SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja ga A

poruka: 52
|
čitano: 14.895
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja ga A".
15 godina
offline
SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja ga A

sad tko je imao španjolsku Primeru više je ne može gledati a ugovor su potpisali! 

Lopovska posla

be Cool
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja ga A

Španjolska i engleska liga su najzanimljivije, tak da, teški fail.

 
7 0 hvala 0
13 godina
offline
SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja ga A

  

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja ga A

odlican potez

 

streamovi stranih liga se ionako nadju kroz 20 sekundi i to u HD kvaliteti dok je hnl prakticki nemoguce nac

 

hnl preko HT paketa mi je bio totalno nepraktican dok cu gotovo sigurno uzet ovo preko EVOTV-a

 
1 3 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja ga A

jedino tv gledam preko eona i to radi engleske lige samo jos fali da ih i tu ukinu

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2020 11:09 (hanteed).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja
Horned Reaer kaže...

sad tko je imao španjolsku Primeru više je ne može gledati a ugovor su potpisali! 

Lopovska posla

 oni korisnici Sportskog buketa koji će eventualno htjeti raskinuti ugovornu obvezu bez naknade, to će moći učiniti uz pisani zahtjev, za kraj su poručili iz Odjela za korporativne komunikacije Hrvatskog Telekoma.

 

-uvjek se može raskinuti.. a kad postoji razlog tad bez penala. Tj moraš to zatražiti i navesti konkretan razlog, tj dobit ćeš neku genričku obavijest i imaš neki rok npr mjesec.. ako propustiš tad se podrazumijeva da si pristao.

-to pravo ne daje operater nego zakon (mada oni to tako žele prikazati, opci uvjeti su nevažni tj zakon i pravo potrošaća su iznad, ali korisnik mora u zadanim rokovima konkretno zatražiti, navesti razlog..)

-druga stvar koja je recimo netočna ili dopuniti-preciznije, tu kažu uz pisani zahtijev, dok zakon-hakom kaže da korisnik ima pravo izbora tj raskid se može obaviti na jednak način kao i sklapanje tj ako je usluga ugovorena telefonom, može se jednako telefonom raskinuti itd. odnosno, može bilo kojim pravno prihvatljivim načinom, npr e-mailom jer su mediji izjednačeni i nije papir nešto što je nužno, jednako postoji pisani trag tj pisani zahtjev je i e-mail. itd.

-najjednostavnije/najkonkretnije, nazoveš szk, pitaš-tražiš pa i način-uvjete kako raskinuti uslugu ako to želiš i oni ti sve to moraju reći-objasniti (jer to moraju zakonom), ali da bi imao neki 'pisani dokaz' to trebaš obaviti pisanim putem, mail-papir.. ili barem zapisati ime osobe, datum-vrijeme i osnovno tj dobivene podatke-odgovore operatera. Pitaš telefonom, obaviš mailom. Ti si taj (generički korisnik) koji ne smije dozvoliti lopovksa posla, tj oni to mogu smao ako im dozvoliš i ako ne znaš zakon/svoja prava tj formalno pravni način kako to ostvariti (dovoljno je propustiti date rokove i tad više nemaš po toj osnovi pravo).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
protjeran
offline
Re: SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja
ihush kaže...
Horned Reaer kaže...

sad tko je imao španjolsku Primeru više je ne može gledati a ugovor su potpisali! 

Lopovska posla

 oni korisnici Sportskog buketa koji će eventualno htjeti raskinuti ugovornu obvezu bez naknade, to će moći učiniti uz pisani zahtjev, za kraj su poručili iz Odjela za korporativne komunikacije Hrvatskog Telekoma.

 

-uvjek se može raskinuti.. a kad postoji razlog tad bez penala. Tj moraš to zatražiti i navesti konkretan razlog, tj dobit ćeš neku genričku obavijest i imaš neki rok npr mjesec.. ako propustiš tad se podrazumijeva da si pristao.

-to pravo ne daje operater nego zakon (mada oni to tako žele prikazati, opci uvjeti su nevažni tj zakon i pravo potrošaća su iznad, ali korisnik mora u zadanim rokovima konkretno zatražiti, navesti razlog..)

-druga stvar koja je recimo netočna ili dopuniti-preciznije, tu kažu uz pisani zahtijev, dok zakon-hakom kaže da korisnik ima pravo izbora tj raskid se može obaviti na jednak način kao i sklapanje tj ako je usluga ugovorena telefonom, može se jednako telefonom raskinuti itd. odnosno, može bilo kojim pravno prihvatljivim načinom, npr e-mailom jer su mediji izjednačeni i nije papir nešto što je nužno, jednako postoji pisani trag tj pisani zahtjev je i e-mail. itd.

-najjednostavnije/najkonkretnije, nazoveš szk, pitaš-tražiš pa i način-uvjete kako raskinuti uslugu ako to želiš i oni ti sve to moraju reći-objasniti (jer to moraju zakonom), ali da bi imao neki 'pisani dokaz' to trebaš obaviti pisanim putem, mail-papir.. ili barem zapisati ime osobe, datum-vrijeme i osnovno tj dobivene podatke-odgovore operatera. Pitaš telefonom, obaviš mailom. Ti si taj (generički korisnik) koji ne smije dozvoliti lopovksa posla, tj oni to mogu smao ako im dozvoliš i ako ne znaš zakon/svoja prava tj formalno pravni način kako to ostvariti (dovoljno je propustiti date rokove i tad više nemaš po toj osnovi pravo).

 Mozes, ali ces sa "Hrvatskim" telekomom krv ispis**. Korisnicka podrska su pristojni ugladjeni roboti bez mozga.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2020 13:11 (O_O_O).
15 godina
offline
Re: SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja
hanteed kaže...

jedino tv gledam preko eona i to radi engleske lige samo jos fali da ih i tu ukinu

Neće jer je i EON i Sportklubovi sve pod istom kapom tj. isti vlasnik. U BiH je to Telemach a u Srbiji je SBB a u HR i ne znam da li ima ali znam da je njihova A1 mreža.
U BiH tačnije u BHTelecomu (MojaTV) je isključena Nova TV (Nova TV, NovaBH, NovaSRB, Nova Sport, koliko ih već ima pojma ne'am) jer je istu preuzeo United Group (pod čijem kapom i jesu SportKlubovi. Nove TV, EON itd itd.).

I ja preko EON-a gledam TV posebno jer imam 7 dana vraćanja nazad a preko Aneksa ugovora dobio sam sve: 1 GbpE vezu (čista optika do u dom), sve kanale (ukljućujuči te SK, sve Arene, svi HBO, Cinemaxi, Cinestari, svi HR, SRB - ukratko imam sve. Sinoć do 03h ili bolje rećeno jutros gledao Aquamena na HBO.

Sport ne pratim (osim automobilističkih sportova) s tim da sam neku noć k'o budala gledao one SportKlub eSport, pratio kako onaj igra Fortinet i isti instaliram preko Epica-a i džaba vrijeme i živce pogubio. :-D

15 godina
offline
Re: SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja
ihush kaže...
* * *

 

-uvjek se može raskinuti.. a kad postoji razlog tad bez penala. Tj moraš to zatražiti i navesti konkretan razlog, tj dobit ćeš neku genričku obavijest i imaš neki rok npr mjesec.. ako propustiš tad se podrazumijeva da si pristao.

-to pravo ne daje operater nego zakon (mada oni to tako žele prikazati, opci uvjeti su nevažni tj zakon i pravo potrošaća su iznad, ali korisnik mora u zadanim rokovima konkretno zatražiti, navesti razlog..)

-druga stvar koja je recimo netočna ili dopuniti-preciznije, tu kažu uz pisani zahtijev, dok zakon-hakom kaže da korisnik ima pravo izbora tj raskid se može obaviti na jednak način kao i sklapanje tj ako je usluga ugovorena telefonom, može se jednako telefonom raskinuti itd. odnosno, može bilo kojim pravno prihvatljivim načinom, npr e-mailom jer su mediji izjednačeni i nije papir nešto što je nužno, jednako postoji pisani trag tj pisani zahtjev je i e-mail. itd.

-najjednostavnije/najkonkretnije, nazoveš szk, pitaš-tražiš pa i način-uvjete kako raskinuti uslugu ako to želiš i oni ti sve to moraju reći-objasniti (jer to moraju zakonom), ali da bi imao neki 'pisani dokaz' to trebaš obaviti pisanim putem, mail-papir.. ili barem zapisati ime osobe, datum-vrijeme i osnovno tj dobivene podatke-odgovore operatera. Pitaš telefonom, obaviš mailom. Ti si taj (generički korisnik) koji ne smije dozvoliti lopovksa posla, tj oni to mogu smao ako im dozvoliš i ako ne znaš zakon/svoja prava tj formalno pravni način kako to ostvariti (dovoljno je propustiti date rokove i tad više nemaš po toj osnovi pravo).

Svake godine u Aprilu (Travnju) mjesecu Telemach (United Group) digne pretplatu za 2 KM (nešto preko 7 kuna) iako smo potpisali ugovor na 24 mjeseca.

Sad oni fino dignu za 2 KM i kažu ti "ako želiš da nastaviš koristiti uslugu plaćaš od Aprila 2 KM više, a ako ne možeš bez tih penala da raskineš ugovor". I tako godina iz godine naraste pretplata sa 37 KM na 47 KM.

Ono što mene muči je kako oni mogu da postave nove uvjete (pa ako ti se sviđa plati, a ako ne raskini ugovor) a ja ne mogu. Dvije stranke su podjednake, moj ISP na jednoj strani ja kao Juzer na drugoj. Ako sada isto pokušaju ići će građanska parnica... ili možda ipak neće. Dali su mi kao što rekoh 1Gbps vezu što je de facto još uvijek nezamislivo kućnim korisnicima i sve vražije kanale koje postoje. Da to sve moram platiti.. uh.. sigurno ne bi bilo 47 KM nego 147 KM. Ove godine ću im izmusti i fiksnu IP adresu.

15 godina
offline
Re: SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja
O_O_O kaže...
..

... Korisnicka podrska su pristojni ugladjeni roboti bez mozga.

 - u pravilu je poželjno/bolje da je SZK bez mozga, tj bez svojih tumačenja zakona, bez nabadanja-izmišljanja.. bolje da se drže naputka i procedure, dok je tumačenje zakona za zakonodavca i nadležne.

tcom je iskusan operater, vidljivo po načinu-razlici vs A1 za +20kn.. pa i u ovom textu gdje istina skriveno-stidljivo to kažu (pravo na raskid..), no kamufliraju općim uvjetima i sl.

 

pa opet, operater je taj koji u ovom primjeru krši ugovreno, tj nije u mogućnosti isporučiti ugovorenu uslugu i time:

a) dolazi do raskida postojećeg ugovora, jer je i sadržaj paketa dio tog ugovora tj osnova za ispostavljanje računa, koji je bez tog uvjeta neosnovan (jednako kao da sad tebi pošalju račun za bilo što treće..)

što nas gura na b-1.) .. tj novi ugovor ili anex u kojem je izmjena paketa + suglasnost druge ugovorne strane o toj izmjeni, tj potpis (sad mora i papirnati, tek tad je važeće za ispostavu računa a bez tog je račun koji nema pravnu osnovu..), nema općih uvjeta, nema automatizma  .. jer su paketi upravo osnovna-bitna stavka pružanja te usluge, tj konkretan tv kanal je ta usluga tj popis kanala u paketu.

ili b-2) raskid bez novog ugovora automatizmom, odnosno, korisnik je bez ugovorne obveze i može kad želi izabrati koji paket želi ili uopće ne koristiti.. pošto kod njih nema drugih usluga (telekom-operateri kao tel-internet..) tad je to to, kraj, tj imaš FTA domaće kanale i nema novog računa mjesečno.

 

b-2 ne želi operater, ni većina korisnika.. tj to je tad lako rješivo ali ne smije se dozvoliti automatika u korsit operatera (pružatelja usluge) tj pravila su jasna, mora postojati ugovor na temelju kojeg se tad ispostavlja račun. Ako ugovora nema ili je prestao biti važeći, tad nema osnove za račun, tj tad se mora sklopiti novi ili anex a to moraju sporazumno prihvatiti obje strane tj korisnik tj papir-potpis .. mada možemo prihvatiti da je telefonski poziv dovoljan ili zbog jednostavnosti jer je ovo ipak izuzetak (jer se distribucja nekog tv kanala ugovara na duže i ne mijenja se često, nije to npr cjenik pa da svaki mjesec može biti novi..) tj može se tumačiti kao izuzetak i da se samo zbog jednostavnosti i pretpostavljene većine (koja je tad za nastavak usluge) samo oni koji ne žele jave tj da to traje mjesec dana i da u tom roku tko ne zatraži raskid automatski pristaje na nastavak + anex ali tad to operater mora svima dati i papirnato, tj kroz račun koji šalje svaki mjesec može poslati i novi ugovor itd.

-opasno je to 'pravo' dati im olako, tj tad bi po istoj osnovi mogli to pokušati zloupotrijebiti na izmjenu tekućeg cjenika.. bilo bi važno da to hakom inzistira.

 

-ili, svaki operater ima neki ugovor o distribuciji tv kanala, npr hbo, sport.. i to su ugovori koje on s vlasnikom pregovara. Ako su im ugovori pri isteku i ako ne produlje, tad nisu ni trebali davati ugovor-pakete/bukete duže od roka kojeg su ugovorili tj na npr 2 godine, tj ne možeš iznajmljivati nešto unaprijed ako to ne osiguraš ugovorom, tj ako sad nađu novac i plate traženi iznos tad opet imaju ugovor i tad se točno zna do kad imaju pravo reemitirati određeni tv kanal dok svaki ugovor s trećom stranom (korisnikom) preko tog MORA biti njihov problem tj oni sami su ga izazvali i tad nek snose posljedice. To nije ''viša sila'' tj ne smije im se to tako dozvoliti kao tumačenje, nije poplava-meteor.. nije nešto nepredvidljivog, upravo suprotno, zna se točno datum isteka ugovora a ugovor je zakon. Zašto nisu npr sklopili ugovor na +5 godina? Poslovna odluka? -da, ne isplati se.. -da.. no svjesna poslovna odluka povlači i pravne posljedice, zar ne?

 

podsjetnik, hakom, prošle godine uvedeno, od 1.1. važeće, svaki ugovor mora se sklopiti, potpis.. izmjena i sl. Ugovor je osnova za ispostavljanje računa, bez ugovora = krađa, neovisno koristiš li ili ne njihovu uslugu, tj da možeš bez ugovora posalti nekome račun dobili bi 'divlji zapad', mogao bi ovršiti bilo koga kroz npr finu i sl. dok je sam račun lako natipkati u 'wordu'.. tj račun bez ugovora je nešto što ne smije postojati u uređenim odnosima.

-što bi tad bilo iduće? (karikiram) dati im bjanko mjenicu za prazan paket tv kanala? Dati im pravo da kad požele ukinu uslugu ili raskinu ugovor?

 

-operateri, pružatelji javnih usluga NEMAJU pravo na jedostrani raskid.. tj raskid može tražiti korisnik, nikad operater. Operater samo može biti u mogućnosti da ne može isporučiti uslugu, ali ne odbiti je. (nešto sasvim drugo je isključenje npr neplaćeni računi..). Ako operater nema pravo raskida, zašto bi imao pravo jednostrane promjene ugovora? tj upravo zato je hakom prošle godine rekao da za svaku uslugu mora postojati ugovor/potpis (tj suglasnost) a taj ugovor je osnovni-temeljni papir za ispostavljanje računa. Ne možeš biti korsinik usluge ako npr nemaš ime ili OIB.. a to je na ugovoru, ne možeš biti korisnik ako nemaš ugovor-broj, jer je tako povezan sustav, ispis računa i prema tom ugovoru uključene usluge-paketi. Pošto je osnova sam tv kanal-paket, tad ako se mjenja osnova sam ugovor je ili ništetan ili mora novi (ili anex) a u svakom slučaju na to korisnik implicitno MORA pristati, tj potpisom potvrditi suglasnot, bez tog ugovor NIJE VAŽEĆI .. i zato toliko tipkanja o inače banalnoj situaciji :))

 

-ako se tumači da je dovoljno to potvrditi telefonom, tad isto pravo (reciporcitet) vrijedi i za raskid (ne pisano i sl), odnosno, po hakomu, usmena suglasnost se ipak mora potvrditi i papirnato, tj kad stigne ugovor/anex i kad korisnik to vrati potpisano tad je operater obavio sve i može ispostaviti novi račun (koji se sad ne mijenja, ostaje isti, ali je saržaj drugi tj tv kanal, za razliku kod promjene cjenika se sadržaj ne mijenja samo iznos-cijena, u oba slučaja je to novi račun tj novi ugovor koji je uvjet računu). .. i samo zbog jednostavnosti, tj manje prekida se to može ostaviti operateru da obavi 'telefonski' no trebalo bi biti obrnut kriterij-tumačenje, ne da oni koji žele raskid to traže, nego da za sve koji ne žele raskid operater ima novi ugovor. To je pravno bitna razlika tj u skladu sa zakonima, suprotno je suprotno zakonu. (mada je matematička dvostruka negacija opet pozitivno, pravno nije).

 

-kako to elegantno riješiti? pa tako da npr evotv sad sve korsinike smatra bez ugovorne, jer su u nemogućnosti ispuniti ugovor (ok, samo oni koji imaju sport-buket/paket to nisu svi korisnici) i da im jednostavno prestane slati račune bez odgovarajućeg ugovora, dok ima pravo birati, ukinuti signal (dekodiranje) ili dati gratis.. istina, tad je to i korsiniku tlaka, jer tad oni koji žele nastaviti moraju ponovo zatražiti uslugu-paket + papirologija, ali pravno bi to bio čist posao i tako bi trebalo biti tumačeno, odnosno, upravo zbog prošlogodišneg A1 +20kn se to mora tako, tj ne dati im pravo da to kad žele mijenjaju i da automatizmom ide ono što je njima bolje-lakše, pogotovo kad su oni ti koji krše ugovor i mijenjaju ga (pa tad nek mjenjaju cjenik svaki dan..).. + tad bi svi nezadovoljni korisnici postali i glasna skupina, pa bi se tad možda i naknada za neisporuku možda ozbilnije počela tražiti (ne samo 15 dana za kvar.. što je predug rok ali je lobi operatera dovoljno jak da nije kraće tj nije razuman rok..).

 

-ovo s istekom ugovora kojeg imaju s vlasnikom prava za emitiranje, nije viša sila, nije iznenadni događaj, nepredvidljiv.. nasuprot, zna se točno datum do kad imaju ugovreno i ako ne produže tad po isteku tog datuma više to pravo emitiranja nemaju. Tad ih se može teretiti da su 'prodali' unaprijed nešto što nisu osigurali, no za razliku od internet-telefonije (ili hotela, rentacara i sl) nema neke druge realne-dokazive štete..

 

.. ili ima? npr kupljen evotv prijemnik, uzeo sam i novi za hevc.. tj tad imam upravo taj trošak nepotrebno ili sam mogao uzeti neki drugi prijemnjik jeftinije i sl. + moraš nekako zadovoljiti potrebu a tv kanal i televizija kao struja-voda spada u osnovne potrebe, tj tad moraš tražiti drugog operatera i sl za onu uslugu koju više ne nudi (no izbor tv kanala nije pravo prisupa tv signalu, htv1-2.. itd. malo sam karikirano-nategnuo + razlika svi ostali su kebel, osim totaltv satelit) :) ... npr totaltv je nudio za 5000kn sve za 5g, oprema i daleko više kanala u ponudi. (ali i rizik da možda sutra odu u stečaj i sl. i opet isti problem jer nitko nije za našu regiju platio iznos za te kanale.. a1-tcom.. pa je za konkretne sport kanale sporedno na kojem si operateru, ista ponuda..). Tako mogu tražiti naknadu troška, mogu i dobiti ali to je klasična parnica na sudu.. odnosno, u tom slučaju bi operater i to trebao prihvatiti na jednak način kao što 'daje' pravo raskida samog ugovora, jer je ugovor+usluga+uređaj ono što je jedan paket, povezano. Kupljeno zbog pružanja usluge i u parnici bi se to lako dobilo, no operater to neće prihvatiti (kao što ni banke ne prihvaćaju za presuđene kazne..). Kod klasičnih telekom usluga, vraća se njihova oprema.. koju samo koristiš ali je nisi kupio-platio. U slučaju kad je oprema tvoja, tad mora postojati i mogućnost da to operater mora nadoknaditi, tj jednako pravilo kao u slučaju neopravdanog raskida u slučaju korisnika tj penali ili plaćanje poklona-iznosa.. Pravo-zakon, osnova je jednakost stana, pa i u slučaju naknade troška kao što je trošak opreme, na teret onog tko uzrokuje raskid a to je u ovom slučaju operater jer nema dalje udgovor o distribuciji tj nije tad ni trebao ugovarati taj paket-kanal (kanale) za koje nije na vrijeme osigurao pravo emitiranja.. poslovna greška, greške se plaćaju. Jednakost obju strana = penali.

 

-što bi ovo prošlo olako? zašto već hakom nešto ne izjavljuje? Operatere treba naviknuti na pravnu državu, provođenje zakona (ne tumačenje, to radi država-hakom). Jednako kad oni naplaćuju penale, jednakost + ugovor, kao u svakom drugom ugovornom poslu s posljedicama.

-ili pitanje (hipotetsko) znate li da su sve tv kanale npr SK, hbo.. na jednak način ugovorili svi operateri, na konkretan datum? Znaju točno dan do kad imaju ugovor za npr HBO i ukoliko danas sklapaju ugovor s korisnikom koji probija taj rok tad je to njihova svjesna odluka time i posljedice. Možda će na vrijeme osigurati dalje prava, možda neće.. To se može dešavati svakom operateru za svaki kanal i zato to treba sad u startu riješit, to mora hakom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja
hanteed kaže...

jedino tv gledam preko eona i to radi engleske lige samo jos fali da ih i tu ukinu

 

Inače ne gledam TV osim sporta i to primarno pratim nogomet i UFC.

 

I baš mi je super EON TV zbog SportKlub kanala i Fight Chanela.

 

A kako sam uopće došao do EON TV ovdje u Hr, hah, to je baš zanimljiva anegdota.

 

Radio s jednim Bosancem u Bilić Erić skupa na objektu i čovjek mi dao svoj user name i password za EON TV.

 

Ima više od 2 godine već. I nikad mi nije uskratio pristup istome, tako da se šlepam još uvijek.

 

OK, popili smo nešto cuge skupa o mojem trošku tad, valjda sam se na taj način iskupio barem malčice za tu uslugu.

 

 

Tigar Krezumica
15 godina
offline
Re: SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja

-popiti cugu je objašnjenje . (naslov) .. nema veze s user&pass :) zemaljska tv-antenska pokrivenost, nema veze s internetom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja
ihush kaže...

-popiti cugu je objašnjenje . (naslov) .. nema veze s user&pass :) zemaljska tv-antenska pokrivenost, nema veze s internetom.

 Pa, znam ja to. Ali, nitko od naših providera ne nudi EON TV ovdje u Hr. Zato sam objasnio na koji način sam došao do te usluge, jbt

Tigar Krezumica
13 godina
offline
SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja ga A
A1 trlja ruke. Masa će sada preći kod njih
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja
ihush kaže...

-popiti cugu je objašnjenje . (naslov) .. nema veze s user&pass :) zemaljska tv-antenska pokrivenost, nema veze s internetom.

 Moze se to rjesiti malim oglasom u susjednoj zemlji. Eto biznis ideje.

15 godina
offline
Re: SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja
zuper kaže...
A1 trlja ruke. Masa će sada preći kod njih

 -neće, tj to nema veze s tel.linijom (bakar/optika), dok oni koji imaju coax-bnet to već imaju, oni koji nemaju ne mogu jer nema kabla i neće ga ni biti. EvoTV je antena, dvbt.. kao i FTA. Jedino što je sad vlasnik tcom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja
fromcelltohell kaže...
hanteed kaže...

jedino tv gledam preko eona i to radi engleske lige samo jos fali da ih i tu ukinu

 

Inače ne gledam TV osim sporta i to primarno pratim nogomet i UFC.

 

I baš mi je super EON TV zbog SportKlub kanala i Fight Chanela.

 

A kako sam uopće došao do EON TV ovdje u Hr, hah, to je baš zanimljiva anegdota.

 

Radio s jednim Bosancem u Bilić Erić skupa na objektu i čovjek mi dao svoj user name i password za EON TV.

 

Ima više od 2 godine već. I nikad mi nije uskratio pristup istome, tako da se šlepam još uvijek.

 

OK, popili smo nešto cuge skupa o mojem trošku tad, valjda sam se na taj način iskupio barem malčice za tu uslugu.

 

 

 da, mozes aktivirati eon na 5 uredjaja koliko se sjecam, golemo da to van bih radi

4 godine
neaktivan
offline
SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja ga A

Ispričavam se .Al kakve veze ima EON usluga?! Koja je dostupna u susjednim državama i radi na principu stremanig servisa (potreban internet). Dok je EVO TV dostupan samo u Hrvatskoj preko sobne/vanjske antene. 
Da ste rekli  da SK gledate na total tv (ima SK isto je u vlasništvu Unaited G) ili A1 još nekako.

 

A ovo je bilo očekivano kada je objavljeno da je HT kupio EVO TV. 

 
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja

A1  ostaju SK kanali ,EVO TV odlaze SK kanali.Možda je ostanak SK kanala na A1 razlog za trljanje ruku?! Bakar optika satelit zemaljska antena nema veze sa tim.

15 godina
offline
Re: SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja
fromcelltohell kaže...
hanteed kaže...

jedino tv gledam preko eona i to radi engleske lige samo jos fali da ih i tu ukinu

 

Inače ne gledam TV osim sporta i to primarno pratim nogomet i UFC.

 

I baš mi je super EON TV zbog SportKlub kanala i Fight Chanela.

 

A kako sam uopće došao do EON TV ovdje u Hr, hah, to je baš zanimljiva anegdota.

 

Radio s jednim Bosancem u Bilić Erić skupa na objektu i čovjek mi dao svoj user name i password za EON TV.

 

* * *

 

 

Ma dat ću ti i ja EON mene zanima kako ne sa drugog ISP-a nego iz druge države možeš pristupiti kanalima. Eh sada kojim pitanje je.
Ja imam EON na tabletu i koristim ga kao TV (bukvalno) ali kada sa svog ISP-a odem kod brata koji ima državni BhTelecom ne mogu neke kanale koristiti. Ako sam na Telemach Mreži mogu ja dati 5 uređaja od kojih 3 mogu biti aktivni - bilo kem.

PS: Sada znam što mi u aneksu ugovora stoji FC fajta za taj "makljaža kanal". 
 

pigvinNET1 kaže...

A1  ostaju SK kanali ,EVO TV odlaze SK kanali.Možda je ostanak SK kanala na A1 razlog za trljanje ruku?! Bakar optika satelit zemaljska antena nema veze sa tim.

Počelo je i u BiH i sada u HR. sve što nije pod United Gorupom (koja opet ima svog vlasnika a to je neka još veća američka grupacija) ljudi gase i hoće pare. Na BHtelecomu (MojaTV) već su ugasili NovuTV (komletnu) i ljudi se žale zašto ne mogu da gledaju Zvezde Granda.
I sada ne čudi me da gase Sport Klubove na sve što nije pod kapom UG-a. A imate Wiki i pogledajte.

https://hr.wikipedia.org/wiki/United_Group [pogledati sekciju Monopol u BiH koja je samo za javnost a šta se tu stvarno radi da ja ovdje napišem.. uhhhh].

Politika United Grupe je sledeća: "samo daj koliko imaš para i dogovorit ćemo se. A ako slučajno hoćeš kod konkurencije - ne idi ni za živu glavu sve ćeš dobiti". Puno je tu neregulatornosti ali ja imam izbor i biram Telemach - meni samo ne idu u glavu ljudi koji imaju izbor a ostaju kod BH Telecoma. Umjesto 100 Mbps imaju 5 Mbps (ok sad su im povećali na 10 Mbps ali DO 10).

SportKlubovi (iako ne volim sport) su mi vrh. konačno geldam F1 na 4 ili 6 kanala i imaju 4K kanal, pa to je prije dvije godine bila naučna fantastika. Još od doba kada se najavljivao DVD bilo je kao gledaš film iz više uglova ili biraš alternativne završetke. Samo jedan film znam sa Alternativnim krajem a to je od Will Smitha sa onim zombijima. Gledaš utakmicu stišneš statistiku - milina neka. Barem meni kojem nogomet nije zanimljiv postaje koliko toliko zanimljiv.

I kakav streaming - nije to nikakav streaming ako streaming uslugu smatrate 7 dana vraćanja nazad. Ide preko interneta ali EON STB je EON Set Top Box (prije je to bio Cisco D3) a EON aplikacija je ono što joj i samo ime govori Aplikacija. Na PC-u je pokrenete u Edge ili Chrome, na Androidu i iOS-u imaju zasebnu aplikaciju i onda vam vaš monitor / tablet / pametni telefon postaje ništa drugo nego - televizor.

I nema to veze sa klasični IPTV-em od koliko 5-6€ mjesečno.

Imate Wiki i pogledajte tko je je čiji i logično je da će gasiti uslugu. Najavili su oni njima i ranije samo se neki davatelji televizije pavili blentavi. Za SP 2022 u Quatru mislim za cijeli Balkan ima prava United Groupa i već BHTelecomu gori pod nogama. HRT će i imati novaca da otkupi prava. u BiH svaki hrvat kaže "ja nemam svoju televiziju i ne želim da plaćam RTV taksu" i nitko mu ništa ne može. I nek propadnu (mislim na državni BHTelecom).

Telemach nema internet veze ISPOD 100 Mbps kod BHTelecoma ako izvučeš 10 Mbps na zadnjoj milji - car si.

13 godina
offline
Re: SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja
Envy kaže...
hanteed kaže...

jedino tv gledam preko eona i to radi engleske lige samo jos fali da ih i tu ukinu

Neće jer je i EON i Sportklubovi sve pod istom kapom tj. isti vlasnik. U BiH je to Telemach a u Srbiji je SBB a u HR i ne znam da li ima ali znam da je njihova A1 mreža.
U BiH tačnije u BHTelecomu (MojaTV) je isključena Nova TV (Nova TV, NovaBH, NovaSRB, Nova Sport, koliko ih već ima pojma ne'am) jer je istu preuzeo United Group (pod čijem kapom i jesu SportKlubovi. Nove TV, EON itd itd.).

I ja preko EON-a gledam TV posebno jer imam 7 dana vraćanja nazad a preko Aneksa ugovora dobio sam sve: 1 GbpE vezu (čista optika do u dom), sve kanale (ukljućujuči te SK, sve Arene, svi HBO, Cinemaxi, Cinestari, svi HR, SRB - ukratko imam sve. Sinoć do 03h ili bolje rećeno jutros gledao Aquamena na HBO.

Sport ne pratim (osim automobilističkih sportova) s tim da sam neku noć k'o budala gledao one SportKlub eSport, pratio kako onaj igra Fortinet i isti instaliram preko Epica-a i džaba vrijeme i živce pogubio. :-D

Ti na EON-u imaš i hrvatske Sport Klub kanale ili samo bosanske/srpske? Gledao neki dan LG AppStore na televizoru i naišao na tu aplikaciju. Vidim da nude i vlastiti Android uređaj za televizor. 

Envy kaže...
hanteed kaže...

jedino tv gledam preko eona i to radi engleske lige samo jos fali da ih i tu ukinu

Neće jer je i EON i Sportklubovi sve pod istom kapom tj. isti vlasnik. U BiH je to Telemach a u Srbiji je SBB a u HR i ne znam da li ima ali znam da je njihova A1 mreža.

Mala ispravka, A1 je u vlasništvu Telekom Austrije. Vlasnici Telekom Austrije su América Móvil (51.00%), ÖBAG** (28.42%) i  Free float incl. employee stocks and treasury shares (20.58%). Kod nas još uvijek nemaju ništa dok prodaja Tele2 ne bude odobrena.

 

https://www.a1.group/en/ir/shareholder-structure

zuper kaže...
A1 trlja ruke. Masa će sada preći kod njih

Neće, ljudi su još uvijek ljuti na poskupljenje. 

Envy kaže...


... HRT će i imati novaca da otkupi prava...

HRT-u nikad dosta novaca. Nedavno su rekli "da nam je pristojba 96 kuna umjesto 80 kuna napravili bi čuda". I da, često se zna dogoditi da naljute ljude kada ne otkupe neki prijenos.

15 godina
offline
Re: SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja
Marko :D kaže...
Envy kaže...
* * *

(1) Ti na EON-u imaš i hrvatske Sport Klub kanale ili samo bosanske/srpske? Gledao neki dan LG AppStore na televizoru i naišao na tu aplikaciju. Vidim da nude i vlastiti Android uređaj za televizor. 

* * *

(2) Mala ispravka, A1 je u vlasništvu Telekom Austrije. Vlasnici Telekom Austrije su América Móvil (51.00%), ÖBAG** (28.42%) i  Free float incl. employee stocks and treasury shares (20.58%). Kod nas još uvijek nemaju ništa dok prodaja Tele2 ne bude odobrena.

 

* * *

Envy kaže...


... HRT će i imati novaca da otkupi prava...

(3) HRT-u nikad dosta novaca. Nedavno su rekli "da nam je pristojba 96 kuna umjesto 80 kuna napravili bi čuda". I da, često se zna dogoditi da naljute ljude kada ne otkupe neki prijenos.

(1) Da. Imam HR Sport Klub kanale. Cijelo to vrijeme govorim imam sve što se nudi od Crne Gore do Slovenije, sa dosta uključenim lokalnim kanalima. Ne lokalnih iz same BiH, nego i lokalni i iz HR (ako je Varaždinska, Osječka televizija to sam vidio negdje). Većina Sport Klubova ima istu programsku šemu kod većine kanala. Ili se mijenaj komentator ili ništa.
Da, EON STP je nije ni malo neki šrot kineski nego je pod kapom Tehnicolora a ovaj opet bivši ni manje ni više temlje interneta: Cisco. EON STB je top stvar ali on se daje samo novim korisnicima.
Hint: Kažeš im ja ću sada da prekinem ugovor kod vas a moja žena će da otvori novi ugovor. I odmah padaju dogovori. Biti će toga i u HR. jer..

(2) Da, A1 nije njihova i čudno mi bilo ne znam ni gdje sam pročitao ali Tele2 navodno jeste, sudeći po Wiki. Imaš tamo u Wiki united Group pa možeš vidjeti šta imaš. Mislim možeš imati Total TV ali svugdje u EU osim u HR. Ili nešto ima svugdje u svijetu osim u EU. Uglavnom ako su se proširili kao karcinom do u Sloveniju, HR bi im mogao biti lakši zalogaj. + I da ne neke nekog ISP-a sad će naplaćivati svoja prava.

Inače ne fermaju oni jezičke barijere (kao ni Al Jazeera) jer ovdje na kutiji od cigara piše "Pušenje je štetno za zdravlje", na HR jeziku piše "Pušenje je štetno za zdravlje" na BiH jeziku i "Pušenje je štetno za zdravlje" na SRB jeziku, ali na ćirilici. Vidiš li razliku? Ja ne. Tako isto kada se prenosi Sport Klub eSport prenosi se kako tko. Onaj što Fortinet prenosi on je iz Srbije.
Ima još pametnih firmi. Ideš na stranice Njemačke ambasade u BiH i tu piše "Vaš jezik" i "Njemački jeziK" a ista ta stranica za Njemačku ambasadi u HR piše "Hrvatski jezik" i "njemački jezik".. U BiH se sve mora pomnožiti ili podjeliti sa tri. Osim kada ljudi vide da je to apsurdna glupost.

(3) Kao ni BH Telecomu ali HRT stvarno ima dobru programsku šemu (Dobro sjećam se vremena kada se NBA mogla gledati samo na HRT pa i F1) i imaju sadržaj i otkuplju emisije. Ali u BH telecemu to je mafija žešća. 1200 Zaposleno. Nitko ništa ne radi. Direktor BHTelecoma je 2002. (koliko je to skoro 20 godina) imao 18.000 KM (pomnoži sa 3.75 ako ćeš u kunama) plaću. A od kraja rata napravili dvije serije: Vizu za budućnost i Lud Zbunjen Normalan (i to su im druge produkcijske kuće snimili) i to je sve što su napravili. Dabogda prosili.

Dvije minute prije početka World Cupa u Russiji BHT nije znala hoće li prenositi Svjetsko prvenstvo ili neće. (Dužni FIFI, a sada ta prava ima Sport Klub). Ajde FIFA im može i progledati kroz prste (nek se šuta lopta) ali ovi privatnici neće sigurno. Eto Telemach ne da više Nove pa ljudi ovdje ne mogu da gledaju Zvezde Granda 

N1 imam 3 ili 4 kanala (za svaku državu posebno) ali dosta toga bude isti narator. Tim N1 različitim mogu pristupiti preko EON apliakcije sa tableta ali nisam siguran da li ih svi 4 ili samo BIH verziju imam i na Cisco D3 STB. [Provjerim].

Pokupovat će sve živo ali će i podizati cijenu. Meni je najvažnije da su optički nezavisni od države pa imaju ulaz (barem u BiH za HR i SLO ne znam) i dole sa Jadrana i preko Srbije. A ja imam što je do sada imao samo Japan i Švedska 1GbpE (Giga bit per Ethernet) ili po starom 1Gbps i Upload i Download - ma ludilo.

Dopunim još šta ako se sjetim. 

13 godina
offline
Re: SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja

Tele2 još uvijek nije u rukama United Medije. Ne znam zašto je Tele2 stavljen pod njih na Wikipediji, ali još se uvijek čeka odobrenje prodaje.

4 godine
offline
SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja ga A

HT je dogovorio nastavak suradnje sa Sport Klubom za slijedećih nekoliko godina te će se uskoro postojećim kanalima u Max tv-u pridodati i SK HD, SK Esport i SK 7 - SK 10.

Nova sport neće emitirati na području Hrvatske radi različitih TV prava / EURO 2020 je kupio HRT ).

S druge strane, EVO tv, Iskon i vjerovatno Optima ostaju bez SK kanala....

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja
Marko :D kaže...

Tele2 još uvijek nije u rukama United Medije. Ne znam zašto je Tele2 stavljen pod njih na Wikipediji, ali još se uvijek čeka odobrenje prodaje.

Službeno je:
https://www.bug.hr/biznis/odobrena-prodaja-tele2-hrvatska-united-grupi-13524

13 godina
offline
Re: SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja

Sada je; jučer navečer je stigla ta informacija. 🙂

4 godine
neaktivan
offline
Re: SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja
Ajde neki "pravnik" da složi zamolbu za raskid ugovora na evo Tv!!
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja
Ajde neki "pravnik" da složi zamolbu za raskid ugovora na evo Tv!!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja
Arac kaže...
Ajde neki "pravnik" da složi zamolbu za raskid ugovora na evo Tv!!

Pročitaj članak;

Iako smo uvjereni kako će Arenasport kanali zadovoljiti potrebe svih sportskih fanova, oni korisnici Sportskog buketa koji će eventualno htjeti raskinuti ugovornu obvezu bez naknade, to će moći učiniti uz pisani zahtjev, za kraj su poručili iz Odjela za korporativne komunikacije Hrvatskog Telekoma.

4 godine
neaktivan
offline
Re: SportKlub odlazi i iz ponude EVOtv-a, mijenja
Većina korisnika EVOtv-a uslugu koristi bez minimalnog obveznog trajanja ugovora, što znači da u bilo kojem trenutku mogu isključiti uslugu. Iako smo uvjereni kako će Arenasport kanali zadovoljiti potrebe svih sportskih fanova, oni korisnici Sportskog buketa koji će eventualno htjeti raskinuti ugovornu obvezu bez naknade, to će moći učiniti uz pisani zahtjev, za kraj su poručili iz Odjela za korporativne komunikacije Hrvatskog Telekoma.


Tu piše da oni koji su bez ugovora mogu zatražiti gašenje usluge bez ikakvih naknada
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice