SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti Zem

poruka: 72
|
čitano: 12.748
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti Zem".
12 godina
offline
Re: SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti
ludizao kaže...

Znači za cca 2 god. bi trebali dobiti prave vidače pogleda na Zemlju iz svemira? Ovo kaj astronauti naslikavaju su uglavnom izobličenja ili dosada.

 Belosvetska zavera. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
7 0 hvala 0
9 godina
offline
SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti Zem

Što se desi kad u kapsuli netko prdne? 

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti Zem

a ništa, dok ne krene čikat'...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Re: SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti
SimeKZ kaže...
ludizao kaže...

Znači za cca 2 god. bi trebali dobiti prave vidače pogleda na Zemlju iz svemira? Ovo kaj astronauti naslikavaju su uglavnom izobličenja ili dosada.

 Belosvetska zavera. 

 To ti je dežurni flatearth klaun

Have no fear, Vlad is here
12 godina
offline
Re: SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti
VladimirLem kaže...
SimeKZ kaže...
ludizao kaže...

Znači za cca 2 god. bi trebali dobiti prave vidače pogleda na Zemlju iz svemira? Ovo kaj astronauti naslikavaju su uglavnom izobličenja ili dosada.

 Belosvetska zavera. 

 To ti je dežurni flatearth klaun

 Ma skuzio sam da je to Pernar like clown. Krave sa sonarom i te spike. 

 

Samo mi nije jasno kak' ce ti koji idu gore ista vidjet kad nece ni ic gore. Jer je poznato da je sve CGI. Opet dodemo na isto.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
14 godina
offline
SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti Zem

samo moraju paziti da ne poderu gore to napeto  tamnoplavo platno s nacrtanim zlatnim zvjezdicama...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
11 1 hvala 0
14 godina
offline
SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti Zem

Zamislimo utjecaj svemirskih putovanja na Zemljinu atmosferu. Neka let u orbitu dosegne neku prihvatljivu cijenu za srednji stalež, recimo 20k eura i da se u svemir putuje masovno. Koliko bi se kisika potrošilo na takav vid turizma i je li on uopće imalo održiv?

Bojim se kapitalističkoga eldorada u svemiru koji će pratiti logiku "sada sve i za mene", a koji ne će misliti na buduća pokoljenja.

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti Zem

ala cimer fraja! ne triba lancune i šugamane minjat, nema boravišne harekrišne, a šoldi kapadu ... ma puno lipo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti
BarbaVeli kaže...

Zamislimo utjecaj svemirskih putovanja na Zemljinu atmosferu. Neka let u orbitu dosegne neku prihvatljivu cijenu za srednji stalež, recimo 20k eura i da se u svemir putuje masovno. Koliko bi se kisika potrošilo na takav vid turizma i je li on uopće imalo održiv?

Bojim se kapitalističkoga eldorada u svemiru koji će pratiti logiku "sada sve i za mene", a koji ne će misliti na buduća pokoljenja.

 Ne vjerujem da bi puno ljudi uplatilo 20k eura. Isto tako bi mogli platiti da idu na padobranstvo, pa se rijetko tko na to odluci. Srednji stalez nema love za rasipanje puno.

8 godina
offline
Re: SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti
Thinker kaže...

Što se desi kad u kapsuli netko prdne? 

 mora reći: skužajte, pobiglo...

 

:D

 

A nije loša ni fora: čuj neko peče kokice... i onda svi duboko udahnu

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 17:34 (bArut pLahor).
14 godina
offline
Re: SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti
dd.inc kaže...
BarbaVeli kaže...

Zamislimo utjecaj svemirskih putovanja na Zemljinu atmosferu. Neka let u orbitu dosegne neku prihvatljivu cijenu za srednji stalež, recimo 20k eura i da se u svemir putuje masovno. Koliko bi se kisika potrošilo na takav vid turizma i je li on uopće imalo održiv?

Bojim se kapitalističkoga eldorada u svemiru koji će pratiti logiku "sada sve i za mene", a koji ne će misliti na buduća pokoljenja.

 Ne vjerujem da bi puno ljudi uplatilo 20k eura. Isto tako bi mogli platiti da idu na padobranstvo, pa se rijetko tko na to odluci. Srednji stalez nema love za rasipanje puno.

 

Ne znaš ti što kriza srednjih godina čini od muškardina. Imaš ih samo na ovoj forumskoj temi barem dvojicu. Platili 20k da se riješe životna bremena i još 20k da osjete još jedno uzbuđenje kakvo nisu osjetili unazad 30 godina.

15 godina
online
Re: SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti

Ma jeli to moguće, glavni seruckator se požalio da svi ostali seruckaju, a samo on jadan govori "istinu".

Naravo, da je On tj. Njegovo Visočanstvo Glavni Seruckator aposlutni autoritet po pitanju autentičnosti "vidača Zemlje", jer je opće poznato da su sve silne tisuće fotrografija i sati video snimki planete Zemlje iz svemira, pusti CGI i fejk, a svih onih 500 i kusur astronauta koji su prešli Karmanovi liniju, su, naravno, lažovi.

 

Perspektiva je gadna stvar, pogotovo kad umisliš da svi moraju sve gledati baš iz tvoje perspektive.

 

 
4 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti
ludizao kaže...
SimeKZ kaže...
Ma skuzio sam da je to Pernar like clown. Krave sa sonarom i te spike. 

 

Samo mi nije jasno kak' ce ti koji idu gore ista vidjet kad nece ni ic gore. Jer je poznato da je sve CGI. Opet dodemo na isto.

 

Može neki citat gdje zagovaram ravnu Zemlju, liječenje vitaminom C, pišem protiv cijepljenja, zaprašivanja iz putničkih aviona i o tome da ni nema ničega gore, jer je sve ionako CGI?

Do tada, mama vam je flatearth & Pernar like clown! 

 

Svima koji seruckate, a činjenica je da nema poštenih vidača ni oko Zemlje, a kamoli Sunčeva sustava.

 

Ovaj navodni svemirski turizam je prilika da se iz kabine snimi polijetanje, dizanje u atmosferu i konačno snimka svih dijelova planete, a da nije brutalni širac na djelu i to takav da je fiksiran ili pak šara po kadru kao da je nekome ispala kamera pa ju lovi.

 

 

 

 

 Dobro... 

 

Zakaj sad vjerujemo kvazi milijunasu koji ide gore u kapsuli koju je napravio NASAin placenik? A ne vjerujemo ljudima koji posvete nekoliko godina treninga i ucenja da postanu astronauti/kozmonauti, satelitima/teleskopima na koje je potroseno milijarde neke valute ili live prijenosima sa ISSa? Zasto je Hubble laz a ovo nije? Zasto su Voyaged 1 i 2 laz? Zasto je New Horizons laz? Opportunity i Spirit, Curiosity i Mars2020... Zasto je to sve laz a jedna imucna glava nije? 

 

Nije mi to jasno, pa bi te molio da mi poblize objasnis.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti
ludizao kaže...
SimeKZ kaže...
Ma skuzio sam da je to Pernar like clown. Krave sa sonarom i te spike. 

 

...

 

Može neki citat gdje zagovaram ... liječenje vitaminom C.. Pernar like clown! 

 

Svima koji seruckate, a činjenica je da nema poštenih vidača ni oko Zemlje, a kamoli Sunčeva sustava.

Ovaj navodni svemirski turizam je prilika da se iz kabine snimi polijetanje, dizanje u atmosferu i konačno snimka svih dijelova planete, a da nije brutalni širac na djelu...

 

Idemo redom.

C vitamin mi je puno puta preporučila moja liječnica pri svakoj prehladi ili virusnoj bolesti. Zapravno ne samo jedna nego tri liječnika, svaki liječnik će ti to reći. Pomaže C vitamin, puno tekućine, odmor. Antibiotici ne pomažu kod virusne bolesti. To što se netko cereka na C vitamin i govori "gluposti" i "klauni" je njegov problem, valjda misli da bi trebao prehladu liječiti rašljama. Netko se cereka kad mu kažeš da je Zemlja okrugla pa veli "gluposti, šta ti znaš, Zemalj je ravna, Pernar nema pojma i on je klaun".

Pa Pernar prije dvije godine kaže da ima masona na utjecajnim pozicijama. I odmah se dušebrižnici cerekaju i kao hipnotizirani ponavljaju "Pernar je klaun. Pernar nema pojma. Nema masona na visokim pozcijijama".

Onda se ispostavi da ih ima, ali ovi si i dalje uzimaju za pravo PErnara nazivati budalom a sebe pametnim. No vrijeme pokazuje malo po malo tko je imao pravo. Jednu po jednu stvar koju govori izlazi na vidjelo i postaje ljudima jasno da je imao pravo, ali oni to prije nisu mogli vidjeti.

 

Druga stvar: snimke iz svemira. Kad bi Zemlju smanjio na veličinu lopte promjera 1m, znaš li koliko bi najveća planinski vrh, Mt. Everest, virio iz te kugle?

1mm. Ništa. Najveća dubina mora: isto toliko, 1mm. Na ogromnih 1000mm promjera to je ništa. A pazi, to su najveći ekstremi na kugli Zemaljskoj.

Znaš na kojoj visini orbitira ISS (International Space Station)? Ta visina je oko 400km odnosno na našoj 1m kugli to je 3cm.

Sad uzmi metar, zamisli kugletinu od 100cm promjera i na udaljenosti od samo 3cm orbitira "svemirska stanica" ISS.

To ne da je blizu nego je super blizu površini Zemlje. Jedva vidiš zakrivljenost s tako male visine, a svi drugi baloni i letovi su još niži.

Razlog zašto su astronauti na ISS-u u bestežinskom stanju nije to što su van domašaja gravitacije Zemlje,

nego što toliko brzo obilaze oko planete da imaju centrifugalnu silu koja točno poništava gravitacijsku silu i imaju besžinsko stanje.

Dovoljno su visoko da ih otpor atmosfere ne usporava, što bi se desilo da su prenisko, pa kad previše uspore bi pali dolje.

Postoji satelit koji je na dosta dalekoj orbiti od Zemlje, i slika je svaki dan puno puta, i pišu podaci o udaljenosti na kojoj je slika slikana.

Sva nebeska tijela veća od otprilike 500m su u obliku kugle. Gravitacija radi svoje. I sad gledaš sve te kugle, i baš Zemlja da nije kugla?

Kad se brod s jarbolom udalji dovoljno (mislim oko 50km+), ondaDONJI dio broda počinje nestajati, vidiš sve manje donjeg dijela dok ne vidiš samo jarbol pa samo vrh jarbola pa više ništa.

Da je Zemlja ravna, vidio bi cijeli brod cijelo vrijeme, samo bi se smanjivao zbog udaljenosti i nikad ne bi nestao.

Dakle, suludo je sumnjati u to i vraćati se u doba prije 500 godina kad ljudi nisu znali da je Zemlja okrugla. Uopće trošiti vrijeme na ljude koji ne priznaju dokaze kojih ima pregršt.

Idi i radi nešto korisno!
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti Zem

Ovo je adresa: https://epic.gsfc.nasa.gov/

Udaljenost satelita je oko 1.5 milijun km, dakle dalje je nego Mjesec (300 000km), pa Mjesec ponekad dođe u kadar.

Idi i radi nešto korisno!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti

Da, Zemlja je ravna ploča prekrivena kupolom, ako meni ne viruješ pitaj Dusparu

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti

@ ludizao: Tebi se pupčana vrpca zamotala oko vrata po rođenju ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 21:58 (sminigo).
Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
online
Re: SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti

Ti stvarno misliš da imam dovoljno volje i stpljenja kopati po tvojim odgovorima u zadnjih godinu dana i copy-pastati sve gluposti koje si napisao u komentarima članka koji govore o istraživanju svemira?!

 

Ali, eto, kad već inzistiraš, prva rečenica tvoj prvog odgovora u ovoj temi:

 

"Znači za cca 2 god. bi trebali dobiti prave vidače pogleda na Zemlju iz svemira?"

 

Ako sam te dobro upratio, po ovome ispada da su svi dosadašnji astronauti "lažni" "vidači pogleda na Zemlju" (ako će ovi svemirski turisti biti "pravi"?!

Ili si možda mislio reći nešto drugo?!

Rasvjetli nas gospodine NVGS...

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 22:06 (maxym).
 
3 1 hvala 0
12 godina
offline
SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti Zem

Evo ljudi jedan jako dobar YT kanal, koji dolazi od čovjeka s naših područja. Nije usko vezan na ovu temu, ali je vrijedan gledanja. Balkan UFO

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti
ludizao kaže...
SimeKZ kaže...
Zakaj sad vjerujemo kvazi milijunasu koji ide gore u kapsuli koju je napravio NASAin placenik? A ne vjerujemo ljudima koji posvete nekoliko godina treninga i ucenja da postanu astronauti/kozmonauti, satelitima/teleskopima na koje je potroseno milijarde neke valute ili live prijenosima sa ISSa? Zasto je Hubble laz a ovo nije? Zasto su Voyaged 1 i 2 laz? Zasto je New Horizons laz? Opportunity i Spirit, Curiosity i Mars2020... Zasto je to sve laz a jedna imucna glava nije? 

 

Nije mi to jasno, pa bi te molio da mi poblize objasnis.

 

Ne znam kako ti objasniti nešto što ti se nalazi u mrtvom kutu i to bez obzira koliko okretao glavu oko sebe? Kužiš, gledaš u to i imaš slijepu pjegu na sadržaj. I nisi jedini. Nešto kao kolektivna hipnoza, psihoza ili kako to već nazvali. Imaš slova, imaš neku poantu na koju ista ukazuju, ali ne, ti vidiš neku drugu poantu i nešto čega tamo nema. Shvatio?

 

Ako nisi, evo pomažem ti. Gdje pišem o sumnji prema ovome ili onome? Gdje pišem o laži? Gdje uspoređujem veću vjerodostojnost nečega u odnosu na nešto drugo?

 Aha, znaci nemas odgovor na moje pitanje? Ok, hvala. Mi kolektivno imamo dijagnozu, al' ti nemas. Ti vjerujes milijunasu u kapsuli, ali astronautu u kapsuli ne. Ok, to je super.

Ja i dalje mislim da ce taj milijunas dobit upute da mora sve napravit kak mu oni vele, dobit ce zelenu obleku sa bijelim tockicama da ga mogu slozit u iron man odijelo i u zelenu kapsulu koja ide u CGI nebo. Tak da... ne vjerujem da ce se ista dokazat kak treba.

 

Ja sam u mrtvom kutu, di si ti onda? 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
6 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti

Ali kako s tobom razgovarati ? Bilo tko ko viruje da su NASA i spaceX  cartoon network. Takvi ljudi su su za mene cartoon network !

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti

Dakle, po tebi nijedan video, niti fotografija iz svemira nisu vjerodostojne jer 60% vremena ne snimaju crnilo svimira oko ISS-a?!

Interesantno.

 

I još misliš da bi svemirski turisti bili u stanju napraviti dobre slike iz svemira?!

Možda ako su profesionalni fotografi, ali čisto sumjnam da bi i oni većinu vremena snimali mrak, kako bi "dokazali" da nema "četvrtog zida".

 

I što bi trebalo dokazati videom izlaska iz ISS-a?!

Da sve to nije zapravo snimljeno u Hollywoodu-?!

Ustao Kubrick iz groba, pa snima ISS-ova putovanja oko Zemlje u 90 minuta?!

 

I šta to točno fali svim onim video snimkama sa ISS-a na kojima se vidi površina Zemlje iznad koje leti ISS?!

Nisu dovoljno dobre za količinu sigurnosti i neupitnog znanja o tome kakve bi video snimke iz svemira trebale biti?

 

 
5 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti
ludizao kaže...
SimeKZ kaže...
Aha, znaci nemas odgovor na moje pitanje? Ok, hvala. Mi kolektivno imamo dijagnozu, al' ti nemas. Ti vjerujes milijunasu u kapsuli, ali astronautu u kapsuli ne. Ok, to je super.

 

Ne radi se o tome da vjerujem jednom, a drugom ne nego da se nadam da će svemirski turist napraviti bolje i vjernije snimke od astronauta. Nema veze s vjerovanjem. 

 Dobro sad, nemoj izvrtat ''vjerujemo''. Zna se pod kaj sam mislio kad sam napiso to. Zato te molim ili odgovori na moje pitanje ili nemoj analizirat recenicu. 

 

Da li cemo uzeti snimku ''svemirskog turista'' kao vjerodostojnu ( jer mozemo bit sigurni kako nece snimat svojim osobnim mobitelom i da pod svaku cijenu ce ona proc odredenu cenzuru ) ? 

 

I dalje mi nisi odgovorio na prvo postavljeno pitanje davno na prvoj stranici.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
online
Re: SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti

Ma bravo legendo, nepostojanje baš onakvog videa kakvog si ti zamislio, je dokaz da da si ti u pravu?!

Logika ti je baš ono, jača strana...

I doista je čudno da da baš nitko iz svemirskog programa ne razmišlja kao ti?!

 

O kakvom oduševljenju ti pričaš?!

Ako si ikad vidio kako se ponašaju "oduševljeni i ushićeni" ljudi koji nešto vide po prvi put, onda bi trebao znati da baš i nisu referenca za napraviti kvalitetan video.

 

 

 
5 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti
ludizao kaže...
SimeKZ kaže...
Da li cemo uzeti snimku ''svemirskog turista'' kao vjerodostojnu ( jer mozemo bit sigurni kako nece snimat svojim osobnim mobitelom i da pod svaku cijenu ce ona proc odredenu cenzuru ) ? 

I dalje mi nisi odgovorio na prvo postavljeno pitanje davno na prvoj stranici.

 

Ali ne radi se o vjerodostojnosti u prvom redu nego o kvaliteti informacije koja se prenosi. I tebi isti primjer. Zamisli da se sa 4K kamerom u ruci možeš teleportirati na neku od onih navodno naseljivih planeta, što ih svako malo nalaze teleskopima, i da ju uključiš tek kad je fiksirana na stativu, tako da snima samo jedan dio planete, a kad ju uzmeš u ruku imamo trešnju goru nego u filmu Cloverfield. Jel to tebi normalno snimanje prizora nepoznatog svijeta? Jel da nije? E, vidiš, istom analogijom meni ove snimke koje imamo nisu normalne ljudske snimke Zemlje iz svemira nego su u najmanju ruku... neobične.

 

I ne, to ne znači da nisu autentične, da su lažne, CGI i razno. Znači samo da znatiželjno ljudsko biće, koje drugima želi pokazati veličanstvenost prizora u koji gleda, ne bi snimilo SAMO TO što do sada imamo. A ipak je snimilo pa ili nije znatiželjno ili je znatiželjno, ali je sebično. Ili jednostavno nema osjećaja za prenošenje drugima... stvarno ne znam koja je dijagnoza i zašto nemamo to što bi po svakoj logici trebali imati...

 

Odgovorio sam ti da nema veze s vjerom.

Ima veze s logikom i činjenicama.

 Objasnio sam ti da rijec ''vjera'' tretiras drugacije u mojem postu. No, idemo dalje. 

 

Hoces mi rec' da sva ona lansiranja koja radi SpaceX, NASA, Rusi, ESA, India, Japanci su lazna? Odnosno, da payload koji imaju gore uopce nije ono kakvim ga predstavljaju? 

Vidis, zanimljivo mi je kako spominjes logiku i cinjenice a sam ih ne prihvacas. Odnosno prihvacas cinjenice i logiku koju si sam nametnes i nikoga drugog ne dozivljavas kao nekoga tko bi mogao bit u pravu. Niti se nedas za pravo propitkivat teoriju od sugovornika. Vec odmah na prvu odbacujes i govoris kako su svi ostali kontra tebe u hipnozi i psihoticni. Zanimljivo mi je to stajaliste. 

 

 

Kaj se tice naseljivih planeta. Ne znam da li znas, ali, Venera i Mars se nalaze u zoni ''zlatokose'' odnosno u zoni gdje je temperatura optimalna za postojanje tekuce vode. Veneru je zahvatio staklenicki efekt a Mars je ostao bez svoje atmosfere zbog slabe magnetske zastite od vlastite jezgre ( cisto da odma uklonimo pitanje, zasto na njima nema zivota ). Tako da, to kaj oni pronadu ''naseljivi planet'' ne znaci da je naseljiv, vec da obitava u toj zoni. 

Isto tako spektrofotometrijski lako utvrdis sastav atmosfere tih planeta pa mozes odprilike rec' kakve su klimatoloske prilike na tom planetu. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
4 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti
ja mislim da lik trola a vi se palite ko sibice, jer ako ne onda je poremecen pa je jos gore raspravljat se s njim
http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
Moj PC  
8 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti
ludizao kaže...
Zeppelin kaže...
ja mislim da lik trola a vi se palite ko sibice, jer ako ne onda je poremecen pa je jos gore raspravljat se s njim

Mama ti je poremećena!

 a baš si poremečeni joker hihi

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti
ludizao kaže...
SimeKZ kaže...
Hoces mi rec' da sva ona lansiranja koja radi SpaceX, NASA, Rusi, ESA, India, Japanci su lazna? Odnosno, da payload koji imaju gore uopce nije ono kakvim ga predstavljaju? 

 

Ne, uopće to neću reći i ne kužim zašto mi iz posta u post jako uporno nastojiš ugurati riječi u usta? Rekao sam što sam rekao i to nije to što ti impliciraš. Hoćeš li sad i dalje nastaviti tupiti svoje, želeći me dovesti u prostor u kojem ćeš jeftino poentirati? To da li su planete naseljive ili ne u zoni zlatokose nije poanta mojeg spominjanja nego to da dođeš tamo i da snimaš, jel bi snimao kao što sigurnosna kamera snima dio ceste? Ne bi, naravno. Iz nekog razloga, astronauti upravo tako snimaju Zemlju.

 

Nije im zanimljiva panorama pa ako i izađu van s kamerom, onda u jednoj sekundi snime nebo, zemlju, svoje koljeno i sve crnilo unaokolo.
I nikome od pravovjernih to nije čudno 

 Tvoji postovi namecu takve zakljucke. Dakle, ljudi salju u orbitu satelite koji su specificno napravljeni da fotografiju Zemlju svakih nekoliko sekundi i ti smatras da to nije istina. Ljudi salju u orbitu teleskope koji fotografiraju nebeske pojave, ti smatras da to nije istina. Ljudi salju u orbitu ljude, ljude koji snimaju zemlju iz tih orbita i ti u to ne vjerujes. Koja je logika iza tih tvojih zakljucaka? Nije mi jasno. Samo to pokusavam shvatit. 

Astronaut nije gore da snima Zemlju, on je gore da vrsi istrazivanja. Imas brdo snimaka koje potvrduju sve ono o cemu ti pricas, no, ocito i to nije dovoljno.

 

A ne znam onda kaj ocekujes. Da covjek snima covjeka, koji snima covjeka, koji snima covjeka da bi snimio covjeka iza kojeg je Zemlja? Kuzis, tu opce fali covjek koji snima tog covjeka. Jbg, nema izlaza.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
online
Re: SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti

Što je NVGS, čudiš se što nema vidača koji bi tebi bio po volji, i cijelo vrijeme visiš online da bi otipkao još jedan besimsleni komentar?!

Ja barem nisam toliko bolestan da pratim nekoga sa kim se ne slažem, da bih mu lupao TD-ove neselektivno, nego samo po zaslugama. Ali, ako te to veseli, samo izvoli, možda te malo zaliječi.

 

A videa ne da ima poštenih, nego po nekoliko sati u komadu, i na stotine, ako ne i tisuće, ali to očito nije "pošteno" jer se ne vidi ravna ploča ispod.

 

Kako bi to trebale izgledati snimke sa 400 Km visine?!

Koliki "širac" (valjda misliš na širokokutni objektiv) treba imati da bi se uhvatilo čitavi vidljivi dio Zemlje sa te visine?!

Hajde da te čujemo, eksperte.

Možeš li "pljunuti" neku kalkulaciju?! Ili si slab sa brojevima?

 

Svatko tko zna imalo matematike može lako izračunati da iz ISS-a vidimo upravo onoliko površine Zemlje koliko trebamo vidjeti, a to što ti (kao i većina ravnozemljaša), misliš da iz ISS-a trebamo vidjeti cijelu Zemljinu hemisferu, ili da je zakrivljenje površine, zbog korištenja širokokutnog objektiva,  veće nego što bi trebalo biti, to je samo tvoj problem.

 

Naravno da ti nisu u pravu, iako si uvjeren da jesi.

A pitanja koja postavljaš su besmislena , baš zato što je tvoje znanje o tematici koju "propitkivaš" baš tako jadno.

Mene, hvala Bogu, ne uzrujava ništa, samo se divim ljudskoj gluposti, pa se sjetim kako li je samo Einstein bio u pravu.

 

Doviđenja majstore, do jutra.

 
1 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
SpaceX će omogućiti svemirski turizam u orbiti Zem

Gledao sam par videa na yt sa flatmunjenina. 

Pitas ih nesto idu te vrijedati na osnovu fizickog izgleda. 

Pokusas im objasniti nesto usred rijeci ti upadaju da blablabla ne znas o cemu pricas.

Kad ih upitas kako oni znaju da je zemlja ravna odgovor ti je nasa,masoni,taj cuveni cgi. 

Na kraju od svih propalih "dokazivanja" "ravne" Zemlje pomocu photoshopa,necega,necega,nesto uspiju "dokazati" da Zemlja nije ravna ploca.

Pogledao Sam par videa i o ljudima koji znaju o cem pricaju ali se "bore" preko yt-a sa ravnomunjenasima. Treba i jednu i drugu grupu banati sa yta. 

I idiotske roditelje sa planete. 

Ontopic dabar Kosta 20k eura. :)

Edit:mislim da ne mozes iz svemira vidjeti cijelu polovicu planete Zemlje osim ako se ne udaljis X km ali onda ju zapravo "ne vidis". 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2020 0:08 (Kolacic).
 
4 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice