Pratite li kandidate za predsjedničke izbore? zaključana tema

poruka: 917
|
čitano: 96.438
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?".
16 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

A s kim se ti svađaš?

 

Tko racionalan ima išta protiv antifašizma i borbe partizana protiv okupatora?

 

Ali isto tako, zašto relativiziraš agresiju Srbije na međunarodno priznat teritorij Hrvatske?

 

Znaš kako ono kažu o ratu, istina je negdje u sredini.

Koristite blage riječi i jake argumente
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 21:53 (Dodinho).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Dodinho kaže...

A s kim se ti svađaš?

 

Tko racionalan ima išta protiv antifašizma i borbe partizana protiv okupatora?

 

Ali isto tako, zašto relativiziraš agresiju Srbije na međunarodno priznat teritorij Hrvatske?

 

Znaš kako ono kažu o ratu, istina je negdje u sredini.

 Ne relativizira on ništa neg voli da su srpski fašisti krenuli na sve separatiste i rušitelje tekovina NOB-a oli ti ga omiljene mu ex-yu-slavije, čitam ja ovake na bug-u ko otvorenu slikovnicu.

7 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

Pzkpfw

Druže, griješiš, i usput dozvoljavaš da te uvleku u blato ove teme koja je kroz svih svojih 30 stranica presjek političke inteligencije većine balkanske populacije.

Balkan i balkanski narodi i balkanske države su totalno nebitne i beznačajne u globalnim igrama velesila. Nikad ništa bitno nije odlučio nitko sa ovih prostora, a sve što se ovdje kroz povijest događalo je bilo po volji i scenariju daleko jačih globalnih igrača.

Bi li Iračani svrgnuli Sadama bez vanjskog uplitanja ? Bi li libijci koknuli Gaddafija bez vanjskih silnica ? Bi li bivša yuga mogla plesati na dva stolca i prkositi tada moćnim blokovima samo tako bez posljedica ? Bi li prvi svjetski rat počeo i bez ubojstva kojeg je Gavrilo počinio ?

Nadam se da razumiješ kaj hoću reći. Totalno smo nebitni, nemamo resurse, nemamo nuklearno oružje, priče o geostrateškom položaju možemo objesiti o rep od vremena prekooceanskih brodova pa do današnjih svemirskih letova... Uvjek smo bili marionete koje su se se vrlo jeftino prodavale i izuzetno lako nas je rascjepkati i zavaditi da bismo zatim igrali igru za nečije tuđe interese.

Ti si mlad čovjek, i mišljenja sam da bi te od SFSN daleko više trebali zanimati pojmovi poreza, cijena, dividendi, dobit, rast industrije, kamate...

Neki sudionici ove teme su dobro zaključili, ali nije zgorega ponoviti: svi trenutni politički akteri bez obzira na stranačku pripadnost posve jednako razmišljaju i imaju posve jednake ciljeve. Kvaliteta mog i tvog života nije niti u primislima nijednog političara, i njima smo samo glas na izborima.

Dosta je uzeti papir i olovku, usporediti primanja i cijene osnovnih artikala i energenata kroz zadnjih 20 godina i vrlo brzo ćeš zaključiti da tonemo, bez obzira na službene statistike po kojima nam nikad nije bilo bolje. To sve više ljudi uviđa, svjesno je da zasad nema načina to promijeniti ( jer je i izborni sustav takav da se dosadašnja elita samo prestrojava ) i jedino kaj mogu je pobjeći čim dalje odavde skup sa familijom. Bilo je takvih primjera u povijesti ove planete, i tamo gdje se i našlo rješenje ,cijena tog rješenja je bila vrlo vrlo bolna i dugotrajna...

No činjenicu da smo mali i beznačajni nemožemo promijeniti tako da mi možemo samo birati strojovođu koji vozi vlak po pruzi koju mi nismo i nebumo trasirali... A oš vlakom upravljat ja, ti, Zoki ili Tito je tak svejedno...

Danas Tito nebi mogao kupovati eriksonove centrale i preprodavati ih Rusima pod brendom Nikola Tesla... Nebi mogao niti srušiti dva američka aviona bez posljedica... Tada su bile takve okolnosti , danas su drugačije...

Da bi bolje razumio ratove koji su se odvijali na Balkanu 90-tih godina prošlog stoljeća , treba dobro i duboko sagledati posljedice, tj kaj se promijenilo u strukturama ekonomije, banaka, kapitala, koncesija... Ili da ti pojednostavim: pogledaj u čijim je rukama sve kaj vredi u CRO, Srbiji, ubaci u igru DT, sberbank, fortenovu ( to je završnica igre koja je počela devedesetih čuvenom privatizacijom...)... Sjeti se kada se trebao uvesti euro, zbog čega je odgođeno tada i tko je imao najviše tada koristi od toga. Juga je imala 24 mil stanovnika, i jedan od ciljeva rata je bio čim veći broj izbjeglica gurnuti prema Austriji, Njemačkoj, Italiji... Možeš li se sjetiti tko bi tada imao velike probleme a kome bi jako pasalo da je 5 miliona izbjeglica krenulo u par država ( a te države su bile u g7)... Lokalne događanja gledaj kroz globalnu prizmu i onaj tko bi od toga imao korist je i potaknuo ta događanja...

A nevjerojatno lako je to zamagliti jer je većini dosta baciti dve kosti, jednu sa zvijezdom drugu sa nekim drugim simbolom i eto nama zabave 50 god i nikaj drugog nebumo ni vidli ni skužili kaj se i zakaj događa...

Pamet u glavu druže, i nepleši kako drugi sviraju...

😉

10 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

@bunker

 

Hvala ti, Bunker na prijateljskom komentaru. Cijenim to.

 

A, gle pokušavam nekako sa svoje strane sugerirati ljudima da se ostave mržnje, a pogotovo na način kako ti pišeš da ne bi netko drugi sa njima manipulirao.

Vidiš da ljudi ovdje, a i drugdje pišu takve komentare, da je to kažnjivo kaznenim zakonom. 

 

Ne očekujem neka ekonomska čuda od politike, nego da makne ove extermiste, huligane, huškače, provokatore jednostanvno na margine.

Za antifašizam pišem kako i mislim. Ponajprije iz zdravorazumskih razloga.

A za ples kako drugi sviraju nisam baš nešto hitar. Djelujem, neovisno.

Nisam član ni jedne organizacije, kolektiva i tome slično.

 

 

 

 

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Iako je offtopic ali ovaj i njegovo društvo kao i ostali što im smeta izborni zakon u HR ti nikada neće odgovoriti na pitanje jel u redu Bošnjačka izborna prevara koju serviraju Hrvatima već desetljećima, čekajući da Hrvati u BiH potpuno nestanu. Niti će ti odgovoriti koliko su "teški" Bošnjački političari a neki su teški i 30 milijuna eura. I ima ih puno više bogatih od Srpskih i Hrvatskih, Srbi a pogotovo Hrvati koje on spominje su za njih nula (ima zvanična objavljens lista!).

On bi zabranu istine i nastavak bošnjačkih bajki, jer je navikao da se svi drugi baniraju dok se Hrvati i Srbi mogu vrijeđati i ponižavati do mile volje.

Muslimanska vojska nikada ozbiljno nije ni ratovala protiv Srba osim što bi uletala ponekad na teritorij napravila zločine i vraćala se, kako je to bio često slučaj u selima okolo Srebrenice čime su provocirali Srpsku odmazdu (koju ne opravdavam, ali se mora znati cijela istina!) u kojoj Srbi nisu ubijali ni djecu ni žene (samo činjenica, ne opravdanje!). Cijeli rat Bošnjaci nisu ni pomakli linije sa Srbima.

Dok je HVO držao linije oko npr. Travnika prema RS, Muslimani su krenuli u "čiščenje" grada od nemuslimana i HVO-a a onda najurili i ove preostale.

Da rat s Muslimanima nije bio klasični rat pokazuje i primjer Mostara, gdje su muslimanski PRIPADNICI HVO-a po naredbi Sarajeva zaklali svoje kolege u Bijelom Polju na spavanju i u jednom trenutku (iznutra, blic kriegom) zauzeli skoro cijeli Mostar. I na kraju rata i sada oni drže Hrvatska naselja u općini Mostar kao Bijelo Polje, Kremenac, Donje Jesenjane i jako puno Srpskih naselja, dok su Hrvati samo sačuvali svoje (i to ne sve čak ni tu).

Od otprilike pola-pola u mješovitom kantonu Srednja Bosna Hrvati su svedeni na trećinu STARIJEG stanovništva (najbolji pokazatelj zadnji izbori 2018), a Srbi nestali.

U drugom mješovitom kantonu Hercegovačko-Neretvanskom s druge strane (gdje Bošnjaci pričaju o "genocidu") je bilo 1991 37,3 posto Bošnjaka dok su na zadnjim izborima Bošnjačke stranje dobile 49,89% glasova. Ako se uzme u obzir da su Srpske dobile 1,5% ispade da Bošnjaci doseljavaju kod "fašista" Hrvata i da ih i u kantonu gdje je čak 7 većinski Hrvatskih općina i 2 Bošnjačke ima više nego Hrvata.

Mali video za Hrvatske desničare (a i ljevičare) u koga se pouzdaju Bošnjaci, zašto su tako agresivni i bezobrazni i zašto im je taj kanton i izlazak na more važniji od cijele RS:

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Aj bugovac malo ohladi ides u maksimalni off topic ovo je forum za it a ne politicke rasprave ko je koga gdje sta.Ja mislim da si ti jedva cekao da se ovakva tema otvori da svoje nezdovoljstvo pokazes, cudi me pa modernatori nisu jos zatvorili temu.Po ovom sto pises vidi se da si veliki nacionalista i fasista moja pereporuka ohladi malo.Jer ovo je forum hrvatski ali neznaci da nema i drugih etnickih skupina koji ga posjecuju.Na ovaj nacin se stvara ruzna slika na ovom forumu.Ako vec nesto zelis da pises idi negdje drugo, ali ovo nije mjesto za to ako nisi znao imas i sluzbenu obavjest na forumu.Kako se izrazavti i nevrjedjati nikoga pogotovo po nacionalnoj osnovi.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.1.2020 8:38 (dreadmoore).
Moj PC  
4 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Pišem isključivo istinu, ako nekome smeta istina i želi friziranu propagandu nek banira. BiH se nalazi faktički unutar Hrvatske tako da je od sudbonosnog značaja i najvažnije pitanje za HR predsjednika uopće. Tko je prvi nazvao Milanovića? Isti ovaj diktator Erdogan koji sanja osmansko carstvo. Turska i islamski svijet su u demografskoj ekspanziji, nisu to odavno Srbi oko kojih histerizira Hrvatska desnica. Srbi su u slobodnom padu kao i mi.

Forumaši kao ali, al-malak, ibrica su bili više offtopic i više su vrijeđali na osobnoj razini.
7 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
PzKpfw kaže...

@bunker

 

Hvala ti, Bunker na prijateljskom komentaru. Cijenim to.

 

A, gle pokušavam nekako sa svoje strane sugerirati ljudima da se ostave mržnje, a pogotovo na način kako ti pišeš da ne bi netko drugi sa njima manipulirao.

Vidiš da ljudi ovdje, a i drugdje pišu takve komentare, da je to kažnjivo kaznenim zakonom. 

 

Ne očekujem neka ekonomska čuda od politike, nego da makne ove extermiste, huligane, huškače, provokatore jednostanvno na margine.

Za antifašizam pišem kako i mislim. Ponajprije iz zdravorazumskih razloga.

A za ples kako drugi sviraju nisam baš nešto hitar. Djelujem, neovisno.

Nisam član ni jedne organizacije, kolektiva i tome slično.

 

 

 

 

 

 

 
Ti sugeriraš ljudima da se ostave mržnje tako što pišeš velikosrpske pamflete kako su Hrvati započeli sve ratove , a Srbi i Bošnjaci kao veliki antifašisti ponudili Hrvatima priliku da sudjeluju u antifašističkoj borbi i pokažu se u boljem svjetlu...

Gledaj, bez obzira što si na ovom forumu objekt šprdnje, ja te ne vidim nimalo glupim ni naivnim jer koristiš potpuno iste rečenice i konstrukcije koje su dolazile u jeku samoga rata iz Miloševićeve kuhinje. Ne gledamo svi baš blagonaklono na tvoje šprdanje i omalovažavanje tolikih Hrvata koji su dali svoj život za hrvatsku Domovinu, dok maksimalno ne samo relativiziraš nego u potpunosti opravdavaš velikosrpsku agresiju na RH i BiH.


Evo ti domaća zadaća. Pogledaj gdje je počeo antifašistički pokret u regiji i gdje je bio najmasovniji. (hint: dalmacija). A onda malo prouči četnički pokret (hint: nije antifašistički) i handžar diviziju (hint: vrlo masovan i nije antifašistički) pa onda dijeli povijesne lekcije.

Ajd sad zdravo

15 godina
offline
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

raspravni pred "ah" uz tri glazbena broja iz našeg studija: 

 

 

 

i svakako:

 

 

 

sad može "ah". 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
dreadmoore kaže...
Aj bugovac malo ohladi ides u maksimalni off topic ovo je forum za it a ne politicke rasprave ko je koga gdje sta.Ja mislim da si ti jedva cekao da se ovakva tema otvori da svoje nezdovoljstvo pokazes, cudi me pa modernatori nisu jos zatvorili temu.Po ovom sto pises vidi se da si veliki nacionalista i fasista moja pereporuka ohladi malo.Jer ovo je forum hrvatski ali neznaci da nema i drugih etnickih skupina koji ga posjecuju.Na ovaj nacin se stvara ruzna slika na ovom forumu.Ako vec nesto zelis da pises idi negdje drugo, ali ovo nije mjesto za to ako nisi znao imas i sluzbenu obavjest na forumu.Kako se izrazavti i nevrjedjati nikoga pogotovo po nacionalnoj osnovi.

 Eto barem netko primijetio očigledno stanje i utvrdio dijagnozu bolesnog uma kod bugovca. Trebalo bi ga resetirati na fabričke postavke da dođe malo sebi...

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Neuk je tebi jučer u 16:05 postavio i dijagnozu i pitanje. Pa odgovori!
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
bugovac222 kaže...
Neuk je tebi jučer u 16:05 postavio i dijagnozu i pitanje. Pa odgovori!

 Ti se stvarno trebaš obratiti psihijatru, ne meni, ja ti ne mogu pomoći. 

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
16 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
picajzla0707 kaže...
Visak kaže...
HDZ je kriv što je u začetku napravio lopovsku državu i deset godina nije puštao da netko drugi dođe na vlast. Tada su još postojali neki idealisti koji bi mogli napraviti nešto bolje. Danas su postavljena lopovska pravila po kojima svi igraju. Mada se SDP riješio bar nekih lopina. Recimo Sauchu je odmah maknuo, a HDZ ga prigrlio.

 a sdp nije kriv, iako im je tih 10 godina držao lojtre, krao sam za sebe gdje je stigao (pa makar i u manjoj mjeri) i jedva dočekao da se na te lojtre popne čim su ovi sišli?

Ne, ne, da, ne.

picajzla0707 kaže...
zapravo, serendam samo zato jer mi je zasmetalo što čak i ovdje rasprava krene na klasični crno-bijeli način, dok su zapravo jedni i drugi toliko tamno sivi da se razlike u nijansama svode na kut gledanja i osvjetljenje, ne na pravu boju

Ne znam iz kojeg razloga ti serendaš, ali HDZ i bilo koja druga stranka se uopće ne mogu usporediti (čak niti Bandić).

Znači vrh HDZ-a je bio umočen u malverzacije na državnoj razini. Toga nikad nije bilo kod SDP-a, ne znam što tu ikome nije jasno.

Isto što Bandić radi na gradskoj razini (i jednako je loše i destruktivno), ali obzirom nda je na gradskoj razini ipak ne utječe na toliko ljudi.

Gledam te!
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Ja tebi ništa ne postavljam jer tvoj stav već znam, ali pitanje koje ti je Neuk postvio jučer u 16:05 nećeš NJEMU nikada odgovoriti jer si dvolična pi*kica. 👋
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Veliki Brat kaže...

picajzla0707 kaže...
zapravo, serendam samo zato jer mi je zasmetalo što čak i ovdje rasprava krene na klasični crno-bijeli način, dok su zapravo jedni i drugi toliko tamno sivi da se razlike u nijansama svode na kut gledanja i osvjetljenje, ne na pravu boju

Ne znam iz kojeg razloga ti serendaš, ali HDZ i bilo koja druga stranka se uopće ne mogu usporediti (čak niti Bandić).

Znači vrh HDZ-a je bio umočen u malverzacije na državnoj razini. Toga nikad nije bilo kod SDP-a, ne znam što tu ikome nije jasno.

Isto što Bandić radi na gradskoj razini (i jednako je loše i destruktivno), ali obzirom nda je na gradskoj razini ipak ne utječe na toliko ljudi.

 Ovo je tocno.

 

Bio sam spomenuo da relitvizacija HDZovih zlocina te poistovjećivanje njih sa SDP-om u biti cini vecu stetu postenom narodu, kao i sto ide na ruku samo HDZu.

Poistovjećivanje svih zlocina u biti ide na ruku onima koji cine gore zlocine, jer se narod navikava na istost necega sto ima drasticno razlicite posljedice na njih samih.

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/video-plenkovic-nakon-4-sata-sastancenja-u-hdzu-za-poraz-okrivio-iseljavanje/2145934.aspx

 

Ocito je da i sam Plenkovic ovdje igra ulogu spin doctora, igrajuci bas na kartu da je narod izuzetno glup.

"Očito je došlo do mobilizacije velikog broja lijevih birača, naročito u zapadnim županijama. To je stvar i demografije, tamo gdje HDZ ima bolje rezultate danas živi manje ljudi", rekao je Plenković nakon maratonskog sastanka u HDZ-u.

 

Pa ovo je direktna potvrda da su zupanije u kojima vlada HDZ u katastrofalnom stanju - kad celnik vladajuce stranke i premijer za izborni poraz okrivi iseljavanje iz bas tih zuapnija.

Sukus toga je da u tim zupanijama HDZ vlada skoro 3 desetljeca, a ljudi valjda nemaju potrebu seliti se iz bajkovitih uvijeta za zivot.

Ali tu nema potvrde odgovornosti, zato Plenkovic i igra na kartu izuzetno glupog naroda, jer pored toga nije ni spomenuo kako poboljsati zivot u tim zupanijama u kojima su imali skoro 4-godisnju vlast na sve 4 razine vlasti - opcinske, zupanijske, zakonodavne i predsjednicke.

Zakljucak je da je silna svetinja domoljubne vrhuske HDZa za poraz okrivila i matematiku jer je Milanovic pobjedio sa 100 000 glasova vise, a iselilo se 300 000 ljudi.

Pametnom dosta jelda!?

 

(Očito je došlo do mobilizacije velikog broja lijevih birača, naročito u zapadnim županijama.

Da, ljudi su se ocito moblilizirali protiv vas jer cinite dobar posao. Odlicno. Zasto se vasi glasaci nisu mobilizirali? Nema trunke pa ni uvijenog hinjenja odgovornosti, dapace jasno govori - glupi ste sto se niste moblilizirali na nasu jasnu i jedinu poruku da je glas za Milanovica glas za krivu Hrvatsku).

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
11 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
wyks kaže...
Veliki Brat kaže...

Ne znam iz kojeg razloga ti serendaš, ali HDZ i bilo koja druga stranka se uopće ne mogu usporediti (čak niti Bandić).

Znači vrh HDZ-a je bio umočen u malverzacije na državnoj razini. Toga nikad nije bilo kod SDP-a, ne znam što tu ikome nije jasno.

Isto što Bandić radi na gradskoj razini (i jednako je loše i destruktivno), ali obzirom nda je na gradskoj razini ipak ne utječe na toliko ljudi.

 Ovo je tocno.

 

Bio sam spomenuo da relitvizacija HDZovih zlocina te poistovjećivanje njih sa SDP-om u biti cini vecu stetu postenom narodu...

 gluposti, pa što je bio nastavak privatizacije čim su prvi put osvojili vlast, rasprodaje banaka 2001., ine, tcoma i ostalog, afere sa sanacijom lenca, prodaja croatia osiguranja u milanovićevom mandatui sve ostale afere, što to nije na državnoj razini?

 

što ministar ostojić nije bio ministar kad se otkrilo da je zaradio 20 milijuna kuna na malverzaciji sa zemljištem, jakovina nije bio ministar kad je imao više afera, muvanje sa agrokorom mate crkvenca nije bilo državna razina, a linićeva sranja isto tako?

 

samo vi i dalje pravdajte ekipu, zapravo niste ništa bolji od kokolinde kad pravda sanadera

16 godina
moderator
offline
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

 

Gotovi su izbori, a i davno ste s raspravom zaglibili u teškom offtičarenju, pa je krajnje vrijeme da se ova tema zaključa.

 

Imate birtije, što se događa, i slične teme za razgalabanja, preselite se tamo...

 

...
Moj PC  
15 0 hvala 7
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice