeli promjene ne bi se ovo dogadalo. Enjoy the Show.

 

 
8 1 hvala 0
8 godina
offline
Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum mob

Dajte već jednom pustite dragog Boga na miru! Pozivanje na znanost nije promicanje ateizma: zato što kažeš da Boga nema nećeš biti nimalo znanstveno pismeniji. A što se pak pseudoznanosti tiče ona je izravna posljedica slabog znanstvenog obrazovanja, kako u školi tako i kroz medije. Koliko imamo popularizatora znanosti? A koliko od njih znaju tako pisati da netko ima volje pročitati i može shvatiti to što su napisali? Kad bi se više popularizirala znanost - i to na pravi način - manje bi čulo pseudoznanstvenike. A  čudaka (ridikula, seoskih luda, pametnjaka, mudrijaša...) uvijek je bilo i bit će. 

 
19 4 hvala 3
15 godina
offline
Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum mob

ženski konji su perpetuum kobile. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum mob

Nemam vremena za takve izumitelje beskorisnih strojeva, čekam da svoje predavanje objavi Krstan:

 

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum
Šta se autor pjeni i optužuje?

Čitajte s razumijevanjem.
Činjenice su:
1. Ta tribina nije još ni održana
2. Po svemu sudeći, u samim materijalima za tribinu, perpetuum mobile se ne spominje
3. Tekst na koji se autor zgraža ne govori ništa neobično ni nepoznato. To i sam Hrupec kasnije priznaje. Ali mu to 'smrdi' na pm ? Koga briga na što to njemu smrdi?
4. Argumenti protiv tribine su web stranica koja više ne postoji i ad-hominem olajavanje prezentera od strane autorovog frenda.

Vrlo znanstveno, nema šta.

Čemu pjena?
Treba poslušati što će čovjek reći.
Ako je u prošlosti i bio u krivu, sada možda nije.
Dajte čovjeku vrijeme da kaže što želi, pa ako je pm u pitanju, slobodno ga ismijte.

Uostalom, sama priroda će to tada to napraviti.
Moj PC  
3 16 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum
uuY kaže...
Čemu pjena?
Treba poslušati što će čovjek reći.
Ako je u prošlosti i bio u krivu, sada možda nije.
Dajte čovjeku vrijeme da kaže što želi, pa ako je pm u pitanju, slobodno ga ismijte.

Sve bi to bilo OK da on sam svojim vlastitim novcem (ili privatnih sponzora/donatora) financira cijelu priču.

I onda od te love plati Gradu najam prostora za održavanje prezentacije/tribine/predavanja.

Kada dobije sredstva iz graskog (ili iz bilo kojeg drugog javnog) proračuna, to više ne stoji i za takve likove ne bi smjelo biti mjesta.

Gledam te!
6 godina
offline
Re: Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum
danen kaže...

Dajte već jednom pustite dragog Boga na miru! Pozivanje na znanost nije promicanje ateizma: zato što kažeš da Boga nema nećeš biti nimalo znanstveno pismeniji. A što se pak pseudoznanosti tiče ona je izravna posljedica slabog znanstvenog obrazovanja, kako u školi tako i kroz medije. Koliko imamo popularizatora znanosti? A koliko od njih znaju tako pisati da netko ima volje pročitati i može shvatiti to što su napisali? Kad bi se više popularizirala znanost - i to na pravi način - manje bi čulo pseudoznanstvenike. A  čudaka (ridikula, seoskih luda, pametnjaka, mudrijaša...) uvijek je bilo i bit će. 

 I onda drago kolega kemičaru,kojeg boga ili boginju da pustimo na miru...želim točno ime i prezime da znamo.

 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum
Ok, na stranu predavanje i koliko je glupo (a jest i to dosta). Ovakav članak bi se mogao prihvatiti u razgovoru, ali autor koji je profesor, pisac udžbenika i održava svoju tribinu bi se trebao iskontrolirati i znati napisati članak. Ako već pljuje po radu nekog drugog (ma koliko on glup bio) trebao bi onda to odraditi na primjereni način. Članak je napisan kao da smo se uključili u polovici razgovora i sad hvataju tko je tko i o čemu se radi. Članak je na kraju kad se dobro pročita zapravo samo promocija i vrijedi jednako koliko i zgužvani papir u košu (za one koji imalo poznaju zakone fizike) i služi samo kako bi autor ispuhao svoje frustracije, a to realno može i tako da piše vlastiti dnevnik

A ovi što uvode Boga u svaku temu su tri ili četiri stepenice ispod ovog izumitelja perpetuum mobila
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 17:47 (Manzi).
Moj PC  
5 6 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum

segregator 

Vi sigurno niste imali logiku u srenjoj školi ili vam je sadržaj tog predmeta bio krajnje nezanimljiv kako vidimo iz priloženog i to očigledno na vašu štetu?

 

Kako možete izreći takvu glupost kakvu ste napisali u vezi  Boga i  dizanja "kamena"?

 

Bog je svemoguć, apsolut dakle nešto s čim ne možemo ništa porediti. Pa ako je Bog svemoguć, a to uzimamo kao polaznu osnovu(aksiom) kako onda On može učiniti nešto da pobije ili ograniči upravo tu Njegovu omnipotentnost?

Mislim to su dvije isključive kategorije nešto poput toga kada biste rekli da pripadate kategoriji mrtvih i kategoriji živih istodobno. Ili je Bog svemoguć i može sve ili to nije pa nešto/ili ništa ne može. Dakle, nema sredine.

 

Bilo kako bilo sramotno je vaše neznanje logike i vjerovatnoće.

 

A ako bi trebali da pravimo gradaciju nisam siguran tko je ispao veći neznalica: "izumitelj" šarene laže znane GRAVITANA tj. perpetul mobile-a ili Vi sa tim nemuštim, jalovim pokušajem poentiranja.

Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum mob

Eh, a mene zanima jedna druga stvar. Kako sam dosta fizicki aktivan, da li bi bilo realisticno voznjom sobne bicikle napuniti generator struje ili kako se vec zove, pa da taj generator cijeli dan daje struju frizideru, stednjaku i bojleru? Na ovaj nacin smanjili bi se troskovi zivljenja.

 

Edit, sad sam provjerio. Nazalost nije moguce. Ali mogao je gospodin predavac umjesto zivljenja u svijetu maste i prodavanja magle probati izmisliti nekakav rucni uredjaj koji bi energiju covjeka pretvarao u energiju za druge stvari.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 19:28 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum mob

Ovo sa sobnim biciklom stoji. Naime, upravo su na taj način - bicikliranjem - dobivali struju u protuavionskim skloništima i na drugim mjestima (npr. za radio-stanice na frontu). Drugo je pitanje koliko se struje tako može dobiti, tj. koliko ste aktivni na sobnom biciklu. Jedna konjska snaga jednaka je 0,75 kW. Da ste jaki kao konj, trebalo bi imati tri takva "konja" za grijanje jedne pegle ili bojlera (2 kW). Usto, energija se odmah ne troši nego bi se trebalo u nešto pohraniti itd., itd. Stoga takav način dobivanja struje dobro dođe kad drugog izvora nema, a da ćete tako nešto zašparati kod Elektre, sumnjam. 1 kWh dođe negdje 2 kn, a za to trebate biciklirati s pola konjske snage dva sata. 

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

.. probati izmisliti nekakav rucni uredjaj koji bi energiju covjeka pretvarao u energiju za druge stvari.

 Nešto slično je već napravljeno i opisano u dokumentarnom filmu "Matrix".

5 godina
protjeran
offline
Re: Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum
Sunovrat civilizacije.
Zapravo mi uopće nije jasno kako smo, uz sve religijske i ine klipove, uspjeli dosegnuti ovaj nivo znanja/civilizacije ?!?

Bravo, Dario, bravo!
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 19:53 (Antiseptik).
Moj PC  
6 2 hvala 0
10 godina
offline
Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum mob

 

Lajkam kada se na mojem najomiljenijem forumu prokazaju sa pravom, šarlatani pseudoznanosti. 

 

Zato je dobro preko BUG upozoriti ekipu kaj dolazi ovdje na forum i Internet stranice, da pripazi na neke likove koji se prikazuju za nešto pametno. 

Volim progesivne ljude koji ne robuju nametnutim "istinama" sa bilo čije strane. 

 

Dokazi novih  "objašnjivača" stvarnosti se nalaze, recimo na Yotubeu. Npr., ravnozemljaši kada dokazuju neke svoje tvrdnje, vele da su oni to gledali na Youtubeu, gdje si eto svatko može to pogledati.

Znanstvenik, čovjek od fakuleta, magisterija, doktorata ili pak od znanja, u najmanju ruku uzme olovku i papir, te objasni onome tko ne kuži.

Tipično je za ove kaj bi htjeli imati novokomoniranu stvarnost svijeta, da su bili slabi u škole, te da imaju problema s vlastitom osobnošću.

Da su izmišljeni bili bi dobri likovi u crtiću. Nažalost, oni su stvarni, pa je to žalosno. 

 

Ovaj lik je izgleda bio previše naporan ekipi na Fakultetu, pa kada tamo nije imao prođu, okrenuo se neupućenom puku kako bi širio svoje filozofije o fizici.

Srećom, fizika nije filozofija. 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum mob

Što je ovo? Forum informatičkog časopisa ili svaštara?

 

Sve manje korisnih članaka (ona dva o Wifi6 i meshu), a sve više trlababalan članaka i osobnih stavova (MWC, pa ovo). Nekvaliteta hrvatskih medija se jako povećava.


EDIT: vidim da mi je jedan tip čak dao TD. Nevjerojatno. Stvarno smo propali. U to više nema sumnje.

EDIT2: Dajte, dajte, samo vi lupajte TD. I Drago, ti također. Toliko se toga zbiva u svijetu brojnih tehnologija (a pogotovo sigurnosti), a BUG to ne spominje. Ali ste zato prepuni tekstova o medicinskim biserima i sl. Da, znam, to vam je pajdo, a pajdu se ne dira...

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.2.2020 13:09 (zelenapaprika).
 
4 12 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum
danen kaže...

 1 kWh dođe negdje 2 kn, a za to trebate biciklirati s pola konjske snage dva sata. 

 Kilovat ti dođe manje od kune. Nekih 85 lipa, 90 negdje ako je jednotarifno.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
6 godina
offline
Re: Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum
1student kaže...

segregator 

Vi sigurno niste imali logiku u srenjoj školi ili vam je sadržaj tog predmeta bio krajnje nezanimljiv kako vidimo iz priloženog i to očigledno na vašu štetu?

 

Kako možete izreći takvu glupost kakvu ste napisali u vezi  Boga i  dizanja "kamena"?

 

Bog je svemoguć, apsolut dakle nešto s čim ne možemo ništa porediti. Pa ako je Bog svemoguć, a to uzimamo kao polaznu osnovu(aksiom) kako onda On može učiniti nešto da pobije ili ograniči upravo tu Njegovu omnipotentnost?

Mislim to su dvije isključive kategorije nešto poput toga kada biste rekli da pripadate kategoriji mrtvih i kategoriji živih istodobno. Ili je Bog svemoguć i može sve ili to nije pa nešto/ili ništa ne može. Dakle, nema sredine.

 

Bilo kako bilo sramotno je vaše neznanje logike i vjerovatnoće.

 

A ako bi trebali da pravimo gradaciju nisam siguran tko je ispao veći neznalica: "izumitelj" šarene laže znane GRAVITANA tj. perpetul mobile-a ili Vi sa tim nemuštim, jalovim pokušajem poentiranja.

Mislim da se ti i kolega slažete.. 

8 godina
offline
Sredstvima Grada Zagreba promoviraju perpetuum mob

Ovo teološko rješenje stoji. Jer kod Boga je isto htjeti i moći, pa ako neće onda ni ne može, a ako ne može onda ni neće. No to opet ne treba shvatiti na ljudski način. Kod Boga je htjeti i moći nerazvdojivo. Samo je problem što je čovjek koji je postavio tu zagonetku (sofizam) o Bogu i kamenu završio na lomači - zbog hereze. Naime, zagonetka se može svhatiti i kao logička nemogućnost postojanja svemoćnog Bića, a to znači da Boga nema. Možda bi se na sličan način moglo dokazati da je perpetuum mobile moguć - zakonu očuvanja energije usprkos?  

 
5 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice