Pratite li kandidate za predsjedničke izbore? zaključana tema

poruka: 917
|
čitano: 96.651
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?".
8 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Minneyar kaže...
bruno1026 kaže...

 slična stvar kad je most došao. u prvom trenutku niti krivi niti dužni za apsolutno išta, pa ih ljudi krenu pljuvat.

 Ljudi su ih krenuli pljuvat s VRLO dobrim razlogom, odnosno jer su (dvaput) koalirali s HDZom nakon sto im se citava kampanja temeljila na tome da nece koalirati. I onda dovedu HDZ na vlast. Pokazali su da im je samo do vlastitih guzica ko i svima drugima.

 primjeti izraz "u prvom trenutku". dakle, prije hdz-a.

na stranu činjenicu da ćelavom k*** svaka dlaka smeta, pa bi most bio dežurni krivac i da je koalirao s sdp-om, a ako nešto hoćeš napravit onda ti oporba nije rješenje, nego koalicija. o foteljama je valjda jasno koliko su im bitne kad su dvaput izašli iz vlade. i to je točno ono o čemu govorim. most, škoro, kolakušić i ekipa su prodane duše, gamad i zato ću mirne duše gledat kako hdz-sdp-hns vlada državom. adio logika...

11 godina
protjeran
offline
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

Super mi je kako se svi čude politici što je politika ... a pogotovo političarima i ovim wannabe političarima koji skaču iz sjena.

Još groznija mi je debilana u kojoj pljujemo po svojoj državi i narodu, i idemo je uspoređivati sa bilo kojom drugom zemljom ... u svakoj državi ista stvar, politika je kao matematika, prirodno univerzalna, ista u svakoj zemlji. Samo nemamo doticaja sa tuđim brigama i problemima, i sve gledamo u tuđem dvorištu kroz cvikere duginih boja.

 

Problem je za koga glasati, predsjednik nije premijer, u demokraciji predsjednik je marketinški materijal, jedini mu je posao hodati okolo i biti zanimljiv, dobro nas reklamirati. Tako da kod biranja predsjednika/predsjednice treba imati na umu tko će i kako nas predstavljati u inozemstvu.

 

Dosad smo imali samo jednu osobu koja radi taj posao kako i treba, a to je Kolinda koja je kod mene izgubila glas sa svojim izjavama zadnja dva mjeseca, tako da mi je malo i žao.

 

Nemožemo uspoređivati zatvorene maloumne fikuse sa njom. Jedan npr. Josipović (Yosipović/Milanović), nije radio posao za koji je izabran i plaćen, jedine zemlje koje je posjetio su ex-yu isprdci, a njegov nastup se svodio na ZAMP i plakanje za jugoslavijom, ista stvar sa Mesićem. Tuđmana nemožemo uspoređivati jer je ipak bio u poziciji gdje je država bila u ratu, i imao je skroz drugi posao i probleme.

Moj PC  
6 2 hvala 0
14 godina
online
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

Apsolutno ne, jel je to nešto za jest

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
bruno1026 razumijem što želiš reći i potpuno te shvaćam. Samo bih dodao da su ovo predsjednički izbori i nemaju puno veze s vladanjem državom, nego s vojskom i vanjskom politikom. Ozbiljni kandidati bi trebali imati to na umu i o tome pričati te reći koji su njihovi planovi i koraci na tim poljima, a ne radi glasova obećavati brda i doline i dovoditi upitne goste na svoje skupove. Odnosi se na apsolutno sve kandidate!
8 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
bugovac222 kaže...
bruno1026 razumijem što želiš reći i potpuno te shvaćam. Samo bih dodao da su ovo predsjednički izbori i nemaju puno veze s vladanjem državom, nego s vojskom i vanjskom politikom. Ozbiljni kandidati bi trebali imati to na umu i o tome pričati te reći koji su njihovi planovi i koraci na tim poljima, a ne radi glasova obećavati brda i doline i dovoditi upitne goste na svoje skupove. Odnosi se na apsolutno sve kandidate!

 savršeno se slažem. samo što zaboravljaš da predsjednik ima i jednu potpuno neformalnu snagu koja nije definirana niti regulirana nijednim zakonom nigdje u svijetu. to je medijska vidljivost i snaga izgovorenog. kad predsjednik nešto kaže, to je drugačije percipirano nego kada laprda neko laprdalo iz oporbe.

da se razumijemo, neće škoro baš ništa promijeniti, ali barem neće biti hdz-spd-bandić bagra na pantovčaku.

4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Naravno da je bitno i koga dovodi i što izgovara. Pri tome se treba gledati interes Hrvatske i Hrvatskog naroda, a ne interesi Amerike i hoće li npr. Albanija ući u EU čime se bavi npr. Plenković da ne misliš da ja nekoga branim ili preferiram.

Kada se Hrvatski narod borio za svoja prava i višenacionalnoj državi Jugoslaviji često mu se iz Beograda spočitavao fašizam, što je i Tuđman jako dobro znao i pazio što će izgovoriti u tom smjeru. Sada kada se Hrvatski narod bori u višenacionalnoj državnoj zajednici BiH da zamisli sam izabere svoje predstavnike (umjesto da ih bira drugi narod!), taj drugi narod i Sarajevski mediji pljušte optužbama prema Hrvatima kao fašistima jer su se eto drznuli i žele sami birati svoje predstavnike (koji bezobrazluk!). Naravno fali im veleizdajica Mesić kao lažni Haaški svjedok koji je bošnjačkim odvjetnicima dozvolio da vršljaju neograničeno državnim arhivima i tuže Hrvate za sve i svašta Haaškom sudu (koga su najviše financirale inače jako demokratske zemlje Pakistan, Malezija, Saudijska Arabija itd. itd.). Budući predsjednik me smije nikako koketirati s podmetnutim salonskim fašistima niti bilo kakvim ekstremnim desničarima, jer je to u ovom trenutku kao naručeno onima koji nemaju dobre nemjere prema Hrvatima ni Hrvatskoj!


Pošto si za Škoru, zanima me (nije zlonamjerno i prvi puta danas čujem za ovu aferu iskreno!) jel se razjasnilo gdje su nestali ovi novci (vidim da se spominje i ime Doca s Buga):

https://teleskop.hr/humanitarna-akcija-daj-5-sto-je-poslo-po-krivu-skoro-pomozi-sirotu-na-svoju-sramotu
6 godina
offline
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Friday kaže...

Pozdrav iz delta kvadranta

 Znači ti si ovaj 

8 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
bugovac222 kaže...

 

nažalost, nisam za škoru, nego sam protiv trenutne bagre. samo eto, škoro je tu jedini koji nije iz njihovog tabora.

ajmo hipotetski, škoro je ukrao taj novac. sad, tko je veća štetočina, hdz+sdp i njihovi kandidati ili škoro?

identična stvar se javila prilikom izbora gradonačelnika zagreba. anka mrak protiv bandića. jedan kandidat je, praktično, dokazana našmrkana mafijaška štetočina, a za za drugog se odjednom počelo izvačit afere o krađi novca na wc četkama u slavoniji.

gle čuda, paralela. čudne afere "smiješnih" iznosa naspram 30 godišnjeg štetočenja dvije glavne stranke. da, imaš pravo, fundacija/škoro je problem...

 

čisto za info, za koga si ti? ili si jedan od onih koji "niš nemreju promijenit, pa ostaju doma"?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 12:38 (bruno1026).
11 godina
protjeran
offline
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

Od svih kandidata, ako biraš prema "stranci", biraš SAMO između SDP ili HDZ tabora. 

Škoro je HDZ, čak i ona "radnička fronta" luđakinja je SDP marioneta.

 

Problem je što mi nemamo više od 2 stranke u državi, sve ostalo su njihovi sateliti koji beru dio vrhnja koji promakne glavnima. A i da nam daju osjećaj izbora.

Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
bruno1026 kaže...
bugovac222 kaže...

 

nažalost, nisam za škoru, nego sam protiv trenutne bagre. samo eto, škoro je tu jedini koji nije iz njihovog tabora. 

Khm,pa Škoro je HDZ.To sto je on kao izasao iz HDZ-a zbog ....bla,bla,bla... objesi macku o rep-nista im vise ne vjerujem!

Jedina dvojica koja nisu iz njihovoga tabora su Kolakusic i Pernar!

Ne vjeruj ženi koja laže!
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Pa Škoro sam jučer reče da je on HDZov kandidat i pozvao je članove HDZa da glasuju za njega. Mislim da i njega podržava dobar dio HDZovaca jer ih ima jako puno koji su protiv Plenkovića. To je vjerojatno ona struja oko Vase i ekipe, ali to je neformalna podrška pa samo mogu nagađati. Kada se Kolinda prošli puta kandidirala bio sam 100% protiv nje i nije mi se uopće svidjela. Pogotovo ono laganje o premještanju ureda s Pantovčaka, pa onda ona privatna putovanja (ljubavniku valjda) u Ameriku su bila jadna, primanje diktatora Erdogana kao kralja i očekivanje da on stane na stranu BH Hrvata je bilo izuzetno naivno i znak koliko malo kuži što se događa. S druge strane barem je naučila nešto (sporo ali naučila) i ne znam da se veže za nju neka afera oko krađe (ako da samo napiši!). Škoro veli kako bi primio Komšića i pitao ga jel on zna da nije legitimni predstavnik Hrvata, wtf. kao da pitaš Miloševića 1991 jel on zna da se napada Hrvatska. Smiješno nepoznavanje međunarodnog okruženja i jako naivno. Tako da trenutko Kolinda unatoč poznatim nam nedostacima i samoljublju i nema neku konkurenciju u ovakvom Škori i teškom karakteru Milanoviću. Drugi kandidati i nemaju baš šanse koliko vidim. Ako pitaš mene, nemam nekoga od ovih kandidata koga bi bez zadrške podržao na žalost.
8 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

kolidna je čak i okej počela, ali što joj se mandat bližio kraju, to je počela nizati gluposti za sobom. zadnje su joj ono prčenje bandiću i mafijaški izgovori o nedokazanoj krivici i odanosti. halo, odanost, ali doslovno, najvećem mafijašu na balkanu? i to aktualni predsjednik javno kaže. besmislenost takvih izjava se očituje u činjenici da u RH ne postoji nijedna velika presuda za gospodarski kriminal. dakle, lijepu nam našu lopovsku zemlju nije nitko opljačkao. jedino je čo gulio krumpire, a za sanadera samo još budale misle da će biti osuđen. nitko nije kriv do presude? iz kolindinih usta u božje uši. pljuc.

kad vidim nesrazmjer hračkaone prema "ne hdz-sdp" kandidatima dođe mi zlo. stokhlomski sindrom, valjda. ako je škoro stvarno ukrao sa doc-om milijune, koliko ih je dosad vladajuća kasta pokrala? i onda je škoro gori od hdza? stvarno? zato mi je draži bilotko nego glavni kandidati hdza i sdpa. nisam od onih koji žele ponavljat isti postupak, a očekivat drugačiji rezultat. čini se da moji neistomišljenici ne dijele to mišljenje.

4 godine
protjeran
offline
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

sta tocno da pratim ? starletu, pjevaca s nebuloznim idejama, kolindu koja je svoju kcer poslala na harvard unatoc tome
sto hrv ima jedan od najboljih obrazovnih sustava u svijetu ? ili milanovica kojem pucaju cijevi ?

mozda kad ta ista pozicija bude imala neke konkretne ovlasti za dobrobit drustva, drzave, njenih gradana
i kada ta fina cifra koja na racun tih budala mjesecno bude potkrijepljena istim onda mozda i zapratim taj cirkus
pa i izadem na glasanje. do tad puca mi kurac za sve redom koji se trenutno kandidiraju niti me zanima ikoji.
ono sto me najvise zanima je kako otici sto prije iz ovog cirkusa od drzave. po mogucnosti sto dalje.

Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

Treba ukinuti mogucnost glasanja onih koji zive izvan RH. 

 
8 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Kolacic kaže...

Treba ukinuti mogucnost glasanja onih koji zive izvan RH. 

 Evo nedavno su se pohvalili da mrtvi više ne mogu glasati, veliki napredak mora se priznati... možda dođe i do ovog drugog ali jako teško.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 16:47 (vrinho).
15 godina
offline
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

baš si mislim: kad bi tehnologije s ovih kretenskih telefona kombinirali s kvalitetnom bazom podataka pa da svaki "glasač" daje elektronički otisak prsta (neovisno i imenu i prezimenu - u bazi je samo otisak; duplikat bi se odmah pokazao kao nevažeći, ako netko nije iz rvacke ne bi mogao glasati jer mu otiska nema u muriji pod "državljani" a ne bi bilo ni mrtvih). ak niš drugo, sve skupa bi u tom uzorku ispalo realnije. uveo bih i zabranu glasanja svima starijima od 70 (vjerodostojni su kao i maloljetnici). osim toga, besmisleno je ikakvo gladsanje ako to ne obavi barem 66,66% živih državljana. eh, pusti snovi o uređenoj, logičnoj i poštenoj državi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Zanimljive ideje.
Jedan bi ukinuo pravo glasa za one koji ne žive u HR. Šta ćemo onda s onim Ircom i HDZ glasom, strahovito ćeš ih uzdrmati. Koliko god se to potenciralo (uglavnom tko prati zna odakle puše taj vjetar) ti glasovi zapravo vrlo malo doprinose rezultatu.
Ajar bi ukinuo glasove onima koji nisu iz HR. Ne piše gdje žive. Ne znam koliko se to slaže s praksom drugih država.
Ukidanje prava glasa starijima od 70 ne bih komentirao. Ne poznajem niti jednu zemlju koja to prakticira.
Ja bih dao pravo glasa već od 16 godina, pa nek biraju ako žele zašto ne!
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
bugovac222 kaže...
Zanimljive ideje.
Jedan bi ukinuo pravo glasa za one koji ne žive u HR. Šta ćemo onda s onim Ircom i HDZ glasom, strahovito ćeš ih uzdrmati. Koliko god se to potenciralo (uglavnom tko prati zna odakle puše taj vjetar) ti glasovi zapravo vrlo malo doprinose rezultatu.
Ajar bi ukinuo glasove onima koji nisu iz HR. Ne piše gdje žive. Ne znam koliko se to slaže s praksom drugih država.
Ukidanje prava glasa starijima od 70 ne bih komentirao. Ne poznajem niti jednu zemlju koja to prakticira.
Ja bih dao pravo glasa već od 16 godina, pa nek biraju ako žele zašto ne!

 Nisu bitni oni koji žive u Amerikama Švabijama i slično. Problem su Bosanci koji svi imaju dvojno državljanstvo i kojih tamo ima par stotina tisuća, a oni su svi glasači kradezea, pa ih ovi na izbore dovoze autobusima u rvacku. To je problem. To su ljudi koji ne doprinose i ne rade u rvackoj, ali zato dobivaju novac iz rvacke. Dakle nama uzimaju lovu da bi njima dali, i zato oni tamo u Bosni glasaju za kradeze, jer im to oni omogućavaju. Zato treba ukinuti pravo glasa ako ne živiš u rvackoj. Lako za ove što su na radu u inozemstvu, oni neće glasati iz principa jer im se sve to gadi, oni su i otišli jer više nisu mogli trpiti.

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Daj smiri živce, već znao sam ja koji će biti odgovor. Ako ukineš pravo glasa ukidaš ga svima i ovima 'dobrima' koji su otišli van i 'zločestim' Hrvatima u BiH koji svi odreda profitiraju eto od HDZa. Malo sutra, klasične budalaštine. Bez Hrvata BiH (kako ih posprdno nazivaš Bosancima, zaboravljaš da ima i Hercegovaca) ne bi bilo ni Hrvatske, pa lupaj minuse koliko želiš! Ne, niti ti glasovi nisu odlučujući bez obzira što ih još uvijek ima 'čak' par stotina tisuća (nisu nestali još uvijek na tvoju žalost, iako su se prepolovili) broj glasova je prilično nebitan. Ukoliko bi u Hrvatskoj bila većina za drugu opciju, ne bi ti glasovi ništa promijenili. Evo Milanović je draži Hrvatima BiH nego recimo Sanader ili Plenković koji nikada riječ nisu progovorili o problemima mekog trbuha Hrvatske. Sanader se bavio pljačkom a Plenki prijemom Albanije u EU (vjerojatno i pljačkom). Milanović je barem bio par puta u Vitezu koliko se sjećam. Da je otišao i rekao na koji način riješiti probleme i stekao povjerenje, vjerujem da bi i on dobio glasove.
No nebitno, nisu ti glasovi toliko ni bitni niti Hrvati BiH osobito profitiraju od HDZa. Baš naprotiv, HDZ ih je žrtvovao već u Daytonu kad su iz izvrsne geopolitičke situacije dali najviše teritorija a dobili gradić Odžak zauzvrat gdje su opet u gradu muslimani većina, kad su se općini Jajce priključila bošnjačka sela od par tisuća stanovnika iz Mrkonjić Grada a nisu Hrvatska sela od isto toliko stanovnika a HVO držao Mrkonjić Grad i kad su pristali na suludu federaciju za koju NITI JEDAN HRVAT BIH NE BI GLASOVAO. Hrvatski pregovarači u Daytonu su bili pijani ili pod drogama ili ih je netko dobro potplatio petrodolarima kao i sud u Haagu! Kako to da Hrvatska uvali taj narod u takve probleme bez da ih itko pita što oni žele?!? Sigurno ih 99,99% NE ŽELE NITI SU IKADA ŽELJELI Federaciju s Bošnjacima. A onda su ih pokušali dokrajčiti izdajice poput Mesića zvanog Idrizov mali.
I za kraj i na tvoju žalost, možeš piskarati koliko želiš nikada se Hrvatima to pravo neće ukinuti (mada im je zapravo i prilično nebitno, važnije bi bilo da imaju pravo odabrati svoje predstavnike u samoj BiH umjesto da to za njih radi drugi narod)!
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Naveo sam samo par sitnica! Ovo je između ostaloga dovelo do toga da je načelnik Jajca Bošnjak iako je HVO držao Jajce i iako bi Hrvati bili većina bez Daytonskih akrobacija, a islamska zajednica traži da joj se preda crkva svete Marije iz 13 stoljeća (jer su je nekad držali Turci). Katolička crkva traži samo da bude zajednički spomenik (ne čak niti crkva). Nelogičnosti iz Daytone je tako puno da bih pisao danima i udavio sve žive koje to ne zanima. Koliko su bili 'vješti' HDZ pregovarači iz HRVATSKE govori i to da su Srbima darovali 9% Republike Srpske za Bošnjačka područja okolo Sarajeva, te da su dobar dio općine Drvar strateški bitan uz Hrvatsku i gdje se nalazi nacionalni park Una darovali Bošnjacima i priključili općini Bihać (1,1% Federacije) iako tu nije živio niti jedan Bošnjak. Niti za to kao niti puno drugih primjera nisu dobili naravno NIŠTA. Međunarodna zajednica je te promjene općinskih granica blagoslovila, ali nije dozvolila stvaranja novih granica općina u središnjoj Bosni. Jer eto tu se granice općina ne smiju mijenjati. Gdje su se narodi ubijali moraju biti u istoj općini. Odselit će malobrojniji. Travnik je imao isti status kao Mostar, ali se to potiho promijenilo. U Mostaru smeta jedan čovjek jedan glas, u drugim mjestima ne smeta. Logično.

I još da dodam da ista ta propagandna mašinerija koja Hrvate u BiH predstavlja kao parazite i uzroke problema Hrvatske (rekoh zna se odakle puše taj vjetar!), Hrvatsku predstavlja kao parazita njihove imaginarne države 'bosne' i tvrdi da Hrvatska koristeći samo Buško jezero ima desetorostruko veću zaradu nego sva ulaganja i izdatci za Hrvate BiH. Na to još nadodaju izvoz Hrvatske u BiH koji ide uglavnom preko tako mrskih Hrvata BiH. Doduše Bošnjaci u zadnje vrijeme bojkotiraju Hrvatske 'zločinačke' proizvode, ali se još dobro prodaju među Hrvatima i Srbima u BiH.

I naravno da nije bilo tako 'vještih' pregovarača iz Hrvatske u Daytonu, Hrvati (nebitno s koje strane granice) ne bi nikada došli u položaj da im Buško jezero osporavaju Begovi iz Sarajeva ili da im gospodin Dodik mora braniti interese Hrvatske kada je u pitanju tužba za Pelješki most.
 
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Totalno promašena poanta.

Poanta je da kao što Kinezi imaju 3 matične države (Kinu, Tajvan i Singapur), Arapi ne da mi se brojati, kako Korejanci, Turci, Grci, Šiptari... imaju dvije, tako dvije imaju i Srbi i Hrvati. Srbima su matične države Bosna i Srbija, a Hrvatima Bosna i Hrvatska.

Prema tome nemaju što bosanski Hrvati gledati u Zagreb kad je njihov glavni grad Sarajevo, nema što Hrvatska brinuti o Hrvatima u Bosni kad su Hrvati u Bosni narod, a ne narodnost i nema što Hrvatska financirati bosansko-hrvatsku emigraciju kad to nije hrvatska dijaspora nego bosanska.

Ili su bosanski Hrvati narod u Bosni ili nisu. Ako jesu, a ja mislim da jesu, onda treba biti kako sam napisao.
Moj PC  
9 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Pa da su narod pitalo bi se njih s kim će ići u eventualnu Federaciju, a ne Hrvatsku zar ne?

Znači HR te zezne 'ispregovara' za tebe neki Granić koji veze nema gdje se što nalazi u BiH pa te još šutne u neku Federaciju koju ti ni u snu ne bi želio i onda kaže pa vi ste konstitutivni tamo, snalazite se kako znate. A sa tim 'vještim pregovorima' i naknadnim amadmanima 'prijateljskog' amerikanca Roberta Berrya i još 'prijateljskijeg' Slovenca Petritscha i Engleza Aschdowna te praktički pretvore u nacionalnu manjinu i svežu ti ruke. Uz to ti opljačkaju Hercegovačku banku da i do danas nema dokaza o nepravilnosti u radu. Onda te kao šlag na tortu proglase UZP zločincem kako bi jednadžbu riješili sa dvije nepoznanice umjesto tri!

Za to vrijeme se predsjednica klanja istim tim 'prijateljima' Amerikancima.

Na kraju krajeva cijelo to pravo glasa u HR je više simboličnog karaktera i BiH Hrvatima ne znači osim simbolike baš ništa! Puno bi bilo korisnije da oni mogu izabrati svoje predstavnike u BiH, nego što će sa nekim zanemarivim i sve manjim postotkom utjecati na izbore u HR.
12 godina
offline
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

Prosle izbore bio sam u glasackom odboru i vidio sam pravi problem svih izbora!

Pravi problem su oni koji ne odlaze na izbore!

Iako sam izrazito protivnicki nastrojen HDZ-SDP partiji,moram priznati da nisam vidio "mrtve" da gasaju,stovise,bilo je zaista sve po propisima!

U selu u kojem zivim ima 442 stanovnika,na izbore je izaslo 174 osobe,4 listica su bila nevažeća,12 je bilo za ŽZ, 32 za Kolakusica,16 za SDP,jedan Puppy i sve ostalo HDZ!

Iako je to selo dosta popularna lokacija i prepuno je mladih obitelji,jako malo mladih je izaslo na izbore u 80% slucajeva su to bili metuzalemi od 70+ godina!

Desetak njih je bilo kojima smo morali nositi listice kući(nepokretni,senilni....)Svi su glasali za HDZ/Tuđmana,nikako za "Srbe"(tako su govorili)!

 

  Inteligentan,mladi,pametan narod ne glasa,nego samo kuka po tipkovnici,partijske mašinerije organizirano rade,zive na staroj slavi i tako ustvari kao manjina osvaja vecinu,onda ta manjina nam zbog naše ljenosti određuje sudbinu!

Koliko god mi mislili da ne mozemo nista promjeniti,varamo se!Treba izaci na izbore i ne dati glas nikome-nego nacrtati kitu preko listica-to je pravi znak otpora,ako se vec ne mozemo odluciti za nikoga!

 

  Stranci po meni ne trebaju glasati!

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
11 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Ako želiš zabraniti strancima da glasuju, HR mora organizirati referendum o izlasku iz EU. Jedini stranci s pravom glasa na lokalnim izborima i izborima za EU parlament su građani EU koji borave u RH:

https://gov.hr/moja-uprava/pravna-drzava-i-sigurnost/strani-drzavljani-u-rh/drzavljani-eu-a-glasovanje-u-rh/1735

Ako si mislio na 'zločeste parazite' Hrvate BiH trebao si pravilno izraziti budući da znaš nešto o izborima i bio si u komisiji.

Ukoliko većina u HR smatra da Hrvatima BiH treba oduzeti državljanstvo (jedini način da zabraniš pravo na izbore!) nek se izjasni na referendumu. U tom slučaju treba poništiti sve štetne ugovore koje je za taj narod napravila Hrvatska i pregovore koje je za njega vodio STRANAC Mate Granić. Kad budu imali ista prava kao druga dva naroda a to je moguće JEDINO s Hrvatskim Entitetom (jer je Federacija sada de facto bošnjački entitet), rado će se odreći HR državljanstva (ako je to volja HR) i bezvezenog prava glasa koje im osim simbolike baš ništa ne znači.
10 godina
offline
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

Hrvati iz BiH, takozvani, ništa sa Hrvatima iz Hrvatske zajedničko nemaju..

 

To su Bosanski Katolici, koji su zapravo po mentalitetu bliži sa Srbima i Muslimanima, sa kojima su stoljećima živjeli skupa na tom bosanskom prostoru, te bili jednako kao i navedeni pod turcima stoljećima..

Ovo pod turcima ih je odredilo, jednako kao i srbe i muslimane..

 

Mi u Hrvatskoj smo se istoka u domovinskom ratu riješili, bar smo mislili da je tako..Kad ono sav istok nam se doselio u hrvatsku..

 

 

 

 

 
5 6 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
bugovac222 kaže...
Ako želiš zabraniti strancima da glasuju...

Zena mi je Bosanka+ njena cijela rodbina,tako da znam o cemu pisem!

Svi oni (osim moje skwo) imaju dvojno drzavljanstvo,zive u BiH,placaju porez u BiH,ljece se u HR+još što primaju djecji doplatak iz HR i iz BiH!Jedino im se to sve ukinilo kada je SDP bio na vlasti!

Eto,to ti je onako laicka cinjenica.Da se razumijemo,oni su svi Hrvati i iznjasnjavaju se tako,no glasaju i u BiH i u HR-u biti,kako im tada u tome trenutku odgovara!

Mozes ti to pobiti citiranjem zakona,no realnost je takva i to svi u BiH koriste,zato smatram da je to nepravedno!

 

Ponavljam,nisu problem stranici,nisu problem HDZ-ovci,SDP-ovci,nego su problem ona vecina koja ne izlazi na izbore!

Mafija u vladi itekako racuna na tu neizlaznost,lagano trljaju ruke,bacaju partizansko/ustaško/četničke/disibio91... koske stoki sitnoga zuba!

 

Ne vjeruj ženi koja laže!
14 godina
offline
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

@bugovac222

 

povijesno, postojala je Trojedna Kraljevina Hrvatske, Dalmacije i Slavonije - nema tu ni Bosne ni Hercegovine...

 

ako su neki hrvatski velikaši imali posjede tamo, politički nikako nije bila dio te povijesne tvorevine..

 

naravno to ne znači da tamo nema Hrvata, demokratsko je pravo izjašnjavati se kako želiš, i glupo bi bilo ne reagirati iz Hrvatske na pokušaje diskriminacije Hrvata u BiH...

 

ali - 56549 - za ostalo mi se jebe (ne doslovce, želim svima sve najbolje) - to je jedini prostor gdje građani koji plaćaju porez RH trebaju odlučivati, bez "dijaspore", bez konstitutivnog naroda u drugim državama....

 

56549 km2- to ti je površina ozemlja jedine nam majčice Hrvatske...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 9:45 (Stric_Jura).
Moj PC  
7 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Ovo što piše boatenga ne bih ni komentirao jer je to fašizam, tjerati nekoga da bude katolik. Puno Hrvata u BiH nisu vjernici te ih je glupo tjerati da moraju biti vjernici ili katolici! A svak za sebe odlučuje što je on, ne odlučuje to boatenga za druge.

Koliko je štete napravila Hrvatska Hrvatima BiH s tom Federacijom je otprilike kao kad bi nakon rata Srbije i Hrvatske, Hrvati BiH potpisali umjesto Hrvatske novu Jugoslaviju Srbije i Hrvatske. Plaće u državnim službama odmah padaju, veći narod (otprilike duplo) drži medije i ekonomiju. Manji narod (Hrvate) nakon rata optužuju za fašizam, govore im da oni nisu Hrvati nego Katolici u novoj Jugoslaviji. Postepeno iseljavaju i bivaju marginalizirani i sada je omjer s početnih 2:1 otišao na 5:1 s tendencijom brzog daljnjeg pada.

Na kraju krajeva treba se organizirati referendum o oduzimanju državljanstva ako to većina želi, a sve ostalo je piskaranje i pišanje uz vjetar.

Slažem se da mladi trebaju izlaziti i birati i da dobnu granicu treba spustiti na 16 godina.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
bugovac222 kaže...
Daj smiri živce, već znao sam ja koji će biti odgovor. Ako ukineš pravo glasa ukidaš ga svima i ovima 'dobrima' koji su otišli van i 'zločestim' Hrvatima u BiH koji svi odreda profitiraju eto od HDZa. Malo sutra, klasične budalaštine. Bez Hrvata BiH (kako ih posprdno nazivaš Bosancima, zaboravljaš da ima i Hercegovaca) ne bi bilo ni Hrvatske, pa lupaj minuse koliko želiš! Ne, niti ti glasovi nisu odlučujući bez obzira što ih još uvijek ima 'čak' par stotina tisuća (nisu nestali još uvijek na tvoju žalost, iako su se prepolovili) broj glasova je prilično nebitan. Ukoliko bi u Hrvatskoj bila većina za drugu opciju, ne bi ti glasovi ništa promijenili. Evo Milanović je draži Hrvatima BiH nego recimo Sanader ili Plenković koji nikada riječ nisu progovorili o problemima mekog trbuha Hrvatske. Sanader se bavio pljačkom a Plenki prijemom Albanije u EU (vjerojatno i pljačkom). Milanović je barem bio par puta u Vitezu koliko se sjećam. Da je otišao i rekao na koji način riješiti probleme i stekao povjerenje, vjerujem da bi i on dobio glasove.
No nebitno, nisu ti glasovi toliko ni bitni niti Hrvati BiH osobito profitiraju od HDZa. Baš naprotiv, HDZ ih je žrtvovao već u Daytonu kad su iz izvrsne geopolitičke situacije dali najviše teritorija a dobili gradić Odžak zauzvrat gdje su opet u gradu muslimani većina, kad su se općini Jajce priključila bošnjačka sela od par tisuća stanovnika iz Mrkonjić Grada a nisu Hrvatska sela od isto toliko stanovnika a HVO držao Mrkonjić Grad i kad su pristali na suludu federaciju za koju NITI JEDAN HRVAT BIH NE BI GLASOVAO. Hrvatski pregovarači u Daytonu su bili pijani ili pod drogama ili ih je netko dobro potplatio petrodolarima kao i sud u Haagu! Kako to da Hrvatska uvali taj narod u takve probleme bez da ih itko pita što oni žele?!? Sigurno ih 99,99% NE ŽELE NITI SU IKADA ŽELJELI Federaciju s Bošnjacima. A onda su ih pokušali dokrajčiti izdajice poput Mesića zvanog Idrizov mali.
I za kraj i na tvoju žalost, možeš piskarati koliko želiš nikada se Hrvatima to pravo neće ukinuti (mada im je zapravo i prilično nebitno, važnije bi bilo da imaju pravo odabrati svoje predstavnike u samoj BiH umjesto da to za njih radi drugi narod)!

Nemam se što smiriti. Kažem kako i jest. Kada sam rekao Bosanci mislio sam i na Hercegovce. Meni je to svejedno u principu, državljani strane države i jedni i drugi. To što im je Francisko udružen sa Hercegovcima dao svima dvojno državljanstvo meni ne znači ništa. Dobili su dvojno državljanstvo jer je naum Franciska i hercegovaca bio da pripoje herceg-bosnu matičnoj domovini. No nisu uspjeli. Jedino što su uspjeli je da sjebu Bosance i Hercegovce u Bosni. To im je pošlo za rukom, oni glupi Srbi su barem odgrizli svoj dio Bosne, no Francisko i  žgadija ni to nije uspjela, ali je bitno da su ušli sa pola kurc. I sjebali sve, i nas ovdje i njih ondje. Nemam ja ništa protiv Bosanaca u Bosni, no njih 400 000 tisuće se preselilo kod nas, a oni koji su ostali dolje koriste sve moguće financijske beneficije koje mogu, iako ne žive ovdje. A to da im financijska prava neće biti ukinuta to ćemo još vidjeti, političkom odlukom dodjeljena mogu političkom odlukom biti i ukinuta. Zašto bi mi njih uzdržavali ? zato što se oni izjašnjavaju kao hrvati ? ma boli me tuki tko se po drugim državama izjašnjava kao hrvat. Ili živiš i privređuješ u hrvatskoj ili si vani, ako si vani, nemaš pravo na nikakva prava iz ili u hrvatskoj. Što je tu sporno ja ne vidim. Pun kufer nam je više tog sukoba po nacionalnom ključu, mi i oni. Svi neka se izvole prilagoditi tradiciji i običajima večinskog naroda u državi u kojoj žive, bila to kultura ili vjera, a kome se ne sviđa ode u matičnu državu gdje su ljudi slični njemu ili njoj. Granice su kakve jesu, to se neće mijenjati do slijedećeg rata, obzirom da tu kod nas to bude svakih cca 50 godina, dakle oko 2041, šutite i drgljajte. No treba i reći da što jest jest, mijenjali smo 250 000 srba za cca 400 000 Bosanaca i hercegovaca, što je za nas ovdje dugoročno dobar deal. Ove srbe nismo mogli pripitomiti niti za 500 godina. Srbin i za 500 godina ostaje srbin, Bosanac ili hercegovac je hrvat čim dođe, čak veći od tebe i mene koji smo tu rođeni :) zajebanciju na stranu, njihovi unuci će biti oriđiđi hrvati kao i naši unuci, po svemu, a o Bosni će razmišljati isto kao i ja o Lici, rodbina moga staroga je odande, ne poznajem ih uopće, a Like nisam vidio od kada idem na more u Dalmaciju, i ne fali mi uopće. Kad me netko pita sigurno ne kažem da sam podrijetlom iz Like, rođen u Zagrebu, pa tako i kažem, tako će govoriti i druga, i sve ostale generacije, čiji su djedovi i bake došli " izbosne ". 

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice