Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuniteta

poruka: 77
|
čitano: 17.576
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuniteta".
13 godina
protjeran
offline
Re: Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuni
AFARON kaže...
simple, best kaže...

Mene je uvjerila jedna studija gdje su promatrali izlučivanje vitamina C u mokraći, i povećavali su doze vitamina C dok nisu našli značajne količine izlučivanja, granica je bila 275mg na dan. Stoga zaključujem da je ipak potrebno barem pola grama za optimalno funkcioniranje organizma.

Evo iskustva iz eksperimenta N=1 (na sebi). U srednjoj sam pročitao Paulinga i pio velike količine vitamina C (2-4g na dan, iz praha). Rezultati: prehlade su me uglavnom zaobilazile, angine nisu; smanjena potreba za snom (otprilike 1h); no ako sam zaboravio dva tri dana popiti veće su šanse za razboljet se, što mi se dogodilo skoro svako ljeto dok nisam skužio pravilnost. 

 

Ja se razbolim/prehladim svaki put kada prestanem pušiti. Može li se zaključiti da cigarete podižu imunitet? Sumnjam.

Linus C. Pauling: Ako želite živjeti bijednim životom, jedino što morate učiniti je početi pušiti cigarete.

http://www.soundstream.com/
16 godina
offline
Re: Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuni
soundstream kaže...

Osoba koja je napisala ovaj clanak, nikad nitko cuo za nju nebi da nema interneta i ovog šugavog portala koji budimo iskreni postao smeće još od onda kad ste promijenili izgled, (stari BUG je bio 100 puta bolji) ali za razliku od toga svega Linus Pauling je dobio nobelovu nagradu zbog tog istog vitamina C po kojem se pljuje u ovom clanku (dobitnik nobelove nagrade za kemiju (1954. g.), zivio je 93 godine, a sad pitanje za doticnog Igora, koliko si ti dobio nobelovih nagrada u zivoti i koliko puta si bio nominiran za istu?

 Kad već ima tog intrerneta kojim se razbacuješ, zašto se ne informiraš? Pauling blage veze nije imao sa C vitaminom. Nobelovu nagradu dobio je za "research into the nature of the chemical bond and its application to the elucidation of the structure of complex substances" kod nas prevedeno u "naravi kemijske veze i struktura molekule i kristala". On je često zoran primjer logičke pogreške zvane argumentum ad verecundiam (argument iz strahopoštovanja) ili argumentum ab auctoritate (argument iz autoriteta). Inače, autor je doktor pedijatar, pročelnik kliničkog odjela, pa vjerujem da roditelji djece koju liječi itekako znaju za njega, netrebaš im ti za upoznavanje. A ako ti je portal šugav, opet... internet ti daje izbor da odabereš svoj topli kutak. Predlažem ove, taman su ti.

AFARON kaže...
simple, best kaže...

Mene je uvjerila jedna studija gdje su promatrali izlučivanje vitamina C u mokraći, i povećavali su doze vitamina C dok nisu našli značajne količine izlučivanja, granica je bila 275mg na dan. Stoga zaključujem da je ipak potrebno barem pola grama za optimalno funkcioniranje organizma.

Evo iskustva iz eksperimenta N=1 (na sebi). U srednjoj sam pročitao Paulinga i pio velike količine vitamina C (2-4g na dan, iz praha). Rezultati: prehlade su me uglavnom zaobilazile, angine nisu; smanjena potreba za snom (otprilike 1h); no ako sam zaboravio dva tri dana popiti veće su šanse za razboljet se, što mi se dogodilo skoro svako ljeto dok nisam skužio pravilnost. 

 

Ja se razbolim/prehladim svaki put kada prestanem pušiti. Može li se zaključiti da cigarete podižu imunitet? Sumnjam.

 https://ultimateclassicrock.com/keith-richards-smoking/
"it was harder to quit than heroin."

 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 20:09 (overhaul).
13 godina
offline
Re: Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuni
danen kaže...

No vratit ću se Paulingu: dvostruki Nobelovac ne zna ono što zna svaki student farmacije: supstance (lijekovi, nutrijenti) su korisni samo u nekim granicama. Ako se te granice prijeđu, postaju toksični. To je znao još Paracelsus u 16. stoljeću.  

Možda je Paracelsus to znao još u 16. stoljeću ali naš forumašsoundstream to ne zna niti u 21.st

16 godina
moderator
offline
Re: Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuni
ddarknessfairyy kaže...

Meni nešto nije jasno kod ovog ludila oko vitamina C, prehlada, corone i ostalih pizdarija.

To možeš zahvaliti u članku spomenutom Paulingu, a nakon toga reklamnoj mašineriji i farmaceutskoj industriji.

 

Ako me sjećanje dobro služi, do pred nekih desetak ili koliko već godina redovito smo svake zime na televiziji bili bombardirani reklamama za Coldrex i koješta drugo s vitaminom C, u kojima se ljude uvjeravalo da će im isti preparati, zahvaljujući vitaminu C, izliječiti (i možda čak spriječiti? ne sjećam se više...) bolesti poput prehlade i gripe. Tako da nije ništa čudno da je prosječni čovjek bio uvjeren da će mu od vitamina C proći prehlada ili gripa ili da je manja šansa da će ih pokupiti.

 

Onda se dogodilo nešto loše za farmaceutsku industriju, barem za proizvođače takvih preparata - izašlo istraživanje koje pobija tvrdnju o korisnosti vitamina C za borbu protiv gripe ili prehlade. A šta sad?! Nisam pročitao to istraživanje, a mislim ni članak - mislim da sam samo pročitao naslov ili čuo koju crticu na televiziji. Nisam tome pridavao neku pažnju. Međutim, primijetio sam da se od tada u reklamama za Coldrex i druge preparate s vitaminom C više ne tvrdi da će spriječiti ili izliječiti prehladu ili gripu! I onda sam se sjetio istraživanja...

 

Jasno je zašto - to je sad značilo da na pakiranjima tih preparata i u reklamama ne smiju reći da će ti njihovi preparati zbog vitamina C spriječiti infekciju ili izlijeđiti prehladu ili gripu, jer bi time lagali i onda ih se može tužiti za ogroman novac. I od tada više to ne tvrde u reklamama! Ali ljudima je ostalo u podsvjesti i automatizmom i dalje kupuju te preparate, valjda po inerciji, iako u reklamama više ne tvrde ono što su prije tvrdili.

 

Baš pred koji mjesec bio kod prijateljice koja je malo "zakurila" i vidim Coldrex kod nje. Pitam je zašto to kupuje - pa unutra ti je ionako samo paracetamol, vitamin C i sredstvo za odčepljivanje nosa. A rekli smo da od ekstra vitamina C nemaš neke koristi, ak imaš temperaturu ili te boli glava isto tako si možeš uzeti neki konkretni lijek s paracetamolom ili kojom drugom tvari, a zar kapljice za nos nisu efikasnije za odčepljivanje nosa, ako je baš toliko zaštopan (mada bi vjerojatno bilo bolje uopće ih ne koristiti - doktor to bolje zna)? Rekla je da ne bu više kupovala Coldrex, ali nekako joj ne vjerujem. 

6 godina
offline
Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuniteta

Postoje suplementi koji znam po sebi stvarno djeluju:Dovoljne količine raznih valuta...Kn...Dollar...Euro...Funta...Mogu i metali ali ne olovo nego...Au...Ag...Pt...može i ugljik ali samo u jednom obliku.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuni
mbaksa kaže...
ddarknessfairyy kaže...

Meni nešto nije jasno kod ovog ludila oko vitamina C, prehlada, corone i ostalih pizdarija.

To možeš zahvaliti u članku spomenutom Paulingu, a nakon toga reklamnoj mašineriji i farmaceutskoj industriji.

 kvaka 22
nije važan samo vitamin C
važan je balans svih vitamina, a u cijelom kompleksu uvijek se nađe neki koji je limitator.
inače industrija obožava vitamine topive u vodi, jer ih možaš uzimati /prodavati na kile i nikom ništa.
vitaminom C i B se ne možeš predozirati...
uvijek se sjetim vojske i fuliranata koji su došli žicati poštedu kod doktora jer su "bolesni"
pa su dobili vitaminsku injekciju u guz (ako se dobro sjećam B12 lijepo peče), pa si treba vidjeti face u čekaonici kad tip izađe jaučući i držači se za guzu

if only you knew the power of the dark side
15 godina
online
Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuniteta

Odličan članak! Ravno u sirdu. U današnjem ubrzanom načinu života ljudi misle da mogu suplimentima i lijekovima naći rješenje za svoje zdravlje dok je jedino rješenje u stvari usporiti način života

 

AFARON kaže...

 

Ja se razbolim/prehladim svaki put kada prestanem pušiti. Može li se zaključiti da cigarete podižu imunitet? Sumnjam.

Isto je kao i kad se ljudi iscrpljuju poslom pa kad odu na godišnji se razbole. U stvari su bili cijelo vrijeme bolesni samo što su se jasni simptomi pokazali kad se tijelo moglo odmoriti od onoga što ga iscrpljuje

simple, best kaže...

Mene je uvjerila jedna studija gdje su promatrali izlučivanje vitamina C u mokraći, i povećavali su doze vitamina C dok nisu našli značajne količine izlučivanja, granica je bila 275mg na dan. Stoga zaključujem da je ipak potrebno barem pola grama za optimalno funkcioniranje organizma.

Evo iskustva iz eksperimenta N=1 (na sebi). U srednjoj sam pročitao Paulinga i pio velike količine vitamina C (2-4g na dan, iz praha). Rezultati: prehlade su me uglavnom zaobilazile, angine nisu; smanjena potreba za snom (otprilike 1h); no ako sam zaboravio dva tri dana popiti veće su šanse za razboljet se, što mi se dogodilo skoro svako ljeto dok nisam skužio pravilnost. 

 Isto si radio kao i kolega gore; misliti da je smanjena potreba za snom od vitamina C dobra je kao i misliti da je isto tako smanjena potreba za snom od kofeina dobra - oboje djeluju na organizam kao stimulansi i oboje u, za tvoje tijelo prihvatljivim količinama, mogu djelovati pozitivno na organizam ali i negativno ako je ta količina povećana jer iscrpljuju organizam na način da se tijelo mora očistiti a to se manifestira kao simptomi bolseti kad prestaneš sa trovanjem (prekomjernim unosom)

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 10:10 (Ges).
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuni
Ges kaže...

Isto je kao i kad se ljudi iscrpljuju poslom pa kad odu na godišnji se razbole. U stvari su bili cijelo vrijeme bolesni samo što su se jasni simptomi pokazali kad se tijelo moglo odmoriti od onoga što ga iscrpljuje

 Kako je ovo nevjerojatno istinito.

Know your limits.
16 godina
offline
Re: Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuni
guls kaže...
Ges kaže...

Isto je kao i kad se ljudi iscrpljuju poslom pa kad odu na godišnji se razbole. U stvari su bili cijelo vrijeme bolesni samo što su se jasni simptomi pokazali kad se tijelo moglo odmoriti od onoga što ga iscrpljuje

 Kako je ovo nevjerojatno istinito.

 Veli se, ako covjek ne uzme pauzu, onda ce tijelo uzet pauzu, ovo vrijedi za vecinu bolesti..

 

Prica mi tast dok je bio kod doktora nekaj su se razgovarali oko bolesti opcenito i veli mu doktor: "nema zdravih, postoje samo nepregledani" 

 

 

16 godina
offline
Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuniteta

Doc u zadnje vrijeme ima pravo senzacionalisticki/tabloidski pristup temama.

 

- Naslov clickbait. Cuj, C vitamin beskoristan. A onda u clanku govori kako je uzimanje prekomjernih kolicina C suplemenata beskorisno.
- Strpao sve moguce dodatke prehrani zajedno sa raznim budalastinama za uzimanje para kao nekakvi Immuno<Nesto>.
- Pise da je sve beskorisno, ali ne navodi jasno da govori o uvecanim kolicinama, tj. nadanju da ce povecani unos necega pomoci. Nije (sve) beskorisno kada se unosi da se nadoknade nedostaci prehrane.
- Pominju se osobe sa zdravstvenim problemima, ali ignorise cinjenica da upravo mnogi od tih stanja onemogucavaju normalnu ishranu i/ili apsorpciju sastojaka iz hrane. Kod takvih osoba jedini nacin da se popravi stanje je da se ciljano unose odredjeni vitamini/minerali koji nedostaju (Fe, Mg, B-vitamini i sl...eto ne znam za C). Ne moze svako jesti gomile svjezeg voca i povrca.
- Tvrdi da nece nista pomoci "babin kiseli kupus" a zatim kaze "treba ishrana bogata vocem i povrcem".


Jako dug tekst, ali i dalje ne rjesava i ne pojasnjava na precizan nacin zablude oko suplemenata...a sve se moze reci u 2-3 recenice. Ali ovdje na forumu se ljudi lože na "razbijanje mainstream predrasuda", pa valjda zato takav clanak.

 
5 7 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuni
knight kaže...

Doc u zadnje vrijeme ima pravo senzacionalisticki/tabloidski pristup temama.
Jako dug tekst, ali i dalje ne rjesava i ne pojasnjava na precizan nacin zablude oko suplemenata...a sve se moze reci u 2-3 recenice. Ali ovdje na forumu se ljudi lože na "razbijanje mainstream predrasuda", pa valjda zato takav clanak.

 problem je da vimain C nije ključ svega...
da bi vitamim c bio učinkovit, potreban je balans i drugih limitirajučih faktora
stoga uzimanje samo vit c neće rješti ništa

if only you knew the power of the dark side
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 10:27 (Darky).
16 godina
offline
Re: Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuni
Darky kaže...
knight kaže...

Doc u zadnje vrijeme ima pravo senzacionalisticki/tabloidski pristup temama.
Jako dug tekst, ali i dalje ne rjesava i ne pojasnjava na precizan nacin zablude oko suplemenata...a sve se moze reci u 2-3 recenice. Ali ovdje na forumu se ljudi lože na "razbijanje mainstream predrasuda", pa valjda zato takav clanak.

 problem je da vimain C nije ključ svega...
da bi vitamim c bio učinkovit, potreban je balans i drugih limitirajučih faktora
stoga uzimanje samo vit c neće rješti ništa

Ma to svakako se slazem i znam da ljudi generalno su skloni preuvelicavanju dejstva suplemenata, posebno C vitamina, placebo efektu i sl, ali moj dojam poslije citanja clanka je ni u kom slucaju nista od suplemenata ne pomaze - a stvar je ipak daleko od takvog pojednostavljivanja.

15 godina
offline
Re: Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuni
knight kaže...

Ma to svakako se slazem i znam da ljudi generalno su skloni preuvelicavanju dejstva suplemenata, posebno C vitamina, placebo efektu i sl, ali moj dojam poslije citanja clanka je ni u kom slucaju nista od suplemenata ne pomaze - a stvar je ipak daleko od takvog pojednostavljivanja.

 gle suplementi su industrijski pripravci prirodnih stvari....
evo primjer:
lječnik ti kaže da ne smiješ više jesti slano....
problem je ako ne unosiš sol da se s*ebe balans Natrija i Kalija i onda imaš još veći problem
da bi lječnik nautralizirao negativne efekte zbog "ne uzimaj sol" mora ti dati tablete sa Na i K koje "gase požar"
i onda nekako ispada da dolaziš na isto ko da uzimaš sol, ali sad pod "kontroliranim" uvjetima


if only you knew the power of the dark side
12 godina
neaktivan
offline
Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuniteta

Ono što ja osjetih na svojoj koži unazad 2 mjeseca jeste da mi ugine pas 3.12og 2019te godine.S kojim sam bio minimalno 3 sata na ulici u šetnji.Dakle aktivnost na svježem zraku 8 godina s problemima i brigama koje sam ostavljao kod kuće.

Kako sam ostao bez toga psa i bez onoga "pod moraš" na ulicu,odmah se ljepe boleštine te upale dišnih puteva te pad imuniteta pasvnim životom na kojeg nisam navikao,i to samo 3 tjedna nakon ugibanja psa.

Onako da kažem kako sam pušač koji nikad u životu nije uzeo nikaki dodatak prehrani,dodatne vitamine koji sse prodaju u slobodnoj prodaji.

Bitna je samo aktivnost na otvorenom i svježem zraku ma koliko i samo volio pogledat film,poigrat se po nekoliko sati.

Kako je i sam Igor Bedecki ranije napisao/objavio članak ovdje na BOL da su svi ti preparati zdravom čovjeku na našem podneblju uz našu prehranu praktički nepotrebni osim stvari koje ne dobijaš iz iste prehrane.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 10:48 (Igor150).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuni

Imaš od ranije njegov tekst kojeg je detaljnije obradio uz istu tematiku,potraži. Sad da ne ponavljam zašto je sve to u našem podneblju ne potrebno,jer opterećuješ vlastiti imuno sistem prekomjernim istim stvarima koje ionako dobijaš iz prehrane dok paralelno s tim ne da dobiješ pozitivan ishod za zdravlje već ga ugrožavaš i povečavaš rizik da se razboliš i dobiješ neke kud i kamo opasnije bolesti/stanja.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 10:55 (Igor150).
14 godina
online
Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuniteta

Tablete sam zadnji put uzeo još na future shocku

PSN - darklydexter
Moj PC  
5 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuniteta

Kao netko ko guta 10 💊 dnevno i na to sam osuđen gutanje dodatnih tableta izaziva jezu... Tako da nebih nista vise hvala

Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuni
Moram na detoksikaciju od (većine) komentara. I to babinim kiselim kupusom - od svih suplemenata nekako jedino ovom vjerujem.
Eh, što su ti internet "znalci".
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
0 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuni
Antiseptik kaže...
Moram na detoksikaciju od (većine) komentara. I to babinim kiselim kupusom - od svih suplemenata nekako jedino ovom vjerujem.
Eh, što su ti internet "znalci".

Da, treba ti, dobar je kazu za mahmurluk...

5 godina
protjeran
offline
Re: Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuni
A navodno djeluje i protiv (pri)glupih komenta(to)ra.
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 8:21 (Antiseptik).
16 godina
offline
Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuniteta

Super, nakon konzumacije napisi jedan da provjerimo.

 
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuni
Jod si zaboravio
10 godina
offline
Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuniteta

 

Neka pitanja:

-zdrav čovjek, dal' se ima smisla se cijepiti kontra ovih sezonskih gripa. Mislim ako je jednom u životu davno
imao navodno gripu?
-Ovo za vitamin D. Dal' Britanaci zbog svojeg zdravlja i malog broja sunčanih dana moraju unositi dodatno vitamin
D? Dal' je to opravdano? Dal' ima to pomaže?
- ovo za spavanje...7-9? Što ne bi bilo bolje dva puta unutar 24h po dva puta spavati po 3-4h....
tako je bilo pisano u prijašnjim tekstovima od Doca da je naše tijelo biološki i evolucijski tome prilagođeno,
a ovo od 8h je nametnuto od samih ljudi?

--------
Za stres...ljudi si ga većinom sami nameću...Moraju se maknuti iz stanja da
konstanto traže negativne stvari u životu, te se okrenuti onim dobrima.

 

Lijepi tekst!
Manje asfalta, više šume, planine, ravnice,....Na toj sam liniji...putevima Revolucije!

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 23:39 (PzKpfw).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuni
PzKpfw kaže...

 

Neka pitanja:

-zdrav čovjek, dal' se ima smisla se cijepiti kontra ovih sezonskih gripa. Mislim ako je jednom u životu davno
imao navodno gripu?
-Ovo za vitamin D. Dal' Britanaci zbog svojeg zdravlja i malog broja sunčanih dana moraju unositi dodatno vitamin
D? Dal' je to opravdano? Dal' ima to pomaže?
- ovo za spavanje...7-9? Što ne bi bilo bolje dva puta unutar 24h po dva puta spavati po 3-4h....
tako je bilo pisano u prijašnjim tekstovima od Doca da je naše tijelo biološki i evolucijski tome prilagođeno,
a ovo od 8h je nametnuto od samih ljudi?

--------
Za stres...ljudi si ga većinom sami nameću...Moraju se maknuti iz stanja da
konstanto traže negativne stvari u životu, te se okrenuti onim dobrima.

 

Lijepi tekst!
Manje asfalta, više šume, planine, ravnice,....Na toj sam liniji...putevima Revolucije!

 Za prvo; a evo anegdotalni primjer: Ja sam zadnji put imao gripu 1999. Ne krećem se u grupama, nisam u javnom prijevozu, ne visim po birtijama ili kazališnim predstavama i eto, stoga mogu reći da nisam rizična skupina i nisam ju dobio sve te godine. 
Sve do lani, na novu 2019. godinu. Negdje vjerojatno pokupio na drški kolica u shopping centru ili u pošti. Jer na poslu nije nitko pobrao, nema djece u blizini... i to je tako. Gadna je bila h1n1, tukla tjedan dana bez smanjivanja temperature, ali lako za mene, zarazio sam ukućane, mami je posebno teško sjela, upala pluća i te stvari. Dakle, nju su ove godine cijepili. A ja se nisam, reko šta sad... možda sam još imun, ako naletim na tu istu.
Za drugo; mama je onda dobila od doktora za oporavak upravo kapi vitamina d i jače doze vitamina b, pa što ja znam, čini se da pomaže. Dali bi pomoglo običnom čovjeku koji se ne oporavlja od ničeg... moguće ovisi o tome gdje se preko godine kreće i što jede. Ako je noćni čuvar... vjerojatno bi trebalo malo dodatno i tog d vitamina. 
Za spavanje; bolje je u komadu. Jer spavanje ima svoje izmjenjive cikluse, kažu čak njih 5. Ako prekineš, moguće je da nećeš svaki put odraditi sve potrebne faze. https://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_cycle Ali stoji da su ljudi prije industrijskog radnog vremena i svjetla imali pauze spavanja usred noći. Uzmi u obzir da se išlo spavati kad je pao mrak, a zimi je to kasno popodne. No za to se moraju sami prirodno probuditi, ne da te diže budilica ili buka.
A glede zadnje izjave, a čuj... ja sam uspio pobrati lajmovu bolest ugriizom krpelja u tim našim lijepim šumama planinama ravnicama... nije bajno i romantično sve što je prirodno. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
offline
Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuniteta

 

Insulin > vitamin c

 

Manjak vitamina C + ugljikohidrati i šečeri + visok inzulin + mliječni proizvodi (kalcij) uzrokuju ugruške u tijelu. Takva prehrana u večini slučajeva vodi do srčanog infarkta ili moždanog udara ili arteroskleroze, takodjer u vecini slucajeva nastaje artritis, inzulinska rezistencija, preddijabetes i dijabetes.  Ja pijem 3-4 g vit c na dan.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 0:28 (Cryogenic).
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuni
Cryogenic kaže...

 

Insulin > vitamin c

 

Manjak vitamina C + ugljikohidrati i šečeri + mliječni proizvodi uzrokuju ugruške u tijelu. Sve objasnjeno u videu.

Samo uzmi u obzir da je osoba u tom videu kiropraktičar (a njih uče svakakve nebuloze u njihovoj školi), a ne liječnik ili dijetetičar.

12 godina
offline
Re: Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuni
mbaksa kaže...
Cryogenic kaže...

 

 

Insulin > vitamin c

 

Manjak vitamina C + ugljikohidrati i šečeri + mliječni proizvodi uzrokuju ugruške u tijelu. Sve objasnjeno u videu.

Samo uzmi u obzir da je osoba u tom videu kiropraktičar (a njih uče svakakve nebuloze u njihovoj školi), a ne liječnik ili dijetetičar.

 

Tako je, ti si pametniji od njegovih 3,5 milion subsa i 99% pozitivnih komentara ispod videa na tu temu.

 

A šta će ti rec liječnik, eto uzmite ovu i ovu tabletu da on moze ic na placeni put u Tursku po ljeti, put plaćen od iste firme od koje su i lijekovi, danas vise zna o zdravlju nutricionista nego liječnik.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 0:32 (Cryogenic).
16 godina
moderator
offline
Re: Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuni
Cryogenic kaže...
Tako je, ti si pametniji od njegovih 3,5 milion subsa i 99% pozitivnih komentara ispod videa na tu temu.

Čemu ovaj verbalni napad na mene?

 

Ujedno, kužiš da je to što si napisao logički pogrešno argumentiranje, ne? Nešto je istinito ili nije istinito jer je istinito ili nije istinito, a ne zato jer je popularno među laicima.

 

Cryogenic kaže...
A šta će ti rec liječnik, eto uzmite ovu i ovu tabletu da on moze ic na placeni put u Tursku po ljeti, put plaćen od iste firme od koje su i lijekovi, danas vise zna o zdravlju nutricionista nego liječnik.

Da si pročitao članak na koji se veže ova tema, znao bi što kaže liječnik.

 

9 godina
neaktivan
offline
Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuniteta

Ili ravnozemljasi da 4m subsa su apsolutno u pravu. 

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Prehlade, viroze, corone, gripe… Kako do imuniteta

Ja sam na imunosuspresiji i zaključio sa da je pranje ruku, nakon svakog izlaska iz stana, jako dobra preventiva, kao i izbjegavanje mjesta gdje boravi puno ljudi. Dodao sam ipak aditiv vitamica C, B6 i B12, jer mi organizam nije baš sposoban sve to sam apsorbirati iz hrane. Više sam sklon bakterijskim infekcijama, nego virusnim, gripu nisam imao više od trideset godina, jedino me upala grla preduhitri.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice