Precizni 3D ispis predmeta u nekoliko sekundi

poruka: 5
|
čitano: 1.253
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Precizni 3D ispis predmeta u nekoliko sekundi".
16 godina
offline
Precizni 3D ispis predmeta u nekoliko sekundi
"Tea, Earl Grey, Hot" :-)
In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Precizni 3D ispis predmeta u nekoliko sekundi

Uh, ako im je ovo visoka rezolucija bojim se što je niska...

Je, male su dimenzije, ali benchy izgleda daleko od toga da je ispisan u visokoj rezoluciji :/. Mislim da bi SLA printer za cca $300 dolara ispisao daleko detaljnije iste dimenzije modela, mada istina, sporije.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Precizni 3D ispis predmeta u nekoliko sekundi
Solo761 kaže...

Uh, ako im je ovo visoka rezolucija bojim se što je niska...
Je, male su dimenzije, ali benchy izgleda daleko od toga da je ispisan u visokoj rezoluciji :/. Mislim da bi SLA printer za cca $300 dolara ispisao daleko detaljnije iste dimenzije modela, mada istina, sporije.

To sam i ja mislio, ali ovo je zumirani brodić veličine 1cm. Znači, cijeli je ko nokat... 

Možda samo tak izgleda zbog uvečanja. Bilo bi ga zanimljivo staviti pokraj istog model isprintanog nekim 3D prinerom, kak veliš, za 300 USD.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Precizni 3D ispis predmeta u nekoliko sekundi

Je, ali opet, mislim da SLA, tj. resin, printeri mogu isprintati te dimenzije sa većom kvalitetom. Npr. Anycubic Photon koji košta oko $300 dolara sa tri litre materijala (ili $350 za S varijantu sa pola litre koja dolazi sa nekim poboljšanjima u odnosu na prvu varijantu).

Sreća da ga nemam kuda staviti pa se za sada uspješno branim od ideje nabavke jednoga :D. Plus što me ne privlači sva muka oko baratanja sa ispisima i samim materijalom.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Precizni 3D ispis predmeta u nekoliko sekundi
Zanimljivo, morat ću sutra upogoniti svoj Photon da vidim kolika je razlika. Naravno, treba uzeti u obzir da je ovo nešto novo i "proof of concept"
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice