Robot za vađenje krvi precizniji od ljudi

poruka: 15
|
čitano: 2.844
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Robot za vađenje krvi precizniji od ljudi".
8 godina
offline
Robot za vađenje krvi precizniji od ljudi

To je tako mali uzorak (N=31) da nam ništa ne govori, dapače nije korektno ni izračunavati postotak - postotak se može računati samo za uzorke N>100. U konkretnom slučaju radi se o 27 pacijenta kod kojih je uspjelo ručno, a 30 pacijenata kod kojih je uspjelo strojno (robotsko) uvođenje igle u žilu. Drugim riječima, čovjek je fulao na četiri pacijenta, a robot samo na jednom. Kakav je bio čovjek (medicinski tehničar)? Dobar ili loš? Primjer iz osobne prakse. Intravensku injekciju koju mi je dala sestra u bolnici dala za 3 sekunde i bez ikakvih posljedica, lječnica u ambulanti opće prakse mi je davala 10 minuta, pri tome potrošila tri šprice, a na kraju mi je na ruci ostao hematom. 

 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Robot za vađenje krvi precizniji od ljudi

E, pa sestra u bolnici je bila robot :) 

Gledam te!
8 godina
offline
Robot za vađenje krvi precizniji od ljudi

Da  mu ja dam osobu od  90god koja je nemirna  s  demencijom i 110kg  pa nek izvadi... Sve to divno krasno ali  ima puno drugih stvari koje su potrebnije  za unaprijedit, ali dobro... Svaki napredak u bilo čemu je korak naprijed

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Robot za vađenje krvi precizniji od ljudi

Išao sam na to darivanje krvi što se može svako 3 mjeseca ali sam išao jer je doktorica bila dobra a i medicinska sestra što mi da da popunim one formulare. Tako da sam protiv tog robota a ionako trebalo bi mu sto godina dođe do nas.

Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Robot za vađenje krvi precizniji od ljudi

Nema te tehnologije koja bi potpuno zamijenila staru, može joj samo suziti primjenu. Nitko ne kopa po vrtu bagerom, a i kad bager radi kraj njega stoji radnik s lopatom. Tako će biti i s ovim izumom. On je super za kronične bolesnike koji se liječe kod kuće. Umjesto da im svaki dan dolazi sestra, injekcije će im davati robot. U bolnicama će biti jednostavnije da to, kao i uvijek, čini sestra. 

 
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Robot za vađenje krvi precizniji od ljudi

Zašto vijest o predstavljanju S20 kasni???

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
online
Robot za vađenje krvi precizniji od ljudi

Ček, odakle vam podaci o mojoj punici ?

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Robot za vađenje krvi precizniji od ljudi
HCMAA kaže...

Zašto vijest o predstavljanju S20 kasni???

 Takve vijesti čitaj na indexu i sličnima, ovdje tome nema mjesta ;)

 

A što se robota tiče, to je primjenjivo u idealnim uvjetima, kad ti dođe dijete od godinu i pol', onda ga drže dvije sestre. A takvih situacija ima hrpa, od pijanih vozača do nervoznih staraca.

 

Neke stvari treba ipak ostaviti ljudima da odrade.

15 godina
offline
Robot za vađenje krvi precizniji od ljudi

a nitko si ne priželjkuje robota za uzimanje uzorka stolice? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Robot za vađenje krvi precizniji od ljudi

je bolje je dok ti sestra traži žilu...

Ju je je? Je ju je!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Robot za vađenje krvi precizniji od ljudi
danen kaže...

Nema te tehnologije koja bi potpuno zamijenila staru, može joj samo suziti primjenu. Nitko ne kopa po vrtu bagerom, a i kad bager radi kraj njega stoji radnik s lopatom. Tako će biti i s ovim izumom. On je super za kronične bolesnike koji se liječe kod kuće. Umjesto da im svaki dan dolazi sestra, injekcije će im davati robot. U bolnicama će biti jednostavnije da to, kao i uvijek, čini sestra. 

Ovaj izum bi mogo biti jako dobar za laboratorije poput Breyera jer znacajno moze smanjiti broj potrebnih ljudi, a svaki covjek jako puno kosta. Zamisli da imas osnovne preglede za 30 kn jer si uzeo dva ovaka robota? Nitko ne bi cekao u 6 ujutro u Sigetu.

12 godina
online
Re: Robot za vađenje krvi precizniji od ljudi
Stric_Jura kaže...

je bolje je dok ti sestra traži žilu...

 U Brodu bi bilo fora. Tamo nakon što ti izvade krv, daju ti epruveticu koju ti nosiš u lab. NA DRUGOM KRAJU GRADA !

 

Još te pita imaš li đepić na jakni. Sreća pa su i vampiri otišli za Irsku.

 

Sad zamisli da to sve radi robot.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 11:05 (DarthMarkus).
7 godina
protjeran
offline
Re: Robot za vađenje krvi precizniji od ljudi
HCMAA kaže...

Zašto vijest o predstavljanju S20 kasni???

 Fake news.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Robot za vađenje krvi precizniji od ljudi
Robote za vađenje krvi (i dugih dijelova tijela) izrađivat će Cyberdyne Systems, a prvi model će se zvati T-800.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Robot za vađenje krvi precizniji od ljudi
.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 14:55 (Visak).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice