Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se i d

poruka: 112
|
čitano: 19.806
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se i d".
15 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Visak kaže...
ihush kaže...

-500 milijuna EU .. je uvedeno nakon što ti u postu iznad spomeneš riječ, 'skoro cijela eu..' + mužnju krava. Ta eu je odlučila, no sad kažeš 'biroktati'. OK, griješe, u pravu si.. i što s tim? :)

 

 Ja sam rekao činjenicu da skoro cijela Evropa ima isto vrijeme, što znači da praktički nikome nije podne u zenitu, a ti odgovaraš izmišljenim podatkom o 500 milijuna. Nije dovoljno da se držiš teme, trebaš se držati i činjenica.

 

Danje svjetlo u 4 ujutro nije isto kao i u 9 navečer. Matematički je, ali socijalno nije.

Ako samo ja pomaknem sve jedan sat ranije a ostali ne, onda ću, pošto živim okružen ljudima (društveni život, tv program), ići spavati kao i do sada, a buditi se sat ranije. Dakle tada realno gubim sat sna.

 

Tebe iz nekog razloga živcira što ja imam drugačije mišljenje i usudim ga se iznijeti. Mene ne smeta vaše mišljenje, smetaju me nevaljali argumenti u raspravi. Jedini stvarni argument koji imate je da je nekima teško ustajati se prvih tjedan dana nakon promjene. A ti si ustvrdio da osobni bioritam nije nešto oko čega bi se trebali brinuti. Ili je to nebitno samo ako se radi o mojem bioritmu?

 

Pomicanje sata je daleko veći problem za računalne sustave negoli za ljude. Pomicanje sata unaprijed nije toliki problem iako i to može biti, ali pomicanje sata unatrag jako komplicira neke kompleksnije slučajeve koji ovise o timestampovima pogotovo u realtime proizvodnim procesima. Pogotovo ako su u raznim dijelovima svijeta koji se ne pomiču u isto vrijeme.

 

Nije naravno nerješivo, ali je nepotrebno. Nekad je najjednostavnije ugasiti sustav na taj 1h :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 9:45 (Bitanga).
12 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Bitanga kaže...

Pomicanje sata je daleko veći problem za računalne sustave negoli za ljude. Pomicanje sata unaprijed nije toliki problem iako i to može biti, ali pomicanje sata unatrag jako komplicira neke kompleksnije slučajeve koji ovise o timestampovima pogotovo u realtime proizvodnim procesima. Pogotovo ako su u raznim dijelovima svijeta koji se ne pomiču u isto vrijeme.

 

Nije naravno nerješivo, ali je nepotrebno. Nekad je najjednostavnije ugasiti sustav na taj 1h :-)

Zar se u svim ozbiljnim produkcijskim sustavima ne koristi UTC koji ne ovisi o ovakvim glupostima?

15 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Visak kaže...
ihush kaže...

-500 milijuna EU .. je uvedeno nakon što ti u postu iznad spomeneš riječ, 'skoro cijela eu..' + mužnju krava. Ta eu je odlučila, no sad kažeš 'biroktati'. OK, griješe, u pravu si.. i što s tim? :)

 

 Ja sam rekao činjenicu da skoro cijela Evropa ima isto vrijeme, što znači da praktički nikome nije podne u zenitu, a ti odgovaraš izmišljenim podatkom o 500 milijuna. Nije dovoljno da se držiš teme, trebaš se držati i činjenica.

 

Danje svjetlo u 4 ujutro nije isto kao i u 9 navečer. Matematički je, ali socijalno nije.

Ako samo ja pomaknem sve jedan sat ranije a ostali ne, onda ću, pošto živim okružen ljudima (društveni život, tv program), ići spavati kao i do sada, a buditi se sat ranije. Dakle tada realno gubim sat sna.

 

Tebe iz nekog razloga živcira što ja imam drugačije mišljenje i usudim ga se iznijeti. Mene ne smeta vaše mišljenje, smetaju me nevaljali argumenti u raspravi. Jedini stvarni argument koji imate je da je nekima teško ustajati se prvih tjedan dana nakon promjene. A ti si ustvrdio da osobni bioritam nije nešto oko čega bi se trebali brinuti. Ili je to nebitno samo ako se radi o mojem bioritmu?

-gubiš sat sna? -legni sat ranije. Pomicanje sata ti ne pomaže, relativnost.

-dok su šljakeri radili od 6-14 došli su s posla doma u 15h i imali su vremena za odmor, slobodno vrijeme do mraka. Danas većina ima pomaknuto radno vrijeme, dođe doma +17h .. želiš sunce ili slobodno vrijeme? Za sunce ovisi lokacija na Zemlji, možeš loviti ga putujući dovoljno brzo na zapad. Ako želiš slobodno vrijeme, ne radi ili radi kraće ili pomakni radno vrijeme ako možeš dok ti sam cager neće pomoći ili ako te to tješi, možeš svoj sat pomaknuti npr +3 sata i biti 'sretan' ako je to ono što želiš.

-ne možeš željeti društveni život (izlazak u noć, do zore i gledanje desetak filmova ili komplet serije igre prijestolja..) i dizati se odmornoji ujutro-rano.. to je tvoj ili-ili i želje su jedno, realnost drugo.. želim biti vatrogasac ili superman, pa što?

-imaj ti kakvo želiš mišljenje.. imamo ga svi (+ ostatak izreke).. ne smeta mišljenje. Tu radiš uobičajenu grešku, nego to što ti misliš da je tvoje mišljenje nešto relevantno, jer ti tako želiš. Namećeš svoje želje i mišljenje iz svojih razloga i tad ostali koji ne misle tako su krivi, nemaju argumente.. itd. Subjektivnost. To je ok, jer ljudi moraju biti subjektivni inače nisu ljudi, no to ne znači da si u pravu ili da imaš argument. Nemaš argument.

 

Može sad tvoje mišljenje? Pliz.. za istač (mada zvuči kao zezanje klinca, stvarno, daj mišljenje, argumentirano i složit ću se, tj složit ćemo se jer .. vidjet ćeš) :)

 

-koje srednje vrijeme-zonu je do sad imala skoro cijela EU? Odgovor, GMT+1. Skoro svi, osim UK kod kojih je selo grinič u blizini londona.. tj to je GMT, to je nula. Kad su već oni centar Zemlje (svijeta), referentna točka, bilo bi neobično da se oni pomaknu u +1, zar ne?

-mi smo na 15 stupnjeva, točno +1 sat. GMT+1.

-izmišljanjem ljetnog vremena to je GMT+2, to je ok, funkcioniralo je par desetljeća. Ne bunim se (ili vidiš negdje da sam ja protiv neke zone s razlogom ili njurgam o jutru-noći-danu? negdje sugeriram drugačiji plus ili minus.. -ne. samo tražim praktičnost i neko objašnjenje, razlog). Ali, sad se ukida to pomicanje, ostaje samo izbor zone.

-pošto se pomicanje ukida, tad više ne možeš ono što želiš (mada ni to ne pomaže ako bančiš u noć a ujutro moraš na posao..), ne zato jer se ja slažem ili ne slažem nego zato jer je tako odlučila EU.

-imaš tad situaciju, ponudu, uzmi neki sat i to je to.

-koji sat? 0, +1, +2, +3..? Koji? Koji je do sad imala većina EU? Zašto?

-ako ostale zemlje oko nas ili recimo eu uzmi npr +1, tad i mi trebamo isto to vrijeme, +1, sve ostalo je besmisleno.

-od svih ponuđenih vremena, jedino +1 ima smisla, + to je jedino koje je 'naše', svako drugo s naše pozicije traži i neki konkretan razlog, a to što bi ti želio društveni život i filmove nije razlog, daj otkaz igraj loto i osvoji jackpot, tad ćeš to moći neovisno o satu i sat s tim nema veze, nije ni uzrok ni rješenje problema kao što ti se radno vrijeme od 8 sati neće time promijeniti kao ni plaća a time ni mogućnosti za društveni (noćni) život.

-španjolci i rumunji, kao istočnije i zapadnije od nas-sredine, su do sad bili u našoj zoni, s konkretnim praktičnim razlogom. Koji razlog bi sad mi i svi ostali imali biti u nekoj trećoj-svojoj 'nekompatibilnoj' zoni? Šengen? Još više razloga za istu zonu, koja god bila. Da smo u srednjem vijeku ili kamenom dobu, tad bi to bilo najnevažnija stvar, no danas je stvar globalizacije takva i tu nema pomoći, ne broje se tvoje osobne želje nego globalizam-masa-prosjek i to ne zato jer ja tebi ne bi dozvolio mišljenje ili ostvarenje želja-snova i noćnih gušteva.. nego to s mojim mišljenjem o tvojem mišljenju nema veze. Mišljenje i želje nisu argument, osim kad je stvar izbora, kao sladoled, tad je moj izbor čokolada i to je dovoljan argument. Mogu li ja ili ti izabrati neki GMT? Što time dobiješ, kako? Što ljeti-zimi? Što kad više nema pomicanja nego jedno vrijeme i što uzmeš to je to..? Koje tad vrijeme misliš da treba uzeti hr? -ja mislim gmt+1, ti?

 

-a sad ako kažeš neko drugo, npr gmt+2... imaš pravo misliti-izabrati, no vidi što kaže većina eu + podsjetnik da su španjolci i rumunji i do sad bili u našij zoni s razlogom, dok obrnuto da smo mi i eu u nekoj drugoj zoni tad bi upravo u toj zoni trebalo biti. Može to biti i GMT-0, može biti i london-newyork-tokyo.. npr japansko. Pa u podne može biti ponoć. Ali ako više nemaš pomak ljeto-zima tad tog više nema a biti u tokijskoj zoni je priznat ćeš besmisleno, zar ne?

 

-nismo mi uveli ljetno-zimsko vrijeme, mi smo mu se samo prilagodili, koristili ga kao i ostatak svijeta-eu, tj to je važno zbog praktičnosti-kompatibilnost.

-jednako tako nećemo mi (kao hrvatska/država) ukinuti nešto ili nešto promijeniti, niti o tome mi odlučujemo. Jedino što možemo uzeti jednu stvar od ponuđenog. Za sladoled kažem čokolada, za GMT kažem +1. Ti biraj za sebe, no vrijeme će nam na kraju biti zajedničko. (i to nije osporavanje tvog mišljenja nego realnost a ako milsiš da je tvoje mišljenje = argument, varaš se..) :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
kerum kaže...
Bitanga kaže...

Pomicanje sata je daleko veći problem za računalne sustave negoli za ljude. Pomicanje sata unaprijed nije toliki problem iako i to može biti, ali pomicanje sata unatrag jako komplicira neke kompleksnije slučajeve koji ovise o timestampovima pogotovo u realtime proizvodnim procesima. Pogotovo ako su u raznim dijelovima svijeta koji se ne pomiču u isto vrijeme.

 

Nije naravno nerješivo, ali je nepotrebno. Nekad je najjednostavnije ugasiti sustav na taj 1h :-)

Zar se u svim ozbiljnim produkcijskim sustavima ne koristi UTC koji ne ovisi o ovakvim glupostima?

 

Naravno, to je nešto o čemu se mora voditi računa, ne samo zbog zona nego i različitih daylight savinga u pojedinim zonama.

Iako u bazu spremaš UTC, na prikazu i reportima moraš pisati pravo vrijeme radi lokalizacije. A neke zone prelaze u DST na potpuno različite dane = komplikacije.

A to sve košta kod razvoja.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 12:24 (Bitanga).
15 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
ihush kaže...
Visak kaže...
ihush kaže...

-500 milijuna EU .. je uvedeno nakon što ti u postu iznad spomeneš riječ, 'skoro cijela eu..' + mužnju krava. Ta eu je odlučila, no sad kažeš 'biroktati'. OK, griješe, u pravu si.. i što s tim? :)

 

 Ja sam rekao činjenicu da skoro cijela Evropa ima isto vrijeme, što znači da praktički nikome nije podne u zenitu, a ti odgovaraš izmišljenim podatkom o 500 milijuna. Nije dovoljno da se držiš teme, trebaš se držati i činjenica.

 

Danje svjetlo u 4 ujutro nije isto kao i u 9 navečer. Matematički je, ali socijalno nije.

Ako samo ja pomaknem sve jedan sat ranije a ostali ne, onda ću, pošto živim okružen ljudima (društveni život, tv program), ići spavati kao i do sada, a buditi se sat ranije. Dakle tada realno gubim sat sna.

 

Tebe iz nekog razloga živcira što ja imam drugačije mišljenje i usudim ga se iznijeti. Mene ne smeta vaše mišljenje, smetaju me nevaljali argumenti u raspravi. Jedini stvarni argument koji imate je da je nekima teško ustajati se prvih tjedan dana nakon promjene. A ti si ustvrdio da osobni bioritam nije nešto oko čega bi se trebali brinuti. Ili je to nebitno samo ako se radi o mojem bioritmu?

-gubiš sat sna? -legni sat ranije. Pomicanje sata ti ne pomaže, relativnost.

-dok su šljakeri radili od 6-14 došli su s posla doma u 15h i imali su vremena za odmor, slobodno vrijeme do mraka. Danas većina ima pomaknuto radno vrijeme, dođe doma +17h .. želiš sunce ili slobodno vrijeme? Za sunce ovisi lokacija na Zemlji, možeš loviti ga putujući dovoljno brzo na zapad. Ako želiš slobodno vrijeme, ne radi ili radi kraće ili pomakni radno vrijeme ako možeš dok ti sam cager neće pomoći ili ako te to tješi, možeš svoj sat pomaknuti npr +3 sata i biti 'sretan' ako je to ono što želiš.

-ne možeš željeti društveni život (izlazak u noć, do zore i gledanje desetak filmova ili komplet serije igre prijestolja..) i dizati se odmornoji ujutro-rano.. to je tvoj ili-ili i želje su jedno, realnost drugo.. želim biti vatrogasac ili superman, pa što?

-imaj ti kakvo želiš mišljenje.. imamo ga svi (+ ostatak izreke).. ne smeta mišljenje. Tu radiš uobičajenu grešku, nego to što ti misliš da je tvoje mišljenje nešto relevantno, jer ti tako želiš. Namećeš svoje želje i mišljenje iz svojih razloga i tad ostali koji ne misle tako su krivi, nemaju argumente.. itd. Subjektivnost. To je ok, jer ljudi moraju biti subjektivni inače nisu ljudi, no to ne znači da si u pravu ili da imaš argument. Nemaš argument.

 

Može sad tvoje mišljenje? Pliz.. za istač (mada zvuči kao zezanje klinca, stvarno, daj mišljenje, argumentirano i složit ću se, tj složit ćemo se jer .. vidjet ćeš) :)

 

-koje srednje vrijeme-zonu je do sad imala skoro cijela EU? Odgovor, GMT+1. Skoro svi, osim UK kod kojih je selo grinič u blizini londona.. tj to je GMT, to je nula. Kad su već oni centar Zemlje (svijeta), referentna točka, bilo bi neobično da se oni pomaknu u +1, zar ne?

-mi smo na 15 stupnjeva, točno +1 sat. GMT+1.

-izmišljanjem ljetnog vremena to je GMT+2, to je ok, funkcioniralo je par desetljeća. Ne bunim se (ili vidiš negdje da sam ja protiv neke zone s razlogom ili njurgam o jutru-noći-danu? negdje sugeriram drugačiji plus ili minus.. -ne. samo tražim praktičnost i neko objašnjenje, razlog). Ali, sad se ukida to pomicanje, ostaje samo izbor zone.

-pošto se pomicanje ukida, tad više ne možeš ono što želiš (mada ni to ne pomaže ako bančiš u noć a ujutro moraš na posao..), ne zato jer se ja slažem ili ne slažem nego zato jer je tako odlučila EU.

-imaš tad situaciju, ponudu, uzmi neki sat i to je to.

-koji sat? 0, +1, +2, +3..? Koji? Koji je do sad imala većina EU? Zašto?

-ako ostale zemlje oko nas ili recimo eu uzmi npr +1, tad i mi trebamo isto to vrijeme, +1, sve ostalo je besmisleno.

-od svih ponuđenih vremena, jedino +1 ima smisla, + to je jedino koje je 'naše', svako drugo s naše pozicije traži i neki konkretan razlog, a to što bi ti želio društveni život i filmove nije razlog, daj otkaz igraj loto i osvoji jackpot, tad ćeš to moći neovisno o satu i sat s tim nema veze, nije ni uzrok ni rješenje problema kao što ti se radno vrijeme od 8 sati neće time promijeniti kao ni plaća a time ni mogućnosti za društveni (noćni) život.

-španjolci i rumunji, kao istočnije i zapadnije od nas-sredine, su do sad bili u našoj zoni, s konkretnim praktičnim razlogom. Koji razlog bi sad mi i svi ostali imali biti u nekoj trećoj-svojoj 'nekompatibilnoj' zoni? Šengen? Još više razloga za istu zonu, koja god bila. Da smo u srednjem vijeku ili kamenom dobu, tad bi to bilo najnevažnija stvar, no danas je stvar globalizacije takva i tu nema pomoći, ne broje se tvoje osobne želje nego globalizam-masa-prosjek i to ne zato jer ja tebi ne bi dozvolio mišljenje ili ostvarenje želja-snova i noćnih gušteva.. nego to s mojim mišljenjem o tvojem mišljenju nema veze. Mišljenje i želje nisu argument, osim kad je stvar izbora, kao sladoled, tad je moj izbor čokolada i to je dovoljan argument. Mogu li ja ili ti izabrati neki GMT? Što time dobiješ, kako? Što ljeti-zimi? Što kad više nema pomicanja nego jedno vrijeme i što uzmeš to je to..? Koje tad vrijeme misliš da treba uzeti hr? -ja mislim gmt+1, ti?

 

-a sad ako kažeš neko drugo, npr gmt+2... imaš pravo misliti-izabrati, no vidi što kaže većina eu + podsjetnik da su španjolci i rumunji i do sad bili u našij zoni s razlogom, dok obrnuto da smo mi i eu u nekoj drugoj zoni tad bi upravo u toj zoni trebalo biti. Može to biti i GMT-0, može biti i london-newyork-tokyo.. npr japansko. Pa u podne može biti ponoć. Ali ako više nemaš pomak ljeto-zima tad tog više nema a biti u tokijskoj zoni je priznat ćeš besmisleno, zar ne?

 

-nismo mi uveli ljetno-zimsko vrijeme, mi smo mu se samo prilagodili, koristili ga kao i ostatak svijeta-eu, tj to je važno zbog praktičnosti-kompatibilnost.

-jednako tako nećemo mi (kao hrvatska/država) ukinuti nešto ili nešto promijeniti, niti o tome mi odlučujemo. Jedino što možemo uzeti jednu stvar od ponuđenog. Za sladoled kažem čokolada, za GMT kažem +1. Ti biraj za sebe, no vrijeme će nam na kraju biti zajedničko. (i to nije osporavanje tvog mišljenja nego realnost a ako milsiš da je tvoje mišljenje = argument, varaš se..) :))

 

Kako ti se da stalno toliko pisati :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
odjavljen
offline
Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se i d

U osnovi, mi smo GMT+1. Sve ostalo je stvar dogovora ako se može argumentima opravdati. DST se uveo u vrijeme u kojem su neki argumenti imati različitu težinu i tu dolazi do razlike između priče da li je danas opravdan (da li ti argumenti i dalje imaju dovoljnu težinu, te da li su se pojavili neki novi argumenti za i protiv), te da li je opravdano ukidanje (da li vraćanje na staro ima veće prednosti).

Međutim, ako smo se odlučili na ukidanje, onda je jedini logično odabir prirodne vremenske zone. Potpuno je svejedno da li je sunce na zenitu u podne, a ti radiš od 7 ili je sunce na zenitu u 13, a ti radiš od 8. Podešavanje dnevnog ritma pomicanjem vremenske zone je u rangu viceva o policajcima koji peku kokice - jedan digne tavu, a dvojica tresu štednjak.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 13:07 (MrBlc).
 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
@Bitanga

Išao je čovjek na satove tipkanja kao i naša predsjednica.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
najdix kaže...
@Bitanga

Išao je čovjek na satove tipkanja kao i naša predsjednica.

 pjevanja.

no čemu .. ?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
protjeran
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Visak kaže...
ihush kaže...

-a kad ćeš prihvatiti da tvoj bioritam i tvoje želje nisu želje 500 miliju na stanovnika EU koji jednako žele nešto drugo? Točno, nije mužnja krava + imamo svjetlo. U čemu je tad tebi problem mrak? -strah od mraka? :)

 

 A ti znaš što tih 500 milijuna želi?

 

Problem je u nevaljalim razlozima koji se navode. Da ja trubim o uštedi struje ti bi prvi tvrdio da to nije više istina. E pa ni ovo s 'prirodnošću' i zenitom nema nikakvog smisla. A i traume zbog pomicanja za jedan sat su smiješne. Ok, možda postoje dvojica kojima to stvarno smeta i počašćeni smo da je jedan od njih član ovog fofuma.

 Ljudsko tijelo je kao biljka koja vene bez direktnog izlaganje sunce, sto moze uzrokovati depresiju i manjak odredjenih vitamnina. S obzirom da vecina ljudi provodi radno vrijeme u uredima sunca skoro i ne vidi nakon posla. Znaci cisto radi produktivnosti treba vise sunca navecer.

15 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
O_O_O kaže...
Visak kaže...
ihush kaže...

-a kad ćeš prihvatiti da tvoj bioritam i tvoje želje nisu želje 500 miliju na stanovnika EU koji jednako žele nešto drugo? Točno, nije mužnja krava + imamo svjetlo. U čemu je tad tebi problem mrak? -strah od mraka? :)

 

 A ti znaš što tih 500 milijuna želi?

 

Problem je u nevaljalim razlozima koji se navode. Da ja trubim o uštedi struje ti bi prvi tvrdio da to nije više istina. E pa ni ovo s 'prirodnošću' i zenitom nema nikakvog smisla. A i traume zbog pomicanja za jedan sat su smiješne. Ok, možda postoje dvojica kojima to stvarno smeta i počašćeni smo da je jedan od njih član ovog fofuma.

 Ljudsko tijelo je kao biljka koja vene bez direktnog izlaganje sunce, sto moze uzrokovati depresiju i manjak odredjenih vitamnina. S obzirom da vecina ljudi provodi radno vrijeme u uredima sunca skoro i ne vidi nakon posla. Znaci cisto radi produktivnosti treba vise sunca navecer.

 

Po zimi ćeš ionako teško sunca vidjeti u kontinentalnom dijelu Hrvatske. A po ljeti ga ima dovoljno da se napuniš vitaminima. Bez obzira na pomicanje sata.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
7 godina
protjeran
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Bitanga kaže...
O_O_O kaže...
Visak kaže...
ihush kaže...

-a kad ćeš prihvatiti da tvoj bioritam i tvoje želje nisu želje 500 miliju na stanovnika EU koji jednako žele nešto drugo? Točno, nije mužnja krava + imamo svjetlo. U čemu je tad tebi problem mrak? -strah od mraka? :)

 

 A ti znaš što tih 500 milijuna želi?

 

Problem je u nevaljalim razlozima koji se navode. Da ja trubim o uštedi struje ti bi prvi tvrdio da to nije više istina. E pa ni ovo s 'prirodnošću' i zenitom nema nikakvog smisla. A i traume zbog pomicanja za jedan sat su smiješne. Ok, možda postoje dvojica kojima to stvarno smeta i počašćeni smo da je jedan od njih član ovog fofuma.

 Ljudsko tijelo je kao biljka koja vene bez direktnog izlaganje sunce, sto moze uzrokovati depresiju i manjak odredjenih vitamnina. S obzirom da vecina ljudi provodi radno vrijeme u uredima sunca skoro i ne vidi nakon posla. Znaci cisto radi produktivnosti treba vise sunca navecer.

 

Po zimi ćeš ionako teško sunca vidjeti u kontinentalnom dijelu Hrvatske. A po ljeti ga ima dovoljno da se napuniš vitaminima. Bez obzira na pomicanje sata.

 Hrvatska je velika zemlja.

15 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
O_O_O kaže...
..

 Ljudsko tijelo je kao biljka koja vene bez direktnog izlaganje sunce, sto moze uzrokovati depresiju i manjak odredjenih vitamnina. S obzirom da vecina ljudi provodi radno vrijeme u uredima sunca skoro i ne vidi nakon posla. Znaci cisto radi produktivnosti treba vise sunca navecer.

- ne, nego trebamo graditi piramide.. egipćani-robovi nisu imali problem sata-zenita ili manjak D vitamina. Problem je samo pogrešan meridijan-paralela i par tisuća godina civilizacije odmaka.

- pošto smo turistička zemlja, možemo organizirati kruzere-galije, s veslačima koji čak to plaćaju + sado&mazo udarac bičem ako sporo veslaju, po suncu naravno i još im naplatimo kroz HZZO na recept prikupljene D vitamine...

itd itd..

 

ili, možemo okenuti paradox, reći da rad i radno vrijeme štete ljudima-zdravlju i proglasiti svaki posao štetnim, ne raditi na isti onaj recept HZZOa.. super ideja, istovremeno 2-7 muha, jer tad i visak može bančiti do zore ne brinući kad će zvoniti vekerica jer ne mora na posao.. a tu su nezaposleni u prednosti, odnosno u irskoj.. (izdajice, kvislinzi nijedni.. u drugom 'vremenu'...) :)

-da, i sam život je nezdrav, tj štetan za život jer od rođenja stanica umire, pa možemo i život kao takav proglasiti štetnim, eliminirati ga i zabraniti kao aklohol&vožnju ili pušenje.. bili bi zdraviji da ne živimo a tad posljedično ni sat više nije važan ili pomicanje sata lijevo-desno na noćnom ormariću .. ili cagera na njemu.

 

-sve je relativno i može se relativizirati.

Problem je što npr visak, .. :) i skupina zagovornika pomicatelja-sata, ne prihvaćaju još činjenicu da je upravo to pomicanje ukinuto. Nema. Ne što bi on želio ili mislio, nego ukinuto. Ostaje samo izbor koja zona će neka država biti, eu.. interes, logika, zemljopis ili želje za noćnim životom, tijekom kojeg nema D vitamina ali ima ostalih gušteva, dok oni turisti tad premoreni spavaju i sanjaju zrče i ostale blagodati našeg turizma. .. idem pomaknuti sat, onako dok još nije ''zabranjeno'' (ukinuto) .. :)) baš je kul!

 

-zašto ovaj text? pa evo, konkretno boldano.. :)

-jer kako god pomaknemo sat, navečer nećemo imati više sunca, navečer u samoj srži značenja riječi večer imamo večer tj noć, tj suprotno od riječi dan ili sunce.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 13:42 (ihush).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
MrBlc kaže...

U osnovi, mi smo GMT+1. Sve ostalo je stvar dogovora ako se može argumentima opravdati. DST se uveo u vrijeme u kojem su neki argumenti imati različitu težinu i tu dolazi do razlike između priče da li je danas opravdan (da li ti argumenti i dalje imaju dovoljnu težinu, te da li su se pojavili neki novi argumenti za i protiv), te da li je opravdano ukidanje (da li vraćanje na staro ima veće prednosti).

Međutim, ako smo se odlučili na ukidanje, onda je jedini logično odabir prirodne vremenske zone. Potpuno je svejedno da li je sunce na zenitu u podne, a ti radiš od 7 ili je sunce na zenitu u 13, a ti radiš od 8. Podešavanje dnevnog ritma pomicanjem vremenske zone je u rangu viceva o policajcima koji peku kokice - jedan digne tavu, a dvojica tresu štednjak.

 Stvar je u tome da ne postoji prirodna vremenska zona.

15 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
d0nkey kaže...
MrBlc kaže...

U osnovi, mi smo GMT+1. Sve ostalo je stvar dogovora ako se može argumentima opravdati. DST se uveo u vrijeme u kojem su neki argumenti imati različitu težinu i tu dolazi do razlike između priče da li je danas opravdan (da li ti argumenti i dalje imaju dovoljnu težinu, te da li su se pojavili neki novi argumenti za i protiv), te da li je opravdano ukidanje (da li vraćanje na staro ima veće prednosti).

Međutim, ako smo se odlučili na ukidanje, onda je jedini logično odabir prirodne vremenske zone. Potpuno je svejedno da li je sunce na zenitu u podne, a ti radiš od 7 ili je sunce na zenitu u 13, a ti radiš od 8. Podešavanje dnevnog ritma pomicanjem vremenske zone je u rangu viceva o policajcima koji peku kokice - jedan digne tavu, a dvojica tresu štednjak.

 Stvar je u tome da ne postoji prirodna vremenska zona.

 -postoji. Zenit.

-za svaku drugu imaš neki konkretan razlog, tj sve zemelje eu koriste taj razlog i uguraju se u 'našu' prirodnu zonu.. tj ima li što prirodnije od prirodnih zakona koji bez utjecaja politike-vjere-interesa vrijede svugdje na Zemlji pa i u svemiru? Kao matematika, 2+2=4 neovisno o mišljenju a kriterij u tom slučaju da svatko ima pravo na mišljenje je besmislica, tj to ne čini točan odgovor kao =5 nego je pogrešan. Pitagora, Amstrong na Mjesecu.. to je civilizacija i znanje, ne mišljenje.

-mi smo na 15 stupnjeva.. =GMT+1, za sve različito od tog treba dobar razlog. To će biti EU kako god odluče, možda +1 možda neki drugi broj. Tad će taj broj biti izbor interesa-kompromisa, no i dalje će prirodno ostati položaj sunca-zemlje i zenit.

 

+ mi smo u sredini svega, pa i umjerneog posjasa, nismo ekvador, nismo pol, nego između i zato imamo uz ljeto-zimu i proljeće-jesen, tj imamo prosječno izlazak sunca u 6 ujutro i zalazak u 6 navečer. Prema zimi se krakaovi sunca-sata podižu na satu do 8 ujutro - 4 navečer.. dok ljeti ide u suprotnu stranu 4 ujutro i 8 navečer. To je tako, to je prirodni zakon iz skupine prirodnih znanosti i zato je to prirodno nazvati prirodnim. :)

što se nama dešava reciproćno je australiji pa i godišna doba, što s njima? što će australci? .. istina to nas nije briga, kao ni za amere ili ruse ili japance pa ni za afriku. Brinemo za sebe, za eu, minus UK koja je uvjek posebna s razlogom izreka 'praviš se englez' i pri tome voze pogrešnom stranom ceste :)

-trebamo li uzeti norvežane kao primjer, to je neprirodno jer norveška je sjeverno od nas, sjeverni pol.. odnosno, uzeo bi im radije naftu, ne vrijeme ili njihov razlog ili želju za izborom što piše na satu kad sunce izlazi-zalazi. Oni nemaju takav problem tj svjesni su da žive na sjeveru, dok grci žive na jugu. Mi smo u nekoj sredini, srednje eu i jedino logično je imati srednje eu vrijeme-zonu, jedino prirodno, praktično itd. dok drugi mogu imati razlog za našom zonom, ni nemamo suprotan za njihovom i tad je prirodno-logički izabrati upravo našu zonu. Zar ne?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 14:14 (ihush).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se

U pravu si, ne postoji. Međutim, postoji ljudska potreba za komunikacijom i standardizacijom mjerenja vremena. Za referentnu točku je uzeto sunce u zenitu, a ako ćemo baš biti precizni uzeto je vrijeme kada je sunce u toj točci na ravnodnevnicu.

Kako se prirodno podne pomiče kako se krećemo duž paralela, javila se potreba da to diskretiziramo kako bismo olakšali komunikaciju i mjerenje vremena, pa su definirane vremenske zone kao kompromis između prirodnog podneva i ljudskih potreba.

Ako odabereš vremensku zonu takvu da je srednja greška podneva veća od razmaka između zona, izašao si iz prirodne zone, odnosno, meridijan na kojem je na ravnodnevnicu stvarno podne u odabranoj zoni leži izvan tvog teritorija.

 

Naravno, sve ovisi o našoj definiciji. Možemo definirati da je 6 sati ujutro u trenutku kad na ravnodnevnicu izlazi sunce, međutim, takve definicije unose dodatne probleme, a ideja je stvar pojednostavniti.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 14:32 (MrBlc).
7 godina
protjeran
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
ihush kaže...
O_O_O kaže...
..

 Jako vazan citat

Pa dobro, vecer ne mora uvijek biti mracna. To je vise stvar dogovora (sata). Jer nekad u 10 navecer ljeti imas sunca. Ili je to deset popodne 

Nakon zavrsetka posla, znaci prosjecnog radnog vremena (10.00 - 18.00) da imas jos barem 4 sata sunca (zimi mozda malo manje). Sto znaci da je idealan zalazak sunca u 22.00 h. Alternativno, da su uredi u staklenicima ili ljeti otvoreni uredi na plazi. I vecini ljudi, osim onih sto moraju biti fizicki biti na poslu (smetlari, doktori) bi bilo produktivnije da rade 6 sati dnevno, 4 dana tjedno za istu placu kao i puno radno vrijeme.

To bi povecalo potrosnju posto bi ljudi imali vise slobdono vremena i podiglo ekonomiju.


14 godina
offline
Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se i d

pa ako prije padne mrak, poveća se prodaja profilaktika, svijeća, ploča Barrya Whitea....

 

ekonomija cvate, Marić plače jer ga jagodice bole od brojanja penez....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Stric_Jura kaže...

pa ako prije padne mrak, poveća se prodaja profilaktika, svijeća, ploča Barrya Whitea....

 

ekonomija cvate, Marić plače jer ga jagodice bole od brojanja penez....

 I natalitet rase, pogotovo ako ljudi nemaju za platiti struju.

14 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se

obđekšn - kakav natalitet ? profilaktici - osim ako ne gajbamo nove Davide Copperfielde od najmlađih dana

Ju je je? Je ju je!
7 godina
protjeran
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Stric_Jura kaže...

obđekšn - kakav natalitet ? profilaktici - osim ako ne gajbamo nove Davide Copperfielde od najmlađih dana

 Ako nece nase, vjerujem da se gospodarska komora uvoziti Filipinke.

16 godina
neaktivan
offline
Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se i d

U žaru borbe s coronom Bug je zaboravio plasirati uobičajenu seriju članaka povodom pomicanja satova. Ostali smo prikraćeni za izvještaj o patnjama i smrti koje će ovom prilikom ponovo poharati zapadnu civilizaciju.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se

Sad će smrti zbog pomicanja sata biti pripisane koroni 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice