Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će konačno

poruka: 86
|
čitano: 15.729
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će konačno ".
16 godina
odjavljen
offline
Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će konačno

6.000 dolara za osam jezgri...

Sad ce jabucari krenuti sa poznatom mantrom "ali to kad kupis - to radi"

Freak Show Inc.
 
43 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
Friday kaže...

6.000 dolara za osam jezgri...

Sad ce jabucari krenuti sa poznatom mantrom "ali to kad kupis - to radi"

Pusti sad 8 jezgri.... SSD od 256gb u 2020. u računalu od 6000€

 

 

It is always darkest just before the dawn.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
mrsmith kaže...
Friday kaže...

6.000 dolara za osam jezgri...

Sad ce jabucari krenuti sa poznatom mantrom "ali to kad kupis - to radi"

Pusti sad 8 jezgri.... SSD od 256gb u 2020. u računalu od 6000€

 

 

 

Ali na taj SSD od 256 ti stane vise stvari nego na terabajtni SSD na windows PC-u. Mislim da tako nekako ide ta logika njihova...

Freak Show Inc.
5 godina
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
Friday kaže...

6.000 dolara za osam jezgri...

Sad ce jabucari krenuti sa poznatom mantrom "ali to kad kupis - to radi"

 

 

 

Evo kako radi.... Apple.....

4 godine
protjeran
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
256gb aliii pouzdani i kvalitetni 😉
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
Friday kaže...

6.000 dolara za osam jezgri...

Sad ce jabucari krenuti sa poznatom mantrom "ali to kad kupis - to radi"

 pa da. ak ne kupiš, neće raditi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će konačno

Ih, kasno! Ja kupus već izribao.

morrisoN
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će konačno

Nema ovdje niti jedne komponente gdje Lenovo P920 ne nudi da ne kažem duplo nego i desetostruko više i to već par godina. 

Čak i dok je P910 imao 1 TB RAM-a HPz je najavio od 1,5 TB-RAM Lenovo je već pripremao radnu stanicu od 2 TB RAM-a.
A SSD-ova, HDD-ova te Quadrovki ( i do 4) možete da nakrcate do mile volje pa i cijenom kao nekliko puta skupljom kao max opremljen ovo rende za sir.
Zašto uopšte geldati ove monitore od Applea kada NEC, Eizo i slično društvo nudi već iste ako ne i bolje.

Iskreno da sam neki šef i svojim radnicima trebam omogućiti moćan alat, Apple ne može ponuditi niti približno kao što već konkurecija nudi već godinu dana.

Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
Dead kaže...
Kupit će ga onaj koji ne mari o nulama u cijeni. Glavno da se javija observer sa svojim uobičajenim riganjem vatre i jala. Lacmane zagrizi jabuku, izliječit ćeš se.

 

Ti imas mac?

Freak Show Inc.
 
1 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
Nema frke, slozim workstation sa Xeonom, sa RAID karticom i BBU, remote management i sve...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će konačno

Ma super je to, bit će nikad bolji Hackintoshi ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će konačno

O gašnjeu radnih stanica iz porodice Mac bilo je već govora nekoliko puta kroz zadnje dvije decenije. Ugasilu si Xserve ili kako se zove njihov Server, ova radna stanica niti cijenom a niti mogućnostima ne može parirati trenutnoj ponudi.

Čuj tek 10-tog decembra izlazi.. ja sam mislio da je ovo u prodaji već godinu dana.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
Dead kaže...

 Imam MBP, ali to je apsolutno nebitno. 

 

I, jel to radi?

Freak Show Inc.
 
0 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
Envy kaže...

Nema ovdje niti jedne komponente gdje Lenovo P920 ne nudi da ne kažem duplo nego i desetostruko više i to već par godina. 

Čak i dok je P910 imao 1 TB RAM-a HPz je najavio od 1,5 TB-RAM Lenovo je već pripremao radnu stanicu od 2 TB RAM-a.
A SSD-ova, HDD-ova te Quadrovki ( i do 4) možete da nakrcate do mile volje pa i cijenom kao nekliko puta skupljom kao max opremljen ovo rende za sir.
Zašto uopšte geldati ove monitore od Applea kada NEC, Eizo i slično društvo nudi već iste ako ne i bolje.

Iskreno da sam neki šef i svojim radnicima trebam omogućiti moćan alat, Apple ne može ponuditi niti približno kao što već konkurecija nudi već godinu dana.

Nisam ekspert u tom području i Mac Pro nikad ne bih kupio, ali relevantni izvori tvrde suprotno: https://www.digitaltrends.com/computing/how-much-mac-pro-cost-as-pc/ 

 

Mac Pro je alat prvenstveno za entertainment industriju i mislim da njima neće biti preskup. Čudno da nisi šef kad već sve znaš iz prsta tako procijeniti

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
odjavljen
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
Dead kaže...
 Zadovoljan? Vjerojatno nisi jer po tonu pitanja mi izgleda kao da je normalno da ne radi.

 

Bas naprotiv - zadovoljan sam sa svojim 12-core strojem koji ima ukupno 2 TB SSD-ova i kosta tek djelic cijene koji se trazi za najjeftiniji Mac Pro.

Freak Show Inc.
 
2 3 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
Friday kaže...
Dead kaže...
 Zadovoljan? Vjerojatno nisi jer po tonu pitanja mi izgleda kao da je normalno da ne radi.

 

Bas naprotiv - zadovoljan sam sa svojim 12-core strojem koji ima ukupno 2 TB SSD-ova i kosta tek djelic cijene koji se trazi za najjeftiniji Mac Pro.

 Usporedjujes kruske i... jabuke.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
O_O_O kaže...
Friday kaže...
Dead kaže...
 Zadovoljan? Vjerojatno nisi jer po tonu pitanja mi izgleda kao da je normalno da ne radi.

 

Bas naprotiv - zadovoljan sam sa svojim 12-core strojem koji ima ukupno 2 TB SSD-ova i kosta tek djelic cijene koji se trazi za najjeftiniji Mac Pro.

 Usporedjujes kruske i... jabuke.

 

Radio sam i gore stvari...

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
O_O_O kaže...

 Usporedjujes kruske i... jabuke.

Upravo tako. Mac Pro nije namijenjen developerima, on cilja na mnogo zahtijevniju publiku. Najbolji odabir za (zahtijevnije) developere je MacBookPro.

 

Možda ovima koji uspoređuju workstation modele i MP ovaj članak razjasni na što Mac Pro cilja: https://insights.dice.com/2019/06/04/apple-mac-pro-wwdc-2019/

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
odjavljen
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
southy kaže...
O_O_O kaže...

 Usporedjujes kruske i... jabuke.

Upravo tako. Mac Pro nije namijenjen developerima, on cilja na mnogo zahtijevniju publiku.

 

"The Mac Pro is aimed at one of Apple’s most distinguished and perturbed ‘pro’ audiences: video editors"

 

Potresna svjedocanstva...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
Friday kaže...
southy kaže...
O_O_O kaže...

 Usporedjujes kruske i... jabuke.

Upravo tako. Mac Pro nije namijenjen developerima, on cilja na mnogo zahtijevniju publiku.

 

"The Mac Pro is aimed at one of Apple’s most distinguished and perturbed ‘pro’ audiences: video editors"

 

Potresna svjedocanstva...

- zbog licenci.. video codec-soft. (sve može i win-lin ali nema dozvolu za filefirmat...), ostali iz it branše mogu što žele, bilo koji WS-PC tj mac je +desetljeće 'običan' PC, x86. Samo što sad izgleda kao ribež i cijena mu je za češkanje, no ''.. i tata bi sine..''. Tj da nije stvar u takvoj cijeni (6000.. da je kuna ajde.. :) ) tad bi ga kupila svaka šuša, ovako kupi samo ona koja ima dovoljno nula na računu ili na račun firme-grada-države.. dok za normalan rad može i jedna nula manje. No to što tvoj čip (ili cpu + ostatak HWa) ima nešto više jezgara ili ssda je u teoriji irelevantno. Važno je da radi (ono što trebaš) .. a mac radi i tad mi je nevažno koliko ima jezgara ili disk.. no pošto je to običan picek s jabukom i nulom više (u cijeni) tad isto to mogu i za manje novca, osim kad to licencama ne možeš..

 

-treba razlikovati dvije grupe ljudi.. oni koji imaju nešto jer imaju, oni koji koriste ono što imaju .. a svi bi mi nešto htjeli, biti djedmraz ili imati himenov mač :) .. tako je i s appleom, jabukom, macajfon.. ili rolex na ruci. Čak daleko više (ili manje pljuckam..) cijenim one koji imaju dobar auto, dobar pc.. nego rolex i nešto tako beznačajno što je samo status kao zlatni lanac drogdileru oko vrata dok sat s placa za cijenu pive radi jednako kao i rolex od 30000.. i pazi čuda, pokazuje sate, točno vrijeme.. kao što u 99% slučajeva, svaki pc radi isto, osim onih 1% koji imaju specifične potrebe npr posao.

 

-mac je mac, pa i kad je običan skupi ribež .. i nije to mješanje krušaka i jabuka, nego pear/apple tj isti x86 HW samo s različitom cijenom. Tj nema tu miješanja, to je isto... isti HW, dakle svi pisiji su jabuke, dok su kruške zapravo jabuke na kojima bez licence vrtimo macos.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
protjeran
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
ihush kaže...
Friday kaže...
southy kaže...
O_O_O kaže...

 Usporedjujes kruske i... jabuke.

Upravo tako. Mac Pro nije namijenjen developerima, on cilja na mnogo zahtijevniju publiku.

 

"The Mac Pro is aimed at one of Apple’s most distinguished and perturbed ‘pro’ audiences: video editors"

 

Potresna svjedocanstva...

- zbog licenci.. video codec-soft. (sve može i win-lin ali nema dozvolu za filefirmat...), ostali iz it branše mogu što žele, bilo koji WS-PC tj mac je +desetljeće 'običan' PC, x86. Samo što sad izgleda kao ribež i cijena mu je za češkanje, no ''.. i tata bi sine..''. Tj da nije stvar u takvoj cijeni (6000.. da je kuna ajde.. :) ) tad bi ga kupila svaka šuša, ovako kupi samo ona koja ima dovoljno nula na računu ili na račun firme-grada-države.. dok za normalan rad može i jedna nula manje. No to što tvoj čip (ili cpu + ostatak HWa) ima nešto više jezgara ili ssda je u teoriji irelevantno. Važno je da radi (ono što trebaš) .. a mac radi i tad mi je nevažno koliko ima jezgara ili disk.. no pošto je to običan picek s jabukom i nulom više (u cijeni) tad isto to mogu i za manje novca, osim kad to licencama ne možeš..

 

-treba razlikovati dvije grupe ljudi.. oni koji imaju nešto jer imaju, oni koji koriste ono što imaju .. a svi bi mi nešto htjeli, biti djedmraz ili imati himenov mač :) .. tako je i s appleom, jabukom, macajfon.. ili rolex na ruci. Čak daleko više (ili manje pljuckam..) cijenim one koji imaju dobar auto, dobar pc.. nego rolex i nešto tako beznačajno što je samo status kao zlatni lanac drogdileru oko vrata dok sat s placa za cijenu pive radi jednako kao i rolex od 30000.. i pazi čuda, pokazuje sate, točno vrijeme.. kao što u 99% slučajeva, svaki pc radi isto, osim onih 1% koji imaju specifične potrebe npr posao.

 

-mac je mac, pa i kad je običan skupi ribež .. i nije to mješanje krušaka i jabuka, nego pear/apple tj isti x86 HW samo s različitom cijenom. Tj nema tu miješanja, to je isto... isti HW, dakle svi pisiji su jabuke, dok su kruške zapravo jabuke na kojima bez licence vrtimo macos.

 Ovaj Mac postaje 'isplativ' kad max out specs, onda ga mozes usporediti sa ostalim profi rjesenjima. Za hobi rekreativce je skup.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
Friday kaže...

 

"The Mac Pro is aimed at one of Apple’s most distinguished and perturbed ‘pro’ audiences: video editors"

 

Potresna svjedocanstva...

Zanimljivo da je mnogim trolovima ovdje na forumu potresno sve vezano uz Apple, a uopće ne koriste niti su ikad koristili njihove proizvode. Samo da se netko radi toga stresa ne propije ili nedajbože počne bockasti iglama

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
Jesi ti mozda appelov dionicar?
14 godina
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
southy kaže...
Friday kaže...

 

"The Mac Pro is aimed at one of Apple’s most distinguished and perturbed ‘pro’ audiences: video editors"

 

Potresna svjedocanstva...

Zanimljivo da je mnogim trolovima ovdje na forumu potresno sve vezano uz Apple, a uopće ne koriste niti su ikad koristili njihove proizvode. Samo da se netko radi toga stresa ne propije ili nedajbože počne bockasti iglama

 Ja sam koristio 3 iphonea i jedan hackintosh do sad, tako da eto jednog bivšeg appleovca, vrlo vjerojatno nikad više neću imati ništa apple, razlog je jednostavan i dobro znan ljudima koji se kuže i ne vode se srcem nego mozgom: apple više nije tech tvrtka nego wannabe premium/luksuz, samo usporedi najnoviji iphone sa nekim top androidom, ne mogu više držati korak sa android svijetom, ostalo im je samo ime, iako i to blijedi.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
16 godina
odjavljen
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
southy kaže...

Zanimljivo da je mnogim trolovima ovdje na forumu potresno sve vezano uz Apple, a uopće ne koriste niti su ikad koristili njihove proizvode. Samo da se netko radi toga stresa ne propije ili nedajbože počne bockasti iglama

 

Ju naopako

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će konačno

Ma dao bi im i $8000 samo da me lijepo zamole, jer vidim da im treba.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
Friday kaže...

 

"The Mac Pro is aimed at one of Apple’s most distinguished and perturbed ‘pro’ audiences: video editors"

 

Potresna svjedocanstva...

Ne budi takav, pa dobro se zna da bez Maca nema inspiracije... jer kad ga kupiš, moraš raditi slijedećih pet godina od jutra do sutra da se isplati i da ne ostaneš gladan :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
16 godina
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
Treba i meni, lijepo te molim 🙏
12 godina
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
Hajde napravi iOS aplikaciju za iPhone bez MacBook pro? Sad će neko da se javi kao pa možeš složiti hackitosh, možeš malo morgen.

Tako sam i ja nekad pljuvao po apple proizvodima, jer sam posjećivao ovaj toksični forum češće, ali sam promijenio mišljenje kako sam iste počeo koristi zbog posla.

Tako i u mom poslu uvijek imaš one likove koji su pro Android i PC, puni ponosa, dok ti kasnije ne priđu i kažu ej jesi li ti onaj lik što može napraviti port za iOS.

Ja sam cijeli život do skoro koristio PC i Windows, i nikad ne pljujem po istom, jer odlično znam prednosti Windowsa. I uvijek su ti Android/PC fanbojvi koji pljuju po Apple uređajima, rijetko obrnuto. Kao ona djeca u osnovnoj, kao neki rebeli mi smo rokeri a vi ste folkeri.
Darko
 
3 6 hvala 2
12 godina
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona

.

Darko
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.8.2022 16:44 (DarkoKwon).
 
1 1 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice