Sony je objavio tehničke specifikacije za PlayStat

poruka: 40
|
čitano: 6.767
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony je objavio tehničke specifikacije za PlayStat".
15 godina
offline
Sony je objavio tehničke specifikacije za PlayStat

Malo underwhelming iskreno...

Mozda sam previse ocekivao. 

 

Velik je to pomak prema ps4/pro ali sam ocekivao ipak vise. Kako su dosli do 825GB SSDa? Mogli su barem zaokruziti na 1TB...

 

Htio sam uzeti day one ali sad mi sve nekako splasnulo...

Sig
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Sony je objavio tehničke specifikacije za PlayStat

Da to nije Ryzen 1600 AF + 16GB RAM + 960GB SSD + RX 5600XT?

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
10 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Sony je objavio tehničke specifikacije za PlayStat

Te frekvencije su maksimalne, tj. peak frekvencije i neće moći stalno držati tako visoko već samo kad to power budžet dopušta. Tako da je pitanje koje će biti moguće baseline performanse.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony je objavio tehničke specifikacije za Play
Cekam ps5 pro, ili uzimam prije jaci xbox
 
1 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony je objavio tehničke specifikacije za Play

Inace se konzola uzima zbog igara koji dolaze za konzole kaj ne?

8 godina
offline
Re: Sony je objavio tehničke specifikacije za Play
Bass kaže...

Malo underwhelming iskreno...

Mozda sam previse ocekivao. 

 

Velik je to pomak prema ps4/pro ali sam ocekivao ipak vise. Kako su dosli do 825GB SSDa? Mogli su barem zaokruziti na 1TB...

 

Htio sam uzeti day one ali sad mi sve nekako splasnulo...

 Dosli su do toga zbog cijene i jedostavnosti ssd-a

Uzmi u obzir i to da je duplo brzi nego onaj na xboxu, a moci ces spojit svoj ssd na njega. Za xbox ces morat kupit specijalan ssd koji ce sigurno bit skuplji.

 

 

Ceka se cijena i igre

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
13 godina
offline
Re: Sony je objavio tehničke specifikacije za Play
Bass kaže...

 Kako su dosli do 825GB SSDa? Mogli su barem zaokruziti na 1TB...

 Vjerojatno i jest 1TB, al 825GB ostane za korisnika nakon samog OS-a.

nike098 kaže...
Cekam ps5 pro, ili uzimam prije jaci xbox

 Jos ništa nismo čuli o igrama i ekskluzivama za obje konzole. Nisam lud da biram jednu ili drugu konzolu zato što je jača za 1 tflop. Igre su najbitnije. Xbox One X je osjetno jači od PS4 Pro. Koja mu korist kad ga PS ubija ekskluzivama. Igram zbog igara, ne zbog brojki na papiru.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
12 godina
odjavljen
offline
Re: Sony je objavio tehničke specifikacije za Play
Kolacic kaže...

Inace se konzola uzima zbog igara koji dolaze za konzole kaj ne?

 Za mene - po cijeni.

Ionako nikad ne bi uzeo konzolu zbgo jedne-dvije igre.

Svakako svaka AAA igra izlazi i na XBOX.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony je objavio tehničke specifikacije za Play
antimadridista kaže...

 Jos ništa nismo čuli o igrama i ekskluzivama za obje konzole. Nisam lud da biram jednu ili drugu konzolu zato što je jača za 1 tflop. Igre su najbitnije. Xbox One X je osjetno jači od PS4 Pro. Koja mu korist kad ga PS ubija ekskluzivama. Igram zbog igara, ne zbog brojki na papiru.

 Xbox One X nije nova konzola već iteracija Xboxa, kao što je i PS4 Pro iteracija PS4 konzole. Nitko s pola mozga nije očekivao da će One X preokrenuti generaciju već su htjeli uhvatiti korak s PC performansama. Ljudi uglavnom igraju multiplatform igre, a kad će biti ovako jake konzole moglo bi se dogoditi da ljudi koji igraju inače na PC migriraju na najjaču dostupnu konzolu radi cijene, jer Nvidia i AMD će morati drastično povećati perf per dollar na GPU-ovima. 

Bit će ovo dobra generacija, Microsoft je taman zadnje 3-4 godine potrošio na osnivanje novih studija, kupovine dosta njih i na kraju su sad to prije dvije godine konsolidirali u Xbox Games Studios koji je sad već dvije godine u pogonu za novu generaciju Xboxa i sad su igre već spremne. Microsoft je prezentaciju konzole odradio, i to dosta rano, tako da je za očekivati da će ostalo vrijeme, E3, ako se bude održavao i druge konferencije iskoristiti za predstavljanje novih igara i softvera. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 19:50 (JozoBozo121).
13 godina
offline
Re: Sony je objavio tehničke specifikacije za Play
Dex.pwn kaže...
Kolacic kaže...

Inace se konzola uzima zbog igara koji dolaze za konzole kaj ne?

 Za mene - po cijeni.

Ionako nikad ne bi uzeo konzolu zbgo jedne-dvije igre.

Svakako svaka AAA igra izlazi i na XBOX.

 Sony je razbio Microsoft ovu generaciju jer Xbox nema dobrih ekskluziva osim Forze. Sony ima The Last of Us, God of War, Spider-Man i nekolicinu drugih. Možeš se ti pretvarati da to nije bitno, ali brojke pokazuju drugačije. Dobre igre prodaju hardver. Samo pogledaj Nintendo.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
offline
Re: Sony je objavio tehničke specifikacije za Play
Dex.pwn kaže...
Kolacic kaže...

Inace se konzola uzima zbog igara koji dolaze za konzole kaj ne?

 Za mene - po cijeni.

Ionako nikad ne bi uzeo konzolu zbgo jedne-dvije igre.

Svakako svaka AAA igra izlazi i na XBOX.

 Misli na ekskluzive. Po meni PS4 ima boljih ekskluziva, od XBOXa. A i dosta XBOXovih igri je bilo dostupno i na PC.

 

Plus kod PS4 je i što Sony store lokaliziran na našu regiju, pa i što dosta više ljudi kod nas preferira PS. Dok Xbox mislim da ne podržava našu regiju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 20:40 (Jack Sparrow).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony je objavio tehničke specifikacije za Play
antimadridista kaže...

 Vjerojatno i jest 1TB, al 825GB ostane za korisnika nakon samog OS-a.

 Detaljnijim čitanjem onoga što je napisao digitalfoundry na eurogameru se ne čini tako, piše baš o tome kako je čudan kapacitet od 825GB, a ne od 1TB ili neki okrugao broj zato jer je memorija od 12 kanala, tako da bi to zapravo onda moglo biti 768GiB što je jedna logična i okrugla brojka što se tiče informatike. 12 modula takvog SSD-a ekvaliralo bi čipovima po 64GB. Xboxovih 1TB je zapravo 931GiB.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 20:20 (JozoBozo121).
6 godina
offline
Sony je objavio tehničke specifikacije za PlayStat

Uskoro...skidaš igru 24 sata...igraš je 10 sati

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony je objavio tehničke specifikacije za Play
HCMAA kaže...

Uskoro...skidaš igru 24 sata...igraš je 10 sati

 To što se skida igra 24 sata je više problem našeg zaostalog interneta

8 godina
offline
Sony je objavio tehničke specifikacije za PlayStat

Bas me zanima kak ce novi Horizon iskoritit taj SSD posto su rekli da za openworld igre ima najveci ucinak. Mogla bi ta igra van skupa s konzolom

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Sony je objavio tehničke specifikacije za PlayStat

Bit će to ok konzola. Meni su osobno bitnije igre od teraflopsa. I dalje stoji odluka da ću uzeti day one verziju. 

 

Ono što bi htio da poboljšaju je UI i PSN network. 

 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Sony je objavio tehničke specifikacije za Play
Ja sam razocaran,ne zbog ps5 vec zbog cinjenice da postojeci ps4/ps4pro ipak nije imao svijetlu buducnost kako se ocekivalo. Glede ekskluziva mislim da je ps4 podbacio,mozda i vise od ps3 kojeg su ismijavali da nema igara.
 
0 10 hvala 0
9 godina
offline
Sony je objavio tehničke specifikacije za PlayStat

Sad sam se sjetio jednog proroka iz neke teme na bug forumu...ugl.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony je objavio tehničke specifikacije za Play
virtuozo kaže...
Ja sam razocaran,ne zbog ps5 vec zbog cinjenice da postojeci ps4/ps4pro ipak nije imao svijetlu buducnost kako se ocekivalo. Glede ekskluziva mislim da je ps4 podbacio,mozda i vise od ps3 kojeg su ismijavali da nema igara.

 virtuozo

Dečko odi se u kupaonu malo ispljuskati hladnom vodom možda ti pomogne.

13 godina
offline
Re: Sony je objavio tehničke specifikacije za Play
virtuozo kaže...
Ja sam razocaran,ne zbog ps5 vec zbog cinjenice da postojeci ps4/ps4pro ipak nije imao svijetlu buducnost kako se ocekivalo. Glede ekskluziva mislim da je ps4 podbacio,mozda i vise od ps3 kojeg su ismijavali da nema igara.

 Jesi ti zapeo u 2009. godini? Sony je negdje od sredine PS3 generacije izdominirao što se tiče ekskluziva. 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
12 godina
offline
Sony je objavio tehničke specifikacije za PlayStat

800GB, znači stati će 4 igre 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: Sony je objavio tehničke specifikacije za Play
Tako je barem moje mišljenje, i mišljenje ljudi koji su kupuju Nintendo. Da biram između Sony i Xbox, uvijek bi uzeo Sony zbog igara. Xbox igre su često portane na PC pa meni osobno nema smisla to kupovati. No posjedujem Switch, baš zbog ekskluziva (a i zato što je prijenosan)
6 godina
offline
Sony je objavio tehničke specifikacije za PlayStat

konkurencija ne štedi na hlađenju

 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Sony je objavio tehničke specifikacije za PlayStat

Trojka je barem imala 3 nastavka uncharted i the last of us. The last of us 2 za ps4 se iscekuje kao ozeblo sunce. Netko ovdje spominje doticnu kao ps4 ekskluzivu, hej pa to je ps3 igra. Dvojka je jos uvjek zec koji je u sumi, dakle jos uvjek nije ps4 ekskluziva. Trojka je imala vise gran turismo nastavaka, motorstorme te vise mgs nastavaka. Killzone 2 i 3, resistance 3 nastravka. Heavenly sword. Vise god of war nastavaka. Koji ima ono gta serijal za ps4? Ukoliko mislite da sam u krivu, slobodno me osporite. Meni se samo ovak cini, eto. Sony se sa cetvorkom ufurao u riplaystation djir

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 0:28 (virtuozo).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony je objavio tehničke specifikacije za Play
virtuozo kaže...

Trojka je barem imala 3 nastavka uncharted i the last of us. The last of us 2 za ps4 se iscekuje kao ozeblo sunce. Netko ovdje spominje doticnu kao ps4 ekskluzivu, hej pa to je ps3 igra. Dvojka je jos uvjek zec koji je u sumi, dakle jos uvjek nije ps4 ekskluziva. Trojka je imala vise gran turismo nastavaka, motorstorme te vise mgs nastavaka. Killzone 2 i 3, resistance 3 nastravka. Heavenly sword. Vise god of war nastavaka. Koji ima ono gta serijal za ps4? Ukoliko mislite da sam u krivu, slobodno me osporite. Meni se samo ovak cini, eto. Sony se sa cetvorkom ufurao u riplaystation djir

 

 God of War je jedna od najboljih igara ove generacije. Horizon Zero Dawn također. Spider-Man jako dobra igra. The Last of Us 2 će prema svemu sudeći biti masterpiece. Persona 5 jedna od najboljih JRPG naslova ikad. Ništa od toga se ne može igrati na Xboxu.

 

Što ti misliš zašto je PS4 jedna od najprodavanijih konzola svih vremena, ako nije zbog igara?

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 0:31 (antimadridista).
15 godina
protjeran
offline
Sony je objavio tehničke specifikacije za PlayStat

To ne sporim. Takodjer xbox mi nije bitan u ovoj prici jer doticnoga nisam obozavatelj definitivno. Samo eto ps4, moglo je to i bolje-to je moje misljenje. Da se sony manje bavio revizioniranjem hardware-a a vise razvojem nezavisnih studija razvoja igara-rezultat bi vjerovatno bio bolji. Ps3 je izvukao uncharted, dok ps4 nema takvu neku igru koja bi bila nesto novo po cemu bi pamtili ps4

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 0:37 (virtuozo).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony je objavio tehničke specifikacije za Play
antimadridista kaže... 

Što ti misliš zašto je PS4 jedna od najprodavanijih konzola svih vremena, ako nije zbog igara?

 Da PS4 ima više i boljih ekskluziva od Xbox One, to je istina. Ali ne bi to shvatio kao glavni razlog što se tako dobro prodaje. PS4 je na početku bio jeftiniji za 100 dolara jer nije uključivao kameru kao što je Xbox Kinect, Microsoft je imao jako loš marketing, to nije samo konzola, to je media centar, pa onda onaj pokušaj DRM-a od kojeg su na kraju odustali, sve je to vuklo loš marketing uz MS-ove mixed signals oko toga što je ta konzola ustvari i ljude su zbunili.

 

Nakon toga je PS4 počeo outsellat Xbox što je jednostavno počelo stvarati peer pressure na kupce jer je veća vjerojatnost da imaš frenda koji ima PS4 pa onda možeš igrati s njime i to je taj začarani krug kojeg je jako teško razbiti kad upadneš u njega. Eksluzive su dobar bonus, ali Horizon, Spider-Man su igre koje se prijeđu jedanput, ono što ljudi igraju veliku većinu vremena su MP, sportske, online shooteri koji su svi više manje multiplatform igre. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
8 godina
offline
Re: Sony je objavio tehničke specifikacije za Play
JozoBozo121 kaže...
antimadridista kaže... 

Što ti misliš zašto je PS4 jedna od najprodavanijih konzola svih vremena, ako nije zbog igara?

 Da PS4 ima više i boljih ekskluziva od Xbox One, to je istina. Ali ne bi to shvatio kao glavni razlog što se tako dobro prodaje. PS4 je na početku bio jeftiniji za 100 dolara jer nije uključivao kameru kao što je Xbox Kinect, Microsoft je imao jako loš marketing, to nije samo konzola, to je media centar, pa onda onaj pokušaj DRM-a od kojeg su na kraju odustali, sve je to vuklo loš marketing uz MS-ove mixed signals oko toga što je ta konzola ustvari i ljude su zbunili.

 

Nakon toga je PS4 počeo outsellat Xbox što je jednostavno počelo stvarati peer pressure na kupce jer je veća vjerojatnost da imaš frenda koji ima PS4 pa onda možeš igrati s njime i to je taj začarani krug kojeg je jako teško razbiti kad upadneš u njega. Eksluzive su dobar bonus, ali Horizon, Spider-Man su igre koje se prijeđu jedanput, ono što ljudi igraju veliku većinu vremena su MP, sportske, online shooteri koji su svi više manje multiplatform igre. 

 I sad opet imas zacarani krug. Daleko vise korisnika sa PSN racunima na kojima su igre u vrijednosti od tisuce dolara, kaj ces sad to bacit jer je konkurencija napravila 20% jacu konzolu gdje je upitno kolko ce se to iskoristit.

 

Multiplatform igre ces moc igrat bilo gdje pa tak i na PS5 zasto onda birat xbox kad ne nudi nista vise. Ak si bas Gears i Halo fan onda si u startu na toj konzoli, no po meni ti serijali su za pokopat i vrijeme je da rade na necem novom.

Zar mislis da normalne ljude koji nit ne znaju kaj je TF brinut ta razlika ? Pa to se nit nece vidjet kod normalnog igranja pogotovo ak nemas konzolu jednu do druge pa uspoređujes 1cm od ekrana.

 

Naravno Sony-u ce ovog puta bit puno teze, ali imaju vjetar u leđa i ono po cem im MS nemre konkurirat, a to su igre kolko god to tebi bilo tesko za priznat da to radi neku razliku. Sigurno puno vecu nego ta razlika u jacini.
Tu je i cijena gdje bi PS5 opet trebao bit jeftiniji nego Xbox.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 7:49 (Santana).
8 godina
offline
Re: Sony je objavio tehničke specifikacije za Play
virtuozo kaže...

To ne sporim. Takodjer xbox mi nije bitan u ovoj prici jer doticnoga nisam obozavatelj definitivno. Samo eto ps4, moglo je to i bolje-to je moje misljenje. Da se sony manje bavio revizioniranjem hardware-a a vise razvojem nezavisnih studija razvoja igara-rezultat bi vjerovatno bio bolji. Ps3 je izvukao uncharted, dok ps4 nema takvu neku igru koja bi bila nesto novo po cemu bi pamtili ps4

 Moras razumjet da danas treba puno vise ljudi,novaca i vremena da se napravi igra. Sve je daleko kompleksnije nego prije. Doba PS2 je proslo i nece se nikad vratit.

 

Meni je PS4=Bloodborne to mi je mozda i najbolja igra ikad i GTSport kojeg sam online igrao skoro punih godinu dana.  Tak da sam ja jako zadovoljan sa igrama na PS4, a nisam jos nit God of War odigrao.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 7:57 (Santana).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony je objavio tehničke specifikacije za Play
Čitatelj kaže...

Da to nije Ryzen 1600 AF + 16GB RAM + 960GB SSD + RX 5600XT?

 ako je po teraflopsima kaj nema rtx 2080 10 teraflopsa kao i ps5 u članku?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice