Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8K?

poruka: 36
|
čitano: 9.351
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8K?".
6 godina
offline
Re: Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8
mogu reći od kada imam ovaj tv...gledanje sabora na htv.u je dobilo nevjerovatnu dimenziju

Jedva čekam 16K
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8
Dok 8K zaživi u širokoj primjeni, već će Samsung Micro-LED tehnologija biti aktualna i/ili će OLED riješiti sve svoje mane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8
Antiseptik kaže...

Nema ljudi koji vide bolje - postoje samo dalekovidni i kratkovidni (i, naravno, oni koji imaju normalan 1/1 vid).  

Dakle, ako netko/neka misli da vidi bolje i da mu/joj je 4K super oštar s 3 metra onda mu/joj nešto s vidom nije ok. K okulistu, molim!

 pa daj riješi si vid popravi dioptriju ako se može, nemoj ljudima koji vide odlično govoriti da idu kod okuliste 

16 godina
offline
Re: Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8
loky4i4 kaže...
Antiseptik kaže...

Nema ljudi koji vide bolje - postoje samo dalekovidni i kratkovidni (i, naravno, oni koji imaju normalan 1/1 vid).  

Dakle, ako netko/neka misli da vidi bolje i da mu/joj je 4K super oštar s 3 metra onda mu/joj nešto s vidom nije ok. K okulistu, molim!

 pa daj riješi si vid popravi dioptriju ako se može, nemoj ljudima koji vide odlično govoriti da idu kod okuliste 

 Ali tu je u pravu. Možete vi egoistično uvjeravati da ste bolji s vidom, ali jednostavno nemamo niti dovoljno čunjeva niti formu očne leće kakvu imaju 
mačke, koze, sove ili orlovi. Koliko vas vlastiti mozak zavarava o svom fantastičnom vidu, probajte provjeriti tako da dok čitate ovu rečenicu, istodobno 
raspoznate i pročitate tekst udaljen 20 cm od ovoga (ako ste na monitoru). I najbolji ljudski vid može detaljno raspoznati te famozne 8k slike samo u vrlo uskom fokusu. Jednostavno izvan makule (žute pjege) nemamo adekvatan hardver za bolje procesiranje. 
https://petapixel.com/2012/11/17/the-camera-versus-the-human-eye/
Dakle, da. Pokušavaju nas uvjeriti da nam nešto treba, iako staro nije pokvareno. Konzumerizam. Ja čekam 16K. onda prelazim sa ovih bijednih 4.
Samo da još i za tih starih jadnih bijednih 4K nađem program koji je snimljen HDR kontrastom (koji su ponosno isticali kad je prodavan) i u 60fps na nativnih 4k...
p.s.

Moram priznati da je super ideja ovo sa kontrolnim modulom, medijskim računalom, koje onda praktički monitor čini laganim, manje kvarljivim, ne grije se, spojen sa elegantnim jednim jedinim kablom. A modul dobija mogućnost da se hardverski nadograđuje. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2019 5:52 (overhaul).
6 godina
offline
Re: Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8
vama Zemljanima i ne triba ništa više od 4K...ali nama Kriptoncima i 32K je malo
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8
Pa valjda tezimo prema slici da kad gledas u telku da to izgleda kao da buljis kroz prozor, 8k rezolucija bi to napokon trebala i donijeti, tako vele da je to ta brojka gdje to postaje napokon moguce.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice