Procurile europske cijene za Galaxy S20

poruka: 14
|
čitano: 2.999
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Procurile europske cijene za Galaxy S20".
14 godina
neaktivan
offline
Procurile europske cijene za Galaxy S20

"Apple" style cijene..Fanovi se rugali Appleovim cijenama.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Procurile europske cijene za Galaxy S20

Već kad me časte budale...pardon birači...onda najbolje ovaj od 1559E...11699 KN i nije neka lova...1/5 plaće od 8000E

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
9 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: Procurile europske cijene za Galaxy S20
HCMAA kaže...

Već kad me časte budale...pardon birači...onda najbolje ovaj od 1559E...11699 KN i nije neka lova...1/5 plaće od 8000E

 Ali "...Tvrrrrde neki da se to nemože, ja vam tvrrrrrdim da se to može...." Eto, ocito i Samsung vjeruje da se može :D.

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
12 godina
offline
Re: Procurile europske cijene za Galaxy S20
Tko bi rekao da je mjesečna plaća za tu poziciju tako mala?
Pred dvadeset godina bi bila ok, ali danas nije. 🤔
Ne treba se opterećivati kako tko troši svoju mjesečnu zaradu.
vicious
15 godina
online
Procurile europske cijene za Galaxy S20

Koji smijeh. Pa kinezi se ni ne moraju trudit, ovi ce sami sebe pobjedit. 
ako xiaomi bude prodavo mi 10 do 600-650 eura to je totalni win. 

Moj PC  
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Procurile europske cijene za Galaxy S20

Za cijenu jednog S20+,priko njuške se mogu kupiti 3(TRI) nova S10+

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 10:50 (HCMAA).
Moj PC  
5 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Procurile europske cijene za Galaxy S20
mar123 kaže...

Koji smijeh. Pa kinezi se ni ne moraju trudit, ovi ce sami sebe pobjedit. 
ako xiaomi bude prodavo mi 10 do 600-650 eura to je totalni win. 

al bude netko i Huawei izvukao iz rukava, kao super money/value.. a kosta isto ko ova dva druga.

 

za 600-650 eura se OnePlus cini kao logican izbor (meni).

ili generaciju-dvije top model preferiranog proizvodjaca..

(pixel 3, S9/10, itd)

 

 

al vidi paradoksa..

kak su ovi "veliki" otisli dvije stepenice gore po pitanju cijene, sad nam se i Xiaomiji po 500-600 eura cine ok :|

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 10:54 (nixass).
8 godina
offline
Re: Procurile europske cijene za Galaxy S20

 

al vidi paradoksa..

kak su ovi "veliki" otisli dvije stepenice gore po pitanju cijene, sad nam se i Xiaomiji po 500-600 eura cine ok :|

 Xiaomi Mi 10 Pro će biti otprilike upola jeftiniji od S20 Ultra a bit će veoma slični po specifikacijama. tako da je sasvim ok što će koštat 600€, za 300-400€ se ne bi mogli toliko približit flagshipovima i bilo bi bitinih dealbreakera. ionako u toj "srednjoj" cijenovnoj klasi ima dosta modela.

12 godina
offline
Re: Procurile europske cijene za Galaxy S20
nixass kaže...

 

al vidi paradoksa..

kak su ovi "veliki" otisli dvije stepenice gore po pitanju cijene, sad nam se i Xiaomiji po 500-600 eura cine ok :|

 Pa kad su unutra stavili slični/isti hardver ko Samsung S20!

Malo slabiji ekran (al je Samsungov), ista kamera, isti procesor, ista memorija, možda čak i jača baterija, brži punjač...

 

Čekam cijene za Mi 10 Pro jer ga namjeravam uzeti.

Ali sad kad vidim da ima iste komponente ko mobitel koji košta 11.000 kuna... što da si mislim? To je Kinez pa mora koštati ispod 2000 kuna?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 12:56 (CyberDemonVZ).
16 godina
offline
Re: Procurile europske cijene za Galaxy S20

mi 8 pro je kostao 320 dolara (uzimam gsmarenu kao referencu), a predstavljen je prije godinu i pol i imao je top hardware kao i top tier ekipa, dakle cijena isla gore skoro duplo u dvije generacije.

ne serem ja nikaj protiv cijena, samo ukazujem na cinjenicu da je i 500-600 eura odjednom postalo "normalno".

i jos uvijek velim, vise smisla ima uzet generaciju/dvije stariji top model nego aktualno i novo, early adpoteri su uvijek placali R&D firmama i pumpali profite, a i olaksavaju nama koji ne patimo na najnovije i najbljestavije.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Re: Procurile europske cijene za Galaxy S20
nixass kaže...

mi 8 pro je kostao 320 dolara (uzimam gsmarenu kao referencu), a predstavljen je prije godinu i pol i imao je top hardware kao i top tier ekipa, dakle cijena isla gore skoro duplo u dvije generacije.

ne serem ja nikaj protiv cijena, samo ukazujem na cinjenicu da je i 500-600 eura odjednom postalo "normalno".

i jos uvijek velim, vise smisla ima uzet generaciju/dvije stariji top model nego aktualno i novo, early adpoteri su uvijek placali R&D firmama i pumpali profite, a i olaksavaju nama koji ne patimo na najnovije i najbljestavije.

 Eh da...

Uzeo bi ja već odavno Mi 9.... Ali ovaj će možda imati 1500MAh jaču bateriju!!

Samo zbog ovog bi ga uzeo (naravno, ako će testovi pokazati da ima koristi od jače baterije, jer ipak pogoni jači hardver)

A gdje je onda sve ovo ostalo....

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Procurile europske cijene za Galaxy S20
nixass kaže...
al vidi paradoksa..

kak su ovi "veliki" otisli dvije stepenice gore po pitanju cijene, sad nam se i Xiaomiji po 500-600 eura cine ok :|

 Da i jos jedan paradoks:

- Galaxy S 1 je bio top tehnologija 2011

- Galaxy S 2 je bio top tehnologija 2012

- Galaxy S 3 je bio top tehnologija 2013

 

I tako su redom svi bili top tehnologija i svi su bili do 600 eura.

Ako se racuna i inflacija, nije cijena top tehnologije i top dijelova poskupila 3 puta.

 

Ali cijena S10 i S20 jest poskupila 3 puta.

 

U nijednoj drugoj industriji se to ne dogadja - cijena sa razvojem proizvodnog procesa otpada - ili se odvaja profesionaolniji segment kao HEDT ili ovaj Threadripper 3990X koji vec ulazi u zone najprofesionalnijih procesora za WS, ali je skresao masovno cijenu konkurenciji - a gle cuda nudi i do 3X vise jezgara. Tako da argument da razvoj novih Snapdragona i ekrana iziskuje vecu cijenu ne stoji. FullHD ekran koji je bio na top gaming laptopima iz 2008. jest bio skup, ali 4K 144HZ ekran koji je miljama bolji i slozeniji nije poskupio cijenu - Alienware nije odjednom 65 000 kuna.

 

Sa laptopima je ista stvar - Ultrabookovi su do nedavno bili uzasno skupi - danas je 14'' laptop od 1.3 kile 4300 kuna na akciji - znam jer pisem s jednog - 14", Ryzen 5, 8GB RAM i 512GB NVME SSD. I jos ima TS i Olovku (500 kuna u slobodnoj prodaji) i Windowse.

Cak i kad se uzme brend i "profi" segment - Thinkpad Carbon i MacPro 16" nisu poskupili od 2010 - i dalje je to 15-25000 kuna za top modele.

 

I onda uskoce fanovi pa isticu skupocu iPhonea ili skupocu S20, a da jedan nije poskupio ne bi ni drugi - tj. ako iPhone ljudi kupuju za 1500$ zasto bi Samsung trebao biti jeftiniji? Jer "fanovi" imaju neke emocionalne reakcije? I sto je najbolje - prodaje se masovno.

 

GPU je jedini segment IT-a koji je poskupio - no uzrok tome su u manjoj mjeri mineri, a u vecoj mjeri nepostojeca konkurencija.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
online
Procurile europske cijene za Galaxy S20

Pa gle ako mi 10 bude pravi konkurent flagshipovima a ne neka vrsta flagship killera di stave top procesor al ustede na nekim drugim stvarima onda 600 eura nije puno. Kao sto je neko gore reko, modela u srednjem segmentu ima hrpa za manje love, s top procesorom ali i s ustedama na nekim drugim stvarima. 

meni osobno svaki model koji kosta kolko ovaj samsung sad kosta ne dolazi u obzir, nema sanse da bi dao tolko love za mobitel. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Procurile europske cijene za Galaxy S20
wyks kaže...

 

Sa laptopima je ista stvar - Ultrabookovi su do nedavno bili uzasno skupi - danas je 14'' laptop od 1.3 kile 4300 kuna na akciji - znam jer pisem s jednog - 14", Ryzen 5, 8GB RAM i 512GB NVME SSD. I jos ima TS i Olovku (500 kuna u slobodnoj prodaji) i Windowse.

Cak i kad se uzme brend i "profi" segment - Thinkpad Carbon i MacPro 16" nisu poskupili od 2010 - i dalje je to 15-25000 kuna za top modele.

 

I onda uskoce fanovi pa isticu skupocu iPhonea ili skupocu S20, a da jedan nije poskupio ne bi ni drugi - tj. ako iPhone ljudi kupuju za 1500$ zasto bi Samsung trebao biti jeftiniji? Jer "fanovi" imaju neke emocionalne reakcije? I sto je najbolje - prodaje se masovno.

 

GPU je jedini segment IT-a koji je poskupio - no uzrok tome su u manjoj mjeri mineri, a u vecoj mjeri nepostojeca konkurencija.

Nažalost, ovo nije točno. Model 2016 je dodavanjem touchbara podigao cijenu za (čini mi se) 400$.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice