Samsungov 150-megapikselni senzor za Xiaomi, Oppo

poruka: 15
|
čitano: 2.827
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsungov 150-megapikselni senzor za Xiaomi, Oppo ".
14 godina
offline
Samsungov 150-megapikselni senzor za Xiaomi, Oppo

Meni se ovo sada stvarno čini kao preseravanje. Čip od 150 Mpx koji slika na malo više od 16. Dobro, nije li jednostavnije, pretpostavljam i bolje napraviti pošteni čip od 16 Mpx sa relativno velikim fotoćelijama, nego gurati 150Mpx na istu površinu i onda 9 piksela spajatu u jedan. Zanima me u čemu je prednost takvog pristupa.Jedino čime se mogu pohvaliti da imaju 150 Mpx, pa eto izgleda da je bolje, ali zapravo nije.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsungov 150-megapikselni senzor za Xiaomi, O
Mraketing, eto čemu. Imaju broj za mraketing, kao što su nekad imali dinamički kontrast koji je proizvoljna brojka između 0 i beskonačno.
Idi i radi nešto korisno!
14 godina
offline
Samsungov 150-megapikselni senzor za Xiaomi, Oppo

Dobar nusprodukt cijele ove retardirane igre je ipak veći senzor, pogledajte xioami mi note 10/mi 10 kakve fotke rade i s koliko depth of field-a.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsungov 150-megapikselni senzor za Xiaomi, O
učo kaže...

 Zanima me u čemu je prednost takvog pristupa.Jedino čime se mogu pohvaliti da imaju 150 Mpx, pa eto izgleda da je bolje, ali zapravo nije.

 Možeš napraviti odličan crop sa vrhunskim detaljima.

Tko nije isprobao ovih 108MP neće ni znati o čemu se priča.

 

Xiaomi Mi 10 Pro 5G
12 godina
offline
Samsungov 150-megapikselni senzor za Xiaomi, Oppo

I onda dode jedan Huawei  P40 Pro s 52 mp senzorom i 10x optickim zoomom i nasmije se na te MP i taj hibridni 10x zoom...

 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsungov 150-megapikselni senzor za Xiaomi, O
Cromaki kaže...
učo kaže...

 Zanima me u čemu je prednost takvog pristupa.Jedino čime se mogu pohvaliti da imaju 150 Mpx, pa eto izgleda da je bolje, ali zapravo nije.

 Možeš napraviti odličan crop sa vrhunskim detaljima.

Tko nije isprobao ovih 108MP neće ni znati o čemu se priča.

 

 Dobro, u idealnim uvjetima ćeš dobiti 150Mpx, a sada mi reci za što ti to treba, osim ako nećeš praviti ekstra velika uvećanja. I ako bi se išlo na gledanje pixela, neznam (ne tvrdim apriori da nije), da je slika bolja od nekog dobrog dslr-a i dsl od 20-40Mpix. Ali dobro, lijepo zvuči 150Mpx, netko će se na to sigurno upecati, reći, hajde, daj mi to iako mi zapravo ne treba.

dolazim odmah - Godot
15 godina
offline
Re: Samsungov 150-megapikselni senzor za Xiaomi, O
Ako je srnzor veći, prima više svjetla tj manje šuma - to je pravo poboljšanje! Daj postaj ovdje tu mobitelsku fotku od 150Mp zipanu, da vidimo kvalitetu tih piksela, pisebno u mraku. Da vidimo oštrinu, šum, realnost boja. Namazati šumom zbluranih 900 Mpix nije problem, ali kvaliteta piksela jest. Količina informacije (kvalitete) ovisi o šumu, točnosti boja, oštrini. Kod DSLR s dobrom lećom svaki piksel je toliko oštar da se "porežeš dok ga gledaš" :)
Idi i radi nešto korisno!
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsungov 150-megapikselni senzor za Xiaomi, O
učo kaže...

 Dobro, u idealnim uvjetima ćeš dobiti 150Mpx, a sada mi reci za što ti to treba, osim ako nećeš praviti ekstra velika uvećanja. I ako bi se išlo na gledanje pixela, neznam (ne tvrdim apriori da nije), da je slika bolja od nekog dobrog dslr-a i dsl od 20-40Mpix. Ali dobro, lijepo zvuči 150Mpx, netko će se na to sigurno upecati, reći, hajde, daj mi to iako mi zapravo ne treba.

 Stalno ćeš dobiti taj pixel count i oštru sliku ako znaš koristiti manual mode.

Pogotovo po noći, ako ne želiš ovaj softverski night mode koji radi betlehem već realnu sliku.

 

Meni je mobilna fotografija hobby, uživam izvlačiti maksimum iz dostupnih senzora.

Ovakvi pomaci sa malih senzora su velik korak naprijed, i samo neka tako nastave.

Xiaomi Mi 10 Pro 5G
16 godina
offline
Re: Samsungov 150-megapikselni senzor za Xiaomi, O
Niti jedan objektiv na mobitelu ne može razlučiti tako visoku rezoluciju. Ovo je čisti marketing i crop za video zoom te nadolazeći 8k video. Bolje rezultate bi dao nativni 16mp senzor iste veličine jer nema praznog prostora među pixelima koji je kod ovog 150mp modela veći nego kod 16mp.
 
1 1 hvala 0
5 godina
offline
Samsungov 150-megapikselni senzor za Xiaomi, Oppo

Ovo spajanje više pixela u jedan vrijedi jedino ako je na hardware osnovi,međutim tu se radi o software spajanju što znači da ISO ostaje isti.

Imam Nokia pureview 808 koja je to još davne 2012 imala....ali kao što rekoh tu se radi o software spajanju.

Znači kada izabereš sve pixele da budu u funkciji i iso bude 1600...taj iso ostaje i kada izabereš to spajanje...samo budući je manje pixela i količina šuma se smanji.

 

Tako da je to marketing

 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsungov 150-megapikselni senzor za Xiaomi, O
Objektiv ima neogranicenu razlucivost, pa mi nije jasno na sto si mislio.
Da odluce sloziti 4 objektiva iznad tog 1" senzora (znaci 4x) propusnost svijetlosti i srede kvalitetno spajanke fotke, to bi bio neki progress.
To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 22:21 (gkelekov).
16 godina
offline
Re: Samsungov 150-megapikselni senzor za Xiaomi, O
Nema, potraži malo recenzije SLR objektiva koji koštaju tisuće eura i vidit ćeš da rijetko koji od tih enormno skupih može razlučiti preko 20-30MP na FF senzoru koji je površinom PUNO veći od najvećeg mobilnog senzora. To što ti senzor ima 100000 megapixela ne znači da ti slika ima toliko stvarnih informacija. Čak i kad se ne koristi low pass antialiasing filter (što uzrokuje pojavu artefakata), rezolucija stakla jednostavno nije dovoljna i ne može nahraniti toliku rezoluciju senzora.
14 godina
offline
Re: Samsungov 150-megapikselni senzor za Xiaomi, O
Cromaki kaže...
učo kaže...

 Dobro, u idealnim uvjetima ćeš dobiti 150Mpx, a sada mi reci za što ti to treba, osim ako nećeš praviti ekstra velika uvećanja. I ako bi se išlo na gledanje pixela, neznam (ne tvrdim apriori da nije), da je slika bolja od nekog dobrog dslr-a i dsl od 20-40Mpix. Ali dobro, lijepo zvuči 150Mpx, netko će se na to sigurno upecati, reći, hajde, daj mi to iako mi zapravo ne treba.

 Stalno ćeš dobiti taj pixel count i oštru sliku ako znaš koristiti manual mode.

Pogotovo po noći, ako ne želiš ovaj softverski night mode koji radi betlehem već realnu sliku.

 

Meni je mobilna fotografija hobby, uživam izvlačiti maksimum iz dostupnih senzora.

Ovakvi pomaci sa malih senzora su velik korak naprijed, i samo neka tako nastave.

 Sviđa mi se slika koju si stavio kao ilustraciju, naime, pomalo petljam sa astronomijom, ali nikada mi nije palo na pamet da koristim mobitel kao aparat za snimanje neba, osim što sam pomoću teleskopa i okularne projekcije snimio Mjesec i Sunčane pjege, ali tu je primarni izvor svjetla bio veliki objektiv teleskopa a ne mali objektivčić na mobitelu. Čekam da mi se pojave Jupiter i Saturn, pa da to isprobam i na njima. Svaka čast na kvalitetnom korištenju dostupne opreme.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 11:03 (učo).
14 godina
offline
Re: Samsungov 150-megapikselni senzor za Xiaomi, O
gkelekov kaže...
Objektiv ima neogranicenu razlucivost, pa mi nije jasno na sto si mislio.
Da odluce sloziti 4 objektiva iznad tog 1" senzora (znaci 4x) propusnost svijetlosti i srede kvalitetno spajanke fotke, to bi bio neki progress.

 Koliko ja znam zakone optike, nijedan objektiv nema neograničenu razlučivost. Zamisli da imaš 2 objektiva, potpuno istog tipa i jednako kvalitetno napravljene, tada objektiv koji ima veći promjer ima veću razlučivost, jer je razlučivost ograničena pojavom ogiba svjetlosti, a ogib je toliko manji koliko je puta veći promjer objektiva. Zbog toga se i teleskopi rade u promjerima od nekoliko metara (Keck 1 i 2, svaki sa 10 metara promjera, kao najveći primjerci), dok je promjer isto tako važan, jer veći objektiv propušta više svjetla. Inače, veličina zvjezde je ograničena nečim što se zove Airiev disk. Zvijezda nije savršena, bezdimenzionalna točka, što bi bilo da objektiv ima beskrajnu razlučivost, nego je kao mali kružić. Što je veći objektiv, kružić je manji i oštriji, tako da se mogu lakše razlučiti dvije zvijezde koje su jedna kraj druge. Veličina Airievog diska je obrnuto proporcionalna veličini objektiva, što automatski znači da je veći objektiv bolji (ako je kvalitetno napravljen).

dolazim odmah - Godot
5 godina
offline
Re: Samsungov 150-megapikselni senzor za Xiaomi, O
Mar kaže...
Nema, potraži malo recenzije SLR objektiva koji koštaju tisuće eura i vidit ćeš da rijetko koji od tih enormno skupih može razlučiti preko 20-30MP na FF senzoru koji je površinom PUNO veći od najvećeg mobilnog senzora. To što ti senzor ima 100000 megapixela ne znači da ti slika ima toliko stvarnih informacija. Čak i kad se ne koristi low pass antialiasing filter (što uzrokuje pojavu artefakata), rezolucija stakla jednostavno nije dovoljna i ne može nahraniti toliku rezoluciju senzora.

 Zalud njima objašnjavati da nije za K objektiv skuplji od cijelog njihovog mobitela...boli ih istina pa bezveze daju TD

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice