Solarni paneli uz stvaranje električne energije mo

poruka: 11
|
čitano: 3.710
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Solarni paneli uz stvaranje električne energije mo".
14 godina
offline
Solarni paneli uz stvaranje električne energije mo

Genijalna stvar, jednim udarcem dvije muhe. Ionako fotovoltaicima pada efikasnost sa porastom temperature, ovako se zadržava efikasnost i još dobije čista desalinizirana voda. Za Arabiju dušu dalo, ionako im u onim pustinjama treba vode, a sunca imaju na bacanje.Jedino me zanima kakva je ekonomska računica. Pretpostavljam dobra pošto se sva potrebna energija dobiva od Sunca.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Solarni paneli uz stvaranje električne energije mo
Elementi za ovakav uređaj su poznati poodavno: solarni destilatori poznati su od 50 godina prošlog stoljeća, a protustrujnim zagrijavanjem grije se krv u kitovim žilama! No ključan je izum, čini se, hidrofobna membrana, dakle takva koja ne propušta vodu, ali propušta vodenu paru.
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Solarni paneli uz stvaranje električne energij
danen kaže...
Elementi za ovakav uređaj su poznati poodavno: solarni destilatori poznati su od 50 godina prošlog stoljeća, a protustrujnim zagrijavanjem grije se krv u kitovim žilama! No ključan je izum, čini se, hidrofobna membrana, dakle takva koja ne propušta vodu, ali propušta vodenu paru.

 Takve se koriste na krovištima već odavno 

 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Solarni paneli uz stvaranje električne energije mo

muftijina fatva na osnovi sune:

 

"tko komšiji sunca zakloni

da ne može vode odslanjivat i struju činit,

te tako fitnu uzrokuje,

odsjeći će se jedno jaje i suprotno uho,

uz javno bičevanje na trgu.

Bude li još kakijeh belaja,

past će i taharuš gamea."

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2019 13:39 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Solarni paneli uz stvaranje električne energij
Interesantno je da dosta zemalja koje imaju problema sa pitkom vodom to mogu riješiti putem desalinizatora, no to ne čine.
Tako bi se mogle zazeleniti pustinje.
Takvi sustavi mogu se koristiti i na našim otocima.
vicious
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Solarni paneli uz stvaranje električne energij
viciousone kaže...

Takvi sustavi mogu se koristiti i na našim otocima.

 možda, na sjevernom (civiliziranom) jadranu. niže su kojekakvi kuščevići pa ne bi išlo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
offline
Re: Solarni paneli uz stvaranje električne energij
Taj arapski poluotok triba uvesti demokraciju....ozbiljno....šerijatski zakoni...to bi ja sve zbombardirao....i onda čokolinda prima to smeće u posjet....A prema ženama se ponašaju kao da su smeće

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Solarni paneli uz stvaranje električne energij
HCMAA kaže...
Taj arapski poluotok triba uvesti demokraciju....ozbiljno....šerijatski zakoni...to bi ja sve zbombardirao....i onda čokolinda prima to smeće u posjet....A prema ženama se ponašaju kao da su smeće

 Fulao si "ceo fudbal"...

scientia est potentia
15 godina
offline
Re: Solarni paneli uz stvaranje električne energij
HCMAA kaže...
Taj arapski poluotok triba uvesti demokraciju....ozbiljno....šerijatski zakoni...to bi ja sve zbombardirao....i onda čokolinda prima to smeće u posjet....A prema ženama se ponašaju kao da su smeće

 bili jednom u plivi (dok sam tamo ... hm ... dolazio na posao, taman prije rata i još malo u početku, tijekom filmskih novosti) i došla iranska delegacija (sam go' efendija) kupiti suhe injekcije sumameda. direktor prodaje bio je direktorica a i njezina ekipa mahom, a ovi ni čut. hoće muško i gotovo ili niš od posla. i bome se naši "prilagodili" (i poslije ostavili tu ekipu, a ženskadiju rastjerali izvan plive). posao jest sklopljen ali su zajebali normative (naši; zaboravili uračunati gumene čepove za bočice) pa je čitava računica otišla uq. posao obavljen s debelim gubitkom. u čitavoj priči najbale su žene (jer su ... žene) i ja kreten koji sam ih upozorio na nedostatak u ponudi zbog manjkavog normativa (30% cijene!). eh, to su bili dani ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2019 16:04 (Ajar).
6 godina
offline
Re: Solarni paneli uz stvaranje električne energij
da su ti Iranci bili u plivi dok je bravar bio živ....nebi im palo na pamet da se tako ponašaju prema drugaricama.....koje su svoju ravnopravnost u krvi platile u nob.u
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2019 16:14 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Solarni paneli uz stvaranje električne energij
HCMAA kaže...
da su ti Iranci bili u plivi dok je bravar bio živ....nebi im palo na pamet da se tako ponašaju prema drugaricama.....koje su svoju ravnopravnost u krvi platile u nob.u

 ša jes, jes - zborio bi đetić. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice