SpaceX-ovi sateliti Starlink ovih dana vidljivi iz

poruka: 14
|
čitano: 5.626
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SpaceX-ovi sateliti Starlink ovih dana vidljivi iz".
8 godina
offline
SpaceX-ovi sateliti Starlink ovih dana vidljivi iz

ovu megalomaniju trebalo bi zakonski regulirati,danas djeca nikada ne vide u živo  domaće životinje osim pasa i mački a kako je klrenulo i zvijezde noćnog neba će im biti nepoznate

waaagh ; #boycottTurkey
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.12.2019 9:40 (warhammer).
 
9 6 hvala 0
6 godina
offline
Re: SpaceX-ovi sateliti Starlink ovih dana vidljiv
bome će po portalima biti vijesti o "NLO"....kao što je već bilo,a radilo se o ovome

kao da "vanzemaljci' nemaju pametnijeg posla nego se zahebavati sa glupim Zemljanima
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SpaceX-ovi sateliti Starlink ovih dana vidljiv
warhammer kaže...

ovu megalomaniju trebalo bi zakonski regulirati,danas djeca nikada ne vide u živo  domaće životinje osim pasa i mački a kako je klrenulo i zvijezde noćnog neba će im biti nepoznate

 jos prije 15-20 godina su klincima krave bile ljubicaste, sprdali smo se s toga masovno, nacrta ljubicastu kravu i sad ti njega uvjeri da krave nisu ljubicaste.

Linux, Arch Linux.
15 godina
offline
SpaceX-ovi sateliti Starlink ovih dana vidljivi iz

još u osnovnoj su nas poučili "svaka blesa gleda u nebesa" pa zazirem. iako, pogled mi nehotice poleti nagore kad čujem eru s pogane vlake iz susjedne države ili zaokružite 1 promil da vam zavijam još 5 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.12.2019 12:54 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
SpaceX-ovi sateliti Starlink ovih dana vidljivi iz

Neupitno je dal ce ovi sateliti biti vezani samo za "dobrobit" drustva.

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.12.2019 15:32 (Batista).
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
SpaceX-ovi sateliti Starlink ovih dana vidljivi iz

Starlink će neupitno promjeniti infrastrukturu interneta koji će biti dostupan iz svih dijelova svijeta.
Internet koji je sada dostupan če transformirati za naše pojmove sada u nešto što ne možemo niti zamisliti.
Revolucija će biti takva kao što je bila od svijeta bez interneta na svijet koji sada vidimo.

 
0 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: SpaceX-ovi sateliti Starlink ovih dana vidljiv
warhammer kaže...

ovu megalomaniju trebalo bi zakonski regulirati,danas djeca nikada ne vide u živo  domaće životinje osim pasa i mački a kako je klrenulo i zvijezde noćnog neba će im biti nepoznate

 Pa već su dobili dozvolu za slanje prvih 12.000 satelita u orbitu. 80% ljudi već ni ne zna kako zvijezde izgledaju uz svu tu javnu rasvjetu.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.12.2019 18:43 (JozoBozo121).
14 godina
offline
Re: SpaceX-ovi sateliti Starlink ovih dana vidljiv
JozoBozo121 kaže...

 Pa već su dobili dozvolu za slanje prvih 12.000 satelita u orbitu. 80% ljudi već ni ne zna kako zvijezde izgledaju uz svu tu javnu rasvjetu.

 a i većinu nije briga, nažalost, ako ćemo biti realni

12 godina
neaktivan
offline
SpaceX-ovi sateliti Starlink ovih dana vidljivi iz

vidio sam sninke na facebuku od mojih "prijatelja" negdje i s mora prije par dana ,tu liniju satelita.Baš mislio/prokometirao sa ciljanjem da je E.Musk opet na djelu. 

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.12.2019 20:48 (Igor150).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: SpaceX-ovi sateliti Starlink ovih dana vidljiv
Gnjili kaže...

Starlink će neupitno promjeniti infrastrukturu interneta koji će biti dostupan iz svih dijelova svijeta.
Internet koji je sada dostupan če transformirati za naše pojmove sada u nešto što ne možemo niti zamisliti.
Revolucija će biti takva kao što je bila od svijeta bez interneta na svijet koji sada vidimo.

 Na ovaj način definitvno neće, tih 12000 satelita nema dovoljan bandwith ni da bi opsluživalo 0,0001% svjetskog stanovništva, tak da ništa od toga.

To bude više za neke special upotrebe.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.12.2019 23:06 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Re: SpaceX-ovi sateliti Starlink ovih dana vidljiv
fer-de-lance kaže...
Gnjili kaže...

Starlink će neupitno promjeniti infrastrukturu interneta koji će biti dostupan iz svih dijelova svijeta.
Internet koji je sada dostupan če transformirati za naše pojmove sada u nešto što ne možemo niti zamisliti.
Revolucija će biti takva kao što je bila od svijeta bez interneta na svijet koji sada vidimo.

 Na ovaj način definitvno neće, tih 12000 satelita nema dovoljan bandwith ni da bi opsluživalo 0,0001% svjetskog stanovništva, tak da ništa od toga.

To bude više za neke special upotrebe.

 

 Dobro-a gdje si pročitao tu informaciju ?

7 godina
offline
Re: SpaceX-ovi sateliti Starlink ovih dana vidljiv

Na Bugu.

 

 

Kruha i igala...
6 godina
offline
SpaceX-ovi sateliti Starlink ovih dana vidljivi iz

Ja isto sumnjam da će prosječni građanin na svijetu ikad imat koristi od tih satelita, jer da bi pokrio potrebe cijelog svijeta koji danas ima pristup internetu (zadnji podatak je oko 3.2 milijarde ljudi) svaki satelit (od njih 12t) bi trebao pokiriti cca 270t ljudi + neznam koliko tisuća frimi i imati propustnost od bar 20t Gbps (gledano po trenutnoj prosječnoj širokopojasnoj svjetskoj brzini) što je iluzija. Uz to da sve te brojke svakim danom samo rastu.

 

Kako je več prije napisano usluge starlinka će najvjerovatnije biti specijalzirane za posebne usluge manjeg broja ljudi i firmi, jer njihova usluga nemože nikako biti jeftinija od kabela i mobilnog interneta čiji trošak postavljanja je neprimjerno niži.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: SpaceX-ovi sateliti Starlink ovih dana vidljiv
Zanimljivo je s vremenskom distancom citati prorocanstva bugovih nostradamusa…
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice