Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije Inte

poruka: 112
|
čitano: 16.234
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije Inte".
6 godina
neaktivan
offline
Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije Inte

Znaci nema velike promjene.

 
34 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije
Prastari windows serveri sa dot net i oracle aplikacijama... Napravili su im uslugu.
 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije Inte

"Maloprodaja nije zahvačena." Ja došao na INA benzinsku prije par dana kupiti ulje i osoblje kaže da ne mogu naplatit jer je sustav pod hakerskim napadom.  Sumnjive mailove nikad ne otvaram. Osim onoga od Mr. Bill Gatesa koji mi se činio totally legit.

Twitch-Mr_DUXCRO
Moj PC  
6 0 hvala 0
10 godina
offline
Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije Inte

Hmm, moglo bi gorivo poskupit "izenanda" iduci tjedan..............

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije
DuxCro kaže...

"Maloprodaja nije zahvačena." Ja došao na INA benzinsku prije par dana kupiti ulje i osoblje kaže da ne mogu naplatit jer je sustav pod hakerskim napadom.  Sumnjive mailove nikad ne otvaram. Osim onoga od Mr. Bill Gatesa koji mi se činio totally legit.

 Tipičan Ransomware udar nema veze sa nikakvih tipičnim Hakerskim napadima.

 

Tipičan Ransomware je više namjenjen za naivne potrošače i korisnike Interneta=skupjanje love ako prođe, ili ne bi človek vjeroval na koje su sve naivne/glupe načine razne veče firme pokupile Ransomware.

 

Ako imaš siguran Backup, pa Ransomware se od tebe odbija kao od Teflona i boli te đon za to.

 

"S obzirom da je to moderna INA", silom prilika bježanje na nesiguran GMAIL je najverojatnije bio vrlo glup potez.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/hrvati-opet-zrtve-ransomwarea/232314.aspx?page=0&jumpto=4835979&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
13 godina
neaktivan
offline
Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije Inte

Da su otpočetka i koristili GMAIL, do ovog ne bi došlo ;) 
A ne kad kumica klikne fake mail od DHLa na imapu i zarazi cijelu jutarnju smjenu.

Moj PC  
13 0 hvala 3
14 godina
offline
Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije Inte

Mora da je neko masturbirao u INI a nije platio za snimku.

Sjedi 1
Moj PC  
18 0 hvala 0
15 godina
offline
Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije Inte
Žalosno da tako velika kompanija nema bolju računalnu sigurnost.A vrlo vjerovatno i needucirane djelatnike.
Napad je vjerovatno ciljan,i duže vrijeme planiran.Al opet,takva velika kompanija,a nema backup važnih podataka?LOL
 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije Inte

Citam i ne vjerujem...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije
Čitam i vjerujem.
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
24 1 hvala 0
6 godina
offline
Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije Inte

u "kameno doba"... znači da su značajno unprijedili INA-u.

Moj PC  
16 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije
Antiseptik kaže...
Čitam i vjerujem.

 

A i to sto kazes...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije
Damok kaže...

* * *
A ne kad kumica klikne fake mail od DHLa na imapu i zarazi cijelu jutarnju smjenu.

Ne mora značiti da su ga preko emaila dobili. Mogli su preko sto i jednog drugog načina. 

16 godina
moderator
offline
Re: Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije
danko99 kaže...
Al opet,takva velika kompanija,a nema backup važnih podataka?LOL

 Naravno da imaju backupe. Ali pravo pitanje je - zašto ih ne iskoriste i tako jednostavno vrate mrežu u prvobitno stanje? 

...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije
Miro kaže...
danko99 kaže...
Al opet,takva velika kompanija,a nema backup važnih podataka?LOL

 Naravno da imaju backupe. Ali pravo pitanje je - zašto ih ne iskoriste i tako jednostavno vrate mrežu u prvobitno stanje? 

 

Mozda zato sto backup nije pravi backup dok nisi verficirao da restore radi? Tko zna sta su backupirali i gdje. I kakva im je uopce restore politika...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije Inte

nažalost, poznat mi je sustav INA-inog (ne)funkcionirnja no kao i drugdje sve se svodi na mobbing onog šljama od srednjeg menadžmenta i SAP. pametni samo odoše navrijeme. tako je to kad upadnu mađari (nikad, od pretpovijesti, nam nisu bili prijatelji/saveznici) pa rastjeraju krdo pa se nekome tko kuži sustav zamjere ... they had it comin'. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije Inte

Mislis hrvati sami sebi nikada nisu bili prijatelji? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.2.2020 14:14 (ivanzu).
 
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije
Miro kaže...
danko99 kaže...
Al opet,takva velika kompanija,a nema backup važnih podataka?LOL

 Naravno da imaju backupe. Ali pravo pitanje je - zašto ih ne iskoriste i tako jednostavno vrate mrežu u prvobitno stanje? 

Ma nema stručnjaka u našim firmama, pogotovo te legacy firme ili polu-uhljebarske.

15 godina
offline
Re: Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije
ivanzu kaže...

Mislis hrvati sami sebi nikada nisu bili prijatelji? 

 a je, i to što kažeš ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
5 godina
protjeran
offline
Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije Inte

Koji ransomware je zahvatio državu, i kako ga se riješiti?

 
10 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije
Miro kaže...
danko99 kaže...
Al opet,takva velika kompanija,a nema backup važnih podataka?LOL

 Naravno da imaju backupe. Ali pravo pitanje je - zašto ih ne iskoriste i tako jednostavno vrate mrežu u prvobitno stanje? 

Joj, kakvo pitanje... Evo, već ti neki daju odgovor. Ajar, na primjer.

16 godina
moderator
offline
Re: Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije
zelenapaprika kaže...
Miro kaže...
danko99 kaže...
Al opet,takva velika kompanija,a nema backup važnih podataka?LOL

 Naravno da imaju backupe. Ali pravo pitanje je - zašto ih ne iskoriste i tako jednostavno vrate mrežu u prvobitno stanje? 

Joj, kakvo pitanje... Evo, već ti neki daju odgovor. Ajar, na primjer.

 Pitanje je bilo retoričko... Nije problem u tome što nisu imali backup, već u tome što im se dogodilo, pa ga ne mogu iskoristiti.

...
4 godine
offline
Re: Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije
Miro kaže...
zelenapaprika kaže...
Miro kaže...
danko99 kaže...
Al opet,takva velika kompanija,a nema backup važnih podataka?LOL

 Naravno da imaju backupe. Ali pravo pitanje je - zašto ih ne iskoriste i tako jednostavno vrate mrežu u prvobitno stanje? 

Joj, kakvo pitanje... Evo, već ti neki daju odgovor. Ajar, na primjer.

 Pitanje je bilo retoričko... Nije problem u tome što nisu imali backup, već u tome što im se dogodilo, pa ga ne mogu iskoristiti.

Pitanje je, također, što im se točno dogodilo. Jedno su objave za javnost, a drugo je stvarnost.

16 godina
moderator
offline
Re: Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije
Friday kaže...

Mozda zato sto backup nije pravi backup dok nisi verficirao da restore radi? Tko zna sta su backupirali i gdje. I kakva im je uopce restore politika...

 Priča se da im je navodno i sam backup kriptiran i jasno kao takav - beskoristan...

Envy kaže...

Ma nema stručnjaka u našim firmama, pogotovo te legacy firme ili polu-uhljebarske.

 Ako ih možda prije nije bilo, možeš biti siguran da je trenutno na mjestu događaja vrlo velika koncentracija stručnjaka, čak su pozvani američki eksperti za ovu problematiku.

...
14 godina
offline
Re: Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije
Miro kaže...

Envy kaže...

Ma nema stručnjaka u našim firmama, pogotovo te legacy firme ili polu-uhljebarske.

 Ako ih možda prije nije bilo, možeš biti siguran da je trenutno na mjestu događaja vrlo velika koncentracija stručnjaka, čak su pozvani američki eksperti za ovu problematiku.

 Ako je iznos koji se spominje točan, vrijedi pokušat sa svim raspoloživim expertima. Za 15 mil $ se dosta toga da isprobati.

14 godina
offline
Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije Inte

A neznam, meni u poslu je na prvom mjestu sigurnost i backup, pa kad i ako se desi bilo kakvo sr....nje samo stavis restore na vrijeme kad je sve uredno radilo,,, i odes na kafe dok sve komp sam odradi za po ure :))  jest da je to na macu... ali valjda i windows ima tu opciju sigurnog i funkcionalnog backupa za kompove i server :)

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije Inte

Sestrična mi radi u upravi INA-e, samo su im rekli nek ne dolaze haha

Apoc
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije
Miro kaže...
Friday kaže...

Mozda zato sto backup nije pravi backup dok nisi verficirao da restore radi? Tko zna sta su backupirali i gdje. I kakva im je uopce restore politika...

 Priča se da im je navodno i sam backup kriptiran i jasno kao takav - beskoristan...

 

A joj majko mila

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije Inte

Mama mija i kaj sad?

Tako je i kod nas u firmi nekakav Ransomware sa nečijeg maila krenuo po cijeloj mreži  i zarazio excel i word datoteke, ali ne sve nego nasumično na ostalim kompovima samo unutar "šeranog" fajla na mreži.

Sva sreća da nismo INA i da smo imali relativno friški backup.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.2.2020 19:59 (hummer0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ransomware vratio INA-u u "kameno doba" prije
bruno11 kaže...
Miro kaže...

Envy kaže...

Ma nema stručnjaka u našim firmama, pogotovo te legacy firme ili polu-uhljebarske.

 Ako ih možda prije nije bilo, možeš biti siguran da je trenutno na mjestu događaja vrlo velika koncentracija stručnjaka, čak su pozvani američki eksperti za ovu problematiku.

 Ako je iznos koji se spominje točan, vrijedi pokušat sa svim raspoloživim expertima. Za 15 mil $ se dosta toga da isprobati.

 

Jel pozvan Peruško, ili bar Ramljak? Jel Marić odobrio? Ili je još premala kinta?

Domaći povlašteni uhljeb-kadar i eksperti po narudžbi...
Nitko ne može nadmašiti baraba Lukinog retardanta, prisjetimo se:
'Poštovani barba Luka, još ništa od posla u HŽ-u koji ste mi obećali'

Nakon nesreće, na vlak naletjelo i pružno vozilo

Tekući retardant postao skliski vosak

Od trgovca psećom hranom nabavio smjesu za tračnice 

 - - -

 poginulo šest, a ozlijeđeno 55 putnika:

PRESUDE ZA NAJTEŽU ŽELJEZNIČKU NESREĆU ... Medaku četiri godine zatvora, Bazini tri, ostali oslobođeni!

Koja je, ono, poveznica? 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice